VAM HBBZIK MIW (SA0ICAA1 10 pCt KORTING Rheuma-bestrijding ■■«■■II ZUID - HOLLAND bport u% 't Uoct. ■liraniiiraiiiraiiinimraiiiiraiiMim Onder het personeel van de Rijks politie is geen gegadigde |die dit pand wil betrekken. Er zijn even wel verschillende personen, die dit pand willen huren. B. en W. zijn echter van mening dat de gemeente geen huurwoningen moet gaan ex ploiteren. De raad besloot overeenkomstig het voorstel van B. en W. tot open bare verkoping over te gaan. De voorzitter deelde voorts mede, dat een extra-contingent van drie woningen is toegewezen voor de vervanging van huizen, die aan de woningvoorraad moesten worden onttrokken, zodat Waddinxveen in totaal 15 woningen extra toegewe zen gekregen heeft. Evenals voorgaande jaren werd aan de Goveka, de vee- en kaas- tentoonjstelling, die binnenkort te Goudja zal worden gehouden een sbusidie verleend van f 50. In verband met aanzienlijke stij ging van het aantal leerlingen bij de Chr. Uloschool kreeg de Vereni ging voor Chr. Nat. schoolonderwijs een beschikbaar lokaal van de openbare lagere school B toegewe zen, voor de oplossing van de tijde lijke huisvestingsproblemen. Met de door Ged. Staten toegezon den ontwerpen voor een nieuwe sa larisregeling voor de secretarissen en de ontvangers ingaande 1 Janu ari 1954 ging de raad accoord. De salariëring van de vakleerkrachten werd aangepast aan de Rijksrege ling. Bij de rondvraag klaagde de heer Pille over die zeer geringe druk op de waterleiding. De voorzitter deel de mede juist dezer dagen ook een klacht te hebben ontvangen van de Vereniging van plaatselijke meu belfabrikanten, waarin gewezen werd op het grote ongerief voor de industrie van deze geringe water druk. Het gemeentebestuur zal zich met deze klachten nogmaals wenden tot het gemeentebestuur van Bos koop. Verder deelde de burgemees ter nog mede, dat B. en W. een des kundig advies hebben gevraagd van het Rijksinstituut voor de Drink watervoorziening, ook ai in verband met de watervoorziening in de Put- tepolder. De heer Kooijman bracht het zwemmen op Zondag in de Gouwe ter sprake. Ofschoon hij over het algemeen niets tegen het zwemmen heeft, vroeg hij naar de mogelijk heid om maatregelen te nemen te gen het zwemmen in de Gouwe op Zondag als zijnde de dag des Heren. De voorzitter zegde een onderzoek toe. vingen van de bloeiende bollenvel den, Boskoop, de rozentuin in de polder, en het Westland. Het gedeelte polders vangt aan met d® tekst: „De polder in! Geen land zo hoog, zo ver, zo wijd'' met het drietal artikelen: Het Molenge- bied van Rijnland, De Krimpener- waard en de Alblasserwaard en de Zuid-Oosthoek. Van het hoofdstuk Ons Eilandenrijk volgt de beschrij ving van een passe-partout - auto tocht door de provincie en een 7-tal fietstochten door Zuid-Holland, te weten: Door de duinen en langs de bollen (60 km.); Door het Westland en over de Eilanden (110 km) Door het plassengebied (53 km.) naar Boskoop (59) met route over Wad dinxveen, dorp, dat 'in de laatste tijd een centrum van industrie wordt; door het polderland (100 km), langs de rand der wildernis (60 km) en door de Oosthoek (70 km.). Met betrekking tot Waddinxveen wordt in deze nieuwe uitgave van de V.V.V. ook nog melding gemaakt van de route langs de Gouwe naar Boskoop met de opmerking: aan ie dere kant van de rivier is een weg; de rechtse is de mooiste. E. v. E. Maakt Nylon Blouses e. d. HAGELWIT Per flacon 85 ct. Drogisterij A. VAN DER HEIDEN De Provinciale V.V.V. te Den Haag heeft een nieuwe uitgave over Zuid-Holland het licht doen zien, bevattende een beschrijving der steden, badplaatsen, plassen, bloe men en vruchten, polders, eilanden en tochten. Het geheel wordt (voorafgegaan door een gedicht van H. Marsman (1899-1940) afgedrukt over een pol derfoto: Denkend aan Holland - zie ik breede rivieren - traag door oneindig laagland gaan De stem van Zuid-iHolland uit zich door het stedenschoon van Den Haag, residentie en regeringstad van Nederland, Rotterdam, de nieu we stad, Schiedam een symbool, Vlaardingen, stad van haring, olie raffinaderij en industrie, Maassluis, der dorpen koningin, Den Briel, de stad der geuzen, Dordrecht, de ou de schildersstad, Leiden, de acade miestad van wereldreputatie, Delft, de prinsestad, Gouda, de glazenstad aan de IJssel, Woerden, waar de boerenkaas ter markt komt Oude water, de stad waar heksen gewo gen werden, Schoonhoven, de zil verstad) aan de Lek. Haastrecht, waar eens de duivel kwam, Gorin- chem, de fel-omstreden hoofdplaats van het land van arkel, Vianen in de Vijf Herenlanden, Leerdam, de stad van glas en bloesem en Aspe- ren en Heukelum, schimmen dei- Middeleeuwen. Van de Zuid-Hollandse badplaat sen wordt Scheveningen, de inter nationale badplaats genoemd; voorts Noordwijk aan Zee (Noordwijker- hout): de elegante bloemenbadplaats Katwijk aan Zee: de familiebad- plaats; Wassenaar: villadorp en badplaats; Wassenaarse slag; lof der duinen; Kijkduin; Terheide, het druiveland aan zee; 's Gravenzande: de badplaats van het Westland; Hoek van Holland: Rotterdam aan Zee; tenslotte Oostvoorne, Rockan- je en Ouddorp. De glorie van het plassengebied meldt als onderdelen centra van watersport; het land der stromen en de Biesbos. In de afdeling Bloe men en vruchten zijn er beschrij- pe 72-jarige Dit echtpaar dat op 2 Augustus a.s. hun gouden Huwelijksfeest hoopt te vieren, i's sinds 42 jaar in onze gemeente woonachtig. De bruide gom was het grootste deel van zijn Vink en de 70-jarige W. 'Vink van flor L»»» loopbaan werkzaam als houtschip- per bij de voorm. Houthandel van Wessem en bij de N.V. Houthandel Alblas. Van deze zijde hartelijk ge lukgewenst. Over enige dagen wordt het ge heim, dat aan de Rheuma-verras- singsactië ten grondslag is gelegd, bekend gemaakt. Niet minder dan een kwart milloen gulden aan prij zen, verdeeld in 5456 porties, waar van 4 van f 15.000.4 van f 5.000., 4 van f 1.000 240 van f 100.—, 400 van f 50.800 van f 25.en 4000 van f 10.-zullen tijdens een gezamenlijk radio-programma- wor den toebedeeld. Zoals bekend, zijn de Rheuma-verrassingscouvertjefs verkrijgbaar in viler kleuren, name lijk oranje, rood, wit en blauw. De couvertjes kosten f 0,50 per stuk, terwijl de opbrengst gehèel bestemd is voor de bestrijding van de rheu- ma, waaraan niet minder dan an derhalf millioen mensen in ons land lijden, waarvan /tienduizenden èe- bukt gaan onder een moeilijk te beschrijven geestelijk en lichamelijk leed. Deze wrede en Vreselijke ziekte kan vernietigd worden, hetgeen mo gelijk is, indien alle Nederlanders deelneming betuigen. Op een orgi- nele en sympathieke manier is dit mogelijk gemaakt en wanneer we de winkeliers van hun laatste cou vertjes afhelpen, hebben wij de kans zelf wellicht een fortuin te beërven terwijl we de zekerheid hebben dat we onze medemensen door middel van deze verrassingsactie levens geluk zullen toebedelen. BE FAIR Zaterdagavond speelde Be Fair 2 uit tegen Goudierak 2. Het was een vlotte wedstrijd welke met 5-1 werd gewonnen. De Leeuw, Hoek, Oudijk en Alblas, ieder een doel punt en D. van den Berg nam 2 doelpunten voor zijn rekening. Heden Vrijdag 29 Juli is het twee jaar geleden dat Be Fair werd op gericht. Voor dezegelegenheid is er die avond op het terrein voor de leden doppen zoeken, aanvang half acht. W.Z.C. DE GOUWE Nu de competitie is afgelopen. A.s .Zaterd»s--w*i—ccnrnegin wor den gemaakt met de nederlaagserie zowel voor het le als het 2e herenze vental is uitgeschreven. Deze ne- uciiaagserie Bestaat uit een reeks van. zes wedstrijden tegen hoofd- en eerste klassers voor Gouwe 1 en te gen derde 'klassers voor Gouwe II. Om het programma volledig te ma ken is er steeds naar gestreefd om er een derde wedstrijd aan toe te voegen. De aanvang der wedstrij den is steeds 7.30 uur. Er zal meest al op Woensdag en Zaterdag wor den gespeeld (één uitzondering daar gelaten). Deze serie zal worden on derbroken door zes bezoeken, de jaarlijkse vierkamp tegen Pinquins, terwijl aan het slot van het seizoen naar alle waarschijnlijkheidi een po- lotournooi zal worden gehouden, zo als men ziet heeft de T.C. van de Gouwe niet (stilgezeten. Laat nu ook sportminnend Waddinxveen eens van haar - naar wij hopen - groite teleurstelling blijk geven, grote belangstelling blijk geven, verwachten daarvoor is het nu een maal een nederlaagserie, maar wel mooi en goed waterpolo en daar gaat het om. Laat Waddinxveen trachtten de ereplaats te behouden die het bezet, als het ging om de publieke belangstelling voor water polo en waarom het vorig jaar nog DORPSSTRAAT 37 TELEFOON 437 Restanten Jongens blouses Wasecht vanaf 2.*'4 Restanten Jongens broeken vanaf 2.48 Restanten Costuum rokken Gaan nu spotgoedkoop de deur uit Haast U De moderne Zwarte Overhemden met vast boord, pracht poplin nu slechts 12.^ Witte en gekleurde Dames truitjes kleine restanten nu vanaf 2.23 Dames Onderjurken 86 smaakvolle kantgarnering v.a. 1. Fantasie Sokken en Ankiets vanaf 94 ct IJzersterke Werksokken nu voor 2.43 Wasechte Tafel- en Ontbijtlakens als extra extra koopje nu vanaf 3.48 Nog enige Manchester pakken voor de spotprijs 45.^3 Wederom een kleine voorraad in onze bekende Nylon kousen A-keus van 3 95 v. slechts 2"9^ Baddoeken faquard weejsel vanaf 69 ct Alle maten Petten zolang de voorraad strekt v.a. 2.^3 Prima Petrol Werkhemden nu nog alle maten extra koopje 4.^3 Deze week extra voordelige koopjes in Wollen- en Molton dekens Onze Fantasie Pantalon en geruite en effen Weekendshirts Een prettig en gemakkelijk zittend artikel. Zijn nu extra goedkoop. Witte en gekleurde Dames Skisokjes vanaf slechts 69ct Unieke koopjes in Fantasie Dames Ondergoederen Tot en met Zaterdag 30 Juli nog op alle niet extra voordelig geprijsde en opruimings goederen BlBlIliniHllliailM

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2