De avonturen van Duimelot NIEUWS uit tovze. waoH^taaU. unirim A. van der Heiden Burgerlijke stand. Sport Ut 't U&ct. tijk eigenlijk alleen maar op bevre digende wijze kan geschieden door middel van een vernuftïgd1 uitge- dus de technische zijde van de ma terie) heeft zij gemeend1 met een en- ander niet te moeten wachten tot de hiervoor benodigde apparaten in dienst kunnen worden gesteld. Ze zijn wel besteld, doch met de afle vering kan nog wel een- jaar ge dacht plaatskaartenapparaat (dit is Daarom is een tijdelijk overstap biljet ontwerpen en het verheugt thans te kunnen mededelen, dat met ingang van 2 Januari a.s. de invoeging van rechtstreekse tarie ven voor het gehele Citosanet een feit zal zijn. Iets, wat een mijipaal in de geschiedjenis van Citosa ge noemd kon worden. Vanzelfsprekend zal de invoering van deize ovesrstapbiljettien belang rijk hogere eisen gaan stellen aan het personeel. Zij moeten nu im mers alle lijnen van ons vervoers gebied kennen. Hoewel de hiervoor noodzakelijke voorbereiding met energie ter hand genomen wordt en zij overtuigd is van de volle medewerking van het personeel zullen de gebruikelijke kinderziekten ook hier wel eens op treden. De directie hoopt, dat in voorko mende gevallen hei reizend publiek begrip voor de situatie zal weten te tonen-. De invoering van de doorgaande plaatsbewijzen -zonder meer, zou voor Citosa echter een aanzienlijke ontvangsten-derving gaan beteke nen. Iedere overstappende reiziger gaat immers maar eenmaal het vast recht betalen. Daar deze ontvangsten-derving mede door de sinds 1948 enorm gestegen loonkosten, welke nog nimmer door tariefsverhogingen werden gecompenseerd niet meer kunnen worden gepermitteerd zon der de rentabiliteit van het bedrijf aan te tasten, is door de Directeur Generaal va-n de Prijzen toestem ming verleend om, gelijktijdig met de invoering van doorgaande plaats bewijzen,, de tarieven te verhogen door het vastrecht van 10 op 15 cen ten te brengen. Een mededeling van andere aard is, dat met ingang van 19 December a.s. op lijn 8 (Gouda-Zevenhuizen- Moercapeile-Zoetermeer-Pijnacker- Delfgauw-Delft-Nootdorp) de 2-uur dienst zal worden omgezet in een uurdienst, terwijl de Zondagsdienst, die momenteel niet bestaat, met een 2-uurfrequentie zal worden onder- houden-. Van belang is het ook dat de abonné's, die te Rotterdam in. of uitstappen op heti Stationsplein Centraal Station, -hun week- of maandkaarten niet meer in de bus sen kunnen kopen, doch uitsluitend ten kantore van de parkeerchef in het wachtlokaal aldaar. Tot de overige abonné's richt de directie het dringend verzoek hun weekkaarten reeds Vrijdag of Zater dag te kopen (maandkaarten 1 of 2 dagen vóór het einde der maand) en daarbij steeds met gereed ge houden gepast geld te betalen. Bovendien deelde de heer Kok mede, djat van de z.g, „jubileum wachthuisjes" er momenteel 16 ge plaatst zijn, terwijl er nog 18 ge plaatst zullen- worden. HET KERSTCONCERT OP 23 DECEMBER. Er zijn verschillende redenen waarom ik verwacht dat de grote zaal van de N.V. Louis Dobbelmann op 23 December stampvol zal zijn. In. de eerste plaats is het een voorrecht als men in de Kerstweek in de gelegenheid wordt gesteld goe de Kerstmuziek te beluisteren-. En het programma voor deze uitvoer ring, zowel als de medewerkende verenigingen, geven de verzekering, dat dit het geval zal zijn. In de tweede plaats stel ik het zeer op -prijs dat voor dieze bijzon dere avond samenwerking tussen drie van onze verenigingen tot stand kwam. Het is zo goed als er een- prettige samenwerking is tussen vepBischillende verenigingen, die op hetzelfde terrein werkzaam zijn. En men is zo ook in staat het publiek meer te geven, dan datgene waar toe iedere vereniging op zichzelf in staat is. En in de derde plaats zal het ba tig saldo van deze avond worden afgedragen aan het „Koningin Wil- helmnafonds" ten bate van de Kan kerbestrijding. Om dit grote gevaar van onze volksgezondheid te bestrij den, kan nooit teveel worden ge daan. Als men deze drie dingen in het oog houdt, wordt de zaal te klei'n. Laat ieder dus zorgen tijdig aan wezig te zijn. Gaarne wens ik zowel de uitvoe renden als de luisteraars een mooie avond toe. De Burgemeester van Waddinxveen, A. WARNAAR Jz. 129. Eindelijk kwam de bus er aan. „Je weet wel waar je er uit moet he?" vroeg Tante Voet. Ze zei het nog eens voor de zekerheid aan de chauffeur. „Komt in orde, me vrouw", zei de chauffeur en hij tik te aan zijn pet. „Wij kennen elkaar nog van de vorige keer, he jonge man?" Duimelot knikte lachend. Ja, die chauffeur kende hjj nog wel van de heenreis. Hij zocht een plaatsje zo dicht mogelijk bij de chauffeur, wuifde Tante Voet goedendag en wijdde toen verder zijn aandacht aan de autobus. Wat echt leek hem dat, zo te kunnen autorijden. Later ging hij ook een auto kopen, en dan mocht de hele familie mee uit toe ren. 130. Dumelot danste het ouderlijk huis binnen. Wat was hij blij weer thuis te zijn! En zijn vader en moe der, Likkepot, Lange Jaap, Ringe ling en 't Kleine Ding begroetten hem hartelijk. „Je bent gauwer te rug dan ik dacht", zei moeder Hand. Heb je het leuk gehad?" Ja, Teen tje en ik hebben- leuk gespeeld", zei Duimelot. „En heb'je je netjes ge dragen?" vroeg Vader Hand. „Nou, ik heb het een enkele keer wel eens vergeten", antwoordde Duime lot. „Oom Voet is wel eens boos ge weest. Maar lik heb toch niks expres gedaan. Maar thuis is het toch het fijnste!" Zijn moeder ging panne koeken bakken. Iedereen was blij, dat ze weer bij elkaar waren. BELANGRIJK. Met het oog op de a.s. Kerstdagen zal ons blad volgende week één dag vroeger verschijnenmit" de ad verteerders hieraan willen mede werken, door hun advertenties ook een dag vroeger in te zenden. Dinsdagavond a.s. hopen de beide Herv. zangkoren „Vox-Jubi- iante" en het meisjeskoor „De Zang vogels" hun jaarlijkse grote Kerst zangavond te geven in. de Ned. Herv Kerk, alhier. Het programma ver meldt o.m. „Heft aan een luiden zang" in een bewerking van Piet Kiel, waarin meer dan 100 stemmen zullen samen-kinken, gesteund door twee orgels. Verder is er samen- en solozang, orgelsoli, terwijl Ds. J. van der Haar een Advendswoord zal spre ken. Deze avond is voor een ieder vrij toegankelijk. Als een bijzonderheid kan ge meld worden dat een- kip bij de heer de J. aan dë Prunusstraat een ei gelegd1 heeft, ter grootte van een stuiter, wegende 7 gram. Heden Vrijdagavond zal in het Herv. Wijkgebouw een afscheids avond,' gehouden worden van het personeel der Hervormde scholen, wegens het vertrek van de heer D. G. van Hoeven, als hoofd en van de heren Lakerveld en Griffioen als on derwijzers en mej. Trouwborst als onderwijzeres, terwijl c\e heer B. Krins geïnstalleerd zal worden- als hoofd der Rehobo-thsghool. Ingaande deze week is het telefoonnet te Boskoop geautomati seerd. Het kennummer is 01727. Woensdagavond kwam het Winkelweekcomjté jih slotvergadje- ring bijeen, teneinde de resultaten van de gehouden actie onder ogen te zien. Het eindsaldo, welke ten bate komt van de reis Ouden van Dagen, bedroeg pl.m. 1100 gulden. De totaalomzet gedurende dezer da gen bedroeg ƒ310.525, Voorzeker een bevredigend resul taat. Algemeen was de vergade ring content over de gevoerde actie, al werd wel een enkele maal een opmerking gemaakt, als zou dit, of zou dat, iets wat met een zo groot scheepse actie niet is te voorkomen. Het algemeen gevoelen was te vredenheid over het verloop der ac tie, waarbij de heer H. K. van der Loo allen die hieraan hadden me degewerkt, een woord van dank bracht. Italiaanse Laurierdrop gesneden en in pijpen DROGISTERIJ v/d HEIDEN Reeds geruime tijd bestonden- er plannen om ook in Waddinxveen een werkgroep van de K.V.P. op te richten. Het bestuur van de plaat selijke afdeling had hiervoor Don derdagavond een 20-tal mensen uit verschilllende verenigingen en groe perj|ngen uitgenodigd. iAIs inleider trad die avond op d!e heer Hoon- hout, propagandist van de kring Leiden. Spreker zette allereerst het doel van deze werkgroep uiteen. lste meningsvorming^ 2de door punt één ideën vormen, 3de aan trekken van intellectuelen, éde ka de vorming en 5de vormen en kwe ken van nieuwe vertegenwoordi gers. Met nadruk wees hij er op dat in iedére werkgroep; rang en stand op zij gezet moeten worden. Als onderwerp behandelde spr. „Kabinet op brede basis". 25 jaar geleden wilde men hiervan n|et|3 weten, we denken- ma-ar eens aan de grote werkeloosheid. In 1939 voor het eerst op enigszins brede basis. En nu de vraag waarom, .bre de basis", lste om zo sterk mogelijk te staan tegen de communisten, al dus prof. Romme, dë man die het hardste strijdt voor brede basis, om juist hierdoor de communisten al leen te laten staan, waardoor ook de P. v. d. A. gebonden- is, om met de comm. in zee te gaan. Want wat te denken van Duitsland waar de comm. niet alleen staan. 2de het nader brengen van de Chr. mens tot de niet-christen, door middel van de politiek. Aan de hand van verschillende voorvallen liet spreker dit zien. 3de. Om de grote chaos die er na do laatste wereldoorlog was te over winnen, dit gezamenlijk te doen, om zodoende ook gezamenlijk ver antwoordelijk te zijn. 4de. de mogelijkheid van 2/3, dit is er om een belangrijk punt (en ook al de punten) bij 2/3' meerder heid van stemmen moeten worden aangenomen. 5de. om het saamhorigheidsgevoel™ aan te kweken-, I Hierna had een ronde-tafelbespre king plaats over het punt van de Inleider. Besloten werd om zo'n werkgroep op te richten, om voort aan eens per 6 weken met deze groep bijeen te komen, maar -dan met een eigen- inleider. Op ruim 80-jarige leeftijd overleed deze week de heer A. No- teboom, die sinds 1918 aan de Kerk- weg een Boek- en Kantoorboekhan del met succes heeft gedreven. Al hoewel de overledene zijn laatste levensjaren bemoeilijkt zag door een slepende ziekte, heeft -hij tot op ho ge leeftijd actief deelgenomen aan het zakenleven, en dat niet alleen, want voor onze dorpsgemeenschap heeft hij meermalen zijn krachten ingezet, o.a. als bestuurslid van de Onderlinge Glasverzekering, en tij dens de crisisjaren- als lid van het comité Kindervoeding en voorts bij de vroegere Oranjefeesten. Donderdagmiddag had -de begra fenis plaats. Door de architect B. Treffers, alhier, werd voor rekening van de R.K. Woningbouwvereniging te Ber- kel-Rodenrijs aanbesteed, het bou wen van 21 woningen aldaar. De laagste inschrijver was de fa. Gebr. Lalleman, te Pijnakker, voor de so-m van ƒ226.825. De raming was 230.000. Gunning is aange- gehouden. Hedenavond: te 7 uur wordt in lunchroom Van de Water een- vergadering gehouden van groen- tenkwekers en spruütentelers uit Waddinxveen en omgeving. Men wil zich beraden over de vraag: „Hoe kan dë aanvoer aan de veiling ver groot worden, zodat de export rui mere kansen krijgt. Er is gelegen heid tot het stellen van allerlei vra gen. De Waddilnxveense Postdui venvereniging de Sperwer hield Za terdag zijn jaarlijkse postduiven- tentoonstelling. De inzendingen werden gekeurd door de bekendë duivenkeurmees- ter de heer T. Schouteren. De navolgende bekroningen wer den toegekend: klas I: onbevlogen oude doffersIe prijs P. Vink, 2e A. P. v. d, Graaf, 3e P. Vink; klas II: onbevlogen oude duivinnen-: le prijs J. v. d. Zijden; 2e A. P. v d Graaf; 3e W. van Berkestein; klas III: oude doffers tot 400 km.: le pr P. Boon; 2e A. Lam; 3e J. de Graaf; klas IV: oude duivinnen tot 400 km le prijs J. v. d. Zijden; 2e A. P v d Graaf; 3ë W. v. d. Jagt; klas V: oude doffers boven 400 km: le prijs W. Berkestein; 2e W. v. d. Water; 3e J. v. d. Zijden; klas VI: oude dui vinnen boven 400 km. le prijs J. de Gra-aff; 2e W. v. d, Water; 3e Jac. de Beer; klas VII: Prijswinnaars Bordeaux: le W. v. d. Water; 2e J. de Graaf; 3e W. v. d. Water; klasse IX: onbevlogen jonge doffers: le pr P. Kersbergen; 2e H. van Dijk; klas X: onbevlogen jonge duivinnen: le prijs P. Boon, 2e J. v. d. Zijd, 3e P Kersbergen, klas XI; jonge doffers tot tot 150 km; le pr. P. Kersber gen, 2e W. v. d. Water, 3e Jac. de Beer; klas Xli; jonge duivinnen tot 150 km; le pr, Jac. de Beer, 2e W. v. d, Jagt, 3e P. Metselaar; klas XIII: jonge doffers boven 150 km; le pr. P. Boon, 2e L. Hoogerdijk, 3e J. de Graaf; klas XIV: jonge dui vinnen boven 150 km; le pr. P. Boon, 2e J. v. d. Zijden, 3e W. v d Jagt; klas XIV. Late jonge doffers en duivinnen: le pr. Jac. de Beer, 2e H. van Dijken. Mooiste oude dof fers P. Boon. Mooiste jonge duivih Jac. de Beer. Door djrigent Jan Booda, zal o-p Woensdag 22 December, 's avonds half acht uur m het Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat een Kerstconcert gegeven worden. Een keur van Hollandse, Duitse, Franse en Engelse Kerstliederen zal ten ge hore gebracht worden, welke door mej. Emmy van Eden (piano) bege leid worden. Ter afwisseling zullen de heren Wim Karreman en Jan Kwaak een sonate van G. Fr. Handel voor 2 violen en piano uitvoeren. Toegangsbewijzen zijn bij de le den van -hat koor verkrijgbaar en 's avonds aan dja zaal. De collecte ten bate van de Stichting Christelijke Blinden hulp „De Fakkels Bijeen" gehouden- in de week van 28 December heeft opgebracht de som van ƒ230.68 Maandagmiddag geraakte een schipper nabij de spoorbrug over de Gouwe in -het water. Een sleepboot zag kans de man uit het water te halen en naar de wal te brengen. Het was echter reeds noodzakelijk om kunstmatige ademhaling toe te hoesten Een plaag voor de predikant en voor wie naar hem luisteren. Dat hoesten is niet nodig als U tijdig een doosje Potter's Linia koopt. Een prima middel tegen hoest en keelpijn. Voorkomt be smetting. Bij alle apoth. en drogisten. 50 cc. per doosje. IMP. FA. H. TEN HLRK.EL - HILVERSUM passen, met een gunstig resultaat. De man werd; naar een ziekenhuis te Gouda overgebracht. Aangiften van 9 t.m. 15 Dec. 1954: Geboren Liësje dochter van J. D. Everting en J. P. Keijmel, Kanaal straat 4a; Albertus Jacobus zoon van A. G. van Ommeren en K. Heij, Onder weg 87; Anthonie Leendert zoon van L. Hon- koop en H. Zwanenburg, Zuidjta- de 203; Pieternella dochter van W. J. van der Plaat en P. van Tol, Prins Hendrikstraat 11; OndertrouwdP. de Ridder en E. van de Water; Gehuwd: A. van der Knijff en- A. van Wilgen; P. Spruit en P. van Leeuwen; OverledenMaria Slingerland wed van J. Ligthart 92 jaar; Bastiaan Lubbers 63 jaar; Adrianus Noteboom 80 jaar; Pieter Brusselman 81 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden1 rode portemonnaie met inh.; 2 muntbiljetten; 1 shawl; 1 rode ketting; 1 bankbiljet; I bruine glacé herenhandschoen; 1 broodzak; i bruine motor want; 1 zwarte want; 1 witte strik. Verloren. 1 paar witte gymn. schoenen-; 1 -gele glacé handschoen; 1 geel mutsje; 1 beige koord van teddy jasje; 1 bruine fietstas; 1 pols horloge; 1 bruin wantje; 1 beige glacé handschoen; 1 bril. w GOUWE Het St. Nicolaasfeest van d,e Gou we is in alle opzichten geslaagd. Met twee bussen vol zijn de zwem sters en zwemmers vervoerd naar het Spaardersbad. Alle adsp. hebben een tractatie ontvangen van de Sint. De adsp. hebben het deze week niet zo hun best gedaan, zij verloren met 3-1 van de G Z C b-adsp. Zaterdagavond zal het spannen in het Spaardersbad, dan ontmoe ten- de heren van het eerste zeven tal Zwip uit Den Haag. Wij geven de Gouwe een goede kans om de punten thuis te houden. De Zwembus vertrekt om 5.45 uur vanaf het Dorp. SCHAAKVERENIGING W S V. De 4e wedstrijd voor de RSB-WSV Oldi is de voorlopige uitslag 4-4. Dus heren houdt moed en -komt al len s.v.p. W. S. E.-NIEUWS poor een programma wij ziging spelen beide elftallen thuis. Als nu maar weer niet een zeer goed be speelbaar terrein wordt afgekeurd, dan speelt W S E I tegen Haastrecht II een zware opgave, maar als er werkelijk gevoetbald wordt en niet gepraat, blijven de puntjes thuis. Het 2e speelt om 12 uur tegen Nieu- werkerfc III. Dinsdag 21 Dec. is er een gezel lige avond voor de afd. handbal. Aanvang 8 uur. VOLLEYBALCLUB „SALVO". Verleden week Donderdag speel den Salvo I en Salvo II (heren) ieder een thuiswedstrijd in ons praohtige nieuwe gymnastieklokaal. Salvo I won na een werkelijk uit stekend partijtje volleybal, waarbij nu ook vooral de aanval beter ver zorgd was, van P. W. II met 31. Salvo II moest het opnemen tegen K. en G. I en speelde met 22 ge lijk. Ook Maandag heeft Salvo II een wedstrijd gespeeld nl. tegèn Fair Pley I en ook nu weer was de uit slag 22. Het vijfde gelijkspel De dames van Salvo brachten het er dit keer het slechtst af, zij moesten in Leiden tegen Argos I spelen en verloren, zij het op het nippertje (verschillende dames gingen mei. slechts enkele punten verschil ver loren), met 13. Wij verwachten een ieder, die be langstelling voor hetvolleybajlispel heeft, Donderdagsavonds in het nieuwe gymnastieklokaal. Dames om 7.30 uur. Heren om 8.45 uur. VOETBALPROGRAMMA Dubbeldam 1-Waddihxveen 2.3'0 uur W S E I-Haastrecht 2 2.30 uur; Waddinxveen 2-Boskoop 2 2.30 uur; Zwervers 2-Waddinxveen 3' 11.30 uur; W S E 2-Nieuwerkerk 3 12 u.; Waddinxveen Z 1-Rijnstreek 1 3 u.; Z V V I-Ibis 1, 3 uur; Verheul 1- Bodegraven 1, 2.30 uur; Jod. Boys 4-Be Fair 1, 3 uur: Be Fair 3-ZVV 2, 3 uur; Spirit 3-Verheul 2. 3 jyyur. BE FAIR 2—BE FAIR 5—4. Weliswaar kwam Be Fair 2 met de hakken over de slooot maar ver diend hadden zij -het niet, want het derde elftal kwam zeker een gelijk spel toe. Want door hun enthou siasme en- geestdrift waren zij ze ker niet de minste. A. Olie scoorde het eerst voor -het tweede elftal en spoedig daarna maakte Sekeri's er 2-0 van. M. van Bergen maakte het eerste doelpunt voor het dërde 2-1, met welke stand de rust inging. Na de rust was het al dra 2-2 door van Beek, maar Olie zorgde voor 3-2 ten gunste van het tweede, en het was vveer van Beek die er 3-3 van maakte. Maar toen kwam het G. van Bergen gaf het derde elftal de lei ding 3-4, en het duurde niet zo lang deze weelde, want de Bruin maakte er 4-4 van. Toen we dachten- dat dit de uitslag zou zijn, redde Olie de eer nog voor het tweede en maakte er 5-4 van, en zo verloorhet derde elftal eervol deze wedstrijd. Het eerste elftal gaat Zaterdag naar Gouda om Jodan Boys 4 haar zoveelste nederlaag toe te brengen. Aanvang 3 uur. Het derde speelt thuis tegen ZVV 2 en als er ge*, speeld wordt als Zaterdag, dan ligt] er zeker een gelijk spel in. Aanvan; 3 uur. CONTACT-AVOND VAN BE FAlfl De Chr. Sportvereniging Fair" hield haar eerste contact avond voor leden- en belangstellen djen. De voorzitter, de heer Graa land, opende deze avond met alle

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 2