Insecten dodende middelen De avonturen Predikbeurten van Duimelot Burgerlijke stand Sport m» 't Uod. DE MAN UIT CHICAGO gen.' die reeds binnen zijn, waaron der zelfs een geheel Politiecorps. Dit concours zal waarschijnlijk in de Cantine van N.V. Dobbelmann plaats vinden. Het is iets unieks voor Waddinx- veen en er wordt veer van ver wacht. Als men goede muzikanten wil horen (dilettanten) moet men niet verzuimen hier heen te gaan. Nadere berichten hieromtrent /vol gen nog in dit blad. Ook verschillende ConcordBanen nemen hieraan deel. Werkelijke muziekliefhebbers kunnen hier ge- nieten en ongestoord luisteren naar de verschillende prestaties, CONCERT CONCORDIA. Zaterdag 13 Augustus, 's avonds 7.30 uur, hoopt Concordia een con cert te geven in de muziektent aan de Stationstraat. In de ver wachting dat de belangs/telling niets te wensen overlaat, zal het volgende programma worden uitge voerd l. Imperial Echoes, mars 2. Ungarische Lustspiel, ouverture; 3. Een schone Meimorgen, fantasie; 4. Engeland vaarders, mars. Pauze - 5. Frei weg, mars; 6. Suite He- roigeu, le prijs concours te Zoelen; 7. 2e Potpourri Populaire; 8 Mars Finale, Met no. 6 werd op het concours in Zoelen dit jaar een ie prijs in de Superieure afdeling gehaald met het hoogste aantal punten van 't gehele concours. GESLAAGD. Geslaagd voor het praktijkdiplo ma Boekhouden de heren C. Blonk (ass.), en C. de Rooij (v.v.l.) Ze wer den opgeleid door de heer R. J. Zuidema alhier. HOOFDINGELAND. Bij de periodieke verkiezing in het twaalfdie |kies|district (hoofd plaats Hazerswoude) van het hoog heemraadschap van Rijnland is tot hoofdingeland herkozen de heer K. van der Torren JCzn. alhier. TOUR DE FRANCE-FILM. In samenwerking met het dag blad Parool, zal het Sportweekbe- stuur op Zaterdagavond 20 Augus tus de Tour de France-film verto nen .Verdere bijzonderheden zullen volgen KLEUTERBUREAU. Het eerstvolgend Kleuterbureau van het Groene Kruis wordt gehou den op Donderdag 18 Augustus a.s. des van. van 9 tot 11 uur. ZUIGELINGEN-BUREAU. De volgende zitting van het Zui gelingen-bureau van het Groene Kruis wordt gehouden in het wijk- gebouw op Dinsdag 16 Augustus van 1.30 tot 3 uur. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde onze plaats genoot, Aart de Joode, voor het di ploma) gezel huisschilder. NOG ENKELE DAGEN en de ontknoping van de Rheuma- verrassingscouvertjes is gedaan. Nog slechts in enkele zaken in on ze plaats zijn nog een beperkt aantal couvertjes voorradig. Maakt dat U er bij bent! Grote sortering Alle prijzen. Drogisterij A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 MOTORRIJDER VERONGELUKT. Toen Maandagavond de heer A. Br. Jr. alhier, van familiebezoek te Zoetermeer terugkwam en zich per motor spoedde langs de Juliana- straattOnderweg in de richting Waddinxveen, is hij door onbeken de oorzaak met zijn motor ver ongelukt, even voorbij de woning van de landbouwer J. v. d. Spek Az. te Moerkapelle. Vermoedelijk heeft de heer Br. de flauwe bocht in de weg niet opgemerkt. In elk geval is hij de paal van het elec- trisch net aan de zijde van de sloot gepasseerd. Terwijl de motor op de kant bleef hangen is de heer Br. in het water terecht gekomen. Door een late voorbijganger werd hij op gemerkt en op het droge gehaald. Spoedig was ook de heer Van der Spek aanwezig en de postcomman- dant van de Rijkspolitie te Moerka pelle. Beiden hebben het slachtof- fer per auto vervoerd naar de ouderlijke woning. Tengevolge! van dit ongeluk bleek de heer Br. een shock te hebben opgelopen, terwijl hij voorts klaagde over pijn in de rug. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 speelgoedhondje; 1 ruitenwisser van auto; 1 herenre genjas en snelbinders; 1 groene muts. Verloren: 1 grijs damesjasje; 1 be- 59. Van dat hout dat u bij u hebt", zei Lange Jaap, „kunt u met lang stoken, hoor. Al doet u het nog zo zuinig. Een uurtje, denk ik, langer niet". „Dat weet ik", zei het vrouw tje bedroefd, „maar daar is niets aan te doen. Ik ben te oud om meer hout te sprokkelen". „Dan zullen wij, het eens voor u doen", besliste Lange Jaap. „Hé, ja", riepen Duime lot en 't Kleine Ding, die heel erg medelijden met haar hadden, en graag wilden helpen. Ze liepen alle drie het bos in en zochten de dorre takken die onder de bomen lagen. Telkens als ze een stapeltje hadden, gingen ze terug naar de plaats waar het vrouwtje wachtte. lastingkaart van Mobilette; 1 rode portemonnaie; 1 bril; 1 zwarte he- renportemonnaie; 1 zilveren broche UIT AUTO GESTOLEN. Vorige nacht zijn uit een gepar keerde auto aan de Kerkweg 1 foto toestel, werkpak, jekker en 8 pakjes sigaretten ontvreemd. De daders zijn inmiddels in Blelswijk aangehouden. Automobilisten weest op u hoede MEDISCHE DIENST. ZONDAGSDIENST waargenomen door Dr. E, M. L. HEMMINGA. op Zondag 14 Augustus 1955 NED. HERV. KERK V.m. 9.30 uur de heer A. J. Twigt uit Delft Nam.6.30 uur de heer A. J. Kruit hof, uit Monster WIJKGEBOUW BOMENWIJK V.m .9.30 uur de heer J. Goedhart, uit Bodegraven Nam. 6.30 uur de heer A. J. Twigt GEREF. KERK V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Rull- man, uit Soest NED. HERV. VEREN. (Wet en Evangelie) V.m. 9.30 uur Ds. W. H. Keller Jr., uit Utrecht CHR. AFGESCHEIDEN GEM. V.m. 9.30 uur en nam. 5 uur Lees- dienst. Vrijdag 19 Augustus nam. 7 uur Ds. E. du Marchie van Voorthuysen, uit Leers um, REM. GEREF. GEMEENTE Geen dienst. Een overval nabij Gouda in zeventiende eeuw. In de zeventiende eeuw waren de godsdienstige twistgesprekken aan de orde van de dag en blijkens de archieven was de polemische vaar digheid van de Missionaris Prima- ris Martinus van Velden, die in 1627 naar Zoeterwoude kwam en zich in het huis gelegen hoek Meerlaan tegenover het café „Het Blesse Paard" te Stompwijk vestig de, van die draagwijdte, dat hij als pastoor over St. Vilsveen, Sluïswijk, Zegwaard, Zoejtermeert, Zoeterwou de, Randenburg en Middelburg bij Gouda velen tegen zich in het har nas joeg. De vijandige stemming tegen deze pastoor liep zo hoog, dat hij op Zondag Quinquagesima, 6 Maart 1639, in de kapel te Middel burg tijdens de H, Mis door een gewapende bende onder aanvoering van Nicolaas Vermeyde werd over vallen, waarbij hij hij aan het hoofd zo zwaar werd verwond, dat zijn albe door het bloed was roodge kleurd. Nadat pastoor van Velden via Gouda naar Den Haag was opge bracht, gelukte het zijn ouders, door voorspraak van invloedrijke lieden en tegen een grote som gelds, hem op vrije voeten te krijgen: hij werd verbannen, maar mocht spoedig in het ouderlijk huis terugkeren. Een maand na de overval, op 6 April 1639, echter is Martinus van Velden aan de gevolgen van de hoofdwon de en de slechte behandeling tij dens zijn nachtelijk verblijf in de gevangenis van Gouda, overjLeden. De archieven maken er voorts melding van, dat de gemoederen van zijn tegenstanders zó verhit waren, dat zijn lijkbaar tijdens de begrafenis me|t stenen werd be- gooïd. Pastoor van Velden werd in de St. Pieterskerk te Leiden begra ven; zijn graf is echter niet meer aan te wijzen. E, v, E. 60. Nu kwam het prachtig uit, dat ze de slee bij zich hadden. Al het dode hout werd daar bovenop ge stapeld, tot het zo veel werd als het vrouwtje nog nooit bij elkaar had gehad. „Meer kan er niet op", zei Lange Jaap tenslotte. „Nu hebben we wel genoeg", 't Kleine Ding en Duimelot trokken samen de slee, terwijl Lange Jaap de stapel in evenwicht hield. Het vrouwtje liep met een blij gezicht voor ze uit, om de weg te wijzen. „Ik wo.n in een heel klein houten huisje aan de rand van het bos", vertelde ze. „We zijn er nu bijna". En daar was het al tussen de bomen te zien. Maar de jongens schrokken een beetje 1 Jehova-s Getuigen. Men schrijft ons 40 Afgevaardigden van de ge meenten Waddinxveen en Zeven huizen van Jehovah's getuigen zul len een vergadering te Den Haag, van 1721 Augustus 1955 bijwonen. N. Zweere, de gemeente-opziener alhier ,die met de delegatie zal meegaan, deelde mede dat een totaal van 12000 bezoekers uit Nederland en België en andere landen der wereld de vergadering zullen be zoeken. Zweere beschreef deze vergadje- ring als een van een wereldomvat tende reeks van elf christelijke congressen. „In 1953", zeide Zweere, „hadden wij een internationale bijeenkomst in het Yanke Stadion in New York, waar een hoogtepunt in het aantal toehoorders werd bereikt van 165.829 uit 97 landen. Dit jaar ho pen wij dat het gezamenlijke aan tal toehoorders verdubbeld zal wor den". Er worden reeds regelingen ge troffen dat meer dan 2000 afgevaar digden uit Europa, Noord- en Zuid- Amerika, Afrika, Australië en het verre Oosten de vergadering te Den Haag zullen bezoeken. Aangiften van 4 tm, 10 Aug. 1955 GeborenDirk, zoon van L. Groo- tendorst en G. de Best, Noordein de 43; Helena dochter van Chr. van der Stelt en J. A. Wildschut, Noord kade 14; Eldert Jan zoon van E. J. de Jong en M. C. Overvliet, Burg. Troost- straat 88; Cornelis zoon van C. Slierendrecht en A. Dubbeldam, Plasweg 12; Pieternella Marina Johanna doch ter van A. Poot en A. C. Voge laar, Ieplaan 94; Cornelia dochter van P. van Erk en G. M. Hollander, Ieplaan 39; Klazina dochter van P- van Erk en G. M. Hollander, Ieplaan 39 Pieter zoon van J. van den Hoek en T. de Jong, Noordkade 11; Gerrie dochter van R. J. van de Wal en L. B. Vink, Nesse 17; OndertrouwdC. Burggraeve en J- C. Pijpers; z Gehuwd A. Visser en M. A. Alblas BE-FAIR. Be-Fair I speelt Zaterdagavond haar laatste nederlaag-wedstrijd en wel tegen Spirit I, welke kampioen werd van de 1ste klas en thans 4e klas K.N.V.B. Aan spanning zal het dan wel niet ontbreken. Woensdagavond ispeelde Be-Fair 3 tegen K.P.O. De bezoekers won nen met 64, wat de verhouding weergaf. Het programma voor deze week en de volgende weken is Zaterdag 13. Augustus Be-Fair ISpirit I, aanvang 6 uur; Be-Fair IIGoude rak II, aanvang 4 uur. 20 Augustus Be-Fair IBoskoop II, aanvang 6 uur; Be-Fair H Boskoop II (Zaterdlag), aanvang 4 uur. 27 Augustus Be-Fair IJodan- Boys II, aanvang 6 uur; Be-Fair I Jodan-Boys III, aanvang 4 uur. Wijziging voorbehouden. In verband met het concert dat gegeven wordt door Concordjia, is de wedstrijd Be-Fair ISpirit I met een half uur vervroegd en be gint deze om zes uur. W.Z.C. DE GOUWE. Die van de Gouwe-spelers zijn uitgenodigd om in het vertegen- NATIONALE RECLASSERINGSDAG. Een beschermende hand en een wijzende vinger, die de aandacht richten op de toekomst van de man, die zo juist de celdeur achter zich heeft horen dichtslaan, is dit jaar weer de inhoud van het affi che, dat de jaarlijkse reclasserings- actie begeleidt. Het is eigenlijk niet nodig veel over de reclassering te vertellen. Deze zegenrijke arbeid, die door de verschillende instellingen uit naas tenliefde verricht wordt ten bate van maatschappelijk gederailleer- den, dient gedragen te worden door de sympathie en de steun van allen die daartoe in de gelegenheid zijn. De regering zou ditt werk kunnen doen, maar het is goed dat ze het aan particulieren overlaat, want het dient een daad te zijn van de ene mens tegenover de andere. Wij allemaal zijn verantwoordelijk voor de maatschappij waarin wij leven het is dus juist dat wij allen ook zorg hebben voor iedereen die de wetten van deze maatschappij over- trèedt en zonder hulp niet in staat is om weer als een volwaardige daarin te worden opgenomen.. Als de delinquent zijn straf heeft gehad ,is het een zaak van eenvou dige rechtvaardigheid dat hij weer een kans krijgt e«n plaats in de sa menleving te heroveren. Het vallen is erg, maar veel erger is het blij ven liggen en het is ons aller op dracht anderen te helpen bij het opstaan. De huidige tijd heeft ons geleerd veel te vergeven: ook de veroordeelde heeft daar recht op. Alg wij de reclasseringsverenigingen de gelegenheid geven om hun werk te doen door te vergeven en te offeren bewijzen wij een wel daad aan de samenleving en stel len wij een daad van christelijke naastenliefde!. woordigende kringzevental te Schoon hoven tegen de Werton Super Mare Swimmingclub uit Simmorgit uit Engeland, een sterke Engelse eerste klasseclub, >te spelen. Het zijn dte leden H. Brok, B. den Oudsten en P. de Graaff. W.Z.C. DE GOUWE, Zaterdagavond speelde de Gouwe voor de nederlaag-serie een wed strijd tegen de eerste klasser Rot terdam. Door het slechte plaatsen waren het voortdurend de gasten die aanvallend konden opbouwen. De eindstand werd 15. Het enige doelpunt voor De Gouwe werd uit een strafworp gescoord door H. v. d. Linde. Het tweede zevental speelde een nederlaag-wedstrijd tegen een com binatie van B.Z.C. Het was geen aantrekkelijke wedstrijd die dan ook met 40 verloren werd. De eer van de Gouwe werd hoog gehouden door de adspiranten die een 5—3 overwinning behaalden op de kampioen uit hun afdeling, Bos koop. FEUILLETON 10 „Och", antwoordde Riek, nu ook wat toeschietelijker", dat geloof ik nu ook wel. Maar we leven in een klein land, meneer, bewoond door dikwijls kleine mensen. En ik heb hier een verantwoordelijke positie, ik woon in een glazen huis. Als iemand me hier dood op m'n ge mak met een vreemdeling in het gras zag zitten, zou er geen eind komen aan de praatjes". „Bent u dan bang vodr praatjes?" vroeg hij minachtend. „Ja", zei ze eerlijk. „Ik ben er niet graag het onderwerp van". „U hebt gelijk", gaf hij toe. „Ik vind het heel aardig, wanneer u even de garage voor me wilt waar schuwen. Maar mag ik misschien uw adres? Dat zou ik wel erg op prijs stellen". Riek zag er het nut niet van in, maar wilde niet opnieuw weigeren. En weldra peddelde ze verder naar Meeldam. In de bocht; van de weg keek ze nog eens om. De vreemde ling stond rechtop, de ogen met de hand beschuttend en keek haar na. Hij wuifde met z'n hand. En in een opwelling van vrijbuiterij tvuifde ze terug Het was vooral dat vriendelijke gebaar, dat Colverton de moed gaf die avond een bezoek te brengen aan het pension van Riek de Rui ter. De hospita, een vriendelijke da me, die haar gemakkelijke en pret tige pensiongast een goed hart toe droeg, was niet weinig verrast, toen een heer, die Nederlands sprak met een duidelijk accent, die avond voor de deur stond en naar juf frouw de Ruiter vroeg. Haar roman tisch oude damejshart droomde reeds allerlei dromen rond het twee tal, want ook zij behoorde tot de vele Meeldammens die maar niet kon begrijpen,,waarom Riek het al- De eindstanden der competitie zijn 2e klasse I) DVZ 1 8 8 0 0 57—3 16 De Gouwe 18 4 13 1618 9 Zwip 1 8 3 0 5 18—30 6 BZC 1 8 2 2 4 11—25 6 RPC 1 8 116 10—36 3 BZC 1 8 2 2 4 J.1—25 6 Hedenavond 12 Augustus om 7.3'0 uur wordt de nedjerlaag-perie van de Gouwe voortgezet. Dan krijgt de Gouwe I heren een comb, van de Landskampioenen tegen zich, dat is de H.Z. en P.C. uit Den Haag, een sportief gebaar van de Ooievaars om naar °ns dorp te komen. Gouwe II zal de strijd aanbinden tegen Donk I uit Gouda. Gouwe meisjesBopkoop meipjieis. Woensdagavond 17 Augustus speelt de Gouwe I tegen de R.Z.C. I uit Rotterdam, een sterke eerste klas ser. Goudal II tegen B.Z. en P-C. I uit Bodegraven; en Gouwe I dames A.Z.C. I dames. 2'e klasse E dames Zwemlust 8 7 0 1 14 37—14 1.75 D.K.R. 8 5 2 1 12 24—15 1.50 S.'L. en P.C. 8 4 1 3 9 34r-17 1.75 Gouwe 8 1 1 6 3 8—0,6 0.37 B.Z. en C.* 8 0 7 0 11—32. 0.— Reserve 2e klasse C heren: D.Z.V. 2 8 8 0 0 16 67— 3 2.— Gouwe 2 8 5 0 3 10 26—16 1.25 Merwede 3'* 8 4 0 4 6 2(1—36 0.75 S.V.H. 3 8 2 0 6 2 13—38 0.25 ZIAN 4 8 1 0 7 0 12—46 0.— twee winstpunten in mindering. Onze adspiranten hebben in een adspiranten-tournooi te Boskoop de eerste prijs gewonnen. Zij klop ten de A.Z.C.-adsp. met 50 en wisten in de finale de Bodegraven- adsp. met 21 te verslaan. POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER. Wedvlucht St. Chislain Home (B.) 187 km. Los 7 uur. Aankomst le duif 9.48.18 Uur. Aankomst 62e duif 10.44.03 uur. Uitslag Abr. v. d. Graaf 1 2'4 25 42; Jac. de Beer 2 6 15 16 64; P. Bo nefaas 3 5 19 35 3(7 50; H. J. v. d. Berg 4 22 28 34 45 57; Nic. v. d. Zij den 7 17 20 29 30 43 49; W. Ringelen- stein 8; W. v. d. Water 9 10 26 33 4 459 62; Fr. Rip 11 18 47 48; L. P. Hoogendijk 12' 46 54 55; Jac. v. d. Zijden 13; W. Berkestein 14 39 40 41 51 61; N. Rupke 22 31; P. Metse laar 23; P. Vink 31 58; A. T^m 38 53 ;W. v. d. Jagt 36 52; H. van Dijk 56; J. de Graaf 60. POSTDUIVERENIGIN G DE ZWALUW. Wedvlucht Guievrain 194 km. Los 11.30 uur. Aankomst le duif 14.11.07 uur. Aankomst 45e duif 14.43.17 uur UitslagP. Loendersloot 1 10 15 38 44; T. Boere 2 6 16 27 32 41; A. Hoogerbrug 3, 4 5 21; L. de Bruin 7 39; Abr. de Bruin 8 18 23 30 35; D. Lagrand 9 17 2'4 36; S. Groenedijk 11 13 19 31 37; H. Russcher 12 33,; T. Baan 14 26; W. Tamerus 20 22 29 34 40; L. W. Versluis 25 28; C. de Lang 42 43. leenzijn verkoos boven een huwe lijk met een der jongemannen, waarvan zij er, naar de vaste over tuiging van de goede weduwe, aan elke vinger wel tien kon krijgen. Riek zelf -was wel een weinig met het geval verlegen en bloosde hevig toen de Amerikaan haar nog eens uitvoerig begon te bedanken voor de hulp, die zij hem die mid dag verleend had. Ze werd er zelfs een beetje knorrig onder. „Nu heeft u me vanmiddag al be dankt en steekt u nóg eens de hul- digingspeech af", zei ze. „Dat is me werkelijk wat al te veel van het goede. Is het in Amerika zo'n zeld zaamheid, wanneer men z'n even mens helpt, dat men er een spe ciale reis voor gaat maken om de helpster nog eens te bedanken? Want u logeert toch in Kwardam, nietwaar „Ja", gaf hij toe, „maar met de auto is dat maar een kippeneindje. En als ik eerlijk mag zijn, juffrouw de Ruiter, ik kwam niet alleen om u te bedanken. Ik kwam eigenlijk om het praatje, dsait u vanmiddag niet met me wilde afmaken ter- wille van het gepraat van uw lieve Meeldammers, voort te zetten". „Dus ik mag u vanavond aange naam bezig houden I" schertste Riek, toch een weinig spits. „Als u er geen zin in hebt, ben ik meteen weer verdwenen", ant woordde Colverton. „Maar u moet weten, ik ben ook een Amerikaan van Hollandse oorsprong, evenals mr. Clarenbough „Wat weet u van mr. Claren bough?" vroeg Riek geïnteresseerd. „Is dat verhaal al zover doorge drongen, dat u er ook al mee op de hoogte bent „Ja, juffrouw De Ruiter, dat zit een beetje eigenaardig. Ik ben een Amerikaans journalist, moet u we- Een verhaal vol verwikkelingen

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2