Arendsoog Salon Doeleman Sport i*% 't Uort. A. van der Sloot PORTRET EN KINDERFOTO'S FOTO SJMK MTEBOOM DE MAN UIT CHICAGO Weekagenda CURSUS BROMFIETSERS een Melkknecht FA 1. VAN LEEUWEN HULP 111 DË HUISHOUDING HUISHOUDSTER Koe- en Varkensmest J. J. de Ruiter Stayeeij- LIJMERS GESLOTEN GESLOTEN Wie ruilt APPELEN Complete Eng. [essen Kapperszaak SPRITS H. G. Huizer zwaar. De lerares gebruikte bij haar voedingspractijk het flanelbord, wat de duidelijkheid ten goede kwam. Ter verduidelijking van de lezing werd nog een stilstaande film vertoond. Na het zingen van het bondslied eindigde Mevr. KI under met dankge bed. P.I.T. COLLECTE. De opbrengst voor de P.I.T. collecte bedroeg in onze gemeente f 312.73, dit is f 60.hoger dan verleden jaar. V. EN A.V. WADDINXVEEN. Het is Waddinxveen om uit de wed strijd tegen Alphia een punt thuis te houden. Het spel dat meer spannend dan fraai was werd met de beginstand besloten 00. Voor de rust ging het spel goed op en neer, waarin de gas ten de beste kansen kregen. Maar de ze gingen door slecht schieten verlo ren en in laatste instantie was kee per van Vuuren in goede vórm en liet zich niet passeren. Na ruSt werden de gasten sterker, maar de verdediging der geelzwarten was in goede vorm, waarin linkshalf Schild een prima wedstrijd speelde. Ook van Vuuren was prima in vorm en met hard wer ken hebben de geelzwarten de stand op gelijke voet gehouden. Waddinxveen 2 wist een goede pres tatie te verrichten en bracht beide punten mee uit Nieuwkoop, een goéd resultaat. Waddinxveen Z stond met 20 ach ter toen met de rust de arbiter er de brui aan gaf. Er werd voor de rust slecht gespeeld. Waddinxveen gaat naar Lekkefkerk en zal daar de punten wel moeten la ten. Maar de geelzwarten zullen him huid zo duur mogelijk verkopen en zorgen misschien nog wel voor een verrassing. Het tweede gaat naar Haastrecht 2 en kan met hard werken beide pun ten meebrengen. Het derde speelt thuis en dit wordt een draw. Waddinxveen Z speelt thuis tegen Rijnstreek, en als men weer hiet in het wilde weg speelt, dan kunnen zij deze wedstrijd winnen. Maar dan voetballen. Waddinxveen a gaat naar Jodan- Boys en kan ongeslagen blijven, ter wijl de benjamins bij Donk e de pun ten mee naar Waddinxveen kan bren gen. De eventuele afkeuringen van Ju nioren en Senioren kan men lezen bij de heer J. F. Troost, Kerkweg 99. Denk allen om de training. A.S. Donderdag is deze op het veld, en dan weer in het lokaal aan de brug. DAMESKAPSALÖW Oranjelaan 24 Telefoon 457 MANICUREN en EPILEREN W.S.E. NIEUWS. Daar de afgelopen week geen enke le wedstrijd van W.S.E. door ging, hierbij de competitiestand. 2e klasse A Haastrecht 6 4 2 0 10 23—15 W.S. IE 5 4 1 0 9 28— 8 R.VC.. 1 5 3 117 19—12 Waddinxven 2 6 2 3 1 7 22—14 NS..V. 1 5 2 2 1 6 11— 9 Boskoop 2 5 4 1 4 79 Nieuwerkerk 2 5—414 10—12 G.S.V. 3 41133 7—8 Nieuwkoop 2 6 2 4 4 11—22 O.N.A, 4 4 1 3 2 16—23 Gouda 5 5 5 0 5—27 Dit week-end speelt W.S.E. uit te gen G.S.V. 3. Een altijd lastige tegen stander. Temeer nu er met enkele in vallers moet worden uitgekomen. Maar toch rekenen wij op beide punt jes. Het 2e elftal is vrij, en nu het eerste maar aanmoedigen. Zij die in aanmerking willen komen voor een kaart voor de wedstrijd Ne derland.Noorwégen, kunnen zich tot Zaterdagavond 1 uur bij dé secretaris Kerkweg 136 opgeven. De trainingspelen zijn Donderdag avond 6.157.15 vöör de junioren; 7.308.30 Uur vodr de dames handbal; 8.45--10 uur voor de Senioren. Dinsdag 13 December om 20 uur in hét R.K. Verenigingsgebouw grote voetbalavond. Spreker de heer C. van Es en voetbalfilm. LEVERTRAAN CAPSULES U proeft er niets van. 100 stuks voor f 3.65 Voldoende voor 50 dagen Drogisterij A, v. d. HEIDEN Be-Fair won na matige strijd van W oer den Z. In een op laag peil staande wed strijd tegen Woerden Z wist Be Fail beslag te leggen op beide punten. Vooral voor de rust was dé wedstrijd het aankijken nauwelijks waard. Woer den zette van het begin af de buiten- speival op en byna iedere aanval liep daarin dood. Be Fair was wel sterker, maar de aanvallen waren zo doorzich tig, dat de bezoekers steeds konden ingrijpen. Maar ook Woerden zat niet stil. De aanvallen van de bezoekers Waren Wei gevaarlijker, maar het schieten was zo slecht, dat hierdoor weinig moeilijk werk voor 'de doel man ontstond. Geleidelijk werd Be Fair sterker. Monster opende in de 23e minuut na fraai solospel de score. De Woerdense achterhoede begon nu weifelend te spelen en dé midvoor van de thuisclub profiteerde hiervan, 20. Na de rust bracht Pols de stand op 30. In de twintigste minuut zorg de de kleine Woerdense midvoor Sma ling vöor een tegenpunt. Be Fair bleef sterker en De Hertog maakte het vierde en laatste doelpunt. Ie klas Afd. Gouda Waddinxven 7 5 0 2 10 27— 9 R.V.C. 6 3 3 0 9 24—15 Be Fair 7 4 1 2 9 22—13 Rijnstreek 7 3 2 2 8 10—11 Zwervers 6 3 1 2 7 1619 Boskoop 6 2 2 2 6 13—11 Z.V.V. 6 2 1 3 5 19— 9 Spirit 2 5 2 1 3 5 16—15 Woerden 6 1 1 4 3 7—18 Sportlust 2 6 0 0 6 0 528 Programma voor Zaterdag: Boskoop Be Fair, aanvang 3.30 uur; Be Fair —Bodegraven 2, aanvang 3.30 uur. W.Z.C. DE GOUWE. De wedstrijd tegen de G.Z.C. Uit Gouda is een spannende strijd gewor den. De eerste aanval was voor de G. Z.C. en het was Wim de Boer die met een afzetbal G.Z.C. de leiding gaf. Bij de volgende aanval was het van der Linde dié de partijen op gelijke voet bracht. Nu ging de strijd op en neer en het was weer dé G.Z.C. die de lei ding nam. Direct daarop scoorde Brok de gelijkmaker, 2—2. Met deze stand Wérd gedraaid. Na de rust werd door de Gouwe de risico genomen. En hiervan wisten de. snelle G.Z.C.-ers te profiteren. Zij scoorden nog tweemaal, zodat de Gouwe deze wedstrijd met 42 ver loor. 1 November gaat het eerste op be zoek bij Sleutelstad in Leiden. Deze wedstrijd wordt door de Gou wespelers met spanning tegemoet ge zien. Wat de uitslag betreft daar zijn wfj allen onzeker over, maar span nend zal het zijn. SCHAKEN. W.S.V. speelde haar 3e ronde voor de comp. De uitslag is: P. BroerJ. Tol 0-1; H. Schildt—A. Doornhein 1-0; H. KerverJ. KleyWëg 1-0; D. MinnesH. van Vuuren 0-1; J. Valk W. Verstoep 1-0; J. Slappendel W. van Vuuren 0-1; Th. Vëfbree—Th. Steenland 0-1.; Maandag 7 November wedstrijd te gen Tediro uit Rotterdam. DAMVERENIGING JüXCELSÏOR". Excelsior verlist van Moefcapelle 1. De uitslag is: Excelsior 2Moercapelle 1: D. la GrandF. Boere 1-1; A. A. Rietveld P. Boevê 1-1; W. v. d. Heijden—D. Verbeek 0-2; A. A. LittooijW. Boevê 1-1; A. ZwanenburgJ. Verschoor 0-2; J. de Heer—D. Hetrog 1-1. Totaal 4—8. VOLLEYBAL-CLUB „SALVO'''. Het tweede herênteam van Salvo is zijn eerste wedstrijd in de Competitie op' Dinsdag 18 Oetober goed begon nen. Zij wonnen op overtuigende wij ze van Rouwkoop 2 uit Voorschoten met 31. Het eerste herenteam was- iets on fortuinlijker. Zij speelden één snelle' en zware thuiswedstrijd tegen L.F.S. V. uit Leiden gelijk 2=2. Een stand die de verhouding tussen beide ploe gen goed weergaf. Het eerste damesteam van Salvo bracht het er slechter af. Zij speel- en een uitwedstrijd tegen Argos 2, eveheens uit Leiden. Zij verloren de ze wedstrijd met 13. Op Dinsdag 25 Oetober speelde Sal vo 2 hun tweede wedstrijd in Leiden en wel tegen Oranje Groen 2. Deze wedstrijd wonnen Zij Op nog overtui gender wijze dan de eerste wedstrijd, en wel met 30. De game standen bij deze wedstrijd waren als volgt: le ga me 1115; 2e game -615; 3e game 1—15. Op Donderdag 3 November spelen de dames van Salvo een thuiswed strijd tegen Rouwkoop 1; en de heren 2 spelen thuis tegen P.W. 5 uit Leiden. Het eerste team speelt een uitwed strijd op 4 November tegen H.V.L. 1, ook uit Leiden. Zuidkade 22 Telefoon 677 FEUILLETON 20 Een vee haal vol verwikkelingen Een schoen plofte op de grond, even later nog een. Corrie's glimlach ver dween, toen Clarenbough duidelijk verstaanbaar een discussie met zich zelf begon, want wat ze door de ka merwand vernam, stelde haar niet op haar gemak. „Het is die schoften natuurlijk al leen om die Dikkenburg te doen", hoorde Ze hem Zeggen, die blijkbaar in de mening verkeerde, dat het bur gemeestershuis op dat ogenblik volle dig uitgestorven was. ,„Wat een ser pent, dat mens van Boom en die schurk van een kruidenier, of wat die kerel dóet. En dan dat misselijk mie zerig mannetje, die zoon met z'n uit gestreken tronie. Ik had flinker moe ten zijn, ik had moeten doen of het een mop was, ik had nooit moeten te kenen. Nou zit ik er aan vast. Oei wat zit ik er in. En de burgemeester. En die andere snijboon. Oei, wat zal dat een lekker gloeiendheet schan daaltje worden. Wat moet ik doen? Uitknijpen En zo gauw mogelijk Ik zal mijn schoenen maar weer aantrek ken. En de koffer pakken. En dan piep ik 'em met die Cadillac, die zet ik hier of daarweer neer. Laat ze het hier ver der uitzoeken, de ruzie is ver van nlijn bed. Nee Wim, jongen, de grond wordt hier te heet Zóveel begreep Gorrie wel uit dit onsamenhangend gëpraat, dat er iets gebeurt was, dat zeer onaangename gevolgen kon hebben niet alleen voor mr. Clarenbourgh maar ook voor haar vader en wellicht nog voor anderen. Dat de namen van mevrouw Boom en haar zoon van Kruidering, de aarts vijand van haar vader, in dit verband gënoemd Waren, maakte haar achter dochtig. Ze dacht niet lang maar sprone het bed uit, sloeg de peignoir om en stond enkele ogenblikken later in de ka mer van Clarenbourgh. Daar zag ze een onbeschrijfelijke rommel. De bezoeker was blijkbaar be zig met pakken, maar te beneveld van zinnen om dit regelmatig en met over leg te doen. Overal zwierven kleding stukken, tóilet-fartikelen,, boi'stels, schoenen en tijdschriftenEn te midden van dit alles stond mr. Cla renbough zelf, een sliert nat haar voor het hoofd, zijn boord lós en zijn dasje daaronder bengelend, rtiet één schoen aan en de andere in de hand en keek de plotseling opgedoken verschijning verdwaasd aan. „Haha,," grinnikte hij schaapachtig, DAM- EN SCHAAKTOURNOOI. De plaatselijke Dam- en Schaakver enigingen zullen in samenwerking met het SportWè'ekbestuur op 19, 20 21 December Weer een tournooi houden in het Verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat. Evenals het vorig jaar kan ook nu weer iedereen inschrijven. Al le deelnemers ontvangen een verras sing. De datufn van inschrijving zal nog bekend gemaakt worden. LUSTRUM viering R.K. JEUGDBEWEGING. Irt verband met de viering van het 2e lustrum van de jeugdbeweging, in de parochie van St. Victor, zai Zondag 30 Oetober a.s. een H. Mis worden opgedragen om 8.45 uur. Daarna is er een geZaïiienlijk ontbijt. In Januari a.s zal dit lustrum bui tenkerkelijk worden gevierd. De jeugd beweging hééft (Ét lustrum aangegre pen om de parochianen meer op de hoogte te brengen van de activiteit van deze vereniging en wel door de gelegenheid open te stellen tot be zichtiging van het hoofdkwartier. Iedere belangstellende zal hiervoor in de gelegenheid zijn kennis te nemen van het „Home", dat door de jeugd beweging is betrokken. Er bestaat ge legenheid tót bezichtiging van het H. K., na de hoogmis tot 12.30 uur en nam. van 3.30—4.30 uur. „daar is de juffrouw van de Engelse les. Durft u zo wel op visite te ko men, midden in de nacht op een he renkamer en nog wei in neglicé „Herenkamer, zei u?" Corrie's stem sneed. „Zwijnenpan, als u dat woord verstaax en ik geloof dat u het Hol lands uitstekend verstaat, meheer Klaitenbos of Clarenbough of hoe u heten moogt. Wat is er aan de hand, dat U midden in de nacht de benen neemt? Zijn dat amerikaanse manie ren? Zoudt u niet liever behoorlijk afscheid nemen? Of hebt u iets op uw geweten? Moet ik het tafelzilver gaan tellen of zoiets?" „Haha", zei Clarenbough geïntimi deerd door Corrie's verachtelijke en dominerende houding. „U hebt praat jes genoeg. Morgen zal dat wel anders worden, als die schattige dame en haar zoontje en die aardige meneer met het papiertje voor de dag komen, dat ik zo stom was te tekenen!" „Wilt u alstublieft een beetje duide lijker zijn?" vroeg Corrie en deed haar best haar stem vast en rustig te doen klinken, hoewel haar hart, na de dreigende woorden van Clarenbough, hevig was beginnen te kloppen. „Wat zijn dat voor praatjes, die u uitslaat? En nogmaals, wat is er aan de hand, dat u zo overhaast vertrekt?" Clarenbough ging moeizaam op het bed zitten en steunde het hoofd in beide handen. ,,'t Is of mijn hoofd barsten zal," kreunde hij, „ik kan er geen kop of staart meer aan vastknopen. Corrie nam hem van hoofd tot voe ten op. Zoals hij daar zat was hij werkelijk beklagenswaardig. Kenne lijk had hij teveel gedronken, maar het meisje bemerkte wel, dat er nog iets anders was, dat hem zo onrustig maakte. Ze nam vlug een besluit. „Meneer Clarenbough," zei ze, „komt u beneden in de salon. Ik zal een kop sterke koffie voor u maken, daar knapt u van op. En vertel me dan haarfijn, wat er aan de hand is. Ik weet niet of u werkelijk van plan bent om de benen te nemen, maar zowaar als ik hier sta, u zet geen stap buitenshuis of ik weet het naadje van de kous. En u kimt me geloven of niet, maar als u daar niet mee ac eoord gaat, bel ik de inspecteur van politie op en vraag hem persoonlijk hierheen te komen, dan kan hij de zaak uitzoeken, als u dat liever wilt!" Clarenbough keek het meisje aan, zoals ze daar stond in haar zachtblau- we kimono, het witblonde haar met een lintje bijeengebonden, slank en jong. Ze zag er helemaal niet daad krachtig uit, maar de manier waarop ze keek, zei hem duidelijk, dat deze jongedame, als het moest, voor moei lijke situaties geen strobreed uit de weg ging. Corrie zelf had alle moeite om het sidderen van haar handen te onderdrukken en wist zich bijna geen raad, alleen in dit lege huis midden in de nacht met een beschonken man, die schrikaanjagende dingen ze.i Maar ze begreep, dat zij en niemand anders het spit zou moeten afbijten en ze was vast besloten dit dan ook te doen". Nu hoor ik nog wat? vroeg ze kort af, toen haar bezoeker bleef zwijgen. „Tja, komt het toch wel te weten en dan is het maar beter, dat u het nu weet «al zóu ik Warempel niet kun nen bedenken, wat u er tegen zoudt kunnen doen, zei Clarenbough. Hij volgde haar naar beneden en zakte wezenloos in een leunstoel, terwijl Corrie in de keuken koffie-extract in een kop goot en vliegensvlug wat melk op de kookplaat zette. Even letter kwam ze met een dampende kop sterke koffie binnen. „Wanneer u die op hebt, kunt u er nog een krij gen," zei ze. daar zult u van opknap pen. „Zelf zette ze ook haar bevende lippen aan een kopje met geurige kof fie, ofschoon haar slaperigheid ver dwenen was. Én zo wachtte ze, tot Vrijdag 28 en Zaterdag 29 Oetober Ba zar M.V. Tryfena ten bate van de zending. 29 Octobèr en 5 November Solisten- concours in Geref. VerenigiÜgsge- bouw Stationsstraat. Maandag 31 Oetober Lezing C.B.T.B. Chr. Verzorging Geestes- en Ze nuwzieken door Zr. Sondorp. Maandag 31 Oetober Vergadering Postzegelverzamelaars in „De Unie" Dinsdag 1 November Demonstratie avond fa van der Sluis in Jeugdge- bouw, Stationsstraat. Dinsdag 1 November Kookdemonstra tie Calvé, Delft. WijkgebouW Es doornlaan. Woensdag 2 November Repetitie „In- ter Nos" Jeugdgebouw, Stations straat. Donderdag 3 November Propaganda- avond Kankerbestrijding. Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan. Vrijdag 4 November Steravond N.C. R.V. in cantine Dobbelmann. Vrijdag 4 November Ledenvergadering „Het Groene Kruis" in ,De Unie". Zaterdag 5 en 12 November Sjoêi- en Schietwedstrijden „De Gouwe" in Lunchroom van de Water. Vrijdag 11 November Concert Pionier en Jagerkapel. Maandag 14 November Propaganda- avonö Geref. Jeugdclub, Jeugdjge- bouw, Stationsstraat. Speker Oom Jur. Woensdag 16 November Contactavond Be Fair, Jeugdgebouw, Stations straat. Donderdag 17 November Jaarverga dering A.R. Kiesvereniging. Dinsdag 22 November Lezing Instituut voor Arbeidersontwikkeling in Jeugdgebouw, Stationstraat. Zaterdag 10 December Uitvoering Concordia cantine N.V. Dobbel mann. 19, 20, 21 December Dam- en Schaak- tournooi in het Verenigingsgebouw Stationsstraat. Woensdag 21 December Grote Kerst zangavond „Vox Jubilante" in de Ned. Herv. Kerk. Vrijdag 27 Januari 1965 Grote Feest avond Damclub „Excelsior" in can tine N.V. Dobbelmann. Clarenbough luidruchtig en telkens zuchtend zijn kop had leeggedronken. En toen kreeg zij bij stukjes en beetjes het verhaal van 't begin af". De ontmoeting met De Gooyer, de grote Clarenbough klucht, het diner, de uit nodiging van mevrouw Boom kwam op de proppen net op het moment, dat die Kruiderink me met de justitie dreigde en zei, dat ze wel begreep, dat ik er zelf part noch deel aan had. Door alles bij elkaar was ik zeker to taal m'n positieven kwijt," zei de ge waande Clarenbough hulpeloos, „want ik greep naar dat papiertje met de verklaring als naar een reddings boei en toen ik getekend had, hebben ze me zo gauw mogelijk in een auto gezet en hier voör de deur afgeleverd. Nou begrijp ik wel, dat het allemaal doorgestoken kaart was, dat dreige ment van Kruiderink en die lievig heid van mevrouw Boom. En ik be gin zo langzamerhand ook te begrij- pen, dat 't er' niet om te doen was, mij dit alles betaald te zetten, maar i dat het er alleen maar om ging de I burgemeester, uw vader en L>e Goo yer het léven lastig te maker; „,„Tja, u heeft daar de zaak wei i heerlijk vèrknóeid", merkte Corrie nuchter op, maar haar handen knepen» u zien tussen haar knieën tezamen. „Dat u voor Clarenbough gespeeld hebt, was 'J al hoogst bedenkelijk, dat u fa stom ïf. bent geweest, alles èr uit te fiappen is idióof, maar dat door üw stomheid nu mijn vader de dupe wordt en wie f ,3 weet hoeveel narigheid daaruit voort-- vloeit". „Kom, kom, zou 't zo erg zijn?" vro^g Clarenbough, dié met de koffie weer 'n vSeugje van zijn oude optimisme teruggekregen had en meende; dat men de zaken van dé lichtte kant. móest, bf kijken. „Ja, daar weet u natuurlijk niets van", cnoorjo Oórr-rïc. ,,U, die Hief koTtlt binnenvallen en de zaak aan brok ken maakt en er dan met dé stille trom tussen uit wilt knijpen, tf .wéö 1' niet, wat èf hier al jarenlang Jhanttë 1 is in de gemeene (Wordt vervolgd) Geeft U op als deelnemer te Waddinxveen. Aanvang Maandag 9 November. Opgeven bureau Rijkspolitie te Waddinxveen. Zie plaatselijk nieuws. GEVRAAGD per half Maart of eerder: Bij ons wordt er machinaal gemolken Plas weg 16 Tel. 363 of 484 Gevraagd van 'smorgens 8 uur tot 1 uur Zondags vrij. Loon f 15- per week, liefst 30 tot 40 jaar. Brieven onder letter M 871. Een man, middelbare leeftijd, zonder kinderen, zoekt nette Brieven onder letter K Boekhandel Burger Henegouwerweg 35 is a.s. DINSDAG wegens feestdag is DINSDAG 1 November mijn huis in Gonda voor hnis in Waddinxveen Brieven onder no. 541-1 bureau van dit blad Te koop zofsng de Vöorraad Sfrelcf Groninger Kroon 40 cent per kg Moesappelén 20 cent per kg A. VAN DER SPEK plasweg Ter oVeriianlé aangeboden op grammofoonplaten met gra'rtVöfóon BrieveW ónder letter O bureau van dit blad Electro Technisch Bureau D. POLDERMAN Wij repareren vakkundig en snel de'zhoïofc van uw Stofzuiger, defecte Avitodynatad's, Motoren e.d. is weer geopend. W.JaVad Water DORPSTRAAT prachtboeken voor de jeugd. In band voor 13.75 VELDWIJK heeft ze. Weekend-Recla r heerlijke v. 80 voor 60 ct p. 250 gr. Zuidkade 11 Telefoon 554 TE KOOP: ELECTR. ROOKSTEL met pannen ELECTR. KACHELTJE ELECTR. SNELKOKER KLERENHEK allea nieuw. H. DÉ JONG, Kanaaldijk 4 SPOORBOEKJES VELDWIJK HEEFT ZE!

WvW | 1955 | | pagina 5