Gemeenteraadsvergadering De avonturen van Duimelot Htulclee'* vaii Dinsdag: 15 Maart NIEUWS uil owze- Drogist. L v. d. Heiden Nadat de heer Van Steijn als BB- er, een- aardig lied over de BB had gebracht, sprak het hoofd van dis triet IV, hoofdcomm. Hess uit Gou da, enkele opwekkende woorden tot de BBers. Spreker wees op de pa pieren rompslomp die in het begin velen had afgeschrikt, maar ge bleken was dat een en ander voor de goede gang van zaken wel drin gend nodig was. De BB begint overal grote ingang te verkrijgen, maar wij zijn er nog niet, want alles moet tot in de pun tjes verzorgd zijn. Ieder onderdeel moet voor zijn taak berekend zijn, daarom zal er dit jaar begonnen worden met de zelfbescherming. Commandant van der Loo kreeg een waarderend woord voor de wijze van optreden als commandant. De heer Hess besloot met de wens dat de geest in de BB goed moet zijn, zodat er met een gerust hart gezegd kan worden Als het uur van onheil slaat i's de BB paraat. Het muzikale gedeelte werd op zeer goede wijze door de Malaika Hawalans verzorgd. N. ONDER EN BOVEN DE MGAT. MMEN WJ EEN COSTUUH ÜGT PR/MN STfiQT MAATKLEDINGBEDRIJF Na de officiële ingebruikne ming van de gerestaureerde raad zaal, heeft de gemeenteraad meteen een openbare vergaderng gehouden onder voorzitterschap van burge meester Warnaar. Alvorens met de gewone werk zaamheden een aanvang werd ge maakt geschiedde de beëdiging van H. C. Kooijman. De Voorzitter wenste het nieuwe benoemde lid, de heer H. C. Kooijman geluk met zijn benoeming en sprak de wens uit, dat de verhouding met het nieuwe raadslid even prettig zal zijn, als met diens' voorganger, de heer Mod derkolk. De heer Kooijman dankte de voorzitter voor zijn goede wen sen en zeide ar van overuigd te zijn, dat ook zijn mening wel eens met die van de andere leden van de raad zal botsen. Hy sprak echter de hoop en het vertrouwen uit, dat de verstandhouding niets te wensen zal overlaten. Bij de ingekomen stukken be vond zich een adres van een aantal bewoners van Onderweg en Zesde Tochtweg, inzake de stichting van een woonwagenkamp ter plaatse. De voorzitter deelde mede, dat de plannen inmiddels zijn goedge keurd en het stuk werd voor ken nisgeving aangenomen. Ook kon de voorzitter nog mede delen, dat de minister van Onder wijs zijn goedkeuring had gehecht aan het voorstel van B. en, w. om de toelatingsleeftijd voor de school kinderen met 3 maanden te verlen gen. Dit houdt in, dat de kinderen, die voor 1 Juli a.s. 6 jaar zijn naar schooi mogen en dat dan het vol gend jaar de scholen voortaan op 1 September met de cursussen zullen aanvangen. De voorstellen tot betaling van premie voor inkoop van pensioen en tot wijziging van het ambtenaren reglement gingen stilzwijgend on der de hamer door. Eveneens werd de verordening op de heffing van sluisgeld verlengd. De wethouder Oudijk merkte hierbij op, dat dit wellicht de laatste keer zou zijn, zodat verondersteld mag worden dat de sluis wel tot verdwijnen ge doemd zal zijn. Het voorstel van B. en W. om 450 abonnementen te nemen op de jeugdverkeerskrant had een warm onthaal en werd aangenomen. Me vrouw Van der Torren-Veendorp vroeg naar de mogelijkheid om ge lijktijdig een bedrag uit te trekken voor toet aanschaffen van unifor men voor jeugdbrigadiers, omdat dit instituut hier zeer nuttig werk kan verrichten. De voorzitter zeide in principe voor dit voorstel te ge voelen, maar dat hij deze zaak na der wenste te bespreken met de beide wethouders en dat hij boven dien overleg wenste te plegen met de groepscommandant der rijkspo litie. Dit werd goedgevonden. Het crediet voor de verbreding van de Puttelaan werd verhoogd met j 3700,—. De heer Okkerse, die het verschil nog al groot vond, kreeg te horen, dat met het opma ken van de begroting een telfout was gemaakt en dat uiteindelijk het werk toch duurder uitkwam, dan de rekening was. Zo kost de huur van een vrachtwagen op dit ogen blik/ 10,— per uur. De heer Kooij man zeide van mening te zijn, dat degene, die de begroting maakt met deze prijzen op de hoogte behoort te zijn. De voorzitter antwoordde, dat de begrotingen altijd goed ge weest zijn, maar dat met de hui dige prijsschommelingen niet met aile factoren is rekening te houden. De Noordeindse weg, die de wis selvallige winter zeer slecht is door gekomen, zal van een nieuw teer- dek worden voorzien. De kosten daarvan ad ƒ10.500,— zullen over twee jaren worden verdeeld. Het voorstel tot aansluiting bij de N.V. Bouwspaarkas der Noord-Ne derlandse gemeenten gaf de voorzit ter aanleiding om in te gaan op de in de gemeenteraad van Bodegra ven geuite klachten. Spr. deelde me de, dat hij de feiten uit die gemeen te onvoldoende kende, maar dat dit thans niet terzake deed. Het schijnt, dat de plannen een teleurstellend resultaat hebben gehad. Mevr. Van der Torren vroeg of bij het verlenen van credieten en borgstellingen werd gelet op de cre- dietwaardigheid van de bouwers. De voorzitter merkte op dat de bouwers eerst zelf een bedrag ge spaard moeten hebben en de men sen, die dat doen leveren al het be wijs, dat zij er financieel niet on gunstig voorstaan. Aangezien het gespaarde bedrag en de rijkspremie van de bouwkosten afgaan, wordt de aansprakelijkheid van de ge meenten tot een minimum terugge bracht. Het voorstel werd aangeno men. Besloten werd een perceel grond aan te kopen aan de Zwarteweg voor de toekomstige uitbreiding van de vuilnisstortplaats voor een be drag van 6000. Daar tegenover werd 6450 m2 grond verkocht voor de stichting van een Chr. land- bouwhuishoudschool voor de prijs van ƒ32.500, Mevr. Van der Torren vroeg of de oppervlakte grond die bij de school zou komen niet veel te groot was. De voorzitter antwoordde, dat hij had gehoord, dat de school 10 loka len zal omvatten, waarop mevr. Van der Torren repliceerde, dat dit met de hoeveelheid grond overeen kwam. Spr, sprak haar waardering uit, dat Waddinxveen een dergelij ke grote school rijk zal worden. Verder werd nog grond verkocht aan de Jan Dorrekenskade aan de firma Mulder alhier. Voor de bouw van een dubbel woonhuis verkrijgt zij 720 m2 grond voor 8640. Aan de R.K. School en de Open bare lagere school B werden extra credieten verleend voor <de aan schaffing van leermiddelen. Hierna bracht de voorzitter een punt ter sprake, dat niet voorkwam op de agenda nl. de herdenking van de bevrijding op 5 Mei a.s. Spr. deelde mede, de Oranjevereni ging bereid i's gevonden passende feestelijkheden te organiseren, maar aangezien hiervoor geen entree en dergelijke geheven zullen worden, zal de gemeente de kosten moeten betalen. Het programma, dat in het daartoe samengestelde comité is be sproken vermeldt om acht uur in de morgen klokgelui, gevolgd door een aubade van de kinderen. Daar na kinderspelen op het feestterrein aan het Noordeïnde. Tijdens deze spelen zal een helicopter verschij nen, die een voedseldropping zal verrichten. In de middag een op tocht en demonstraties van vereni gingen o.m. de gymnastiekverenï- De eerste vergadering in de niewe zaal Bevrijdingsfeest Wegvernieuwing en nog veel meer. 21. Duimelot had zich pijn gedaan en stond wel even sip te kijken. Tot overmaat van ramp was zijn linkerschaats bij de val gebroken. Hij kon er niet meer op rijden. Goede raad was duur. Ze waren een heel eind van huis weg. Wel vier uren lopen'. Bovendien wilde hij graag met de anderen mee, die nog een hele tocht zouden maken. Lan ge Jaap zag zijn bedroefd gezicht. En hij had medelijden. „Misschien is er hier in de buurt wel iemand, die de schaats weer maken kan", zei hij, „en anders kan ik er ook niets aan doen". Heel in de verte stond een tent op het ijs, met twee vlaggen er op. 22. Dat is Koek en Zopi'es", zag Likkepot direct. Hy dacht al weer aan snoepen. „En waar zo'n tent is, is misschien ook wel iemand, die schaatsen kan repareren Maar hoe daar te komen Duimelot, die nog een beetje geschrokken was van de valpartij, die toch voor een belang rijk deel door zyn schuld was ge beurd, wilde er stilletjes heen lo pen, maar Lange Jaap had nu echt met hem te doen. „Klim maar op mijn schouders, Duimelot", bood hy aan, „dan zal ik je er eens vlug en netjes heenrijden". Zo gezegd, zo gedaan. Wat zat Dulimelot daar heerlijk. Lange Jaap hield hem ste vig vast, en ging nog eens extra hard. Duimelot lachte al weer. ging T.O.O.S., de landetojke rijver- eni'ging De Gouweruiters en andere. Des avonds „duwbal" voor ploe gen van zes man, met de nog in Waddinxveen gebleven bal van de autopoloclub, lampionoptocht en vreugdevuren op het feestterrein. De kosten van een en ander worden geraamd op 2500. Verder vroeg de voorzitter een crediet van ƒ700 om aan de schoolkinderen een blijvend aandenken uit te reiken. De raad besprak enkele details ïn gemoede- lijke sfeer, waarna het crediet werd verleend. Mevr. Van der Torren vroeg naar de mogelijkheid om ouden van da gen en gebrekkigen in de feest vreugde te laten delen, door deze mensen iets aan te bieden. De voorzitter deelde mede, dat hy deze suggestie in B. en W. nog eens zal bespreken. Naast deze wens is er bovendien nog een verzoek van de stichting 1940-1945 om een extra bedrag voor de oorlogsslachtoffers beschikbaar te stellen. In een vol gende vergadering hopen B. en W. op deze zaak terug te komen. SALON OOELEMAN Moderne coiffure's Tarief: Permanent tiêde f 12.50 Permanent normaal f 9.75 W. watergolf f 2.50 Knippen f 1. Mevr. Van der Torren deelde nog mede, dat zy zeer teleurgesteld was, dat in het comité van aanbeveling voor de bevrijdingsfeesten geen vrouw was benoemd. De voorzitter antwoordde, dat dit niet was ge schied, omdat het comité waarin alle stromingen uit de gemeente zyn vertegenwoordigd, toch al zo groot was Spr. zegde toe een en ander nog eens te overwegen, teneinde aan de bescheiden verlangens van de dames tegemoet te komen. Na een korte rondvraag, die geen bijzonderheden inhield isloot de voorzitter de openbare vergadering, waarna nog geruime tijd in beslo ten zitting verder werd beraad slaagd. In „De Unie" kwamen Don derdagavond de leden van het Wad- dinxveense Zi'ekenhuisverplegins- en operatiefonds onder voorzitter schap van de heer J. C. Moos in al gemene jaarlijkse ledenvergadering by een. De penningmeester, de heer H. Jenné, deelde mede, dat er een nadelig slot is van ƒ342. De uitga ven voor liggelden bedroegen 3619, de post voor operatiekosten bedroeg 1311, en voor specialisti sche hulp ƒ628. Gelzien de verhoogde verpleeg- prijzen besloot de vergadering de uitkeringen uit het fonds voor de ziekenhuisverpleging te verhogen met 1 per verpleegdag en te bren gen op 7,25 pier dag. In verband met dit besluit moet het fonds aan gevuld worden. De vergadering be sloot daarom de contributie te ver hogen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. M. v. d. Dool en G van Tilburg by acclamatie herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer P. Lamens. De opbrengst van de gehou den collecte op Zaterdag 12 Maart, ten bate van het N.V.V. tbc-fonds, bedroeg 308,05. Door de Kerkeraad der Ned- Herv. Gemeente alhi'er is beroepen Ds, W. A. S. Lourens te Hoevela ken. Men deelt ons mede dat de stand voor het pyporgel in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw momen teel is ƒ4001,70. Men verzoekt ons mede te de len, dat de onder het bericht van de Kankerbestrijding geplaatste naam van de heer W. F. Meyer (in ons rig nummer) moet luiden J. van Steyn. Zondagavond zal vanwege de Vereniging „Wet en Evangelie" we der een Jeugddienst gehouden wor den, waar zal spreken Ds. J. W. van Swighem uit Rotterdam. Woensdag a.s. zal de aange kondigde ontspanningsavond plaats hebben uitgaande van de plaatse lijke afdeling van Veilig Verkeer, in samenwerking met de fa. Gebr. van Nielen. Men leze dë in dit blad voorkomende advertentie, welke de inhoud van deze avond breedvoerig weergeeft. Dinsdag 22 Maart zal onder leiding van Veilig Verkeer op alle lagere scholen in onze gemeente het jeugdverkeers-examen worden af genomen. Als nieuwe telefoonaanslui ting is opgenomen onder no. 793 M. A. Alblas, Kerkweg 83 en onder no. 713 A. Rehorst, Stationsstraat 15. Vervallen is no. 315, J. van Kem pen. Dinsdagavond kwam de plaat- selyke Middenstandsvereniging ïn feestelyke samenkomst byeen in de cantïne van N.V. Dobbelmann, al hier. Nadat de voorzitter, de heer H. M. de Wilde, met enkele woorden de aanwezigen welkom geheten had, kreeg de toneelvereniging T.O.G. gelegenheid tot opvoering van het stuk „Directeur Fanny", een stuk dat reeds enkele malen voor het voetlicht kwam. Tydens de pauze werd een verlo ting gehouden. Het bezoek was zodanig dat de zaal zo goed als geheel gevuld was en de aanwezigen kunnen op een geslaagde avond terugzien. PLASTIC MUURVERF in wit en crème 1.10 per pak, GLORIA WATERVERF in alle kleuren voor 60, 70 en 1.- per pak Zuidkade 1 - Telefoon 335 LET OP ONZE SERVICE! Dinsdagavond hield de Chr. Nat. School aan de Oranjelaan haar jaarlijkse ouderavond. De voorzitter, de heer F. M. van Tol, herinnerde in zyn openings woord aan de droeve schaduw, die over deze avond viel, door de ziekte van het hoofd der school, de heer J. W. A. Ming en zeker namens alle aanwezigen werd de wens uitge sproken voor een spoedig herstel. Tussen twee groepjes leerlingen werd daarna een „wedstryd" ge houden, wie de meeste vragen op allerlei gebied) wist te beantwoor den. Over belangstelling van de ouders viel hierby niet te klagen, de hele zaal leefde mee, enhielp soms mee. Een hoogtepunt was ongetwyfeld het zingen van een zangklas onder leiding van de onderwyzer, de heer J. H. Visse. Een woord van lof voor deze goede en zuivere kinderzang is zeker op zyn plaats. Juffr. Romein, onderwijzeres aan de school, las een gevoelige schets voor over het leed van een jongen, die door de hoogmoed van zyn ouders gedwongen wordt een H.B.S. te volgen, waarvoor hy ongeschikt is. Na de pauze hield de heer J. W. de Veer, hoofd van de Chr. B-L.O. school te Gouda, een lezing over het buitengewone onderwys. Veel ouders hebben er moeite mee, dat hun kind anders is dan de an dere kinderen. Spr. herinnert aan het woord van Job: Zouden wy het goede van God ontvangen en het kwade niet ontvangen Maar we mogen hier zelfs niet spreken van het kwade. Juist ih zo'n kind ont vangen de ouders vaak een byzon- dere zegen, groter dan in de andere kinderen. Zeer uitvoerig besprak spr. de methode van onderwys aan een bui tengewone school. Hier ontvangen de kinderen de - byzondere zorg die ze nodig hebben, en die aan een ge wone school onmogelijk is. Ieder kind heeft er zyn eigen tempo. Mei veel geduld en volharding wordt getracht dat bij te brengen, wat in liet leven noodzakelijk is. Nadat nog verschillende vragen door de spr. waren beantwoord, werd deze goed bezochte ouder avond gesloten. Van de gelegenheid met de onder- wyzers te spreken en het werk der leerlingen te bezichtigen was aan het begin van de avond druk ge bruik gemaakt. Zaterdagavond gaf de mu ziekvereniging „Concordia" haar 2'e uitvoering in dit seizoen. Als de voorzitter, de heer De Knegt, de avond opent, is de cantine van de fa. Dobbelmann zeer goed bezet. De voorzitter spreekt in zyn openings woord een speciaal welkom aan burgemeester Warnaar, en woorden van dank aan de dirigent, de heer Van Gent. In een vlot en stijlvol tempo wer den de vele muzieknummers ten ge hore gebracht En al is dan de be zetting ook by Concordia niet by- zonder groot, de meeste nummers werden toch zeer goed, en harmo nisch gebracht. Speciaal willen wij noemen „la muzette de Portici", „Willem Teil" en na de pauze „een schone Meimorgen" en de 2de „Pot pourri Populaire". Voor het dave rende applaus kreeg de zaal als toe gift „Star and Stripes". Het verdere programma was nu eens niet toneel, maar de me dewerking van de Maluku Ha- waians uit Boskoop, onder leiding van de heer J. Niëuwesteeg. Dit ge zelschap heeft naast de muziek nummers, de aanwezigen doen ge nieten van een bont en gevarieerd programma! Hierdoor heeft Con cordia de aanwezigen een buitenge woon prettige avond bezorgd. Te Gouda werd deze week een schilderstentoonstelling gehou den onder het motto „Het vak-omhoog", aldus de Goudse Crt. Een veertigtal inzendingen deden zien, dat de schilder wat kan. Onze aandacht werd getroffen door een onderdeel' van het verslag, waar melding gemaakt werd van een buitengewoon practisch snufje van een Waddinxveense schilder (fa. P. W. Kloet en Zn.) Deze de monstreerde namelijk de techniek om door middel van kleuren een grotere diepte te suggereren. Een ideaal iets voor klanten, die de kleine kamer van hun kleine huisje wat groter willen doen lyken. BURGERLIJKE STAND. Geboren Christine Maria d v W. J. Ollesch en C. L. M. Hagen, Noordkade 137; Neeltje Adriana d v G. S. van Aalst en J. Kaashoek, Noordeinde 150a; Klaasje d v J. van der Hoeven en M. de Jong, Onderweg 28; Gehuwd J. F. Radix en M. Tame- rus; J. J. Bos en A. N. Rupke; OverledenJohannes Kleiweg 55 jaar; Wyntje van Wagenïngen wed van Groeneweg 88 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 groene haarspeld; 1 hond; 1 blauwe want; 1 paar brui ne glacé handlschoenen; 1 zwarte oorbel; 1 blauwe want met rode strepen; 1 binnenband; 2 sleutels; 1 gele hoofddoek; 1 auotped; 6 gas- munten; 1 knalpyp -yan Berini. Verloren1 want; 1 witte gymn. schoen; 1 groen wantje; 1 vulpen; 1 rybewys; 1 paar wanten; 1 vul potlood (4 kleuren).

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2