Weekblad voor Waddinxveen PUROL Denkt D aan de EJ.B.0. Collecte van 5 tot 12 Augustus Jtefede Vrouw. Kris-Kras Honderden Ilereiicostunms /r\n O De Gemeenteraadszitting van Maandag 12 Juli JmiUct NUTSSPAARBANK te WADDINXVEEN No 475 Vrijdag 23 Juli 1954 10e Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke Vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bq vooruitbetaling Advertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m-m. Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woendagsavonds inzenden. Er is een plaat, die cpwekt: „Neem uw vacantia vóór 15 Juli of na 15 Augustus" Degenen, die aan het eerste ge deelte van deze vacantie-spreidings- opwekking gevolg hebben gegeven, hebben het niet bijster getroffen Over het slechte weer der laatste weken is al heel wat gesproken en vooral zij, die aan de zeekant hun vacantievertier zochten, hebben re den te klagen, dat zij hun dure geld in armoe verteren. O land van mist en mest, zo dichtte De Genestet al. Het jammerlijke is, dat er volgens De Bilt, weer nieuwe depressies op komst zijn tenminste op het ogenblik, dat wij deze regels voor u schrijven. Vergalt het slechte weer voor menigeen de vacantievreugd —erger is, dat wij nu reeds berich ten ontvangen, die anders in No vember de bladen vullen. Dat drie schepen voor onze kust in ihoeilijk- heden kwamen te verkeren, ver wacht men niet in de zomermaan den. De Hoc Vices, een scheepje van de maatschappij Bosma te Gro ningen, kreeg ter hoogte van Zand- voort motorschade tengevolge van het slechte weer twee haringlog- gers ,de Sch 78 en de Sch 3 over kwam het zelfde lot, gelukkig zon der ernstige gevolgen. Wij geven deze berichten dan ook alleen maar als symptoom.... het symptoom van een tot nu toe wel heel slechte zomer. Ja, onze zomer is bijna even slecht alsonze verhouding tot Indone sië. De heren schijnen het onze re gering kwalijk te nemen, dat zij vast houdt aan de eis, dat Nieuw-Genua Nederlands moet blijven. Daar zijn in Indonesië reeds heel wat boze woorden over geuit. Eigenaardig is, dat het Accoord, dat met de West moet worden aangegaan het nieuwe Statuut voor het Koninkrijk —eveneens aan een zijden draadje heeft gehangen. Verwacht werd, dat het de grootste moeite zou kosten, de vereiste tweederde meerderheid te verkrijgen. Van alle kanten wa ren de Kamerleden opgetrommeld om toch vooral aan deze belangrijke stemming mee te kunnen doen. Na fel debat, bleek echter, dat de A.R.-iMOctiid een fractie, met uitzondering v/flHd!1 /den heer Schouten vóór stemde, zodat de vereiste 2meerderheid met 75 tegen 19 stemmen ruimschoots werd verkregen. Men had slechts 62 voor stemmers nodig. Had Nederland ten deze zich met de nieuw-ontwerpen rechtsorde niet willen inlaten, dan zou dit niet al- i leen in de West, maar ook op andere staten een vreemde indruk hebben gemaakt. Misschien dat door het aannemen van het Statuut dat volgens de Ministers geenszins te gen de Grondwet indruist veel narigheid, als sancties en dergelijke is voorkomen. Menigeen had verwacht, dat deze regeling met de West een regerings crisis zou veroorzaken en dat dan i bij de dan te houden verkiezingen i het Mandement der bisschoppen de inzet zou zijn. Hebben we nu uitstel van executieHet Mandement i heeft in zo verre reeds gevolgen ge- ihad, dat de hoofdbesturen-vergade- "ring van het N.V.V. de aloude sa- f menwerking der werknemers in de Raad van Vakcentralen heeft opge zegd. De aloude samenwerking Want reeds in 1941 in de oorlogs jaren dus werd de lijn voor die samenwerking vastgesteld, een sa menwerking, die in de loop der ja ren zo goed is gebleken, dat deze |Raad een voorbeeld van democratie |kon worden genoemd. In de Stich ting van de Arbeid en in de Sociaal- Economische Raad blijven de ver- I schillende vakcentralen elkaar ont moeten, doch om vooraf de stand- i punten te coördineren, zoals dat in 1de Raad van Vakcentralen mogelijk ■pas, zal in de toekomst niet moge- 3§iJk zijn. Het is te hopen, dat noch- «ans op de een of artdere manier ^menwerking mogelijk blijft. K fam®nwerking is in de wereld .podtg. Dat hebben de gemeenten Wa- I gentngen, Barneveld en Ede begre- I pen, die eendrachtig samenwerken in de Stichting Arbeidszorg, die te Ede een werkplaats heeft om gees telijk- of lichamelijk invaliden weer voor een plaats in het bedrijfsleven geschikt te maken. Bij de opening van de modern ingerichte werk plaats ongeveer 90 personen kun- _nen er plaats vinden heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid erop gewezen, dat de tijd niet ver meer is, dat de meeste minder-validen arbeid zul len hebben gevonden, die hunzelf tot zegen is en die economisch is verantwoord. Wat verdfer deze week de aan dacht trok? Zeer zeker de rechts zaak tegen de vroegere pleegmoeder van Anneke Beekman, het Joodse misje, dat nog steeds' „zoek" is. De ze pleegmoeder, die er van werd beschuldigd, een ander Joods meis je, Betty Melhado, te hebben ont voerd, hoorde een jaar gevangenis straf tegen zich eisen van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Op 27 Juli zal de Amsterdamse Rechtbank in deze uitspraak doen. MOEDER. Ik kan er eigenlijk niets aan doen, maar ik moet U eerlijk bekennen dat dit Kris-Krasje mij uit de pen moet. Het gaat over het begrip. Moe der Eenmaal per jaar wordt moe der in het middelpunt van de be langstelling geplaatst, namelijk op Moederdag. Maar wat doen we moe der met die éne dag toch ontzettend veel tekort. De andere dagen van het jaar geven we moeder geen ca deautjes, maar eigenlijk behoort zij elke dag door ons op een verheven voetstuk te worden geplaatst. Wat een arbeid, wat een zorg heeft moe der elke dag weer opnieuw en wat een uithoudingsvermogen moet zij bebben om steeds maar weer, dag in, dag uit, haar taak te blijven ver richten enmet een vriendelijk gezicht. En toch: in al haar werk, in al haar zorg denkt zij toch steeds aan anderen. Tot bovenstaande gedachten kwam ik onwillekeurig toen ik een brief kreeg van N. N. waarin zij een plei dooi hield voor enkele groepen van onze bevolking. Ik mag wel één zin uit haar brief citeren: namelijk en nu ga ik eindigen, want als moe der is er nog meer te doen". Inderdaad moedertje, voor moeder is er nog meer te doen, neen, is er altijd wat te doen! U vindt zelfs tijd in uw huishoudelijk werk aan sociale problemen te denken. Ik weet helemaal niet wie U bent en ik zal er ook geen moeite voor doen dit aan.de weet te komen, maar ik vind het geweldig van een moeder, dat zij haar ogen de kost geeft bui ten haar huishoudelijke beslomme ringen om en een lans breekt in haar brief voor bepaalde mensen. U geeft blijk te behoren tot dat soort vrouwen die sociaal-voelend zijn. En nu ben ik blij, dat U die brief geschreven heeft. Ik zal proberen een oplossing te vinden en dan zal de uitgever van dit blad mij wel de gelegenheid willen geven nadere bekendheid te geven aan de gedach ten die ik te zijnertijd hoopt te lan ceren. Zo moedertje, U gaat nu maar weer rustig aan het werk, want er is altijd nog meer te doen in een huishouding. Wat ligt er in het woord „moe der" ontzettend veel opgesloten als we er goed over nadenken: verzor ging, arbeid, maar ook liefde. Liefde tot de naaste. En dat is iets waar van nog maar weinigen kennis dra- gen. Als dat er meer zou zijn, dan zou het er in ons wereldje heel an ders uitzien, dacht U ook niet Tot de volgende week. KRIS-KRAS R DE -LVl VI llHOOr. J VOOR DE lgL|VIIlHOOI,. J uitverkoop- annex koopwoede het De advertentiekolommen, die. voor h°°fd te bieden, ons, vrouwen, vooral in ttractie vormejj den ténriji r4flriii1c dagen onze aan dacht extra vast, omdat iedere win kelier probeert, met^einwi»ste een j^erlnmaiïirt„i,l-jrl. de kooplust van het publiek te stimuleren. Er zijn zelfs winkeliers, die ons met hun kortin gen als het ware om de oren slaan. Enlatei^ wij het maar eerlijk bekennen: vrouwen worden, de een wat meei* de ander wat minder, toch door de uitverkoopkoorts aan gegrepen. De koopjessensatie overvalt ons wij maken berekeningen wij be groten onze huishouding die week zo krap mogelijk en wij vergeten maar al te graag, dat wij toch met onvoorziene uitgaven rekening moe ten houden. Het gevolg daarvan is, dat wij in zo'n uitverkoop-week prompt aan ons huishoudgeld te kort komen. Wij lopen de winkels langs wij drommen voor de étalages en wij bekijken met argusoogen de geëta leerde goederen met de bekende kaartjes „van zoveel voor zoveel", Hoe groter het verschil tussen de des te groter is onze belangstelling enook al is het bedoelde artikel lang niet altijd dringend nodfg, het wordt toch gekocht, omdat wij nu eenmaal „zo'n koopje" eenvoudig niet voorbij mógen laten gaan. Dikwijls is het artikel dan iets, dat wordt weggelegd of in een kast wordt opgeborgen. Als de eerste vreugde over het koopje wat is ge luwd, geeft het ons vaak een gevoel van spijt, omdat wij voor datzelfde geld toch iets hadden kunnen aan schaffen dat meer nodig was. Zie, dit is een van de gevaren waar wij aan bloot staan, als wij niet sterk genoeg zijn om aan de De Ideale Gezinszalf Misschien heeft u voor dit zo Thou- vrouwelijke festijn iets kunnen spa- ren .hoewel dit voor de meeste huis vrouwen tegenwoordig niet mee zal vallen. Mocht u echter toch eenig geld „over de hand" hebben, laten wij u dan eens een goede raad ge ven: Overweeg eerst, wat u precies wilt kopen. Uw geld kunt u maar eenmaal uitgeven. Een uitverkoop kan u alleen voordeel brengen, als u datgene koopt, wat u nodig heeft ook al is zo'n artikel toevallig niet zo denderend in prijs gedaald. Goed opletten is tevens geboden. In de meeste zaken is het tijdens de uitverkoop zo druk, dat de ver koopsters- en de verkopers niet zo veel aandacht aan ieder geval af zonderlijk kunnen besteden. Die mensen hebben het.druk. Zij zullen al heel gauw zeggen de goeden niet te na gesproken dat iets u goed staat of goed past, als dit niet hele maal waar is. Maar ja, er moeten meer klanten vlug worden geholpen. Zo overkwam het een onzer ken nissen, die in een uitverkoop een costuum paste en vond, dat dit bij kraag en mouwen niet mooi zat, dat zij van de verkoper verbaasd ten antwoord kreeg: „Mevrouw, wat wilt u? Het costuum zit meneer keurig.... voor die prijs. Dit cos tuum is 50,goedkoper. Daar kan u toch niets voor verlangen?" Do verkoper meende wat hij zei, ofschoon de goede man de plank le lijk mis sloeg. Want al is een pak nu ƒ100— goedkoper eh het zit niet goed, dan kan men toch beter zo'n costuum niet kopen. T Wij zijn van mening, dat een goe de verkoper of verkoopster met smaak en ervaring hun klanten met hun adviezen kunnen terzijde staan. Smaken verschillen evenwel en als u iets niet mooi vindt, koop het dan niet omdat een verkoopster er „weg" En nu stop ik omvanmiddag eens gezellig langs de étalages wandelen. Mijn huishoudgeld laat ik thuis. O ja, nog wat. Geloof toch niet aan het oude spreekwoord: wat je ver haalt is lekker. Kijk eerst in eigen omgeving of de uitverkoop u iets buitengewoons heeft te bieden. Want velen hebben al eens heel ver weg een koopje gehaald, om kort daarna tot de ontdekking te. komen, dat hetzelfde artikel dicht bij huis nog goedkoper was. SEIZOENOPRUIMING Jongenscostuums met lange broek of plusfour pantalon Regenjassen en Regenmantels Heren Sportcolberts en Pantalons van ÏO tot 5 O pCt korting1 Holtap, Wilton, Smyrna en Axminster karpetten ipolkoopfes Bedden, Matrassen, Ledikanten, Opklapbedden, Divanbedde: Wollen en gestikte Dekens, Bedspreien, alle soorten Meubelen Kijk eerst en koop dan Waddinxveen, Nesse 46 Beskoop, Zijde 36 Verheul bouwt 12 woningen. Burgemeester Warnaar kon in de vergadering van de gemeenteraad tot zijn grote voldoening mededelen, dat aan de N.V Carrosseriefabriek „Verheul" een extra-contingent voor de bouw van 12 woningen is toege wezen. Deze woningen zullen dienen voor dé huisvesting van door dit be drijf aan te trekken personeel. Daar het de bedoeling van de N.V. Ver heul is deze 12 woningen in étage- bouw te doen bouwen tussen de Aca ciastraat en de Eikenlaan, werd aan de agenda toegevoegd een voorstel tot verkoop van 1375 m2 grond aan deze vennootschap, waarop 6 étage woningen van twee verdiepingen kunnen worden gebouwd. De raad ging gaarne met dit voorstel accoord en besloot tot verkoop van. de grond voor de gebruikelijke prijs van 8,- per m2. Deze woningen komen in de plaats van de vorig jaar ontworpen bouwplannen voor soortgelijke éta gewoningen. Toen moest de woning bouwvereniging Waddinxveen 12 wo ningen laten vallen in verband met de toewijzingscijfers. De voorzitter sprak de hoop uit, dat nog vele plaatselijke firma's bouwvolume toegewezen zullen krij gen. Onder dankzegging accepteerde de raad het aandenken, dat het gemeen tebestuur van Stad aan 't Haring vliet aan de gemeente Waddinxveen schonk als bewijs van erkentelijk heid voor de steunverlening in het kader van het adoptiecomité. Dit ge schenk is een blauw-porseleinen wandbord. De voorzitter deelde mede, dat B. en W tot de overtuiging zijn geko men, dat het in het belang van de gemeente is, dat het personeel van de dienst van gemeentewerken wordt uitgebreid met een derde ambtenaar. Deze dienst is overbelast temeer als gelet wordt op hetgeen in het verschiet ligt. Het is nu on mogelijk met alles op tijd klaar te komen.' Deze dienst is er een waar bij de winstpunten kunnen worden Toen de agenda afgehandeld was, richtte wethouder A. Oudijk zich tot de voorzitter. Hij wenste de bur gemeester een prettige en voorspoe dige reis naar Amerika en Canada toe DE VERSTANDIGE HUISVROUW ziet vooruit. ZIJ geeft elke week aan de bode van de OPHAALDIENST een klein bedrag mee. ZIJ heeft steeds op tijd het geld bij elkaar voor kleding, brandstoffen, verzekerings-premiën, belastingen, hypotheek renten, enz. O kunt dat ook indien U zich aansluit bij de OPHAALDIENST van de Kanaalstraat 9 Telefoon 668 Bijkantoor van de Nutsspaarbank te Gouda

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 1