De avonturen van Duimelot NIEUWS uit owze wMHplooU OFFICIEEL Afsluiting Zuidkade. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen brengen ter algemene kennïs, dat de Zuidkade vanaf de Burgemeester Trooststraat op Zater dag 25 Juni a.s. voor alle niet- noodzakelijk verkeer zal zijn afge sloten, in verband met een te orga niseren wielerwedstrijd. De Burgemeester, A. WARN AAR Jz. De Secretaris, H. JENNé. zomer een week in pension te gaan, maar zonder de kinderen. De twee oudsten 14 en 13 jaar kunnen wel voor zichzelf zorgen en de drie jongsten is verblijf aangeboden bij tantes in de omgeving. Opdat man en vrouw samen eens een week ge heel ongestoord van de rust zullen kunnen genieten. Maar daar is geen denken aan. Mevrouw X heeft zo'n aantal bezwaren geopperd dat haar echtgenoot maar van het leu ke plan heeft afgezien. „Ik zou geen minuut rust hebben", was het be zwaar van mevrouw X. Ik geloof, dat dit de grote psycho logische fout is: Bepaalde vrouwen gaan zo op in hun huishouding, hun kinderen, hun gezin, dat het woord „rust' niet meer past in deze gang van zaken. Zij kennen alleen de rust van het slapen. Voor de rest zijn ze altijd in touw. Met alle respect voor deze plichts getrouwe huismoeders, moet ik er toch op wijzen, dat hierin een groot gevaar schuilt. Namelijk, dat er ge leidelijk aan verwijdering gaat ont staan tussen man en vrouw. Als de man altijd maar alleen zijn ontspan ning moet zoeken, moet d'e vrouw niet gek kijken, als hij de verkeerde RAADSVOORSTELLEN. De firma Bras en Rapis heeft een autosloperij aan de Henegouwer- weg op een gedeelte van het voor malige Cornicterrein. Zij heeft pogingen in het werk gesteld, dit bedrijf te verplaatsen naar een ander langs de Henegou- werweg gelegen terrein, waartegen wij ons hebben verzet, omdat zij in het landelijk gebied der gemeen te geen autosloperij wensten. De firma vraagt thans te koop een perceel van het industrie-ter rein aan de Noordkade,s ectie B no. 2936, groot pl.m. 7000 m2. B. en W. zijn bereid deze grond te verkopen voor 3,50 per m2., zijnde d'e prijs, die ook andere ge gadigden aldaar hebben betaald. Per 1 April jl. is in het leven ge roepen de stichting voor gezinsver zorging binnen het ressort Gouda van de Gereformeerde kerken in Nederland en de werkzaamheden zijn per genoemde datum aangevan gen. De stichting vraagt om voor sub sidie in aanmerking te mogen ko men. Terzake van deze subsidie-verle ning zijn door de Minister van Maat schappelijk Werk voorschriften ge geven, genaamd „Subsidieregeling Gezinsverzorging en Gezinshulp 1955" ,die kortelings hierop neerko men, dat indien aan de voorschrif ten wordt voldaan, een subsidie wordt genoten van 25 van het Rijk en 25 van de gemeente in de kosten per verzorgingsdag. Aan de hand van de gegevens, die ten dienste staan, zou het subsidie voor rekening der gemeeqlte komende 1,71 per verpleegdag bedragen. B. en W. stellen de raad voor ih principe totj subsidieverlening te besluiten en haar te machtigen, de ze aangelegenheid verder met voor noemde stichting af te werken. De plaatse|Iijke ..vereniging E.H. B.O. heeft in de laatste jaren een belangrijke taak te vervullen voor de Bescherming Bevolking. De on derscheidene diensten van de B.B. moeten de beschikking hebben over 24 gediplomeerde E.H.B.O.-ers en de plaatselijke vereniging heeft de op leiding van d'e candidaten op zich genomen. Uiteraard zijn hieraan kosten ver bonden wegens examengelden, kos ten van verband- en andere hulp middelen e.d. Het is niet mogelijk om deze kosten voor iedere deelne mer afzonderlijk te bepalen en daar om komt het B. en W. het meest juist voor de vereniging tegemoet te komen döor hét verlenen van subsidie. Zij stellen de raad voor voor dit doel 50,uit te trekken. Nu de Kanaaldijk, voor zover ge legen in de gemeente Waddinxveen, in onderhoud bij de gemeente is overgenomen is het nodig hieraan verbetering aan te brengen. Het gedeelte tussen Sniepweg en weg opgaat. Hetzij drank, hetzij een andere vrouw. De man wil in zijn vrouw ook wel eens iets anders zien dan de huishoud ster en de moeder. Van het begin af huwelijk was zij zijn le venspartner en dat dient zij toch al tijd' te blijven. Als het €ne boven het andere gaat overheersen, dan zal er op de duur beslist iets fout gaan in het huwelijk. Moeder moet de moed hebben en ik wil erkennen, dat er moed voor nodig is om op een zeker ogenblik te zeggenZiezo, nu heb ik genoeg gedaan vandaag. Alles, wat vandaag niet klaar gekomen is, komt morgen aan de beurt. En al ligt er nu wat as op de grond of staan er vuile vlekken op d'e glas plaat.. laat maar liggen en laat maar staan. Zet definitief een punt achter de dagtaak en ga eens fijn luieren in een gemakkelijke stoel. Of maak een fiets- of autotochtje met uw man. Ga eens een avondje gezellig uit, naar het strand of naar een of ander vermaakcentrum. Ook moeder de vrouw heeft op gezette tijden ontspanning nodig. De vacantietijd komt weer aan. Ik zou willen adviseren!profiteer voor honderd procent van de schaar se mooie dagen in ons land en als het eens lekker warm, zonnig weer is ,laat dan voor een keer desnoods de hele huishouding onbezorgd ach ter U en trek er op uit. DORA WERTH. MARKT 16 .GOUDA Burgemeester Trooststraat is zeer slecht, terwijl het resterende ge deelte, met uitzondering van de kruising bij de Zuidelijke Dwars weg, redelijk is te noemen. B. en W .willen het gedeelte Snïep weg-Burgemeester Trooststraat als mede de kruising bij de Zuidelijke Dwarsweg, geheel reconstrueren en vervolgens over de gehele lengte een nieuw teerdek aanbrengen. Naar aanleiding van in de raad gestelde vragen inzake het instituut voor jeugdverkeersbrigadiers, deelt de adjudant, groepscommandant der Rijkspolitie o.m. het volgende mede: „Het komt mij gewenst voor in de gemeente Waddinxveen zes ver- keersbrigadiers aan te stellen. De opleiding van deze brigadiers zal door een lid van mijn onderhebbend personeel plaats hebben. De plaatsen, waar door de briga diers dienst zal worden verricht had ik gedacht op Onderweg-Plas- weg .Kerkweg bij hotel „De Unie" en de Henegouwerweg bij de Hef- brug. De kosten van uitrusting der brigadiers zullen ongeveer 250, bedragen. Indien tot aanschaffing en ih- dienststelling besloten zou worden, dienen, voor zover dit nog niet is geschied, op de betreffende plaat sen oversteekplaatsen te worden aangelegd en met borden aange duid" Gezien het gunstig advies van de groepsicommandlant stellen Bi. en W. voor tot aanstelling van jeugd verkeersbrigadiers te besluiten en voor dit doel een crediet van ƒ250 beschikbaar te stellen. Nu de verbreding van de Puttelaan is tot stand gekomen, is het wel ge wenst, dat de weg gelegenheid krijgt een rust-toestand te bereiken. Dit geldt speciaal voor het langs het water gelegen gedeelte, dat nog wel aan enige verzakking onderhevig zal zijn. Daarom achten B. en W het nodig de weg vooralsnog niet open te stel len voor zwaar vervoer, weshalve zij vrachtauto's willen weren. Zij stellen daarom voor te beslui ten, dat de Puttelaan voor het ver keer met vrachtauto's gesloten zal worden verklaard. Na de medeelingen in de vorige raadsvergadering hebben B. en W. hun onderhandelingen over de aan koop van grond in de Puttepolder met de heer A. W. J. van der Breg- gen voortgezet en tot een einde ge bracht. Voor de totale oppervlakte van 16.26.90 ha. vraagt de heer van der Breggen thans 128.000, in welke som is begrepen vermogensschade, beleggïngsschade, belastingschade en paohtschade. Dit houdt in, dat de gemeente met het aannemen van dit bod van alles 'af is en dus ook geen regeling behoeft te treffen met de pachter. Een mogelijkheid om nog gunsti- 45. Lange Jaap en Ringeling tilden hem samen op. Duimelot was zo stijf als een plank. O, wat keken de andjere jongens allemaal bedroefd. Likkepot staarde met een somber gezicht naar het hoofd van Duimelot. Sloeg hij nu maar eens zijn ogen op! Hij kon anders altijd zo lachen en zo'n drukte maken! Nu was hij doodstil, 't Kleine Ding hield voor de tweede keer het horloge om hoog. „Je ho-ho-horloge, Duimelot!" Maar het hielp niet. We moeten hem zo gauw mogelijk ergens heen brengen waar zijn natte kleren kun nen worden gedroogd", besloot Rin geling. „Laten we die kant maar eens uitgaan. Daar zijn huizen". ger voorwaarden te verkrijgen ach ten B. en W. niet aanwezig. B. en W. stellen daarom voor tot aankoop van de grond voor de prijs van 128.000 te besluiten. GESLAAGD. Dirk van den Berg, leerling van de Openbare school aan de Brug, slaagde met lof voor het toelatings examen van de Rijks H.B.S. te Gou da. INTREDE Ds. MOLL. Zondag 19 Juni is Ds. J. J. Moll, voorheen Herv. predikant alhier, in de morgendienst te Schoonhoven bevestigd door Ds. G. C. Severyn uit Hoogeveen met een predikatie over Efeze 4 13a. Hij deed in de middagdienst intrede in zijn nieu we gemeente naar aanleiding van 1 Cor. 3 4 en 23 en 1 Cor. 4 1. Op verzoek van Ds. Moll werden geen toespraken gehouden. Tot slot werd hem door de gemeente Ps. 84 3 toegezongen. WACHTMEESTER BENOEMD. De wachtmeester le klas I. Stel- ma te Hillegom is naar hier overge plaatst, om de plaats van de heer C. P. de Leeuw in te nemen. GEMEENTERAADSVERGADERING Donderdag 30 Juni, 8 uur nam. zal de Gemeenteraad in openbare zitting bijeenkomen. EERSTE STEEN GELEGD. Hedenmorgen heeft burgemeester Warnaar de eerste steen gelegd voor de bouw van 3.1 woningen aan de St. Victorstraat, alhier, welke gebouwd; worden voor rekening van de Woningbouwvereniging St. Joseph. HEBT U NOG ZILVEREN GULDENS Van bevoegde zijde wordt de aan dacht gevestigd op het feit, dat de zilveren guldens hun geldigheid verloren hebben. Tot 22 Juli' a.s. be staat nog de gelegenheid deze gul dens in te wisselen aan het postkan toor. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 15 t-m. 22 Juni 1955. Geboren: Cornelia Anna dochter van M. J. Poot en C. A. Brinkhorst, Ieplaan 46; Lambertha Cornelia Apollonia doch ter van M. G. Trommelen en A. A .Driedijk, Eikenlaan 12'; Nicolaas zoon van C. Metselaar en E. de Bruijn, Lijsterbesstraat 33a. Ondertrouwd D. Huurman en A. J .Sekeris. Gehuwd D. C. Verheul en W. L. East; C. A. de Heij en J. P. Bunnik. Overleden J. den Hartog e.v. Ger- rigje de Jong, 47 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 bruine glacé hand schoen; 1 zwarte motorhandschoen; 1 vulpotlood; 1 wit kindermutsje.; 1 broche; 1 paar witte gymn. schoe nen. Wij wensen U een prettige reis maar vergeet niet om REIST ABLETTEN tegen wagenziekte en een VERBANDDOOSJE mee te nemen. Drogisterij A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Tel. 335 46. In optocht liepen ze de rich ting uit, die Ringeling had aange wezen. In de' verte lag een boerde rij. Ze waren nog maar halverwege toen de boer 'hun tegemoet kwam. Hij had een platte pet op, en droeg een grijs baardje. Hij keek even naar Duimelot, en toen had hij het al gezien. „Nou, die is er lelijk aan toe", ,zeï hij. „In een wak gereden zeker? Die jongens moesten ook wat beter opletten als ze gaan schaat sen. Kom maar gauw mee, dan zul len we eens zien wat we daaraan kunnen doen". En hij beende voor de jongens uit naar de boerderij. Ze 'haastten zich zo hard mogelijk. Verloren1 motorhandschoen; l zwarte portemonnai'e met ink-; 2 kogellagers; 1 doublé broche; 1 fiets pomp; 1 lips-sleutel; 1 doublé pols horloge; 1 lipssleutel; 1 padvinders- riem. KINDERBIJSLAG KLEINE ZELFSTANDIGEN. De Noodwet Kinderbijslag Kleine Zelfstandigen geeft recht op kin derbijslag, te beginnen bij het derde kind, voor wettige, gewettigde, stief- en pleegkinderen beneden 16 jaar. Kinderen van 16 t.m. 26 jaar, wier tijd. grotendeels in beslag wordt genomen door het volgen van on derwijs en de daaraan verbonden studie en kinderen van 16 t.m. 20 jaar, die door ziekte of gebreken het eerstkomende jaar niet in staat zijn 1/3 te verdienen van hetgeen gezonde kinderen van gelijke leef tijd aan loon ontvangen, worden met kinderen beneden 16 jaar ge lijkgesteld. De kinderbijslag bedraagt voor het derde kind ƒ0,32 en voor ieder volgend kind ƒ0,46 per dag. Voor de beoordeling van het recht op kinderbijslag is het inkomen uit arbeid of vermogen van het vooraf gaande kalenderjaar bepalend. Bij een inkomen /tot en met 3000 bestaat recht op kinderbijslag van het 3e kind af; van J 3'000 tot 3200 bestaat recht op kinderbijslag van het 4e kind af; van 3200 tot 3400 bestaat recht op kinderbijslag van het 5e kind af; enz., dus telkens te rekenen van een volgend kind naarmate het inko men met 200 of een gedeelte daar van stijgt. Aanvragen om kinderbijslag krachtens die Noodwet Kinderbij slag Kleine Zelfstandigen moeten worden ingediend bij de Raden van Arbeid, waar men tevens alle in lichtingen kan krijgen. HANDEL EN NIJVERHEID VOOR HET GEBIED RONDOM WADDINXVEEN. Volgens gegevens ontleent aan het Centraal Bureau v. d. Statistiek d.d. 16 Octdber 1950 bedraagt het aantal personen werkzaam in han del, verkeer en nijverheid waar be- drijfsklassen voor het verzorgings gebied. Goiu|da inclusief Waddinx veen in totaal 29000 en voor de af geronde provincie Zuid-HoHand 594.400 dat is 2'5 van Nederland. De percentages d|er bedrijfsklassen zijn voor de bouwnijverheid en aanverwante bedrijven resp. 13 en 13 voor kleding en reiniging resp. 5 en 6 °/o; metaalnijverheid, scheeps-, vliegtuig- en wagenbouw: 13 en 20 °/o; textielnijverheid: 3 en 1 bereiding van voedings- en genotmiddelen: 10 en 9 °/o; klein en groothandel: 26 en 23 en overi ge bedrijfsklassen: 30 en 28 °/o. Ten opzichte van genoemde ge bieden werd aan de hand van ge gevens ontleend van de Bedrijfs groep. Detailhandel d.d. 1 Juli 1952 een overzicht samengesteld van de belangrijkste vestigingen in de de tailhandel: Voedings- en genotmiddelen rsep. 1410 en 22600 huisraad en meubi lair: 120 en 1760; diroglsterij-arti kelen en cosmetica: 130 en 2450; tex tiel en schoeisel: 240 en 3930 en di versen: 350 en 5040. Een specificatie van deze rubrie ken luidt als volgt: Voedings- en genotmiddelen resp. 4750; Kruidenierswaren :220 en 4400; Aardlappelen, groenten, fruit: 190 en 2510; Brood: 230 en 3220; Melk boter, kaas, eieren: 190 en 2630 Tabak, tabaksproducten: 130 en 2130; Vlees- vleeswaren: 50 en 930; Banket, chocolateriën: 50 en 820; ken :30 en 1210. Resp. 1410 en 22600. Huishoudelijke artikelen: 50 en 530; Ijzerwaren en gereedschappen: 40 en 560; Meubelen: 30 en 670. Resp. 120 en 1760. Parfumerieën en cosmetica: 70 en 1330; Drogisterij artikelen: 60 en 1120. Resp. 130 en 2450. T extielgoederen190 en 3270; Schoenen: 50 en 660. Resp. 240 en 3930. Rijwielen: 150 en 1930; Brandstof fen: 90 en 1160; Bloemen en plan ten: 110 en 1950. Resp. 350 en 5040. E. v. E. Coöperatiedag 1955 Ter gelegenheid van de viering der Internationale Coöperatiedag 1955, organiseert d'e Kring Zuiid- Holland Zuid, in samenwerking met de Kringen Rotterdam en Den Haag, op Zaterdag 2 Juli een Pro vinciale Coöperatorsdag op het A.D.O.-terrein te Den Haag. Gezien het grote succes van vorig jaar te Rotterdam, waar toen 10.000 Goöperatoren; bijeen waren geko men rekent men weer op een grote deelname. Het ligt in het voornemen van de plaatselijke coöperatie er met auto bussen heen te gaan. Het aanvangsuur is bepaald op 3 uur, waarvoor de vertrektijd der bussen op kwart voor 2 is gesteld. Het programma dat geboden zal worden is buitengewoon. Het zal verzorgd worden door de Theater groep „de verenigdfe Spelers, onder Hei/ding van Ger Lindeniberg met het spel „Co-op in Top" waaraan ongeveer 600 personen zullen met- dewerken. Naast vele culturele verenigingen zal ook het accordion orkest onder leiding van Jan Gorissen met zang, van Max van Praag medewerken. Medewerking wordt veijLeend, door een reductie te geven op de kosten hieraan verbonden. De prijs is 2,25 per persoon, voor auto kosten en entreeprijs, bovendien gratis lunchpakket. Richtlijnen Verkeersregels De Officier van JUSTITIE te Rotter dam schrijft Dat men in ons land nog steeds niet voldoende besef heeft van de gevaren, die het huidige verkeer met zich meebrengt, is wel zeer duidelijk gebleken bij de jongste landelijke verkeersactie in Fe bruari en Maart van dit jaar. Alleen reeds in het arrondisse ment Rotterdam werden tijdens de ze actie opgemaakt 6280 processen- verbaal .vooral tegen wielrijders, maar ook tegen automobilsten. Deze cijfers zijn, vooral indien men bedenkt, dat ze betrekking heb ben op een totale controle van on geveer 16 uur, ontstellend. Als de actie iets heeft geleerd dan is het wel dit, dat we met ver- keersopvoeding alleen er niet ko men. Er zijn er helaas nog teveel, die menen ,dat voorlichting voor hen niet nodig is en die zich met over moed, slordigheid, baldadigheid of onwetendheid in het verkeer stor ten zonder zich te realiseren welke onherstelbare gevolgen ook een kleine verkeerszonde kan veroorza ken. Het deelnemen aan het huidige verkeer, indien men de verkeers regels niet behoorlijk kent en toe past, is - of men nu automobilist is of wielrijder dan wel voetganger niet anders dan een uitlokking tot moord of zelfmoord. Dit lijkt wellicht overdreven, maar is het toch niet, als men zich even indenkt, wat het zeggen wil, dat in ens land in 1954 ruim 1500 mensen bij verkeersongevallen de dood von den, of door eigen schuld of door de schuld van Ihun mede weggebrui kers. Ook U, lezer, kunt morgen bij het niet-toepassen van de verkeersre gels een dergelijke schuld op U la den. Het is op grond van deze overwe gingen, dat de Minister van Justitie thans richtlijnen voor een tweede landelijke verkeersactie heeft uit gevaardigd. I. Ten eerste zal door speciale deskundige verkeerspolitie controle worden uitgeoefend op de toestand waarin motorrijtuigen verkeren. Het is een treurige ervaring, dat steeds weer blijkt, dat nog zo heel veel gereden wordt met auto's, die men het beste als rijdende doodkis ten zou kunnen definiëren. Slechte remmen, slechte stuurinrichting, onvoldoende koppeling, om maar de constateren van een overtreding op de orde van de dag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2