Denkt II aan de E.H.B.O. Collecte van 5 tot 12 Augustus Sociale zorg: in een nieuw gewand NIEUWS uit onze wMHfd De avonturen van Duimelot A.V.O. Sport Ut 'i Uut. „De tijd gaat voort. Vele din gen veranderen en worden aange past aan de eisen ^yan de tijd. Zaken veranderen, namen en vormen ver anderen. Dit is op zichzelf niet van belang, het zou van een verkeerd conservatisme getuigen om aan al les onverminderd vast te houden.- Hoofdzaak is, dat wat men doet, met toewijding geschiedt. Dat de gene die enige werkzaamheid ver richt dit doet met het hart. Als dit I ergens waar is, dan is het op het 1 terrein van de Sociale zorg". Aldus sprak burgemeester A. 'Warnaar Jz. in zijn toespraak waar mede hij het bestuur van de nieu we Gemeentelijke Instelling voor Sociale Zaken te Waddinxveen Maandagmiddag in een officiële vergadering installeerde. Het voltallige college van burge meester en wethouders was met dit bestuur in de grote Raadszaal bij eengekomen. De Burgemeester gaf in -kort be stek een historisch overzicht van het werk op hef terrein van de So ciale zorg onder het oude Burger lijke Armbestuur. Het deed spreker groot genoegen dat de reorganisatie thans volledig zijn beslag heeft gekregen. In de raadsvergadering van 14 October 1952 stelde de heer W. C. Slob in de raad de vraag of het niet wenselijk was het Burgerl. Armbestuur te doen omzetten in een andere dienst. Op i 17 November 1953 had het Burger lijk Armbestuur terzake een advies uitgebracht. Dit voorstel werd door de raad op 29 Januari 1954 volledig aanvaard en op 6 April bracht de raad op verzoek van Gedeputeerde Staten nog enkele kleine redactio nele wijzigingen hierin aan. Thans Sheeft dit besluit de goedkeuring van |Ged. Staten verworven en B. en W. hebben de datum waarop het Bur gerlijk Armbestuur ophoudt te be staan bepaald op 20 Juli 1954. Dat jde leden van het voormalige Bur- jgerlijke Armbestuur wel het volste [Vertrouwen van de raad hadden, Maandagavond wel gebleken, Saldus de Burgemeester daar zij al len met volslagen of andere met fcvergrote meerderheid van stemmen waren gekozen tot lid van het Be stuur van Gemeentelijke Instelling poor Sociale Zaken. Het zou een schitterende gelegenheid geweest (kunnen zijn, zich van de oude sa menstelling te ontdoen. Dat de raad dit niet heeft gedaan, bewijst dat hij ervan overtuigd is, dat gij be rekend zijt voor Uw taak ook in het nieuwe Bestuur. Wethouder W. Buitelaar, thans ambtshalve voorzitter van de Ge meentelijke Instelling dankte voor (de prettige wijze van samenwerking in het oude B.A. en sprak de hoop Uit, dat de goede geest van samen werking ook in het nieuwe bestuur zou heersen. Hij achtte het een gro te voldoening, dat thans een nieu we vorm gekozen was. De heer Graafland dankte het ge meentebestuur voor het vertrouwen en de waarderende woorden. Hij dankte de secretaris-boekhouder voor de prettige samenwerking en de bereidwilligheid tot het verlenen van hulp. De heer Bonefaas stelde de waar derende woorden van de burge meester zeer op prijs. Hij sprak zijn grote vreugde er over uit, dat onder deze nieuwe vorm een bredere basis gelegd was voor het sociale werk in de toekomst. Ook de heer Van der Loo en de heer Ververs sloten zich hierbij aan en hoopten op een goede samenwerking. De burgemeester hoopte dat ook de heer Rietveld, die door verblijf buiten de gemeente deze vergadering niet kon bijwonen, in het bestuur zijn volle krachten zou geven. Vanaf 20 Juli bestaat dus te Wad dinxveen geen Burgerlijk Armbe stuur meer, doch is er een Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken. Aan het hoofd van deze dienst staat de directeur de heer Jac. van Steijn Alle aangelegenheden met betrek king tot de uitvoering van de Ar menwet worden beslist door het be stuur van de Gemeentelijke Instel ling voor Sociale Zaken. Dit bestuur is thans samengesteld als volgt: voorzitter de wethouder voor Sociale Zaken de heer W. Bui telaar, leden de heren A. F. Alblas, A. Bonefaas, H. P. Gerts Mzn., C.' Graafland, J. Hofman, J. J. v. d. Loo, C. Rietveld, T. Ververs. De di recteur van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken (J. van Steijn) fungeert tevens als secretaris-pen ningmeester der instelling. Zaterdag jl. heeft het voltal lige personeel en de directie van de •V. Kempkes Meubelfabrieken in zevental autobussen een reis ■Semaakt naar Harderwijk. Daar aan gekomen werd per boot een rond vaart gemaakt langs de Zuiderzee werken. Jammer werkte het regen achtige weer niet mee om de reis te volmaken, wat echter nog geen reden was de goede stemming te irukken. Via het Prins Bernharddal ^e Apeldoorn werd de thuisreis on- iernomen. In Zeist stonden de tafels gereed, vaar het gehele gezelschap heeft fcedineerd en waar vele goede woor Ben gesproken werden. H Met voldoening zien allen op deze «eslaagde uitgaansdag terug. Tot onderwijzeres aan de Re- wobothschool alhier, werd benoemd Shej. S. Bos te Hekendorp. H Maandagmorgen brak brand uit in een schuurtje aan de Bloe- IHnendaalseweg, doordat een petro leumstel in brand geraakte. De Schuur brandde geheel uit, terwijl een hoeveelheid wasgoed verloren ging. De omwonenden hadden de firand reeds met emmers water ge blust, zodat de gealarmeerde brand spuit geen dienst te doen. Gelijk aan vorig jaar hebben de plaatselijke bakkers het verstan dig besluit genomen, ook deze zo mer met vacantie te gaan. Een roos ter werd samengesteld, welke men >P de advertentiepagina kan vinden. Ito overvloede drukken we de re geling hieronder nog even af. «Bezorgd worden de volgende wij ken 2e blok en Plasweg door de heren J. Verheul en T. Broer; 3'e blok door de heren Joh. Broer en Ardenne; Wilhelminakade door de heren Joh. Broer en Ardenne. Dit is vanaf de Vernisfabriek van Boon stoppel; Noordkade beginnen bij de heer De Waard, door de heren Coö- Ipatie en J. v. d. Loo; Bloemen- daal Coöperatie en H. en G. Hui- +eLL Heneg°uwerweg vanaf de wa- Wiachine: J. de Graaf en H. en G.i' Huizer; Henegouwerweg vanaf .|le Boer: j de Graaf en H. en G. Huizer; Noordeinde door de heren G.I Huizer en J. v. <J. Loo. In de kom der gemeente wordt beleefd verzocht het brood af te halen. De laatste weken komt het herhaaldelijk voor, dat op de spoor baan GoudaAlphen a. d. Rijn vee losloopt. De treinbestuurder moet dan stoppen om de dieren te verja gen voor hij kan doorrijden. Het la ten lopen van vee op de spoorbaan is strafbaar. De rijkspolitie gaat, nu er al vele malen is gewaarschuwd, de puntjes op de i zetten. Op 20 Juli jl. organiseerde de R.K. Ver van E.H.B.O. afd. Reeu- wijk-Dorp een onderlinge wedstrijd, waaraan 11 ploegen deelnamen. Ook Waddinxveen was vertegenwoor digd met 2 ploegen en wel een Da mes en een Herenploeg. De opgave was als volgt: Een mo torrijder met duo-passagier rijdt, tengevolge van het springen van een band met grote snelheid tegen een boom. De motorrijder had een wer- felfractuur en een schedelbasisfrac- tuur.De duo-passagier had een bo venbeen-fractuur en een verbrijzel de onderarm. Gevraagd werd E.H. en vervoer. De herenploeg bestond uit. N. Vink, leider, K. Schaart en D. van Wijk, behaalden een le prijs; ter wijl de heer N. Vink nog een 2e prijs behaalde als leider. De dames, bestaande uit mej. C. Mooijenkind, leidster, mej. J. van Vliet en mej. A. Hoogeveen, waren ditmaal niet zo fortuinlijk en vie len buiten de prijzen. Zodoende is de E.H.B.O. in Wad dinxveen binnen 4 weken weer 2 medailles rijker geworden. Onze burgemeester, de heer A. Warnaar Jz., is heden Donder dagmiddag per vliegtuig van Schip hol naar de Veren. Staten vertrok ken. Dit vliegtuig, dat voor deze reis werd gecharterd, is met 70 personen bemand op weg naar het congres van de Internationale Raad van Christelijke Kerken (I.C.C.C.) welk te Philadelphia gehouden wordt. In zijn kwaliteit als adj.-secr. van ge noemde Raad, zal de burgemeester op deze internationale bijeenkomst de openingsrede uitspreken. Boven dien zal hij als voorzitter van de Chr. Emigratie-centrale verschillen de bezoeken in Amerika en Canada afleggen. Wij willen hem van deze plaats behouden vaart en goede thuis komst toeroepen. De beide plaatselijke comité's voor Tuberculose-bestrijding „San tos" en „Herwonnen Levenskracht" delen mede dat de opbrengst van de gehouden collecte bedroeg 219,54. Een woord van hartelijke dank aan alle milde gevers, bestuur van de Waddinxveense sportweek en aan allen die bier aan hebben meege werkt. In de deze week gehouden bestuursvergadering van de Oranje vereniging Waddinxveen, werd be sloten, om op 31 Augustus a.s. ter gelegenheid van de verjaardag van fl.K.H. Prin|ses WilheÜmina, des avonds een grote optocht te organi seren. Hieraan zullen alle sportver enigingen, fabrikanten, middenstan ders, kinderen enz., mee kunnen doen. Nadere gegevens zullen nog be kend worden gemaakt. Mej. W. Berkouwer slaagde aan de Industrieschool te Rotterdam voor de nieuwe coupeuse-opleiding met practijk. Bij de gehouden eindexamens aan de Gem. Middelbare Handels- avondschool te Gouda slaagden onze plaatsgenoten P. Baan, J. Dekker, T. den Ouden en J. Vermeulen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas C. de Joode; van de 4e naar de 5e klas J. Sanders. Bij de gehouden overgangs examens van de Chr. H.B.S. te Gou da werden bevorderd van de le naar de 2e klas Bert de Ruiter en Teun Verboom en Jan van Rijswijk, en van de 2e naar de 3e klas Piet Venema, allen alhier. Voor het te Gouda gehouden Mulo-examen slaagde onze plaats genoot E. Hofman. Geslaagd voor het diploma lingerie van de R.K. Vereniging voor Huishoud- en industrie-onder- wijs: Mien Koot, Thea van Vliet, Henny Kingma, leerlingen van de St. Jozephschool. Geslaagd voor toelatingsexa men R.K. H.B.S.; jan van Stijn; voor Seminarie Hageveld Jan vap den Dool, leerlingen van de St. Jo- zeph-school. Geslaagd voor het eindexa- men van de Middelbare Handels avondschool te Boskftop onze plaats genoten A. Kleiweg en G. Gerts. Donderdag wapperde de drie kleur aan de Mulo-school alhier, zulks ter ere van het feit dat alle examencandidaten te Gouda zijn ge slaagd. Twaalf leerlingen opgegaan, alle twaalf met het diploma naar huis. Het zijn resp.: Hans de Boer; Jac. de Gelder; Truus Hoogendoorn; Annie Hoogeveen; Harm Klunder; Kees Kroon; Wim Meijderwijk; Ria Ming; Hanny Ming; Ronnie Mut- sears; Janny Oudijk; Hanny Snoey. Voor de betrokken school een pracht succes. Dank zij de grote medewer king van B. en W. en de Inspecteur L. O. hebben de meisjes uit de hoogste klassen van school B onder leiding van mevr. Blonk en mej. Smit vier heerlijke dagen doorge bracht in de zo prachtig tussen hei en bos gelegen jeugdherberg „De Zonnehoeve" te Blaricum. Hoewel het weer 's Woensdags nu niet bepaald „zomers" was, was het de volgende twee dagen toch zo, dat ge meisjes toch per fiets de mooie natuur van het Gooise landschap konden gaan verkennen. Ze bezoch ten o.a. in Hilversum de studio's, het prachtige raadhuis en niet te vergeten het Goois Museum. In dit museum kan men op zo'n duidelijke wijze een indruk krijgen van de historische ontwikkeling van de Gooise dorpen. Daar zagen de meisjes ook een groot weeftoestel uit één van de Gooise tapijtfabrieken. Ook werd nog een bezoek ge bracht aan de haven van Huizen, aan de prachtige uitspanning „An na's hoeve" en het IJsselmeerstrand te Naarden. De avonden werden gemeenschap pelijk met andere scholieren door gebracht in de Jeugdherberg. De Jeugdherbergvader leerde de meis jes de eerste beginselen van het Volksdansen etc. Daar het Zaterdagmiddag weer „huistoe" geblazen was, werd de te rugtocht per auto aanvaard, aange zien het weer zo slecht was, dat aan fietsen gewoonweg niet te den ken viel. Nog lang zullen de meisjes terug denken aan deze vier heerlijke da gen. 89. Teentje keek hem wat verwon derd aan. De stenen opbergen Aan opbergen dacht hij" altijd liefst zo weinig mogelijk. Maar tooh volg de hij Duimelots voorbeeld en droeg ze vandaan gekomen waren. Teentje was eigenlijk een beetje verwend. En dat kon je van Duimelot niet zeggen. Als je nog vier broertjes hebt, gaat het meestal wel een beet je anders! Duimelot en Teentje maakten van de stenen een mooie stapel. Toen klom Duimelot er bo ven op. „Wat gaan we nu doen?" vroeg hij. Teentje ging voor hem op de grond zitten. „Daar moet ik eens even over denken, hoor" zei hij. Plotseling vloog er een grote vogel voorbij. De jongens sprongen overeind. „Zagje dat?'' riep Duime lot. „Wat een knaap van een vogel, he?" Teentje riep opgewonden: „Die vogel wou hier in het weiland da len, heb je dat gemerkt? Hij heeft hier vast zijn nest ergens op de grond!" Ze zagen hoe de grote vogel nog steeds boven het weiland heen en weer vloog. „We gaan het zoe ken!" zei Duimelot. „Misschien zit ten er wel eieren in". „Maar die mogen we er niet uithalen", waar schuwde Teentje. Maar Duimelot schudde ongeduldig het hoofd. Na tuurlijk, dat wist hij ook wel! Ze gingen het alleen maar bekijken. Vrijdag 16 Juli zijn twaalf le den van Jeugdkoor Inter-Nos Haar- lem-Waddinxveen teruggekeerd van hun reis naar Engeland. Zij hebben o.a. deelgenomen aan een Internationaal muziekfestival in Llangollen. De groep die uit 85 leden bestond was verdeeld in twee afdelingen. De groep boven de 16 jaar behaalde de vierde plaats. De jongeren beneden de 16 jaar de elfde plaats in de afd. Kinderkoren. Aan dit festival na men 24 landen deel. Vanuit Llangol len zijn mooie tochten gemaakt in het prachtige bergland van Wales. Na Llangollen kwam Londen, waar wij twee dagen doorbrachten in de „Grange Farm". Van daar uit gin gen wij voor 2 dagen op bezoek bij het „Luton Choir". Daar had het koor een fantastisch onthaal. Zij be zochten daar ondermeer het Stad huis waar hun een tea werd aange boden. De leden van het koor dat onder leiding staat van Jan Booda, zien terug op een onvergetelijke reis BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 15 t.m. 21 Juli 1954 Geboren: Anna Gemma d. v. H. G. Vermeij en G. A. Vonk, Wilhelmi nakade 16; George Elmer z. v. H. A. Peters en H. J. van der Rest, Noordkade 53 Ondertrouwd: G. de Vlieg en C. Vo gelaars. Gehuwd: G. G. van der Veen en E. Roggeveen; J. M. C. Jonkheid en D. Stoffels. Overleden. Willempje Trommel 69 jaar e.v. W. W. Trommel; Margje Agatha Koolwijk 72 jaar, e. v. G. Rupke; Margaretha de Jong 79 jaar wed. van H. van den Hoek. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 regenjas; 1 doublé armbandje; 1 vulpen in étui; 1 knip mesje; 1 rode portemonnaie met inh.; 1 kindertasje. Verloren: 1 bruine damesporte- monnaie met inh.; 1 armbandhorlo ge; 1 vulpotlood; 1 vulpen; 1 zilver armbandje- met bedeltjes; 1 grijze herenregenjas; 1 handschoen; 1 bruine portemonnaie met inh.; 1 autostep; 1 gouden polshorloge. In dit weekblad zal op de inwoners van Waddinxveen een beroep wor den gedaan ten bate van de A.V.O. (Actio Vincit Omnia). De Nederlandse Vereniging Socia le Zorg voor Minder-Validen (Be schermvrouwe H. M. de Koningin) heeft zich ten doel gesteld met alle ten dienste staande middelen die groepen van onze gemeenschap de helpende hand te bieden, die door lichaamsgebreken zijn bezocht. Het is als een groot voorrecht te be schouwen als een mens lichamelijk in staat is voor eigen onderhoud te zorgen. Duizenden landgenoten zijn even wel van dit voorrecht verstoten. Zijn zij er ons te minder om? In geen geval. Ook deze groep moet in de gelegenheid gesteld worden een volwaardige plaats in de maat schappij in te nemen. Bij het Centraal Bureau werden over een jaar 2657 personen inge schreven. O.a. 123 blinden, 88 slecht zienden, 16 doofstommen, 165 per sonen met een gebrek aan hoofd of OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Mijtiharlt) tegen spijsverterings- stcornissen. Prijs per (lacon 1.05 romp, 290 met afgezette ledematen," 1005 personen met gebrekkige lede maten, 84 hartpatiënten, 377 met ge brek aan de ademhalingsorganen, diverse toevallijders enz. En toch kunnen velen weer opge nomen worden in het arbeidsproces. Ook in onze provincie zal er een realidatiecentrum voor deze mensen komen. Zij worden zoveel mogelijk opgeleid tot een vak. Daarnaast verricht de vereniging zegenrijke arbeid bij de prothese verstrekking, hulpmiddelen voor verplaatsing, gereserveerde plaatsen in vervoermiddelen e.d. Ook in onze gemeente verricht deze Vereniging waarbij alle Kruis verenigingen zijn aangesloten, als mede alle werkgevers en werkne- merscentralen) haar arbeid in nau we 'samenwerking met de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken. Wanneer straks de collectebus wordt aangeboden, stuurt U deze dan niet door. Breng een offer ten bate van Uw minder-valide mede mens. Moge ook te Waddinxveen het motto van de vereniging A.V.O. weerklank vinden: Gelijk het brood ontstaat uit koren, Wordt uit ons werk geluk geboren. De collecteleider, JAC. VAN STEIJN. ZWEMMEN. Heeft het eerste zevental van Ee Gouwe kampioenskansen Wij geloven van wel. Werd Za terdagavond een kostbare punt ver speeld. Ook de koploper van de af deling B de Zijl uit Leiden ver speelde door een nederlaag tegen de Pinguins uit Woerden twee pnu- ten. Beide ploegen hebben thans 3 ver- liespunten en moet de wedstrijd op 31 Juli in het zwembad aan de Ka naaldijk de beslissing brengen. De stand in de 2e klases afd. B is nu De Zijl 7 5 1 1 II 22-8 De Gouwe 6 4 11 9 17-12 D.V.Z. 6 2 13 5 13-16 Pinguins 7 2 0 5 4 12-22 B.Z.C. 6 115 a 10-15 Dus alles is mogelijk. Wedstrijdprogramma Vrijdag 23 Juli: B.Z.C.De Gouwe 20.30 uur. Zaterdag 24 Juli: De Gouwe dames B.Z.C. 19.30 uur. Dinsdag 27 Juli: G.Z. en P.C.De Gouwe dames. Za terdag 31 Juli: De Gouwe "dames— R.W.V. 19.30 uur; De Gouwe IDe Zijl 20 uur; De Gouwe II—S.V.H. 20.30 uur. CHR. SPORTVER. BEFAIR. De verleden week vastgestelde wedstrijd tegen Ibis, welke geen doorgang vond door het slechte weer zal a.s. Zaterdag worden ge speeld op het W.S.E.-terrein, nam. 3 uur. '"ISCHAKËN™™ W.S.V. speelde haar 7de ronde voor de Beker. De uitslag is: P. BroerW. van Vuuren JJ; W. VerstoepJ. Tol JJ; A. van Oort S. Versloot 10; A. Doornheim H. van Vuuren 01; A. van Oort P. Broer 10.

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 3