Uitstapje Ouden van Dagen Sport in 't koet. Men zij gewaarschuwd, dat bij het constateren van een overtreding op dit punt niet alleen proces-verbaal zal worden opgemaakt, maar dat eveneens verder rijden dan tot de dichtsbijzijnde garage, waar de fout kan worden hersteld, onverbidde lijk zal worden verboden. II. Behalve deze speciale techni sche controle, zal de gehele beschik bare politie worden ingezet voor de controle op de naleving van de ver keersregels. In het bijzonder zal daarbij worden gelet op: het voldoende rechtshouden door wielrijders; het tijdig aangeven van richtings verandering; het zich behoorlijk opstellen van het wachtend verkeer; overtredingen van stop- en wacht- ver boden; het openen van autoportieren, zoda nig, dat het verkeer in gevaar wordt gebracht; de wijze van rijden van auto's en van motorrijwielien op de interlo- cale wegen; het gedrag van de voetgangers (ge bruik maken van voetpaden, rij baan haaks oversteken, verbod om te blijven staan op gevaarlijke ver keerspunten, enz.) III. Tenslotte zal een intensieve controle worden gehouden op het aanwezig zijn van kentekenbewij zen en rijbewijzen. Laat men dus reeds thans controleren of deze pa pieren geheel in orde zijn. Wanneer de actie in het arrondis sement Rotterdam zal plaats heb ben, is nog een geheim, maar U bent gewaarschuwd. Nog hebt U wellicht even tijd om Uw kennis der ver keersregels op te frissen. Wacht daar echter niet te lang mee. Dan zou het te laat kunnen zijn, temeer om dat de politie opdracht kreeg om ook buiten de acties bij het consta teren van welke verkeersovertre ding ook, niet meer waarschuwend op te treden, doch terstond proces verbaal op te maken. Door de verkeersregels te kennen en toe te passen voorkomt U niet alleen een bekeuring, maar bevor dert U bovendien een veilig ver keer, en spaart U het leven van U zelf en van Uw medemensen. Woensdag jl. met 72 auto's de prachtige natuur in. Lajten we mogen beginnen met een vraag te stellen: Hoe ziet u het verband tussen de winkelweek, elk jaar omstreeks St. Nicolaas gehou den en dit jaarlijks terugkerend uitstapje voor de Ouden van Dagen? AntwoordAlleen als de Winkel week slaagt is een reis als deze mo gelijk. Met andere woorden deze reis is geheel en al afhankelijk van de winkelweek. We mogen dan ver onderstellen dat ook de laatste win kelweek aan de verwachtingen vol daan heeft en het ook daardoor weer mogelijk is geweest 1.1. Woens dag met de oudjes op stap te gaan. Een dag van stralend zomerweer. Een dag met verlangen tegemoet ge zien en in dankbare stemming door leefd. Te 10 uur had zich op de Sta tionsstraat een file van 72 auto's opgesteld, waarin ruim 200 reislus tige gasten gezeten waren, waarbij er waren met 9 kruisjes of er dicht bij. weest, zodat de reis in alle opzich ten geslaagd was en de deelnemers in dankbare stemming huiswaarts konden keren. Evenals andere jaren sprak de heer Ver burg woorden van dank voor het genotene. Ook de heer de Wilde dankte alle mede werkers. Ondertussen was de klok zover gevorderd dat instappen eis werd, wilde de stoet tijdig te Waddinxveen aankomen. De aankomst is als steeds een prach tig moment, 't Scheen of heel Waddinxveen was leeggelopen om van de intocht getuige te zijn. Door een dikke haag van belangstellenden' verwelkomd door „Concordia'' baande de colonne zich een weg naar het Dorp, waar eveneens een compacte massa dorpsbewoners de inkomst zien wilde. Hiér was het Voorwaarts welke ons een muzi kaal welkom toeriep. De Bomen- wijk vormde het slotstuk van de reis, waar de stoet ontbonden werd en waarna de oudjes huistoe ge bracht werden. Zij hebben allen ge noten van het gebodene en dank baar en voldaan in hun woningen 't Was reuze gezellig bij de PyramidsjVan Austerlitz Foto Sjaak Noteboom Door een groot aantal belangstel lenden nagewuifd, nam de stoet richting Utrecht, om via een aantal nieuw aangelegde wegen, en mili taire kampen het bekende ontspan ningsoord Bergzicht nabij Doorn te bereiken en verpozing te "zoeken onder het genot van aangeboden consumptie. Na dit oponthoud werd koers gezet naar Apeldoorn. Via Seherpenzeel, Woudenberg, Barn^- veld-Voorthuizen kwam de stoet te recht in het Prins Bernhard-dal nabij Apeldoorn. Hier was aan ver tier geen gebrek. In deze ruime gelegenheid kwamen de oudjes niet uitgekeken naar de verscheidenheid van vermaak en werd het oponthoud al te spoedig beëindigd. Het comité was ook hier weer een royale gast vrouw, er werd met ruime hand consumptie uitgedeeld. Na veel pas sen en meten kon de stoet weer ge formeerd worden en werd opnieuw gestart, richting Ede, na onderweg een vluchtige blik geworpen te heb ben op de in aanbouw zijnde carros- seriefabriek van Verheul. Na een vlotte rit door prachtige natuurgedeelten arriveerde de stoet uiteindelijk aan de Pyramide te Austerlitz. Ook hiér was weer vol op gelegenheid tot verpozing. De uitgedeelde broodjes en de aange boden consumptie deden het best en al te snel was de tijd tot vertrek weer nabij. Het vertreksein werd gegeven en de reis aangevangen, richting Haas trecht, via Zeist, Bunnik en Oude water, waar als laatste pleisterplaats enige ogenblikken vertoefd zou worden. Ondertussen was burgemees ter Warnaar, dié overdag verhin derd was, gearriveerd. In enkele woorden deed hij uitkomen de vele zorgen en voorbereidingen welke het comité te overwinnen had, aleer zulk een tocht georganiseerd was. Gelukkig was het prachtig weer ge- teruggekeerd. We zouden hiermede dit overzicht beëindigen kunnen, maar zouden dan tekort schieten. Het program ma is geheel volgens plan afge werkt; maar dit zou niet gekund hebben zonder de vele zorgen en voorbereidingen van het comité en zonder de zo zeer gewaardeerde medewerking van de autobezitters. Allen hebben hun aandeel geleverd in het welslagen van deze gezellige dag. Tenslotte een compliment voor de rijksverkeerspolitie, die steeds overal tegelijk waren en dié de lan ge stoet door drukke verkeerspun ten hebben heengeloodsd. Zonder de ze geleiders is het ondoenlijk een reis als deze te ondernemen. Ge lukkig behoefden Dr. Helleman en de beide zusters geen dienst te doen, daar er voor hen geen werk te verrichten was. Nogmaals willen we terug grijpen op de aanhef van dit reisverslag en wel de winkelweek. Winkelweek en uitgaansdag zijn één geheel. Laat niemand dit vergeten SCHOOL VOETBALUITSLAGEN. Oranjeschool-Herv. school Brug 10-0; Openbare school B-R.K. school 7-1; Herv. school Onderweg-Mulo- school 0-1; Herv. school brug-Open- bare school B 0-19; Oranjeschool- Herv.school Onderweg 0-11; R-K. school-Openbare school A 1-8; Herv school Onderweg-Herv. school brug 13-0; Muloschool-Oranjelaanschool 9-0. A.s. Maandag wordt de laatste wedstrijd gespeeld en wel openbare school A-Openbare school B. Indien de openbare schooi B wint of ge lijk speelt zijn de jongens van mees ter Blonk kampioen. Donderdagavond om 6.30 uur speelt de schoolkampioen tegen Waddinxveen d op het WSE-terrein. Bij deze wedstrijd worden al de aanvoerders van de schoolelftallen verwacht in verband met de prijs uitreiking. PLAATSELIJKE VOETBALWEDSTRIJDEN Woensdagavond werden de eerste wedstrijden gespeeld. In een tame lijk eenzijdige wedstrijd won Wad dinxveen II met 6-0 van Ibis. De wedstrijd Verheul I-Waddinx- veen Z I was veel spannender, ge tuige de 4-3 overwinning voor Ver heul. Maandag a.s. wordt om 7 uur op het WSE-terrein de demi-finale ge speeld tussen Waddinxveen II en Verheul I. Donderdagavond de finale om 7.30 uur op het WSE-terrein. V A.V. WADDINXVEEN Waddinxveen zette de successen van de afgelopen weken voort on bond nu Gouda 5 met 5-1 aan de ze gekar. Jammer dat men zo laat ge start is met de overwinningen. Bij de junioren zijn de benjamins kam pioen geworden, wat een mooi suc ces is. In de voorronde voor de sportweek wist Waddinxveen 2 met 5-0 van Ibis te winnen, maar Wad dinxveen Z verloor in een zwakke wedstrijd van Verheul met 4-3. Waddinxveen 2 speelt thuis tegen NSV en kan deze wedstrijd winnen en dan spelen zij Maandag de halve finale voor de sportweek tegen Ver heul dit kan een spannende wed strijd worden met gelijke kansen. WSE-NIEUWS. WSE I-Haastrecht II (zie bijgaand verslag). Zaterdagavond speelt WS E I om 6.30 uur tegen Be Fair I in het kader van de sportweek. Jon gens doe je best, wij rekenen op jullie. Woensdag 29 Juni spelen zij voor de competitie uit tegen Moer- kapelle. De dames van de handbal spelen Maandagavond om 7.45 uur thuis tegen R.H.C. I. WSE heeft op haar gastvrouwe Haastrecht 2 een grote overwinning weten te behalen. De warmte ver hinderde WSE niet om direct flink aan te pakken. Reeds na 10 minu ten liep Fens op een pas tussen de backs door toe en onhoudbaar werd de bal ingeschoten (0-1). De gast heren speelden te onsamenhangend en ook het schieten was slecht ver zorgd. Aan de andere kant vlotte het beter en uit een moeilijke posi tie wist Fens via de paal de voor sprong te vergroten (0-2), even daarna gevolgd door een mooi doel punt van Hans Luiten (0-3). Nog voor dé rust bracht Fens de stand op 0-4. Na de thee was Haastrecht op eerste 10 minuten het meest in de aanval, maar zij zag geen kans een doelpunt Ite fabriceren. WSE wist beter de kansen uit te buiten, mede door het goede werk van C. Ver woerd, die steeds de bal op een pre senteerblaadje gaf aan Luiten en Fens, dié daarvan dankbaar profi teerden en beiden 2 doelpunten aan het totaal toevoegden, zodat de eindstand ten slotte een 0-8 over winning voor WSE aangaf. BE FAIR KAMPIOEN. Door een goed 5-0 overwinning op Bodegraven II is het Be Fair afge lopen Zaterdag gelukt om kampioen te worden van de 2e klas van de Zaterdagcompetitie. Voor de rust speelde Be Fair te gen zon en wind in. Na enig terrein- verkennen nam Be Fair spoedig het heft in handen, maar door onnodig gepihgel duurde het nog 10 minu ten voor dat A. Monster vanaf de zijlijn met een diagonaalschot de roos trof .Hierna golfde het spel wat op en neer, maar doordat het spel veel te hard werd gehouden ging menige kans verloren aan bei de zijden. Nadat van der Wal en A. Monster 2 strafpunten hadden ge mist was het J. van Hoven die na e enhalf uur spelen Be Fair aan een veilige 2-0 voorsprong hielp. Zo bleef het tot aan de rust, al moest doel man van Breemen eenmaal nog han delend optreden, wat hem prima af ging. Na de rust was het een eentonige wedstrijd. Be Fair betrok de vleu gels meer in het spel en de ene aanval op de andere volgde op het Bodegraven doel. Eerst was het A. Poot en kort voor het einde van <ler Wall 2 maal, die de eindstand op 5-0 bracht. Bij het eindsignaal stroomden de vele Waddinxveense bezoekers het veld op, om hun fa vorieten te huldigen. Na het maken van een foto en nadat de spelers zich hadden omgekleed, werd in het clubhuis van de v.v. Bodegraven de spelers door voorz. Graafland in de bloemetjes gezet évenals trainer Rupke, die allen enige hartelijke woorden werden toegesproken. Ook de vereen. Bodegraven bood de kampioenen bloemen aan. Met dit kampioenschap heeft Be Fair haar 1ste jaar wel heel goed afgesloten. Als u de spelers deze zomer nog een beetje hardheid en llchaamscontrole wordt bijgebracht zullen zij in het komende seizoen heus wel een woordje mee spreken in de 1ste klas. BE FAIR—BOSKOOP I (Zaterdag) 2-0. Dinsdagavond zette Be Fair haar nederlaagwedstrijden voort tegen Boskoop. Het is een spannende wedstrijd geweest, al ging dan ook de rust in met blanco stand 0-0. Maar na de rust was het Pols die voor Be Fair scoorde 1-0 en Olie zorgde voor het tweede doelpunt 2-0, zodat Be Fair deze verdiend won .Be Fair 3 verloor van Spirit 3' met 2-1. De juniors speelden Woensdagavond hun laatste compe titiewedstrijden A. verloor met 5-4 van Donk F en B won met 3-1 van Donk G. Zaterdagavond speelt Be Fair 1 tegen WSE I voor de sportweek. Aanvang 6.30 uur. DE PUZZLE-RIT Dinsdag j.l. ontving de Vereen, v. Veilig Verkeer alhier van de Minis ter van Waterstaat de vergunning tot het houden van de puzzlerit, waarmede dan in feite de voorbe reidingen waren voltooid. Men meldt ons dat de rit, welke in het kader van de sportweek wordt gehouden, een groot succes belooft te worden. Het aantal voor inschrijvingen is reeds ver de hon derd, gepasseerd en als heit weer meewerkt wordt op ministens 200 deelnemers gerekend. Het geheel met spandoeken, ge luidswagens, eventueel radioomroep, uurwerkwagens enz. zal een gezel lige indjruk maken. Wij wensen de organisatie goed weer en veel succes. SPORTWEEKNIEUWS. De wandelmars door de gemeente van heden Vrijdagavond belooft een groot succes te worden. Meer dan 1000 wandelaars uit de omgeving hebben reeds inge schreven. De inschrijving staat nog steeds open. WIELRENNEN. Voor deze ronden is ingeschreven door niet minder dan 48 wielrenners waaronder W. van Vreeswijk uit Alphen, Gebr. Versluis uit onze ei gen gemeente. F. de Groot. De bewoners van de Zuidkade, Burg. Troostetraat worden verzocht om honden en katten in huis te houden, en aan het publiek om niet het parcours over te steken. WATERPOLO Om 8 uur zal deGouwe met drie zeventallen spelen. Het programma is als volgt: Gouwe I dames-Sleutelstad I; Gouwe I herenSleutelstad 1; Deze twee wedstrijden gelden voor de beker welke door de Waddinx veense bakkersverenigibg beschik baar is gesteld. Gouwe II heren-Boskoop I heren. Sleutelstad speelt in de eerste klas se van deK.N.Z.B. W.Z.C. DE GUWE. Zaterdagavond was het een slech te dag voor de Gouwe-zeventallen. Gouwe-adsp. verloren evenals het derde zevental in Bodergaven. Thuis waren het de dames die in de dames uit de Zilverstad met niet minder dan 7-0 hun meerderen er kennen moesten. Terwijl het eerste heren zevental van D.V.Z. met 2-5 verloor. De prijzen welke beschikbaar zijn gesteld door tal van ingezete nen voor de wedstrijden van de sportweek zijn te bezichtigen in de etalage van de heer F. de Weger. Postduivenvereniging „De Sperwer" Wedvlucht van Chatèauroux, 618 km. Los Zaterdag 6-45. Aankomst le duif 18 41 29; 27e duif 9 17 52. W. van de Water 1 2 3 12 16; Jac. de Beer 4 23; P. Vink 5 6 27; Fr. Rip 7; W. Rïngelenstein 8 21; W. van der Jagt 9 14; H. van Dijk 10 11 13 51 ;Abr. van der Graaf 17 20; Nic. van der Zijden 18 19 24 25; H. J. van den Berg 22 26. PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur Ds. G. Boer, Gouda Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar Wijkgebouw Bomenwflk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar Nam. 6.30 uur Ds. H. Stolk, Scheveningen. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". Nam. 3.30 uur Ds. H. J. van Heerden Scheveningen. Chx). Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 28 Juni, nam. 7 uur Ds. A. Mieras, Krimpen a.d. IJssel. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door dr. J. W. H. Helleman. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen aan de Chr. H.B.S. te Gouda slaagden onze plaatsgenoten Francina Boon- sjtoppel, Arie Boonsitoppel, Joke Boersma, Robbie Kempkes en Tine ke Saton, alle leerlingen der Chr. Muloschool, alhier. INGELANDENVERGADERING VAN DE ZUIDPLASPOLDER Donderdag hield de Ingelanden vergadering van de Zuidplaspolder haar gebruikelijke jaarlijkse bijeen komst. De opkomst was zeer bevre digend, want het stemmenaantal dat kon worden uitgebracht bedroeg bij na 400. In zijn openingswoord deelde de Dijkgraaf van de polder, de (heer Abr. Kroes, mede, dat het jaar 1954 ondanks het feit, dat voor bema- lingskosten belangrijk meer nodig was dan vermoed werd, niet ongun stig i« geweest en een redelijk batig saldo heeft afgeworpen. De voorstellen om de toelagen en verhogingen van de salarissen van het personeel te doen aanpassen aan die der rijksambtenaren, wer- der aangenomen, evenals een voor stel tot kwijtschelding van pacht. De rekening over 1954 werd na een gunstig advies van de commis sie ad hoe vastgesteld zoals deze was aangeboden te weten: aan ont vangsten op f 528.427,en aan uit gaven op f 501.813,90, alzo met een batig saldo van f 26.613,10. Het sluisje aan de Hoef vliet te Moordrecht, vormde een onderwerp van bespreking. Het sluisje heeft weinig nut en de gemeente heeft het terrein nodig voor de verwezen lijking Vpn het uitbreidingsplan. Het bestuur is gemachtigd dit on derwerp onder goedkeuring van Ge deputeerde Staten met het gemeen tebestuur te beeindigen. Over de begroting voor 1955 heeft de heer P. Oudijk Ezn. een uitvoerig rapporfc uitgebracht van het onderzoek der commissie, be staande uit de heren M. Hijkoop Mzn, J. C. Paul en de rapporteur. De conclussie van dat rapport was de begroting onveranderd goed te keuren voor wat de gewone dienst aangaat: aan ontvangsten 214.655,30 aan uitgaven 214.655,30 en voor wat de^apitaaldienst aan gaat in ontvang en uitgaaf op een gelijk bedrag van 349.721,38. De omslag was hierbij begroot op 31 per hectare. De vergadering verenigde zich met het advies der commissie. Tot leden der commissie om in het volgend jaar de rekening en begro ting na te zien zijn benoemd de he ren Jasp. v. d. Bas te Moordrecht, P. van der Eijk te Waddinxveen en J. van der Wilt te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Plaatsvervangers zijn de heren I'. van der Eijk te Zevenhuizen, O. E. Kool te Moordrecht en R- A. van Hof te Nieuwerkerk a.d. JJssel. Het bestuur is gemachtigd tot het vaststellen van een bijzondere uit keringsverordening voor de toepas sing van de Werkloosheidswet, een Arbeidisoveireenkomlslten reglement voor het losse personeel en het aan gaan van een overeenkomst met het Hoogheemraadschap Schieland^ ter zake gemeenschappelijke belangen betreffende de waterhuishouding van de ringvaart. Ten slotte is het bestuur gemach tigd om in voorkomende gevallen de erfpachtcanon van perceeltjes dijkgrond te verhogen. Na de rondvraag volgde sluiting. Daarna is aan de Opzichter van de polder een receptie aangeboden in verband met zijn 25-jarig jubi leum. De voorzitter van het comité dat voor een huldiging van de heer J. W. Schuddebeurs was gevormd, de heer J- F- Hijkoop, schetste in een van grote waardering getuigen de toespraak de goede diensten van de jubilaris, speciaal naar voren brengende zijn grote zorgen voorde waterkering, hetgeen bij de Fe- bruari-ramp van 1953 is gebleken. Ook andere spekers o.a. de Burge meester van Zevenhuizen hebben van hun bijzóndere waardering blijk gegeven. Namens de grondgebruikers in de polder is hem een prachtig projec tieapparaat voor zijn filmtoestel aangeboden. De heer Schuddebeurs dankte zeer getroffen voor deze ui ting van de zijde dergenen die hij, zoals hij het noemde, wel eens heel lastig moest zijn; meer speciaal wanneer zij de hand lichtten met de naleving van de poldervoor schriften. Anjerdag 1955 Het Anjerfonds zal omstreeks 29 Juni een beroep doen op de offer vaardigheid onzer burgerij. Zoals bekend worden uit dit fonds bijdra gen verstrekt aan culturele vereni gingen. Reeds werd in Zuid-Hol land 120.000 uitgekeerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 5