Sport in 'l Gemeenteraadsvergadering van Donderdag 30 Juni DE MAN UIT CHICAGO veen II. Deze wedstrijd stond niet op een erg hoog peil. Bij de rust stond Verheul met 2-0 voor. Ver heul kreeg zowel voor els 113 de rust een strafschop toegewezen, waar van er een werd gemist. De eindstand wtrd 4-1. Het enige doelpunt dat Waddïnxveen wist te- scoren, kwam uit een strafschop. Verder werd nog een handbal wedstrijd gespeeld tussen WSE I en RHC I Dit werd een vlot ge speelde wedstrijd, waarvan de rust met een blanco stand inging. In de tweede helft wist RHC te scoren en daarbij bleef het, zodat de eind stand 0-1 werd. Na afloop van deze wedstrijd reikte de heer T. Ververs als voorzitter van het sportweek comité aan beide ploegen een lau wertak uit. Door fraai zomerweer begunstigd vonden Dinsdag in de Gouwe de traditionele zwemwedstrijden plaats. Hiervoor was de belangstelling ui termate groot. Niet minder dan ruim 75 heren en 60 dames namen aan de 2 km. tocht deel, hetgeen het aantal deelnemers van voorgaande jaren belangrijk overtrof. De 2 km. zwemwedstrijd in de Gouwe ïs mede doorslaggevend voor het kampioenschap van Nederland 1955 voor de lange baan. Onmiddellijk na de start van de heren namen G. die Bruijn van Nep- tunus ,H. Willemse, Robben, Hil versum en H A. Demuth van Zwem- lust de leiding. Bij het keerpunt, dat gelegen was bij de fabriek van N.V. van Schaik en Berghuïs lag de Bruijn ongeveer 10 meter voor op zijn rivaal Willemse. De Bruijn wist een voorsprong te behouden en ar riveerde onbedreigd' als eerste in een tijd van 28.28.4 min. Willemse van de Hilversumse Robben tikte als tweede aan in de tijd van 29.13.6 min Derde werd H. Vriend van het „IJ" in een tijd van 29.48.4. Om de vierde en vijfde plaats werd fel ge streden door T. Vïsser van „Het Gooi" en F. A. Demuth van „Zwem. lust". Hierbij behaalde Visser de overwinning in een tijd van 30 min. gevolgd door Demuth in 30 min. 1.4 sec. Bij de dames zorgden Mary Kok van de Hilversumse Robben en haar clubgenote L. de Nijs voor de nodi ge spanning. Bij het keerpunt tikte Mary Kok als eerste aan, op enkele meters gevolgd door L. de Nijs. In de tweede helft haalde Mej. L. de Nijs haar achterstand in en finishte als eerste in een tijd van 28.9.2 min. Even later passeerde Mary Kok in een tijd van 28.20.7 min. als tweede dame de eindstreep. Derde werd mej J Koster van het „Gooi'' in de tijd van 29.30.1 min. Vierde werd J- de Nijs van de „Robbenmet 29.45.8 min Vijfde C. Schimmel van het „Gooi" met 30.2.1 min. Bij de wedstrijd schoolslag voor dames tikte als eerste aan R. Kroon van de „Robben'' in een tijd van 32 min. 55 sec. gevolgd door N- Wiegers eveneens van de „Robben". De bekerhoudster Tonny Hom van de Robben had dit keer niet inge schreven. Van de Waddinxveense heren werd A. P. de Graaf onbedreigd overwinnaar. De beschikbaar gestelde beker voor dames inwoonsters ging naar Mej Nel Breedijk, die in 1953 win nares werd. Op de tweede plaats gevolgd door mej. N. van Dijken, die vorig jaar deze overwinning be haalde. De prijsuitreiking vond gens plaats door de heer veld. Voor de 2 km. wedstrijd werden wedstrijden gehouden op de 300 en gekleed zwemmen voor jongens en meisjes. Op de 300 meter namen 25 meisjes en 20 jongens deel: de uit- 'plag [is: meisjes 1 Riet Kraan; 2 Janny Kool; 3 Annie Bakker; 4 Ti neke van Beek; 5 Annemieke Kra- neveld; jongens: 1 Leen Sol; 2 Ger- rft van Tilburg; 3. Eef Overdam; 4 Jan de Lang 5 Henk dè Haan. Verder werden er wedstrijden gehouden op de 60 meter voor da mes en heren gekleed: zwemmen. Bij de dames waren 18 deelnemers en bij de heren De uitslag 600 meter gekleed zwemmen dames is: 1 Nel van Dijken; 2 Wil van Triet; 3 A. de Bruijn; 4 Truus va der Plaat; 5 Gonny de Bruijn. Bij de heren werd Piet Ramp eerste; 2A. Schildt; 3 Dolf Mulder; 4 Wil van Triet; 5 Henk de Haan. Bij de da mes kwam Mej. Nel van Dijken de finitief in het bezit van de wissel beker, aangezien dit de derde maal was, dat zij deze won. Bij de heren kwam P. Ramp voor de derde maal en thans definitief in het bezit van de wisselbeker. Tussen de zwemwedlstr ij den op de 300 en 600 meter en de 2 km wedstrijd vond een demonstratie waterskiën plaats, die bij het Pu~ bliek zeer in de smaak viel. Het sportcomité had' hiervoor de mede werking verkregen van de heer Hb. Kempkes met zijn raceboot, waar bij een vlaggenparade en een bruid en bruidegom tijdens het water skiën het resultaat waren. Na afloop vonden in het verlichte zwembad aan de Kanaaldijk enkele waterpolowedfettrijden plaafe. De belangstelling voor deze wedstrijden was zeer groot. De dames van de zwem- en poloclub „de Gouwe" speelden tegen Schiedam I. De rust ging in met een 2-0 voorsprong voor de Gouwe. De wedstrijd ein digde in een 2-1 overwinning voor het Gouwe zevental. De tweede wed strijd werd gespeeld tussen Gouwe II tegen Donk I uit Gouda. Deze strijd eindigde in een gelijk spel van 1i Met strafworpen werd de Gou we overwinnaar. De derde wedstrijd stond in het middelpunt van de belangstelling nl. tussen Gouwe Ien Schiedam I. Dit werd eveneens een overtwinning voor het Waddinx veense zevental. De ruststand bij deze derdë waterpolowedstrijd was 2-0 voor de Gouwe. Tengevolge van het regenachtige weer (moest de demonistrajtie van T.O.O.S. worden afgelast. Na afloop richtte de voorzitter van het sportweekcomité, de heer Ververs met een toepasselijk woord dfe eerste prijs uit aan de aanvoer der van W.S.E., en wel een prach tige nieuwe bal. Verheul toonde zich niet van hun beste zijde door de 2e prijs te weigeren. Vooraf speelde de kampioen van het schoolvoetbal openbare school B tegen een jun. elftal van Wad- dinxveen. Waddinxveen toonde zich hierin de sterkste. Daarna werden de prijzen uitge reikt, waarbij openbare school B met een prachtige beker naar huis ging. Maar ook de overige scholen werden niet vergeten. Daarenboven krijgen al de spelers nog een vaan tje thuis bezorgd .Het was een goed besluit van enige weken prettig voetbal. V A.V. WADDINXVEEN Donderdag 23 Juni heeft de v.v. W'veen haar jaarvergadering ge houden in dte zaal van de Water. Na de opening door de voorzitter, de heer van Muiyen werden de eerste punten vlot afgewerkt en werd er besloten tot het instellen van een elftallencommissie die ge lijk werd gekozen. De verkiezing van bestuursleden Verliep niet zo vlot. Daar men geen candidaten kon vinden voor deze fucties, werd uit de vergadering een voorlopig be stuur benoemd, dat zal trachten om tot vorming van een bestuur te ko men. W'veen 2 won zijn competitiewed strijd van NSV met 4-3. Maar de wedstrijd voor de sportweek in de demifilnale werd me|t 4-1 verloren van Verheul in een zeer zwakke wedstrijd. A.s. Zaterdag speelt W'veen op zijn teruein in het Noordeinde in het kader van de sportweek tegen de oude club van faas Wilkes, het Rotterdamse Xerses, dit zal een zeer spannende wedstrijd worden, daar de gasten zeer zeker revanché zullen proberen te nemen voor de nederlaag, welke zij vorig jgar ge leden hebben. BE FAIR Zaterdag speelt het tweede elftal de laatste wedstrijd tegen SKG 2 in Gouda, aanvang 4 uur. Dinsdagavond vangt de training weer aan voor de juniors alleen op Donderdagavond. Maandagavond terreinverbetering. W.Z.C. DE GOUWE Het eerste zevental van de Gou we heren heeft met 4-2 verloren van Zwiep uit den Haag. Op een Polotournooi gehouden in Ede heeftt Gouwe I een tweede prijs behaald. Zaterdagavond zijn er enige po lo wedstrijdjen in helt zwembad, welke geheel buiten het sportweek- programma vallen. T. O. O. S. Bij de te Schoonhoven gehouden Jeugdkr|ingwedsttrijden behaalde onze plaatselijke Gymnastiekvereen. T.O.O.S. in een groep van 84; een le prijs met 1862.5 pt. en in een groep van 24: een le prijs met 531.5 pt., terwijl in de mars wedstrijd een 2e prijs werd behaald. Postduivenvereniging „De Sperwer" Wedvlucht van Pt. St. Maxense, Los 6-30, aankomst le duif 13 01 04, 27e duif 15 59 42; afstand' 336 km. W. van de Water 1 2 7 12 27; W. Berkestein 3 16; Jac. de Beer 4; L P. Hoogerdijk 5 15; H. van Dijk 6; P. Metselaar 8; H. J. van den Berg 9 22; C. Versluis 10; P. Vink 11 13; W. Ringelenstein 17 20 21 25; Nic; van der Zijden 18 19 23 24; P. Bo- nefaas 14; Fr. Rip 26. Postduivenvereniging „De Zwaluw" Wedvlucht van Pt. St. Maxense, Los 9-30, aankomst le duif 15 12 09; 16e duif 15 43 58; Afstand 336 km. T. Boere 1 7 15; C. de Lang 2; W. Boon 3; D. la Grand 4; Abr. de Bruin 5 13; T. Baan 6 16; H. Rus- soher 8 10; P. Loendersloot 9 11 12; L. de Bruin 14. vervol- C. Riet- FINALE PLAATSELIJKE ONTMOETINGEN. In een voor de rust zeer goed ge speelde wedstrijd wist W.S.E. I in de finale haar plaatsgenote Verheul I met 3-1 te verslaan. Direct na de aftrap nam W.S.E. het heft in handen met open aan vallen werd het Verheul-doel onder genomen. Het is Tange die na 8 mi nuten meit een prachtig schot W. S.E. de leiding bezorgt. Even weet Verheul het spil te verplaatsen, maar spoedig neemt W.S.E. het ini tiatief. Tange zet scherp voor en het is Fens die de aanval met een strak schot besluit 2-0. Hitrna golft het spel over en weer, waarbij Ver heul een pracht kans door onbe heerst schieten verloren laat gaan. Na de rust is het spel veel min der, bij een misverstand in de W.S. E. achterhoede weet Verheul spoe dig de achterstand te verkleinen. Over en weer golft het spel, en er wordt veel te veel op de man gespeeld, maar 2 minuten voor het einde maakt Fens aan de onzeker heid een einde door op een diepte bal door te spurten en de Verheul doelman te verslaan. 3-1. De gemeenteraad van Waddinx veen kwam Donderdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Warnaar, ter behandeling van een agenda van 24 punten. Mevr. v. d. Torren was verhin derd deze vergadering bij te wonen. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat de gemeen te verschillende uitgaven heeft te doen voor kapitaalswerken, waar voor kasgeldleningen zullen worden aangegaan. Op 31 December a.s. kun nen deze leningen worden geconso lideerd in een vaste lening van ƒ700,000,voor woningbouw, tegen een rente van 3 7/16 met een looptijd van 40 jaren. Dit aanbod van de N.V. Bank voor Nederland se gemeenten werd aanvaard. Ver der was er een kaartschrijven uit Vaals, waarbij de leerlingen van de Rj.K. school dank brachten, voor het verleende subsidie voor school reisjes. In een vacature-Modderkolk werd met 8 van de 12 stemmen gekozen tot lid van de commissie van bij stand in de gemeentebedrijven de heer H. C. Kooijman. Dezelfde werd na twee stemmingen eveneens gekozen in de verordeningscommis sie. Een tweetal verordeningen, rege lende de voorwaarden, waarop ver gunningen ingevolge de Drankwet konden worden verleend, werden ingetrokken. De firma Bras en Ra- pis kreeg 7000 m2 grond toegewe zen voor de prijs van ƒ3,50 per m2 aan de Noordkade, voor de stich ting van een autosloperij. De heer Huizer vroeg aan B. en W. om de gestelde voorwaarden van afschei ding van het terrein stipt te doen naleven, waarop de voorzitter ant woordde, dat die naleving door een dwangsom zou worden gewaar borgd. De vereniging E.H.B.O. kreeg een subsidie toegewezen van 50. De herstelling van een brug aan de Broekweg voor de prijs van ƒ4500 ontmoette wel enige beden king, omdat het gemeenebes(tuur nog steeds van mening is, dat de gemeente Waddinxveen voor deze zaak niet verantwoordielijk is. De voorzitter zegde toe, deze zaak zo voordelig mogelijk te zullen oplos sen. De heer Kooijman vroeg daarbij enkéle vlonders in het Weegje „te verhogen, opdat de landbouwers met jschuiten kondien passeren, zonder de vonders op te lichten. De voorzitter deelde mede, dat het col lege voor dergelijke faciliteiten niet te vinden was, waarmede de raad genoegen moest nemen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werd besloten tot het verlenen van subsidie voor Geref. gezinszorg, tot aansluiting bij de gemeenschappelijke regeling voor de ziektekostenregeling voor de ambtenaren en tot aanstelling van jeugdverkeersbrigadiers, die voor hun uitrusting ƒ250,kregen toe gewezen. De Puttelaan mag niet met vracht auto's worden bereden. De heer van Egdom wilde de reconstructie van de Kanaaldijk duurder maken dan B. en W. hadden voorgesteld. De voorzitter betoogde, dat de voorgestelde 19.500 voor dit werk voldoende waren en dat uitvoering in bv. koudasphalt nog ƒ20.000 meer zou vergen. De heer Pille was van mening, dal het gedeelte tussen Burgem. Trooststraat en Zuidelijke Dwarsweg ook grondig moest wor den hersteld, maar na toezegging van de voorzitter, dat dit alsnog kon worden bezien, werd het voor stel van B. en W. aanvaard. De Ieplaan zal nu tot de Dorp straat worden doorgetrokken, dank zij de medewerking, die door de heer Alkema terzake wordt ver leend. Zodra dit werk tot uitvoe ring komt, zal de Dorpstraat gedu rende twee weken voor het verkeer worden afgesloten. De voorschotten voor vakonder- wijs voor Ghr. Nationaal school onderwijs werden verhoogd, de bijz. Uloschool mocht voor 3600 school banken kopen en herstellen en de Uloschool en de Herv. scholen kre gen medewerking voor aanschaffing van leermiddelen wegens toeneming van het aantal leerlingen. De Herv. school aan de Jan Dorrekensikade mag een leermethode voor de Va derlandse geschiedenis aanschaffen waarbij de heer Van Egdom, namens die financiële commissie, izijn ver wondering uitsprak, dat deze nieu we school een dergelijke methode niet bezat. De salarisverordeningen voor de ambtenaren en werklieden werden herzien, in dier voege, dat een ge ringe verbetering hun deel werd. Aan de firma Sliedrecht werd een perceel grond in huurkoop ver kocht. Na een besloten zitting werd aan gekocht van de heer van der Linde te Zevenbergen ruim 6 ha. grond voor ƒ4750,per ha. en van de heer A. W. J. v. d. Breggen ruim 16 ha. grond voor 128.000,met hi- begrip van alle schaden. De voorzitter deelde voorts mede, dat ten aanzien van aankoop van grond van de heer Oudijk rappor ten waren ingekomen van de des kundigen van de heer Oudijk en van de gemeente. De deskundige van de heer Oudijk kwam tot een to taalsom van ruim 99.000,en die van de gemeente tot ruim 68.000. De voorzitter deelde mede, dat de heer Oudijk bereid was het rapport van de; gemeentelijke .deskundige tot basis te nemen, mits hem gele genheid werd gegeven nog 3 tot 5 jaar van de grond gebruik te ma ken, tegen een door B. en W. te be palen pachtsom. Daarbij was de heer Oudijk nog bereid de koopprijs met 2176,te verlagen voor aan koop grond. Met deze transactie krijgt de gemeente alle grond langs de Jan Dorrekenskade in handen. Namens de financiële commissie sprak de heer van Egdom zijn waar dering uit voor het standpunt van de heer Oudijk, waarna de raad. tot aankoop van de grond besloot. Na een korte rondvraag werd de vergadering gesloten. HET GEMEENTEBESTUUR EEN DAG UIT. FEUILLETON Een verhaal vol verwikkelingen „Burgemeester", zei hij, tot aller verrassing in vrij goed Nederlands imet Slechtsi een l&cht Amerikaans accent, „als u en meneer de Gooyer ja, die laat ik niet los, dié is on misbaar voor me, we zijn oude vrienden, nietwaar John?" zo wend de hij 'zich met 'n raadselachtige glimlach naar de transpirerende ge meente-opzichter, „dius u en meneer de Gooyer en hier, deze dame", de schooier wist ook wel wat hij deed, beacht de Gooyer 'half geamuseerd, wa|nt Clarerubough wees Riek de Ruiter aan, met mij in de stappen en de andere heren en dame volgen dan naar.het gemeentehuis, zegt u? Uitstekend. Daar kunnen we rustiger kennis maken. Hallo boys!" dit tegen de muzikanten' 't was ge weldig, thunder ous! Ga allen een pot bier drinken., it's on me!" De muziek antwoordde met een wel wat onregelmatig geblazen fanfare en onder die tonen reed mr Claren- bough, eigenaar van de Claren- bough Chain Stores uit Chicago, naar het gemeentehuis van de stad, waar zijn vaders wieg had gestaan. In de auto van dokter Ooyevaar zaten de andere comité-leden een wednijg benauwd, want de dokter kon geen Cadillac bekostigen. De slager was maar voorin naast de bestuurdjer gekropen, maar me vrouw Boom en de apotheker Krui- derink zaten naast elkaar en wis selden naar hartelust hun indruk ken. uit. ,A,merika doet de Hollanders geen goed", overpeinsde mevrouw Boom raadselachtig. „Hij schijnt er anders fortuin ge maakt te hebben", gromde Kruide- rink. „Ik bedoel geestelijk", corrigeer de mevrouw Boom. „Het onder scheidingsvermogen gaat er verlo ren. Geld regeert de wereld en wie geld heeft, meent zich alles te kun nen veroorloven. Dat zie je nu maar weer aan die Klarenbos. Wie eeemt hij met zich in de auto? De burge meester, natuurlijk, dat kon-ie niet anders voor zijn fatsoen. Maar dan „Die brutale vlerk van een ge- meenite-rt>pziehlter"i viel Kruide|rink knorrig in". „Gisteren zat-ie te kij ken of-ie geen tien kon tellen en nou zit-ie op de top van de we reld". „Ja., èn..'1 mevrouw Boom pau seerde veelzeggend. Kruidjeriink zweeg, wachtte af, vol begrip. „Ik zeg maar", vervolgde me vrouw Boom, schijnbaar zonder enig verband met het voorafgaan de: „soort zoekt soort. Z.e vinden mekaar met één ogopslag. Enfin, we zullen zien. Ik zit in het school bestuur en meen te mogen eisen, dat het perfconieel zich althans in het openbaar behoorlijk gedraagt en niet bij vreemde Amerikanen in de auto kruipt.." „Maar hij vroeg toch zelf.." ri posteerde Kruiderink, wie zulk een consequentie toch tè ver doorge voerd werd- „Ik wacht af. Mijn tijd komt ook", herhaalde mevrouw Boom en nam een zuurtje. De schoolkinderen hadden gezon- De zoon van de bovenmeester had zijn gedicht opgezegd. De burgemeester had gespeecht. En de oudste wethouder. En het oudste raadslid, die me neer Klarenbos zijn vader nog ge kend had toen ie ih de winkel StEn'de voorzitter van de Midden standsvereniging, als collega. En het laatst van allemaal had meneer Clarenbough zelf gespeecht. Het was voor hun allen een gewel dige opluchting geweest, dat hij Ne derlands verstond en sprak. En ook nu sprak hij hen toe in z'n moe dertaal. TrvmiaHpis was mr Clarenbough gewikkeld in een allergezelligst ge sprek met de dochter van de burge meester. Corrie had in 't eerst haar schroom voor het door haar zo wei nig beoefende Engels moeten over winnen, maar nu ze er doorheen was, ontwikkelde zich de conversa tie uitermate vlot. Clarenbough bleek een gezellig pra ter enal sprak hij weinig over Chi cago,, over New York wist hij des te meer te vertellen. Hij bleek bij zonder op de hoogte van de politiek, zoals die door de UNO bedreven werd en Corrie verwonderde er zich over, dat een zakenman zo goed in al dergelijke dingen thuis was. Haar afkeer van de Amerikanen smolt langzamerhand weg, maar toch kon zij de gedachte niet van zich afzet ten, dat deze meneer Clarenbough het toch wel een beetje erg met zichzelf getroffen had endat hij voortdurend' een rol speelde. Ze vroeg zich af, met de intuïtieev scherpzinnigheid die vrouwen, eigen is, of dié Clarenbougs die zich hier presenteerde, zich nu werkelijk voordeed zoals hij was. (Wordt vervolgd) Woensdag zijn B. en W. onzer ge meente met de raadsleden een dag op tourneé geweest. Zjj brachten een bezoek aan „Huize Doorn" te Doorn, het Kröller museum op de Hoge Veluwe en bezochten enkele oudelieden-centra. PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur ds. J. van der Haar Nam. 6.30 uur Dr. G. Huls, Gouda. Wjjkgebouw Bomenwftk. V.m. 9.30 uur Ds. H. van den Akker Gouda. Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds. J. van Vliet, Maasdam. Nam. 7 uur Jeugddienst Dr. Stam, Rotterdam. Afgescb. Gemeente. J. J. Chd V.m. 9.3 en nam. 5 uur Leesdienst. ™^c~5 Juli, nam. 7 uur Ds. A. Ren. Geref. Geen dienst ^NDAGSDIENST wordt waargel nomen door dr. E. M. L. Hemminga<

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 6