VERZEKERINGEN De avonturen van Duimelot A. van der Sloot Burgerlijke stand Sport in 't Icoet. DE MAN UIT CHICAGO een Meisje net Kosthuis Het w< AFSCHEID DR. SPEELMAN. Vrijdagavond heeft dr Speelman haar laatste spreekuur gehouden voor het zuigelingen-consultatiebu- reau van het Groene Kruis. In ver band! met haar vertrek naar Den Haag heeft dr. Speelman nl. haar ontslag moeten nemen als leidster van de consultatiebureaux voor kleu ters en zuigelingen van het Wad- dïnxveense Groene Kruis. Op het laatste spreekuur van de kinderarts waren aanwezig notaris D. B. van dep Most als voorzitter en de heer H. Jenné als secretaris van het Groene Kruis. De heer van der Most sprak ,dr. Speelman op waarderende wijze toe en memoreerde dankbaar het vele werk, dat de kinderarts ge durende meer dan 25 jaren voor het Groene Kruis in Waddinxveen heeft verricht, aanvankelijk als leidster van het consultatiebureau voor zui gelingen, waarbij later nog kwam het toen ingestelde kleuterbureau. Als stoffelijk; blijk van waardering werd de vertrekkende arts een bloe menhulde aangeboden. BEROEP AANGENOMEN. De heer C. Snoey, heeft bet be roep naar de Geref. Kerk te Dintel- oord aangenomen. BOTSINGEN OP RIJKSWEG. Zondag zijn op de Rijksweg onder Waddinxveen drie aanrijdingen ge beurd, waarvan twee op het gedeel te waarop wegens werkzaamheden het verkeer in beide richtingen over één rijbaan wordt geleid. De buiten gewoon grote drukte in het afgelo- pen weekeinde veroorzaakte vooral op dit stuk weg een grote opeenho ping van auto's. Omstreeks het mid daguur trachtte een uit Den Haag komende vrachtauto tijdens de grote drukte te keren. Een achteropko mende scooter, bestuurd door een Rotterdammer vloog op de vracht wagen. Zelf kwam de berjjder er nog goed af, doch zijn scooter werd lelijk gehavend. Tegen het vallen van de avond botste op hetzelfde weggedeelte bij het viaduct van Bloemendaal, een viertal achter elkaar rijdende auto's opeen. Vooral de auto bestuurd door de heer A. M, Ch. de Booij uit Den Haag werd zwaar beschadigd. Zijn naast hem zittende vader vloog bij het plotseling remmen met het hoofd tegen de voorruit en moest tengevolge daarvan per ambulance worden overgebracht. Ook de auto van de heer Groeneveld uit Vlaar- dingen werd daarbij aan beide zijden beschadigd. De inzittenden van alle auto's kwamen met lichte verwon dingen en de schrik vrij. Des avonds werd nog een perso nenauto van een Rotterdamse gara gehouder bij het inhalen „gesneden" als gevolg waarvan lichte materiële schade ontstond. nieuwe garage. Het gemeentebestuur heeft aan de heer A. Boonstoppel alhier een bouwvergunning verleend voor de bouw van een garage aan de Oran jelaan, tegenover zijn huidige be drijf. Het gebouw krijgt een oppervlak te van 21 bij ruim 35 meter. Behal ve de garage en werkplaats worden in het gebouw ondergebracht, twee kantoren, een toonzaal en een ma gazijn. Tevens zal hierin een door- s(meer-inri'chting worden aange bracht, zodat Waddinxveen een mo dern garage-bedrijf rijker zal wor den. In de toekomst komt langs dit bedrijf een straat te liggen. Zolang deze weg nog niet is aangelegd zal de verbinding van de Oranjelaan gevormd worden door een betonnen- brug. WOONWAGENKAMP VERPLAATST. Op de hoek Onderweg-Zesde Tochtweg is een terrein gereed ge maakt, dat aal moeten dienon tot woonwagenkamp. Met de opruiming van het oude kamp aan de Sniep- weg is ieeds een begin gemaakt. Op deze wijze zijn de woonwagens een behoorlijke eind buiten de gemeen schap geplaatst. NOG ENKELE GELUKKIGEN. Verleden week slaagden voor het Middenstandsdiploma: Mevr. Duits- Bos, Mevr. Verkade—Hofman, Mej. H. van 't Slot en de heer G. Tref fers. Zij ontvingen hun opleiding bij de heer J. H. Visse, alhier. ZUIGELINGEN-BUREAU. De eerstvolgende zitting voor het zuigelingen-bureau van het Groene Kruis wordt gehouden op Dinsdag middag 9 Augustus a.s. van 3 tot 5 uur. PREDIKBEURTEN, op Zondag 7 Augustus 1955. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur ds. J. van der Haar nam ,6.3'0 uur de heer D. D. Konings uit Putten. Wykgebouw Esdoornlaan v.m. 9.30 uur de heer D. D. Konings uit Putten nam. 6.30 uur de heer J. A. Kruithof uit Monster Geref. Kerk v.m. 10 uur Ds. J. Meynen uit Den Haag nam. 6.30 uur Ds. Feenstra uit Sche- veningen. Ned. Herv. Gem. Wet en Evangelie nam. 3.30 uur Ds. J. van Vliet van Maasdam. Chr. Afgesch. Gem. v.m. 9.30 en nam. 5 unr leesdienst Vrijdag 12 Aug. nam. 7 uur de heer J. W .Slager van Stavenisse. Rem. Geref. Gem. v.m. 10 uur Prof. W. F. Zuurdeeg uit Chicago MEDISCHE DIENST. De ZON DAGSDIENST wordt waargenomen door dr. E. M. L. HEMMINGA. DAMESKAPSALON Oranjelaan 24 Telefoon 457 MANICURE en EPILEREN Aangiften van 28 Juli a.m. 3 Aug. GeborenPetrus Johan Maria zoon van J. Nobel en C. M. d!e Vos, BloemendAalseweg 58; Kors zoon van K. van Tilburg en Chr. van der Linde, Dorpstraat 49 Bernardus zoon van P. Hofman en T. C. Brouwer, NoordeindJe 11; Franciscus Jacobus zoon van W. H. de Bruin en C. Binken, Bloemen- daalseweg 14; 57. En daarin had hij gelijk. De vrouw, die een kromme rug had van ouderdom, was 's ochtends vroeg al van huis gegaan om wat hout te halen voor haar kacheltje. Ze had uren door de sneeuw gelopen, maar ach ,ze was niet sterk genoegd meer om veel hout te sjouwen, en ze werd zo moe van het lopen door de sneeuw. Daarom had ze eindelijk maar het besluit genomen om terug te gaan naar huis. Zachtjes murmel de ze wat bij zichzelf. „Wat is het toch koudmijn handen zijn er helemaal blauw van.en er is nie mand om mij te helpenjajaja, nog een uurtje en dan ben ik weer thuis....'' Op dat ogenblik hoorde zij een jongensstem, die haar riep. 58. „Goeden middag, oud vrouwtje" riep Duimelot heel vriendelijk. „Gaat u naar huis toe Het oude gezicht klaarde helemaal op, toen de vrouw die drie jongens bij de sneeuwpop zag staan. „Ja, ja", mummelde zij, „Ik heb hout ge sprokkeld. Wat hebben jullie; een mooie pop gemaakt. Die is wel twee keer zo groot als hij". Ze wees op 't Kleine Ding. Ze lachte een beetje, want ze vond de hoge hoed die de pop op had, heel leuk staan. Toen knikte ze de jongens nog eens toe en wilde al weer verder sloffen, want er was thuis iemand die op haar wachtte, en die haar erg nodig had. Maar nu zei Lange Jaap iets, waardoor zij opnieuw stilstond. Ondertrouwd: D. van Mannekes en K. W. Oudijk; C. N. A. Heijkoop en A. J. de Jong; Gehuwd: G. A. van Rhijn en E. M. Th .Boekhorst; P. van Leeuwen en M. J. A. van der Krans; J. van Klaveren en C. H. van Vuuren GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 zwarte portemon- naie met inhoud; 1 shag doos; 1 zwarte vulpen; 1 rode pantoffel. Verloren: 1 zwarte regenjas en shawl; 1 wit schoentje; 1 herenre genjas ;1 bril en doos; 1 grijze slaap zak; 1. motorbril; 1 beige heren schoen; 1 rood vest. Voor het komende heizoen is Wad dinxveen I als volgt ingedeeld: Alphia, Ammerstol, C.K.C., D.H.Z., Dinova, Lekkerkerk, Leonidas, O.iXI. Overmaas, V.D.L., V.O.C., Waddinxveen. W.S.E. NIEUWS. Het nieuwe voetbalseizoen begint weer spoedig. 10 en 11 September worden de eerste wedstrijden ge speeld. Dug zorgt dat ieder op de training aanwezig is, om zich weer wat fit te maken. Voor de handbal begint de trai ning op Dinsdag 16 Augustus, waar ook de persoonlijke herinnering aan de 10e sportweek en de medaille van de wandelmars uitgereikt zal wor den. De dames worden verzocht om vóór volgende week Woensdag een pasfoto in te leveren bij Mevr. Ver hoef, daar anders niet mee gespeeld kan worden in de competitie. BE-FAIR. Woensdagavond speelt het tweede elftal tegen K.P.D. uit Rotterdam, aanvang 7 uur. De wedstrijden die voor Zaterdag waren vastgesteld, gaan door. POSTDUIVEN VLUCHTEN. De postduivenveren. „De Sperwer'' hield een vlucht uit Mons, afstand 185 km. Duiven los 10 uur. Aan komst eerste duif 13.18 uur, laatste 14.45 uur. Uitslagen: W. van Berke- steijn 1 7 9; L. P. Hoogerdijk 2'; F. Ri p 310 20; H. J. v. d. Berg 4 5; P. Bonefaas 6 8 11; W. v.'d. Water 12; Jac. de Beer 13 17; P. Vink 14; P. Metselaar 15; A. Lam 16; Abr, v. d. Graaff 18; C. van Ringelenstëin 19. oOk de postduivenvereniging „De Zwaluw" vloog over dezelfde af stand. De duiven werden om 11 uur gelost .Aankomst eerste duif 14.07 uur, laatste 14.40 uur. Uitslagen: T. Boere 1 3 8 11 .12; D. la Grand 2 13 16 18; P. Loendersloot L. de Bruin 5; Abr. de Bruin 6; W. Boon 7 9; W. Tamerus 10; H. Russcher 14 15; A. Groenendijk 17 19 20. Deze vereniging nam ook deel aan een vlucht uit Bordeaux, af stand 900 km. Duiven los op Don derdag om 13 uur. Aankomst eerste duif op Vrijdag te 17.47 uur, laatste op Zaterdag 16.18 uur. Uitslagen: C. de Lang 1 2 4; P. Loendersloot 3; T. Boere 5 6; L. W. Versluis 7; Abr. de Bruin 8. ACHT LANDEN OM DE GOUDEN HELM. Zaterdag 6 Augustus, aanvang 5 uur nam., zal in het Feyenoord Sta dion te Rotterdam de grote strijd plaats hebben om de Gouden Helm. Acht landen (Nederland, Enge land, Schotland, Australië, Ameri ka, Duitsland, Denemarken en Noorwegen) zullen hieraan met twee sterke renners deelnemen. We zien o.a. de winnaar van de Gouden Helm 1954 te Rotterdam, de Noor Henry Andersen, de Deen Kiehn Bertelsen en de Duitsers Hoffmeister en Seidl. Verder he En gelsen Geoff Pymar en Bill Osbour- ne en de Amerikanen Danny Dun- man en Chick Murdual. Stuk voor stuk renners met Wereldnaam. Verdter mogen wij ook onze Hol landse renners Tonny Kroeze en Nico van Gorcum niet vergeten, die ook stellig hoge ogen zullen gooien. Een prognose te geven wie deze Gouden Helm zal gaan winnen is voor ons onmogelijk, maar wij zijn er stellig van overtuigd, dat om dit kleinood een uiterst felle en specta culaire strijd zal ontbranden. SCHREEUWENDE CIJFERS. Het is voldoende bekend dat het huidige verkeer talrijke slachtoffers eist. Dagelijks leest men de berich ten in de dagbladen hoeveel levens aan het verkeer ten offer gevallen zijn en het aantal dat met lichte of zware verwondingen ih een der zie kenhuizen moest worden opgeno men. Komt men Amsterdam bijv. bin nen, ziet men op enkele plaatsen een vlaggestok op een plein of plantsoen. Hangt de vlag normaal, zijn er geen dodelijke ongevallen, hangt deze echter halfstok, zijn er wel doden te betreuren. Een sim pele manier om het publiek te wij zen op de gevaren van het verkeer. Een Kamerlid sprak over onrust barende stijging van het aantal ver keersongevallen die in 1950, 1951, 1952, 1953 en 1954 resp. bedroegen 20.554, 23.293, 25.235, 28.445 en 30.613, waarbij resp. 1021, 1134, 1097, 1390 en 1385 doden waren te betreuren, terwijl resp. 10.971, 12.500, 12.843, 14.535 en 16.028 personen ernstig werden gewond. Voorzeker, schreeuwende cijfers I W.Z.C. De GOUWE. Woensdagavond arriveerdjen de Ierse zwemmers in onze gemeente om met de Gouwe een wedstrijd te spelen in het zwembad. De gasten werden in het Engels begroet door he voorzitter van De Gouive, de heer H. Jenné. Donderdag werden enkele indus- triën in onze gemeente bezocht, o.a. de N.V. Dobbelmann en de N.V. Kempkes' Meubelfabrieken. De Ierse zwemmers toonden grote belangstelling voor hetgeen zij te zien kregen. Ook werden zij op de Hefbrug omhoog gebracht en wa ren opgetogen over het fraaie ver gezicht in dit vlakke land. 's Avonds had in het zwembad de ontmoeting plaats tussen de beide ploegen. De Ierse ploeg was bijzon der sterk, wat geen wonder is, daar zij lands-kampioene is en 3 inter nationaals in haar midd'en telt. Alle zwemnummers werden han ook door de gasten gewonnen. De polo-wedstrijd' was zeer span nend ,met aanvankelijk de Gouwe- ploeg in de aanval en was zeer be wegelijk. De rust ging in met ge lijke stand' 11. Na de rust kwamen de gasten op zetten en maakten gebruik van een fout in de verdediging, 21. Steeds werd meer druk op het Gouwedoel uitgeoefend, zodat de stand op 14 kwam. Gezien de sterke ploeg is dit een mooi succes. De heer Jenné reikte na afloop van de wedstrijd de door het Sport- week-ctomité beschikbaar gestelde beker uit aan de Ierse aanvoerder. Deze bracht de dank over van de leden voor de gastvrije ontvangst, welke zij in Waddinxveen hadden Heden om 10 uur zijn zij naar Bergambacht vertrokken Zaterdagavond wordt de neder laag-serie voortgezet. De, Gouwe zal spelen tegen de le klasse Rot terdam. VOOR UW naar DE KNEGT Burgm. Trooststr. 46. Telefoon 564 Vanaf heden verlenen wij ook bemiddeling bij het financieren van Auto's, Motoren, Scooters en Bromfietsen. Vraagt eens inlichtingen. FEUILLETON Een verhaal vol verwikkelingen 'n Keus was het eigenlijk niet ge weest het was de goedkoopste ma nier om de nodige fundamentele kenöns verkrijgen en daarop voort bouwen. Want ze wist, wanneer haar doel had bereikt, dan zou ze niet in Holland blijven. Dan ging ze de wijde wereld in. Ze kende de op vattingen van haar vrouwelijke kennissen, dat ze „haar beste tijd voorbij lïet gaan". Maar Riek de Ruiter vond, dat ze haar tijd heel goed gebruikte, vooral deze middag. In de verte hoorde ze een auto naderen. Ze zou er geen acht op ge slagen hebben wanneer het zacht zingend geluid, dat de banden maak ten over de betonweg, niet plotse ling had plaats gemaakt voor een doffe klap, een krakend ^cheuren en dan doodse stilte. Onwillekeurig trapte ze harder voort langs de eenzame weg, waar langs in dit uur niemand zich be woog. En weldra zag de oorzaak van van het vreemde geluid. Een auto stónd met de neus tegen een boom. Een grote ster ontsierde de voorruit. Zo in het heldere zonlicht bood de beschadigde wagen een weinig dramatische aanblik en Riek had wel eens vaker verkeersongelukjes gezien. Waarschijnlijk een band ge sprongen, giste ze en toen ze nader bij kwam, bemerkte ze, dat dïe ver onderstelling juist was. Maar haar oppervlakkige nieuwsgierigheid ont aardde in ontsteltenis, toen ze ach ter het stuur een ïn elkaar gedoken figuur zag zitten. Haastig zette ze haar fiets tegen de haag die de rijweg van het fietspad scheidde, sprong diaar met een kloeke zwaai overheen en ruk te enkele ogenblikken later het por tier van de auto open. De man, die achter het stuur zat, bloedde hevig, maar ze zag terstond dat al dat bloed de zaak ernstiger deed schijnen, dan ze waarschijnlijk was. De bestuurder was met het hoofd tegen de voorruit gebotst, had door de schok of door de schrik een ogen blik het bewustzijn jverloren en misschien een lichte hersenschud ding opgelopen. In haar fietstas voerde ze altijd een verbanddoosje mee en voor zichtig begon ze de wond te ver binden. Ze liet de man maar stille tjes zitten, want zo kon ze handi ger werken. Maar opeens klonk haar een stem in de oren: „Wat doet De man was blijkbaar een vreem deling, dat wees trouwens het num merbord op de auto wel uit. „Zit stil," zei ze tegen hem." Ik ben direct klaar en dan zjen we wel verder." Hij liet haar stil begaan. Toen klom hij uit de wagen, keek eens verbaasd rond en nam toen meteen flegmatiek gezicht de schade op. „Valt nogal mee", vond hij. „Ja, voor uzelf, ook," antwoordde zij. „O ja, een vleeswond. En ik voel me nog een beetje duizelig. Zeker een band gesprongen? Ik herinner me de knal. Ik had de wagen best in de hand kunnen houden, maar ik zat te veel in gedachten achter het stuur." „Aangename gedachten hoop ik," lachte Riek. „Nee, dat waren het nu juist niet," zei de vreemdeling langzaam." Wat dat betreft, mag ik dankbaar zijn voor dat ongeluk, want achteraf lijkt me het geval niet zo belangrijk meer en ik zal er nog eens rustig over nadenken. Nu ben ik alleen maar blij, dat ik zo'n charmante verpleegster ontmoet heb." Riek kleurde. Ze was weinig ge wend complimenten te horen." Wat gaat u nu doen?" vroeg zij. „Aan de kant van de weg zitten en wachten tot er een auto langs komt, die me mee terugneemt. En dan 'een garage waarschuwen." „Dan kunt u hier wel een uurtje zitten," meende het meisje. „Dat zou zo erg niet zijn, wanneer u me zolang gezelschap houdt," lachte de vreemdeling. „Dan wil ik hier desnoods nog wel twee uur zit ten." Riek antwoordde koeltjes: „Het verlenen van eerste hulp aan ie mand, houdt nog niet direct in, dat ik verder als dame van gezelschap wens op te treden. Ik geloof, dat u zich verder wel kunt redden, me neer. Ik hoop dat u niet te lang be hoeft te wachten en zal in Meel- dam de garage vast waarschuwen". De vreemdeling stond opeens vlak voor haar. „Hè, neemt u dat niet zo ver keerd op", pleitte hij. „Ik zei het werkelijk zonder enige bijbedoelin- gen. Is het zo verkeerd, wanneer ik tot de conclusie kom, dat u iemand bent, met wie ik graag eens een uurtje praten wou, ik, die hier als vreemdeling ben Is het niet te be grijpen, dat ik hier in volle ge rustheid zou zitten wachten, wan neer ik de tijd korten kon door een gezellig gesprek met iemand, die me interesseert? Moet u daar nu meteen iets ergs van denken Bele dig ik u daarmee Als dat zo is, dan m'n excuushet was zéker m'n bedoeling niet". Te koop: i.g.s.z. WRINGER KUIKENREN met nacht hok z.g.a.n. 3,5 x 85 x 80 En een goede waakse HERDERSHOND (teef) 15 maanden, zeer lief voor kinderen. Spoed. Te bevragen Kerkweg 208. Gevraagd per 1 September wegens huwelijk van het tegenwoordige voor hele of halve dagen. Aanmelden 'sa vonds na 7 uur. MEVROUW ALKEMA Dorpsstraat 1 N.V. Machinefabriek VANDERLOO WADDINXVEEN zoekt voor een van haar werknemers een Notaris te Wadd dag 24 1 middags „De Un aldaar, bliek v ke van veen: aan de dinxv Het per b(j de R Totale Aanv. v gebruik Verdere de Nota Cred f 1600. verkrflgl voor ie voorwaa ttjd. Vrf „S Verstoll Te kooi CCL en een Te koop een in p voor de D.K.W me Rij Te IJssellaai Kunsts

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2