Weekblad voor Waddinxveen NIEUWS Modeshow van fa L. W. Ferbakel. IVOROL: De Tandpasta van standing Sport 't koet. Weekagenda EEN UURV00R DET0EK0MST No 487 Vrijdag 15 October 1954 10e Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telet. 438 Verschijnt elke Vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m-m. Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woendagsavonds inzenden. uU (M*ZC Men verzoekt ons mede te de len, dat a.s. Zaterdagmiddag voor de Chr. Hist. Unie, in dit rayon, de heer Van de Wetering zal spreken in Hotel Toor te Alphen a. d. Rijn. De openbare Godsdienstoefe ningen uitgaande van de Vereniging „Wet en Evangelie" staan nog steeds in het teken van de grote najaars actie „De Grote Trek". Aansluitend op de reeks onder werpen welke behandeld zuilen wor den, sprak Zondag 10 October j-1- Ds Offeringa van Scheveningen over „Het kind in de Bijbel". Tevens werd in die dienst herdacht dat de Zondagsschool „Komt tot Mij" 121/a jaar geleden met haar arbeid be gon. Het was dan ook een goede gedachte van deze begaafde grijze prediker, tot tekst te kiezen: „Wie het Koninkrijk Gods niet ontvangt als een kind, zal het voorzeker niet binnen gaan". Ondanks de zeer gro te opkomst, die verre de verwach ting overtrof, werd deze rede van begin tot het einde met stille aan dacht beluisterd. Voor de samenkomst op a.s. Zon dag 17 October verwachten we ook een goede belangstelling. In deze dienst, die aanvangt 's-middags 3.30 uur zal voorgaan Ds. J. van Vliet, Herv. Predikant te Maasdam. Het onderwerp zal zijn „God heeft de mensen nodjg". Wie dit onderwerp leest zal ver moedelijk wel aan een vergissing denken. Ieder van ons weet dat wij „mensen" God nodig hebben op elk terrein van ons leven, ja dat wij niets kunnen doen zonder HEM. Het zal ons daarom dan ook niet verwonderen als naast vele oude ren ook vele jeugdigen zullen ko men, om te horen waarom God ons „mensen" nodig heeft. Deze dienst wordt gehouden in het kerkgebouw aan de Zuidkade no. 58 en vangt aan 3.3'0 uur. Alle plaatsen zijn vrij. De firma Verbakei, alhier, heeft het aangedurfd een modeshow te houden, op een wijze, zoals we zou den verwachten, dat alleen in de stad mogelijk was. Dat zulks van durf getuigt, zal niemand tegen spreken. Voor een plaats als de onze is zulk een show een evenement op het terrein van de mode, waarmede de firma Verbakei het modelieven- de damespubliek ten zeerste heeft verplicht. Het moet dan ook wel een gewel dige voldoening zijn voor de initia tiefnemer, dat een zo uitzonderlijk groot aantal dames aanwezig wa ren om te genieten van de nieuwste creaties der modeontwerpers. De hiervoor ingerichte cantine van de N.V. Dobbelmann, was als vanzelf de enige gelegenheid ter plaatse waar zulk een groot publiek ontvangen kon worden, want on danks de grote ruimte was de zaal tot in de hoeken bezet. Op vernuf tige wijze had men dwars door de zaal een podum geplaatst, waarop de mannequins, onder leiding van lady speaker mevr. Gastkemper, hun modellen konden tonen. Dat deze modellen van uiterst fijne smaak getuigden, was te verwach ten. Getoond werden o.a. a. Sport- kleding voor groot en klein, gekle de japonnen in een rijk kleurensor- timent, als antrachietgrijs, cognac, picassoblauw, kobalt blauw en Dior- bleu, waarvan enkele weer in het moderne plisé. Zelfs de veelomstre den H-lijn was aanwezig. Jersey en tweedpakjes, blouses in een grote verscheidenheid van kleur en model. Voor de little-lady een aantal snoe zige modellen waarin de grote ruit domineerde. Zeer elegante mantels met grote ronde kraag, ballonmouw en brede manchet, zowel in grote als kleine maten. Op het gebied van cocktail-japonnen was iets aparts te bezien en wel de charmante, elegan te cirkelrok. Regenkleding, onont beerlijk voor ons natte klimaat, was eveneens ruim vertegenwoordigd, in poplin, gabardine, voor elck wat wils. Zelfs de kinderkleding werd op alleraardigste wijze door jeugdi ge mannequins getoond. Bij dit alles verhoogde mej. de Bruin, Julianastraat alhier, nog de waarde van deze show, door het tonen van een prachtcollectie da meshoeden, volgens de allerlaatste mode, in de meest moderne tinten. De firma Verbakei, welke geen moeite en kosten spaarde om deze show te maken tot' iets aparts, kan dan ook tevreden zijn wat betreft de ongedacht grote belangstelling. Zel den zijn de dames in de gelegenheid om het nieuwste op modegebied te bezichtigen zoals hier mogelijk was. Verwacht mag dan ook worden, dat het zien hïervan ook de overtuiging doet postvatten, dat ook :in onze woon plaats het beste en modernste op het gebied van de damesmode te leveren valt. Want dit ïs toch wel de opzet van de ondernemende fir ma geweest. Naar onze overtuiging is ze hierin voor de volle 100 °/o geslaagd. Vermeld nog dat aan het eïnde der show de mannequins, klein en groot, een geweldige ovatie te beurt viel vergezeld van bloemen en ge schenken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Frederïcus Everhardus Maria, z. v. E. H. Doeleman en W. H. van der Klauw, Kerkweg 191; Antje Adriana, d. v. P. Broer en G. Wuis, Noordeinde 51f. Ondertrouwd: P. M. van der Louw en M. J. van Ardenne; J. Rehorst en M. C. Ravenstein. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 wit schoentje; 1 ca puchon; 1 paar sokken; 2 autosleu teltjes in étui; 1 plamuur mes; 1 kinderlaarsje; 1 regenjas; 1 kinder- portmonnai'e met inhoud. Verloren: 3,50; 1 blauwe auto ped; 1 zwarte aktetas; 1 bruine he- renportemonnaie met ijnhoud. fcr komt weer een WINKELWEEK Wat zou Waddinxveen betekenen zonder winkelweek omstreeks St. Nicolaas? Vanzelf niets. Daarom is het verheugend dat deze week het besluit door de samenwerkende middenstandsorganisaties kon geno men worden, deze traditie voort te zetten, een traditie waar men in om liggende gemeenten jaloers op is. Samenwerking is wel de meest ster ke pijler waarop deze winkelweek rust. Dit was steeds de innerlijke kracht er van en zal dït ook in de toekomst moeten blijven. Zoals gezegd het besluit is geno men. Een commissie is samenge steld, bestaande uit de heren H. K. van der Loo, voorzitter; H. Doele man, secretaris; Jac. Saton, pen ningmeester, en leden F. Alblas, F. van Kooten, C. van der Linde en N. E. Mulder. Deze commissie weet van snel handelen en had binnen enkele dagen een afgerond plan ter tafel gebracht waarmee jl. Maan dagavond in een vergadering de be slissing moest vallen. Zoals altijd hadden de voorstellen enkele be strijding, maar na discussie en een weinig bijschaven kon overeenstem ming bereikt worden. In enkele regels gezegd, komt het plan hierop neer: de winkelweek wordt gehouden van 20 November tot 5 December. Door de deelne mende winkelier wordt aan het ko pend publiek voor elke bestede gul den een bon verstrekt, welke inge wisseld kunnen worden, door deze op opplakbladen te plakken. Deze bonnen geven recht op een letter, welke samengevoegd tot een woord, reden kunnen geven voor een prijs. Bovendien kunnen de bonnen aan gewend worden om te komen tot een reis voor schoolkinderen a.s. zo mer met een grote plezierboot. Van zelfsprekend worden de details voor deze actie tijdig onder de aandacht van het publiek gebracht. We wensen het comité de nodige activiteit en voortvarendheid' toe, benevenssucces. HEEMSKERK IN HET ZILVER De heer M. Heemskerk alhier, herdacht 14 October dat zijn bedrijf 25 jaar bestond. Gedurende deze pe riode wist de heer Heemskerk zijn zaak in sanitair, radio, electrici- teïtsartikelen e.d., benevens zijn loodgietersbedrijf, op te voeren tot een hoogte als deze nu mag hebben. Bij del te Gouda gehouden receptie was de belangstelling bijzonder groot, terwijl een aantal bloemstuk ken de nodige luister hebben bijge zet. Onzerzijds de beste wensen voor zijn bedrijf. Weer zal Zondagavond in het R.K. Verenigingsgebouw een con tactavond gehouden worden. Zoals men weet is er gelegenheid voor biljarten, ping-pong, sjoelen enz. Vorige keer was het hoogst gezellig, en zal deze keer voor betere muziek gezorgd worden. WADDINXVEEN—DCL Deze wedstrijd belooft zeer span nend te worden en als men zo speelt als in de afgelopen wedstrijd, zit er voor de geelzwarten verlies in. WADDINXVEEN SLIKKERVEER De prestaties van Waddinxveen blijven tot nu toe ver beneden de maat. Drïe maal gelijk spel én een eerste nederlaag. Fel werd te Slik kerveer gestreden om het winnende puntje, terwijl men zich reeds had ingesteld op gelijkspel. Slikkerveer bleef Waddinxveen de baas. Moge lijk als de wedstrijd langer geduurd had, zou Waddinxveen een ant woord hebben kunnen geven, maar de kans was er niet meer voor. SPIRIT—WADDINXVEEN Z Dït zal voor Waddinxveen een moeilijke wedstrijd worden tegen de Leidenaren. Maar het is voetbal en mogelijk zorgen de geelzwarten voor een verrassing. WSE-NIEUWS Dit weekend speelt WSE I weder om thuis en weï tegen haar oude rivaal GDS I uit Boskoop. Dit is al tijd een uiterst moeilijke wedstrijd met wisselend succes. Kan WSE vol ledig uitkomen en haar normale spel spelen, dan kan die wederom een overwinning worden, maar dan ook mondje dicht en alleen maar voetballen. Het 2e gaat om 12 uur bij Bos koop III op bezoek, waar een gelijk spel wel mogelijk is. De junioren gaan bij Nieuwerkerk C op bezoek. WSE—MOERKAPELLE WSE bleek te sterk voor Moerka- pelle-reserve en behaalde heel ge makkelijk de zege, Moerkapelle zette zich schrap, maar het spel was te doorzichtig. Het spel eindigde met 6-0. Tot eer van Moerkapelle dient vermeld, dat zij tot het eind der wedstrijd sportief spel leverde. BE-FAIR. Be-Fair II speelde j.l. Zaterdag tegen Verheul II en verloor deze wedstrijd met 40, en kreeg daar door meer dat zij verdiend hadden de bezoekers. De B-junioren verlo ren in de laatste minuut van Gouda met 43. De wedstrijd van het eer ste elftal werd afgekeurd. Nu voor Zaterdag zijn vastgesteld: Be-Fair ISportlust. Aanvang 4 uur. Be-Fair BBoskoop C. Aan vang 2.45 uur. R.V.C. ABe-Fair A. Aanvang 4 uur. Zal Be-Fair 3 ook aan de comp. deel gaan nemen? Voetbalprogramma voor komende weekend: Waddinxveen IDCL I 2.30 u. TSB I—Verheul I 4 u. WSE I—GDS I 2.30 u. Gouda 7Waddinxveen III 11 u. Boskoop 3—WSE II 12 u. Waddinxveen 4Nïeuwerker 3 12 u. Spirit IWaddinxveen Z I 4 u. Ibis I—Boskoop Z I 4 u. Be Fair ISportlust III 4 u. SKG II—Verheul II 4 u. Waddinxveen AGroeneweg A 4 u. Waddinxveen BGouda d 2.45 u. Nieuwerkerk C—WSE A 2.45 u. RVC A—Bé Fair A 4 u. Spirit BWaddinxveen C 2.45 u. Gouda HWaddinxveen D 2.45 u. Be Fair BBoskoop C 2.45 u. Zwem- en Ploclub „DE GOUWE'? Indeling Competitie De indeling van de Beker-winter competitie van de K.N.Z.B. is als volgt: Gouwe I, GZC II, HZPC II, ZIAN II, ZWIP II. Voor de Gouwe zijn het ontzag gelijk zware tegenstanders. W.Z.C. DE GOUWE VERGADERDE De Zwem- en Poloclub De Gouwe hield in hotel de Unie de najaars vergadering onder leiding van zijn voorzitter de heer H. Jenné. De technische commissie bracht verslag uit over de werkzaamheden en de prestaties ïn het afgelopen zomerseizoen. Uitvoerig werd inge gaan op het kampioenschap van het eerste en bij het kampioenschap en de promotie van 't tweede zevental. Tot de leden van de technische commissie werden gekozen de heren G. van Beek en M. van Bergen. Door het bestuur werd hieraan toe gevoegd de heer A. C. van den Bosch. De heer C. van Mourik trok zich wegens meningsverschillen met de ze commissie terug en nam even eens ontslag als bestuurslid. Het bestuur werd gemachtigd maatregelen en voorbereidingen te treffen voor de organisatie van een bazar en een contactavond voor de leden. Bij de rondvraag werd meegedeeld dat aan de wintercompetitie van de K.N.Z.B(. zal worden deelgenomen. Ook neemt het eerste deel aan de wintercompetitie vön de Kring Den Haag. Het dames zevental en het 2e he ren zevental neemt deel aan de competitie van de Kring Gouda. Ook de adsp. zullen in competitie verband wedstrijden spelen. De adspïranten moesten hun meerdere in de Boskoop adsp. er kennen. Zij verloren met 2—1. Dinsdagavond zal het eerste heren zevental een ontmoeting hebben tegen G.Z.C. III. Dit zal voor de Gouwe niet gemakkelijk zijn. De Gouwe komt met en geheel ge wijzigde ploeg uit. Zaterdagavond ïs er weer gele genheid om met de Zwembus, welke om 5.45 uur vanaf het Dorp ver trekt, te gaan zwemmen. Ieder is ook thans welkom. VOLLEYBALVEREN. „SALVO". Op de Vrijdagavond gehouden driekamp heeft het eerste herenzes tal van Salvo zowel in D.E.S. I, als Vevo I zijn meerdere moeten er kennen. Vevo veroverde de wisselbeker door superieur spel, D.E.S. werd tweede en Salvo derde. De heren van Salvo zullen door intensieve training hun techniek en tactiek aanzienlijk moeten verbete ren, willen zij in de le klas, waarin zij dït jaar ingedeeld zijn, een rede lijk resultaat bereiken. De wedstrijden, die Dinsdagavond gehouden zouden worden, zijn afge last. Zaterdagmiddag 16 October zal er een jeugdvolleybaltournooi gehou den worden, waaraan zullen deel nemen de „Willem de Zwijger School" uit Gouda, Vevo uit Alphen en de adspiranten van Salvo. KORFBALLEN. Zaterdag jl. speelde „Unitas" een uitwedstrijd tegen TOP ui't Sassen - heim. Bedde clubs waren aan elkaar gewaagd; Top nam kort na het be gin de leiding, maar voor de rust nam Unitas die over. (13), door enkele fraaie doelpunten. Na de rust kwam Top meer in de aanval en wist de stand gelijk te maken. (3-3). Vlak voor het eindsignaal wisten beide clubs nog eenmaal» te scoren. De eindstand (4-4) gaf de verhou ding goed weer. Zaterdag 16 October wordt er op het W.S.E.-terrein een thuiswedstrijd gespeeld tegen Veloeitas (Leider dorp). Maandag 18 October Ledenvergade ring C.B.P.B., Vereen.geb. Station straat. Lezing Zendingsarbeid Suriname. Vrijdag 15 October Jaarvergadering A.R. Kl'esveren. in Verenigingsge bouw Stationsstraat. Zaterdag 16 October Instituut voor Arbeidersontwikkeling Cabaret avond. Donderdag 28 October Vergadering N.C.V.B. lezing Leerdam-glas met film. Zaterdag 30 October Uitvoering „Morgenrood" in „Centrum". Zaterdag 23 en 30 October Sjoel- en Schietavond Mannenkoor „Onver moeid Vooruit" in gymnastieklo kaal aan de Brug. Woensdag .24 NoVembr Uitvoering Concordia" in cantine N.V. Dob belmann. SCHAKEN. W.S.V. speelde haar 4e ronde voor de competitie. De uitslag is: H. Ker- ver--G. Steenland 10; H. Klijns- ma—H. Schldt 1—0; A. G. Valk—A. v. d. Starre 0—1; J. Tol—A. v. Dij ken 10; W. D. Hartog—A. Doorn hein 10; W. VerstoepK. Slinger land iJ. KleywegW. v. Vuu- ren afgebr. De wedstrijd tegen Unilever voor de R.S.B. is de voorlopige uitslag 1—4 voor W.S.V. DAMVERENIGING „EXCELSIOR". Uitslag 5e ronde N. T. Hilgers D. la Grand 0—2; C. Blonk—A. Blom 1—1; T. Twigt—A. Blonk 0—2; C. H. Kramp—F. M. P. Jacobi 0—2; J. de Heer—W. v. d. Heijden 0—2; H. TroostA. N. Lïttooij 20; P. v. Tol—H Sehuurhannes 20. De eerstgenoemde speelde met wit. Uitslag 6e rondie C. H. Kramp— A. A. Rietveld 11; D. la Grand T. Twigt 02; D. ZwanenburgC. Blonk 20; F. M. JacobiA. Blom 1—1; A. Blonk—H. Troost 0—2; P. v. Tol—W. v. d. Heijden 2—0; A. N. LittooijH. Sehuurhannes 20. De eerstgenoemde speelde met wit. Kampioenschappen P.V. „DE ZWALUW". Vitesse le H. Russcher; 2e Abr. de Bruijn; 3e C. de Lang. Fond: le C. de Lang; 2e P. Loender- sloot; 3e H. Russcher. Jonge duiven: le H. Russcher; 2e L. W Versluys; 3e F. Boere. Ouder en Jon le.Abr. de Bruyn; 2e P. Loendërslöot; 3e F. Bóere. Kampioen-Generaal, le H. Rus scher; 2e T. Boere; 3e P. Loender- sloot. Het motto, dat het Comité Vluch telingenhulp 1954 heeft gekozen voor zijn actie ten bate van de vluchtelingen in Oostenrijk en Grie kenland, is de laatste dagen alom bekend geworden. „Een uur voor een toekomst" men heeft het kun nen lezen in kranten en vakbladen, men heeft het kunnen horen door de radio. Eén uur van ons inkomen kan vluchtelingen een nieuwe toekomst geven. Is het eigenlijk geen beklem mende gedachte? De tegenstelling is zo schril: een uur - en een hele toekomst van jaren. In ons jachtende westeuropese leven duurt een uur niet lang. Am per heeft de klok drie uur geslagen, of het is al weer vier uur. En hoe vaak gebeurt het niet, dat we ver rast opkijken naar de klok en zeg gen: „Hè, is het al weer zo laat?" Een uur plezier is kort. Een uur werken ook. Het bedrag dat we met een uur werk verdienen is dan ook, absoluut gezien, niet groot. Maar we werken achtenveertig uren per week en achtenveertig maal een uur- loqn is in ons land wél een behoor lijk bedrag. In een vluchtelingenkamp in Oos tenrijk of Griekenland duurt een uur wel lang. Een uur ïs daar. zes tig minuten vol smartelijke herin neringen, vol leed, vol ontbering, maar zonder werk, zonder hoop, zonder voedsel vaak. En iedere dag telt daar vierentwintig maal zestig

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 3