is] a Jf 1;M De avonturen van Duimelot lloidgenezifig Nectar essence NIEUWS uit o*vz& Sport i*t ttBurgelijke stand Blijf meester Ten slotte werd in het zwembad alhier nog een waterpolowedstrijd gespeeld tussen de Gouwe I (heren) en een zevental, samengesteld uit spelers van de overige clubs uit de kring. Het was een mooi geilijk op gaande wedstrijdi. De ruststand was 1—1 en ook de eindstand was ge lijk nl. 22. Voor het Waddinx- veense zevental^, scoorde H. Brok twee fraaie dloelpunten. In het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat werd in het kader van de sportweek nog een fraaie en levendige demonstratie gegeven van tafeltennis. Een naturel spoeling doet uw gr(jze haren verdwijnen SALON DOELEMAN STREEKCONCOUES IN PUTTEPOLDER. Op de sportvelden in de Putte- polder werd in het kader van de sportweek een streekconcours van landelijke rijveirenigingen gehou den. Dit grote concours, dat 's mor gens om acht uur begon, was geor ganiseerd door het Streekverband Gouda. De uitslagen van de ochtendwed strijden waren als volgt: Afd. dres suur voor viertallen: 2e prijs Gou- weruiters Waddinxveen, 84 pnt. Individuele dressuurproef KI. L. M. en Z. Handicaple W. Schip pers met Jack 110 pnt. (Gouwerui- terlsi). 3e Ph. Koetsier op Sjors (Gouweruiters) 1291/* pnt. Individuele dresisuurproef klasse B: 2e W, Schipper (Gouweruiters) met Quibis 95V2 pnt.; 3e Ph. Koet sier (Gouweruiters) met Charl 92V2 pnt. Cajrilli spriggproef: 1. L. Lamens (Gouweruiters) met Narriman 6.66 pnt. Voor het tweede deel van deze hyppische dag, in de middaguren, bestond uiteraard een zeer grote belangstelling. Het middagprogramma werd ge opend met Klavertje-Drie. Vervolgens concours ingespannen tuig paarden, Stoelendans, Vrijheids dressuurproef en Pyramide 2e Ph. Koetsier met Charl (Gouweruiters). Concours eenspannen met tuig- paarden door dames i; Springen klasse B en L: 3e Ph. Koetsier, met Charles v. d. Gouweruiters met 4 ft. Onder leiding van de inspecteur de heer p. van Vliet werd een grote parade gereden met standaards en trompetten. Na het commando „in orde van inspectie" werd de forma tie geïnspecteerd door de heren P. Ripping, voorzitter van de lande lijke rijvereniging de Gouweruiters en de heer T. Ververs, voorzitter van de Sportweek. Het slot van dit hippisch feest was een jachtrit achter de jager- meester T. van Vliet. Deze werd gewonnen door mej. v. d. Graaf. Ter afwisseling werd 's middags een demonstratie gegeven met een landbouwvliegtuig met sproei-in- richtïng voor het toepassen van af weermiddelen tegen ziekte in cje landbouwgewassen. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Maak nu zelf Uw LI MONADE met de echte per flesje f 0.45 Alle smaken. Drogisterij A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1, Waddinxveen Telefoon 335 Voeten en oksels iris door Purol-poeder WADDINXVEEN BLEEF XERXES' GELIJKE. De strafschoppen beslisten. Het is een spannende wedstrijd geworden. Waddinxveen had een grote kans de beker thuis te hou den. Met hard zwoegen wist Waddinx veen de stand gelijk te houden. De strafschoppen beslisten het lot van de beker. Een prachtige verdediging, met een uitstekende doelman (Kramer), een pittige middenlinie, met een begaafde linkshalf, en een gladde voorhoede. Een hardzwoegend Waddinxveen presteerde het in de tweede helft naast de Rotterdammers te komen, bleef zelfs naast hen en toen scheidsrechter De Haan voor de laatste maal blies was het nog 11. Strafschoppen moesten de beslissing brengen en daarbij mocht Waddinx veen gelijkwaardig worden geacht. Helaas, dit bleek een schromelij ke vergissing. Ni'et een van de drie strafschoppen wisten de geel-zwar- ten te benutten en daarom was één treffer van de Rotterdammers vol doende om hen als overwinnaars huiswaarts te doen keren. Aan het slot van de dag werd op het Stationsplein een openluchtfilm vertoond. GESLAAGD. Voor het Mulo-examen slaagde onze plaatsgenoten J. den Boer en M. van Leeuwen. Voor het toelatinglsexamen van R.K. H.B.S. te Gouda slaagden André van den Dool en Johan Mul- leman, leerlingen van de St. Jozef school. COLLECTE-OPBRENGST. De collecte ten bate van de rheu- ma-bestrijding heeft 242,50 opge bracht. kapitein. Onze plaatsgenoot, de heer A. J. den Boon is bevorderd tot kapitein op de grote vaart. Volgende week maakt hij zijn eerste reïs in zijn nieuwe functie naar Brits-Colum- bia. GEEL WA ARSCHUWIN GSLICHT BIJ HEFBRUG. Op de oprit van de Brugweg naar de hefbrug is thans een geel knip perlicht geplaatst ter waarschuwing voor het doorgaande verkeer op de Henegouwerweg. SPAARBANK. Bij de Coöperatieve Boerenleen bank werd ïn Juni ingel. ƒ249.764, en terugbetaald 202.008. Het laatst uitgegeven boekje is no. 7396. VAARTUIGEN. Gedurende de maand Juni pas seerden 3460 vaartuigen de hefbrug over de Gouwe. Voor 304 schepen behoefde de brug niet te worden geopend. NIEUWE AANSLUITINGEN TELEFOON. No. 786 B. Krins, Hoofd der Herv. school, Sniepweg 13; No. 771 C. v. d. Linde, Dorpsstraat 22; No. 787, A. de Vries, Hoofd der Herv. school Prunusstraat 6 No. 751, J. H. den Boer Groentenkwéker Henegouwer- weg 11 No. 763, H. K. v. d. Loo, Accoutant, Acaciastraat 2. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Juni ingelegd 15,489,3'2; terugbetaald 21.363,tö. OMWISSELING VAN DE OUDE ZILVEREN GULDENS. Wij herinneren er nog even aan, dat de oude zilveren guldens, die nog ih omloop zijn, tot uiterlijk 22 Juli bij de postkantoren kunnen worden ingeleverd. Daarna zullen ze ongeldig zijn. Kijkt u nu nog even na of u nog oude guldens bezit. Denkt u daarbij vooral ook aan spaarpotten en dergelijke. AANRIJDING. Dinsdagmorgen vond een aanrij ding plaats op de Rijksweg no. 12 onder deze gemeente, tussen een tweetal auto's. Uit de richting Den Haag kwam de heer H. ten K. uit Ambt Delden met zijn personen auto. Ter hoogte van het viaduct bij de Bloemendaalseweg wilde hij een drietal voor hem rijdende auto's passeren, hoewel in verband met wegwerkzaamheden op dat wegge- 'deelte een inhaaiverbod bestaat Uit tegenovergestelde richting na derde met een bestelauto de heer P. den H. uit Goudla. Deze wilde een botsing nog voorkomen door naar de middenberm van de weg uit te wijken, waarin hij niet slaagde. Beidé auto's kwamen hierbij met een flinke klap tegen elkaar aan. De motorrijtuigen werden aanzienlijk beschadigd. De bestuurders van de auto's kwamen er met lichte ver wondingen af. De rijkspolitie maak te proces-verbaal op. PRESTATIE „ONVERMOEID VOORUIT". Naar wij vernemen behaalde het bekendé Waddinxveens Mannen en Vrouwenkoor „Onvermoeid Voor uit", dirigent de heer Ge van de Beek uit Schoonhoven weer een mooi succes op het groot Nationaal Concours te Leiden. Het Mannen koor behaalde in de Ere-afdeling een eerste prijs met 326 punten. Het Vrouwenkoor in de 2e afdeling een eerste prijs met 333 punten. Voor waar een mooi' resultaat voor de di rigent, daar hij met de gemengde zangvereniging Belcanto uit Bos koop ook een eerste prijs met 332 punten behaalde. SPORTWEEK 1955 Deze week ïs in alle opzichten geslaagd. Alleen T.O.O.S. heeft dloor die ene dag van regen niet kunnen werken. 3 o. J O 49. Nu moesten ze weer naar huis. Duimelot wilde zijn schaatsen al weer onderbinden, maar Lange Jaap en de boer wilden daar niets van horen. „Je hebt nu genoeg ge schaatst." zeiden zij. „Je moet maar een beetje op je gezondheid passen, nu je pas in dat ijskoude water hebt gelegen." „Ik zal jullie met paard en wagen een eind weg brengen," zei de boer. Zo gebeurde het. Duimelot, Lange Jaap en 't IJlleine Ding gin gen achter op de wagen. De boer wees naar Likkepot en Ringeling. „Komen jullie maar bij mij op de bok zitten, dan mag je om de beurt de leidsels vasthouden," Dat lieten ze zich geen twee keer zeggen. De boerin werd hartelijk bedankt voor haar goede zorgen, en daar gingen 50. De boer bracht ze een heel eind weg. Ze moesten nog een klein stuk je lopen en dan waren ze er. Hals over kop vielen ze dé deur binnen, en door elkaar vertelden ze het gro te nieuws. „Duimelot was bijna ver dronkenhjj reed in een wak Lange Jaap heeft hem er uit ge haald. „Ach wat," zei Vader Hand „Ik geloof er niets van, jullie foppen me Duimelot kan toch zwemmen.'' „Ja, maar vader, nu hielp dat niet," legde Duimelot uit, „en als Lange Jaap er niet was geweest....'' Nu moesten Vader en Moeder Hand het wel geloven. Ze waren trots op Lan ge Jaap. Vader Hand klopte hem eens op zijn schouder. „Flink ge daan, jongen!" (wordt vervolgd) De belangstelling bij de wedstrij den waren enorm. Vooral de tradi tionele zwemwedstrijden iu de Gou we, daar was de belangstellig als nooit te voren. Bij het wielrennen en de Ruiter sport op beide Zaterdagmiddagen was de belangstelling minder als dat de verwachtingen waren. Bij deze 10e Sportweek zijn er drie bestuursleden, welke voor de 10e maal zitting hebben, in het co mité de heren T Ververs, F. Len zen en*' A. C. van den Bosch. Dat het comité, nu de Sportweek achter ons ligt, nïet stil zit, blijkt ook nu weer. Op 20 Aug. 1955zal in samenwer king met het dagblad Parool de film vertoond worden: „De Toer de Frans 1955" 20 dagen nadjat de Tour afgelopen is. Dit is wél een bijzon derheid. De verenigingen hebben in deze week hun beste beentje voorgezet. De wandelsportvereniging W.I.K. heeft op de openingsavond 1400 wandélaars gehad. Dit is voor deze jonge vereniging verbazend veel en zij hebben zich er moedig doorheen geslagen. Het zwembad was tot driemaal toe overvol. Jammer dat de perrons in het zwembad zo smal zijn. Op die voetbalvelden was steeds een behoorlijke belangstelling. De schooljeugd heeft volop aan deze sportweek kunnen deelnemen. Wel zouden wij de sportweekcom missie willen aanraden om school- athletiek in het programma op te nemen. JEU GDN ATÜURW ACHT GAAT UIT as. Zaterdag gaat een gedeelte van de Jeugdnatuur wacht een dag je uit, per fiets naar Afifauna. W.Z.C. DE GOUWE. De Gouwe I heren zijn er in ge slaagd om Zwïp I uit Den Haag met een 3-1 nederlaag naar huis te stu ren. Het was een gelijk opgaande strijd van twee ploegen, welke geheel aan elkaar gewaagd waren. De Zwip-ploeg iets sneller, maar dé Gouwe koos beter positie, vooral de uitstekend spelende van der Linde was voor de Zwip-mensen de grote hinderpaal. Gouwe II won verdiend met 3—1 van S.V.H. 3' ui't Hillegersberg. Dit zevental, pas gepromoveerd naar de 2e klasse der K.N.Z.B., heeft uit Angel Face poeder en crème tegelijk f 2.35 en f f 4.75 SALON DOELEMAN MIST Iets nieuws van Pond's Ben make up in vloeibare vorm f 3.25 |j SALON DOELEMAN Aangiften van 30 Juni t.m. 6 Juli: Geboren: Hilly Hendpika dochter van H. van Dijkhuizen en W. G. van den Berg, Kerkweg 71; Anne Marie dochter van W. J. Pij pers en T. Klos, Burg. Trooststraat Adrïana Johanna dochter van W. Oudijk en C. van Gils, Tweede Bloksweg 14; Willem zoon van K. Baas en N. Zalm, Nesse 34; Cornelia Pieternella dochter van P. van der Starre en L. Kersseboom, Noordkade 255; Alisa Hilja dochter van J. A. van Dijken en T. A. Ström, Zuidka- kade 69; Johanna Theresia dochter van J. N. Janmaat en I. Brugman, Acacia straat 21. Ondertrouwd!: N. Krabbendam en G. W .van Klaveren. Gehuwd: D. Huurman en A. J. Se- keris. Overleden: Matje Pijpers 85 jaar, e, v. P. Tamerus. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 3 muntbiljetten; 1 rammelaar; 1 herenregenjas; 1 wol len shawl; 1 glacé handschoen. Verloren: 1 zadeldekje; 1 bruine portemonnaie met inhoud; 1 sleutel bos; 1 zwarte glacé handschoen. vier wedstrijden nu 6 punten. De zwemdriekamp Gouwe-G.Z.C.- Donk van Donderdag 7 Juli is we gens te lage temperatuur van het water uitgesteld tot Dinslag 12 Juli. Gouwe dames verloren van de D.K.R. dames met 16. Zaterdagavond zijn er wedstrijden in het zwembad. Gouwe dames-B. Z.C. dames; Gouwe adsp.-Boskoop adsp.; Gouwe III-Boskoop II; Gou we II-Z.I.A.N. 3 uit Den Haag. BE FAIR. Zaterdagavond speelt het eerste elftal tegen Goud,erak I in het ka der van de G.V.B. die deze zomer haar 50-jarig bestaan viert. Al wordt dit geen overwinning, hij kan toch leerzaam zijn voor de wit-zwarten. Aanvang 7 uur.^ W.S.E.-NIEUWS. De laatste competitie-wedstrijd tegen Waddinxveen H is na onder ling overleg besloten deze niet meer te spelen, te meer nu a.s. Zaterdag PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk 9.30 uur v.m. Ds. G. ALers, Rotter dam; 6.30 nam. Ds. J. v. d. Haar Wykgebouw Bomenwjjk. 9.30 uur v.m. Ds. J. v. Haar; 6.30 uur nam. Ds. G. Alers Gereformeerde Kerk. 10 uur vim. en 6.30 uur nam. Ds. J. Snoey N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". 3.30 uur nam. Ds. H. M. Cnossen, Amsterdam Chq. Afgesch. Gemeente. 9.30 uur v.m. en 5 uur nam. lees- dienst. Donderdag 14 Juli nam. 7 uur Ds. G. J. Zwoferink van Kampen Rem. Geref. Gemeente. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. ZONDAGSDIENS wordt waarge nomen door Dr. P. v. d. LINDE. de jubileum-wedstrijdien van de afd. Gouda beginnen. Hiervoor gaat W. S.E. I bij Sportlust I in Woerden op bezoek. Dit is een totaal onbekende tegenstander, gezien echter dat zij enkele klassen hoger speelt, zal de ze opgave wel te zwaaar zijn. Verder wordt hiervoor gespeeld Be Fair IGouderak I, aanvang 7 uur jMoeroapelle IVerheul I, aanvang 7 uur; Waddinxveen Z I Nic. Boys I, aanvang 7 uur. Het bestuur van W.S.E. verzoekt beleefd aan heren onderwijzers en leiders en ook aan de school voet ballers te willen trachten.de junio renbal, (zo goed als nieuw) welks zoek geraakt is, terug te bezorgen bij de heer Vaneman, Kerkweg bij Ziekenzorg. De Junioren werden er aan her innerd dat, nu de Sportweek en de schoolvoetbal is afgelopen, er 's; Woensdagsavonds weer trainen is. POSTDUIVEN VLUCHTEN, De Waddinxveense postduiven vereniging „De Sperwer" hield een wedvlucht vanuit Li-moges (Fr.) De afstand was 733 km. De duiven werden gelost om 6 uur. Aankomst le duif 16.01.39 uur. De uitslag luidt: W. v. d. Water 1 7 11; N. Rupke 2'; P. Vink 3 13 15; Jac. de Beer 4 6; W. v. d, Jagt 5 8; H. J. v. Berg 9; F. Rip 10; W. van Ringelen- stein 12; H. van Dijk 16; Nic. v. d. Zijden 14. De postduivenvereniging „de Zwaluw" hield een wedvlucht van uit Chateauroux. Afstand 618 km. De duiven werden gelost om 5-30 uur. Aankomst le duif 14.12 uur. Aankomst laatste duif 16.04.56 uur. De uitslag luidtA. Groenendijk 1 11; C. de Lang 2 12; T. Boere 3.; P. Loendersloot 4 5; L. de Bruin 6; H. Russcher 7; D. la Grand] 8; T. Baan 9 10. V. EN A.V. WADDINXVEEN. Het eerste elftal van Waddinx veen speelde in de sportweek tegen Xerxes en behaalde een gelijk spel, een resultaat dat niet slecht was, gezien de wijzigingen in het elftal, en na enige wedstrijden waar men de spelers kan proberen zal men best weer een goed elftal krijgen. Het tweede verloor de uitwedstrijd tegen G.S.V., maar speelde met tien man, daar er een speler verstek liet gaan. Waddinxveen Z speelt a.s. Zater dagavond om 7 uur op het terrein in het Noordeinde tegen Nic.-Boys voor de beker van de jubilerende afdeling Gouda. Dit zal een zeer spannende wedstrijd worden en wij durven ons niet aan een voorspelling te wagen. Waddinxveen is van de eerste ronde vrij en komt direct in de volgende ronde tegen de win naar van de wedstrijd R.V.C.-V.E.P. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Achtste Laura-rit start 12 Juli De achtste Alphense Rij wiel-Vier daagse (Laura-rit) ils vastgesteld op 12, 13, 14 en 15 Juli. Ook de acht ste laura-rit omvat weer een aan trekkelijk parcours. De duur van de tocht voor de eerste drie dagen is vastgesteld op tien uur terwijl de laatste tocht op een maximum duur van 8| uur is gesteld. Enkele stempelposten zullen niet eerder dan een bepaald uur worden openge steld, en zij, die na de gestelde tijd binnen komen, beschouwd worden als te zijn uitgevallen. Ieder die de leeftijd van 14 jaar heeft bereikt, kan voor deze Vier daagse bij het secretanaat Haze- veld 27, Alphen aan de R«n> schrijven. Voor deelname tochten is geneeskundige keurmg alleen verplicht voor dee.lneemsterS en deelnemers boven 60 jaar. De officiële opening van de Lau- raweek zal op Maandagavond, 11 Juli voor het raadhuis te Alphen aan den Rijn doo" een der leden van het ere-oim.té plaats hebben. Ook op de avonden der I-aura-week zal voor ontspanning worden zorg gedragen. Zo zal aan alle deelne mers van de Laura-rit een gratis toegangskaart tot het vogelpark Avifauna worden verstrekt. De omschrijving v. h. parcours luidt Rit 1: (Dinsdag 12 Juli: 115 km.) Alphen aan den Rijn, Hazerswoude, Zoeterwoude, Leiden, Rijnsburg, Katwijk Binnen, Katwijk aan Zee, Wassenaarse Slag, Scheveningen, Den Haag, Leidsendam, Zoeterwou de, Moercapélle, Waddinxveen, Bos koop, Alphen aan den Rijn. Rït 2: (Woensdjag 13 Juli 118 km): Alphen aan den Rijn, Aardam, Nieuwveen, Vrouwenakker, De Kwa kei .Amstelveen, Amsterdam, (Schip hol), Aalsmeer, Hoofddorp, Heem stede, Bennebroek, Vogelenzang, Hil- legom, De Zilk, Noordwijkerhout, Noordwijk aan Zee, Noordwijk Bin nen, Voorhout, Oegstgeest, Leiden, Leiderdorp, Hoogmade, Woubrugge, Alphen aan den Rijn. Rit 3 (Donderdag 14 Juli 120 km.) Alphen aan den Rijn, Zwammerdam Bodegraven, Woerden, Harmeien, De Meern, Utrecht Bilthoyen, Lage Vuursche, Hollandse Rading, Loe- nen Nieuwersluis, Breukelen, Koc- kengen, Noorden, Nieuwkoop, Aar- landerveen, Alphen aan den Rijn. Bit 4: (Vrijdag lS Juli 100 km.): Alphen a. d. R«n> Hazerswoude Rijndijk, 'Hazerswoudie-Dorp, Zoe- termeer. Pijnacker, Delfgauw, Delft Kethel, Bijdorp, Schiedam, Rotter dam, Nieuwerkerk a. d. IJssel Moordrecht, Gouda, Reeuwijk, Bo degraven, Alphen aan den Rijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2