NIEUWS uil o*vz& woonplaats- De avonturen van Duimelot Weekagenda j 't Sport i*t Utct. Burgerlijke stand. Li. W .Verbakei a-v* AFGELAST „KWAAK" Brabant. De heer Ripping memo reerde hetgeen in de afgelopen 25 jaar al zo binnen het verenigings verband had plaats gehad. Hij hoopte dat nog veel jonge mensen de ruitersport zullen gaan beoefe nen. De vereniging had op verschil lende ruiterdagen en concoursen prachtige prijzen weten te bemach tigen. Als eerste instructeurs wer den genoemd! de heren M. Boslo- per en J. Hogebrug. Aan de tegen woordige instructeur, de heer P. v. Vliet te Bergambacht werd een taart aangeboden. Door de voorzitter, de heer Rip ping, werden dè opri'chtingsleden voorts gehuldigd. Een bijzonder De cliché van de foto, hier bedoeld, dat we deze tot onze spijt niet ku woord van waardering komt hier de familie van der Breggen toe. Niet alleen is daar momenteel nog de manege, doch de familie mag als de promotor van de vereniging worden erkend. De heer A. van der Breg gen Sr. i's de enige nog in leven zijnde medeoprichter van de ver eniging, terwijl mevrouw S. H. Rip- ping-van der Breggen en de heren A. Ph. en Ph. A. van der Breggen reeds vanaf dé oprichting lid zijn. De herdenking werd besloten met het opvoeren van een blijspel „De hele stad is er vol van". De „Gouwerujters" hebben op waardige wijze hun zilveren jubi leum herdiacht. Is niet in ons bezit gekomen, zo nnen plaatsen. ZILVEREN JUBILEUM VERHEUL Zaterdag 29 Januari werd bij de N.V. Carrosseriefabriek Verheul het 25-jarig jubileum van de heer 1. J. Moerman gevierd. In een feestelijke bijeenkomst liet de directeur, de heer J. Verheul enige belangrijke feiten uit de loop baan van.de jubilaris de revue pas seren, waarbij hij hem prees voor de wijze waarop deze zich steeds van zijn taak heeft gekweten. De hëer Moerman, die sinds 1948 de bedrijfsleiding voert, heeft de snelle ontwikkeling van de autobus van nabij meegemaakt en op dit gebied ook belangrijk werk ver richt, o.m. in verband met nieuwe materialen en de zelfdragende con structies. D.; jubilaris k.eeg een complete Oosthoek Encyclopedie ten ge schenke, waarbij nog opgemerkt werd, dat van de 8 afgebeelde au tobussen alle 6 Nederlandse wagens van een Verheul-carrosserie waren voorzien. De heer Terlouw, voorzitter van de Kern, merkte op dat niet alleen de techniek de belangstelling van de heer Moerman had, maar dat hij ook steeds aan de problemen van zijn medewerkers jdje nodige aan dacht wist te besteden. Nada,t riog enige sprekers het woord hadden gevoerd, dankte de heer Moerman voor de spontane woorden en het mooie cadeau, waar bij hij de wens uitsprak, nog vele jaren zijn krachten aan de autobus- techniek- te mogen wijden. Op 9 Februari a.s. zal de Ko ninklijke Nederlandsche Toeristen bond A.N.W.B. een propaganda- avond organiseren, die voor leden en niet-leden vrij toegankelijk is. Deze avond zal gehouden worden in de zaal van het Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 8 uur. Door middel van film, causerie en een kleine tentoonstelling zal op prettige wijze doel en werk van de Bond nader worden bekend ge maakt. Ook over de zo populaire Wegenwacht zal een en ander wor den verteld. Men zie ook de advertentie el ders ih, dit blad. Het bestuur van het Waddi'nx- veen's Mannenkoor heeft dezer da gen een bedrag van f 120kunnen afdragen aan het Kon. Wilhelmina- fonds, welk bedrag het resultaat is van dé gehouden gecombineerde Concertavond op 23 December 1954. Dinsdagmiddag werd de heer D. van Reeuwijk, werkzaam bij het gemeentelijk gasbedrijf, alhier, tij dens zijn werkzaamheden onwel. De geroepen geneesheer moest de dood constateren, tengevolge van een hartaanval. Hij was 51 jaar oud. De Waddinxveense besturen bond zal deze maand haar 35 ja rig bestaan op grootse wijze vieren. Op 5 Februari' wordt in het'„Cen trum" een genoeglijke receptie avond gegeven voor de besturen van de Algemene bedrijfsgroepen- centrale, alsmede voor de Metaal bewerkers, de Agrarische arbeiders, de Algemene Ambtenarenbond, de Transportarbidlprs en de Tabaks arbeiders. - Naast de gewone gang van zaken zal ook dan een der hoofdbestuur ders aanwezig zijn. Maar de grote avond voor al de leden wordt gehouden op Dinsdag 8 Februari a.s. in de cantine van de N.V. Dobbelmann Deze avond wordt verzorgd door het zeer bekende gezelschapAdrie van Oorschot met de „Spelbrekers". Ook zal d>e 2e voorzitter van het N.V.V., de heer C. van Wingerden, op dit feest aanwezig zijn. Volgende week hopen wij uit voerig op een en ander terug te ko men. Voor de Holl. Mij. van Land bouw sprak vorige week Ir. D. S. Tuynman over het onderwerp „De Landbouwpolitiek in welvarend Nederland". Spr, memoreerde de 10 jaar ge voerde landbouwpolitiek, hoe zich deze had ontwikkeld tot de tegen woordige situatie, welke gunstig genoemd mag worden. Is het aan deel van industrie - verkeer ten aanzien van het nationale inkomen gestegen, dat van de landbouw is ge daald van 14 tot 11 procent. On gunstig zijn de schrale zandstreken, waar zelfs werkdagen van 14 uren voorkomen. Ook de verhoging van de melk prijs kwam ter sprake. Door de ve le berichten over de verhoging van de melkprijs wordt de boerenstand in discrediet gebracht, aldus spr. Hij wees er op, dat de verhoging van de melkprijs met 3' cent niet ten goede komt aan de veehouders. Deze hebben wel.onlangs de melk prijs inderdaad verhoogd gekregen, doch deze verhoging was nog min der dan 1 cent. Om hier een goede beoordeling van deze kwestie te ver krijgen en het publiek zo goed mo gelijk voor te licht,en zag spr. voor al een taak voor de landelijke land bouworganisaties. Cornelia, d. v. C. Hoogerdijk én W. Küjn, Prunusstraat 2; Ondertrouwd: A. P. C. Rehorst en H. C. van den Berg; P. W. Meerkerk en A. C. de Rooy; Gehuwd: M. J. Fens en C. M. A. Vergouw; Overleden: van Reeuwijk, Daniel, oud 51 jaren. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 ballpoint, 1 bruine glacé herenhandschoen; 1 rood kin derwantje; 1 paar rode wanten; 1 glacé handschoen; 1 blauwe want; 2 fietsen. Verloren: 1 bruine want; 1 voetbal; 1 bruine portemonnaie met inh.; 1 spaarkaartje; 1 paar rode wanten; 1 blauwe want; 1 bankbiljet; 1 p. witte gymn. schoenen; 1 licht brui ne want; 1 bruin rozenkrans dopje; 1 bruine portemonnaie, 1 groene tas;11 vulpen, 1 witte gymn. schoen; 1 vulpotlood. E. PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Ned. Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds, J. van der Haar Nam. 6.30 uur De heer A, J. Kruithof, Monster Wijkgebouw Bomenwijk. V.m. 9.30 uur Ds. C. van den Bosch, Bodegraven Nam. 6.30 uur Ds. J van der Haar Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. Kuiper Zendingspred. te Solo. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds. H. W Hemmes van Schiedam Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst Rem. Geref. Gemeente. Geën dienst ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr. E. M. L. Hemmin- ga. 11. Vader en moeder praatten nu met elkaar en letten niet op de kin deren. „Duimelot heeft vanochtend de kachel aangemaakt," vertelde moeder. „Hij heeft me heel goed ge holpen." „Dat is flink van hem," antwoordde vader. Likkepot keek eens van de een naar de ander. Neen niemand! lette op hem. Vlug nam hij de pot van de tafel. Duimelot gleed van zijn stoel en ging heel dicht bij Likkepot staan. Dat wilde hij zien! Likkepot stak een lange vinger in de pot en nam vlug een [flinke lik. Maar nu, wat smaak dat jgek! Hij keek vies.dat lijkt wel zeep! riep hij. 12. Hij begon steeds viezer te kij ken. Oh, wat moesten de anderen lachen! „Net goed, net goed," riep Lange Jaap, „dat komt van al dat snoepen!" Eerst wilde Likkepot gaan' huilen, maar toen begon hij maar te lachen, want eigenlijk was het zijn eigen schuld. Dan had hij maarniet moeten snoepen. Duime lot vertelde wat hij had gedaan. De pot met groene zeep ging terug naar de keuken, en de echte pot met jam kwam er voor in de plaats. „Stel je. eens voor, dat ik uit die pot met zeep had gegeten," zei va der, en hij rilde zo hard bij die ge dachte, dat ze allemaal wel moesten lachen^ Toen begonnen ze te eten, en de hele stapel boterhammen ver dween Vrijdag 4 Februari Contact-avond Voetbal- en Athletiekverenigi'ng „Waddiinxveen. Cantine Dobbel mann. Maandag 7 Februari Prop. vergade ring Postzegelverzamelaars in De „Unie". Maandag 7 Februari (nam.) Jaarl. Algem. Ledenvergadering Centr. Gen. Kinderherstellingsoorden en Gez. Kolonies. Dinsdag 8 Februari Jaarvergadering' Chr.Metaalbewerkersbond, Lunch room van de Water. Dinsdag 8 Februari Jubileumavond Waddinveense Besturenbond. Dinsdag 8 Februari Gecombineerde Jaarvergadering Geref. J.V.-M.V. Woensdag 9 Februari Uitvoering Grote leden T.O.O.S. in N.V Dob belmann Woensdag 9 Februari Feestavond L.T.B. in R.K. Verenigingsgebouw Maandag 14 Februari Jaarvergade ring KVP in R.K. Verenigingsge bouw. Woensdag 16 Februari Jaarverga dering Middenstandsvereniging Hotel „De Unie" Woensdag 16 Februari' Jaarvergade ring Herv. Meisjesvereniging 't Mosterdzaadje in Herv. Vereen, gebouw aan de brug. Maandag 21 Februari Ledenverga dering C.B.T.B. Dinsdag 22 Februari' Feestavond Waddinxveense Besturenbond, Zaterdag 26 Februari Jeugduftvoe- ring T.O.O.S. Woensd,ag 9 Maart Uitvoering Con cordia Cantine N.V. Dobbelmann. Zaterdag 19 Maart Toneeluitvoe ring T.O.G. ten bate van Kon. Wilh. fonds i'n cantine Dobbel mann. Zaterdag 26Maart Uitvoering Wad- dinxveens Mannén- en Dames koor „Onvermoeid Vooruit". gevo irrei dat nede wij de oud d C spoe( Bruii Toen i wel rus( de kon weei wij gevf wan VV Zwa fde t ier acht ijfde ;enij nura^elki ook Ter voorkoming van griep en verkoudheid neem: Vitamine C tabletten 100 st- f 1.— - 1000 st. f 8.50 Drog. A. v. d. Heiden f CONTACTAVOND W.S.E. Aan het postkantoor alhier, "|V Dinsdagavond hield W.S.E! haar werd gedurende de maand Januari jaarlijkse contactavond voor leden ingelegd f 22738.89 én terugbetaald! f 21613.31. Voor de postzegelverzamelaars^ en dat zijn er allicht heel wat, isH het Maandag een bijzondere avond, daar zij ter vergadering opgeroepen worden, om zich in een organisatie te verenigen. De i'n dit nummer voorkomende advertjentie geeft hieromtrent in lichtingen. Door de Rijkspolitie is aan gehouden de 23-jarige P.W. die verdacht wordt van diefstal van 300 zakken, ten nadele van zijn werkgever, alhier. Door het bedanken van de heer J. (N. Stolker als secretaris van de Speeltuinvereniging „De Paddestoel", is in zijn plaats geko zen de heer T. Teensma, thans pen ningmeester. In diens plaats zal Mevr. Oudendijk-Pillefungeren als pennlngmeesteresse. Als tweede penningmeester werd benoemd de heer J. van Eyk. Besloten werd tot uitbreiding van de speel werktuigen met een glij baan en een rekstok-stelling. In April zal de speeltuin weer worden geopend. Aangiften van 27 Jan. t.m. 2 Febr. Geboren: Neeltje, d. v. G. Both en C. de Graaf, Noordkade 265; Ewald, z. v. L, van de Ridder en J. M. Hoogenoorn, Wilhelminakade 79; Cornells Adrianus Maria, z. v. A. C. Verkleij en M. A. J. van Meurs Zuidkade 132; Gerard Anthonie Reinier, z. v. R. H. van der Reist en C. S Teekens, Bodegraverstraatweg 30; HOLS AT IA SNELBREIA P PA RA AT SI.375.-1.476.- f.640- verkrijgbaaax bij: Zuidkade 6-18 Waddinxveen SCHAKEN. A. Ri'etdijk-P. Broer 1-0 A. Bonefaas-Tèensma 1-0 Groep la. J. Mol-J. Kleiweg arbitrage W. Verstoep-A. Scharloo o-i Groep 2 B. A. de Jong-H Schildt è-Vf van Os-J. Snoey 0-1 Groep 3a. A Doornhéin-J. Scheele 1-0 Hofman-J. van Oort 1-0 Groep 3b. A. Kerver-A. van der Starre 0-1 J. van den1 Berg-A. Oomkes 1-0 Groep 3e Th. Steenland-J. G. Valk G. van 't Slot-K. Goedhart 1-0 ;n donateurs. Als de heer Compeer de avond opent is de zaal geheel bezet. Vervolgens komt de heer Westgeest ten tonele, en al spoedig 'zit de prettige stemming er in. De ze is voor W.S.E. geen onbekende in het programma van conferan- cier, sneldichter en zanger wisselen elkaar in vlot tempo af. Hier tus sen door treden de zingende zus jes op, wat zeer in de smaak viel vooral de twee prachtig gezongen sopraan solo's. Maar er stond nog meer op het programma, de sinds enige tijd zeer populair en bekend geworden kunstfluiter, de 13-jarige Bertus Versluis verrastte de aan wezigen op enkele prachtige num mers. Het geheel stond op een bui- {tegengewoon goede hoogte. Tussen de bedrijven door deelde de voorz, nog mede dat de gehouden bazar een batig saldo van f 800<had op gebracht. N. HANDBALNEDERLAAG VAN WSE Door onverwachte ziekte van en kele spelers heeft WSE in Gouda 'n onverwacht grote nederlaag gele dén. Zowel keeper als backs moes ten verstek laten gaan, terwijl de reserve-keeper tien minuten voor de rust eveneens moest uitvallen. Direct na de aanvang waren beide doelen beurtelings in gevaar en uit een van de kansen wist Fens met een keihard schot WSE de leiding te bezorgen 0-1. De kansen gingen keren en met de rust bleek het ge tij door toedoen van D. de Jong met 2-1 in het voordeel van ONA ge keerd. Na de pauze kwam het tot korfbalcijfers. De score liep op tot 6-1, waarbij moet worden opge merkt, dat WSE door het uitvallen van de reservedoelman met 10 man speelde. Ondanks de numerieke minderheid speelde WSE niet slecht en Blonk bracht de achterstand te rug tot 6-2. Daarna was het weer de beurt aan ONA of liever Fens, die tweemaal op onfortuinlijke wij ze in eigen doel plaatste 8-2. WSE hield sportief vol en het waren Blonk en Luiten; die tenslotte de eindstand op 8-4 brachten. W.S.E. I speelt om 2.30 uur thuis tégen R.V;c. I. Het 2e gaat naar de dito's van R.V.C. De dames ontmoeten om 12 uur thuis Donk I. VOLLEYBALCLUB „SALVO" Verleden, week speelde het eerste herenzestal van Salvo tegen H.V.L. II uit Leiden. Het werd een zeer spannende wedstrijd, waarin Salvo in de laatste game (ze hadden toen al een voorsprong van 2-1) een .9-13 achterstand omzette i'n een 15-13 overwinning. De einduitslag was dus 3-1 in het voordeel van Salvo. Door de recente successen is Salvo nu in de middenmoot van de rang lijst terecht gekomen. W.Z.C., ,DE GOUWE". Maandagavond is het eerste ze vental van de Gouwe op bezoek geweest bij Zwip i'n een van de oudlste overdekte zweminrichting van ons land „de Regentes". De Gouwe kwam. voor deze wed strijd met een paar invallers uit. Toch was dit voor de Gouwe geen bezwaar, zij wonnen met 3-2, Ook het tweede zevental heeft deze wéék een succes gehad zij klop te Schoonhoven I na een zeer span nende strijd met 2-1. De dames waren minder gelukkig zij verloren met 3-1 van de Schoon hoven-dames. 'Zaterdagavond zal het eerste ze vental van de heren de strijd aan binden tegen hun naaste rivaal de G.Z.C. uit Gouda. De Gouwe spe lers zullen hun uiterste best moeten doen voor een zo gunstig mogelijk resultaat. Donderdagavond is een zeer be langrijke avond voor de zw'emclub uit onze naaste omgeving. Dan wordt in Central te Gouda een buitengewone kringvergadering be legd. In verband met het voorstel van de reorganisatie-voorstellen van de KNZB om de kring Gouda op te heffen, alle bestuurders en officials zijn voor d£ze vergadering uitge nodigd En daar de Gouwe n'aast de GZC de belangrijkste vereniging is zul len deze twee verenigingen de door slag moeten geven, wat er aan het Bondsbestuur voorgesteld moet worden. NATIONAAL DAM- EN SCHAAKTOURNOOI Voor het eerst in het bestaan van het Sportweekcomité, werd alhier een groot dam- en schaaktournooi georganiseerd. Beperkte het Sport weekcomité zich tot op heden ui teraard tot de bevordering van de lichamelijke sport, thans heeft dit comité zich ook geinteresserd voor de denksport. Het verheugde de voorzitter van dit sportweekcomité, de heer Ver vers zeer, dat hij in het Geref. Jeugdgebouw zoveel schaak- en damliefhebbers bijeen zag komen, om in eerlijke kamp de beste krach ten te meten. Hij bracht dark aan de besturen van de plaatselijke dam- en schaakverenigingen, die tot de verwezenlijking van dit tour-, nooi belangloos hadden medege werkt. Dinsdag werden de eerste wed strijden gespeeld. In totaal nemen tachtig dammérs en schakers aan dit tournooi deel. Over het tournooi zelf kunnen wij kort zijn. Spanning is er volop. Favorieten verliezen en van an deren die gedaccht werd deze zul len wel verliezen die juist op zo'n tournooi winnen. De thuisblijvers hebben pech gehad om deze unieke avond niet te bezoeken. Van alle deelnemers niets d'an lof over de perfcte organisatie en wanneer het spoE^weekbés1(uur weer zo'n [tour nooi uitschrijft zullen wij zeker van de partij zijn. De totaal uitslagen zijn. DAMMEN. Ie kl. Groep 1 le prijs J. Brin- kers; 2e prijs A. Blom. Groep 2 le prijs D. van Spengen; 2e prijs H. Tenvoorde. Groep 3: le prijs J. van Spengen; 2e prijs H. v. d. Wouden; Groep 4 le prijs S. M. van Eyk; 2e prijs A. C. Syl. 2e klas Groep 1 le prijs A. van RingeAstein2e prijs J. Oudijk; Groep 2. le prijs C. Markx. (Door loting); 2e prijs A. Zwanenburg. 3e klas. Groep 1 le prijs C. de Jode; 2e prijsL. Biesheuvel. Groep 2 le prijs J. A. Doorhein; 2e prijs C. Broer (door loting). Groep 3le prijs D. v. d. Zijd,en; 2e prijs C. Oudijk; Groep 4 le prijs W. van Tilburg; 2e prijs W. v. d. Laan. SCHAKEN. Groep 1 A. Rietdijk le prijs; A. Bonefaas 2e prijs. Groep 1 cA. Scharloo le prijs; W. Verstoep 2e- prijs. Groep 2 J. Snoey le prijs; B. A. de Jonge 2eprijs. Groep 3a: A. Doomhein le prijs J. van Oort 2e prijs; Groep 3b. A. v. d. Starre le prijs; H. Kerver 2e prijs Groep 3e: G. van 't Slot le prijs; Th. Steen- lan<^ 2e prijs. De beide Toneelavonden van T.O.G. zijn wegens ern stige familieomstandigheden, van een der spelers Geld van kaarten kan terug gehaald worden waar de kaarten gekocht zijn. Voor Bruiloft, Verjaar slaagt U zeker bij °r' Ruime keuze in Oei Wijnen en Limonades. Slijterij en Wijnhandel Oranjelaan 32, telefoon 474 S'H

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2