De avonturen van Duimelot Durgeriijke stand. Sport i*t 't koet. IVOROL: De Tandpasta van standing Met het oog op de Bevrijdingsdag moeten de advertenties Dinsdag aan ons bureau bezorgd zijn. De Uitgever. HOOGHEEMRAAD SCHIELAND. Tot Hoogheemraad van het Hoog heemraadschap Schieland is benoemd de heer J. F. Hijkoop, alhier. JE MOET MAAR PECH HEBBEN De heer H. kwam op de Henegou- werweg met z'ii auto in aanraking met eeni bermpaaltje, waadoor hij vrij ernstige schade opliep aan wie len en as, en dpor een kraanwagen weggesleept moest worden. HERDENKINGS KERKDIENSTEN In de R.K. Parochiekerk van St. Victor zal Woensdagavond om 8 uur een gezongen Requiemmis wor den opgedragen voor de zielerust der overledenen. Donderdagmorgen te 8 uur zal een gezongen H. Mis worden op gedragen uit dankbaarheid. CONTACTAVOND 1 Mei a.s. 's avonds 8 uur zal in het R.K. Verenigingsgebouw we derom een contactavond gehouden wora,en voor R.K. jongelui. Medewerking wordt verleend door J. Vergeer en Ton van Pinxteren. 30 APRIL—5 MEI. Van de zijde der Oranjevereni ging vernemen wij in veroand met ae a.s. ieestelijkneden het volgen de Bromfietsen weds trij d. De bromlieiswtQstrijd op a-s. ^a- leraagmiddag is beaoeiu ais een Mnüeriusweaisu'ijct voor de Derij- ders. De bronuietsers zelf benoeven geen hindernissen te nemen, zodai scnade aan de oromiiets .practised uitgesloten is. Deeiname staat open voor teaereen. nanmeiaen om c.a. Z uur op het feestterrein. Paard onder de man. Op 5 Mei 's middags zullen hin derniswedstrijden voor paarden on der de man worden gehouden. Ook zjj die niet in het bezit zijn van een paard, kunnen aan deze wedstrijd deelnemen. Hiervoor zijn diverse paarden beschikbaar. De hindernis sen worden alleen door de berijders genomen, ueeiname staat open voor iedereen. Aanmelden z.30 uur nam. voor de aanvang der wedstrij den. Du wb alwcdstry d. Op 5 Mei 's avonds om 7 uur zul- op het feestterrein auwbaj. wed strijden voor ploegen van 6 man worden gehouden. Deze ploegen kunnen geformeerd worden uit per soneel van fabrieken, landoouwbe- drijven, verenigingen enz. Alleen de leiders moeten zich voor deelname melden vóór de aanvang der wedstrijden. Helicopter en Voedseldropping. op 5 Mei zal om c.a. 12.30 uur n.m. een helicopter boven het feest terrein verschijnen, in combinatie met ne plaatsen woerden en Gou da, zal voor de Stichting 40- ao bus jes xaas worden afgeworpen, wei- xe door ieen dames|Comite> op het feestterrein zullen worden verkocht a J u,o0 per blikje. De oporengst van deze verkoop komt ten goede aan de Stichting 4U-45. Als passa giers zuilen met deze helicopter meevliegen de dames A. Dijkman, vert, van de Stichting 40- 45 en ivievr. pop vert, van de Federatie van Vrouwelijke Vrijw. Hulpverle ning. Voetbal wedstrij d. Na de aubade van de schoolkin deren voetbalwedstrijd Be Fair I Verneul (comb.) 35-JARIG BESTAAN E.H.B.O. Donderdagavond had de E.H.B.O. -afdeiing Waddinxveen in het R-K- Verenigingsgebouw ,een feestavond belegd, ter herdenking van haar 35-jarig bestaan. Hls de heer R. H. Bezoen de avond opent, is de zaal vrij goed bezet. Bijzonder welkom, heette sprexer burgemeester Warnaar, de heer en mevr. Oudjjk, de heren doktoren met hun dames, het hoofd bestuurslid, de heer Warmond, de kring-secretaressen, de heer en mevr. Blonk en de afgevaardigden van diverse organisaties. Ook bracht spreker dank aan de heren fabrikanten voor de prachti ge materialen-kast, en aan de Wad- dinxveense Middenstand voor de geschonken prijzen, want zo ging de voorzitter door, deze avond werd geheel door de leden bekostigd, en door de verloting. Vervolgens was het woord aan mej. Bos die de afgelopen 35 jaar op rijm had gesteld, en dit prachtig ten gehore bracht. 31. Likkepot en Lange Jaap en Ringeling schreeuwden zich hees. Ze zagen heel goed dat Duimelot een goede kans had om het zilveren horloge te winnen. „Toe maar Duimelot! Voorui't Klei Ding! Rij den jongens! Hup, hup! Je bent al over de helft, nog een klein stukje!" Duimelot hoorde wel een vreemd gebrul langs de touwen, en hij hoor de wel af en toe zijn naam roepen, maar hij had het te druk om te let ten op wat er precies werd gezegd. Hij schaatste maar, schaatste maar. Nu was de eindstreep vlakbij! Nog een paar slagen. Was hij nummer een? Hij keek eens naar de anderen. Duimelot had zo z'n best ge daan, dat hij op niemand had kun nen letten, zelfs niet op de andere jongens, die aan de wedstrijd mee deden. Pas op de eindstreep zag hij dat hjj alle anderen was voorbij ge schaatst hij was nummer een! Oh, wat was hij trots! Zijn gezicht glom van plezier. Lange Jaap en de an deren kwamen vlug toelopen, en Lange Jaap tilde hem op zijn schou ders. De toeschouwers, die achter het touw haddjen gestaan, juichten Duimelot hartelijk toe. En 't Kleine Ding? Nu was de tweede geworden. Dat was helemaal niet slecht. En toch keek hij erg verdrietig! naar namens het gemeentebestuur. Hij bracht dank aan de E.H.B.O. voor het vele prachtige werk, ook bracht hij dank aan de heren dok toren voor hun medewerking. De heer Warmond bracht namens het hoofdbestuur zijn hartelijke felici tatie uit, onder aanbieding van een tafelstandaard met vaantje., Dr. Hemminga sprak namens de docen ten, hij was tevreden, maar klaar zijn wij nog lang niet. De heer Ver vers die namens het Sportweekbe- stuur en de IJsclub sprak, over handigde een tweetal enveloppen met inhoud. Diverse afgevaardigden van zusterorganisaties en het Rode Kruis, spraken woorden van felici taties, onder aanbieding van een zeer groot aantal bloemstukken. Ook vele schriftelijke felicitaties waren binnengekomen. Nadat de voorzatter dank had, gebracht aan de vele sprekers, werden de heren doktoren met hun dames naar voren geroepen. Het was burgemeester Warnaar die met enkele hartelijke woorden de heren doktoren danR bracht voor het vele werk gedaan in het belang van de E.H.B.O. Niets is hun te veel, en steeds staan zij voor de E.H.B.O. klaar, hij vond het dan ook een dankbare taak dat hij namens het bestuur de heren doktoren een sou venir mocht overhandigen in de vorm van een draagspeld met escu- Aangiften van 21 t.m. 27 April 1955 GeborenJacob, zoon van C. Hoo- gendoorn en P. G. van Tol, Zuid kade 63 Wilhelmina Petronella dochter van A. va nNielen en J. den Hertog, Plasweg 19 Hendrik zoon van J. Slinger en G. C. Kling, Stationsstraat 13 OverledenWilhelmina Steenland, 51 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 hoofddoek. Verloren 1 ceintuur; 1 rode por- temnnaiemet inhoud; 1 bruine por- temonnaie; 1 hoofdoek; 1 gouden armband. V. A.V. waddinxveen Het is voor de Geelzwarten dit weekeinde wel een buitengewoon succes geworden van de 8 te spelen wedstrijden werden er 6 gewonnen en slechts twee verloren. VOC—WADDINXVEEN 0-3. Hoewel Waddinxveen met een bang hart naar VOC ging is deze wedstrijd een buitengewoon Succes geworden. Waddinxveen startte met een invaller doelman voor v. KOTEK MAAGTABLETTEN f 2.00 en f 5.50 Drogisterij A. v. d. Heiden Telefoon 335 Moulyn gestopt, Waddinxveen speelde een goede wedstrijd en alle spelers hebben hard gewerkt voor een verdiende overwinning. WADDINXVEEN Z—IBIS 5-1 Ook de Waddinxveen Z zette haar overwinningen reeks voort en bond nu haar plaatsgenoten aan de zegekar. Nadat zij de rust ingingen met een 2-1 voorsprong verhooogde zij die na rust tot 5-1 ga zo voort jongens. Waddinxveen 2 stelde weer teleur en verloor opnieuw, het derde won met 3-1 en het vierde verloor met 4-2 maar moest 80 min met 10 man spelen doordat er een speler gebles seerd geraakte. De junioren behaal de alle een overwinning wat een mooi succes was. Het programma is: Waddinxveen gaat naar Hillesluis en kan als men er weer voor werkt en met elkaar speelt de punten mee naar huis brengen, het tweede gaat naar GDS $n Boskoop en heeft een zware wedstrijd voor de boeg, Waddinx veen 3 gaat naar Nieuwerkerk 2' en hier zit een draw in, het vierde speelt thuis en kan de punten thuis houden. Waddinxveen Z speelt thuis tegen Rijnstreek en kan weer winnen. Ook de junioren kunnen laap, en aan de dames een klein presentje. Een en ander werd door de zaal met een warm applaus on derstreept. Hierna nam wederom het hoofd bestuurslid, de heer Warmond het woord, in een zeer vlotte speech bracht hij hulde aan de heren Be- zoen en van Holten, voor het vele werk in het belang van de E.H.B.O. gedaan. Het was spreker dan ook een groot genoegen om namens het hooxübestuur aan beiide heren de Dr. C. F. Tilanus-medaille te mogen overhandigen. Nadat ook de plaat selijke afdeling genoemde heren had gehuldigd, sprak de heer Bezoen, ook namens de heer van Holten, woorden van hartelijke dank. Dat wij een goede naam hadden wisten wij, maar zo iets hadden wij toch niet verwacht. Nadat de heer en mevr. Blonk als z.g.n. „kostbaas" een klein presentje was aangebo den, was het officiële gedeelte afge lopen. Het verdere gedeelte werd dooreen toneelgroep van bijna allemaal eigen krachten verzorgd. Op zeer goede wijze werd het levensspel „de Vrek" van R. H. Bezoen voor het voetlicht gebracht. Al met al een buitengewoon goed verzorgde avond, waar de afdeling Waddinxveen nog lang met trots op kan terug zien. N. j hun sMc cessen voortzetten en de puntenbinnenhalen. WANDELSPORT Wandelen, de oudste sport ter wereld, staat in deze moderne tijd Ün het midden <fer belangstelling, nu mechanische middelen ons ten dienste zijn om ons te verplaatsen. Op 7 en 8 Mei zal een wandel mars gehouden worden van Rotter dam naar Brussel 150 km. Aan de ze mars zal een plaatsgenoot deel nemen, en wel de heer P. Treffers. Hij heeft dit seizoen reeds de vol gende afstanden geholpen: 30 km, 40 km., 50 km., 70 km., 80 km., en een van 100 km. Dit zijn trainingsmar sen geweest. Het parcours van Brussel naar Rotterdam. Start Brussel-Mechelen Antwerpen- Wuestwezel - Rijsber- gen-Zundpfrt-Prinsenhage - Breda- Zevenbergschehoek-Moerdijkbrug - Oudeweg naar Dordrecht-Rijkpweg tot Rijsoord via IJsselmonde-Rot- terdam. Wij wensen de heer Treffers sterkte en volharding toe. W.Z.C. DE GOUWE. Zaterdagavond is in verband met de verjaardag van H.M. de Konin gin, het Spaardersbad gesloten, zo dat wij niet kunnen zwemmen. om uit te knippen. die zich goed van zijn taak heeft gekweten, in de voorhoede was Kortlever weer van de partij wat vaart in de voorhoede bracht. Wad dinxveen starte tegen de sterke wind in maar was met zijn uitval len zeer gevaarlijk, het begin was voor de gastheren maar de Wad dinxveen verdediging was er goed in en liet zich niet verrassen en was in prima vorm. Toen vlak voor rust van Dijk hard inschoot kon de keeper de bal niet onder controle krijgen' en Kortlever de bal voor zette was het van Gelooven die de stand op 0-1 bracht. Na rust was het al Waddinxveen wat de klok sloeg en de gastheren kwamen on der zware druk te staan en schoten van de Waddinxveen voorhoede werden door keeper Moulyn zeer goed gestopt maar toch moest hij na 28 min weer zwichten voor van Gelooven die beheerst scoorde 0-2. Even later was het dezelfde speler die de stand op 0-3' bracht. Vlak voor het einde kogelde van Dijk nog een vrije trap oerhard in maar Hierna sprak burgemeester War- Vuuren waarvoor de Leeuw inviel deze werd op prachtige wijze door Gezamenlijk te zingen liederen ter gelegenheid van de Kinderaubade op Koninginnedag. WILT HEDEN NU TREDEN. Wilt heden nu treden voor God den Heere, Hem boven al loven van herten seer, End' maken groot syns lieven naemens eere, v Die daar nu onsen vyant slaet ter neer. Ter eeren ons Heeren wilt al u dagen Dit wonder bysonder gedencken Maekt u, o mens! voor God steeds wel te dragen, Doet ieder recht en wacht u voor bedrog. WIJ LEVEN VRIJ. Wij leven vrij, wij leven blij Op Neêrlands dierb're grond; Ontworsteld aan de slavernij, Zijn wij door eendracht groot en vrij Hier duit de grond geen dwinglandij Waar vrijheid eeuwen stond (bis) Hoe dierbaar is ons 't Vaderland Der helden bakermat, Der kunsten wieg, 't gezegend [strand Waar 't heilig recht zijn zetel [plant, En deugd met een fluwelen band Vorstin en volk omvat (bis) Zo leven w'altijd vrij en blij Op Neêrlands dierb'ren grond; Door trouw aan eigen wetten vrij, Praalt Neêrland in der volken rij, En 't Vaderland blijft groot en vrij Tot 's werelds avondstond! (bis) EEN LIED VAN NEDERLAND. Alle man van Neêrlands stam voelen zich der vaad'ren zonen, willen vrij op 't plekje wonen, dat hun tot een erfdeel kwam Eigen meester, niemandis knecht, recht en slecht, stalen vuist en rappe hand, zo is 't volk van Nederland. Toen gezengd door oorlogs vlam, 't Vaderland was in gevaren, vochten wij wel tachtig jaren, tot er heerlijke uitkomst kwam. Offerden met mannenmoed, goed en bloed, Tot het klonk langs beemd en strand, „Vrij is 't volk van Nederland!" Zo zal 't zijn door d'eeuwen heen! Vrije Friezen, ronde Zeeuwen, Gelres helden, Hollands leeuwen, Eén voor allen, allen één! Aan Wilhelmus van Nassouw, Hou en trouw, Blijft ons aller hart verpand, Aan ons dierbaar Nederland. MIJN NEDERLAND. Waar de blanke top der duinen Schittert in de zonnegloed, En de Noordzee vriend'lijk brui- [send Neer lands smalle kust begroet, Juich ik aan het vlakke strand, [(bis) 'k Heb u lief, mijn Nederland, (bis) kSS"' V Blijf gezegend, land der Vaad'ren, Make u eendracht sterk en groot; Blijve 't volk der Koninginne Houw en trouw in nood en dood! Doe zo ieder 't woord gestand (bis) 'k Heb u lief, mijn Nederland, (bis) HÓLLANDS VLAG. Hollands vlag je bent mijn glorie Hollands vlag je bent mijn lust 'k Roep van louter vreugd victorie Als ik je zie aan vreemde kust. )bis Op de zee en aan de wal Hollands vlag gaat bovenal )bis Als je haar in vreemde baaien Mijlen ver van eigen strand Zwierig van dé mast ziet waaien Als een groet van 't vaderland )bi's Voel j'een vreemd verheugenis Voel j'eerst recht hoe mooi zij is )bis

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 4