A. A. BOER Voor HAARDEN en KACHELS naar \Ztieg.ecpapie.c DE MAN UIT CHICAGO Sport U% 't Uod. A. van der Sloot VELDWIJK Uzett Ue.t Aanvang nieuwe cursus Jongste Bediende viel op door het zeer snelle zwem men. De Gouwe plaatste daar een zuiver positiespel tegenover. En al spoedig hadden de Gouwe-voor- waartsen succes en scoorden drie maal. De rust ging in met een 30 voorsprong. Na hervatting deden de Vitesse- spelers het spel verplaatsen. Er werd beter uitgekeken, en dit spel leverde doelpunten op, 3-2, dat werd tevens de eindstand. De tweede wedstrijd tussen K.Z. en P-C. uit Rotterdam en de Fuut uit Maarssen was een eenzijdige wedstrijd, welke gemakkellijk door de Fuut gewonnen werd. De tussenwedstrijd Gouwe I da mes-Rotterdam dames was voor de Rotterdamse schonen. Zij wonnen met 0-5'. In de In de verliezersron de kregen wij RC. en P.C. en Vi tesse. Dit is een gemakkelijke over winning voor Vitesse geworden. 4-0. De finale tussen de Gouwe en Fuut was de spannenste wedstrijd en ge heel tegen de verwachting nam de Fuut de leiding. 0-1. De Gouwe maakte spoedig gelijk 1-1. Dit was ook de ruststand. Na rust een fel aanvallend Fuut en met een onhoudbaar schot na men zij weer de leiding. De Fuut ging in de verdediging. Toch wist de Gouwe weer gelijk te maken. 2-2. En met de Gouwe in de aan val kwam het einde van deze mooie wedstrijd. De [Straftworpen moesten de be slissing brengen. De gasten waren gelukkiger en zij wonnen daarmede de fraaie beker van dit tournooi. Maandagmorgen zullen de school- zwem-dïploma's verzwommen wor den. Een groot aantal leerlingen van alle scholen heeft zich hier voor opgegeven. POLITIEK FORUM VAN DE K.V.P. AFD. WADDINXVEEN. Gisteravond had de K.V.P. afd. Waddinxveen, als beglin van haar winterprogramma en als voorberei ding voor de verkiezing in ;1956, een politiek forum belegd. Dit fo rum bestond uit mevr. L. Duinstee- Verheyen uit Voorburg, lid van het kringbestuur, en de heren C M. Deerenberg, weth. van Alphen a. d. Rijn, A. van Ruiten uit Gouda, vi- ce-voorzitter von het jongerenbe stuur, C. de Vos uit Rotterdam, lid van de provinciale Staten en C. Ok- kerse, lid van de gemeenteraad. Als de voorzitter van het forum, de heer H. M. van den Dool, de avond opende is er vrij veel be langstelling. Verschillende vragen werden af gehuurd, de verhouding K.V'P.- K.N.P., hiervan wordt verwacht dat er wel een oplossing komt, spe ciaal nu de Bisschoppen met het oog op de a.s. verkiezing aandrin gen op eenheid. Ook de loon- en prijspolitiek in het kader van de K.S.C. wordt besproken De proble men van vestigen hebben al de aandacht, men moet niet vergeten dat de middenstand de vestigings wet zelf gewild heeft, dus nu ook geen verzachting. Het jongeren- probleem in het kader van de K. V.P. werd uitvoerig besproken, maar de jongeren moeten nog veel meer animo tonen. De ouderdoms voorziening ih het kader van staats pensioen lag het forum niet zo erg, daar nog geen definitieve gegevens bekend zijn. Ook de grondprijzen in verband met de huurprijs werd genoemd, doch tot een vaste lijn kon men niet komen daar er te veel haken aanzitten. De K.V.P. bejhartigt inderdaad van alle groeperingen hun belangen, men moet liefde hebben tot elkan der, maar ook geduld en redelijk heid. Ook het Waddiijxveense sloten- probleem kwam nfet tot opheldfe- rïng, maar wel de aantrekking van vreemde arbeiders en de emigratie vooral dit laatste mag niet ver waarloosd worden. Tussen de verschillende vragen door werd de film van de Staten- Generaal vertoond, Tot slot mogen wij opmerken dat hetbestuur met een dengeüjke avond velen tevreden stelde, maar dat het jammer is dat zovelen nog schitterden door afwezigheid N. FEUILLETON Een verhaal vol verwikkelingen W.S.E.-NIEUWS. W.S.E. organiseerde afgelopen week een goed geslaagd dames handbal todrnooi. Begunstigd door prachtig zomerweer bewees deze dag dat de handbalsport steeds grotere vlucht neemt, en zeer zeker bij de dames. Van 12 tot 6 uur werd een stroom van wedstrijden afgewerkt. Bij de adspiranten ging de 1ste prijs naar N.S.V. uit Noorden, gevolgd door M.S.V. uit Montfoort. Bij de senio ren was een beslissingwedstrijd no dig tussen V.E.P. en N.S.V. Na een spannende strijd zegevierde de V.E.P. met 1-0. Na afloop reikte de voorzitter met een toepasselijk word de prij zen uit. i'De gedetailleerd uitslagen zijn]: V.E.P.-ünio 4-1; M.S.V.-N.S.V. 0-1; N.S.V.-W.SyE. 1-0 M.S.V.-V.E.P. 0-1; Unio-N.S.V. 0-2; W.S.E.-M.S:V: 0-1; N.S.V.-V.E.P. 1-1; Unio-W.S.E. 0-0; M.S.V.-Uni0 2-3; V.E.P.-W.S.E. 4-1; N.S.V.-V.E.P. 0-1; N.S.V.-Donk 1-0; M.-S.V-N.S.V. 1-1;; Donk-Unio 0-1; !M.S.V.-iUnio 2-1; M^.V.-Doik 0-0; Uinio-N.S.V. 1-3. Maandagavond om 8 uur leden vergadering voor de afd. voetbal. Zaterdag a.s. wordt gespeeld W. S.E. II-Be Fair H om 3.30 uur; W. S.E. I-Be Fair I om 5.30 uur. DAMESKAPSALON Oranjelaan 24 Telefoon 457 MANICURE en EPILEREN ZWEMDIPLOMA'S UITGEREIKT. In het zwembad aan de Kanaal dijk alhier is Maandagavond de jaar lijkse gelegenheid gegeven om zwemproeven af te leggen voor de verschillende zwem-diploma's van de K.N.Z.B. Hiervoor bestond veel belangstelling en in het algemeen werden zeer goede prestaties gele verd, zodat aan slechts één deelne mer het diploma moest worden ge weigerd. De jury, bestaande uit de heren H. Jenné en R. den Haag, was vol lof over de geleverde pres taties. Het zwem-diploma Meisjes-I werd behaald door: Dina Koster, Leny de Joode, Anke van der Burgh, Trees Verheul, Corry Mulder, Trees Ver bakei, Joop van Erk en Tineke van Wageningen. Het zwem-diploma Meisjes II be haalden: Adrie Scheele, Leunie de Joode, Elly van der Burgh, Willy Sinteur, Ina Asscheman, Elly den Haag en Piëta van Dijk. De volgende meisjes behaalden het zwem-diploma III: A. Krane- veld, Conny de Bruin, Janny Kool en Nelly Versloot. Bij de jongens werd het zwemdi ploma I behaald door: Jan Posthu- ma, Kees Buikema, Bernard La- grouw, Jan Spek, Nico Toor en Be rend van Dodewaard. Het jongens-diploma II behaal den: Kees Buikema, Bernard La- grouw, Jan Spek. Het heren-diploma IV werd be haald door H. Brok, A. Troost, C. van Ringelenstein, L. Sol, J. Jan maat, C. van Triet, C. van' Mourik, H. de Haan en N. de Haan. DE GOUWERUITERS. Kampioensstr eekwedstrijd op 27 Aug. te Alphen a. d. Rijn. De L. R. „de Gouweruiters" behaalden daar de volgende prijzen: In de viertallen dress. Ie prijs plus beker en tevens kampioen van Gouda en omstreken. Vervolgens Kl. L. en Z. dress.: P. H. Koetsier met Sjors, 2e prijs; W. Schipper met Jack, 3e prijs; L. Lamens met Narriman, 5e prijs. Klasse B dress. P. H. Koetsier met Charl, 2e prijs; W. Schipper met Quibus, 6e prijs. Klasse N. springen: L. Lamens met Narriman le prijs en beker. Klasse B springen: P. H. Koetsier, met Charl, le prijs en beker; Veel- zijdigste ruiter van dress en spr.: P. H. Koetsier met Charl le prijs en beker. De JU is weer in de maand Koopt nu reeds een fles LEVERTRAAN, maar dan de beste bij Drogisterij A. v. d. HEIDEN POSTDUIVEN VERENIGIN G DE SPERWER Wedvlucht Roosendaal 56 jan. Los 10.50 uur. Aankomst le duif 10.31.19 uur. Aankomst 60e duif 10.40.38 uur. Uitslag: Jac. de Beer 1 10 18 22 23 40 48; Fr. Rip 2 8 59; Nic. v. d. Zij den 3 47 66 67 68; W. Ringelsteih Sr. 4 9 15 25 37 60; C. Verslius 5 7 14 19 28 44 53; W. Ringelstein Jr. 6 21 27 38 43 50; W. v. d. Water 8 17 24 31 35 55 56 57; P. Boon 11 49; W. v. d. Jagt 12 29 30 32 61 62; P. Bone faas' 13 36 58; Jac. v. d. Zijden 16 26 51; P. Metselaar 20 34 46; H. J. v. d. Berg 23, 54 63 64; P. Vink 39 42 65; A. Lam 41; H. van Dijk 45. VOETBALWEDSTRIJDEN VAN BE-FAIR. De Zaterdagavond gespeelde wed strijd Be-Fair-Moerkapelle eindigde in een 4-1 overwinning voor de be zoekers. In de enkele minuten oud zijnde wedstrijd werd er reeds door de bezoekers gedoelpunt 0-1. Kort daarnai maakte de doeiverdediger van Be-Fair een blunder en het was 0-2 voor Moerkapelle. Het der de doelpunten werd door de midvoor van de bezoekers in buitenspelpo sitie gemaakt, maar de arbitter kende een doelpunt toe 0-3.- Voor men ging rusten werd er nog een- maai gedoelpunt door in eigen doel te schieten, en was de stand 0-4. Maar na de rust was het de thuis club di'e het tempo verhoogde en de bezoekers werden steeds in het nauw gedreven, doch op een of an dere manier bracht een been weer redding. Maar het was toch Olie die de eer voor Be-Fair redde en zo kwam de eindstand op 1-4 voor Moerkapelle, een stand di'e wat ge flatteerd genoemd kan worden. Daarvoor speelde Be-Fair 2 te gen Moerkapelle 2 die verdiend werd gewonnen door Be-Fair met 3-1, en de A-junioren speelden ook nog tegen Jodan-Boys A, en verlo ren met 2-3, wat wel teleurstelde, om dat de bezoekers maar met 1° man speelde. W. Z. C. DE GOUWE. Het polo-tournooi van de Gouwe is een succes geweest. Alle zeven tallen waren opgekomen. Gouwe lootte tegen het sterke Vitesse uit Den Haag. Deze ploeg in verschillende kleuren Deze apotheker, die z'n schaapjes op het droge had, maar nimmer ge~ noeg bezat naar z'n zin, was bezit ter van enkele stukken bouwter rein, die aanzienlijk in waarde zou den stijgen wanneer de gemeente ze betrok in het uitbreidingsplan. Dik kenburg voelde er echter niet veel voor en Lefebre, de gemeente-ar chitect, zou misschien wel te be werken zijn, maar die liet het meeste werk over aan zijn opzichter De Gooyer, die hem wellicht met tertijd vervangen zou. De Gooyer voelde niets voor uitbreiding in die richting. Kruiderink had al vele proefballonnetjes opgelaten, zoveel in feite, dat De Gooyer argwanend werd en begon te denken aan omko perij. Toen hij zich eens in dien geest tegen de burgemeester had uitgelaten, was ook deze gezagdra ger wantrouwend geworden en min der dan ooit te vïnden voor 't plan, dat Kruiderink voordeel zou bren gen. Wanneer de aannemer Karei sen, de stroman van Kruiderink, dan ook in de Raad het uitbrei dingsplan begon en steevast uitbrei ding naar de natte zijde, de onge zonde Westpolder bepleitte, waar de belangen van de apotheker Jagen, ging Dikkenburg rechtop in zijn burgemeesterszetel zitten en stelde dat De Gooyer en Dikkenburg hem zich met alle macht teweer tegen die plannen. Kruiderink wist dus, in ed deg stonden. Mevrouw Boom had in hem een medestander ge vonden en had er dus geen bezwaar tegen wanneer Dikkenburg zijn gemeente-opzichter in zijn val zou meesleuren. "Vandaar de instemming van deze dame met de opmerking van de apothekr, dat Dikkenburg oud be gon te worden. „Maar nog niet oud genoeg om te word'pn gepensioneerd", vervoegde Kruiderink. Mevrouw Boom had dit, als ge zegd, ook reeds geconstateerd en achtte het dus voldoende, instem mend te zwijgen. „Toch zal er verandering moeten komen, in het belang van de ge meente en van het weldenkend deel van de burgerij", ging Kruiderink voort. Mevrouw Boom zweeg nog steeds, wachtend op de climax. „En ik heb zo'n gevoel dat zo langzamerhand de loop der dingen leidt tot een openlijk conflict. Er zijn verscheidene zaakjes die me niet bevallen, bijvoorbeeld de kwes tie „Clarenbough," Mevrouw Boom stootte het ene woord uit als een kla roenstoot. Kruiderink keek haar met nngeveinsde bewondering aan. „Mevrouw, als er ooit sprake is geweest van twee zielen en één ge- Heden behaagde het de Heere, nog geheel onverwachts van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Oom en Neef, de Heer JAN WILLEM KLOPPER Wedn. van Mijntje Hoogen- doorn. in de gezegende ouderdom van bfjna 86 jaar. Uit aller naam G. A. HOOGENDOORN Waddinxveen, 1 Sept. 1955. Zuidkade 89a. Verzoeke geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats bebben, op Dinsdag 6 September tussen 1 en 2 uur op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen. dachte „Dat is een zaak met een luchtje", ging mevrouw Boom voort. „Ik heb het idee, dat wanneer we dat zaakje opklaren, we een heel eind verder zijn". „Niet onwaarschijnlijk". „Wanneer we hiervan een goed gebruik maken, is het afgelopen met de dictatuur van het Raadhuis. Dan komt er jong en fris bloed". „Ik denk aan mijn zoon", zei me vrouw Boom. „Hjj is in Meeldam geboren, hij heeft kennis en erva ring. Hoe zou een goede burgemees ter zijn". „Als hij een goede directeur van gemeentewerken weet te benoemen, als Lefebre volgend jaar gepensio- kenen", gromde Kruiderink. „Maar neerd is, kan-ie op mijn steun re ik vraag me af of uw zoon niet een beetje te veel is over die dochter van Dikkenburg, om aan zulk een actie mee te werken". „We zullen zien", zei mevrouw Boom. „Als hij dat kind weet in te palmen zullen we een paar jaartjes langer moeten wachten, maar dan hij Ün diiei zaak wat voortgang is het risico veel minder. Lukt het hem niet en ik zal wel zorgen, dat maakt, dan is hij misschien net in de stemming om haar en haar fa milie een poets te bakken". „Dat zijn we eens", constateerde Kruiderink. „Maar hoe krijgen we klaarheid in deze zaak „Ik heb kennis gemaakt met die Amerikaanse journalist", vertelde mevrouw Boom. „Misschien kan die ons van veel nut zijn. Wanneer in derdaad blijkt, dat Clarenbough niet achttien karaats is, kan hij voor de publiciteit zorgen, die Dikkenburg als burgemeester onmogelijk maakt. En als tweede pijl op mijn boog heb ik nog een ander plannetje". Hier vervielen de beide samen zweerders in een gefluister, dat de dienstbode, had ze aan het sleutel gat willen luisteren, onmogelijk had kunnen verstaan. Tenslotte rees Kruiderink op en schudde zijn me dewerkster opgetogen de hand. „Met u durf ik in zee", zei hij voor zijn doen hartelijk. „Als het geluk nu maar een beetje mee werkt Neuriënd wandelde hij naar huis. Mevrouw Boom, zittend in de serre met haar hond op de schoot keek hem na. En spon verder aan haar toekomstplannen. Mr. Clarenbough had enkele ang- stgie momenten doorleefd, toen hij door de ontmoeting met Clare, de secretaresse van de Amerikaanse journalist, mr. Colverton, plotseling was geconfronteerd met de mgelijk- heid van ontdekking. Hij had tot nog toe het spel onbezorgd ge speeld, maar op het moment, waar op Clare's briefje was bezorgd en hij wist, dat hij ten minste door één persoon doorzien was, had hij het gevoel gehad, alsof de grond hem onder de voeten wegzonk. Na die tijd was wel iets van de glans en glorie van zijn avontuur verdwe nen. Hij wist, dat Clare de secreta resse was van een man, dié waar schijnlijk de echte mr. Clarenbough persoonlijk en misschien zelfs vrij intiem kende. En al was, hij vrese lijk blij, dat hij in het kamp van deze mogelijke vijand, die hem een voortdurende bedreiging vormde, thans een medewerkster had, al ver trouwde hij, dat Clare hem niet zou verraden, alleen het denken aan de mogelijkheid van ontdekking reeds deed hem het zweet uitbreken en dat geschiedde dikwijls op de meest ongelegen moment. Hij was dan ook maar blij, dat het huldigings comité er voortdurend op uit was, het hem naar de zin te maken, geen gelegenheid voorbij liet gaan om feestelijkheden, excursies, diners en dergelijke op touw te zetten. Hij was ontvangen in een plechti ge gemeenteraadszitting en daar werden hem het ereburgerschap en de legpenning aangeboden. De ver eniging Meeldams Bloei' had hem erelid gemaakt. Hij had een ge denksteen onthuld in de woning van de man, die verondersteld werd zijn vader te zijn. Hij had een bezoek gebracht aan de Muloschool en daar de kinderen over Amerika verteld een uurtje, waarop hij met onverdeeld genoe gen terug zag, want onder de aan dachtig luisterenden was ook de onderwijzeres mej. De Ruiter, die hij de moeite van nadere kennisma king wel waard achtte. Hij had aan gezeten aan een diner met de plaat selijke middenstand, waar de voor zitter hem na het onderdeel van het menu, dat vermeld stond als „Kof fie en Likeuren", familiair aan sprak als collega. (Wordt vervolgd) Iedereen wil wel eens royaal zijn, en dat temeer als het niet te veel kost. Welnu, tot Zaterdag 10 September kunt U profiteren van onderstaande aanbieding Bij aankoop van 250 gram Koekjes of Biscnit krijgt U 100 gram gratis er bij cadeau en wanneer U een Rijksdaal der aan boodschappen besteedt krijgt U 250 gram grote PIN DA'S voor 31 cent. Levensmiddelenbedrijt Zuidkade 86 - Telefoon 468 MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL BOSKOOP Vrijdag 9 September Het einddiploma geeft, vrijstelling van het Midden standsexamen. Bezitters van het Mulo-diploma wor den tot de 2e klasse toegelaten. De lessen zijn op Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 6.30 tot 9 uur. Aanmelden Voor WaddinxveenH. M. v. d. Dool, Burgem. Troost- straat. Voor Boskoop: J. H. Mens, Goudse Rijweg 84. Coöp. Graanmaalderij en Handelsver. „De Eendracht" vraagt voor het kantoor een Aanmelden Brugweg 10 A. J. VAN RIJN, Brugweg 37

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 3