——si UITAIÏllltE C ÏABLEÏTËN 5port w* 't Indische artikelen VAN EEUWEN Weekagenda DE MAN UIT CHICAGO CONCERT HARMONIEVERENIGING DE PIONIER. Nog ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van de Arb. Muziekver eniging Voorwaarts zal op Vrijdag 11 November de harmonievereniging De Pionier een populair concert geven in de zaal van de N.V. Louis Dobbel- mann, aanvang acht uur. Bovengenoemde vereniging geniet reeds veel populariteit in binnen- en buitenland aan de 'hand van successen in Solingen (Duitsland) en Bugge (België), waar zij op een festival een grote bokaal wonnen, beschikbaar gesteld door Minister-president v. d. Acker. Verdere medewerking wordt gege ven door de Goudse Bietenbouwers en Jagerskapel met jodelzang van Pia Kersbergen. Entrée voor deze avond zal 50 cent bedragen. Kaarten verkrijgbaar bij A. Bone faas, Henegouwerweg 62A en C. Boon Acaciastraat 81A, in de loop van de volgende week. De jubileumcommissie van Voor waarts verwacht een zeer grote be langstelling voor djit concert. SOLISTENCONCOURS TE WAD- DINXVEEN OFFICIEEL GEOPEND. Zaterdagmiddag werd in het Ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat officieel geopend het grote nationale solistenconcours, dat onder auspiciën van de Ned. Bond voor harmonie- en fanfarecorpsen te Waddinxveen gedu rende vier achter|eenvolgende Zater dagen gehouden zal worden. In de kleine zaal van het Vereni gingsgebouw waren een groot aantal genodigden en deelnemers aan dit con cours aanwezig. De heer J. H. van Dokkum, voorzitter van de Ned. Bond voor harmonie- en fanfarekorpsen, sprak er zijn vreugde over uit, dat de bond dit keer de gast mocht zijn in Waddinxveen. Spr. vond het een zeer gelukkige gedachte van het fanfare korps „Concordia", dat op de alge mene vergadering voorgesteld had een solistenconcours in Waddinxveen te organiseren. Dit plan van „Concordia" vond al spoedig grote bijval. Het fan farekorps bleek bereid te zijn dit con cours te organiseren. De heer van Dokkum wees voorts nog op het doel van de bond, te weten de bevordering van de muziek en het aankweken van kennis hiervan. Verder heeft de bond tot doei de verhoging van het muzi kale peil onder alle lagen van de be volking. Spreker bracht dank aan de heer C. van Gent uit Schiedam, diri gent van Concordia die de verplichte muzieknummers had samengesteld, en die tevens bereid was om voor de pianobegeleiding zorg te dragen. De voorzitter van de Ned. Bond van harmonie en fanfarekorpsen was van mening, dat in pers en radio teveel aandacht besteed wordt aan sportge beurtenissen op allerlei) gebiedj, ter wijl anderzijds voor harmonie en fan fare minder plaats is in het algemeen. Vervolgens sprak burgemeester A. Warnaar Jz. Deze was er verheugd over, dat Waddinxveen uitverkoren was voor dit concours. Hij was trots op de muziekvereniging Concordia die het initiatief voor dit concours ge nomen had. Burgemeester Warnaar was dankbaar, dat in deze gejaagde tijd „Concordia" streefde naar verho ging van de muziekkunst. Vervolgens werd het solistenconcours door de burgemeester officieel voor geopend verklaard. Door de heer A. Valkenburg, com missaris van orde werd hierna de ju ry welkom geheten, bestaande uit de heren A. Sigterman uit Utrecht, N. v. Dijk Sr. uit Amsterdam en J. H. van Dokkum uit Vreeland. ^UKüigeifezing i Houdt de winter uit handen en voeten. Uitslagen De uitslagen van het eerste gedeel te van het solistenconcours zijn als volgt: 2e afdeling: Chr. van Mourik, Nieu- werkerk a.d. IJssel op trombone 109 p., 3e pr.; 2e afdeling: G. F. van Eek, Eek en Wiel, op bugel, 121 p. 3e pr.; Ie afdeling: B. van Doorn, Eek en Wiel op bugel, 123 p. 3e pr.; Ie afdeling: E. Smits,' Eek en Wiel op bugel, 123 p. 3e pr.; Duo le afdeling: L. Barendrecht en Jac. Hijkoop, Nieuwerkerk a.d. IJssel, op clarinet, 169 p. le pr. met lof; Ere-afdeling: P. J. van Ingen, Maurik, op clarinet 145 p. le pr.; 2e afdeling: Ceesje van Ingen uit Maurik op Es-clarinet 152 punten. Deze deelnemer was de jongste van dit concours en is 12 jaar oud. Duo, le afdeling; P. J. van Ingen alt sax en J. G. van Dijk sopraan-sax, beiden uit Eek en Wiel 170 p. le pr. met lof. le afdeling: F. van der Heijden, Rot terdam, met kleine trom 81 p. met lof. Kwartet Jac. de Outer, piston, Rudie de Jong, alt-hoorn, J. de Outer, tuba en T. den Toom, bariton, allen uit Nieuwerkerk a.d. IJssel 117 p. 3e pr. le afdeling: Jac. de Outer, Nieuwer kerk a.d. IJssel, met piston 134 p., 2e prijs. Superieure afdeling: M. Verhoeff, Vlaardingen met fluit le pr. 174 pun ten met lof. Duo uitnemendheid E. Smits, bugel, H. van Doornspeek, tuba beiden uit Eek en Wiel 154 p. le pr.; Ere-afdeling: H. van Doornspeek, Eist 147 p. le pr. le afdeling F. R. Rincheval, Wad dinxveen, op bugel, 157 p. le pr. Kwartet 2e afdeling: A. H. Steenstra bugel - A. Baan Es Bas G. van Vianen, Alt-hoom en N. de Toom trombone allen uit Nieuwerkerk 118 p., 3e pr.; 2e afdeling: H. van Dijk, piston, Wad dinxveen, 134 p., 2e pr.; Duo uitnemendheid: A. Hoogendoorn en H. Jonkers, clarinet, beide uit Boskoop 157 p. le pr.; le afd. A. van der Graaf, Alt-sax., Waddinxveen, 165 p., le pr. met lof. Ere afdeling: C. Niessen, Tuba, Ame- rongen 124 p., 3e pr.; G. de Knegt sopra-sax, Waddinxveen 140 p., 2e pr., Gonnie Buurman piano 150 p., le pr. Superieure afdeling: W. van Ringelenstein Bugel, Wad dinxveen, 157 p. le pr.; L. van den Berg Tuba, Waddinxveen, 154 p. le pr. B. de Knecht Es-Bas, Waddinxveen, 166 p. le pr. met lof. C. P. de Joode Tegen verkoudheid en griep 100 tabl. 1.- 1000 tabl. Z.- Drogisterij A. v. d. HEIDEN Zuidkade 1 telefoon 335 GESLAAGDE JUBILEUMAVOND BLÏNDENBOND In verband met het zestig-jarig be staan van de Nederlandse Blinden- bond werd in de grote Cantinezaal van de N.V. Louis Dobbelmann aan ae' Noordkade, Dinsdagavond een ju bileumavond gehouden. Voor dit doel was er een aanbeve- iingscomite samengesteld gevormd door het voltallige college van Bur gemeester en Wethouders, de ge meente-secretaris en de drie plaatse lijke doktoren. De voorbereiding van deze jubi leumavond berustte in handen van een actie-comite bestaande uit de he ren F. H. Blonk, voorzitter, Jac. van Steijn, secretaris en W. F. Meijer, penningmeester. Deze jubileumavond werd met een kort woord geopend door de heer Jac. van Steijn. Spr. deelde mede dat de voorzitter de heer Blonk plotseling verhinderd was deze avond te leiden. Spr. bracht dank aan de leden van het aanbevelingscomite, aan het Ge meentebestuur voor de medewerking aan de N.V. Louis Dobbelmann voor het besohikba^rstellen van de zaai, aan het gezelschap de Maluku Hawai- ians uit Boskoop voor het belangeloos medewerken aan deze avond. Inzon derheid bracht hij een woord van dank aan de diverse werkgevers, die spontaan de programma's in de voor verkoop van het actie-comite hadden gekocht en beschikbaar hadden ge- sield aan de werknemers. Voorts dankte hij voor enkele reeds voor de aanvang van de avond ontvangen giften en bijdragen. De conferancier Piet van den Berg nam hierna de draad van het pro gramma over en wist op uitstekende wijze het zeer talrijke publiek al aan stonds te pakken. De lachspieren kwamen reeds aanstonds in beweging. Tegen Spruitvornning aan Uw Aardappelen. Het succes van vorig jaar. 150 gram 45 ct. Voldoende voor 1 mud. Drogisterij A, v. d. HEIDEN Zuidkade 1, telefoon 335 In een zeer vlot tempo werkte het bekende Boskoopse gezelschap de Ma luku Hawaiians de muzikale revue „Snow Time" op, onder leiding van de heer Jac. Nieuw.ekteeg. Deze multi- musicus bespeelde het electrisch ham mondorgel, piano,* accordeon, bas en vibrafoon. Dit gezelschap voerde de aanwezigen naar he tverre land Hawai naar het wilde westen bij de cowboys en het mooie Tirol. Vooral de bekende zanger Teun Koster oogstte met zijn optreden groot succes. Ook de nieuwe zangeres in dit gezelschap, Pia Kers bergen ontving een warm applaus. Ook het optreden van het mondaccordeon- trio viel zeer in de smaak. De penningmeester van de Blinden- bond, de heer H. Kok, sprak een pro pagandistisch woord voor de Neder landse Blindenbond. Spr. wees op de historie van het Blindenvraagstuk. Veel is er in de zestig jaar bestaan van de bond tot stand gekomen. Met grote nadruk wees spr. op het grote belang van een revalidatiecentrum, vooral voor de op latere leeftijd blind geworden personen. Iedere uit gave hiervoor is meer van belang dan ondersteuning. De' blinde moet in staat gesteld worden in het arbeids proces te worden opgenomen zodat hij zelf in zijn onderhoud kan voor zien. Voorts hoopte spr. dat er bij de Regering nog meer begrip zal komen voor het blindenvraagstuk. Nog steeds wordt aangedrongen op het invoeren van een blindenrente. Ook de houding van het publiek hoe goed ook bedoeld is vaak verkeerd inge steld waarbij dan onderscheid wordt gemaakt tussen mensen en blinden. Vooral het braille-drukwerk verslindt enorm veel geld. Dit alles maakt het noodzakelijk, dat, zolang van de zij de der regering volledige subsidie ring achterwege blijft, een beroep wordt gedaan op het Nederlandse volk. Aan het slot van zijn causerie, bracht spr. dank aan het actie-comite en overhandigde als blijk van waar dering aan de leden van het mu ziekgezelschap en de leden van het comité een surprise in de vorm van een zilveren herdenkingslepeltje van de Bond. In de pauze melden zich zeventien nieuwe donateurs aan voor de Blin denbond. Aan de uitgang werden nog ver scheidene zilveren lepeltjes verkocht. De opbrengst van deze zeer ge slaagde en mooie jubileumavond be droeg in totaal f 444.met inbegrip van de giften. GUNSTIGE RESULTATEN BIJ KEMPKES' MEUBELFABRIEKEN De hier genoemde N.V. geeft uit f 405.000 aan gewone aandelen, aan stukken van f 1000.Bij de Rotter damse Bank is de inschrijving hier voor opengesteld. De opbrengst hiervan wordt ge bruikt voor verdere uitbreiding van de fabrieksinstallatie en grotere grondstoffenaankoop. De leiding van de N.V. gelooft dat de resultaten over 1955, die van 1954 zullen overtreffen, gezien de order portefeuille. DEMONSTRATIE MERKARTIKELEN Gaarne maken we onze lezers at tent op de demonstratieavond in het Jeugdgebouw aan de Stationsstraat op Dinsdag 1 Nov. waar de firma van der Sluis, alhier, zal demonstre ren met merkartikelen, waaraan bo vendien nog iets attractiefs verbon den is. Men leze de advertentie. V. A.V. WADDINXVEEN Waddinxveen heeft zijn wedstrijd tegen Zwervers niet in winst om kunnen zetten spelende het verschil lende invallers moest men de gasten met de punten laten vertrekken. Het was van Wageningen die na 10 min. de Geelzwarten met de punten lei ding gaf met een schot van de zijlijn 1-0, een min. later was de stand weer gelijk na een doorbraak van de gas ten 1-1. Het waren de gasten die 11 min. na rust de leiding namen door een fout in de verdediging 1-2. De Geelzwarten kwamen nu geweldig opzetten en het was Kramp die een voorzet van r.buiten Monster op keurige wijze inschoot 2-2. De gehele ploeg ging nu in de aanval maar het zat de Geelzwarten niet mee en 6 min. voor het einde bij een uitval wisten de gasten een misverstand in de achterhoede uit te buiten en de stand op 2-3 te brengen. Waddinxveen speelt dit weekend thuis tegen Alphia en dit zal een zware wedstrijd voor de thuisclub worden, maar als men er alle zijn volle krachten voor geeft houden wij het op een draw, het tweede gaat naar Nieuwkoop 2 en kan de punten mee naar Waddinxveen brengen. Waddinxveen Z gaat naar Boskoop toe en zal moeten bewijzen dat de jl.. nederlaag een misstap was met een overwinning behouden zij de lei ding, dus doe je best jongens. Bij de Junioren speelt A thuis te gen Ona b en kan beide punten bin nenhalen maar monden dicht en voet ballen; B speelt ook thuis tegen Jo- dan-Boys en dit wordt een gelijkspel C gaat naar GDS b en zal daar de punten wel moeten laten. Denkt alle om de zaaltraining in het lokaal van school B aan de brug, elke Donderdag, behalve de eerste Donderdag van demaand, dan is er op het veld trainen o.l.v. de heer Mas tenbroek. Junioren 7-8 uur en Senioren van 8-9 uur, op aller komst wordt gere kend.. R.C.V.—BE FAIR 4-4 De plaatselijke ontmoeting tegen R CV is voor Be Fair een grote desillu sie geworden, want 5 minuten voor het einde stond het nog met 4-2 voor, maar door een geweldig eindoffen- sief kon RCV in de 42ste minuut na de rust 4-3 maken om in de laatste minuut door de midvoor (jammer ge noeg met de hand) de gelijkmaker te scoren. De overigens goed leidende scheidsrechter ontging het handsgeval Het begin was ook al vol verrassin gen, want direct van de aftrap nam Be Fair de bal mee naar voren. Een schot volgde de doelman van RCV werkte onvoldoende weg en het was de goed meegekomen A. Monster, die scoorde: 0-1. Verder was het een tamelijk wild heen en weer trappen, met Be Fair iets sterker. Midvoor De Bruin bracht na een half uur spelen kort achter el kaar de stand op 0-3, waarmee de rust inging. Na de rust hetzelfde beeld, echter nu was RCV sterker. In de 4e minuut was het L. de Graaf, die RCV aan een fortuinlijk doelpunt hielp door in ei gen doel te schieten. Kort daarna om speelde A. Monster twee RCV-ers en scoorde het mooiste doelpunt: 1-4. De thuisclub werd sterker, maar kon dit nog niet in doelpunten uitdrukken, tot 3 minuten voor het einde boven omschreven doelpunten vielen. Programma voor Zaterdag: Be FairWoerden, aanvang 3.30uur; Be Fair cDonk E, aanvang 2.45 uur; WDS—Be Fair H; ONA CBe Fair A, aanvang 3.30 uur; RCV ABe Fair B, aanvang 3.30 uur. HANDEN GELEI nu ook in staafvorm SALON DOELEMAN W.Z.C. DE GOUWE. Zaterdagavond gaan wij weer zwem men, de bus vertrekt om 5.45 uur v.a. het Dorp. Zaterdagavond zal het eerste zeven tal een wedstrijd spelen tegen het sterke GZC uit Gouda. Dit is voor de Gouwe een zware opgaaf. Maar de spelers van de Gouwe zijn vol goede moed. Het zal dus aan spanning niet ontbreken, van de uitslag valt niets te zeggen. SCHAKEN. W.S.V. speelde haar 2e ronde voor de competitie, de uitslag is J. Tol Th. Steenland xxxxx; W. Verstoep H. Schildt 1-0; A. van der StarreH. Kerver 0-1; H. van VuurenTh. Ver- bree 1-0;' J. SlappendelD. Mennes 1-0. Schaakliefhebbers komt Maandag is kijken op onze club. Hartelijk wel kom. Damvereen. „Excelsior" Uitslag 2e, 3e en 4e ronde van de on derlinge gespeelde wedstrijden. W. van der Heijden-G. Heeren 0-2; T. Twigt-A. Blom 1-1; J. de Heer-T. den Ouden Jr 0-2; A. Blonk-C. H. Kramp 2-0; A. N. Littooij-J. van den Begr 1-1; F. M. Jacobi-A.Blonk 2-0; A. Blom-C. H. Kramp 0-2; P. van Tol- D. Zwanenburg 2-0; J. van den Berg- G. Heeren 0-2;J. de Heer-A. Zwanen burg 2-0; A. A. Rietveld-T. den Ou den Jr. 0-2; M. Boere-T. Twigt 0-2; A. N .Littooij-A. Blonk 1-1; T. Twigt- P. van Tol 2-0; A.A. Rietveld-J. de Heer 2-0; H. Troost-D. Zwanenburg 0-2; A. Zwanenburg-T. den Ouden Jr 0-2; J. van den Berg-M. Boere 1-1; C. H. Kramp-F. M. P. Jacobi 0-2. De eerstgenoemden speelden met wit. V oetbalprograma Waddinxveen I-Alphia I, 2.30 uur; Niewukoop II-Waddinxveen H, 2.30 u. Waddinxveen HI-ONA 7, 12 uur; WSE II-Boskoop 3, 2 uur; ENORMS SORTERING Nasi Goreng en Bahmi Zuidkade 3 Telef. 22 en 29 October en 5 Novem ber Solistenconcourfe in Geref. Verenigingsgebouw Stationsstraat. Dinsdag 25 October Voordrachts avond Inst. Arb.-Ontwikkeling in lunchroom van de Water. Woensdag 26 October Lezing N.C.V.B. (uitgaande van de Voedingsraad). Vrijdag 28 en Zaterdag 29 October Bazar M.V. Tryfena ten bate van de zending. Dinsdag 1 November Demonstratie avond fa van der Sluis in Jeugdge bouw, Stationsstraat. Dinsdag 1 November Kookdemonstra tie Calvé, Delft. Wijkgebouw Es doornlaan. Vrijdag 4 November Steravond N.C. R.V. in cantine Dobbelmann. Zaterdag 5 en 12 November Sjoel- en Schietwedstrijden „De Gouwe" in Lunchroom van de Water. Vrijdag 11 November Concert Pio nier en Jagerkapel Donderdag 17 November Jaarvergade ring A.R. Kiesvereniging. Dinsdag 22 November Lezing Instituut voor Arbeidsontwikkeling in Jeugdgebouw, Stationsstraat. Zaterdag 10 December Uitvoering Concordia cantine N.V. Dobbel mann. Woensdag 21 December Grote Kerst zangavond „Vox Jubilante" in de Ned. Herv. Kerk. Be Fair I-Waddinxveen Z I, 3.30 u.; Spirit li-Verheul I, 3.30 uur; Boskoop Z I-Waddinxveen Z I, 3.30 u. WDS I-Be Fair H, 3.30 uur. Junioren: Waddinxveen a-ONA b, 3.30 uur; GDS a-WSE a, 3.30 uur; Waddinxveen b-J. Boys b, 2.15 uur; RVC a-Be Fair b, 3.30 uur; Be Fair c-Donk c, 2.15 uur; GDS b-Waddinxveenc„ 215 uur. FEUILLETON 19 Een verhaal vol verwikkelingen „Ik, William Jongejans, heb ge durende enkele dagen de rol vervuld van een Amerikaanse zakenman, mr. Clarenbough, en heb gehandeld als was ik deze man ïn persoon. Ik heb dit gedaan op aandringen en met medeweten van de burgemees ter der gemeente Meeldam en de gemeente-opzichter De Gooyer, die mij verzekerden, dat zulks slechts geschiedde om hen uit een impasse te redden. Ik heb generlei beloning hiervóór aangenomen en was niet bekend met de motieven, die ge noemde heren leidden tot deze han delwijze. Zodra ik van enkele nota belen der gemeente inlichtingen ontving omtrent deze motieven, heb ik mij tenstond teruggetrokken en geweigerd langer mij voor dit doel te laten gebruiken". „Hier staat uitdrukkelijk in, dat uzelf part noch deel aan de historie hebt, meneer Jongejans", bevestig de Kruiderink, die aanzienlijk was gekalmeerd.. „En goed, dat accep teer ik van u. Ik was zo boos, om dat ik me niet kon begrijpen, dat u me met een vriendelijk gezicht al die tijd had zitten te bedriegen, maar nu begrijp ik dat u zelf, even zeer als ik, de dupe bent. Laten we mekaar een hand geven, teken deze verklaring en vertrek met de mees te spoed. Wij zullen, wat u betreft, over deze zaak zwijgen en van de verklaring geen enkel gebruik tot uw nadeel maken". „Integendeel", voegde Hanny er aan toe. „We zijn er zelfs erkente lijk voor dat u hebt willen mede werken om dit complot te ontmas keren". Wil], in wiens benevelde brein de ware toedracht van de zaak al reeds verloren was gegaan, begreep maar twee dingen: dat hij moest tekenen en vertrekken en dat hij dan van alle narigheid af was. Dat was het enige lichtpunt in deze duisternis. Met bevende hand greep hij de vul pen, die mevrouw Boom voor hem gereed hield en zette zijn naam Vijf minuten later zat hij in een taxi, die hem voor zijn logies in de burgemeesterswoning bracht. Krui derink klapte het portier achter hem dicht en riep: „Goede, reis, en de groeten aan de burgemeester". Terwijl Will, diep ongelukkig in de hoek van de taxi kroop, werd binnen de champagne ontkurkt en toastte het edele drietal op het ge lukken van de zo stoutmoedig ge plande coupe. „Het mooiste komt nog", riep Kruiderink, ,„als we Dik- kenburg met dit ding onder de neus komen". „Eerst ga ik naar Kwardam", zei mevrouw Boom, „en over deze zaak eens praten met burgemeester de Graet. Want we mochten hieruit munt slaan, heren, tot de laatste cent toe. Nu ook meteen schoon schip maken. En misschien dit tegen Hanny kun je die dochter van Dikkenburg dan een baantje geven als typiste-op de secretarie!" Corrie had tijdens de afwezigheid van de burgemeestersfamilie, de taak op 't huis te passen en had de avond doorgebracht, gedoken in een fauteuil, verdiept in haar lectuur, die ze tenslotte afwisselde door de radio. Tenslotte zette zij de radio af en begaf zich te bed, waar ze nog een half uurtje onder het zachte licht van het bedlampje de lectuur voortzette. Toen ze echter met een schok gewaar werd, dat haar ogen over haarboek dichtvielen, knipte ze het lampje uit en bevond zich weldra in dromenland. Toen ze uren later daaruit wak ker werd door een luid gestommel in de hal van het hard dichtslaan van een deur, zat ze met een schok overeind. Ze knipte het bedlampje aan en keek op het kleine wekker klokje. Half vier! Wie kwam er zo laat nog binnen? Vader en moeder konden het niet zijn, peinsde ze. De laatste trein kwam om half twaalf aan. En zelfs wanneer ze met een auto gekomen waren, zouden ze toch zulk een ka baal niet maken. Dan schoot haar plotseling iets te binnen. Glimla chend strekte ze zich v/eer uit, maar liet het lampje branden en luister de naar de geluiden beneden. Na tuurlijk.... Clarenbough. Die had vanavond een diner gehad en waar schijnlijk was er nog wat nagepraat en wellicht ook na gepimpeld. Mis schien waren de blik en de tred van mr. Clrenabough niet wat ze geweest waren en was hij tegen d« haldeur opgelopen in de veronder stelling dat die wel open zou staan. Ze hoorde de bezoeker de trap opko men, hoorde hoe hij een tree mist* en in weinig parlementaire taal en termen, die men eerder van een Amsterdams orgelman dan van een Amerikaans „captain of industry" zou verwachten, daarvan de traplo per een verwijt maakte. Ze hoorde de deur van zijn ka mer opengaan en lag nog altijd glilmachend te luisteren naar de geluiden, die ui't die kamer tot haar doordrongen, trachtend aan de hand daarvan te concluderen, hoever de heer Clarenbough met zijn toebe reidselen om naar bed te gaan vor derde en of hij daarbij wellicht nog meer struikelblokken moest over winnen. Hij had geen vrolijke dronk, stel de ze al spoedig vast. Ze hoorde hem constant mopperen en daar tussen door diepe zuchten slaken. Hij scheen een wrok te koesteren tegen bepaalde personen, want tel kens weer hoorde ze een refrein van een onsamenhangend betoog met de woorden: „Die smeerlappen! Wat een lage, schunnige streek!" Ze hoorde de waterkraan ruisen en begreep, dat mr. Clarenbough het verhitte voorhoofd! afkoelde. Luid proesten uit de aangrenzende ka mer maakte haar vermoeden tot zekerheid. (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 5