BEZOEKT DE LICHTWEEK 1955 - WINKELCENTRUM DORPSSTRUT NIEUWS uii u/aahftrlaais Jecovitol Levertraan Predikbeurten DE MAN UIT CHICAGO Sport wi 't U&ct. NIEUWE TELEFOON- aansluitingen. 468 A. A. Boer, Zuidkade 186. 552 Accountantskantoor, G. Huizer, Henegouwerweg 16. 707 P. A. Verbakei, Oranjelaan 11. 709 J. J. Kleiweg, krorame Esse 9. Vervallen nummers: 266 A. Noteboom. 552 Aardewerkfabriek E.W.A. 675 P. C. Bostelaar. 468 W. Hardijzer. HERV. VROUWENBOND OP G-G. In de Donderdag 22 September te Utrecht te houden Bondsdag zal Ds J van der Haar, alhier, spreken- over „De Vrouw en de christelijke levenshouding". GESLAAGD. Aan de leerlingen-meubelma kers, B. D. Lagrouw en C. Verwey, welke beiden het vijfjarig diploma avondschool en het diploma be- drijfsschool behaalden, en 3311 I- Slappendel, L. C. Galis en C. Vrijenhoef wegens het behalen van het drieuarig jdiploma avondschool en bedrijfsschool werd in de N.V. Kempkes' .-JVIeuibeilfabrieken, bij monde van de directeur, enkele boekwerken uitgereikt. Zulks als blijk van waardering van de di rectie voor kun betoonde ijver. Voor het examen praktijk diplo ma Boekhouden slaagde onze plaats genoot J. van Willigen. Hij werd opgeleid door de heer R. J. Zuide- ma, welks leerlingen hiermede al len geslaagd zijn. UITBREIDING „DE EENDRACHT". Deze week is het nieuwe gebouw de pakhuis van de Coöp. Graan- maalderij „De Eendracht" aan de Noordkade in gebruik genomen. Bij de viering van het 50-jarig be staan dezer coöperatie, werd reeds mededeling gedaan van de bouw van dit nieuwe pakhuis, welk zal dienen tot aanvoer, opslag en af voer van kunstmeststoffen. Het gebouw meet 10,5 meter hoog en heeft een oppervlakte van 396 vierkante meter. Het werd gebouwd onder leiding van het architecten bureau Stuurman Zn., alhier. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Zaterdagmorgen kwam een 5-ja rig kind van fam, G. aan de Em- ma|straat in een teil met kokend zeepsop te vallen. Met ernstige brandwonden moest het knaapje naar het ziekenhuis gebracht wor den. „WET EN EVANGELIE". Door ziekte van Ds. Offringa zal de dienst as. Zondag inplaats van 9.30 uur worden gehouden om 3u30 uur, terwijl Ds. F. D. Emous uit Rottterdam hier zal voorgaan. ORANJEFEEST. Alhoewel overbekend, willen we er nog op wijzen, dat tengevolge de regen, het optreden van Johnny Jordaan niet kon doorgaan, jmaar dit zal plaats vinden a.s. Zaterdag avond op dezelfde plaats en tijd. WEGVERBETERING. Heden ig een aanvang gemaakt met de reconstructie van het weg dek van de Kanaaldijk, vanaf hoek Sniepweg tot aan de brug Burg. Trooststraat. PAAL GESLAGEN. In de Jan Dorrékenskade West is vanwege gemeentewerken een witte paal geslagen, zulks ter voorkoming te zwaar wegvervoer. DE WADDINXVEEENSE LICHTWEEK. Zoals bekend hebben een aantal winkeliers van het Dorp de hoof den bij elkaar gestoken en een lichtweek georganiseerd gedurende vorige week Vrijdag tot en met Za terdag a.s. Feestelijk is de Dorps straat versierd met een electrische verlichting, vlaggen en erepoorten. Geen wonder dat dit experiment veel volk op de been bracht en het Dorp avond aan avond, zo te zeg gen, eivol is. De winkeliers hebben hun étalages weer extra verzorgd, omreden hier een wedstrijd aan verbonden Ik. Het publiek treedt namelijk op als jury en zal moeten uitmaken welke winkelier een prijs verdiend heeft. Aan burgemeester Warnaar was de eer deze lichtweek te openen. In zijn openingswoord prees hij activiteit van de winkeliers om in korte tijd zulke resultaten te be reiken. De burgemeester waardeer de deze lichtweek, waardoor nog eens in het bijzonder de aandacht gevestigd wordt op de winkels, die in eigen 'gemeente gevestigd zijn. Spreker wenste de deelnemers goe de zaken toe. De voorzitter van de Waddinxveense handeldrijvende en industriële middenstand stelde vast dat de Dorpsstraat zich wel zeer bijzonder leent voor het hou den van een lichtweek. Namens de R.K. Middenstandsvereniging sprak de heer H. M. Doeleman, die het comité veel succes toewenste en de hoop uitsprak, dat ook in andere delen van de gemeente soortgelijke acties gevoerd zullen worden in de toekomst. Na een dankwoord van de heer D Kool werd, onder het spelen van hét Wilhelmus, de feestverlichting ontstoken. Zaterdagavond) zorgden de beide plaatselijke muziekverenigingen „Concordia" en „Voorwaarts'' voor muzikale medewerking door het ge ven van marsmuziek. Maandag werd een avond van te leurstelling. De Oranjevereniging had ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhelmina een feestavond ingelast, waar be halve de behendigheidswedstrijden en een muzikaal menu, zou op treden de bekende Johnny Jordaan. Het weer was echter zo regenach tig dat het programma niet .volle dig kon afgewerkt worden, alhoe wel het publiek de héle avond de regen heeft getrotseerd. Johnny Jordaan's optreden werd dan ook naar de Zaterdag verschoven. De levertraan met het hoogste Vitamine gehalte. £j| Koop voor Uw kinderen al leen het beste bij: Drogisterij A. v. d. HEIDEN Zuidkade 1 - Telefoon 335 Vakkundige Bediening. 100 pCt Service. AUTOBOTSING. Even over de Waddinxveense brug waar de eenrichtingsbanen in de Rijksweg zich splitsen in de verbindingswegen Gouda-Rotterdam en Gouda-Den Haag is gistermor gen omstreeks tien voor negen uur een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij twee personen zwaar wer den gewond. Een Ford moest hier plotseling afremmen voor een Mercedes Benz die de Rijksweg naar Den Haag af draaide om de weg te vervolgen in de richtiing Rotterdam. De Ford had evenals de Mercedes Benz een vaart van pl.m. 100 kilometer. Toen de bestuurder van de laat ste auto zijn overantwoordelijke daad verrichtte hier mag nl. niet gedraaid worden moest de be stuurder van de Ford plotseling af remmen, waardoor deze wagen naar de rechterzijde van de weg slipte, negen betonnen palen met ijzeren hek uit de grond rukte en viermaal over de kop sloeg, de wagen kwam zwaar gehavend op het fietspad te recht. De bestuurder, de 37-jarige heer Pennock (plaatsnaam onbe kend) werd uit de wagen geslingerd en kwam 15 meter verder op het fietspad terecht, hij werd zwaar gewond. De mede-inzittende, de 26- jarige mej. C. Ette werd eveneens zwaar gewond, in de op zijn rechter zijde gekantelde auto aangetroffen. Beide slachtoffers werden naar het St. Jozef-Paviljoen te Gouda over gebracht. op Zondag 11 September 1955. NED. HERV. KERK V.m. 9.30 uur Ds. H. v. d. Akker, Gouda. Nam. 6.30 uur Ds. J. v. d. Haar. WIJKGEBOUW BOMENWIJK V.m. 9.30 uur Ds. J. v. d. Haar. Nam. 6.30 uur Ds. P. A. Stapert, Moordrecht. GEREF. KERK V.m. 10 uur en nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey NED. HERV. VEREN. (Wet en Evangelie") Nam. 3.30 uur I>s. F. D. Emous, Rotterdam. CHR. AFGESCHEIDEN GEM. V.m. 9.30 uur en nam. 5 uur lees- dienst. Maandag 12 September nam. 7 uur Ds. M. A. Mi'eras, van Krimpen a. d. IJssel. REM. GEREF. GEMEENTE Geen dienst. zaak dat onze elftallen de komende competitie een zware strijd wacht Met 7 elftallen (4 senioren en 3 ju nioren gaan we de competitie in. Ook ons 2e elftal is overgeplaatst naar de 2e klas, terwijl de A-junio- ren zijn opgenomen in afd. A-groep 2. Vanaf deze plaats worden alle elftallen succes toegewenkt. Daar wij het standpunt huldigen het spel te spelen om het spel en niet uitsluitend om de knikkers, rekenen wij op sportieve en faire wedstrijden. Zorge een ieder voor dat de goede geest welke steeds in het veld en langs de lij nen heeft geheerst gehandhaafd blijft. Spelers en supporters kunnen en moeten daar hun volle mede werking aan geven. Programma voor Zaterdag 10 September Thuis Be-Fair 3-R.C.V. 2, 3 uur; Be-Fair 1-Sportlust 2, 5 uur UitAm. Sport A-Be-Fair A, 4 uur; Donk D-Be-Faip B, 2.45 uur; Olympia C-Be-Fair C, 2.45 uur; IBIS-Be-Fair 2, 3 uur. Gezien de sterke afdelingen waar in onze elftallen zij a geplaatst, wa gen wij ons aan geen enkele voor spelling. W. S. E. Uitslagen wedstrijden Zaterdag 3 Sept. W.S.E.-Be-Fair 5-1; W.S.E. 2-Be-Fair 2 0-7; Jun. Groeneweg A- Be-Fair A 4-0. W.S.E. 1 speelde Zaterdag tegen Be-F^ir 1 «jen vriendschappelijke wedstrijd, welke zij met 5-1 wist te winnen. Voor de rust een slappe vertoning waarin Be-Fair de lei ding nam door Poot; even voor de rust maakte Blonk gelijk voor W. S.E. Na de rust ging het bij W.S.E. be ter, en bij Be-Fair wilde het niet vlotten. Door een doelpunt van Sluys, Nienhuis en nog twee van Blonk werd de stand 5-1. Het tweede deed het minder goed, want zij verloor haar wedstrijd met 7-0 van Befair 2. V. EN A.V. Deze week gaat het grote avon tuur dat duizenden in de lande d. Jagt 5 11; Ringelstein Jr. 6 14 18 34 43 57; Fr. Rip 7 9 27 59; Jac. v. d Zijden 10 26 31; Nic. v. d. Zijden 13 36 40 41 42 48 58; P. Vink 16 20 30; P. Metselaar 17 57; Jac. de Beer 12 24 28 35 37 51; Ringelstein Sr. 29 39 49; A. Lam 23; H. van Dijk 49 52 53 56. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Wedvlucht Tilburg 60 km. Los 1.30 uur. Aankomst le duif 2.40.31 uur; Aankomst 16e duif 3.03.59 uur. Uitslag: T. Boere 1 5 10 11 14; Groenendijk 2 4 15 16; Dodewaard 3 13'; Abr. de Bruin 6; L. de Bruin 7; P. Loendersloot 8 9 i2. W.S.E.-NIEUWS. W.S.E. I begint de nieuwe com petitie met een thuiswedstrijd tegen Boskoop II om 2.30 uur. Het 2e gaat bij R.V.C. III op bezoek, en de junioren spelen uit tegen Waddinx- veen B. Ook de handbal gaat weer draaien en wel om 12 uur thuis tegen R.H.C Voetbal-programma voor komend week-endt)HZ-lWaddinxveen I, 2.30 uur; Verheul I-Boskoop Z I 5 uur; Waddinxveen II-Gouda 5, 2.30 uur; ZW I-Waddinxveen Z I, 4 uur; WSE I-Boskoop II, 2.30 uur, Be-Faïr I-Sportlust II, 5 uur; Moer- capelle II-Waddinxveen 3, 2.30 uur; Ibis 1-Be-Fair 2, 3 uur; RVC 3- WSE 2, 12uur;Be-Fair 3-Verheul 2, 3 uur; Amm. SV a-Be-Fajr a, 4 uur; Waddinxveen a-Spirit a, 4 uur; Waddinxveen b-WSE a, 2.45 uur; Donk a-Be-Fair b, 2.45 uur; Olym pia c-Be-Fair c 2.45 uur. SCHOOLZWEMMEN. In het zwembad werden de jaar lijkse examens schoolzwemmen, af genomen door de heren H. Jenné, S. Versloot en de rijksgedelegeerde Akekrmans. Van de 197 opgekome- nen zijn er 142 geslaagd. Vervolg Lichtweek De behendigheidswedstrijd is echter doorgegaan. De uitslag hier van is; 1. H. de Bor; 2. G. Kerver; 3. B. v. d Starre; 4. L. Slingerland; 5] F'. Albias. Bij de Dinsdagavond gehouden vossenjacht waren de prijzen als volgt: le vos J. van Vliet; 2e vos idem; 3e vos J. Smit; 4e vos Tonny Hoogendoorn; 5e vos Jan Smit; 6e vos mevr. Den Oudsten-Verwey. De overige 4 vossen werden beloond met, prijzen van fa. AlhJLas, v. d. Linde, en van der Oest, van der Sluis en Zwijgers. Woensdagavond stond in het te ken van orgelmuziek en wel met een ouderwjets „pierement"!, waar mede een reeks van populaire lied jes ten beste gegeven werd. Donderdagavond kon het duizen den-koppige publiek getuige zijn. van amateur-wedstrijden. De prijzen waren: Klepperen: Riek Langendam le; Elly Gelder blom 2e; Els Posthuma 3e; Janny Los 4e; Truus Appel 5e. Zingen: Ada de Joode le; Riekje Gelderblom 2e; Ina van den Berg 3e; Arie Lam 4e; Tonny Treffers 5e. Mondharmonica: Duo van den Berg-van Dijk le; G. Brouwer 2e; J. Brenkman 3e. Kunstfluiter: B. Versluys le; Sj. Appel 2e. Band Verheul verwierf een le en de imi tator Blom eveneens een le prijs. Voor heden Vrijdag staat op het progrlamma de Rokerswedsttrijd. Wie kan de langste as aan z'n si gaar houden? FEUILLETON Een verhaal vol verwikkelingen ontspanning brengt weer beginnen, en wij hopen dat spelers en sup porters dit jaar een goede en spor tieve ontspanning mogen hebben. Waddinxveen start met een uit wedstrijd tegen D.H.Z. Dit zal voor de geelzwarten een zware opgave worden en als zij een punt mee brengen zal dit een goed resultaat zijn. Het tweede speelt thuis tegen Gouda 5 en kan met hard werken de punten thuis houden. Het derde gaat tegen Moercapelle 2 een draw behalen. Waddinxveen Z speelt uit tegen Z.V.V., en hier durven wij ons nog niet aan een voorspelling te wagen, maar wij vertrouwen als dat zij beide punten meebrengen. Ook de Junioren gaan beginnen en Waddinxveen A start thuis tegen Spirit A om 4 uur, terwijl B tegen hun plaatsgenoten W.S.E. A speelt ook thuis om 2,45 uur. Doe alle je best jongens, maar weest in het veld een waar sportman. De leden nemen er goede nota van dat er deze week voor het laatst kaarten worden gestuurd en dan voortaan de opstellingen weer op de oude en bekende plaatsen zullen worden bekend gemaakt. Die sup porters die het eerste elftal met de bus willen vergezellen, kunnen zich op het bekende adres Kerkweg 99 opgeven. Het vertrek is 12.45 uur vanaf dorp. DAMVERENIGING „EXCELSIOR" Op de ledenvergadering was de Hij had het weeshuis bezocht en alle kindertjes op gevulde koeken getracteerd. En in die tijd, die hem restte, had hij zich onledig gehou den met de Engelse conversatie van de blonde Corrie, de dochter van de burgemeester, op peil te brengen, al lukte het hem niet die conver satie te sturen bi de kanalen van de door hem zo zeer gewenste ver trouwelijkheid, want al bediscus sieerde Corrie geanimeerd alle mo gelijke onderwerpen, waar het baar eigen persoon en gevoelens betrof, bleef ze voor hem een gesloten boek. In het eerst had hij dat niet zo leuk gevonden, en zijn manne lijke ijdelheid was daar niet weinig door gedeukt, maar na het weer zien van Clare betekende Corrie voor hem niet meer dan een aan- conversatie, een verandering, die het meisje zelf met genoegen aan vaardde. Veel minder onbezorgd dan de gewaande mr, Clarenbough, nam zijn vriend en deelgenoot in het goedbedoelde bedrog, Jan de Gooyer, de zaak op. Steeds meer begreep hij, dat er inderdaad niets anders had op gezeten. Moedig droeg hij de konsekwenties van zijn daad, maar hij was er zich van be wust dat hij zijn schepen achter zich had verbrand en dat hij, als het mis ging, naar alle waarschijnlijk heid, beladen met alle zonden van het complete huldigingscomité, de woestijn zou worden ingestuurd met wïe weet misschien nog hoeveel on aangename publiciteit toe. Hij vermeed angstvallig ieder verloopt, zijn we vanavond nog te rug, toch te laat, dan dat ik 't sou per nog kan presideren en dat vind ik erg jammer. We moesten dan ook zo afspreken, dat we dat souper gewoon laten doorgaan en een ander zal dan wel de honneurs waar nemen. Wij zullen uw afscheid dan de volgende avond na het plech tig gedeelte hier thuis nog in intie me kring vieren, want u begrijpt wel, dat we u niet met stille trom laten vertrekken. Hoe denkt u er over, mr. Clarenbough?" De Amerikaan uitte enige sympa thieke woorden naar aanleiding van het droevig nieuws en zei, dat hij met alles aceoord ging, maar toch overmorgen vroeg vertrekken wou, weldra maakten de burge meester en zijn vrouw zich reisvaar- digen haastten zich naar de trein en Clarenbough nam de grote Ca dillac en ging in de omgeving een beetje rond rijden. Het was op deze) morgen, dat Hanny Boom, de candidaat voor het burgemeestersambt, op het idee kwam de vrouw zijner keuze, die nog in zalige onwetendheid verkeer de omtrent dit feit, met een bezoek kwam vereren. Het was niet zo on gewoon, dat Hanny de burgemees terswoning bezocht en meestal had zijn bezoek zowel een uitgesproken als een omsluierd doel. Het eerste bestond meestal uit een gesprek met de burgemeester over betrek kelijk futiele gemeentezaken en het laatste openbaarde zich mid dels steelse blikken van bewonde ring en schuchter geplaatste opmer- - nil VtflIIIWU. CUlfeO LYÖliiC Tl J totale stand van de laatste compe- c(mtact met zijn deeigenoot in dit kingen aan het adres van de blonde ZONDAGSDIENST nomen door Dr. J, MAN. wordt waarge- W H HELLE- BE-FAIR. De snelle groei van onze vereni ging en het door het eerste elftal behaalde kampioenschap zijn 00r- titie als volgt gespeeld, gewonnen, gelijk, verloren, punten en gemid delde. F. M P. Jacobi 15 12 2 1 26 1,73 T Twigt 16 11 3 2 25 1,56 C. H. Kramp 17 9 6 2 24 1,41 P. van Tol 13 7 3 3 17 1,30 D. Zwanenburg 16 9 2 5 20 1,25 A Blonk 16 8 3 5 19 1,18 H. Troost 16 7 4 5 18 1,12 C. Blonk 11 5 2 4 12 1,09 A. Blom 16 6 5 5 17 1,06 G. Heeren 16 6 5 5 17 1,06 D. la Grand 15 4 6 5 14 0,93 A A. Rietveld 14 5 2 7 12 0,85 W. v. d. Heijden 16 5 3 8 13 0,81 A. lN. Littooij 16 4 2 10 10 0,62 A. Zwanenburg 16 4 111 9 0,56 J. de Heer 2 015 4 0,23 Prijswinnaars zijn; F. M. P. Ja cobi, de Van Eeuwen-beker; T. Twigt le prijs; 1ste tiental; P. van Tol, de Centrum-beker, pluja le prijs; 2e tiental C. H. Kramp2e prijs, le tiental, plus de groepenprijs. G. Heeren 2e prijs 2e tiental; A. Blom en A. Zwanenburg winnaars van de competitie G.DJX POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER. Wedvlucht Duffel, 100 km. Los 8 uur. Aankomst le duif 9.13.15 uur. Aankomst 55e duif 9.23.45 uur. Uitslag: P Boon 1 2 22 32 33 50 55; H. v. d Berg 3 19 46; W. v. d. Water 4 8 15 21 38 44 45 46; W. v. zonderling bedrijf. Vooral sinds hij zag, dat mr. Clarenbough er zich op waarlijk virtuose wijze dooj- heen sloeg. Onbewust distantieer^- hij zich zo ver mogelijk van het hele geval, nam weinig deel aan de acti viteit van het comité en wijdde zich hartstochtelijk aan zijn werk. Op de vijfde dag van het verblijf van de gewaardeerde vreemdeling bannen de grenzen van Meeldam zou aan mr. Clarenbough eèh intiem souper worden aangeboden in het Rode Hert, door de leden van het huldigingscomité. Het zou het ka rakter krijgen van een intiem af- scheidsfestijn vóór de grote af scheidsbijeenkomst van de volgen-de dag, want de Amerikaanse zaken man had méér te doen, dan zich constant te laten befuiven. Maar toen hij op de morgen van de dag aan het ontbijt zat in de burgemeesterlijke woning, stond het gelaat van zijn gastheer zorge lijk en mevrouw, ofschoon opmerk zaam en gastvrij als altijd, scheen verstrooid. ,)Dat treft nu wel ongelukkig", zeli burgemeester Dikkenburg, „maar vanmorgen werden we opge beld, dat mijn broer in het zieken huis' te Utrecht een ernstige opera tie moet ondergaan. We moeten daar beiden naar toe en als alles vlot burgemeestersdochter, die daarop niet onvriendelijk, zij het ook niet bijster geïnteresseerd placht te ant woorden. Zij wist wel, hoe lang Hanny over zijn studie gedaan had, hoe hij door zijn examens was ge sleept, hoe hij leefde op zijn moe ders zak en door deze dame werd geadoreerd, hoe hij zelf deze adora tie als de gewoonste zaak van de wereld beschouwde en haar ook van anderen verwachtte. En hoe hij op de gemeente-secre tarie van Meeldam slechts deze ver dienste had, dat zijn tegenwoordig heid de afwikkeling der daar be handelde aangelegenheden slechts in geringe mate vertraagde. Dit al les droeg er niet toe bij Corrie's achting voor deze afstammeling van het geslacht Boom te doen toene men. Maar aangezien hij haar met de grootste achting behandelde en zijn adoratie haar amuseerde, was ze vriendelijk tegen hem, zonder hem nochtans een ogenblik serieus te nemen. Toen hij die morgen wend aange diend, zat ze in de serre en schreef een Brief. Hij kwam blozend binnen en stamelde zijn excuses voor het feit, dat de burgemeester niet aan wezig was, waardoor Corrie in de mening werd versterkt (een me ning, die juist was) dat hij zulks

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 5