De avonturen van Duimelot Millioenen dames Burgerlijke stand. 't Sport i*t Uwt. De speeltuinvereniging „de Paddestoel" houdt op Donderdag 27 Januari haar ledenvergadering in het wijkgebouw aan de Esdoorn laan. Op deze vergadering zullen plan nen voor de a.s. zomer ter goedkeu ring voorgelegd worden. Het be- stuur is van mening dat de speel- werfktuigten ienjge uitbreiding .nul len moeten ondergaan. Zij hebben hiervoor enige tekeningen van speelwerktuigen gemaakt; welke door de kinderen zeer op prijs ge steld zullen worden. Ouders toont Uw belangstelling door deze ver gadering bij te wonen. De speeltuin is dit waard. Voor <de Hollandse Mij. van Landbouw (kring IV Z.-Holland), spreekt Vrijdag 28 Januari a.s. Ir. D. S. Tuynman, secr. van de Maat schappij, over het onderwerp: „De landbouwpolitiek in welvarend Ne derland". In verband' met de belang- langstelling welke bestaat voof de Jeugddiensten uitgaande van de Ned. Herv. Evang. „Wet en Evan gelie", is voor a.s. Zondagavond 7 uur wederom een Jeugddienst be legd. Deze zal geleid worden door Ds. F. D. Emous, Ned. Herv. Pred te Hillegersberg, met als onderwerp „Jeugd op de Tweesprong". Deze Jeugddienst, alsmede de Kerkdiensten van bovengenoemde vereniging worden gehoud,en in het kerkgebouw van de Remonstrantse, gemeente aan de Zuidkade. De politie dleelt mede, dat herhaaldelijk rijwielen 's avonds buiten onbeheerd aangetroffen wor den. Deze worden door de politie naar het politiebureau overge bracht. Men zij dus gewaarschuwd. Bij een gehouden aanbeste ding door het architectenbureau Stuurman Zn., alhier, voor twee woonhuizen te Gouda, was de fa. Verzijden, aannemer, alhier, de laagste inschrijfster. Deze week overleed in onze gemeente de oudste inwoner, de heer Hofman, in de ouderdom van 92 jaar. Als oudst inwoner wordt nu gerekend de heer C. van Heezik, die binnenkort 91 jaar hoopt te worden. Vorige week herdacht de heer H. C. IJzelendoorn het feit, dat hij 25 jaar werkzaam was bij de Ned. Spoorwegen. Namens de Directie van de N.S. en door colle ga's had hij vele gelukwensen i'n ontvangst te nemen. Mej. P. Vermeulen, alhier, slaagde voor het examen Prakt. Ass. Handelscorrespondentie. Zij werd opgeleid door de heer R. J. Zuidema. Zondagmorgen brak brand uit i'n een schuur van de landbouwer J. K. van de Maas, aan het Noord einde. In deze schuur bevonden zich een tiental varkens en vier biggen. Doordat de brand direct grote om vang aannam, konden de dieren niet gered worden en kwamen in de vlammen om. Omreden de boer derij op de grens van Boskoop ge legen is, was de Boskoopse brand weer het eerst aanwezig, alhoewel onze brandweer de taak spoedig kon overnemen. Een in de schuur aanwezige brandmuur voorkwam uitbreiding van de brand. De oorzaak moet gezocht worden in een overhitte electr. lamp, wel ke het stro vlam deed vatten. In de Maandagavond gehou den jaarvergadering van de Herv. Zangvereniging „Vox Jubilante", werden de aftredende bestuurleden, de dames T. Breedijk en T. Struik, benevens de heer K. Stolker her kozen. Het ledenaantal bedraagt momenteel 53. Het ligt in de bedoe ling binnenkort een jubileum-uit voering te geven. Dinsdag herdacht de afdeling Waddinxveen va» de K.A.B. de dag dat 35 jaar geleden enkele pioniers het hebben aangedurfd om hier een afdeling te stichten. Als de voorzitter, de heer van der Klauw de avond opent, is de zaal geheel bezet. Na een woord van welkom aan allen, maar speciaal aan de diverse afgevaardigden, laat de voorzitter in het kort de afgelo pen jaren de revue passeren, waar bij de heer Roodselaar, welke een van de oprichters is even in het zonnetje wordt gezet. Vervolgens krijgt de heer Hui'ter, afgevaardig de van het gewest, alsmede van de afd. Gouda het woord. Deze zeer begaafde spreker kon na een pret tige felicitatie niet nalaten even een 2-tal punten van de K.A.B. aan te stippen en wel: „welke plaats moeten wij innemen". Vooral, aldus spreker, moeten wij onze principes uitdragen, en de ontkerstening tegen gaan. De 2e taak, aldus spreker, is het vormen van kader, hetwelk 'al leen goed kan gaan als nog veel meer personen d'e sociale school be- 7. Duimelot had het kopje met water hoog opgetild. Het was pre cies boven de neus van Lange Jaap. Voorzichtig hield hij het steeds schuiner, tot een fijn straaltje pre cies op Lange Jaap's gezicht te rechtkwam. Lange Jaap sperde zijn ogen wijd open, en Duimelot, die wel zag dat hij nu moest maken dat hij weg kwam, gooide ineens, plons, het kopje op Jaaps gezicht leeg. Toen deed hij vlug een paar stap jes achteruit. Wat was Lange Jaap gauw en goed wakker! Met één gro te sprong stond hij naast zijn bed. „W-wiew-wathet regent hier!" riep hij zo hard', dat ook het Kleine Ding en Likkepot en Ringe ling wakker werden. 8. Lange Jaap maakte zo'n lawaai dat moeder eens kwam kijken wat er aan de hand was. ,,En ik droom de nog wel dat Duimelot een lieve jongen was geworden, en nooit meer kattekwaad uithaalde", zei Jaap terwijl hij zich afdroogde. Want hij was flink nat geworden. „Je bent nog nooit zo gauw uit bed geweest," juichte Duimelot. „Moet ik je ïn het vervolg altijd zo wak ker maken?" „Als je 't maar laat," dreigde Lange Jaap. „Een keer is genoeg, hoor!" De volgende keer krijg je een stevig pak voor je broek!" Nu, daar was Duimelot wel bang voor. Lange Jaap was zo groot en zo sterk. „Ik zal het niet meer doen," beloofde hij. zeggen: Voor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI zoeken. De tefgevaardigde van Boskoop bracht de felicitatie over en wees op de prettige samenwerking. Vervolgens sprak de voorzitter van de N.K.J.B. de heer W. van Berkestein, en wees op de prettige en goede samenwerking die er be stond. Hij liet zijn felicitatie verge zeld gaan van een nieuwe voorzit tershamer. Nadat de heer van der Klauw allen had dank gezegd, was het woord aan het gezelschap „Pander" uit Amsterdam, welke deze avond verzorgde. Het was een goed ge slaagde avond, al kon ons de heer Pander persoonlijk het minst be koren. K.A.B. op naar de 40 jaar. Aangiften van 13 t.m. 19 Januari Geboren. Dirk, z.v. D. Geers E N. de Bruin, Lijsterbesstraat 60; Wilhelmlna, dlv. B. Goudriaan en A. Hofman, Henegouwerweg 79; Anthonius Leonardus Michaël, z-v. G. A. Wesseli'ng en J. G Boere, Brugweg 30; Ondertrouwd: M. J. Fens en C. M. A. Vergouw; Gehuwd: F. J. Schwiebbe en A. J. Gerts; Overleden: van Ruitenburg, Johan na Maria, oud 54 jaren, e.v. J. P. de Zwart; Janssen, Anna Maria Catharina, oud 78 jaren; Stolker, Jan Hendrik, oud 56 jaren; Hofman, Abraham, oud 92 jaren; de Jong, Adrianus, oud 67 jaren; Bonefaas, Gerrit, oud 85 jaren; de Ru, Ali'da, oud 54 ja ren, e.v. E. Lammertse. PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Ned. Hervormde Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds. J. C. Stelwagen, Hillegersberg Wijkgebouw Bomenwük. Voorm. 9.30 uur Ds. P. M. van Galen, Papendercht Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar Gereformeerde Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". Voorm. 9.3'0 uur Ds. J. van Vliet, Maasdam 7 uur Jeugddienst Ds. F. D. Emous, Hillegersberg. Chr. Afgesch. Gemeente. Voorm. 9.30 en nam. 5 Leesdienst Donderdag 27 Januari nam. 7 uur Ds. G. v. d. Breevaart Van Hendrik Ido Ambacht Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr. P. van der Linde. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 stel pauken; 1 rode portemonnaie met inh.; 1 bruine ceintuur; 1 kinderportemonnale; 1 rode portemonnaie met inh. (kin- derport.); 1 blauwe want; 1 rode muts; 1 groene shawl; 1 bruine por temonnaie met inh. Verloren: 1 motorhandschoen; 1 handschoen; 1 knalpijp; 1 geblokte shawl; 1 bruine herenportemonnaie met inh.; 2 boekjes met loten; 1 vulpen; 1 bruine damesschoen; 1 witte gymn. schoen; 1 groen noors kinderwantje; 1 rode want. «jitlEPI Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Het Bestuur van de Landelijke Rijvereniging „DE GOUWERUITERS" geeft hiermede kennis dat hij ter gelegenheid van het 25-jarig bestaaneen receptie zal houden op Maandag 31 Januari a.s. 's avonds van 7.30-9.30 uurin Hotel „De Unie" HET BESTUUR P. RIPPING, voorzitter Ph. VAN DER BREGGEN, 2e voorzitter G. J. VAN DER HORST, secr. penn. M. DONKER Ph. KOETSIER Lzn. V. A. v. WADDINXVEEN De afgelopen week werden alle vastgestelde wedstrijden afgelast wegens de zeer slechte terreinen. Voor de komende week speelt Waddinxveen 2 tegen RVC. Deze wedstrijd kan door de geelzwarten gewonnen worden als men er alle voor werkt. Waddinxveen 3 gaat naar Gouda tegen GSV 5 hier zit een gelijk spel in. Het 4e elftal speelt thuis tegen R.V.C. 2 ook dit kan een punten verdeling worden. Waddinxveen Z speelt uit tegen Ibis wanneer de gastheren opko men kan deze wdstrijd gewonnen worden. Als het weer nu maar eens mee gaat werken anders is de competitie laat afgelopen. Voor de training onder leiding van de heer Mastenbroek, bestaat grote animo, zowel bij junioren als senioren, dus blijft alle deze leerzame avonden op elke Donderdagavond bezoeken en je houd er je lichaam fit mee zodat wanneer er straks weer in het veld gestart wordt je lichaam in goede condities. Trainen i'n de school aan de brug. Voor de contact-avond te houden op 4 Febr. in de zaal N.V. Dobbel- man, waar door de toneelgroep van V.V. Waddinxveen een prachtig to- neelstuk zal opgevoerd worden, met balna, is er voor leden, donateurs, ook zijn er enige kaarten beschik baar voor niet leden, gelegenheid tot het verkrijgen van plaatsbewij zen aan de volgende adressen: T. Lammertse, Henegouwerweg, H. de Wit, Kielkade 3, H. van Vuuren, Kleikade, J. F. Troost, Kerkweg 33, alhier. Wees er allen vlug bij want de Waddinxveen-avonden zijn be kend om hun gezllfgheid. Er wordt geen plaats besproken. BE-FAIR De vost zal a.s. Zaterdag wel weer spelbreker zijn voor de voet- ba.l Het is wel jammer, want voor Zaterdag was vastgesteld Spirit-Be Fair I, de twee koplopers en het had aan spanning niet ontbroken. Het tweede en derde spelen thuis tegen elkaar voor de competitie, dat had ook weer veel spanning teweeg gebracht. Als alles weer wordt ai- gekeurd zal, als er geen sneeuw meer valt, op het eigen terrein ge legenheid zijn om te voetballen. En willen diegenen die Maandag niet op de training waren, Maandag ook aanwezig zijn. Junioren van 7-8 en de groten van 8-9 uur. W.S.E.-NIEUWS Gezien de weersomstandigheden is er weinig sportnieuws en daar om nu eens enkele comp.standen 2e Klasse A ONA 4, 7 10; GSV 3, 64 Haastrecht 2, 6 9; Gouda 5, 4 3; WSE 8; GDS 3 2; Waddinxveen 2, 4 5; RVC 4 2; Boskoop z, 4 5; lVioerkapelle 2, 2; NSV 6 4. 3e Klasse C. Nieuwerkerk .2, 5 10; GSV 5, 4 3; GJJS 2, 0 8; Waddinxveen 3, 4 3; Gouda 7, 4 4; Moordrecht 3, 3 4; Zwervers 2, 6 4; Groeneweg 3, 5 1; 4e Klasse A RVC 2, 6 12; Esto 3, 6 4; Boskoop 3, 7 12; Nieuwkoop 3', 5 2; NSV 2, 6 8; Nieuwerkerk 3, 4; WSE 2, 4 4; Waddinxveen 4, 4. Nu er ook ditmaal niets van voet ballen komt, even Uw aandacht voor de bazar. Zaterdag van 3.30 uur tot 6 uur en van 7.30-11 uur de laatste dag van de WSE-bazar in het Verenigingsgebouw in de Burg. Trooststoaat. Gezien het prachtige resultaat van vorige week, ook dit maal weer iets orgineels en wel 5 prachtige hammen naast de gewone attracties. Als nieuws is er ditmaal ook het „Amerikaanse Hoepla". Een aansporing voor de avond lijkt ons haast overbodig. De training van de afd. handbal is stil gelegd tot 8 Februari a.s. W.Z.C. DE GOUWE Het bestuur van de zwemclub deelt mede dat er Zaterdag 22 Ja nuari geen zwemmen is in Gouda. Damvereniging .«EXCELSIOR" Uitslag 18e ronde. G. Heeren-A. Blonk 2-0; P. van Tol-A. N. Littoij 2-0; D. Zwanen- burg-H. Schuurhannes 2-0; C. Blonk T. Twigt 0-2; A A. Rietveld-A. Zwanenburg 2-0; W. van der Heij den-A. N. Littooij 0-2; P. van Tol- C. H. Kramp 1-1. De eerstgenoem- speelde met wit. Grote beslissingswedstrijd om het Goudse District kampioenschap tussen Damclub van Stolwijker- sluis en damclub Boskoop in de zaal 't Centrum te Waddinxveen op Dinsdag 25 Januari. Toegang vrij voor damliefhebbers. HET NATIONAAL DAM- EN SCHAAKTOURNOOI Zoals eerder gemeld wordt er op 1-2 en 3 Februari een Dam- en Schaakjtournooi gehouden in het wijkgebouw. Er wordt in drie groe pen gespeeld. Verwacht wordt dat spelers van de eerste tientallen in groep I zul len inschrijven. In groep 2 zij die in de tweede tientallen van hun vereniging spelen. In groep 3 wor den de dammers en schakers ver wacht, welke niet bij een vereni ging aagesloten zijn. Daar van ver schillende zijde gevraagd is, hoe wordt zo'n tournooi nu eigenlijk ge speeld, zullen wij U een korte uit eenzetting geven. Alle spelers van de verschillen de groepen loten tegen elkaar, en worden i'n ploegen van 4 ingedeeld. Deze spelen een halve competitie, zodat op ieder 4 deelnemers één prijswinnaar zal zijn. De inschrijving staat nog steeds open, geeft U allen op, ook al bent U geen lid van een dam- of schaak club. De wedstrijden zijn toegan kelijk voor het publiek. AARDAPPEL VERBOUWERS Tijdens de groei van aardappelen staat men altijd aan gevaren bloot. Niet voor niets geeft De Bilt gedu rende de zomermaanden geregeld waarschuwingen voor het optreden van aardappelziekte. We hebben te strijden tegen de verradelijke coloradokever, het al om bekende kevertje, een soort goudhaantje ter lengte van 1 cm, met een aantal (10) overlangs zwar te strepen, waarvan vooral de larve zich maar al te graag te goed doet aan het loof. Gelukkig kan men dit euvel op vrjj eenvoudige wijze be strijden, dooi de kinderen aan het zoeken te zetten. Sedert enkele jaren echter treedt in ons land een veel gevaarlijker ziekte op in de aardappelen, een ziekte die men (nog) niet kan be strijden, doch die men moet trach ten te voorkomen. Deze iziekte is aardappelmoeheid. De veroorzaker van deze ziekte is een microscopisch klein wormpje, dat de wörteis van de aardappelen en de tomaten in die mate kan aan tasten, dat er van een totale mis lukking der oogst kan worden ge sproken. Het beestje leeft in de grond en is zeer kiein, zodat het met het verspreiden van grond-stui- ven door de wind, grond die aan poQitaardappeien zit, verder plant goed, gereedschappen, schoenen enz.) zeer gemakkelijk kan worden verplaatst. Het is om deze reden, dat de ziekte een zeer besmettelijk karak ter heeft. Als de grond pas besmet is, ziet men nog niets van de ziek- tevenschijnse|len. Zijn deze in het begin nog niet zo erg, door echter steeds jaar op jaar hetzelfde stukje grond te benutten voor de verbouw van aardappelen, kan het aardap pelaaltje, zoals het in de volksmond heet, zich ieder jaar tot het tien voudige vermeerderen. Men zal dan op een gegeven ogen blik constateren, dat er enkele kale plekken in het gewas voorkomen; dit is het begin der aardappelmoe heid. Als men nu op datzelfde stuk je grond een volgend jaar toch weer aardappelen gaat verbouwen, dan zal er vrijwel geen opbrengst meer worden verkregen, ook al be steedt men overigens nog zoveel zorg aan het gewas. Krachtens de wet bestrijding aardappelmoeheid is diergelijke grond besmet verklaard en mogen er voorlopig op die grond geen aard appelen of tomaten meer verbouwd worden. Dat verbod is gegeven om dat de aaltjes alleen in deze gewas sen kunnen leven. Door nu voorlo pig niet meer te verbouwen, zullen de aaltjes gedwongen zijn' af te sterven, wegens gebrek aan voedsel. Toch zijn er nog enige jaren mee gemoeid vcor ze alle werkelijk dood zijn. Nu kan men natuurlijk wel zeg gen: ik verbouw totdat zich de ver schijnselen voordoen, maar als ie dereen (ook de grootverbouwers) zo dacht, zou er al heel spoeig gebrek aan aardappelen komen en om de ze reden heeft de regering het no dig geoordeeld te bepalen, dat na één gewas aardappelen, twee jaren achtereen andere gewassen moeten worden verbouwd. Ook in uw tuintje komen onte genzeggelijk enkele aaltjes voor en die zullen na één gewas zeker toe nemen. Laat men na één gewas de grond 2 jaren met rust, d.w.z. ver bouwen we er in twee jaar geen aardappelen meer, dan sterven de meeste aaltjes af. Op deze wijze wordt bereikt, de besmettingsgraad zo laag mogelijk te houden, waar mede men tevens bereikt, dat de aardappelverbouw tot in lengte van jaren kan doorgaan. Dat wij deze waarschuwing nu reeds, in Januari, in onze rubriek opnemen, is naar wij menen in het belang van onze lezers, die begin Februari, als de winter niet al te streng wordt, alweer beginnen aan hun tuintje en het ontwerpen van een „bouwplannetje". Hij weet, dan waar hij aan toe is en kan met de verdeling der grond hiermede re kening houden. Iedereen die een tuin heeft, moet zich dus houen aan het volgende: 1) op besmet verklaarde grond geen aardappelen of tomaten telen; 2) op gezonde grond nooit meer dan een derde deel van de oppervlakte met aardappelen telen, en elk jaar „opschuiven". Met de Super-Constellation van de K.L.M. (vervolg) oper de Atlantische Oceaan. Rustig hangt de Super-Constella- tion „Nucleon" van de KLM ergens boven Engeland' in het wijde lucht ruim. De stewards serveren koffie met cake en biscuits. In het Oosten komt langzaam de zon op. Nog een kleine twee uur, dan staan we weer op schiphol. We naderen het einde van de vlucht. Het einde ook van m'n vlucht om de wereld. Een vlucht die enkele tientallen jaren geleden nog een onmogelijkheid was en die nu alweer beschouwd kan worden als de gewoonste zaak van de we reld. Heerlijk toch dat vliegen. Moet je eens zien hoe die Super- Connie nu vlak over bet blauwige wolkendek glijdt, dat een meter of wat onder ons ligt uitgestrekt Mie ters gaat dat. Je ziet nu pas, hoe snel je gaat. De gronji zie je diep benedén je meestal maar héél lang zaam onder je doorschuiven, ook al vlieg je met 500, ja zelfs met 800 ktn per uur. Maar als je zo vlak •over de wolken scheert, zó laag, dat je ze haast pakken kan, dan zie je pas wat een geweldige snelheid die Super-Connie heeffy Heerlijk, dat rauzen over de wolkentoppen. Nooit

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2