Nieuws uit Burgerlijke stand Predikbeurten Sport Ut 't koet. Weekagenda DE MAN UIT CHICAGO (WKZ# W(K»*plctfi>ts ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr. E. M. L. HEMMIN- GA. ONGEVAL OP DE RIJKSWEG. Deze week werd een straatmaker uit Woerden, tijdens zijn werk aan de Rijksweg onder onze gemeente, door een personenauto uit Gronin gen overreden. Met een gebroken rib en inwendige kneuzingen werd hij door de automobilist naar het ziekenhuis te Woerden vervoerd, die daarna zonder nadere kennisgeving is weggereden. Zijn nummer is echter opgenomen. VROUWENBOND OP REIS. De Chr. Vrouwenbond is op stap geweest. Een bus vol dames is op bezoek geweest bij de bekende Zus ter Haayer, Evangellste in Rotter dam. Dit bezoek van Waddinxveen- se dames is naar aanleiding van een lezing, welke zuster Haayer in het afgelopen jaar hier ter plaatse voor deze vrouwenbond gehouden had. Het is een buitengewoon inte ressante avond geweest. Het was ont roerend om deze zuster te midden van haar patiënten te zien Meest vrouwen en mannen aan de zelf kant van het leven. Zuster Haayer schilderde in gloedvolle woorden de toestanden, welke zij in deze gezinnen aantrof. Een zangkoor uit Den Haag ver leende aan deze avond medewer king. Ook was er een straatmuzi kant die een soli op een koper blaas instrument blies begeleid door oen orgel en piano. Het was werke lijk de moeite waard om zo'n avond bij te wonen en het bestuur kan op een zeer geslaagde reis terug zien. VERGADERING MIDDENSTAND. Maandagavond kwam de Midden standsvereniging in een druk be zochte ledenvergadering bijeen. Na een kort openingswoord door de voorzitter, en enkele huishoude lijke aangelegenheden, kwam ter tafel het bestuursvoorstel, of er dit jaar met st. Nicolaas weer een Win kelweek gehouden zal worden. Men was het er spoedig over eens dat deze traditie gehandhaafd moest blijven. Als commissieleden werden hiervoor aangewezen de heren Fr. Alblas, C. van de Linde, K. van Ringelenstein en J. Saton. Verder werd een commissie be noemd om de mogelijkheid en wen selijkheid te onderzoeken voor het houden van een Middenstands beurs, gelijk als de vorige. Tot commissie leden werden gekozen de heren A. Brouwer, F. Knaapen en A, Jonge- jan. Deze heren zullen t.z.t. hun be vindingen aan een vergadering me dedelen. Vanuit de vergadering kwam een suggestie om ook hier een koop avond in te stellen op Vrijdagavond. Daar de meningen hieromtrent nog al uiteenliepen, werd besloten alle winkeliersleden een enquêtte-for- muli'er toe te zenden, teneinde een inzicht te krijgen in deze aangele genheid. WILL'S NYLON LIPPENSTIFT 1.25 Luxe stift 2.75 Tevens grote grote sortering Will's artikelen Drogisterij A v. d. HEIDEN Zuidkade 1, bjj de Hefbrug Aangiften van 22 t.m. 28 Sept. 1955. Geboren: Hillegonda dochter van G. J. Geluk en C. Kalkman, Kanaal- weg 1; Bastiana dochter van E. J. de Jong en A. Drost, Ieplaan 34. Ondertrouwd: J. Dullemeijer en A. van der Flier. Gehuwd: J. G. Treur en B Brouwer op Zondag 2 October 1955. NED. HERV. KERK V.m. 9.30 uur Ds. j. v. d. Haar Nam. 6.30 uur Ds. p. Zandt, Delft WIJKGSBOUW BOMENWIJK V.m 9.3'0 uur Ds. P. Zandt Nam. 6.30 uur Ds. J. v. d. Haar GEREF. KERK V.m. 10 uur en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. WET EN EVANGELIE Nam. 3.30 uur Prof. Dr. W. C. van Unnik Hoogleraar Utrecht CHR. AFGESCH GEMEENTE V.m. 9.3o uur en nam. 5 uur lees- dienst. Donderdag 6 October nam. 7 uur Ds. G. j. Swoferink van Kampen. REM. GEREF. GEMEENTE V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker GEVONDEN en verloren voorwerpen. Gevonden; i hoofddoek; 1 motor- bril ;1 beige windjack; 1 capuchon; 1 muntbiljet; 1 batikdoek. Verloren: 1 pakje shag; 1 bruine portemannaie; 1 portefuille inh. muziek; 1 oorbel. BE FAIR VERLOOR (MET PECH) VAN WADDINXVEEN. Be-Fair heeft eveneens het hoofd moeten buigen voor Waddinxveen- Z. De uitslag was weliswaar 12 in het voordeel van de bezoekers, maar deze cijfers hebben zij rijke lijk te veel gekregen. Zeker drie kwart van de wedstrijd was Be- Fair in het offensief. Slechts spora disch konden de gasten tot goed geconstrueerde tegenaanvallen ko men. Na ongeveer tien minuten aan trekkelijk spel, zette Be-Fair een goede aanval op over rechts en het was midvoor Beek, die zijn club de leiding gaf 10. Zo bleef de stand tot de rust toe, met een steeds aan vallend Be-Fair. Na de rust trachtte Waddi'nxveen de bakens te verzetten wat enigs zins gelukte. Het duurde toch nog even voor het de stand op 11 had gebracht, waaraan de doelman van Be-Fair meewerkte Toen er hard om het winnende doelpunt werd gestreden kwam de bal bij een van de achterspelers zo ongelukkig op zijn schoen, dat de bal in eigen doel verdween: 12. Met Be-Fair in de aanval kwam het einde van deze wedstrijd, waar in Waddinxveen de gelukkigste was. Het tweede elftal won met 81 van S.K.G. en gaan nu aan de kop van hun afdeling. Het drrde daar in tegen verloor eervol van W.D.S. 2 met 21. Programma voor deze week. SpiritBe-Faiir, aanvang 4 uur; R.V.C. 2 (Verheul)Be-Fair 4, aan vang 2.15 uur; Be-Fair ANieu- werkerk A, aanvang 4 uur; Be- Fa i'r CGouda F, aanvang 2.45 uur; O.N.A, FBe-Fair B, aanvang 2.45 uur. Degenen, die met het eerste elftal mee willen, gelieve vroegtijdig aanwezig te zijn, vertrek om 3 uur van- het terrein De standen. Eerste klasse Waddinxveen 3 3 0 0 6 13— 2 R.V.C. 3 2 10 5 14— 6 Spirit2 2 2 0 0 4 10— 4 Rijnstreek 3 2 0 1 4 6— 6 Z.V.V. 3 1113 4— 8 Be-Faïr 3' 1 0 2 2 9— 6 Zwervers 3 10 2 2 9—14 Boskoop Z 0 1 1 1 7— 8 Woerden 3 0 12 1 2— 9 Sportlust 2 3 0 0 3 0 3—15 Tweede klasse Be-Fair 2 2 2 0 0 4 13— 2 Jodan Boys 4 2 10 04 11— 6 W.D.S. 3 2 0 1 4 20—10 pSortlust 3 3 2 0 1 4 8— 6 Zwervers 2 3 1113 11—10 LBIS 3 10 2 2 7—18 Bodegraven 2 3 0 il 2 1 8—11 SK.G. 3 0 3 0 5—18 Boskoop 2 0 0 0 0 0 0— 0 Derde klasse Z.V.V. 2 2 Z 0 0 4 14— 3 R.V.C 2 3 1113 8—11 Spirit 3 110 0 2 4— 0 S.K.Ö. 2 2 10 12 4— 6 W.D.S. 2 2 10 12 3— 5 Be-Fair 3 2 0 111 1— 2 Spiirt 4 2 0 0 2 0 3—10 Be-Fair 4 0 0 0 0 0 0— 0 Z.V.V .3 0 0 0 0 0 0— 0 V. EN A.V. Waddinxveen heeft tegen VOC een kleine nederlaag geleden. Het was voor de rust een snelle wed strijd met wedjerzijds gevaarlijke aanvallen, maar beide verdedigin gen waren goed in vorm en gaven geen kans weg, hoewel beide kee pers in actie moesten komen, maar dat ging hen goed af. Direct na rust kwamen de gastheren opzetten en reeds na 3 minuten hadden zij uit een corner succes, toen rechtshalf Dunk, die niet gedekt werd, on houdbaar scoorde, 10. Even wan kelde Waddinxveen en in die pe riode moest van Vuuren enkele ko gels van v. d. Myn stoppen, wat hij op zeer goede wijze deed. Toen kwamen de Geelzwarten opzetten en het doel der gastheren kwam onder druk te staan, maar stopper Gryseels weet wel wat verdedigen is, maar in de laatste minuten was het van Gelooven die via de kee pers handen de lat probeerde en daarmede kwam het einde van deze mooie en sportieve westrijd. Waddinxveen 2 stelde teleur en behaalde maar een punt uit de Waddinxveen Z won in een span nende, maar slechte wedstrijd van Be-Fair met 21. De Geelzwarten konden niet in hun spel komen en gingen de rust in met een 10 ach terstand. Na rust kwamen zij ge weldig opzetten en Troost wist uit een vrije trap met keepers mede werking de stand op gelijke voet te brengen en Monster wist het win nende goal te maken, en zo gaan de Geelzwarten ongeslagen aan de kop. Waddinxveen A won met 41 van Be-Fair a. B die wist met 90 te winnen en C verloor. Waddinxveen Z speelt thuis tegen Sportlust en kan zijn ongeslagen re- ocrd handhaven. Waddinxveen 2 gaat naar Bos koop 2 en kan uit deze wedstrijd een punt behalen, maar dan voet ballen. Terwijl het derde zijn eerste punt kan gehalen thuis tegen Zwer vers 2 Waddinxveen heeft deze week rust. Bij de junioren gaat A naar Donk en komt met beide punten thuis. Ook B kan zijn wedstrijd win nen, terwijl de Benjamins, als zij ge lijk weten te spelen, een goed resul taat behalen. Succes jongens W.Z.C. DE GOUWE. Zaterdagavond gaan wij weer voor de eerste keer zwepimea De bus vertrekt om 5.45 uur vanaf het dorp. De tarieven zijn gelijk geble ven. De indelingen van de wintercom petitie zijn bekend gemaakt: De jon gen spelen tegen AZC, Boskoop, GZC a en GZC b en tegen Schoon hoven. Terwijl Gouwe II heren de strijd zal aanbinden tegen Boskoop 2, BZ en PC I, GZC b en SZ en PC I. VERSLAG JAARVERGADERING VAN DE CHR. SPORTVERENIGING „BE-FAIR". Dinsdagavond 22 Sept. hield Be- Fair haar eerste algemene jaarver gadering in het Ned. Herv. Wijkge- bouw. Nadat de voorzitter, de heer Graafland, de vergadering had ge opend, memoreerde hjj wat het af gelopen jaar is gepasseerd, en greep daarbij ook nog naar het verleden en noemde de vele moeilijkheden op dië overwonnen moesten worden, al vorens men kon gaan draaien. Nu de leden nog eens op de naam van onze vereniging gewezen te heb ben, waarna hij hen opwekte om steeds sportief te blijven, zowel op als buiten het sportveld, gaf hij het woord aan de heer Alblas, die het financiële gedeelte weergaf. On danks de grote uitgaven die eerst moetsen worden gedaan, kon hij toch nog met een batig saldo het jaar afsluiten. Hierna kreeg de heer v. d. Berg het woord, die de bloei van de ver eniging uiteen zette. Hij kon dan ook FEUILLETON 17 haap die middag verteld had: de bur- we eens rustig praten", zei z'n moe der. „Ik zal Kruiderink bellen, die man is een niet te ondierschatten bondgenoot. Drie weten meer dan twee en misschien kunnen we met elkaar een plannetje maken, dat de familie Dikkenburg en alles wat er omheen hangt zal doen suizebollen eer we 'n maand verder zijn". Niets van de strijdvaardigheid en felheid van die dag was te lezen op het gezicht van mevrouw Boom, toen ze die avond.in de met kaarsen verlichte grote zaal van het Rode Hert aanzat aan de souper ter ere van mr. Clarenbough. Integendeel, ze was in een stralend humeur, het geen niet in de laatste plaats ver oorzaakt werd door wat Kruiderink haar die middag vertéld had,: de bur gemeester en zijn vrouw waren plot seling weggeroepen en zouden wel niet voor laat in de nacht terugke ren. Hjj zou daarom als tafelpresi dent optreden. Het vergemakkelijk te het plan, dat de samenzweerders zo listig hadden uitgebroed, aanmer kelijk. Clarenbough, die het einde van zijn loopbaan als geëerd bezoeker zag naderen, was in een zeer vrolijke stemming. Kruiderink, zijn tafel buurman, trok zijn vriendelijkste gezicht en was ongewoon onderhou dend, waarbij hij ervoor zorgde, dat de geëerde gast nimmer een leeg glas voor zich had staan. Aan zijn andere zijde zat mevrouw Boom en ze was charmanter dan zij zelf ooit mogelijk had geacht. Ze slaagde er zelfs in, enige vriendelijkheden te zeggen tegen Riek de Ruiter, die er deze avond alleraardigst uitzag ïn een eenvoudig maar niet smaak ge kozen avondtoilet, tegen De Gooyer, die stiller en afgetrokkener was dan ooit en die ze plaagde met zijn spoe dige promotie, wanneer meneer Le- febre ging rentenieren. Het was een gezellig intiem soupertje. Zelfs de altijd mopperende slager kwam in een goede bui en het feit, dat de burgemeester, zomin als zijn echt genote, zich aan tafel bevonden, droeg er toe bij, dat het kleine ge zelschap al spoedig verkeerde in een zeer ongedwongen stemming. Riek deed haar best om De Gooyer wat op te vrolijken en waar me vrouw Boom geheel beslag legde op de Amerikaanse bezoeker, konden de slager en de apotheker naar har telust met elkaar mopperen over slechte zaken en hoge belastingen Toen eindelijk het uur van schei den gekomen was en mr. Claren- bough alle gasten, Riek bijzonder lang, de hand had geschud, bleven alleen Kruiderink en mevrouw Boom nog met hem over. „Meneer Clarenbaugh, wat vrese lijk jammer, dat we nu al scheiden met vreugde mededelen dat het le dental thans 120 personen bedraagt. Hjj wees op de noodzaak van een tweede sportveld, dat er zo spoedig mogelijk moet komen. Nadat de agenda voor deze avond was afgewerkt, bleef men nog een poosje gezellig bijeen tot verstevi ging van de onderlinge band. W.S.E. had het gemakkelijk Met niet minder dan 11-1 wist WSE van haar tegenstander te win nen. Eerst was er nog enige span ning, want het duurde 20 minuten voor Tange met een goed schot de score kon openen 1-0. De linksbui ten had met zijn schoten geen suc ces ,maar Tange zorgde ervoor, dat de rust met een 4-0 voorsprong kon ingaan. Na de rust had Gouda 5 nïea veel meer in te brengen. Al spoedig was het door Tange 5-0 en toen in 't strafschopgebied ongeoor loofd werd aangevallen schoot Nien- huis onhoudbaar in 6-0. Nadat Ver woerd de score tot 7-0 had opge voerd kon de Goudse midvoor het enige tegenpunt scoren 7-1. Nog voor het eindsignaal waren het Tange en Ver woerd, die de zege op 11-1 brachten. WSE gaat dit weekend bij ONA IV op bezoek, dit werd een zware op gave voor de jongens van Wesse- ling. Maar als zij enigszins volledig kunnen uitkomen en uien is niet te niet te zwichtig dan kunnen de puntjes mee komen. Voor het 2e elftal is een nieuwe competie indeling gekomen, als eer ste thuiswedstrijd ontvangen zij NSV II thuis. Voetbalprogramma Boskoop 2 Waddinxveen 2, aanvang 2',30 uur; ONA 4WSE 1, 12 uur; Waddinx veen 3Zwervers 2, 2.30 uur; WSE 2NSV 2, 12 uur; Waddinxveen Z —Sportlust 2, 4 uur; Verheul 1—ZVV 1, 4 uur; Spirit 2Be-Fair 1, 4 uur; Bodegraven Z Z—Ibis 1, 4 uur; Ver heul 2Be-Fair 4, 2.15 uur. Junioren: Be Fair ANieuwer- kerk A, 4 uur; Donk bWaddinx- ve enA, 4 uur; WSE aONA e, 2.45 uur; Gouda dWaddinxven b, 4 uur; ONA f—Be Fair b, 2.45 uur; Be Fair cGouda f, 2.45 uur; Wad dinxveen cOlympla c, 2.45 uur. moeten", zong mevrouw Boom op haar liefste toontje. „Ik ben in zo'n uitgelaten stemming, dat Ik nog best een uurtje door had kunnen gaan". „Hier vroeg Kruiderink met een blik op de thans verlaten tafel met de resten van het souper, „dat lijkt me niets gezellig". „Ik weet wat", kraaide mevrouw Boom, „we rijden nog even naar mijn huis. Ik heb nog een paar heel oude flessen in mijn wijnkelder, ik laat het meisje nog wat lekkers klaarmaken en we kletsen samen gezellig nog een uurtje. Kom, mr. Clarenbough, bij de burgemeester is toch niemand thuis. U hebt er toch ook geen zin in nu al in bed te kruipen?" Een innerlijke stem maande mr. Clarenbough tot voorzichtigheid. Hij had die avond vrij veel gedronken. Hij was wel wat gewend, maar voelde toch, dat zijn hoofd gonsde en wanneer hij zijn voeten neerzet te, was het hem als trad hij op wol- kejx Allemaal symptomen, die hem hadden moeten waarschuwen. Maar hij had een verbazend gezellige avond gehad, iedereen was vriende lijk en onderhoudend geweest. Me vrouw Boom had haar bewondering niet onder stoelen of banken gesto ken en drong thans ook zo warm aan om toch nog even de gezellig heid voort te zetten, dat hij niet wilde weigeren. Wal deksel, hij had al die dagen een rol moeten spelen en dat viel vast niet mee. Morgen was het afgelopen Zou hij nu voor de laatste maal niet eens de bloe metjes buiten zetten met een paar gezellige mensen, die hij van z'n le ven nooit wéér zou zien? Vóór hij in z'n lichtelijk beneveld hoofd al deze gedachten naar beho ren had kunnen formuleren, zat hij al in de auto, die hem met zijn bei - de metgezellen naar de villa van mevrouw Boom bracht. Deze vooruitziende dame had blijkbaar al op die voortzetting van de gezellighied gerekend. In de sa lon gloeiden de schemerlampen en hulden de 'kamer in een warm, in tiem licht. Op het buffet stonden flessen van allerhande vorm en in houd gereed. Schotels met diverse heerlijkheden waren daarbij ge plaatst. Rond een tafeltje waren cra- peauds gezellig aangeschoven. Siga ren van een uitgezocht merk prijk ten op de tafel. Het nodigde alles uit tot een aangenaam, gezellig uur tje. Toen Clarenbough binnenkwam, rees een jongmens uit één van de zetels op. „Ik ben Hanny Boom", stelde hij zich voor. „Ik ben erg blij, dat moe der er in geslaagd is u mee te bren gen, want ik had me er veel van Maandag 26 September Ledenver gadering Middenstandsvereniging in „De Unie". Vrijdag 30 September Jubileum feestavond „Voorwaarts" in can- tine Dobbelmann. Dinsdag 4 October vergadering P. v. d. A. in lunchroom Van de Wa ter. Vrijdag 7 October Vergadering W.Z.C. in de Unie. Vrijdag 7 October Propaganda-avond Kon. Wilhelm, fonds in wijkge- bouw, Esdoornlaan. Maandag 10 October Propaganda- vqrgadering Chr. BoerinhenbÓnd, in Jeugdgebouw Stationsstraat Woensdag 12 October Modeshow Vearbakei, in cantine Dobbelmann Dinsdag 25 October Voordrachts avond Inst. Arb.-Ontwikkeling in lunchroom van de Water. WERELDDIERENDAG. Op dierendag 4 October a.s. de dag van Franciscus van Assisi, de grote lofprijzer van de eenheid en de schoonheid der schepping - poogt Dierenbescherming harten en gees ten wakker te maken voor de over tuiging, dat bescherming van het dier een, aan ieder van ons per soonlijk opgelegde, morele plicht is. Dierenbescherming roept die dag ieder, zonder uitzondering, op tot een menselijke behandeling van het dier. Een menselijke behandeling van. het dier. Dit wii niet zeggen het dier. als mens te behandelen. Ongezonde sentimentaliteit doet de dierenbescherming en het dier kwaad. Zij trekt de redelijke ver houdingen in de schepping uiteen. Hier liggen immers morele vra gen, die tegelijk vragen zijn van goe de verhoudingen in de schepping. Want is het meest morele oor niet het meest redelijke SCHAKEN. Schaakliefhebbers van Wad dinxveen. We hebben de heer P. Roggeveen bereid gevonden om een simultaan wedstrijd te hou den op Maandag 3 October in het verenigingsgebouw Stationsstraat, aanvang 8 uur. Ook niet-leden kunnen mee doen. Dus heren toon je krachten en komt .Maandag. Het Bestuur. voorgesteld u te ontmoeten". Het werd een gezellig, huiselijk feest. Hanny kende uit zijn studen tentijd talloze moppen in feite was dat, wat hij het best onthouden had wist die inderdaad soms zeer geestig te pas te brengen. Kruide rink, gemeenlijk een zure dwarskij ker, ontwikkelde onder de ihvleod van de algemene gezelligheidsfeer een soort wrange humor, die de an dere meermalen deed schaterla chen. En mevrouw Boom bleef voortdurend aan de zijde van haar gast, zorgde er voor dat hij niets te kort kwam en animeerde hem om eens wat uit zijn privé-leven te ver tellen. Maar tot nog toe zonder suc ces. Tot dat Hanny het gesprek op de grote Utrechtse studenten-maskera des bracht en daarover nogal op schepte. Mr. Clarenbough, wiens stemming een weinig onberekenbaar begon te worden ging in de oppositie en meende, dat je om goed toneel te kunnen spelen, geen student maar politicus moest zijn. „Of zakenman", schertste mevrouw Boom. „Nou, zakenmensen kunnen er ook niet veel van", meende Claren bough, zijn eigen klasse hiermee een brevet van onvermogen uitrei kend. „Ik zeg maar, de beste school voor het toneel is de politiek". „Daar hebt u toch weinig moeite mee te maken", meende Hanny. „Ik zei mr. Clarenbough, nog steeds in de sfeer van het verzet, „ik heb meer van de politiek vergeten, dan jij er ooit van zult weten, jon geman. Daar in New York en Lake Success, man, daar deed ik niet an ders!" Hè, bent u daar óók geweest, mr. Clarenbough?" vroeg mevrouw Boom zeer belangstellend en keek intussen haar vriend Kruiderink veelbeteke nend aan. „Toe, mr. Clarenbough, vertel me daar eens wat van, ik brand gewoon van nieuwsgierigheid eens iets te horen van iemand, die achter de schermen gekeken heeft. Heeft U Molotov ontmoet? En Wisjinsky? En al die andere diploma ten en misschien de president? Toe, drink uw glas eens uit," ze schonk het juist weer boordevol, „en vertel ons eens wat". „Mevrouwtje", zei' Clarenbough amicaal, „u zoudt een steen vermur wen. Natuurlijk ken ik al die kerels, en Molotov heb ik zelf nog geïnter viewd. Alleen hij wou niks zeggen, hahahaha!" (Wordt vervolgd) Een verhaal vol verwikkelingen

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 5