Weekblad voor Waddinxveen Burgerlijke stand. De avonturen van Duimelot Sport Ut 't Uoct. Drogisterij 1 v. d. Heiden Week a gen d a No 490 Vrijdag™5 November 10e Jfaargai /Xlres Redactie en Administratie: Oraojelaan 30, Waddinxveen, Telel. 438 Verschijnt elke Vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal t 1.00 bij vooruitbetaling Adv ertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m.m. Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. reglementswijziging der partij be handeld. Deze kwamen in hoofdzaak hierop neer, uitbreiding partij, be stuur met 13 leden, uitbreiding da gelijks bdtetuur tot 9 leden met als adviserende stemmen van de frac- tjevoorz. der 1ste en 2e Kamer, wij ziging groslij ststemmen en voorstel om ieder die 18 jaar is lid te mogen worden van de K.V.P. Na enkele aan- en opmerkingen kreeg het bestuur vrij mandaat. Tot slot werd besloten om medio November te trachten een gecombi neerde werk en stoottroep op te richten. Donderdagavond omstreeks half vijf had de rangeerder T. uit Gouda het ongeluk op het stations emplacement alhier, tussen de buf-' fers bekneld te geraken. De ontbo den geneesheer Dr. P. van- der Lande constateerde inwendige kneuzingen, waarna hij per ziekenauto naar het ziekenhuis „De Wijk" werd gebracht. Zondagavond 7 uur wordt in het kerkgebouw Zuidkade 58 een jeugddienst gehouden, waarin, zal voorgaan Ds. H. M. Cnossen, Herv. Predikant te Gouda. In deze dienst Z.Eerw. een antwoord te geven op de vraag: „Weet U wat blij zijn be tekent?" De uitvoerige „orde van dienst" zal iedere bezoeker gratis aangebo den worden. Het zou te veel plaats ruimte vragen deze hierbij geheel op te nemen. Daar alle plaatsen vrij zijn, wor den veel jeugdigen verwacht en vooral diegenen, die het kerkgaan tot een uitzondering houden. Om misverstand te voorkomen, worden de ouderen evenzeer ver wacht. Het onderwerp mag dan mis schien meer de jongeren aantrekken, de ouderen kunnen zich verzekerd houden dat ook zij daarbij betrokken zullen worden. In de dienst van voormiddag 9.30 uur zal voorgaan Ds. J. Krüger, die als Zendingsleraar, zijn gehoor hoopt te bepalen bij het Zendingswerk. Daar Z.Eerw. thans met verlof in ons land, reeds jaren in Suriname werkzaam is, kan hij uit eigen erva ringen spreken. Beide diensten gaan uit van de Herv. Evangelisatie „Wet en Evan gelie" en worden gehouden in de kerk Zuidkade 58. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand October ingelegd 17.315,19, en terugbetaald 8386,36. Bij de Spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank, werd gedurende de maand October ingelegd 136.958,13, en opgenomen 166.595,11. Het laat ste boekje is no. 7109. Aangiften van 28 Oct. tot 3 Nov. '54. Geboren: Maria Wilhelmina Eliza beth dochter van W. J. Moons en en M. M. G. Vermeulen, Kromme Klazina dochter van A. Breedijk en G. Opschoor, Noordkade 40; Johanna Maria dochter van Th. Slootjes en H. E, M. van der Wei de, Wilhelminakade 63. Ondertrouwd: B. Streef land en C. J. Th. Mooijenkind; G. Kool en S. Overdam Gehuwd: J. Rehorst en M. C. Rave- steïn; J. J. Gerts en G. J. E. Lichtenberg Overleden: G. G. J. van der Zwaard 76 jaar; N. Uitman 78 jaar. GEVONDEN EN VERL»*EN VOORWERPEN. Gevonden: 1 blauwe pet; 1 regen broek; 1 zilveren broche; 2 autosleu teltjes; 1 paar bduine glacé hand schoenen; 1 sleutel; 1 padvinders- riem; 1 zwart kinderschoentje; 5 zakken cement; 1 achterklap van auto; 1 gele japon; 1 portemonnaie met inhoud. Verloren. 1 gouden dames polshor loge; 1 nikkel dames polshorloge; 1 bankbiljet; 1 blauwe shawl; 1 vul pen en vulpotlool in étui'; 1 heren polshorloge; 1 shawl; 1 doublé bro che; 1 zwarte fietstas; 1 shawl. 118. En 's middags gingen ze orgel spelen. Tante Voet was erg blij dat de jongens zich zo goed vermaakten. Teentje liet Duimelot horen hoe goed hij al op het orgel kon spelen en Duimelot stond vol bewondering te kijken en te luisteren. Wat leek hem dat fijn, zo te kunnen spelen en al die mooie muziek zelf te maken! „Wy hebben thuis geen orgel", ver telde hij. „Ook geen piano. Maar we zingen wel vaak met elkaar. We kennen een heleboel liedjes. En dat is ook mooi". Teentje speelde het ene stuk na het andere. Hij sloeg er wel eens naast, maar het klonk toch heel goed. 117. De volgende morgen begonnen ze met een schone lei. Ze aten aan het ontbijt een dubbele hoeveelheid boterhammen om de schade van de vorige avond in te halen, en gingen daarna naast elkaar zitten met ©en prentenboek op de knieën. Het was een mooi boek met prachtige pla ten. Ze keken er een hele tijd in, tot Teentje bedacht dat ze het boek nog wel mooier konden maken. Ze zou den de platen kleuren met kleurpot lood. Dat was een goed idee. Teentje zocht zijn mooie kleurpotloden op, waaraan Tante Vot nog gauw een paar mooie punten moest slijpen, en zo hadden ze weer een nieuw werk je. Ze waren de hele morgen met het boek bezig. W.Z.C. „DE GOUWE" Na spannende strijd is het de adsp. van de Gouwe gelukt om de Donk adsp. te verslaan. Het was een spannende wedstrijd met de Gouwe steeds i'ets sterker. Het was'L. Sol die de stand op 1-0 bracht. Dit was ook de ruststand. Na her vatting probeerde de Donkvoorhoede de gelijkmaker te scoren, maar zij vonden de Haan op zijn post, hij was niet te passeren. De Gouwe heeft deze wedstrijd verdiend ge wonnen. Zaterdagavond kan de Gouwe I een ravanche nemen van de 5-2 ne derlaag tegen Zian. De wedstrijd be gint om 6.30 uur in het spaarders- bad. Supporters kunnen gebruik maken van de Zwembus welke om 5.45 uur vanaf het dorp vertrekt. VOETBAL. Waddinxveen Z speelt dit week-, eind een uitwedstrijd tegen Z.V.V. deze wedstrijd is thuis gewonnen en zal nu wel een gelijkspel brengen. Met hard werken misschien wel 2 punten. Waddinxveen speelt uit tegen S. V.C. uit Gorkum dit is een oude tegentegenstander die op eigen ter rein moeilijk is te kloppen. Een ge lijk spel zo voor de geelzwarten een gunstig resultaat zijn, of zorgen ze voor een verrassing? Volleybalvereniging „SALVO". De dames van Salvo speelden ver leden week Donderdag tegen Donar I met 2-2 gelijk, nadat ze met 2-0 hadden achtergestaan. Dit resultaat pleit van het doorzettingsvermogen van het team. Ook het eerste Herenzestal speel de met 2-2 gelijk en eveneens tegen Donar I. Het was een tamelijk goede wedstrijd waarin echter weinig goed aanvalsspel werd vertoond. Wan neer Salvo ploegen met goede smas- ners, zoals P.W. I, H.V.Z. I enz. als tegenstanders krijgt, zal het meer aandacht aan de verdedigng moeten schenken, zowel wat betreft blokke ren als stoppen. Tevens zal de eigen aanvalskrachtmoeten worden opge voerd, spelers die absoluut kunnen smashen, zullen hun aarzeling in de wedstrijd een smash te geven, moe ten overwinnen. Heren I speelt heden Vrijdagavond tegen PSVA I en heren II tegen LD M IX. Heren II kan absoluut winnen, Heren I krijgt het zeer moeilijk. BE FAIR Daar verleden week alles werd afgekeurd zijn er deze week geen uitslagen. Het programma deze week is. Het eerste elftal naar WDS te Waarder en zal goed moeten aan pakken om de punten mede te bren gen. Het tweede speelt thuis tegen SKG II uit Gouda en zal nu zeker de punten thuis houden. A speelde tegen Ona en B gaat naar haar plaatsgenoten en moet goed op haar tellen passen voor een nederlaag te gen Waddinxveen D. Be Fair II-SKG II aanvang 3.15 u. Juniors A-Ona C 2 uur. Voetbalprogramma komend weekend SVW I-Waddinxveen I 2.30 uur Waddinxveen II-Boskoop II 2.3'0 uur WSE I-Ona IV 2.30 uur NSV II-WSE II 2.30 uur Waddinxveen IV-Nieuwkoop 12 uur WSE A-Gouda d 3-30 uur Waddinxveen B-Lekkerkerk 2.30 uur Be Fair A-Ona e 2.15 uur Jodan Boy's I-Verheul I 3.15 uur Ibis I-Sportlust II 3-15 uur ZVV 1-Waddinxveen Z 1 3.15 uur WDS I-Be Fair I 3.15 uur Be Fair II-SKG II 3'.15 uur Waddinxveen d-Be Fair B 2 uur WSE-NIEUWS WSE I ontvangt Gna IV, dit wprdt een zware strijd voor de jongens van Oranje-Zwart. Maar wil men een woordje blijven mede zeggen, dan moet en kan deze wedstrijd gewon nen worden. Het 2e duo dat bij NSV op bezoek gaat zal wel met lege handen huis waarts keren. Ook de jun. hebben tegen Gouda eên zware taak. De dames van WSE spelen om 12 uur thuis tegen het' ongeslagen Donk I. Dames tanden op elkaar en houdt de nederlaag zo klein mogelijk. Schaakvereniging WSV WSV speelde haar 6e ronde voor de comp. de uitslag is G. van 't Slot R. Steenland 0-1; H. Kerver C. Men nes 0-1; C. van 't Slot D. de Ouden 1-0; De le wedstrijd voor de RSB is door WSV gewonen. 5g-4V2 de 2e wedstrijd WSV Hillegersberg is de verlopige uitslag 3-3. Damvereniging „EXCELSIOR" Uitslag 8e ronde: W. v. d. Heijden-A. Blonk 0-2 C. H. Kramp-A. Blom afgebr. A. A. Rietveld-T. Twigt 0-2 N. T. Hilgers-F M P Jacobï 0-2 H. Troost-D. la Grand afgebr. D. Zwanenburg-A N Littooy 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. DE RATTENVAL. Als wij omstreeks middernacht via een tochtige gang haastig huiswaarts keren zijn we voor de zoveelste maal te gast geweest bij de arbeidersto neelvereniging „Morgenrood". Die huivering zal echter menig be zoeker reeds gevoeld hebben tijdens het spel wat deze avond in drie de len voor het voetlicht is gebracht. Wij worden meegenomen en aan ons wordt voorgesteld het gezin van Aart Romke, een typisch grensbe woner. Aart is een rauwe, pessimis tische klant, welke met een grote dosis fantasie als werkelijk levend mens kan aanvaard worden. Zijn vrouw Maria is z'n steunpunt en zelfs ih zijn allerwildste buien kan hij bouwen op haar onwrikbare gezinstrouw, «velke wel als een der meest goede trekken uit dit werk naar voren springt. Hun kinderen Sjoerd en Aart completeren het ge zin, terwijl weer anderen het geheel vormen, wat nodig is voor een werk als dit, geschreven door Terlingen en Spierings. Het gaat er nog al rauw naar toe bij de Romke's en weldadig doet de rem aan welke moeder Maria steeds in werking stelt, hiertoe aangedre ven door haar eigen, zuivere begin sel. Het blijkt dat Romke in z'n va derlijke plichten heeft gefaald en in die wetenschap prangt hem de nood over te gaan tot gewelddaden, wat menigeen het koude zweet bezorgt. De schrijvers hebben zich niet onthouden van een reeks grove uit drukkingen welke o.i. het peil nooit ten goede komt. De realiteit brengt ons wel vaak in aanraking met duistere omgevens, maar voor de opbouw van een werk hebben we meer als de figuur Geer tje. Wij kunnen moeilijk aannemen dat zij van moeder Hanna een op voeding heeft genoten van zelfs maar middelmatig, maar zij vormt een klasse apart. Ook haar persoon, haar spel, haar opvatting, alles tot in de perfectie verzorgt. Moeder Hanna deelt in deze lof kwistig mee en niet minder Ant, de dochter. Bregitta moet het arrogante los laten, ook zij was vast in haar rol. Berend Ransma nam te weinig aan het spel deel om te beantwoorden en Bart Mork krijgt een volgende maal beurt, bij een betere voorbereiding. Bij de diverse taferelen hebben we vast gesteld dat de liefde voor het gezin van moeder Maria zegevierend uit de strijd komt. Zij tart de armoe, tegenslag en ook de wilde buien van haar man en weet haar uiterst moeilijke rol van afgesloofde huisvrouw goed weer te geven. Ook Aart had een ondank bare rol, missend de sympathie van het publiek, maar hij klaarde het. In deze rol van Frans Romke niéts dan goed. Een vlotte zeeman, met een gladde kwinkslag. In deze functie kwam zelfs z'n voor critiek blootstaande uitspraak tot een redelijk recht. Wat dikwijls gemist werd, dit: De vaart, het aanvullen en overbruggen van leegten waarbij de een de ander nodig had en dan niet vond. Een extra pluim voor de muzikant J. Vergeer en een ere sa luut voor grimeur Luiten in het sluitstuk van „Morgenrood". Zij nog opgemerkt dat ook hier de clausiele gebiedend had dienen te zijn: Boven 16 jaar. J. T. Doesten Een plaag voor de predikant ea voor wie naar hem luisteren. Dal hoesten is niet nodig als U tijdig een doosje Potter's Linia koopt. Een prima middel tegen hoest en keelpijn. Voorkomt be smetting. Bij alle apotb. en drogisten. 50 ct. per doosje. POTTER S LINIA IMP. FA. H. TEN HERKEL - HILVERSUM Zuidkade 1 Telef. 335 PROPAGANDA-AVOND C.N.V. Donderdagavond hield het C.N.V. een propaganda-avond onder het motto „Onze weg en ons doel". Na dat voorzitter v. d. Ben met gebed en een woord van welkom de avond had geopend, trad als eerste spreker naar voren de heer P. de Vries, hoofdbestuurslid van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale. Hij begon met er op te wijzen hoe wij Hollanders vaak perplex stonden van de grote techniek i'n de Ver. Staten, maar, zo ging spreker voort, de Amerikanen en ook vele andere buitenlanders staan nog veel ver- Vrijdag 5 November Filmavond R.K. Vrouwenbeweging R.K. Vereni gingsgebouw. Vrijdag 5 November Rhethorclub in „De Unie". Maandag 8 November Zendingsfilm Jeugdgebouw Stationsstraat. Woensdag 10 November Ouderavond N.K.J.B. Donderdag 11, Vrijdag 12, Zaterdag 13 November Bazar Volksonder wijs in Lunchroom v. d. Water. Vrijdag 12 November Openb. Verg. C.B.T.B. Maandag 15 November Vergadering C.B.P.B Vereengebouw Stati'onstr. Zaterdag 13 November «Uit voering T.O.G. in cantine N.V. Dobbelmann. Donderdag 18 November Feestavond N.K.J.B. Donderdag 18 November Filmavond Instituut Arb. Ontwikkeling. Dinsdag 23 November Propaganda- avond R.K. Blindenbond. Woensdag 24 November Uitvoering Concordia" in cantine N.V. Dob belmann. baasder als ze horen en zien hoe hier de samenwerking in de samen leving mogelijk is. Naar aanleiding hiervan belicht hij de stichting van de arbeid met als uitvloeisel de so ciaal economische raad, met dit ver schil echter dat de econ. raad zijn oorsprong vind in een wet. Spreker laat duidelijk naar voren komen de samenwerking tussen werknemer en werkgever hierin, met als daadwer kelijke resultaten o.a. sociale verz.. werklozenfonds enz. Waarom dit alles wel in Nederland maar o zo weinig daar buiten. Dit is gekomen door dat hier een Chr. vakorganisa tie bestond die de arbeider, i'n het volle daglicht stelde, de arbeider moet als volle medewerker worden beschouwd, met het Chr. ideaal op de voorgrond. En juist hierdoor is de arbeider een volwaardig mens geworden. Als men zich dus houdt aan het Evangelie, en de onverschil ligheid ten aanzien van de Chr. vak bond weet te overwinnen, dan zal er veel bereikt zijn voor ons ideaal, want sociaal handelen is alleen van waarde als dit geschied naar de eis van God. Na een korte pauze waarin het Chr. Mannenkoor „De Lofstem" uit Gouda enkele nummers voortreffe lijk zong, sprak de heer P. B. Bede- ker van de Chr. bond van Voedings- en Genotmiddelen over het doel en streven van de Chr. vakbeweging. Allereerst besprak hij de moeilijk heden zoals dit vroeger was. Vaak moest men na een 16-urige werkdag 's nachts vergaderen. Het geestelijk leven ging er aan, men mocht niet georganiseerd zijn. Men leefde toen onder de dwang van de enkeling die al de macht had en die besliste over ons hele wel en wee. Maar ook nu moet men nog strij den voor ons aller belang en met recht, want ook de arbeider is ge schapen naar Gods beeld en gelijke nis. Als een arbeider dus denkt, al dus spreker, moet hij doordenken, en een grote dosis verantwoordelijk heidsgevoel hebben opdat met recht voor zo'n arbeider gestreden kan worden. Want bedenk wel als het staatssocialisme beslag kan leggen op de P.BO. dan geven wij onze ouderen een klap in het gezicht, dus allen oud en jong vecht met man en macht voor wat u hebt, opdat ons C.N.V. mag groeien en bloeien tot welzijn van ons volk. N. EEN UUR. Een groot leger vluchtelingen leeft nog steeds in barre nood. Enkelen van hen verdienen heel bescheiden slechts hun brood. In uw dagblad wordt uitvoerig van hun zorg en leed verteld. In de vluchtelingenkampen leeft zo menig stille held. Holland wil de vluchtelingen helpen aan een nieuw bestaan. U heeft het al meer gelezen zonder u zal dat niet gaan. Giro 5100 wacht uw gave groot of klein. Werk één uur slechts voor hun [toekomst en men zal u dankbaar zijn!

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 3