[/uMcd De avonturen van Duimelot NIEUWS uit arvze Predikbeurten Burgerlijke Stand A. van der Sloot aarde. Daar is toen veel gewikt en gewogen met de Rijksgebouwendienst. Ik heb mij zelf nog een keer kwaad gemaakt er over. Maar het is toch voor elkaar gekomen. Ten tweede breng ik mijn dank over aan de heer Kraneveld, die in zijn bestek alles keurig heeft ver richt. Al hebben wij Rijkspolitie in onze gemeente er althans mee te maken, wij hebben toch gedacht voor een behoorlijke ruimte te moeten zorgen. Ik ben blij dat het zover is geko men, dat ik dit gebouw aan de Rijks politie mag overdragen. Ik heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Ik ben er ook van overtuigd dat de heer De Jong zijn best gedaan heeft om het gebouw zo vlug mogelijk klaar te krijgen, maar de moeilijkheden wa ren legio. Ik zie ook leden van de Reserve Rijkspolitie aanwezig. Ook deze heeft belangstelling bij dit gebouw met zijn mooie theoriekamer. Ik hoop, Adju dant,, dat U met uw mannen hier prettig zult kunnen werken. Hierna kreeg Majoor v. d. Meulen het woord. Burgemeester, het is voor mij een beetje vreemd. Ik ben er als het ware midden in gevallen. Mijn voorganger heeft alles als het ware geregeld. Het ziet er hier wel echt uit als een bureau voor de gemeentepo litie, maar wij blijven Rijkspolitie hoor. Het gebouw staat op een mooie stand. Ik heb aan moeten horen dat het initiatief uitgegaan is van de ge meentesecretaris. Het is jammer dat deze niet bij de Reserve Rijkspolitie is. Ook bl-eng ik mijn dank aan de heren van de Rijksgebouwendienst. Ik vind het jammer dat de stoelen er nog niet zijn, maar die komen toch in ieder geval. Ik wil het Gemeentebe stuur hartelijk danken voor dit mooie gebouw. Wij zijn helaas niet zo groot als del gemeentepolitie en daarom kunnen wij niet zoveel voor elkaar krijgen. Maar dit gebouw is een sie raad voor de Rijkspolitie. Verder voerde het woord de Groeps Commandant, de Adjudant P. v. d. Eijk. Burgemeester, bij de aanvaar ding van dit nieuwe Groepsbureau allereerst mijn hartelijke dank, ook na mens mijn personeel en het reserve- personeel Het oude bureau voldeed niet meer aan de eisen en het is door het gemeentebestuur goed gezien hierin verandering te brengen. Door de verbouwing en afwerking hebben wij nu de beschikking over een ver blijf dat door ons als een sieraad wordt beschouwd en ook als zodanig zal worden bewoond. Een woord van dank aan allen die hun medewerking hieraan hebben -gegeven, dat wij dit pand ter onzer beschikking hebben gekregen. Nogmaals onze {hartelijke dank en wij zullen trachtfen het ver trouwen in ons gesteld waardig te maken. De heer Huizer nam hierop het 77. Onder de boom lag een grote zwarte kraai. „Och", dacht Duimelot, „wat zieligDie is vast bevroren". Voorzichtig raakte hij het dier aan, het beest was al helemaal koud. „Wat moet ik daar nu mee beginnen? Ik kan hem hier toch niet laten liggen. Weet je wat, we moesten hem maar begraven". Hij raapte hem op en streek eens over zijn prachtige zwar te veren. Zachtjes legde hij de vogel toen in de hoge hoed. Terwijl hij naar de anderen terugliep, dacht hij „Lan ge Jaap moet maar zeggen wat we er mee moeten doen. Misschien weet die het. „Wat heb je daar vroeg Ringe ling. „Is de hoed stuk vroeg Lange Jaap al van verre. Hij schrok want hij had de hoed wel mee mogen nemen, maar hij had moeten beloven dat hij er goed op zou passen. 78. „Ik kom", riep Duimelot. Heel voorzichtig liep hij met de hoed voor zich uit naar de anderen toe. ,Jk heb een kraai gevonden. Hij is bevroren De jongens kwamen in een kringetje om Duimelot heen staan. Oh, wat was die trots omdat hij de vogel gevonden had. Maar een beetje bedroefd was hfj ook wel, want het was vast heel naar als je bevroor. „Zou hij het erg koud hebben?" vroeg 't Kleine Ding. „Nte, antwoordde Lange Jaap. „Nu niet meer. Niet als je bevroren bent. Dan voel je niets meer. „Oh," zei het Kleine Ding. Daar snapte hij niet veel van. „Waar vond je hem vroeg Lange Jaap aan Duimelot. woord: Wij zijn blij met dit mooie gebouw, dat tevens ter beschikking is voor de Reserve Rijkspolitie. Namens al het personeel van de Reserve Rijks politie heb ik U Adjudant een blij vend aandenken aan te bieden. Hui zer overhandigde hierbij een prach tig Delfts blauw bord met er op het nieuwe groepsbureau. Onder het genot van een kopje kof fie met een gebakje en het nodige rokertje werd een wijle vertoefd. Hierna werd door de aanwezigen het nieuwe groepsbureau bezichtigd en bewonderd. Door de technisch-xechercheur De Graaf werd het nieuwe groepsbureau met de aanwezigen op de gevoelige plaat vastgelegd. Waddinxveen, dat rijk is aan mo derne gebouwen en winkels heeft er thans een prachtig gebouw bij gekre gen. Het geheel is modern ingericht en voldoet aan de eisen des tijds, ook wat de arrestantenlokalen be treft. Het groepsbureau is op een schitterend punt gelegen in het cen trum van Waddinxveen. Misschien voor velen een doorn in het oog, maar die van goede wille is en de po litie een warm hart toedraagt, zal zeggen: Het was hard nodig en het is aan een goede besteed. Ter opluistering waren verschillen de bloemstukken aangeboden, o.m. door de aannemer^ onderaannemers en door het Waddinxveense Sport week-comité. BEDANKT. Ds. J. Rootselaar te Wijk heeft be dankt voor het op hem uitgebrachte beroep bij de Ned. Herv. gemeente al hier, De begroetingsavond zal dus niet doorgaan. UITGESTELD. De uitvoering van „Concordia", wel ke zou plaats vinden op Dinsdag 22 November is uitgesteld tot 10 Decem ber a.s. GEHULDIGD. Ds .J. J. Moll, voorheen Herv. pre dikant alhier, thans te Schoonhoven, en tijdelijk als legerpredikant in Ko rea geweest, is bij besluit van pre sident Eisenhouwer de bronzen ster aangeboden, als erkenning voor de persoonlijke verdienste bij gevechts handelingen in het gevechtsgebied in Korea. De uitreiking geschiedde voor het front van de troepen op het terrein van de Hojel Kazerne te Utrecht, door de Amerikaanse attaché kolonel Mc. Afee. SPRUITENTELERS VERGADERDEN. In een drukbezochte vergadering van tuinders en spruitentelers werd de mogelijkheid besproken om aan de Goudse Veiling het centraal sorteren van spruiten toe te passen. Na breed voerige bespreking werd hiertoe be sloten. Getracht zal worden de aanvoer van spruiten aan de Goudse Veiling op te voeren. Verschillende mogelijkheden werden onder de ogen gezien. CHR. BOERINNENBOND. Maandagavond is in een daartoe be legde samenkomst opgericht een jon gerenafdeling van de Chr. Boerinnen- bond. De secretaresse van de landelijke bond mej. W. Lugtigheid uit Ede, sprak over: „De taak van de vrouw in deze tijd". Als voorlopige bestuursleden voor deze jongerenafdeling werden aange wezen: mej. C. van der Spek, presi dente; mej. R. de Boer, secretaresse; mej. R. van Noort, penningmeesteres- se; mej. P. van Berkel, 2e secret., en mej. M. van Klaveren, algem. adjunct. NATIONAAL SOLISTEN CONCOURS. In het Geref. Jeugdgebouw zal op Zaterdagen 15, 22 en 29 October en 5 November een groot nationaal solis tenconcours worden gehouden, tel kens aanvangende om 2 uur, en ein digende om 10 uur. Voor dit concours is de belangstel ling bijzonder groot, zelfs zo, dat het aantal ingeschrevenen op dit ogen blik 170 bedraagt. Zij komen uit alle delen van ons land, tot Groningen en Limburg toe. Het concours wordt op Zaterdag 15 October om 2 uur officieel geopend Ook Uw haar zal opknappen met een KLEUR SPOELING SALON DOELEMAN door burgemeester Warnaar. De heren A. Sigterman te Utrecht, N. van Dijk Sr. te Amsterdam en J. H. van Dok- kum te Vreeland zijn bereid gevon den om als jury te fungeren. Verder is voor het concours een uitvoerend comité samengesteld, bestaande uit de heren P. van der Laarse, ere-voorzit- ter, G. L. de Knegt, voorzitter, G. van der Starre, secretaris, R. H. Bezoen, penningmeester, T. Dekker, bibliothe caris, W. van Ringelenstein, commis saris, C. P. de Joode, commissaris en J. van Hoven 2e voorzitter. WERKEN OPGEDRAGEN. Aan de aannemersfirma P. Rehorst Zn. alhier, is opgedragen het bou wen van een garage aan de Oranje laan alhier, voor rekening van de heer A. Boonstopepl Jr., voor de som van ƒ126.000, Verder werd aan bedoelde aanne mersfirma opgedragen het bouwen van 48 woningen aan de Goudse Rij weg te Boskoop. Tevens was zij de laagste inschrijver voor de verbouw van de Herv. Chr. School aan de Onderweg. VIERDE LEERKRACHT. Wegens het stijgend aantal leerlin gen aan de Openbare School B, is door de Inspecteur van het Lager On derwijs goedgevonden een 4e leer kracht te benoemen. DE VLEESAFFAIRE VOOR DE RECHTER. Voor de economische rechter te Rotterdam stonden Vrijdag jl. terecht de 48-jarige veehouder v. E. en de 35- jarige slager E. D., beiden uit Wad dinxveen. Hun was ten laste gelegd het slach ten en in de verkoop brengen van on gekeurd vlees. De rechter noemde het een bijzon der ernstige zaak, welke grote geva ren in zich hield voor de volksge zondheid. Het verkopen noemde hij nog erger dan het slachten. Wat de eerste verdachte betreft merkte de verdediger Mr. van Mechelen op, dat hij zulks niet deed uit weelde, maar omdat hij zorgen had in zijn gezin. Verd .heeft zijn spijt betoond en er een les uitgetrokken. De rechter veroordeelde hem tot 100,— boete of 20 dagen hechtenis onvoorwaardelijk en voorwaardelijk tot een hechtenis van een maand met 2 jaar proeftijd. In het tweede geval meende de ver dediger dat verd. reeds voldoende ge troffen is, door het teruglopen van zijn omzet in zijn zaak, welke hij heeft moeten verkopen. Hij schat zijn scha de op ƒ10.000,—. Hij vroeg de uiterste clementie. De rechter veroordeelde E. D. tot 50,— boete of 20 dagen hechtenis onvoorwaardelijk en één maand hech tenis voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. STERAVOND N.C.R.V. Naar ons werd medegedeeld zal op Vrijdag 4 November a.s. in de cantine van Dobbelmann een steravond ge houden worden. Nadere gegevens zïil- len t.z.t. bekend gemaakt worden. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. No. 776: L. W. Verbakei, Stations straat 33. Vervallen: no. 348, H. van Dijken. CHR. SCHOLENBOND. De jaarlijkse Schooldag van de Bond van Chr. Scholen voor Gouda e.o. en Krimpenerwaard zal gehouden worden D.V. Dinsdag 18 October a.s. in het Veemarktrestaurant te Gouda. Middagvergadering om half drie; spre ker de Weled heer H. A. Dousma, di recteur Chr. Kweekschool te Gorin- chem, onderwerp: „Oplappen of Ver nieuwen". Avondvergadering om ze ven uur, spreker de weled. heer T. M. Gilhuis uit Katwijk aan Zee, onder werp: Licht en Schaduw over het Vaderlandse Erf". De toegang tot deze Schooldag is vrij. GEREF. REM. ZONDAGSSCHOOL. Van de zijde der Remonstrantse Gemeente wordt medegedeeld dat de Zondagschool zal worden hervat op Zondag 16 October a.s. om half twaalf in de kerk aan de Zuidkade. De staf, aangevuld met nieuwe krachten zal onder leiding staan van Ds. G. Ch. Duinker. Nieuwe leerlin gen van 512 jaar zijn hartelijk wel kom en kunnen Zondag a.s. aan de Rem. Kerk worden ingeschreven. OUDERAVOND EN HERFSTTENTOONSTELLING. Dinsdagavond hield de Openbare school aan de brug haar jaarlijkse herfsttentoonstellïng en oudelravond. Als de voorzitter van de oudercom missie, de heer C. Rietveld, de avond opent, is de gymnastiekzaal eivol met belangstellenden en genodigden, waar uit wederom blijkt, aldus de voorzitter, dat het openbaar onderwijs steeds meer in de belangstelling komt te staan. Het hoofd van de school, de heer Blonk, deelt mede dat er door de aanleg van de oliestookverwarming helaas het klassebezoek moet verval len. Maar toch had hij een prettige mededeling nl. dat de heer Schipper, inspecteur! van het lager ondjerwijs hem had medegedeeld dat met ingang van heden een 4e leerkracht aan school B benoemd mocht worden. De heer Blonk bracht hiervoor dank aan B. en W., maar ook aan de heer Jen- né voor het vele werk gedaan in het belang van onze school. Sprekende over de aanleg van de verwarming hoopte spreker dat ook de verf niet vergeten zou worden, zodat het ge heel weer een fris en fleurig aanzicht zal krijgen. Ook de Jeugdverkeersbri- gade staat bij ons op een van de eer ste plaatsen. Vervolgens heette hij welkom de heer Jenné, die bereid was gevonden om deze avond een praatje en een plaatje te laten horen en te zien over oud-Waddinxveen. Op boeien de wijze vertelde de heer Jenné over de vele foto's die vertoond werden, waaruit nu wel duidelijk bleek hoe groot de veranderingen zijn die Wad dinxveen heeft ondergaan. De avond werd verder gevuld door het optreden van enige jongens en meisjes, die dit jaar de school verlaten hadden, welke in vlot tempo aardige schetsjes en zang brachten. Maar ook de tentoon stelling was een werkelijk genot om het vele werk van de kinderen te be zichtigen, want ook de heren keur meesters waren vol lof over de vele aardige werkjes. Dit jaar overtrof het aantal inzen dingen dat van vorig jaar, er waren zelfs 180 inzendingen. De leerlingen hebben zich beijverd iets moois te brengen. Er werden 128 eervolle ver meldingen uitgereikt, terwijl alle kin deren, die, er aan medewerkten een troostprijsje gegeven kon worden. De vele inspanningen welke de heer Blonk zich getroost heeft, deze ten toonstelling te doen slagen, zullen hem de voldoening geven, te weten dat het een volledig succes geworden is. KONINGIN WIEHEEMTNAFONDS VOOR KANKERBESTRIJDING. Het plaatselijk comité van het K. W.F. voor de kankerbestrijding vraagt even uw welwillende aandacht voor het volgende: Donderdag 3 November a.s., 'savonds om 8 uur, wordt in het Herv. Wijk- gebouw aan de Esdoornlaan een grote contactavond gegeven door het Konin gin Wilhelminafonds. Er zullen die avond een tweetal sprekers aanwezig zijn, en enkele lichtbeelden zullen het geheel verdui delijken, om u allen beter te laten in zien het doel en streven van het K. ter kennen. Deze manier is wel de W.F. Gezien het grote leed dat kanker nog dagelijks aanricht onder alle la gen van onze bevolking, ook in uw eigen omgeving, verwacht het plaatse lijk comité, dat Waddinxveen in deze haar belangstelling zal tonen voor het mooie werk dat het Koningin Wilhel minafonds doet voor de lijdende mede mens. Het Comité L. REHORST R. I. C. NOTTEN Mevr. VAN NIELEN—MOOY Mej. C. BLONK A. VAN RINGELENSTEIN ANGEL FACE Ideaal voor Uw MAKE-UP SALON DOELEMAN Woensdagavond jl. hebben we weer eens een modeshow mogen bijwonen van de Fa. Verbakei in de cantine van Dobbelmann, welke voor zulke gelegenheden bijzonder geschikt is. Op het podium stonden twee prachtige planten die schitterend uitkwamen bij de bekleding van dit gebouw. In de ge hele lengte van de zaal was het po dium opgesteld. Onder het geroeze moes van vele damesstemmen door werden er enige gramofoonplaten ge draaid. Naar schatting waren er over de 1000 belangstellenden, die genoten Van deze avond. Er waren niet alleen Waddinxveense dames, maar ook van buiten onze woonplaats. Heren waren er niet zoveel, blijkbaar hebben die weinig iriteresse voor de damesmode! Als eerste kwam Ankie op het po dium met een schattige yersey dieux pieces. Daarna maakten we kennis met Astrid (de zogenaamde „Oma"), Suzie en Lidia. Ook de jongste doch ter van de heer Verbakei, Treesje, speelde haar rol als mannequin voor treffelijk. Jeannetje Ultée zagen we daarna het podium opkomen op een klein driewielertje. Geen spoor van verlegenheid. De lady-speaker, mevr. Gastkemper, vertelde het één en ander van de japonnen en mantels en ver klapte zo af en toe ook wel eens de prijs van het kledingstuk. We zagen deze avopd bijzonder veel plisé-rokken, dus deze schijnen nog wel in trek te zijn. De lady speaker vertelde ons, dat dit seizoen blauw één van de hoofdmodekleuren is, terwijl de donkere zalmkleur bezig is, de harten te veroveren. Daarin kre gen we ook verschillende mooie ja ponnetjes te zien. Vooral door de hoedjes van Maison de Bruin, werd het geheel nog fleuri ger. Verscheidene modellen en tinten werden getoond. toonde de nieuwste Damesmode Een goed geslaagde Show, waar de dames konden genieten van al het moois op dit gebied- Neen, Waddinxveen hoeft op dat gebied vast niet onder te doen voor de stad. Verschillende japonnen waren weer met ingezette mouw, dus schijnt dit weer terug te komen. Na de japon nen werden ons mantels, regenman tels, sportjacks enz. enz. getoond. Ook aan de schoolkleding had de fa. Ver bakei gedacht, want Trees kwam even op het podium met een prachtig duf fel jack, waterafstotend en met heer lijk warme capuchon, die onze meisjes 's-winters best op kunnen hebben. Astrid toonde ons een prachtig japon netje in maat 46 voor slechts 26,75. De dames konden haast niet op hun stoelen blijven zitten, zo graag hadden ze dat ook eens aangepast. In de pauze hadden de kellners het ontzettend druk met het serveren van koffie. Eigenlijk was dit onbegonnen werk omdat ze haast niet konden lo pen in de overvolle zaal. Na de pauze konden we nog even genieten van enige leuke coctail jurkjes enz. Ook voor feestelijke gelegenheden was er dus een grote sortering japonnen aan wezig. Aan het einde van de avond kregen de mannequins van mej. Ver bakei een prachtig bouquet rode an jers aangeboden. Ook de twee jong ste meisjes werden bedacht met een bosje asters. Neen, de (£a. Verbakei zal abso luut geen spijt hebben deze show avond te hebben gegeven. Wij, dames hebben kunnen zien, dat chique heus niet duur hoeft te zijn en dus zoeken we voortaan eerst onze japonnen, mantels en hoedjes in Waddinxveen, vóórdat we naar „de stad" gaan, want dames dat is heus niet meer nodig. De ondernemende firma welke reeds 25 jaar op dit gebied haar sporen ver diend heeft, zij succes toegewenst. M. NED. HERV. KERK V.m. 9.30 uur en 6.30 Ds. J. v. d. Haar NED. HERV. WIJKGEBOUW V.m. 9.30 uur Ds. C. Balke, Schoon- rewoerd. Nam. 6.30 uur Ds. C. Balke GEREF. KERK V.m. 10 uur en nam. 5 uur Ds, J. Snoey. WET EN EVANGELIE Nam. 3.30 uur Ds. J. J. Stam, Rot terdam. CHR. AFGESCH. GEM. V.m. 10 uur en nam. 5 uur Leesdienst Vrijdag 21 October nam. 7 uur Ds. G. v. d. Breevaart, van H. I. Ambacht. REM. GEREF. GEM. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker; 11.30 uur Zondagsschool, o.l.v. van Ds. Duinker. Aangiften van 6 t.m. 12 October 1955 Geboren Trijntje Marijke, dochter van K. Stuiver en A. Bruinsma, Brugweg 77; Jan Mar tien, zoon van M. de Bas en J.. van der Veen, Jan Dorrekens- kade-Oost 69; Johannes Jan, zoon van J. J. Kling en I. Zalm, Kleikade 52; Adriana Johanna Teresia Maria, doch ter van G. Th. Steenland en A. J. Janmaat, Brugweg 90; Anna Elizabeth Maria, dochter van W. P. Wesseling en J. A. Gerts, Eikenlaan 116; Antonia Johanna Maria, dochter van W. P. Wesseling en J. A. Gerts, Eikenlaan 116; Gehuwd: J. Dullemejjer en A. van der Flier. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gtvonden 1 motorbril; 1 blauw windjack) 1 bruine portemonnaie; 1 ijzeren ketting; 1 grijze pet; 1 man chester jas; 1 bruine pet; 1 broche. Verloren: 1 rode damestas met inh.; 1 bankbiljet. ZONDAGSDIENST /wordt waargeno men door Dr. E. M. L. HEMMINGA. Vreselijk verkeersongeluk Gistermorgen is op de Rijksweg, ter hoogte van de Bredeweg, onder onze gemeente, een vreselijk verkeersonge luk gebeurd. Een uit de richting Den Haag komende touringcar reed met volle snelheid op een op de rijweg stilstaande militaire auto. Door het mistige weer was het uitzicht zeer slecht, zodat de chauffeur van de tou ringcar de stilstaande militaire auto niet tijdig opmerkte. De gevolgen wa ren ontzettend. De chauffeur van de militaire auto was op slag dood, ter wijl de studenten ook een dode te be treuren hadden en 5 zwaar gewonden. De gewonden zijn naar het v. Iiterson Ziekenhuis te Gouda overgebracht. De rijkspolitie en de Geneeskundige dienst waren spoedig ter plaatse aan wezig MOTORONGELUK De 19-jarige B. uit Moordrecht had het ongeluk in de 3e Bloksweg met zijn motorrijwiel een wielrijder aan te rij den, met gevolg dat beiden behoor lijke verwondingen opliepen. Jubileum van de Blindenbond Zoals U reeds uit de bladen hebt kunnen vernemen, wordt er Dinsdag 18 October a.s. in de cantinezaal van de N.V. Louis Dobbelmann aan de Noordkade alhier een jubileum-avond gehouden van de Nederlandse Blin denbond. Ongetwijfeld hebt U allen wel eens kennis genomen van het veelomvattende werk dat ondier de blinden geschiedt. Het is verheugend te constateren, dat in onze gemeente een groot ge meenschapsgevoel aanwezig is. Gaarne voldoe ik dan ook aan het verzoek dezë jubileum-avond van harte bij U aan te bevelen. Het verheugt mij, dat het 60-jarig bestaan van de Nederlandse Blinden bond ook in deze gemeente in het mid delpunt van de belangstelling wordt geplaatst. Deze avond heeft wel een zeer at tractief karakter, aangezien het in on ze gemeente reeds bekende gezelschap „Maluku Hawaiians" belangeloos me dewerking aan deze avond verleent, en dit gezelschap het grootste deel van deze avond zal verzorgen. Ik moge U dan ook allen opwekken deze avond, waarvan de opbrengst ten goede komt van de Nederlandse Blin denbond bij te wonen. De burgemeester van Waddinxvleen, A. WARNAAR Jz. DAMESKAPSALON Oranjelaan 24 Telefoon 457 MANICURE en EPILEREN

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2