Wasmachines 1 Biesjes iHL De lOe Sportweek een succes Meisjesrijwiel Damesrijwiel D9DIES- ED MEISJESFIE1S »'t DRMIEXDE WIEL» H. G. Huizer JAMIN ""li'Tjr-'j JJLiitJ AUTOKAARTEN BROMFIETSKAARTEN BENELUXKAARTEN VELDWIJK HEEFT ZEI J. DE GRAAFF Zuidkade 2 Qrote belangstelling en gunstig weer, behalve Woensdag jesclub Dorkas, Zevenhuizen, 365 punten; 2. Eerste Gr. O. L. schooi b Waddinxveen, 375 punten; 3. Ghr. Vrijdagvond, vorige week, kon voor de tiende maal in ons dorp de- Sportweek geopend worden. Deze de_ monstratie is voor Wportlievend Waddinxveen telkens een evene ment, waarop genabuurde dorpen jaloers zijn. Dit maal kon de ope ning plaats vinden met prachtig zo merweer, en traditiegetrouw met het houden van een Wandelmars Tot dusver waren voor alle marsen een bekoorlijk aantal deelnemers, maar deze mars overtrof alle an dere, gezien het grote aantal wan delaars. Het was dan ook op de Oranje laan een ongekende drukte toen de deelnemers zich op het school plein verzamelden, teneinde een stoect te vormen, welke het vastge stelde aantal kilmeters zou afwan delen. Aan belangstelling geen ge brek, want honderden hadden zich langs de Oranjelaan opgesteld om zowel de start als de terugkomst gade te slaan. Niet alleen plaatsgenoten, maar ook verscheidene clubs uit omlig gende plaatsen namen aan deze tocht deel, terwijl de tamboers van „Excelsior'' uit Boskoop en de mu ziekvereniging „Concordia" de tno- dige afwisseling gaven. Geduldig hebben de „kijkers" ge wacht tot de stoet weer terug kwam, waarbij men ondertussen getuige kon zijn van een Volleybal wedstrijd tussen de plaatselijke club „Salvo'' en de Alphense D.E.S. Dit was de achtste ontmoeting tus- I sen deze beide clubs, waarbij het I Waddinxveen nog nimmer gelukt I was Alphen te kloppen, behalve dit- I maal. Waddjinxveen was winnaar I met 21, een succes, welke een fe- I licitatie waard is. Bij- aankomst van de wandelaars, I welke hun 13 kilometer hadden I volbracht, werden zij door een juï- I chende schare belangstellenden verwelkomd. Op het schoolplein I stelden zij zich op, waarna de offi- I ciële opening van de Sportweek j kon plaats hebben. I De heer T. Ververs, voorzitter I van het sportweekcomité, sprak een I inleidend woord. Hij gaf een over- I zicht van de dingen, die de sport- week zal bieden. Zoveel mogelijk J is aan alle sporten een plaatsje in- geruimd. Burgemeester Warnaar sprak ver- I volgens zijn vreugde uit over deze I tiende sportweek, nadat de vorige 1 negen een succes zijn geworden. Hij I hoopte, dat de gehele week zou sla- gen, zoals ook het openingsnummer, de mars, was geslaagd. Hij wenste I het comité, dat hij dank bracht j voor het ontplooide initiatief, en ook I de deelnemers, mooi weer en veel I succes. t Deze toespraken werden besloten I door het spelen van het Wilhelmus, 1 gevolgd door een aantal populaire 1 wijsjes, zodat de avond op gezellige I wijze werd doorgebracht. I De uitslagen van dè wandelmars I zijn; I Getrainde senioren; 1 Bedrijfsgroep I n.v. Mulder, Boskoop 400 pnt.; 2 De I Kieviten, Hazerswoude, 465 punten; 3. Bedrijfsgroep fa. Haring, Boskoop 1 444 punten. Ongetrainde senioren (en gymna- stiekverenigingen): 1. TOOS, Wad- I dinxveen (dames) 450 punten voor I de tweede maal de wisselbeker; 2. ':f Wandelsportclub Fit te Boskoop, i 365 punten; 3. Hou-Vast, Boskoop, 1 350 punten. Ulo school, Waddinxveen, 365 pun ten; School voetbalclubs: 1. Ulo, Waddinxveen, 315 punten. Wie zich verleden week Zater dagmiddag omstreeks één uur op de Noordkade bevond, kon zien aan spandoeken en de aanwezigheid van een geluidswagen, de bijzondere ac tiviteit van bromfietsers, motorrij ders en automobilisten, dat op dit gebied iets bijzonders voor de deur stond. De reeds maanden in voorbe reiding zijnde IJsselrit zou worden verreden, georganiseerd door de Motor- en Automobielclub „Sky- masters" te Nieuwerkerk a. d. IJs- sel en de Veren, voor Veilig Ver keer alhier. Begunstigd door stralend, weer stroomden de motorvoertuigen het Dobbelmann-terrein op, vanwaar t0 precies 14. uur de start begon. De vertrekkenden wisten niet dat zij na ongeveer een uur rijden weer op hun uitgangspunt zouden terug komen om een verkeersexamen af te leggen. Door ruim 200 volwasse nen werd in een gedeelte van de cantine van Dobbelmann een schrif telijk verkeersexamen afgelegd. Dat dit examen niet eenvoudig werd gevonden, was wel te zien aan de peinzende uitdrukkingen en menige zucht werd geslaakt. De vragen wa ren vrij sjimpel, wat eclj|ter zeker niet in de resultaten tot uitdruk king kwam. Er werden enorme fou ten gemaakt en 50 tot 100 straf pun ten was niets bijzonders. Het viel dan ook op toen er eindelijk één bij werdi gevonden met 5 straBpunten en één met 15 strafpunten. Na het afleggen van het examen werd de rit voortgezet via Gouda, Moordrecht naar Rotterdam. De puzzle was blijkbaar erg moeilijk, want biï de meeste deelnemers re gende het strafpunten, zelfs bij zeer geroutineerde rijders. Ondanks de moeilijkheden was vrijwel ieder in een goede stemming en slechts een enkele gaf het op. Allen wilden naar de finish, ook al was een prijs uitgesloten. De finish op het terrein van de Carrosseriefabriek Verheul hield voor iedere deelnemer een koste loze frisse dronk in en ook een har tige hap was niet vergeten. In gezéllig samenzijn bleef een groot ideel dear deelnemers in de cantine van Verheul de uitslag af wachten, beziggehouden door het amusementsorkest van Verheul, een filmpje en hersengymnastiek, waar bij als onderwerp werd genomen de 's middags voorgelegde vragen op verkeersgebied. Jammer dat pas tegen middernacht onze Burgemees ter in staat werd gesteld de prijzen uit te reiken. Verkeersexamen. Rit. No. 1 met 5 strafpunten Janson A. te Breda; no. 2 met 15 strafpunten onze plaatsgenoot H. Roubos. Auto's 1. K. Schotte te Rotterdam; 2 IC van Wees te Nieuwerkerk a. d. IJssel3. J .Boer te Nieuwerkerk a. d.' IJssel; 4. J. van Weelde te idem; 5. H. Holrabe te Den Haag. Motoren 1. Z. Boer te Nieuwer kerk a d. IJssel; 2. T. Hordijk te idem; 3. G. de Wit alhier; 4. J. van Staalduinen te 's Gravenzande; 5. J. v. d. Meer te Leiden. Bromfietsen: 1. W. Hartog alhier, 2. W. Bestebroer, Capelle a. d. IJs sel- 3 .N. van Gelderen te idem; 4 te Nieuwerkerk a. d. IJssel. Teamprijs Motorclub Dordrecht. De best geclasseerde dame was Mevr Den Hollander de Nieuwer kerk a. d. IJssel. Diverse deelnemers stelden er prijs op te weten of ze een volgend jaar weer op een dergelijke rit konden rekenen. Zaterdagmiddag werd de ronde van Waddinxveen gereden. Even drie uur werd het startschot gelost, waarna een 45 amateur-renners de strijd begonnen. Het parcours had een lengte van 100 km. De start vond plaats aan de Zuidkade, verder reed men via Burg. Trooststraat, Kanaalstraat en Zd. Dwarsweg. Er moesten 35 ronden gereden worden. De ronde van Waddinxveen werd georganiseerd door de wielerclub „Arie van Vliet" uit Woerden, in samenwerking met de supporters vereniging Gebrs. Versluis. Al vrij werden de prijzen uitgereikt in het R.K. Verenigingsgebouw door de voorzitter, de heer T. Ververs. W.S.E. won van Be Fair. Om 18.30 uur ving op het sport terrein van Be Fair de voetbalwed strijd tussen De Fair 1 en W.S.E. 1 aan. Het eerste kwartier ontwik kelde zich een snel spel, waarbij WSE de meerderheid- had Maar zij wisten deze meerderheid niet tot uitdrukking te brengen in een doelpunt. De verdedi ging van Be Fair wist resoluut in te grijpen. Na ongeveer 20 minuten spelen was het Monster die met een hard schot via de paal onhoudbaar scoorde. WSE bleef volharden in het korte spel en ook de goed Voor het doel geplaatste corners brachten niet het gewenste resultaat Be Fair had dan ook bij de rust een ver diende voorsprong van 1-0 behaald. Na de rust kwamen beide doelen koop I. De Gouwe wist een over winning te behalen van 2r-0. Rust stand 1-0. De doelpunten werden gemaakt door C. van Triet en J- Janmaat. Tenslotte kwam Gouwe I (heren) uit Sleutelstad I uit Leiden. De rust ging in met een gelijke stand, 1-1. In de tweede helft ging het er nog al ruw aan toe. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt van der Linde en een speler van Sleutelstad uit water te sturen. Di't was blijkbaar nog niet voldoende, want enkele ogenblikken later moesten er nog enige spelers van Sleutelstad ver wijderd worden. Deze dag werd besloten met een filmvoortstelling op het Stations plein, waarbij een compacte men senmassa getuige was. De Maandag geheel in het teken van de balsport. Gedurende enkele weken voorafgaande aan deze jaar- Foto Siaak Noteboom 3 §U ,3 Ongetrainde junioren. 1. Meis- P. Spreij te Waarder; 5. W. de Groot spoedig na de start vormde zich een kopgroep bestaande uit de ren ners D, de Ruiter, Ch. de Nijs, A. Geldermans, A. Helsloot en W. van Vreeswijk. In de laatste drie ronden slaagde de Ruiter er in zich los te maken van deze kopgroep en wist een aanzienlijke voorsprong te be ien. In de voorlaatste ronde zag Geldermans kans om zich eveneens los te maken van de kopgroep en zich bij de Ruiter te voegen. Er wa ren bij deze ronde veel uitvallers. In totaal bereikten slechts 14 ren ners de finish. De uitslag luidt1. De Ruiter, Beverwijk in een tijd van 2.34.26 uur; 2. A. Geldermans, Beverwijk; 3. Chr. de Nijs, Bever wijk; 4. A. G. Helsloot, Amster dam; 5. W. Vreeswijk, Alphen aan den Rijn; 6. J. Lammers, Woerden; 7. F. Versluis, Waddinxveen; 8. C. Lageweg, Klaaswaal; 9. P. Versluis, Waddinxveen; 10. W. Slager, Rot terdam; 11. A. Schlicht uit Schie dam met 1 ronde achterstand; 12. B. G. Schmienk uit de Meern en T. Visser uit Rotterdam, beiden met 1 ronde achterstand; 14. C. van Leeu wen uit Gouda, 2 ronden achter stand. De leiderspremie werd toegekend aan W. Vreeswijk, die 13 keer fi nishte. Er bestond grote belangstel ling voor deze ronde. Na afloop verschillende malen in een gevaar lijke situatie te verkeren, maar door de keepers werd goed werk gedaan. Na 25 minuten slaagde Fens van WSE erin de bal uit een wir war van spelers nog juist in het uiterste hoekje te plaatsen. De verdere tijd bleef zowel de verdediging van Be Fair als die van WSE actief. Toen de scheidsrechter dan ook het laat ste signaal gaf was er een gelijke stand van 1-1. Strafschoppen moes ten daarna de beslissing brengen, hetgeen WSE niet onverdienstelijk afging. Onberispelijk plaatsten ach tereenvolgens Nienjhuis, Verwoerd Fens de bal achter van Bremen. Bij Be Fair gelukte dit minder goed. De Graaf plaatste de bal achter kee per Wesseling van WSE maar Mon ster had geen geluk en schoot de bal over het doel heen. Waterpolo Des avonds vonden in het zwem bad' aan de Kanaaldijk enkele wa terpolo wedstrijden plaats. De zwem en waterpoloclub Gouwe I (dames) kwam uit tegen LZC uit Leiden. De wedstrijd werd gewonnen door LZC met 1-3- De rust ging in met een voorsprong van 0-2. Het tegenpunt van die Gouwe werd gescoord door mej. J. Rietveld, die hiermede de eer voor „De Gouwe" redde. Gou we II (heren) speelde tegen Bos- lijkse sportweek hebben zeven (schoolelftallen elkanders tkrachten op het groene tapijt gemeten. Maandag viel in de schoolvoet- balcojnpetitie, waaraan elftallen van de zeven openbare en bijzonde re scholen ter plaatse hebben deel genomen, de eindbeslissing. Hierby bleek wei dat de Openbare School B een sterke plaats had weten te veroveren. By de beslissingswedstryd speel de het elftal van de O.L. school B tegen o.l. school A. O.l. school B kwam met 4-0 over winning uit de bus en werd zodoen de kampioen van de schoolvoetbal- competitié. In de twaalf achtereenvolgende gespeelde wedstrijden werd de na volgende eindstand bereikt. (achtereenvolgens aantal wedstrij den, gewonnen, gelijk, verloren aantal punten) Openb. 1. sch. B Chr. Muloschool N.H. school Reh. Openb. school A R.lC school Chr. sch. Oranjel 12 10 2 0-22 12 10 0 2-20 12 6 3 3-15 12 6 1 5-13 12 4 2 6-10 12 2 0 10-4 N.H. Eben H.school 12 0 0 12-0 In het kader van deze Waddinx- veense sportweek werd Maandag verder een voetbalwedstrijd ge speeld tussen Verheul I en Waddinx- CONSUL 1954 FORD 1951 OPEL KAPITAN 1952 OLSMOBILE Prima materiaal. Speciaal ingericht voor buitenlandse ritten. Allriks verzekerd. W. BURGER, ZUIDKADE 91 - TELEFOON 622 Benzine station Van der Spek, Henegouwerweg 16 Te koop aangeboden: een paar z.g.a.n. Voetbalschoenen Maat 42 Adres te bevragen bureau van dit blad. Tei overname: goed onderhouden leeftijd 9-12 jaar. Of in ruil voor een goed onderhouden Zuidkade 90 g VERHUUR van: EIKENLAAN 84 Te koop Ieplaan 35 TE KOOP een DAMES RIJWIEL f 15.—, en een i.g.s.z. SOLEX M. VERBOOM Zuid. Dwarsweg 11 Moordrecht Op een rijwiel van ons tellen geen kilometers. L. W. VERSLUIS Kerkweg 87 Agent van de lichtlopende BA- TAVUS en JÜNCKER Rijwielen Weekend Reclame van 80 voor 60 ct per 250 gr. Voor al Uw uitstapjes Elfhoefjes en Siroopwafels Wellingtons 250 gram 50 cent Haagse Hopjes 100 gram 25 ct Schoolzuurtjes 175 gram 25 ct Limonade per fles 80 cent Jam 70, 66, 54, 52, 49 en 42 ct Zuidkade 5 Zuidkade 11 Telefoon 554 Wegens plaatsgebrek te koop vaste vloerbedekking plm. 4x4 meter. 1 grote fauteuil 2 kapstokken 1 stel biljartballen A. KWAAK, Oranjelaan 17 voor geheel Nederland. voor geheel Nederland. België, Nederland, Luxemburg KOMT, KEU KT EN KOOPT! Bfj ons slaagt U zeker, want onze koek munt uit In smaak. VRIJDAG en ZATERDAG 250 gram SPRITS 58 CENT 250 gram COCOSKOEKJES 68 CENT Het is de koek van de Graa/f die het doet I

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 5