De avonturen van Duimelot NIEUWS uü own wMMiy&aats.. van der Sloot ten bate van de Kleuterscholen van de Vereniging Volksonderwijs ibïi r E gr eveneens een boek, dat inmiddels al aan haar adres is verzonden. Ten slotte was er nog één lezeres, die 18 punten behaalde (alle andere die 18 punten behaalde (alle anderen bleven er onder) en deze krijgt een eervolle vermelding. Het is mevr. S. Kl.-de Gr. te Waddinxveen. Wellicht is zij een volgende keer gelukkiger. En alle andere lezeressen, die een oplossing zonden, hartelijk dank voor Uw medewerking Probeert U een volgende keer opnieuw Uw ge luk. Eigenaardig, dat we geen enkele oplossing ontvingen van de heren. Zij mogen eveneens meedoen en wij zien dus gaarne ook oplossingen van de lezers tegemoet. Dora Werth. De Vluchtelingen-actie. In aansluiting op het stukje van Burg. Warnaar in het vorige num mer van dit blad, kunnen wij nu meedelen: Wij komen van 15 tot 22 Nov. De vrouwen van Waddinxveen ko men bij de vrouwen van Waddinx veen om hun St. Nicolaasbijdragen Bedenk daarbij, dat wij de geluk kigen zijn die mogen geven! Dat daar kinderen zijn, die geen schoorsteen hebben, om bij te zin gen, geen haard om het schoentje te zetten. Dat al die duizende mensen geen 119. Na een poosje begon Duimelot het toch een beetje te vervelen. Hij wilde zelf ook wel eens proberen te spelen, maar Teentje zei maar steeds. „Een stukje nog, dan ben ik klaar". Duimelot ging naar Tante Voet Misschien zou die wel tegen Teentje zeggen dat hij Duimelot ook eens moest laten spelen. Hij keek om het hoekje van de kamerdeur en zag dat er visite was. De buurvrouw, een heel dikke juffrouw, zat met Tante Voet te praten. Wat hadden ze het druk! Duimelot ging maar weer terug. Misschien was Teentje nu uit gespeeld. En ja, Duïmeolt zag juist dat Teentje zijn boek dichtklapte. „Nou ik", zei Duimelot. 120 Weet je wel hoe je het moet doen?" vroeg Teentje. Hij wees Dui melot de toetsen en de registers en legde het een en ander uit. Duimelot begreep er niet veel van. Hij pro beerde voorzichtig met een vinger wat geluid te maken. Maar het orgel .zweeg. „Je moet er bij trappen, joh", lachte Teentje. Nu ging Duimelot op de orgelkruk zitten en begon te spe len. Hoewel, op orgelspel leek het helemaal niet. Duimelot pingelde maar een beetje. Af en toe vergat hij te trappen en dan was hij heel verbaasd dat het orgel geen geluid gaf. Hij merkte wel dat orgelspelen niet zo makkelijk was als het leek. .,u onthaal bij het kopend publiek had. plekje op de hele wereld het hunne «Beide belanghebbenden t w. verko- J 1 |pper en het kopend publiek zijn met het welslagen van deze actïe gebaat. Eerstgenoemde door hogere omzet en gunstige verkoopkansen, de andere groep door veel koopgelegenheid, ruime sortering en niet in het minst met de mogelijkheid een prijs te verkrijgen. Al wijkt ditmaal het sy steem behoorlijk af van dat van voorgaande jaren, de hoofdzaak is en blijft dat er aantrekkelijke prijzen als geschenk zijn te verkrijgen. Het worden weer zegels, welke bij aan koop van zekere bedragen gegeven worden en die ingeruild zijnde tegen serie's letters, kansen geven op prachtige verbruiksartikelen. Boven dien komen, als steeds de financiële overschotten ten bate van de reis Ouden van Dagen a.s. zomer. Einde volgende week zal de be kende Winkelweek-courant verschij nen, waarin men alles, wat op deze actïe betrekking heeft, zal kunnen lezen. Laten we wensen dat beide groer pen, welke bij de winkelweek be trokken zullen zijn, tevreden kunnen zijn over het verloop er van. kunnen noemen. Vrouwen geef graag en geef veel Federatie van Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening Presidente Mevr. F. T. VAN DER TORREN-Veendorp Ned Herv. Vrouwenorganisatie. Mevr. A. VAN DER HAAR-Sterk Chr. Vrouwenbond Mevr. J. NOTEBOOM-van 't Slot Chr. Bond van Boerinnen: Mevr. VAN DE POL-van der Heyden Ver. Bond Partij van de Arbeid Mevr. A. PILLE-Pille. De a.s. Winkelweek. Nog een luttel aantal dagen en de Winkelweek staat weer voor de deur Over de waarde van deze actie valt geen nieuws te vermeiden. Dat we ten we allemaal wel. Het is een ac tie van de plaatselijke winkeliers, onder het motto „koopt in eigen woonplaats", een actie welke in voorgaande jaren steeds een gunstig De opbrengst van de ïn onze gemeente gehouden P.I.T.-collecte bedroeg 252,12. Onze plaatsgenoot de heer N. Vermeulen slaagde dezer dagen te Alphen aan den Rijn voor het diplo ma melk- en zuïvelhandelaar. Door burgemeester en wet houders is deze week aanbesteed het verlengen van de Ieplaan met bijko mende riolerings-, grond- en be- stratingswerken. De fa. Koster en De Rooij alhier, waren de laagste in schrijvers voor een bedrag van 71,450. Het dochtertje van fam. R. aan de Wilhelminakade geraakte de zer dagen nabij een brug in de we tering, doordat zij een ballon wilde pakken. Gelukkig zag de heer S. dit gebeuren en- kon hij het kind red den. In de ouderdom van 80 jaar is te Vlaardingen overleden Ds. A. W. de Rover, pred. der Vrij Ger. Gem. aldaar, welke ook hier een 10-tal jaren is voorgegaan. Ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de Coöp. Handels ver. en Graanmalerij „De Eendracht" alhier, werd Dinsdagmiddag jl. een receptie gehouden in het Vereni gingsgebouw. Onder de vele bezoekers bemerk ten wij het volledige Gemeentebe stuur. leveranciers en besturen van vele zusterverenigingen uit deze om geving. Namens het „Centraal Bureau", Rotterdam, sprak de heer Mr. On derwater, die memoreerde en dit in cijfers wist uit te drukken, welke een grote vlucht de omzet der Ver eniging na de oorlog heeft genomen. Hij meende hieruit te mogen con cluderen, dat niettegenstaande de provincie Zuid-Holland in het alge meen niet coöperatief gezind is, de coöperatie toch een boerenbelang is en hoopte, dat het bestuur alles in het werk zou stellen dit nog meer uit te dragen. Namens de C.L.O. controlevereni- ging voerde de heer Hendrikse het woord. Ook hij was vol lof over het gevoerde beleid, daar gedurende een nu 5-jarige controle nog nimmer een onregelmatige menging der veevoe ders was geconstateerd, terwijl kwa liteit, bewaring en onderhoud der producten als voorbeeld kan worden gesteld. Dat de gelukwensen niet alleen in woorden werden uitgedrukt bewees de grote bloemenschat, terwijl voor het kantoor verschillende geschen ken ter opsiering werden aangebo den. ^s Avonds werd onder grote be langstelling een feestavond gegeven in de zaal van Café-Restaurant „De Beursklok" te Gouda voor de leden, afnemers en hun introducé's. In het openingswoord werd door de voorzitter, de heer G. A. Grave- land in korte trekken het ontstaan en de bloei der „Eendracht" ge schetst. Tevens werd van deze ge legenheid gebruik gemaakt het oud ste lid der vereniging, de heer T. van Es, welke 50 jaar geleden daad werkelijk aan de oprichting had deelgenomen, letterlijk en figuurlijk in de bloemen te zetten, hetwelk een hartelijk applaus ontlokte. De ver dere avond werd verzorgd door de leden van het cabaret-gezelschap „De Speeldoos", onder leiding van de heer Bob de Graaf, welke bij zonder in de smaak viel. Als intermezzo ïn dit vrolijke pro gramma, waarin de lachsalvo's niet van de lucht waren, werden door de heren Piet en Kees, de historie der „Eendracht" in versvorm voorgedra gen. Menige kostelijke herinnering uit „die goeie ouwe tijd" werd hier bij opgehaald. Dit gedeelte van het programma, waarbij ook het duet van de jongedames Lamens en Ver burg vermelding verdient, werd bij zonder geapprecieerd. Tussen de bedrijven door werd er goed van gegeten en gedronken en het was al diep in de nacht toen de feestvierenden voldaan naar .huis to gen. Men kan bij „De Eendracht" op een zeer geslaagd jubileum terug zien. Vorige week vierde de onder ons welbekende opa Kersbergen zijn 90e verjaardag. Deze oude baas heeft in de loop der jaren een vooraan staande plaats ingenomen in de ar beidersbeweging, voor welks belan gen hij altijd op de bres stond. Hij heeft dan ook die dag veel geluk wensen ontvangen, w.o. die van on ze burgemeester, die hem namens het gemeentebestuur complimen teerde. Veel van zijn vrienden heb ben deze dag voor hem tot een on vergetelijke gemaakt. De gehouden bazars ten bate van het plaatselijk mannenkoor zijn voor deze vereniging een groot suc ces geworden. Een netto bedrag van SPORTIEF en CHARMANT, het kapsel wat U zoekt. DAMESKAPSALON Oranjelaan 24 Telefoon 457 EPILEREN en MANICURE 700 kon geboekt worden en dit zal de kas ten goede kunnen komen. Vanzelf is het bestuur hiervoor zeer erkentelijk, maar het wil bovendien hierbij nog een beroep doen op die genen, die lïd zouden kunnen zijn van het mannen- of dameskoor en dit nog niet zijn. Overweeg eens of dit iets voor U is. Belangstellenden wordt mede gedeeld dat a.s. Zondagmiddag 3.30 uur in de Herv. Evangelisatie „Wet en Evangelie" zal voorgaan Ds. C. M Krijger, Herv. Pred. te Den Haag. Deze kerkdienst zal dan de 9e bij zondere dienst zijn, welke gehouden worden in de najaarsactie „De grote trek". Het onderwerp voor de pre diking is: „De Bijbel en het Aposto laat". Daar alle vorige diensten vele be langstellenden trokken, verwachten we ook thans een goede opkomst De diensten van de vereniging „Wet en Evangelie" worden gehouden in het kerkgebouw Zuidkade 59, Alle plaat sen zijn vrij. Maandagavond werd vanwege de Geref. Zendingscommissie een Zendingsavond gehouden, waarbij de bekende zendingsfilm vertoond werden, welke door Ds. B. Richters dir. van het zendingscentrum té Baarn werden toegelicht. Op zeer duidelijke wijze konden de aanwe zigen van nabij kennis nemen van het zo moeizame, maar ook zo ge zegende zendingswerk in Indonesië. Uit alles bleek dat de zending nog steeds de strijd heeft te voeren te- gen verschillende Oosterse gods diensten, maar ook dat het zendings werk en niet in het minst de medi- sche hulp, van grote vooruitgang mag gewagen. Ds. Snoey sloot deze samenkomst met een opwekkend woord. Voor een matig bezet R.K Bondsgebouw hield de R.K. Vrou wenbeweging haar 2de contact avond van het seizoen. Nadat de presidente, mevr. Kingma, de avond had geopend, was het woord aan de U.S.A. Information Service voor het vertonen van een smalfilm over het leven van de arbeider ïn Amerika. In deze film kon men zien hoe de arbeider zich productief maakte ïn grote en kleine fabrieken, speciaal de grote fabrieken waren het meest in trek, zoals de ijzer- en staal, en de grote automobielfabrieken van Di- troit. Maar ook het gezinsleven was niét vergeten. Jammer was het dat de beelden genomen uit de diverse woningen, enkel maar toonden de mooie zijde, en niets lieten zi'en over de achterbuurten van New York of andere grote steden, waardoor men zich enigszins bedrogen voelde. Het was een buitengewoon duidelijke film die door de weled. heer Weijerts op zeer prettige wijze werd toegelicht. Donderdag 18 Nov. a.s. 's avonds om 8 uur zal in het R.K. Verenïgings gebouw de klucht „De Huistyran" van Bomans worden opgevoerd door de leden van de M.C. en N.K.J.B: Deze uitvoering is alleen toeganke lijk voor personen boven de 17 jaar. De entreeprijs bedraag 75 cent. Voor de leden van de M.C. eii N.K.J.B 25 cent. Er is bal na. De generale repe titie van dit stuk wordt gehouden op 14 Nov. en begint om half vier. Hierbij zal de jeugd tot 17 jaar bij tegenwoordig kunnen zijn tegen be taling van 20 cent. Kaarten voor de uitvoering zijn verkrijgbaar bij P. v. d. Klauw, Zuïdkade 191; W. van Berkensteijn, B. Trooststraat 58; J. P. van Oosten, Meidoornstraat 48; en mej. L. Steenland, Julianastraat 10. Voor de toegang tot de generale repetitie behoeven geen kaarten te worden afgehaald. Onder de spoorwegtunnel, aan de Henegouwerweg te Waddinxveen kwamen Zaterdagmiddag twee luxe auto's met elkaar in botsing. Deze tunnel is nl. zo smal, dat daarin geen- twee auto's naast elkaar kunnen rijden. Teneinde de schuldvraag op te lossen riep de Waddinxveense Rijkspolitie de hulp in van de ver- keersgroep van de Rijkspolitie te Den Haag. Toen deze op weg was naar de plaats van het ongeval, werd de politiewagen zelf het slachtoffer van een aanrijding. Onder het via duct van de Rijksweg over de Gou we en de Henegouwerweg botste de politiewagen nl. tegen een luxe auto. die uit de richting Goula kwam en bij het oprijden van de Rijksweg ge heel links op de Henegouwerweg reed. Alles bij elkaar was er aan zienlijke materiële schade, maar bij de aanrijdingen deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Om dat de Haagse verkeerspolitie nu de handen vol met zichzelf had, werd de hulp ingeroepen van de verkeers- brigade van de Rijkspolitie te Lei den. Door de Ned. Herv. Vrouwen vereniging „Maria Martha" is gedu rende een jaar lang ijverig gewerkt. Vele fraaie hand werkstukken wer den op deze vrouwenkring met vaar dige hand vervaardigd. Een en an der is nog aangevuld met vrijwillige bijdrage uit de kring van kleuter schoolvrienden. Al deze artikelen zullen op een tweetal verkoopavonden aan de man worden gebracht. Op Woensdag 17 November a.s. wordt deze grote verkoopactie om 7.30 uur geopend in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Deze verkoop vindt eveneens plaats Donderdagavond 7.30 uur. De opbrengst komt geheel ten bate aan het werk op de Hervormde Kleuterscholen. Het loont de moeite als U aard appelen groenten, fruit en con serven haalt bij VAN BERGEN Kerkweg 215 BURGERLIJKE STAND Aangiften van 4 t.m. 10 November Geboren: Petronella Maria, d. v. W. Th. van der Jagt en D. Groenendijk, Noordkade 113; Gehuwd: F. van Vliet en R. G. van Beek; Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden. 1 sleutel; 1 groene want; 1 groen windjack; 1 zwart rubber zadeldek je; Verloren: 1 paar bruine glacé hand schoenen; 1 sleutel; 1 zwarte akte tas; 1 schuimrubber zadeldekje. Sport Ut 't Uwt. Z.V.V.—WADDINXVEEN 2-1 Her is de Zaterdagvoetballers niet gelukt Zwammerdam opnieuw een nederlaag toe te brengen. Gezien de vorige resultaten leek het aanvankelijk of de geelzwarten nog een woordje mee wilden spreken voor de begeerde titel. In deze wed strijd zijn ze echter het antwoord schuldig gebleven en heeft er ook bettekkelijk geen redelijke kans in gezeten. Het begon alles vrij goed. Nadat scheidsrechter Koolwijk de partijen het begïnsignaal had gege ven, zagen we in het eerste kwartier een vrijwel dominerend Waddinx veen. Diverse schoten vormden een zwak vuurwerk, maar toen het niet lukte daalde het tempo en dit was voor ZVV het sein om het ook eens te proberen. Met verre trappen ging de bal naar voren en al werkte daar de geelzwarten defensie op volle toe ren, Doelman Brouwer kon niet ver hinderen dat links half Verkade uit een der ZVV stormlopers met een prachtig schot zijn club een kostbare voorsprong verschafte 1-0. Wel lié ten Monster en Kramp'zich. niet on betuigd, maar doelman Goedhart is een klassekeeper en liet zich in het modderige doel niet misleiden. Nog voor rust zou Zwammerdam verder uitlopen. Eerst schoot haar r- buiten rakelings naast maar toen de zelfde speler fraai voorzette, was het van Looy die dit afwerkte en ging men met 2-0 rusten. Dié rust bracht niet het gewenste resultaat. rot tweemaal toe kwam van Looy alleen voor Brouwer, maar deze spéier faalde met z'n scnot vonto- men. Gelukkig voor de Waddinxveen Keeper want oeze stond veel te ver voor z'n doel opgesteld. Het slot ofiensief was te danken aan bet feit dat ZVV bijwijze van verdedigen het middenveld prijs gaf. Toen ging bet nog even spannen, temeer daar Kramp in vrije positie eindelijk bet net liet bollen 2-1. Ook Monster, overigens slecht op schot, probeerde 't nog met 'n ouder wetse Kogel, maar met een fraaie zweeidulK wist Goedhart de gebjK- maker te voorkomen. Een ware be legering volgde hierop maar gedoer-4 punt werd er niet meer. De aanvallen van ZVV droegen door hun meer openspel een ge vaarlijker karakter welke de over winning bracht voor die ploeg die er bet meest recht op bad. JX. W.Z.U. „DE GOUWE'. De ontmoeting van net eerste ze vental tegen' Zian 11 uit Den Haag is ook ditmaal een nederlaag gewor den. Zian speelde beter, reageerde veel vlugger en het zwemmen en plaatsen was ook beter. Scheidsrechter de heer Den Boer had geen moeilijke taak. Al heel spoedig stonden de Zian mensen met 3-0 voor, dit werd ook de russtand. Na de rust kwam de Gouwe iets op zetten en twee doelpunten waren het resultaat. Zian kreeg nog een straf- worp toegewezen 4-2 en dit was de eindstand. Zaterdagavond komen on ze mensen uit tegen GZC II wij ge ven de Gouwe heren geen kans. De zwembus vertrekt om 5.45 uur vanaf het dorp. Zorg dat je er bij bent. JUNIOREN WADDINXVEEN Waddinxveen B verloor van Lek- kerkerk B met 4-3 na een spannen de wedstrijd Waddinxveen D won met grote cijfers van Be Fair B met 6-1 in een wedstrijd met het spel van kat en muis. Waddinxveen ontvangt de Rotter damse club, de Mussen waarvan de zeer bekende scheidsrechter de heer Nijs, voorzitter is. Dit belooft een zeer spannende wedstrijd te worden en als het weer nu eens zijn medewerking geeft 'zal er heel wat publiek naar het Noord- eïnde gaan. Waddinxveen 2 speelt om 12 uur tegen zijn plaatsgenoot WSE, ook dit belooft een spannende wedstrijd te worden. WSE-NIEUWS. Indien terrein en weersgesteldheid het toelaat staat WSE de zware uit wedstrijd tegen haar plaatsgenoot Waddinxveen II te wachten. Dit ïs de eerste maand dat beide ploegen in competitieverband tegen elkaar uitkomen. Moge de sterkste in een sportieve wedstrijd zegevieren. Het 2e ontvangt Nieuwerkerk III en hier zit wel winst in. De dames gaan om 12 uur naar Donk en zullen wel met lege handen huiswaarts komen. De adsp. kunnen wel voor een kleine overwinning zorgen. Denken al de voeballiefhebbers aan de grote spelregel-testavond Dinsdag 16 Nov. a.s. 's avonds 8 uur in het R.K. Verenigingsgebouw. Vrije toegang. BE-FAIR 2—SKG 2 5-1 Be Fair 2 speelde Zaterdag tegen SKG 2 en wist deze wedstrijd ver diend te winnen, daar zij enkele goe de spelers in haar gelederen er bij had. Al spoedig wist Sekeris voor Fair te doelpunten. Maar niet lang daarna werd een strafschop tegen de bezoekers hard door Olie ingeschoten en het was deze zelfde speler die de bal weer in het doel joeg met welke stand de rust inging. Na de rust een steeds aanvallend Be Fair maar zij wisten het net niet meer te vinden, wel dat SKG in de verdrukking zelf nog twee doelpunten maakte en de stand op 5-1 kwam. Daar de arbiter de bezoekers ook een strafschop toe kende voor Zaterdag a.s. is vastge steld Be Fair. 2-ZVV 2 en kan dat weer een overwinning worden voor de wit-zwarten. Be Fair I en 3 deze week rust. Be Fair A gaat naar Moordrecht A en Be Fair B gaat naar Jodan Boys D. V OETB AL -PROGRAMMA Waddinxveen I-Mussen I 2.39 uur; Waddinxveen II-WSE I 12 uur Zwervers II-Waddinxveen III 11.30u. WSE II-SV 35 3 uur Be Fair II-ZVV II 3.15 uur, Waddinxveen A-Nieuwerkerk A 3.15 uur; Moordrecht A-Be Fair A 3,15 uur, Nieuwerkerk d-Waddinxveen C 3.30 uur; Jodan Boys d-Be Fair B 2 uur Waddinxveen d-Donk g 2 uur De tijd is nu aangebroken voor BOTERLETTEREINDJES Gevulde SPECULAAS niet onze heer lijke amandelspijs ROOMBOTERSPECULAAS met Amandelspijs Onze reclame SPECULAASJES dun en dik 45 cent per 500 gram. Bakkerij J. VERHEUL Dorpsstraat 68 BEZOEKT DE GROTE FADCY-FAn ZoiBdt W Ie: Pri No: Ne, v.n We§: C. g flaai Doi»em -Id B Icht leem lCh. VOfB k pe Igen leid |rspi ;ens ista] 13-0 sp< ■t 2- sta Bnm, Sal] I D- lidse lij:---; ■vo ltegi fcgai [kei Ie s I het pej. pnoc tog lui SI 1-1 |n-A hei Hilar: 't I [twei stri Hb-V lei H>r bei B/2-4 H» fik r VOlT steBOste pote P te®| 1< Ailvoc I hu |n na vcB ha: ■ngi focp. Gijste! hi L Worp ilifi pr e- kg van iottt Zeij enst gri fte f 7.: linxi

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 2