De avonturen van Duimelot HAMEAI Blikjes Parade Van Ringelenstein Burgerlijke Stand Predikbeurten K.T.W. VOOR DE R.K. BLINDENBOND Dinsdag» «ouu iiicia ue n..K. Biin- aeii/joiiu «au. i_.ej.aeii eu omscreKen een grote propagaiiua leestavona in net it.r».. v ereiugingogenouw. ue penning meester van ae aia., ae neer ae dong uit uuuua openue ae avona niet een norc woora. waarin ny ae waarae van ae rt.iv. nuuaeuuonu auiaeiyx liet uitnomen, o.a. qaoi voorbeeraen te noemen van Dünaen ate m net atge- lopen jaar in net gewone leven zyn ïngescnaneid, waar Dy wjj speciaal wil len noemen een persoon aie ais steno typist tewerK. gesteia is djj fnuips in isinunoven, en twee by net ministerie in uen maag. en de neer van benam tut .Boskoop ais 1ste telegraiist te Amsteraam. Bit is mogeiyk gemaakt door de donateurs en begunstigers en daarom, zo besioot de lieer ae Jong zijn inleiding, wordt allen donateur van onze K.K. Biindenbond. Hierna was liet woord aan het to- neeigezeiscnap van K.X.W. die het levenspei „Bolle Xoon" bracht, ge- senreven en geregireerd door onze plaatsgenoot ae heer A. Boere. Bit stuk speelt zich at in de herberg „de Bioeienae Appelboom" waar moeder Betje de scepter zwaait. En hoé. over artes en in alles is en wil zei de baas zijn. iviaar dan verschynt Dolle loon (.mep Wesseling) ten tonele. Een ech te vry buiter maar met een hart van goud. Beze dacht wei verandering te brengen maar voorlopig zonder suc ces. Beentje, de enigste dochter van de waardin wordt dan ook door moe ke gekoppeld aan de mooie pratende, maar zeer lichtzinnige kunstschilder Maar dit is nog niet genoeg haar eni ge zoon mag ae keuze van zyn hart met volgen. Maar als Betje de ellende van haar docnter ziet en bovendien „de Bolle" weer verschynt weet deze op werkelijk menseiyke wijze haar van gedacnten te doen veranderen. Intussen overlijd de man van haar dochter, na eerst openlijk zijn schuld van al de ellende bekend te hebben. Nu krygt het stuk zyn happy end, want „Bolle Xoon" die van het begin al zijn hart aan Betjes dochter nad verloren, ziet zijn lielde beantwoord en een overgelukkige familie besluit dit prachtige stuk. Al zien wij K.X.W. niet veel, met dit mooie maar dikwijls zeer zware stuk bewezen zij dat geduchte studie, ook jï onder amateurs tot werkeüjk iets v. moois te komen is. te De spelers waren op een klein mo- mentje na prima in him rollen. Voor-^T al het soms aangrijpende spel van moeke (Mevr. Wesseling-Boer) en haar dochter (mej. R. Boere) brachten de zaak dikwijls in grote spanning. Maar zonder ook maar iemand te kort te doen moet het spel genoemd wor den van „de Dolle" (B. Wesseling) deze had een zware maar ook vaak dankbare rol, die hij echter op wer kelijk prachtige wijze vertolkte. Maar ook de grime deed het spel veel goeds. Het was dan ook voor de heer de Jong een dankbare taak. om een dankwoord te spreken, en wij be amen gaarne met hem, K.T.W. tot spoedig weerziens. N. GESLAAGD. Onze plaatsgenote mej. A. C. Bur ger. slaagde deze week voor het di ploma Costumiëre. Zij werd opgeleid door mej. C. Bak, lerares aan de Herv. Naaischool, alhier. VERGADERING N.C.B.O. Onder leiding van de heer Y. Amels kwam de plaatselijke afd. van deze ambtenarenbond in ledenvergadering bijeen. Als spreker trad op het hoofdbe stuurslid. de heer Bulter, om te spre ken over de toekomstige ouderdoms- verzekering. Bijzonder werd de aan dacht gevestigd op art. 60 in dit ont werp. waarbij het overheidspersoneel ten nauwste is betrokken. Ook kwam ter sprake de aansluiting bij de Amb tenaren Ziektekostenregeling, zoals door de gemeente Waddinxveen is be sloten. Enkele leden gevoelden voor deze regeling niet veel. De voorzitter ech ter meende dat er veel zal afhangen van de practische uitvoering dezer regeling. JEUGD-CONCERT. Zaterdagavond werd in de Geref. Kerk, uitgaande van die Geref. Jeugd- centrale een jeugdconcert gegeven, waaraan als organist medewerkte de heer T. Plomp, terwijl door enkele le den der jeugdverenigingen werd ge declameerd. Zeer ten voordele van dit concert was wel het feit, dat het kerkorgel juist dezer dagen geheel gerestaureerd was. De heer T. Plomp heeft zich dan ook op uitnemende wijze van zijn «taak als organist gekweten. Dit kan trou wens ook gezegd worden van de ove rige medewerkers. Tussen de nrogrammanummers werden verschillende liederen gemeen schappelijk gezongen. Het doel der jeugdcentrale om ouderen en jonge ren meer bijeen te brengen is dan ook wel geslaagd, alhoewel de belangstel ling wat groter kon geweest zijn. RIN G VERG ADERING. Vorige week werd in het Wijkge- bouw een vergadering gehouden van de ring Gouda en omstreken van Herv. Meisjesverenigingen op Geref. Grond slag. De vergadering stond onder leiding van de presidente van de Waddinx- veense M.V. het Mosterdzaadje, mej. T. Breedijk. De ringvergadering werd geopend door ds Jorissen te Ouds hoorn. Deze behandelde voor zijn jeugdig gehoor op zeer bevattelijke en leerzame wijze de geschiedenis van de verloren zoon. Vervolgens hield Eia Bron een inleiding over de offe rande van Izaak door Abraham. Hier op aansluitend droeg Zwaantje van Bergen een gedicht voor getiteld „Moria". In de tweede helft van deze bijeenkomst zong een meisjeskoortje een drietal liederen. Een wedstrijd hersengymnastiek tussen de meisjes van Waddinxveen en van Bodegraven eindigde onbeslist in 5V2—51/2. De jeugdouderling de heer J. Hoo- gendoorn Sr., sloot deze goed bezoch te bijeenkomst. VERGADERING „NEDERLAND EN ORANJE". Vorige week Donderdag kwam de A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" in Jaarvergadering bijeen. Na behandeling van enkele huishoudelij ke zaken, werden als bestuurslid ge kozen de heren A. van Bodegraven. P. Noordam en D. Oskam. Na afhandeling hiervan werd een prachtige film vertoond over Nieuw- Guinea, verzorgd door het Kon. Insti tuut voor de tropen. NIEUWE ZAAK GEOPEND. De heer R. van de Wal had Zater- middag het genoegen zijn nieuwe zaak in de Nesse te kunnen openen. De winkel is op de meest moderne wyze ingericht en kajf elke critiek doorstaan. Van verschillende zijde werd be langstelling getoond, zowel door be zoek als door het zenden van bloemen. BEVESTIGING EN INTREDE. De heer K. Snoey werd Zondag j.l. te Dinteloord in het ambt van predi kant bevestigd door zijn vader. In de namiddag deed hij zijn intrede. Van uit Waddinxveen ontbrak de belang stelling zelfs niet. VERBETERING BRUG. Aan de brug over de ringvaart van de Zuidplaspolder bij de Burg. Troost- straat zullen deze week enkele be langrijke reparaties worden verricht. In verband hiermede is deze brug ge durende een week of zoveel korter of langer als werk zal duren voor alle verkeer afgesloten. vindt U ruim gesorteerd by HEEMSKERK 87. Toen Duimelot boven kwam wa ren de vogels al echt aan het vech ten. ze pikten elkaar links en rechts. Ze merkten niet dat er iemand de ladder opkwam. Duimelot stak zijn hand uit en„Au," riep hy. De duif had hem gepikt. Nog eens stak hij zijn hand uit. „Ik hem hem" riep hij naar beneden. Met een hand aan de ladder begon hij naar beneden te te rukken. Duimelot tuimelde bijna klimmen. De duif probeerde zich los naar beneden, maar hield de duif goed vast. „Hoera," riepen de jon gens toen Duimelot eindelijk heel huids op de grond stond. „Dat heb je flink gedaan hoor," zei Vader Hand. 88. Trots liet Duimelot de mooie duif aan zijn vader zien. „Wat moeten we er mee doen?" zei vader Hand, "je hebt zo goed voor de kraai gezorgd, je moet ook maar een hokje voor de duif maken, Duimelot, dan hangen we dat naast het hok van de kraai en dan begint het hier een beetje op Ar- tis te lijken. „Hé, ja," riep het Kleine Ding, „dan mogen de mensen voor een dubbeltje komen kijken en voor dat geld kopen we dan voer." „En als we wat overhouden dan kopen we daar weer een nieuw beest voor. mis schien wel een aap," zei Duimelot. VERGADERING R.K. WONINGBOUWVERENIGING. De R.K. Woningbouwvereniging St. Joseph hield Maandagavond onder voorzitterschap van de heer L. van der Klauw, voorzitter van de plaatse lijke afdeling in het R.K. Vereni gingsgebouw een ledenvegadering. Na de opening heette de voorzitter de he ren A. C. Kraneveld. gemeente-archi tect en P. D. Stuurman, architect van de bouwvereniging, hartelijk weixom. Het belangrijkste punt in deze ver gadering was wel een ingekomen stuk van het gemeentebestuur van Wad dinxveen over de toewijzing van bouwvolume voor het volgend jaar. Het is de bedoeling, dat de R.K. Wo ningbouwvereniging zo spoedig moge lijk een nieuw plan bij de gemeente kan indienen om het herbouwplan na bij de R.K. Kerk verder vol te bou wen. Verder moest de vergadering een beslissing nemen over de bouw van eventuele etagewoningen. Hiervoor zal echter het uibreidingsplan gewij zigd moeten worden. De vergadering ging accoord met het verlenen van een opdracht tot het maken van nieuwe plannen door ar chitect Stuurman. Na een uiteenzet ting van de gemeente-architect, die vergelijkende cijfers verstrekte over de bouwkosten voor eengezinswonin gen en -voor etagebouw, werd beslo ten tot etagebouw. Het ligt in de be doeling achter de St. Victorstraat 40 etagewoningen te bouwen en 5 een gezinswoningen. die dan speciaal voor grote gezinnen bestemd kunnen wor den. Blijkens mededelingen van de gemeente-architect zal er ongetwijfeld ook animo bestaan, voor een boven woning temeer daar deze woningen van een behoorlijke zolder zijn voor zien. Voorts werd nog uitvoerig gespro ken over eventueel te bouwen win kels en werkplaats in de St. Victor straat. De heer van der Klauw was van mening dat in het plan „Zuid" voldoende winkels aanwezig zijn. Tenslotte werd ook nog de vraag ge steld of er een mogelijkhied bestaat voor de bouw van garages in verband met het tekort aan behoorlijke stal lingsruimte in Waddinxveen. De voorzitter kon hierop de mededeling doen. dat er nog voldoende ruimte overblijft om een eventueel garages te bouwen. Tenslotte werden nog enkele pun ten van huishoudelijke aard door de vergadering behandeld. DE VROUW EN DE POLITIEK. In het R.K. Verenigingsgebouw hield de afdeling Waddinxveen van de Kath. Volkspartij Donderdagavond een ledenvergadering. Na de opening door de voorzitter de heer H. M. van den Dool werden candidaten gesteld voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer in 1956. Door de afdeling werden candidlaat gesteld: Jac. Groen, Alkmaar; M. P. v. d. Wei- Geneest ruwheid en schraalheid den. Nieuwkoop; A. .P. Hilhorst, Soest; V. A. Marynen, Den Haag; Mej. C. Strenga. Den Haag; J. M. Biom- mers, Utrecht; C. J. van der Ploeg, Zoeterwoude; G. Z. de Vos. Gouda; S. H. Hooy, Haarlem; Dr. A. M. Lu cas. Rotterdam. Voorts werden de heren A. C. A. Deerenberg uit Schoonhoven en Th. Arts uit Gouda candidaat gesteld voor de adviescommissie samenstelling groslijst voor de verkiezing van de le den van de Tweede Kamer die het volgend jaar gehouden wordt. Na een korte rondvraag hield de heer H. M. van den Dool een inleiding over de vrouw en de politiek. Spreker schetste de vrouw en de politiek. Spreker schetste de totstandkoming van het vrouwenkiesrecht, waarby eerst in 1917 het passieve kiesrecht voor de vrouw kwam en naderhand het actieve kiesrecht het recht om zelf aan een verkiezing te kunnen medewerken. Uitvoerig ging de voor zitter vari de afdeling hierbij in op het compromis, dat hierbij gesloten werd tussen de rechtse en linkse groeperingen waarbij tegenovert het vrouwenkiesrecht de gelijkstelling van het openbaar en bijzonder onderwijs in principe werd aanvaard. In dit verband werd nog gewezen op de Pauselijke aansporingen in de loop der tijden, waarin gewezen werd op het belang, dat ook de vrouw een plaats weet in te nemen in het staat kundig en politiek leven. Ook in ons land was het in het bijzonder Dr Ariëns. de belangstelling van de vrouw trachtte te trekken voor de politieke problemen. De heer van den Dool sprak de wens uit, dat in de toekomst zowel in de afdelingen als in de kringbesturen de vrouw een belangrijke rol zou gaan vervullen op politiek gebied. De heer de Ruyter sprak namens de aanwezigen een woord van dank tot de heer van den Dool voor de leer zame inleiding. GOUDEN ARBEID SJUBILEUM. Dezer dagen was de heer J. van der Krans, Emmasferaat* alhier( 50 jaren in dienst als houtdraaier bn de firma Bremmer. In de kring van. familie en bedrijfsgenoten werd dit herdacht, waarbij de burgemeester de jubilaris de bronzen medaille van de Huisorde van Oranje Nassau op de borst spelde, terwijl directie en collega's o.a. door het aanbieden van verschillende geschenken van hun waardering en achting uiting gaven. van Vleesconserven PORKWORST KNAKWORST HACHE PUREE GESTOOMD GEHAKT O CORNED BEEF CROQUETTEN. kant en klaar BOTERHAMWORST LUNCHWORST S BORREL WORSTJES VIENNA WORSTJES SOEPBALLETJES SMAX PIC UPS LEVERPASTEI (zoutloos) HACHE (goulach) Ieplaan 108 - B. T. straat 39 geen prijs heeft uit de grabbelton, ontvangt men 4 letters. Deze letters moeten opgeplakt worden en met het voileaige aares in de bus gedaan. Hieruit worden dan de hoofdprijzen getrokken. Maandag 28 Nov. tot en met 3 Dec. gelegenheid tot grabbelen van 6 tot 10 uur nam. en Dinsdag 6 Dec. van 2 tot 6 uur, steeds in het Verenigings gebouw. Stationstraat. Al deze gegevens staan uitvoerig vermeld in de St. Nicolaascourant. Vanaf Zaterdag 26 Nov. tot en met 3 Dec. zyn de winkels geopend tot 9 uur! D. BOUWKAS NED. GEMEENTEN. Gaarne verwijzen we onze lezers naar de inliggende folder van deze in stelling. DE WINKELWEEK. Het winkelweekcomité deelt hierbij mede: dat op melk géén bonnen ver strekt worden. Bij onderzoek is gebleken dat het niet deelnemen van de tabakshande laars niet veroorzaakt is door de krui deniers-branche Ter voorkoming van onnodige moei te. vermelden wij dat er geen slagzin ingeleverd moet worden. Indien men Aangiften van 17 tot 23 November Geboren: Astrid Helena, d. v. H. A. van Dijk en M. H. Ultee, Oranjelaan 13; Leendert. z. v. L. H. Burghoorn en E. Clazing, Onderweg 25; Sija Cornelia, d. v. M. van der Kraats en E. van Eijk, Bodegraverstraatweg 111; Ondertrouwd: J. Broekhuizen en A. Havenaar. Gehuwd: A. Th. C. Noorlander en J. Prins; M. P. Asscheman en J. Burg hoorn; Gevonden: 1 zwarte oorbel; 1 bruine want ;1 bruine herenhandschoen; 1 polshorloge; 1 regenjas: 1 vulpotlood; 1 kinderwantje; 1 rode portemonnaie; met inhoud. Verloren: 1 bruin wantje; 1 dames horloge; 1 achterklap van auto; 1 brui ne want; 1 rode want; 1 bruine por temonnaie met inh.; 1 shawl; 1 bo- vengebit; 1 groene vulpen; 1 bruine portemonnaie; 1 bos sleutels; 1 zwart tasje; 1 portemonnaie met inhoud. PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds H. Stolk, Scheveningen. Nam. 6.30 uur Ds J. van der Haar. Hervormd Wykgebouw Sniep. V.m. 9.30 uur Ds J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds J. J. Poot, Delft. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". Nam. 3.30 uur Ds J. van Vliet, Maasdam. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr J. W. H. Helleman. Onze St. Nicolaas-prijsvraag voor de Jeugd De inbraak die verijdeld werd Met ernstig gezicht kwam de heer Verleur, het hoofd van de dorpsschool de huiskamer in. waar zijn beide zoons Bart en Gijs onder toezicht van hun moeder het huiswerk zaten te maken. „Nou, dat is me ook was moois", zei hij. meer tegen zijn vrouw dan tot de jongens. „Daar krijg ik bericht, dat Boomstra je weet wel verhin derd is. Ik moet maar naar iemand anders uitzienDa's makkelijker gezegd dan gedaan het hele feest stuurt die kerel in de warweet jij misschien iemand?" Voordat mevrouw Verleur ant woord kon geven, ging haar man ver der: „Kijk eens hier, jongens. Zo even krijg ik bericht dat Sinterklaas dit jaar geen knecht kan meenemen. Je begrijpt, dat dit voor ons schoolfeest erg onaangenaam is. Ik moet nu maat regelen nemen, om te zorgen, dat ik tóch een echte knecht krijg een potige jongen, die voor Pieterman zou kunnen spelen. Het is natuurlijk niet leuk. dat de échte Pieterman niet kan komen," voegde hij er met een knip oogje aan toe, „maar als ik nu een jongen tref, die z'n gezicht zwart wil laten maken en die net kan doen, of hij de echte knecht is. dan hoeft niemand te merken, dat wij voor Pie terman een plaatsvervanger hebben gekregen. Gelukkig komt de echte Sinterklaas wél", liet hij er op vol gen. terwijl hij z'n beide zoons vra gend aankeek. Het verwonderde de goede man, dat Bart en Gys rustig bleven zitten en dat ze geen rondedans door de kamer maakten. „Kan je geen twee Pieterbazen ge bruiken?" vroeg mevrouw Verkleur plotseling. Nu kwamen de jongens los. „Hè ja, vader! Dat kan toch best? „Hoera.... Bart en ik," schreeuw de Gijs. die zag, dat zijn vader even weifelde. „Dat zou te doen zijn", zei de heer Verleur voorzichtig. .„Ik zal er met het feestcomité over spreken." Het vlotte die avond niet al te best met het huiswerk, dat Gijs en Bart Verleur voor de Mulo moesten maken! Vader had het er door gekregen. Het feestcomité had gezegd, dat ze best twee Pieterman-knecht-pakken konden huren Toen vader met deze boodschap thuiskwam, waren de vragen niet van de lucht. Meneer Verleur had er zelfs moeite mee het enthousiasme van z'n beide jongens wat te temperen en eindelijk stuurde hy ze maar naar bed. Bert en Gijs hadden de pakken ge zien enhet was hun geweldig meegevallen. Een bekend verhuur kantoor van costuums in de stad had een paar. prachtige page-pakken ge zonden en het leek wel. of de ridder dracht voor de beide jongens op maat gemaakt was. Het was een heel pret je gewelest, toen Gijs en Bart die avond in hun mooie pakjes rondstap ten en ze vonden het alleen maar jammer, dat vader er geen toestem ming voor wou geven, dat ze ook hun schminken eerder hiet. Pas maar gezichten reeds zwart maakten. „Voor uit, nu naar bed", had hij lachend ge zegd. „Morgenochtend vroeg mag je je op, dat je je niet verslaapt.... Neem de boel maar meeofschoon het misschien beter is, dat ik je daar mor gen mee help." „Niks hoor" zei Gijs,, terwijl hij de zwarte schminkpijpen meenam. „Dat kunnen we morgenochtend zélf wel. hé Bart?" Bart vond het óók en de volgende ochtend héél in de vroegte toen het eigenlijk nog nacht was waren de twee op hun kamer al druk in de weer: Gijs schminkte Bart en Bart schminkte Gijs. Reeds had het gezicht van Gijs een diep-zwarte potloodkleur gekregen, toen Bart met insmeren ophield. „Wat hóórde ik?" vroeg hij zijn broer. „Stoute kinderen", antwoordde Gijs, die zich, met z'n zwart-gemaakt ge zicht reeds in de rol die- hij spelen moest, had ingeleefd. „Klets niet", verzocht Bart. „Ik dacht dat ik benêe hoorde lopen". „Misschien is vader alop," veronder stelde Gijs. Smeer nou maar verder." Docht Bart smeerde niet verder. Hij stond met de nijp schmink in de hand aandachtig te luisteren. „Ik vertrouw dat niet, Gijs," fluisterde hij. „Ik hoorde duidelijk, dat het bureau van vader opgedaan werd. Je weet, dat daarin het geld van het comité be waard wordt." Maar Gijs. die niet zo scherp van gehoor was als Bart, haalde de schou ders op. „Nonsens", monpelde hij. „Je ziet spoken op klaarlichte dag". „Schreeuw niet zo," antwoordde Bart gejaagd. „Klaarlichte dag is het om te beginnen nog lang niet. Als er onraad is" „Dan gaan we eens kijken, of er stoute kindertjes zijn", stelde Gijs spottend voor. „Maar dan neem ik de zak mee, om ze er in te stoppen." Daar had Bart in het minst geen bezwaar tegen, doch hij verzocht zijn broer, dan vooral zachtjes te doen en niet te schreeuwen, of de stoute kin dertjes er waren. Gijs vond het al lang goed en op de tenen slopen de beide jongens naar de werkkamer van hun vader. Het was een zondeling gezicht, de twee Pieterbazen, waarvan er een slechts half-zwart was. door het huis te zien sluipen. Gijs. die met een grote zak voorop HTlp, deel voorzichtig de deur open en toenhad hij wel een schreeuw van schrik willen geven. Daar, voor het bureau van zijn vader zat een vreem de kerel, die. rustig in vaders stoel,- alle laatjes van het bureau zat na te snuffelen op zoek naar het geld, dat de heer Verleur voor het feestcomité in bewaring had. - Ook Bart, die de indringer nu zag schrok ervan dat hij gelijk gekregen had met z'n vermoedens. Hij werd een beetje witjes onder de zwarte strepen en z'n eerste gedachte was, z'n vader te halen. Gelukkig dacht Gijs daar anders over en toen deze voorzichtig naar binnen sloop bedacht Bart zich niet lang en volgde zijn broer. De man aan het bureau had er he lemaal geen erg in, dat de jongens waren binnen gekomen en juist mon pelde hij vergenoegd, dat hij „de poet" te pakken had. toen Gijs hem bij de schouders vasgreep en stevig op de stoel drukte. De schrik van Bart was niets, vergeleken bij de er varing van de indringer, toen hij zó werd aangepakt. Hij probeerde over eind te komen, doch hij had het ge voel, dat hij tussen twee ijzeren tan gen zat geklemd. „Genade," bracht de man eindelijk uit. „Dat is.... dat is Zwarte Piet." ,,'t Zijn twee Zwarte Pieten", ant woordde Gijs bars. „En jij gaat de zak in!" Deze aanwijzing was voor Bart vol doende. Hij nam de zak. die voor de „stoute kindertjes" bestemd was, van zijn broer over en werkte die over het Vervolg Tweede blad.

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2