Weekblad voor Waddinxveen S tfys&L NIEUWS uit owa&Hfxlacds- Weekagenda No. 505 Vrijdag 18 Februari 1955 10e Jaargan g tires Relactie en Ad ninistratie Oranielaan 30, Waddinxveen. Telet. 438 Verschijnt elke Vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Adv rtentieprijs 6 ct. familieadvertenties 7 ct per m.m. Bijdragen. Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Ds. J. J. Moll, voorheen predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, thans legerpredikant, ont ving een beroep naar Huizen, N.-H. Woensdag was het voor mej. J. Ketting, ambtenares le klas aan fiet postkantoor alhier, eën zeer bij zondere dag. Zij mocht nl. herden ken djat zij 25 jaar geleden haar taak aan het postkantoor alhier be gon, welke taak zij zonder onder breking hier heeft verricht. En wel op zeer verdienstelijke wijze, waar door zij de sympathie van het pu- biek ruimschoots verwerven mocht. Namens het hoofdbestuur van dp P.T.T. werd haar de gebruikelijke envelppe met inhoud overhandigd, terwijl van dje zijde van directeur en collega's haar een geschenk aan geboden werd. Als een verrassing werd haar door de Wadd. Meubel- fabrikantenbond een couvert met inhoud aangeboden, benevens veel bloemen en enkele stoffelijke blij ken van waardering van de zijde van het publiek. Het werd voor deze ijverige ambt- tenares een onvergetelijke dag. Zondagavond zal door Wet en Evangelie weer een jeugddienst ge houden worden, waar zal spreken Ds. J. Gras van Schiedam, over het onderwerp„De zin van het le ven". Deze dienst wordt gehouden in het kerkgebouw aan de Zuidkade. De mei'sjesclub „Irï Knop", uitgaan de van genoemde vereniging, zal 24 Februari, 's avonds half acht, haar jaarvergadering houden in het Jeugdgebouw aan de Stationsstraat De heer J. A. Modderkolk, al hier, heeft wegens vertrek naar Bo degraven, bedankt als lid van de gemeenteraad, waarin hij 9 jaar zitting had als vertegenwoordiger van de Staatk. Geref. Partij. De heer H. C. Kooyman is als opvolger toegelaten. De 52-jarige v. L., te Bode graven, sinds jaren werkzaam bij de fa. Br., alhier, is door de politie naar het Huis van Bewaring over gebracht, wegeng. herhaalde dief stallen van textiel en stofferings goederen, ten nadele van zijn werk gever. Hij heeft bekend zich hier aan schuldig te hebben gemaakt. Donderdag 24 Februari hoopt de heer J. van Fulpen te herdenken dat hij 25 jaar werkzaam is bij de fa. L. W. Verbakei alhier. Onder leiding van burge meester Warnaar werd Maandag avond ten gemeentehuize een verga dering gehouden van het plaatselijk comité Stichting 1940-'45. Na be spreking werd besloten om nog maals een beroep te doen op werk gevers en werknemers In de bedrij ven tot het houden van een uur loon-actie. Dit in verband met een laatste beroep van de Stichting om het kapitaal te voltooien, teneinde aah de verplichtingen der oorlogs slachtoffers te kunnen voldoen. Bo vendien zal een huis-aan-huis-col- lecte worden voorbereid, waarvoor het comité gaarne een behoorlijk aantal collectanten zag aangemeld. Het comité wilde gaarne per inwo ner 50 cent collecteren. Hoewel het voor de laatste maal is d|at een beroep op het publiek gedaan zal worden wilde men gaar ne de bijdragen van de donateurs ook in de toekomst blijven behou den. In 1954 is voor dit doel ƒ2071,88 bijeengebracht. Zaterdag 19 Februari zal „Jeugd' en Evangelie" een propagan da-avond houden in het jeugdge bouw aan de Stationsstraat. Dinsdagmorgen omstreeks 4.30 uur, werd door aan de overkant van de Gouwe passerende automobiliste brand bntdtekt in de meubelfabriek van de heer A. van Ardenne aan de Wïlhelminakade. De brandweer werd diréct gewaarschuwd, terwijl onder tussen met blusapparatén van de speelgoedfabriek van de fa. Okkerse het vuur bestreden werd. Ondanks het krachtige optreden van de brandiweer brandde de meubelfa briek tot de grond af, terwijl alle machines en een grote houtvoorraad verloren ging. Op uitnodiging van de Herv. Jeugdraad alhier, zal Ds. J. J. Moll, legerpredikant, spreken over zijn reis naar Korea, op Donderdag 3 Maart a.s. in het Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Deze avond is vrij voor ieder toe gankelijk en zal worden opgeluisterd door het Herv. Meisjeskoor „De Zangvogels". Door middel van foto projectie zal men ook iets kunnen zien van de landen welke door Ds. Moll werden bezocht. De in ons blad opgenomen op roep tot een vergadering van allen die met sloten te maken hadden, heeft tot gevolg gehad, dat onder leiding van de heer C. J. van Ber- kestein een bijeenkomst gehoudfen is van personen, die.te maken heb ben met de slotenschouw op grond van de Alg. Politieverordening. De bedoeling is van ieder een finan ciële bijdrage te verkrijgen, tenein de zich rechtskundige bijstand te kunnen verschaffen). Verschillende toezeggingen werden gedaan. De fa. A. Mulder, carrosserie- bedrijf alhier, is omgezet in een N.V. Mulder, Waddinxveen. Oprichters zijn de heren H. Mul der, carrosseriebouwer te Waddinx veen, P. Muldler, directeur van een naamloze vennootschap te Boskoop, J. N. ten Zijthoff, procuratiehouder te Boskoop, mej. L. Mulder, kan toorbediende te Waddinxveen, A. H. Mulder, carrosseriebouwer te Wad dinxveen en G. Mulder, carrosserie bouwer te Waddinxveen. De vennootschap heeft ten doel het vervaardigen en repareren van en d(e handel in carrosserieën, wa gens, rijwiel- en motorcarriers, car- rierbakken, landbouwwerktuigen en aanverwante goederen met inbegrip van het verrichten van het daarvoor benodigde smids- en plaatwerk. Benoemd zijn tot directeur de heer H. Mulder en tot commissaris sen de heer P. Mulder en de heer P. H. Roessingh te Utrecht. Dinsdag 22 Februari a.s. geeft de Gymnastiekvereniging T.O.O.S. haar jaarlijkse uitvoering met de grote leden; daar blijkens de resul taten van de laatste jaren T.O.O.S. behoort tot een der beste vereni gingen van de Turnkring „Gouda en Omstreken", kunnen de bezoekers er van overtuigd zijn, weer een pri ma programma aangeboden te krij gen. Wij verwijzen naar de desbetref fende advertentie in dit nummer. De jaarvergadering van St. Barbara was evenals andere jaren weer zeer slecht bezocht. Toch bloeit de vereniging, gezien de jaar verslagen van sécretaris en pen ningmeester, waaruit o.m. bleek dat liet ledental gestadig groeit, door de uitbreiding van de gemeente, alsme de het batig saldo van pl.m. ƒ300 over het afgelopen jaar, waarin 7 volwassen en 1 kind begraven wer den. Nadat de beide bestuursleden waren herkozen, werd het bodeloon met 5 pet. en het dagersloon met I verhoogd. Verder deelde de voorzitter mede dat was aangekocht een tafeltje met; kandelaars en kruis voor de rouw- kaïher. Bij de rondvraag werd me degedeeld dat iemand die de ge meente verlaat, geen lid meer kan blijven van het begrafenisfonds, ten zij hij in onze parochie begraven wenst te worden. In de ouderdom van 74 jaar is te Zeist, na een ziekte van enkele weken, overleden, de onder ons zo bekende arts, Dr. J. F. Paul, die een reeks van jaren als geneesheer hiér werkte. Zoals bekend was zijn echt genote reeds enkele jaren geleden overleden. Dezer dagen ontving de plaat selijke afdeling van het Kon. Wil- heliminafands het bat/ig saldo wan het gegeven Kerstconcert in de can tine van Dobbelmann. Het mooie bedrag van 210 werd door het be stuur in hartelijke dank ontvangen. Een eresaluut aan het Mannen- en Vrouwenkoor, alsmede aan Concor dia is hier zeker op zijn plaats. In het wijkgebouw aan de Esdoornlaan, wordt op Dinsdag 1 en Woensdag 2 Maart 1955, een grote bazar gehouden ten bate van het nieuwe kinderpaviljoen op Sanato rium „Sonnevanck" te. Harderwijk. (Openingstijden 3-6 en 7-10 uur). Hieraan bestaat grote behoefte, opdat aldaar kinderen en baby's verpleegd kunnen worden, die aan getast zijn door de zo. gevreesde tu berculose. In tegenstelling tot advertenties waarin staat „verzoeke geen geld of goederen af te geven", geldt voor dit prachtige doel, juist het parool Verzoeke véél geld en/of goederen af te geven, opdat Waddinxveen be- lone, in dit geval niet aan de kant te willen staan Er is immers nog zo veel nodig! Voor medewerking en gaven of giften, kan men zich wen den tot de volgende adressen Mevr. van Berkel, Noordeinde 102; Mevr. H. van Eik-Reim, Zuidkade 153 Fam. Groeneveld, Noordeinde 25; Mevr. J. van Herk-de Kooter, Noord einde 53; Mevr. M. H. Neeieman- Bos, Julianastraat 7. Nu de heer Jan Booda weer hersteld is gaan de repetities van het jeugdkoor „Inter Nos" weer in volle omvang door. In April komt in Wadjdïnxveen een jeugdkoor loge ren uit Colwyn-Bay (Wales-Enge- land), en zal gezamenlijk alhier een mooi programma worden uitge voerde Door het Wacf|dinxveense koor zal o.m. gezongen worden „lm Weissen Bösll. Ondanks het barre weer was de opkomst van de leden der plaat selijke Middenstandsvereniging ter ledenvergadering goed te noemen. De voorzitter, de heer H. M. de Wilde, opende met een kort woord deze 37e jaarvergadering, er op wij zende dat het afgelopen jaar een be vredigend jaar geweest is voor de middenstanders, de hoop uitspreken de dat het pas ingetreden jaar niet minder mag wezen. Onder enkele ogenblikken stilte werden enkele overleden leden herdacht. De secretaris, de heer J. Saton, deed in zijn jaaroverzicht uitkomen dat de vereniging zich in gestadige bloei verheugen mag. Momenteel telt men 149 leden. Zo ook de pen ningmeester, die het jaar met een behoorlijk saldo kon afsluiten. Hij deed mededeling, dat dank zij een surplus van de „Gouwestad" en de resultaten van de gehouden Winkel week de reis voor ouden van dagen a.s. zomer gewaarborgd is. Verschillende middenstandsaange- legenhed|en werden besproken. De voorzitter deelde mede, dat in te genstelling van een door de Kamer van Koophandel te Gouda gedane mededeling de reeds ingeschreven ondernemingen in het Handelsregis ter, zich niet opnieuw behoeven te doen inschrijven. Een brede discus sie ontstond over de kwestie avond en middagsluiting van de winkels. Zo ook over de a.s. viering van het Koninginnefeest en de bevrijdings herdenking. Bij de gehouden verkiezing van twee bestuursleden werden de he ren H. M. de Widle en H. Huizer herkozen. De heer T. Baan, stoffeerders- bedrijf, hoopt volgende week zijn nieuwe fabrieksruimte in gebruik te nemen. Het gebouw heeft een op pervlakte van 285 m2 fabrieks ruimte, terwijl op de tweede verdie ping een magazijn is ingericht. Voor de heer Baan een prachtige voldoening zo iets tot stand te heb ben kunnen brengen, waarmede wij hem willen gelukwensen. DE HEER A. C. A. DEERENBERG SPRAK VOOR DE K. V. P. In het R.K. Verenigingsgebouw hield Maandagavond de afd. Wad dinxveen haar jaarvergadering, die ondanks de zeer slechte weg, vrij goed was bezocht. Uit deze vergade ring willen wij memoreren, dat het ledental 287 bedraagt. Verder i's er het afgelopen jaar een werkgroep opgericht. De contributie werd met algemene stemmen verhoogd tot 2.50, ingaande 1 Jan. 1955. Uitvoe rig werd gesproken over de te voe ren ledenwerf-actie; een aantal per sonen gaven zich op om binnenkort, de niet-leden huis aan huis te be zoeken. Hierna was het woord aan de spreker van deze avond, de heer A. C. A. Deerenberg, lid van de Gede puteerde Staten van Zuid-Holland. Aan de hand van de woorden van St. 'Paulus, gesproken tot zijn volk, „als er geroemd moet worden, dan wil ik het ook wel doen", begon spreker zijn propagana-rede in ver band met de verkiezingen in 1956. Wy mogen niet inslapen, aldus spr., want anderen doen dit ook niet. Wij moeten ons niet alles laten welge vallen; wij moeten ons terdege laten gelden. Want er zijn zoveel richtin gen in ons land, maar als het gaat tegen de K.V.P. dan spant men o zo graag samen. Wij zijn veel te lang slippendragers geweest, maar nu moeten wij tonen, dat dit anderen maar eens moeten doen. De K.V.P. is lang niét brutaal genoeg geweést, wij bouwen toch ook, was het niet de K.V.P. die een begin maakte met de 11.000 H.A. ruilverkaveling" in Zuid-Holland, nadat een andere partij vond dat er niets te verkavelen was. In'het mandement, aldus spre- kér, wordt uitdrukkelijk gewezen op de eenheid die er moet zijn onder de R.K., waardoor het onze plicht is om ons te scharen in de gelederen van de K.V.P. Het verkiezingsfonds dat de K.V.P. zich voor ogen stelt moet er komen, want de .K.V.P. kan en moet bij eerstvolgende verkie zingen weer als grootste partij uit de bus komen, en dit kan alleen als wij allen hieraan medewerken. Ook bleef spreker geruime tijd stil staan bij het wonihgprobleem. Aan de hand. van grafieken liét spreker enkele getallen horen van woningen te kort en woningen te klein. Vooral dit laatste Is zeer ver ontrustend voor onze grote gezin nen. In de meeste uitbreidingsplan nen staan veel en veel te weinig grote gezinswoningen geprojec teerd, ook in Waddinxveen, aldus spreker. En komen er dan nog grote woningen, dan zijn die vaak veel te duur door overbetaling van de grondjprijs. Het streven van de K.V. P. is dan ook gericht op veel meer grote woningen, tegen redelijke huurprijzen. Tot slot zeide spreker dat men moet inzien dat er offers gebracht moeten worden voor die propaganda, want in 1956 kan het wel eens gaan om het wel of niet £ijn van een christelijk Nederland, met daar boven door samenwerking met andjere landen om een christe lijk Europa. N. VROUWEN WERELD GEBEDSDAG Met millioenen vrouwen over de gehele wereld wordéh ook wij, vrouwen van Nederland, opgeroe pen tot gemeenschappelijk gebed. Zeker zullen duizenden van ons "haar gebeden tot God willen op zenden, op de eerste Vrijdag in de lijdensweken. Met de aanvang van de 50e Psalm worden wij deze keer genodigd om ons weer voor de Vrouwen-Wereldgebedsdag„De God der Goden, de Here, spreekt en roept de aarde van waar de zon op gaat tot waar zij ondergaat". Laten wij onze harten dan dankbaar nei gen tot Hem dlie ons tot deze dienst" gebruiken wil en laten wij in hét motto voor 1955 „Blijft in Mij" (Joh. 15 4), de kracht vinden om in eendracht met allen, die zich ook geroepen weten samen te werken om Zijn Naam te- loven en Zijn grote daden en Zijn barmhartige liefde te verkondigen'. Wij zingen onze lofzangen in dui zend verschillende talen, maar één in geloof. Dit jaar komt de liturgie tot ons uit Argentinië en Is samengesteld door Mejuffrouw Jorgalina Lozada, die eén van de twee eerste vrouwe lijke predikanten in haar land, was en belast is met het jeugdwerk. Zij is een persoon van grote betekenis Vrijdag 18 Februari 8 uur in het R.K. Bond|sgebouw. Jaarvergade ring R.K. Ziekenfonds „St. Vic tor". Zaterdag 19 Febr. Uitvoering „Voorwaarts" in cantine N.V. Dobbelmann Zaterdag 19 Februari Propagandla- avond ,,J. en E.'' in Jeugdgebouw Stationsstraat. Maandag 21 Februari Ledenverga dering C.B.T.B. Dinsdag 22 Februari Feestavond Waddinxveense Besturenbond. Dinsdag 22 Febr. Uitvoering T.O.O.S Cantine Dobbelmann N.V. Woenjsdag 23 Februari Nf. C. V. B. Jeugdgebouw, Stationsstraat. Vrijdag 25 Februari Vrouwen We- reld^gebedsdjag jin Jeugdgebouw Stationsstraat. Vrijdjag 25 Februari Vergadering Glasverzekering Hotel De Uni. Zaterdag 26 Februari Jeugduitvoe- "ring T.O.O.S. Zaterdag 26 Februari Gecombineer de Jaarvergadering van de Herv. Meisjesvereen. „Draagt Elkanders Lasten" en „Tryfena" en de Jon- geüngsvereen. Pred. 12 la, in het Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan. Zaterdag 26 Februari Contactavond Salvo, Lunchroom van de Water. Maandag 28 Februari Vergadering Veilig Verkeer in Hotel De Unie. Donderdag 3 Maart Jeugdraadavond Spreker Ds. J. J. Moll, Onderw. „Mijn reis naar Korea" in het Wijkgebouw, Esdoornlaan. Dinsdag 8 Maart Propaganda-avond1 Volksonderwijs i'n het „Centrum". Woensdag 9 Maart Uitvoering Con cordia Cantine N.V. Dobbelmann. Donderdag 10 Maart Propaganda- avond Volksonderwijs in Lunch room van de Water. Zaterdag 19 Maart Toneeluitvoe ring T.O.G. ten bate van Kon. Wilh. fonds i'n cantine Dobbel mann. Zaterdag 26 Maart Uitvoering Wad- dinxveens Mannen- en Dames koor „Onvermoeid Vooruit". voor het Protestantisme in Zui'd- Amerika. De datum voor de Vrouwen-We reldgebedsdag is Vrijdag 25 Febr. Wij nodigen alle vrouwen van christelijke huize uit deze samen komst bij te wonen. Namens het plaatselijk comité Mevr. J. S. VERHEUL—Venema. Mevr. M. KROESEv. Mourik. Mevr. E. A. VAN VEEN—Bos Mevr. N. HOOGEVEEN—Boender Mevr. E. VAN BERGEN—de Boer Mevr. J. VAN BERGEN— Batenburg Mej. E. HOFMAN Mej. S. H. BROER 3ij deze dames zijn ook de litur- giën verkrijgbaar. De Flora en Fauna der Reeuwijkse plassen. De Reeuwijkse plassen zijn mooi n Ieder jaargetijde. In het voor aar is er de ontluikende planten wereld, die de nestelende en broe dende vogelschaar accentueert. Met de volle bloeitijd van zomer geeft de watersport een aparte sfeer aan het plassengebied. In de herfst zijn er zwartbruine her en der ver spreid staande baggerturfstenpels en de fraaie wolkenluchten boven het kabbelende water dat allengs on stuimiger wordt door de najaars stormen. 's Winters verlenen sneeuw en ijs het waterlandschap een bij zonder cachet vooral als daarbij éen zwakke zon het dorre riet oran jebruin tint. Rondom de Reeuwijkse plassen zijn nog zo geroemde mastelelui'mi- ge weilanden, weinig of in het ge heel niet bemest, waardoor nog een min of meer oorspronkelijke flora aanwezig is. Tot de flora der Reeu wijkse plassen behoren daarom wil- de-planten i'n een 250-tal verschil lende soortenwaaronder ver-

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 3