Burgerlijke stand DE MAN UIT CHICAGO Ja Muloschool-Openbare school B ter rein Verheul 7 uur. V. en A.V. Waddinxveen. Deze week is van de senioren al- I leen maar het derde elftal in het I veld geweest, maar dit werd dan 1 ook een daverende overwinning, met 9-1 bonden zij G.D.S. 2 aan de zegekar. Ook de Junioren wonnen Ialle wedstrijden zodat het voor de Geelzwarten een (succesvolle week was. Waddihxveen speelt a-s. Zondag I zijn laatste wedstrijd voor de com- 1 petitie tegen SVV, daar de geel- I zwarten in een geheel gewijzigde opstelling in het veld verschijnen, .j durven wij ons niet aan een voor spelling te wagen, wel zal Biesheu- vel met zijn mannen nun best doen om de punten in Waddinxveen te houden. Het tweede speelt deze week twee wedstrijden tegen Boskoop 2 en zal uit deze wedstrijden wei enige punten halen. Voor de Junioren zijn 1 er deze week ook weer successen I weggelegd en zij kunnen ook nu weer de punten binnenhalen. W.S.E.-nieuws. A.s. Donderdagavond speelt W.S. E. I een competitie-wedstrijd tegen Gouda 5 en wel thuis om 7.15 uur. W.S.E. I speelde afgelopen week end tegen G.D.S. I. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd erd onverdiend met 1-0 verloren. Vooral na de rust was de strijd vaak veel te hard en moest er gere geld voor verwonbjbigen gestopt worden. Het 2e deed het beter en bracht de puntjes mee uit Nieuwkoop. Woensdagavond speelde W.S.E. te gen haar plaatsgenoot Be Fair I een nederlaagwedstrijd. W.S.E. kwam met enkele invallers uit wat het spel niet ten goede kwam, voor al nu het spel vaak veel te kort fwerd gehouden. Het is dan ook yoor Be Fair een verdienste dat zij zo goed partij gaf. Voor de rust was WSE steeds in de meerderheid, maar kon dit overwicht slechts door één igoed doelpunt van Fens bekronen. |Na de rust kreeg Be Fair meer fkansen, maar weer was het Fens die de stand op 2-0 bracht. Toch kreeg de thuisclub loon naar wer ken, want 10 minuten voor het ein de wisten zij een fout in de WSE- -verdediging af te straffen 2-1. Waarmee het einde kwam van een sportief gespeelde wedstrijd. S JAARVERGADERING W.S.E. i De voorzitter opende deze verga- flering en sprak de wens uit dat er in het belang van de vereniging prettig en vlot de zaken behandeld Zcuden worden. Een klein overzicht gevende over het afgelopen jaar |>esprak hij de goede geest in de «vereniging, wat tot uitdrukking fwam in de plaatsen die de elftal len innamen op de ranglijst. Ook Iprak hij nog enkele woorden over Prof en Amateurisme, in dit ver band verzocht hij wanneer er weer eens een week-end is van dé N.K.S. dat ook de leden daar meer belang stelling voor zouden tonen. Daarna Sprak o.a. de heer van Es, Politie- |Lnspecteur uit Soestijk over Ama- eurisme enz. op een overduidelijke n vlotte wijze. Melding werd gemaakt om twee flossingen te doen. De secretaris de penningmeester brachten hun jaarverslagen uit, waaruit bleek dat de financiële toestand gunstig genoemd kan worden. De voorzitter werd herkozen. De secretaris bedankte wegens drukke werkzaamheden. Op zijn plaats is weer gekomen na diverse bespre kingen, de heer Notten, voorlopig voor de tijd van een jaar, wat met grolte instemming v,an lecDen en bestuur werd aanvaard. Ook de heer M. Gerts werd bij acclamatie herkozen. Nadat elftalcommissie, contact commissie, juniorencommissie en kascommissie waren benoemd, kwam de rondvraag aan de orde. O.a. kwam ter sprake de kwestie voetbalter rein. Nadat de voorzitter bekend maakte dat bij daar met de burge meester over gesproken had, en er enkele zaken mededeelde was ieder tevreden. Hij sloot de avond met een dank woord en ooit de G. A. om op deze vergadering aanwezig te zijn, en spoorde de leden aan om trouw en sportief zijn in het belang van de Parochiële sport. BOSKOOP 2—BE FAIR. 1—7. Ruime zege van Be Fair. Het door een groot aantal sup porters vergezelde Be Fair trok naar Boskoop om het elftal van die naam partij te geven. Met een roya le 71 overwinning kwam Be Fair huiswaarts en hoewel het spel niet daverend was, was de overwinning ruimschoots verdiend. De gevaarlijkste aanvallers wa ren ditmaalo Pols en v. d. Wal, de eerste door zijn snelheid, de ander door zijn onvermoeid zwoegen. De wit-nzwarten namen van de aftrap af het heft in handen en oefenden een stevige druk uit op het Boskoopse doel. Midvoor Pols wist toch met een zuiver geplaatst schot via de paal zijn elftal een verdiende voorsprong te vershaf fen. En het was Poot die de stand op 0-2 bracht voor men ging rusten. Na de hervatting was de Be Fair steeds aanvallend, v. d. Wal bracht met een hard schot de stand op 0-4. Boskoop wist toch nog een tegen- punt te maken, maar even later werd er een strafschop toegewezen die door Monster werd ingeschoten 1-4. Het spelpeil zakte zienderogen en toen v. d. Wal de stand op 1-5 had gebracht was de spanning er vol komen uit. V. d. Wal en Pols voeg den er ieder nog een doelpunt aan toe en de eindstand werd dus 1-7 in het voordeel van Be Fair. Be Fair 3 leed tegen de bovenste Zwervers 2 een 4-3 nederlaag. Voor a.s. week zijn de volgende wedstrijden vast©e|steldZaterdag avond Be Fair-Waddinxveen (Zat.) aanvang 7 uur., S.K.G. 2-Be Fair 3 aanvang 4 uur. Woensdagavond Be Fair-Ibis. aanvang 7 uur. Volgende week Zaterdag speelt Be Fair 1 haar laatste wedstrijd voor de competitie tegen Bodegra ven 2 uit. Als zij deze winnen zijn ze kampioen van haar afdeling. Aanvang van deze wedstrijd 6 uur. W.Z.C. DE GOUWE Op de Polodag in Utrecht heeft een combinatie van de de Gouwe het niet verder kunnen brengen dan een 3'-0 nederlaag tegen Polar Baers uit Ede. Vanavond gaat het eerste op be zoek bij B.Z.C., dit ïs een oude ri vaal en wij verwachten dat er voor de Gouwe winstkansen zijn. Zaterdagavond zijn er in het Zwem bad wedstrijden.' De dames zullen de strijd aanbinden tegen D.K.R.- dames uit Utrecht, terwijl de heren tegen de Pinquins zullen spelen. Het tweede van de heren heeft de zeer zware opgaaf om tegen de Mer wede III uit Dordrecht te spelen. SPORTWEEKNIEUWS De sportweek begint reeds gestal te te krijgen. De secretarissen van de deelne mende verenigingen worden ver zocht hun uitgewerkte programma's aan de secretaris van het Sportweek bestuur te zenden. Zo spoedig mo gelijk. De ronde van Waddinxveen wordt deze keer georganiseerd door de Rennersclub „Arie van Vliet" uit Woerden. WANDELSPORT Bij de te Boskoop gehouden „Ha- ring"-wandeltocht heeft onze gym nastiekvereniging X.O.O.S. op een afstand van 25 km 63.1 punt behaald. IJSSELRIT 1955 Uitgaande van de plaatselijke af deling voor Veilig Verkeer en de motorclub „The Skymasters'' te Nieuwerkerk a.d. IJssel, zal op Za terdag 2'5 April een betrouwbaar heids- en puzzlerit, waarbij ver- keersexamen gehouden worden voor auto's en motorrijwielen. De start hiervan heeft plaats om 2 uur nam. op het terrein van N.V. Dobbel- mann, alhier, en bij Café „De Rode Leeuw" te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het inschrijfgeld bedraagt voor auto's f 7.50 en voor motorrijwielen f 5.en voor bromfietsen f 2.50. Een aantal prijzen w.o. auto-radio, enkele wisselbekers en een wasma chine maken deze wedstrijd zeer aantrekkelijk. We vérnamen dat reeds een aantal inschrijvingen uit diverse plaatsen van ons land zijn ontvangen. Meerdere inlichtingen zijn ver meld op de raambiljetten en in het' zo juist verschenen programma boekje, welk verkrijgbaar is bij de bestuursleden van V.V. alhier. Postduivenvereniging „De Sperwer" Wedvlucht „Orleans" los 6 uur, Aankomst le duif 13 13 30, aankomst 38e duif 15 14 53, 500 km. Uitslag: W. van dp Water 1 2 4 6 7 16 30 34. J. de Beer 4 14 17 18; P. Vink 5 21 32; H. J. van den Berg 8 14 24; H. van Dijk 9 11 15 19 25 26; Fr. Rip 10; W. van der Jagt 12 3'4; W. Ber- kestein 20 28 31 35; Nic. van der Zijden 22 23 37; A. P. van der Graaf 27; W. Ringelenstein 29; A. Lam 36; Abr. van der Graaf 48, deelname 114 duiven. Postduivenvereniging „De Zwaluw" Wedvlucht Noyon, 298 km. Los Maandag 6.30 uur, aankomst le duif 11 42 58; aankomst 26e uif 12 51 55, uitslag: C. de Lang 1 10 14; T. Baan 2 7 20 23; Tamerus 3 18 19; H. Rus- scher 4 6 13 17 2124 25; A. de Bruin 5 11 22; P. Loendersloot 8; S. Ver sloot 9 12; Groenedijk 15; W. Boon 16; L. W. Versluis 26. Aangiften van 2 t.m. 8 Juni 1955 Geboren: Cornelia, d.v. A. Jongejan en J. van Mullem, Dorpsstraat 74; Jannetje Everdina, d.v. C. Koedam en J. D. van Tintelen, Kleikade 16; Johanna Wilhelmina, d.v. A. Kruijf en M. J. Verkade, Onderweg 11; Martien, z.v. J. Roelse en J- Boevé, Prins Hendrikstraat 16; Ondertrouwd: D. C. Verheul en W. L. East; M, Czerwony en B. G. de Leeuw; Gehuwd; P. Tamerus en J- van der Pol; C. Havenaar en N. W. Sekeris; N. van Elleswijk en G. van Omme ren: Overleden: de Wit, Maria, e.v. J. L. van Vliet, oud 51 jaren. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden1 zilveren ring; 1 rood kussen; 1 groene baret; 1 dasspeld; 1 muntbiljet; 1 grijze mantel met capuchon; Verloren: 1 blauwe portemonnaie m. inh;. 1 bruine aktetas met inh.; 1 broche; 1 paar blauwe gymn schoe nen; 1 kaas; 1 bruin jasje; 1 wind jack. CONCERT GAAT NIET DOOR. „Concordia" verzoekt ons mede te delen, dat het aangekondigde con cert hedenavond niet doorgaat. PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur Ds. J. van Rootselaar Wijk (N.Br.) Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar Wykgebouw Bomenwyk Vm. 9.30 uur Ds. G. Alers, Rotterdam. Nam. 6.30 uur Ds. J. van Rootselaar Gereformeerde Kerk V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie" Nam. 3.30 uui Ds. M. C. Koole Den Haag. Chr. Afgesch. Gemeente V.m. 93.0 en nam. 5 uur Leesdienst Vrijdag 17 Juni nam. 7 uur Ds. E. du Marchie van Voorthuijsen van Leersum. Rem. Geref. Gemeente V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door dr. P. van der Linde. De Commissaris der Koningin bezocht lIronze gemeente Donderdag heeft de Commissaris der Koningin in deze provincie, Mr. L. A. Kesper, in gezelschap van zijn chef van bet Kabinet, Mr. H.- A. N. Dinger, een officieel bezoek aan onze gemeente gebracht. Aan de grens der gemeente werd de bezoeker opge wacht door burgemeester Warnaar, de wethouders Oudijk en Buitelaar en de gemeentesecretaris Jenné. Na de begroeting werd langs de Plasweg gereden, over de door de Oranjevereniging versierde Dorp straat, naar het nieuwe gymnastiek lokaal der openbare lagere school A. Het hoofd der school, de heer P. van Zonneveld, werd aldaar aan de Commissaris voorgesteld, evenals de gymnastiekleraar, de heer Bom, die juist met een klas leerlingen bezig was. Van het gymnastieklo kaal naar het politiebureau, waar de Commissaris zich onderhield met de adjudant, de heer van der Eijk. Na het kleine bureau in ogenschouw te hebben genomen werd ook hier weer afscheid genomen voor een tochtje door de Bomenwijk, waarna bij het raadhuis werd halt gehou den. iDe muziekvereniging Concor dia speelde hier een couplet van het Wilhelmus en toen volgde het voorstellen van de dirigent en de voorzitter der vereniging. Ook de brandweer stond hier gereed, waar over de Commissaris zich door de Commandant, de heer Schutte, volle dig liet inlichten. Hierna verscheen de Commissa ris in de bijeenkomst van de ge meenteraad. Burgemeester War naar sprak een welkomstwoord uit waarbij hij een overzicht gaf van verleden, heden en toekomst van Waadinxveen. Deze toespraak werd door de Commissaris beantwoord. Na het gebruik van de koffie be gaf de Commissaris zich onder de aanwezigen, met wie hij zich gerui me tijd onderhield. Na een uur moest dit ongedwongen samenzijn weer worden afgebroken voor een bezoek aan de meubelfabriek Kemp kes, waar het gehele bdrijf in ogen schouw werd genomen, oncfer lei ding van de beide heren Kempkes. Voor de formule-meubelen toonde de Commissaris zeer grote belang stelling. Tot slot van de morgen ontving de heer D. B. van der Most het ge zelschap in het wijkgebouw van iet Groene Kruis, waarbij ook de usters ter begroeting en voorlich- •ing aanwezig waren. De Commis- -jaris toonde zich over het prachti ge gebouw zeer verrast. Na de lunch in het Geref. Ver enigingsgebouw voerde het man nenkoor „Onvermoeid Vooruit" o. v. de heer Gé van Beek enkele zangnummers uit, die bijzonder in ie smaak vielen. Voordien had „De Voorwaarts" zich bij het Groene JCruis doen horen, waarbij ook diri- ent en voorzitter werden voorge teld. De middag werd gevuld met een J>ezoek aan de N.V. Louis Dobbel- mann. Het gehele fabrieksgebouw werd onder leiding van de direc- euren, de heren van der Heijden en chull bezichtigd. Tot besluit was er toen nog de CarroEsesriefabriek Verheul, waar bet gezelschap werd rondgeleid on der leiding van de heer J. Verheul, die allereerst het gezelschap in de vergaderzaal had welkom geheten. Na de rondgang volgde een onge dwongen samenzijn, waarbij aan de Commissaris door de heer Verheul een geschenk werd aangeboden. Het was bijna zes uur, toen het gemeen tebestuur aldaar van zijn hoge gast afscheid nam. DE INVALIDITEITSWET EN HAAR BETEKENIS. Het plakken van zegels is belangrijk. Het recht op toekenning van we zenrente voor kinderen jonger dan 16 jaar ontstaat, indien op de ren- tekaarten van de overleden vader of de nog levende moeder der kin deren tenminste 40 rentezegels zijn geplakt. Bij het overlijden van de moeder bestaat recht op wezenren te indien de kinderen vaderloos zijn, of indien de moeder de kost- winster was, mits op haar rente- kaart ook tenminste 40 zegels zijn geplakt. U ziet, de rentekaart is een zeer belangrijk document voor wer kende Nederlanders. De wezenrente op grond van ver zekeringen van de vader en de moeder kunnen tezamen worden {feuilleton Een verhaal vol verwikkelingen Om deze zure opmerking goed te begrijpen, diene dat Riek de Ruiter paar beste jaren, zoals de dames in leeldam met een schijn van mee warigheid opmerkten, had laten voorbijgaan met studeren. Ze was «hans ULO-onderwijzeres maar haar «nderwijzersbevoegdheden strekten ach verder uit en haar ideaal staatsexamen en studeren, naderde zo langzamerhand dicht de werke lijkheid. Maar voor jonge mannen had ze geen tijd, al zag ze er met haar negen en twintig jaren en in haar sportieve kleren nog aantrek kelijk genoeg uit. Maar al had ze -nimmer tedere dromen gekoesterd Ibver de gemeente-opzichter, ze voel de hartelijk mee met zijn tegen- ïpoed en had de heren, die daar zo •ooghartig hem voor zondebok wil den gebruiken, graag eens terdege ■e waarheid gezegd. Maar de heren ronden haar toch al een extreem ^schepsel en in de commissie was zij alleen gekomen terwille van het 1 /contact met de scholen en omdat [ze mét de Gooyer de eniïge was, iie ooit iets van organiseren en versieren in de praktijk had ge nacht. Zwijgend liepen ze voort, maar de [opzichter onderging toch de invloed van die kameraadschappelijke col legialiteit, die het meisje had be toond. Z'n gezicht verloor de som bere plooi. „Ik ga naar Rotterdam", zei hij bruusk. „Ik wil er zelf bij zijn, als de boot aankomt. Ik geef me niet over, voordat ik zéker ben van de nederlaag". Riek de Ruiter had hem op het doelloze en nutteloze van zulk een expeditie willen wijzen en Kruide- rink zou het zeker nïet nagelaten hebben. Maar ze wist, dat alles be ter is dan bij de pakken neerzitten. „Doe dat", zei ze „en succes Met een hartelijke handdruk ging "ze haar weg. O— Bij de wachtenden in de grolte passagiersloods van de H.A.L. stond de heer de Gooyer, gemeente-op zichter te Meeldam. Rusteloos zoch ten zijn ogen onder de passagiers. Waarnaar Dat wist hij eigenlijk zelf niet. Want hij kendel Claren- bough zelfs niet van een foto. Hij had met hem gécorrespondeerd, dat was alles. Maar hij stelde zichzelf gerust. Veronderstel dat Claren- bough tenslotte toch met de boot meegekomen was, dan was het toch iemand uit Meeldam was. Hij zou in alle opzichten beter, dat er een reuzen-figuur maken, wanneer hij de leden van het comité kón be wijzen, dat hij tenslotte toch ver standiger was geweest om zelf naar Rotterdam te gaan en dat ze het aan hem te danken hadden, dat meneer Clarenbough daar niet ver geefs naar zijn ontvangstcomité had staan uitkijken. Steeds meer passagiers gingen langs hem heen. Maar ieder hun ner vertoonde dezelfde doelbewust heid. Niemand stond hulpeloos en vragend rond te kijken...., alhoe wel dit moest hij zichzelf toegeven, mr. Clarenbough waarschijnlijk nog wel iets anders in Holland had te doen dan zich in Meeldam te laten befuiven en dus hier of daar wel een afspraak zou hebben. De Gooyer vocht tegen de twijfel, di'e al sterker omhoog kwam in zijn hart, toen hij plotseling op de schouder werd getikt. Hoopvol draai de hij zich om en keek In het gezicht van zijn oude schoolvriend Wim Jongejans. „Kerel, waar sta jij zo branderig naar te staren vroeg Wim. „Ver wacht je een Amerikaanse dollar prinses De Gooyer keek zijn oude vriend eerst eens goed aan. De kerel zag er patent uit, keurig in de kleren. Een grote lederen reiskoffer be wees, dat ook hij zo juist de boot verlaten moest hebben. Jan de Gooyer wierp nog een laatste blik op de loods, waar nu alleen nog een groep Amerikaanse touri^en (luidruchtig stond te ge sticuleren. Clarenbough was niet gekomen zijn zending was mislukt. „Nou heb je me nog niet begroet en nog geen stom woord tegen me gezegd", ging Jongemang voort. „Kerel, je lijkt wel ziek. Weet je wat We nemen een taxi en we gaan in Atlanta samen er eentje pakken. En stort dan je hart maar uit over je dollarprinses Voor de Gooyer er zich van be wust was, snorde het vehikel reeds door de Rotterdamse straten. In de taxi was zijn vriend voortdurend aan het woord en pas toen ze be haaglijk weggedoken zaten in grote clubfauteuils en de Gooyer zijn le vensgeesten weer had voelen terug keren, kon er van een geregeld ge sprek sprake zijn. Eerst liet hij Wim maar vertellen. Die was na de oorlog via de illega liteit bij een of andere officiële in stantie gekomen. Zijn Jtalenkennis had hem de weg gebaand naar New York, waar hij bij de Verenigde Naties een ambtenaarsbaantje had gekregen en met het schrijven van artikelen voor verschillende bladen een aardig centje opzij had gelegd. Nu was hij met verlof in Holland en van plan de bloemetjes eens lek ker buiten te zetten. En toen moest Jan vertellen. En hij stortte z'n hart uit voor zijn vriend, die belangstellend luisterde, die af en toe z'n gezicht in de won derlijkste plooien trok om het niet uit te proesten, maar di'e z'n oude schoolkameraad niet nog dieper in de puf wilde helpen door hem te laten voelen hoe belachelijk zijn positie was. Nee, verdraai t nog toe die Jan had daar even d koel op poten gezet, die vent had i -er- daad zin voor publiciteit, die had een frisse kijk op de dingen nu stortte het hele zaakje in elk: en al die Meelwormen of hoe ze ch- ten heten, zouden zich evener - op Jan storten en hem voor zor: bok gebruiken. Het bleef stil, toen Jan uitv-'iteld was en de laatste teug uit z' i glas nam. Dei onhoorbaar nad nde kellner had maar één wenk '.dig om te begrijpen, dat er méér :dig was, om de meeldamse gem ite- opzichtèr weer enigszins pie r in 't leven te doen krijgen. „Dus die Clarenbough was perti nent niet op die bootviste Jon- gemans. (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 5