Wist U OOG NIEUWS uil awze> waadplaats DROP Witte Mentol Drogisterij L v. d. Heiden Weekagenda Zelfstandig Meisje Flinke jongen NET MEISJE C. GELUK NET MEISJE NET MEISJE Huis ruilen Spoorboekjes Fa G. VISSER Plusfourpakje Winterjas Meisjesmantel H. J. van der Wiel W. W. de Regt Banket Gesorteerde |W. J. LOS NET MEISJE Damesmantel BesctiMfn Uw mwmm „io" SJOEL en SCHIETAUQflD Burger Tax Chauffeur benzinestation geopend SLAGERIJ L A MIERS meisje voorde kantoorkeuken j en dikwijls vormt het leed t onderwerp van een gesprek, jft het lijden zelf meestal ver ben in het innerlijk, ja de evacuatie van de bewoners werd het dorp voor het grootste ge deelte verwoest. Huis na huis werd in brand gestoken en de rode haan kraaide victorie in Putten zelf en in de verre omgeving. Het relaas van de Puttenaar, die dit alles meemaakte, is somber en getuigt van een warme liefde voor zijn dorp, waarover zoveel leed is gekomen. Hij durfde vluchten voor het gevaar, maar vraagt zich nu nog af, hoe hij het gedurfd heeft en niet zoals vele anderen op bevel van ho gerhand zich naar de kerk heeft be geven om zich daar door de bedrei gingen van een directe terechtstel ling angst te laten injagen. Bedrei gingen, die later bittere werkelijk heid werden en waaraan zovelen hebben blootgestaan, tot zij een angstwekkende dood werden inge stuurd. Opdat men niet verget Allengs heeft het leven in Putten, zoals overal elders, haar rechten hernomen. Verschillende vrouwen zijn hertrouwd, anderen bleven al leen met haar leed, dat slechts valt te begrijpen als men zelf een dier bare in deze verschrikkelijke oorlog heeft verloren. Het dagelijkse leven gaat weer zijn gewone gang en er heerst een grote bedrijvigheid in dit kleine dorpje.' Maar ih het hart van het plaatsje ligt het perk met de 600 vierkante palmenhokjes en staat het herden kingsbeeld, dat in 1949 door H. M. Koningin Juliana werd onthuld. Het staat daar als nagedachtenis aan die mannen en die jongens, die nooit vermoed hebben dat een simpel be vel als „Ga naar de kerk" zulke ver strekkende gevolgen kon hebben. De achtergeblevenen zaten niet bij de pakken neer. Het dorp is volko men herbouwd. Grote steun vonden zij bij de overheid en bij de stich ting Puttens Jeugd, door welke in stantie de nagelaten betrekkingen op zeer voorbeeldige wijze werden verzorgd. Op treffende wijze heeft men aldus de zinvolle bijbelspreuk, die in het herdenkingsbeeld is ge beiteld: „En God zal alle tranen van hunne ogen afwisschen" tot waarheid gemaakt. Maar ieder jaar opnieuw komt het schrijnende leed naar boven, het leed, dat voor velen een einde maak te aan een mooi leven en het deed worden tot een somber bestaan, om dat men niet kon vergeten. Sober herdenken. Elk jaar opnieuw herdenken de Puttenaren hun gevallenen, terwijl van sommigen niet eens de begraaf plaats beken^ is of men in het uiter ste geval zelfs nog geen doodsbe richt ontvangen heeft. In 1950 bracht een deputatie Put tenaren een bezoek aan het Duitse plaatsje Ladelund, waar in verschil lende massagraven de gevallenen begraven liggen. Het is vooral aan een Nederlandse officier, die in dienst was bij maarschalk Montgom- mery, te danken dat men de namen van de overledenen Voor een groot deel heeft kunnen achterhalen, waartoe ook ds. Meyer van genoemd plaatsje veel heeft bijgedragen. Een klein aantal Puttenaren gaat op eigen initiatief jaarlijks nog de graven van zijn familieleden in het buitenland bezoeken. In Putten zelf blijft het ieder jaar, ook nu het tien jaren geleden is, een sobere herden king ih de vorm van kerkdiensten en het leggen van een krans bij het monument om daarmede eer te be wijzen aan hen, die hun jonge leven gaven voor de vrijheid van hun va derland. Een eenvoudige plechtigheid, so ber maar zinvol en hartroerend. Als gebruikelijk werd 29 September het bietenseizoen ge opend. Wij kunnen dus weer een 7- tal weken de, bietenauto's en -wa gens langs onze wegen zien rijden op weg naar de weegbrug aan de Noordkade. In tegenstelling <van een vorig na jaar zal ditmaal veel last ondervon den worden van het natte jaargetij zal dit op onze straten en wegen merkbaar worden. Het suikerbietenrayon omvat de ge meenten Waddinxveen, Boskoop, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthui zen, Zoetermeer, Bleiswijk, Pijnac- ker, de Lier, 's Gravenzandé, Delft, Schipluiden en Hazerswoude. De totale opbrengst in dit district wordt geschat op 77 millioen kg. De raming voor de gemiddelde op brengst per ha is 42 ton. De thans geschatte opbrengst is ca. 15 °/o la ger dan het vorige jaar, hetgeen voornamelijk ligt aan de slechte weersomstandigheden. Het suikergehalte der bieten is la ger dan vorig jaar. Hiertoe werd een aantal proeven genomen. Zo be- roeg het suikergehalte op 26 Juli j-J- 10,74 °/o tegen 14.15 °/o in 1953, op 9 Augustus 12,50 tegen 15,95, op 23' Augustus 13,54 tegen 16 en op 6 September 14,62 tegen 16,45. Het transport van de bieten brengt grote problemen met zich. C.a. 23 millioen kg. zal per spoor"vervoerd worden, 31 millioen kg. per as en 23 millioen kg. per schip. De Centrale Suikermaatschappij te Amsterdam zal in totaal onge veer 42 millioen kg. verwerken. Hiervan zal 15 millioen kg. vervoerd is een vertrouwens artikel. Wij verkopen alleen le kwaliteit drop Heeft U onze al eens geprobeerd 60 ct per 100 gr. worden per spoor, 5 millioen kg. per schip en 22 millioen per auto. De Ver. Coöp. Suikerfabriek rekent op 27 millioen kg. Hiervan zal 18 mil lioen kg. per schip en 1 millioen kg. per as vervoerd worden naar Din- teloord. Acht millioen zal worden vervoerd naar Zevenbergen. De Coöp. Suikerfabriek te Puttershoek zal uit dit rayon c.a. 8 millioen kg per auto vervoeren. Zaterdagmiddag werd onder auspiciën v^ji de plaatselijke afde ling van de Vereniging voor Veilig Verkeer een puzzlerit gehouden voor fietsers en bromfietsers. Het traject voor de fietsers was onge veer zestien kg. lang en liep langs verschillende dwaalwegen naar Bos koop. Behoudens enkele controle posten die gemist werden, kwamen alle fietsers op het eindpunt aan. De afstand voor de bromfietsers was groter, c.a. 36 km. Dit parcours liep van Waddinxveen naar Boskoop en vervolgens naar Reeuwijk door het plassengebïed. Onderweg nl. in de school te Sluipwijk werden de deel nemers geëxamineerd. De uitslag was als volgt: 1. W. Hartog 23 straf- punten; 2. E. J. Boon 50 strafp.; fietsen: 1. H. Lugthart 25 pnt.; 2. H. Klunder 35 pnt.; 3. N. Versloot 60 pnt.; 4. A. C. v. d. Bosch 60 pnt.; 5 D. v. d. Berg 77 pnt.; 6. H. Helleman J8 pnt.; 7. C. van Ringelenstei'n 81 pnt.; 8. C. Kroon 89 pnt.; 9. H. v. d Bosch 107 pnt.; A. Versloot 138 pnt. 's Avonds werden in -hotel „De Unie" prijzen uitgereikt door de voorzitter der afdeling, de heer P. van Zonne veld. Vele inwoners dezer gemeente hebben Zaterdag jl. om 22.45 uur de radio afgestemd op de K.R.O. Het was voor Waddinxveen geen alle daagse gebeurtenis. In het program ma „zwerftochten in het Maria-jaar langs devotie-oorden in ons land" werd een klankbeeld gegeven over O. L. Vrouw van Waddinxveen. Na een korte toelichting van de heer v. d. Dook hoofd van de R.K. School, brachten de leerlingen een zang- en bloemenhulde aan O. L. Vrouw. Voorts gaf pastoor Van -Dijk een historisch overzicht over de oorsprong van de verering van O. L. Vrouw van Waddinxveen. De uit zending werd besloten do<y de Vughtse Jeugdkapel. In de week van 18-23' October zal door de plaatselijke politie een licht- en remmenweek gehou den worden. Dit betekent «dat in dat tijdvak elke zich op de weg bevin dende auto, motorrijwiel, bromfiets en rijwiel zullen worden gecontro leerd op licht en remmen. Men zal bij defect hiervan enkele dagen tijd krijgen dit te herstellen. Is bij na- controle het defect niet hersteld, volgt procesverbaal. Tot hoofd van de Rehoboth school aan de Onderweg is benoemd de heer B. Krins, hoofd ener Chr. School te Oosterwolde (Doornspijk). Tot onderwijzer aan dezelfde school is benoemd de heer G. Brui- zerd te Kinderdijk. Heden Vrijdag 1 October zul len de lessen aan de avondvakte- kenschooi aan de Oranjelaan weer aanvangen. Een groot aantal cur sisten uit onze gemeente enuit de omgeving zullen deze lessen weer kunnen volgen om hiermede hun vakkennis te vergroten. Bij nog al te veel' jongelui heerst de gedachte dat gedegen vakkennis niet zo nood zakelijk is. Deze gedachte is toch fout. De gehouden collecte ten be hoeve van het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten" heeft opgebracht 293.46. Aan zr. Y. Bartlema werd we gens haar vertrek naar Rotterdam, door het Herv. Kleuterschool-comité als aandenken een schemerlampje aangeboden. Door Ds. J. van der Haar werden haar hartelijke woorden van dank en afscheid toegesproken. Donderdagavond hield de R.K. Vrouwenbeweging -haar eerste con tactavond in het nieuwe seizoen. Daar de presidente door ziekte ver hinderd .was, nam mevr. Bunnik haar taak over. Na behandeling van enkele huishoudelijke punten, werd het woord gegeven aan pastoor Van Dijk. In verband met de grote Lourdes- bedevaart van de K.A.V. die juist dezer dagen plaats vindt, sprak de eerw. over de grote kracht die Maria voor ons moet zijn." Wij mo gen nimmer het vertrouwen in haar verliezen, aldus spr., want zij is en blijft de Moeder van Altijddurende Bijstand. Ook bracht spr. nog in herinnering dat wij een zeer bevoor rechte parochie zijn door het bezit van O. L. Vrouw van Waddinxveen. Woensdag 13 October Damesmode- show van fa. L. Verbakei in Can- tine N.V. Dobbelmann. Vrijdag 15 October Jaarvergadering A.R. Ki'esveren. in Verenigingsge bouw Stationsstraat. Zaterdag 16 October Instituut voor Arbeidersontwikkeling Cabaret avond. Donderdag 28 October Vergadering N.C.V.B. lezing Leerdam-glas met film. Tot slot dankte mevr. Bunnik de spr. voor de leerzame uiteenzetting en de dames voor hun opkomst, en sloot de bijeenkomst met de chr. groet. Gaarne vestigen wij de aan dacht op de bibliotheek van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling, welke voortaan elke Vrijdagavond weer geopend is.- Belanghebbenden verwijzen we naar de advertentie in dit blad. Donderdagmorgen 23 Sept. wapperde al vroeg de rood, wit en blauw vlag van de fabriek van de N.V. Riedemans en Klaarenbeek. Daar werd nl. het feit herdacht dat de heer Burger zijn 25-jarig dienst verband vervulde. Van de zijde der directie ontving hij èen geschenk onder couvert, ter wijl mevr. Burger een prachtig bloemstuk in ontvangst mocht ne men. Ook het personeel li'et zich niet onbetuigd; de heer Looyaards over handigde hem een complete hengel- uitrusting, waarna men nog gerui me tijd gezellig bijeen bleef. Zoals reeds gemeld zal het fanfarecorps „Concordïa" Zaterddag 2 October zijn tweede Sjoel- en Schietavond houden. De eerste avond was een groot succes en werd druk bezocht, en wij twijfelen niet of ook de tweede avond zal slagen. Zie verder de advertentie in dit blad.. 's Avonds 7 uur van af 't Centrum een mars door de gemeente maken, ter herinnering aan de sjoelavond. De drumband zal versterkt worden tot ongeveer 60 man. Dus dat kan een machtig vertoon worden. Het geheel staat onder leiding van 4? heer D. Langendam. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 zakmes en fluit; 1 paar handschoenen; 1 zilveren da meshorloge. Vehloren: 1 rode portemonanie met inh.; 1 doublé armbandje; 1 ro de autoped; 1 werkbroek en- 1 stuk zeep; 1 wit schoentje", 1 rode shawl. Verloofd MARTHA AARTS en JAN PIJPERS Apeldoorn, 3 October 1954. Arnhemseweg 166 Waddinxveen, 10 October 1954. Noordeinde 101 Receptie van 3-5 uur. Maandag 11 October a.s. hopen onze geliefde Ouders W. HEY-VINK de dag te herdenken.dat zij voor 25 jaar in het Huwelijk zijn verbonden. Hun dankbare kinderen, PIETJE en RON W1M DINY Waddinxveen, 26 Sept.'54 Henegouwerweg 54a Gevraagd P.G. voor hele dagen. Mevr. DE PATER, Kon. Wilhelminaweg 88, Gouda Terstond gevraagd: voor pakhuiswerk Fa Gebr. OUDIJK, Zuidkade 12 gevraagddoorMevr.VANDAM Kerkweg 123, voor 2 hele en 2 halve dagen. Was buitenshuis Voor voetverzorging naar Pijnloze Electr. behandeling Henegouwerweg 13, tel. 609. Ook behandeling aan huis. Gevraagd 2 middagen per week vrij T. DE WAARDT Noordkade 187 Gevraagd Ieplaan 106. Te koop: 1 HAARD (Jan Jaarsma) 1 GASHAARDJE (zevenstaafs) beiden in prima staat. C. R. Boonstoppel, Brugweg 137 Wie op de Eikenlaan wil zijn voïïT Frïy'n'huis op de Zuidkadê Br. bij Boekh. van Pinxteren Winterdienst 1954-1955 BaelcUandd \Jddwij.U VOOR: AARDAPPELEN GROENTEN FRUIT CONSERVEN Het beste adres Nesse 36 Eikenlaan 56 Telefoon 633 Te koop aangeboden 13 14 jaar 13 14 jaar Te bevr.: boekhandel Burger Ter overname een prima maat 38. Oranjelaan 28 Gevestigd te Gouda Zenuwarts Van Beverninghlaan 24, tel. 2124 Spreekuren.' „DeWijk" Donderdag 1.30 tot 2.30 uur. Iterson Ziekenhuis Zater dag 8.30 tot 9.30 uur. Particulieren thuis Vrij dag 1.00 tot 2.00 uur en volgens afspraak. Veranderde spreekuren: Zenuwarts, Gouda Het Tolhuis, Veerstal 3, tel. 2333 Spreekuren: Iterson Ziekenhuis Dins- gad 8-30 tot 9.30. uur St. Jozef Paviljoen Woens dag 2.15 tot 3 00 uur. Particulieren Dinsdagl.00 tot 2 uur en volgens af spraak. dat bij ons 250 gram heerlijke 88 ct kost Telefoon 421 Kerkweg 85 Gevraagd Mevr. OUDIJK, Zuidkade 12 Te koop maat 47 Oranjelaan 30 Neem nu 10 vitamines in 1 tablet. 100 stuks f 3.75 Voldoende voor 3 maanden. Drogisterij A v. d HEIDEN Zuidkade 1, telefoon 335 Bezoekt allen ZATERDAG 2 OCTOBER, de van „Concordia", het is er ge zellig met o.a. Sjoelen, Schie ten, Tollen, Knikkeren, Vissen Ballen gooien en pracht prij zen voor het Rad van Avon tuur. Voor de kinderen de Grab belton met mooie prijzen. Opening 's middags 3 uur. Bij de ingang weer Siroop wafelen, kers Vers, klaar ter wijl U wacht, 10 cent per stuk n Telefoonni heeft maar één Telefoonnum mer en dat is anders niet. Aan het zelfde adres een GEVRAAGD. Predikbeurten op a.s. Zondag Ned. Herv. Kerk. V.m. 9.30 uur en 6.30 uur Ds. J. v. d Haar Wijkgebouw Bomenwijk. V.m. 9.30 uur Dr. G. Huls van Gouda Nam. 6.30 uur Ds. P. A. Stapert van Moordrecht Gereformeerde Kerk Vm 10 uur en 5 uur Ds Appeldoorn van Bilthoven Ned. Herv. Ver. „Wet en Evangelie" Nam. 3.30 uur Ds. F. D. Emous van Hillegersberg. Chr. Afgesch. Gemeente V.m. 9.36 en Nam. 5 uur Leesdienst. Diflsdag 5 October nam. 7 uur Ds M, A. Mieras van Krimpen a.d. IJssel Rem. Geref. Gemeente V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Dui'nker De Zondagsdienst wordt Zondag waarge nomen door Dr. E. M. L. Hemminga Vanaf Maandag 4 Oct. 1954 is ons 's morgens 6.30 uur tot 's avonds 10.30 uur. Garage van der Spek, Waddinxveen 100 gram KOOKWORST 1 samen 250 gr. 150 gram BOTERHAMWORST WEET WAT U EET N.V. CARROSSERIEFABRÏEK „VERHEUL" vraagt met spoed Aanmelden bij Mevr. BAAS, op het fabrieksterrein Henegou werweg

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 2