BAZAR ooo De avonturen van Duimelot „De Wersper" De Bruggen DROP o.a. NIEU WS uit woonplaats- A. van der Sloot voorlichting verstrekken (betreffen de de overheidsmaatregelen, die voor de middenstand van belang zijn, en de mogelijkheden, die zij voor deze bevolkingsgroep inhou den. Ik denk hierbij aan de crediet- maatregelen, die speciaal voor de middenstand in het leven zijn ge roepen, de vestigingswetgeving, het middenltsands(ondrwij& 4e winkel sluitingswetgeving en diverse ande re regelingen. De ervaring heeft uit gewezen, dat aan dit soort voorlich ting voorlichting dus betreffende de overheidsmaatregelen een grote behoefte bestaat, niet het minst bij organen, die bij de behar tiging van middenstandsbelangen zijn betrokken Bovendien bevindt het middenstandsbeleid zich steeds in ontwikkeling, daar het aangepast moet zijn aan de wisselende om standigheden en behoeften. En ze ker ook daarom is deze voorlichting zo noodzakelijk. Bij vele middenstanders vormt de administratie nog steeds een zwak punt in de bedrijfsvoering en schort het aan kostenbesef en aan inzicht in bedrijfsorganisatorische vraag stukken. Wil dei middenstand tot een goede bedrijfsvoering komen, dan moet <hij hieraan wel bewust aandacht schenken. „Verhoging van de productiviteit" is zo niet maar een leuze, maar een gebiedende noodzaak. Zoals gezegd, worden be bestaandte mogelijkheden onvol doende benut. Met de Middenstands voorlichtingsdienst wordt er naar gestreefd, hun bij dit werk de hel pende hand te bieden. Met de instelling van midden- standsconsiulentenschappen heeft het Departement ook beoogd, van uit de provincie te worden voorge licht aangaande regionale en plaat selijke* omstandigheden. Kennis hiervan is van grote betekenis voor het te voeren beleid. De Middenstandsvoorlichtiingsdients heeft een aanvullend karakter. Dit brengt dè noodzaak met zich van een zo nauw mogelijke samenwer king met bestaande instellingen, diensten, middenstandsorganisaties en hun bureaux. Voor Zuid-Holland is als consu lent aangewezen de heer T. de Boer, Van der Spiegelstraat 12, Den Haag. 73. „Kom", zei Lange Jaap, ,nu hebben we alles gedaan wat kon en we willen weer naar onze sneeuw man. Dan kan Elsje gaan slapen". Het oude vrouwtje gaf -hun alle maal een hand en bedankte ze har telijk voor wat ze voor haar en Elsje hadden gedaan. Duimelot be loofde dat hij iedere dag hout voor de kachel zou gaan halen, zolang het erg koud was. „In zo'n koude ka mer wordt Elsje nooit beter", zei hij wijs. Het vrouwtje ging mee naar buiten om de jongens na te wui ven. In looppas gingen ze ht bos in. Lange Jaap voorop, die had de langste benen. Helemaal achteraan kwam 't Kleine Ding. Gelukkig stond de sneeuwman er nog precies zoals ze hem hadden achtergelaten. 74. „Wat zullen we er mee gaan doen?'' vroeg Ringeling. „ïk weet wat", zei Duimelot. Hij pakte een dikke stok en zei tegen Lange aap. „Zet be kop van de sneeuwman er eens bovenop." Lange Jaap deed het. Door zijn warme handen smelt de sneeuw een beetje en toen was het net of dè sneeuwman huilde. De jongens hadden een geweldig plezier, want "Duimelot danjste in het rond en zwaaide met de stok heen en weer. Het hoofd waggelde van links naar rechts, maar de ho ge hoed bleef kurig op zijn plaats zitten. Ze probeerden die hoed er af te gooien met sneeuwballen, maar omdat Duimelot zo heen en weer sprong gooiden ze mis. EËRÖlfZILMETA) vindt U ruim gesorteerd bjj HEEMSKERK Bezoekt morgen de van de Postduivenvereniging in Lunchroom Van de Water vanaf Zaterdagmiddag 2 nar tot 11 aar 's avonds Vele grote attractie s o.a. Rad van Avontuur Schiettent Vrolijke keuken en U beltwij draaien ook weer niet al te ongeduldig worden. Voorlopig hebben we met voldoe ning nota genomen van de verbete ring onzer straatverlichting. X. over de Gouwe in 1890 Als uitgave van het Hoogheem raadschap van Rijnland verscheen bij de Stoomdrukkerij P. W. van de Weyer te Utrecht een in Maart 1890 door de Ingenieur van Rijnland, E. E. van Dissel te Leiden samenge steld register der bruggen kunst werken ïn boezemwateren van Rijnland. Met betrekking tot de Gouwe en de Haven worden voor Gouda de navolgende bruggen genoemd: Hoo- gebrug naar de Kattensingel (draai brug; Draaibrug tegenover de Turf markt; Keersluis met keerdeuren; Joostenbrug tegenover Lange Groe- enendaal (draaibrug); Hoornbrug (draai-voetbrug); de Donkere Sluis brug met keerdeuren; Noodgodsbrug (dubbele bacsulebrug) Uiterste brug tegenover Minnebroedersteeg (bas- culebrug) en Havensluïs (schutsluis- schut/uitwatering en inlaatsluis met keerdeuren. Voorts worden over de Gouwe genoemd: de draaibrug in de Rijn spoorweg; de Waddinxveense brug in het dorp (draaibrug); de Boskoop- se brug in het dorp (draaibrug); de spoorwegbrug Leiden-Woerdien de wipbrug in de straatweg over Rijnlandse Gouwesluis met deuren en de wipbrug in de straatweg over de Rijksschutsluis. De Waddinxveense brug in het dorp, een draaibrug met steenen onderbouw en een bovenbouw van ijzer, had twee openigen met een wijdte resp van 7.98 en 8 meter. De wijdte der brugopeningen in het re gister vermeld werd gerekend haaks gemeten op de richting van het wa ter. De grootste diepte onder A.P. bedroeg 2 en 3T-22' meter. De vaar- wijdte was 7.87 meter. De drie bruggen over de Gouwe, welke in de onderhavige uitgave van 1890 onder Waddinxveen, Bos koop en Goüwsluis (Alphen aan den Rijn) voorkomen, werden in de loop der tijden vervangen door een mo derne hef brug. E. v. E. mede te doen aan een dergelijke rit. Met een aansporing om lid te worden van „Veilig Verkeer" reikte de voorzitter, de heer Zonneveld, in hotel „De Unie'' de prijzen uit. VERSCHILLENDE AANRIJDINGEN Deze week, op de Rijksweg onder deze gemeente, een aanrijding tus sen een snel rijdende personenauto uit Enschede met een auto uit Utrecht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, wel was er lichte materiële schade. Een vrachtwagen uit den Haag werd aangereden door een auto uit Den Haag, met gevolg dat de vrachtwagen in de berm terecht kwam. Ook hier enige schade. KONINGIN WILHELMINAFONDS VOOR DE KANKERBESTRIJDING. Op Vrijdag 7 October a.s. belegt he afd. Waddinxveen van het Ko ningin Wilhelminafonds voor Kan kerbestrijding een grote propagan- da-avond in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Deze avond Is bedoeld als inleiding van de grote huis-aan-huis ledenwerfactie in de maand October. De plaatselijke afd. heeft die avond beslag gelegd op een tweetal goede films en wel „Er is een tijd van komen", de grote film over de kanker in al haar scha keringen en de mogelijkheid tot ge nezen en voorkomen. En daarnaast de prachtige natuurfilm „Aalsmeer, bloementuin van Europa". Daae film geeft een kijkje achter de schermen van de bloemkweke rijen. Verder zal die avond het woord gevoerd worden door Dr. J. W. H. Helleman en de promotor van de kankerbestrijding, de heer Van Wijk uit Den Haag. Gezien het vele werk wat onze plaatselijke afd. doet, en de zeer actractïeve omvang van deze avond geloven wij niet dat iemand deze buitengewoon mooie en uiterst belangrijke avond, die om 8 uur aanvangt en voor ieder vrij toegangkelijk is, wil missen. Grote sortering Dubbelzout (Bisal) 100 gr 50 ct Gapezdrop 100 gr 50 ct Havezstzopitten 100 gr 35 ct Sterke Menthol 100 gr 50 ct steeds de beste kwaliteit 100% service Vakkundige bediening Drogisterij A. v. d. HEIDEN Zuidkade 1 - Telefoon 335 **Onze Straatverlichting 't Is jaren geleden heel wat jaren zelfs dat een vreemdeling de opmerking maakte, dat Wad dinxveen nogal achteraan kwam met de straatverlichting. De verge lijking met andere gemeenten van gelijke grootte of zelfs kleiner, viel ten nadele van Waddinxveen uit. Geen wonder, want de straatver lichting bestond, zoals we weten, uit een aantal gaslantaarns welke een matig, geel licht verspreidden. Ach ja, merkten we toen op, dat is zo, maar Waddinxveen bezit een gasfabriek en produceert zelf gas, waarom dan dure electriciteit ge kocht. En daarom hebben we het er jaren mee gedaan, zonder er over te mopperen. Totdatja, nu moest diezelfde vreemdeling eens komen kijken naar de verlichting. De tijd staat niet stil en zo van lieverlee kan on ze gemeente ten voorbeeld gesteld worden aan andere plaatsen, 't Is nu tip-top in orde. Op een enkele wijk na zijn de gaslantaarns ver dwenen en vervangen door elëc- trische, welke een helder licht doen uitstralen, een prachtverlidhting. Vooral nu de oprit naar de Hef- brug voorzien is van de nieuwste lichtkronen. Met grote voortvarendheid heeft ons gemeentebestuur het lichtvraag- stuk opgelost en wij mogen hen er voor erkentelijk zijn. Waddinxveen had in enkele op zichten nog iets in te halen. In vroe gere jaren miste men de voortva rendheid van tegenwoordig, zodat wel eens iets werd nagelaten wat toch hard nodig was. Mogelijk kon 't minder goed lijden. Er moet echter steeds iets te wensen overblijven en wij zullen blijven hopen dat ook nog andere problemen in de toekomst kunnen opgelost worden. Deze te noemen heeft nog geen zin, want we mogen CHR. PLATTELANDSVROUWEN. Deze organisatie hield dezer da gen haar eerste vergadering in dit seizoen Een zeer aantrekkelijk win- terprogramma werd besproken, o.a. om op 3 October a.s. een boekbe spreking te doen houden door mevr. Kooiker-Möhr. Besloten werd tot oprichting van een jonge afdeling van de Chr. Boe rinnen, Plattelands- en Melsjesbond Hiervoor is een vergadering uitge schreven op Maandag 10 October a.s. 25 JAAR PREDIKANT. Ds. L. Vroegindewey, voorheen Herv. predikant alhier, hoopt op 5 October a.s. zijn zilveren predi kantsjubileum te vieren. Hij diende de kerken van Wilnis, Waddinxveen, Papendrecht en thans Gameren. EEN NIEUWE ATTRACTIE. De Postduivenvereniging „De Sperwer" gaat Zaterdag een bazar houden om aan een nieuw lokaal te komen. Zij verwacht veel bezoek, want vele prijzen zijn hun door de ingezetenen reeds geschonken, en wanneer er een batig saldo is komt dit ten goede aan liefdadige instel lingen in onze gemeente. Bij de vele attracties die er zijn is er nog een gratis kans op een prijs. Op pagina 2 staat een adver tentie waar een woord is verdraaid, en wanneer men dat gevonden heeft en uitgeknipt inlevert tussen 9 en 10 uur, dan dingt men mee gratis naar de prijs. PUZZLERIT VEILIG VERKEER. Zaterdag 24 September Jl. is voor hen die hebben deelgenomen aan de puzzlerit, uitgeschreven door de vereniging voor Veilig Verkeer al hier, een succesvolle middag gewor den. Hoewel het aantal deelnemers niet groot was, heeft het toch de verwachting overtroffen. Veilig Verkeer zal er dan ook niet voor terugdeinzen, om een vol gend voorjaar opnieuw een derge lijke puzzlerit te organiseren. De start vond om half drie plaats in de Stationsstraat en van hieruit was een parcours van ongeveer 20 km voor wielrijders en van onge veer 30 km voor bromfietsers uit gezet. De eerste delen van deze par- coursen vielen samen. Tijdens de rust werden de deelnemers onder worpen aan een (schriftelijke ver- keerstest, die werd afgenomen door de Rijkspolitie alhier. Zowel het parcours als de veikeerstest bleken voor de deelnemers nog al eens moeilijkheden <>P te leveren, zodat er niemand was, die deze puzzlerit zonder fouten wist af te leggen. Er waren fraaie prijzen beschik baar, t-w. een damesfauteuil, be schikbaar gesteld door de meubel fabrikant J. Appel. Een zilveren bromfieltsmedaUle, beschikbaar ge steld door de Rubberfabrieken Vre- destein te Doetinchem en gewon nen door W. Hartog. Een prima rubber zadeldek, be schikbaar gesteld door Abr. v. d. Spek en gewonnen door Nl'c. Vink. Een grote doog Chief Whip, beschik baar gesteld door garage Boonstop pel en gewonnen door A. C. Buite laar. Eén eleétrisch strijkijzer, beschik baar gesteld door M. Heemskerk, werd als le prijs voor de fietsers gewonnen door A. van Eede. Een mooi boekwerk, beschikbaar gesteld door de Shell, werd gewon nen door Tineke de Leeuw. Zij dïe deze puzzlerit mede moge lijk hebben gemaakt door het be schikbaar stellen van vorenstaande mooie prijzen, zegt Veilig Verkeer hartelijk dank. Moge het vorenstaande, bezitters van bromfietsen en rijwielen aan moedigen een volgende keer ook DAMESKAPSALON Oranjelaan 24 Telefoon 457 MANICURE en EPILEREN LEDENVERGADERING K.V.P. Dinsdagavond hield de afd. Wad dinxveen van de K.V.P. een matig bezochte ledenvergadering in het R.K. Bondsgebouw. Allereerst werd het opgestelde "werkprogramma voor dit seizoen besproken. Aangezien hierop geen commentaar was, kon net de goed keuring van de afd. wegdragen. In verband met de verkiezing in 1956 zal door het partijbestuur ge tracht worden om de voormalige vier districten in Noord- en Zuid- Holland, alsmede ïn Utrecht en Zee land, samen te bundelen, zodat met een lijsttrekker gekomen kan wor den De actie „Alarm bracht de ton gen los, deze actie die in het leven is geroepen om geruchten tegen te gaan, maar °°k om een ieder van voorlichting te dienen, vond grote bijval, zodat Waddinxveen ook op dit punt heus niet zal achter blij ven. RECEPTIE MUZIEKVERENIGING „VOORWAARTS". Zaterdagmiddag hield de muziek- vereniging „Voorwaartseen zeer druk bezochte receptie in café v. d. Water. Dit in verband met haar 25- jarig jubileum. Als eerste spreker voerde de heer Greegoor, de voorzit ter van de Algemene Unie van Ned. Arbeidersmuziekverenigingen het woord. Hij roemde de jubilerende vereniging o.m. om haar medewer king en activiteit steeds vertoond. Bij zo'n vereniging mag en mocht geen gebrek aan belangstelling be staan. Vooral nu de landelijke over heid ook het nut inziet van onze verengiing subsidies verleenden, waarvan oa. binnenkort de Unie landelijke opleidingscursussen zal organiseren. Laat dit een voorbeeld zijn voor de gemeente- en andere overheids instellingen om onze mooie muziek vereniging met steeds grotere toe lagen te bedenken. Met het aanbie den van een geschenk onder cou vert besloot spreker zijn gelukwen sen. Hierna sprak de heer L. den Bleij- ker uit Gouda namens de zusterver eniging „De Pionier". Hij roemde de samenwerking tussen beide ver enigingen. Spreker zegde toe in No vember een gratis concert te geven met medewerking van de „Jagers kapel". Verder bood hij een muziek stuk aan. Vervolgens sprak de oud voorzitter en oprichter, de heer V. Adema, deze liet de afgelopen jaren de revue passeren, en prees de ver eniging voor de moed en volharding om ondanks de vele moeilijkheden door te zetten. De heer De Knegt sprak namens Concordia en huldig de de jubilerende verenigingen voor de goede samenwerking en bood een muziekstuk aan. Ook namens de P. v. d. A., het arbeiders-ontwik kelingsinstituut, de vrouwenbond uit de P. v. d. A., Nieuwe Koers, de Alg. Metaalbewerkensbond de plaatselijke V.A.R.A., de Meubelma- kersbond werden woorden van feli citatie gesproken^ allen vergezeld van een cadeau onder couvert. De heer Pille, die namens de Bestuur - dersbond sprak, merkte o.m. op dat Voorwaarts vaak genegeerd was, maar thans* een voorname rol in on ze samenleving inneemt; ook hij bood een couvert aan. De heer Ververs, die namens het Sportweek-comité zijn hulde bracht, dankte Voorwaarts voor de grote medewerking steeds ondervonden, en bood als tegenprestatie een cadeau onder couvert aan. Namens het Se- meenfebestuur £prak burgemeester Warnaar, woorden van warme hul de en felicitatie, na een bescheiden begin thans trots op zo'n vereniging Hij was ook vol lof over de presta ties. Met de wens op naar de vol gende 25 jaar en het aanbieden van een cadeau onder couvert, sloot de burgemeester zich gaarne bij de vo rige sprekers aan. Maar n°g kwa men velen hun felicitatie brengen, o.m. de toneelvereniging T.O.G., en Morgenrood, de Arbeidersverzeke ringsmij, uit Rotterdam, Alg. Bond van Ambtenaren, Bouwbedrijven, de zwemclub, dè gymnastiekvereni ging T.O.O.S.; allen lieten hun ge lukwensen vergezeld gaan van een stoffelijk huldeblijk. Maar ook talrijke bloemstukken versierden de zaal. Het was dan ook voor de voorzitter van Voorwaarts een dankbare taak de vele sprekers en spreeksters hartelijk dank te zeggen voor de vele goede, wensen en cadeaux. In zijn dankwoord be trok hij ook hun eminente dirigent, de heer C. v. d. Knaap. En tot slot van deze prachtig geslaagde middag bracht voorzitter een hartelijk woord van dank aan mevr. v. d. Water voor dè vele uren gastvrij heid aan Voorwaarts verleend, en onderstreepte dit met een prachtige bloemenmand. ARB. MUZIEKVERENIGING „VOORWAARTS" 25 JAAR. In de cantine van de N.V. Louis Dobbelmann zal Vrijdag 30 Sep tember a.s. een jubileumfeestavond gehouden worden, welke in het te ken zal staan van het 25-jarig be staan van de Arb. Muziekvereni ging „Voorwaarts". Medewerking zal worden verleend door Cabaret Florida uit Den Haag. Deze avond zal uitsluitend zijn voor leden en donateurs. Voor bovenstaaande avond zullen er 2 bussen rijden waarvoor de volgende instapplaatsen hieronder zijn vermeld: Noordeinde, Van der Torren Dorp, Garage van Nielen; Kerkweg, Esdoornlaan, Kerkweg bij het spoor; Zuidkade, Zagerij Ver waal; Zuidkade hoek Burg. Troost- straat, Prins Hendrikstraat en Öranjelaan op de hoek. Men zorge om 6.15 uur op de aangegeven instapplaatsen aanwe zig te zijn. BEROEP UITGEBRACHT. Door de Kerkeraad der Herv. Ge meente alhier, is een beroep uitge bracht op Ds. J. van Rootselaar te Wijk bij Heusdën. WAS NIET LEVENSMOE. Maandag wilde een varken haar gewisse dood ontlopen, om in plaats van de slagerij F. Versluys aan de Kerkweg binnen te gaan, ïn de Kerlcwegvaart te springen. Met 3 man moest het beestje gered wor den. CURSUS E.H.B.O. Nogmaals vestigen wij de aan dacht op de advertentie in dit blad betreffende) cursub E.H.B..O, Laat velen gehoor geven. Boven 16 jaar zijn allen welkom, zowel da mes als heren. De cursus wordt gegeven door L>r- E. L. Hemminga. Tot Dinsdagavond 4 October as. PARTIJ VAN DE ARBEID. We willen nog even attenderen °P de vergadering van bovengenoemde partij a.s. Dinsdagavond waar de heer E- Vermeer zal spreken. MODE-SHOW. Evenals vorig jaar zal de firma L. W Verbakei op 12 October a.s. weer een mode-show houden in de cantine N.V. Dobbelmann. Hiervoor zijn gratis toegangskaarten ver krijgbaar. Gezien de grote toeloop bij de vo rige show, twijfelen wij er niet aan of ditmaal zullen veel dames dezè unieke gelegenheid te baat nemen. Bel Bij Brand

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2