NIEUWS uit w^wyJLaat^ VAN ESUWSN Predikbeurten Medische dienst Burgerlijke Stand Sport w* 't toet' Weekagenda avonturen van mpr Ti"i TIJD ZILVEREN JUBILEUM. Woensdag 7 December herdacht mej. E. Vis, het feit. dat zij 25 jaar als handwerkonderwijzeres werk zaam was op de scholen van Chr. Nat. Schoolonderwijs. Als waardering voor haar arbeid, werd' haar namens het bestuur der vereen, een bloemen- en fruitmand aangeboden, terwijl het onderwijzend personeel haar met een grote atlas verrastte. SPAARCIJFERS. Bij de Rijkspostspaarbank werd ge durende de maand November inge legd f_ 26.179,64 en terugbetaald f 8.864,52. DE WINKELWEEK TOT HET VERLEDEN. De winkelweek behoort weer tot het verleden. Door circa 80 winkeliers werd hier aan deelgenomen, een aan tal minder als vorige jaren, wat tot oorzaak had, dat de levensmiddelen- bedrijven niet aan deze actie hebben medegedaan. Als vanzelf drukte dat de totaalomzet, welke dan ook bene den die van een vorig jaar bleef. Des ondanks is het comité tevreden over het Verloop dezer actie. Men heeft weer collectief kunnen tonen, dat Waddinxveen volkomen in staat is, aMes te bieden wat het publiek wenst en men niet onnodig buiten de plaats behoeft te kopen. De attractie aan deze actie verbonden stond elke avond in het middelpunt van de belangstel ling in het Vereen, gebouw aan de Stationstraat. Daar vielen de prijzen in grote getale, t.w. waardebonnen, welke bij elke deelnemende' winkelier besteed kunnen worden. De prijzen werden toegewezen aan: C. J. Borg. Dorpstraat; Wollen deken. G .van Leeuwen, Prunusstraat; Wol len deken. D. de Knegt. Noordeinde; Levens middelenpakket. T. van den Berg, Henegouwerweg; Costuum naar maat. J. H. Bijlsma, Prins Hendrikstraat; Gewatteerde deken. W. Smith. Ieplaan; Stofzuiger. Breedijk, Bloemendaal, Strijkplank; L. C. van 't Hart, Ldjisterbesstraat; Driedelig Bedstel. H. Asscheman, Emmastraat; Rijwiel. J. N. Stolker. Meidtoornsltraat; Was machine; L. de Waal, Dorpsstraat, Wringer. K. Jonker, Lijsterbesstraat; Compleet Servies. J;i3B Mej. E. B. Kleiweg, B. Trooststraat. Radiotoestel. BRANDEWIJN SEVENSTERN (zacht en toch pittig) per liter f 6.856.40 per halve liter f 3.55 CITROEN GENEVER SEVENSTERN (ons succes) per liter f 5.95 per halve liter f 3.05 Slijterij en wijnhandel Zuidkade Telefoon 305 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds W. L. Mulder, Em. predikant. Nam. 6.30 uur Ds J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. V.m. 9.30 uur Ds J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds W. L. Mulder, Em. predikant. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". Nam. 3.30 uur Ds J. W. van Swichum. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. Donderdag 15 Dec. nam. 7 uur Ds G. J. Zwoferink, Kampen. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds J. Laforet, Rotterdam. ZONDAGSDIENST! wordt waargeno men door Dr P. van der Linde. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 blauwe alpino; 1 motor- handschoen; 1 plastic regencape. Verloren: 1 dameshorloge; 1 p. glacé handschoenen; 1 handkap; 1 rode want; 1 bruine aktetas; 1 bankbiljet; 1 bruine portemonnaie; 1 want; 1 brui ne ceintuur; 1 rode want; 1 witte ket ting. Aangiften van 1 tot 7 December 1955. Geboren: Dirk, z. v. W. de Leeuw en B. van den Berg. Onderweg 1; Antonius Hendericus Micaël, z. v. M. H. A. Boere en M. C. Groenendijk, Henegouwerweg 114; Ondertrouwd: J. P. Snelleman en A. van Schie; H. de Rooij en E. C. de Jong; Gehuwd: J. Broekhuisen en A. Have- Overleden: de Heer, Jannigje Mairia, Overleden: de Heer, Jannigje Maria, Ingezonden stukken- Waarschijnlijk weet U allen wel, dat in Waddinxveen een afdeling is van de Nederlandse Padvinders Ver eniging. In haar gelederen heeft zij jongens van 7 t.e.m. 17 jaar, verdeeld in twee groepen: Welpen en Verkenners. Ook zal Uw wel bekend zijn, dat in de padvinderij een belangrijk stuk jeugdwerk wordt verricht. Dit kost echter geld, veel geld. Enige jaren geleden zijn we in het gelukkige bezit van een eigen club huis gekomen. Dit moet, nu vooral van binnen, opgeknapt worden. Aanschaffing van nieuw materiaal voor het padvinderswerk onontbeer lijk, is dringend nodig. Natuurlijk betalen de jongelui wel contributie, doch zelfs bij het meest efficiënte gebruik van dit geld, blijven onze in komsten onvoldoende. Het is om deze redenen, dat we na „de dure St. Nicolaastijd" toch een beroep op U doen om onze reeds in omloop gebrachte loten te kopen. A.s. Zaterdag komen onze verken ners en welpen huis aan huis, om de loten aan de man te brengen. De prijs per lot is 10 cent en er zijn vele mooie prijzen. De trekking zal plaats hebben vóór 1 Februari 1956. Mogen we er op re kenen dat U onze padvinders niet teleurstelt? Zij zijn er U zeer dank baar voor. Namens de leiding, M. VERVERS V. A.V. WADDINXVEEN Het was wel zeer jammer voor de Geelzwarten, dat nadat zij het groot ste gedeelte van de wedstrijd in de meerderheid zijn geweest de gasten toch met beide punten naar huis za gen gaan. een gelijk spel was op zijn minst de' verhouding geweest. Wad dinxveen had een invaller voor aan voeder Biesheuvel. Het begin was een op en neergaande wedstrijd met aan beide zijde enige kansen het was na 13 min. dat de gasten de leiding na men toen r. buiten Neys goed voorzet te en Grand die niet afgedekt werd van Vuuren met een kopbal sloeg 0-1. Maar Waddinxveen kwam nu opzetten en eerst Vvas het l.buiten Schild die beheerst inschoot maar op de doellijn kon spil de Haan nog redding bren gen, toen was het van Gelooven die er enige malen goed door ging maar op het beslissende moment had hij eerst pech en ook schoot hij enige ma len te haastig om er de juiste richting aan te geven. Na rust was het Wad dinxveen wat de klok sloeg en weer kwamen er enige goede kansen door nuttig spel van de binnenspelers maar het wou deze middag weer niet ge lukken met het schot Kortlever schoot tegen de llat maar met veel geluk wisten de gasten de bal weer weg te werken, ook de gasten brachten met enige uitvallen nog even verwarring in de verdediging der thuisclub maar tot scooren wisten zij niet te komen en zo kwam het einde met Waddinx veen in de aanval van een sportieve wedstrijd met een onverdiende neder laag van de thuisclub. Waddinxveen gaat naar Overmaas dit is een zeer sterke ploeg die enige jaren geleden nog een sterke eerste klasser was, het zal voor de Geel zwarten niet meevallen om hier een punt vandaan te slepen maar het is een uitwedstrijd en dan zorgen de Geelzwarten nogal eens voor een ver rassing. Waddinxveen Z speelt thuis tegen ZW en kan door een overwinning op de gasten een leidende rol blijven spe len. De gestaakte wedstrijd tegen Bos koop wordt in zijn geheel over ge speeld zodat men nu weer afwachten moet hoe de uitslag zal wezen. Waddinxveen a gaat naar Ona c en kan beide punten meebrengen, maar dan voetballen zoals de laatste wed strijd. W.S.E.-NBEUWS. WSE had off-day. Voor de rust was de WSE-achterhoede totaal van slag. Iedere GSV-aarwal zaaide paniek en binnen 10 minuten stonden de Gouwe naars reeds met 3-0 voor door even- zovele missers. Wel bracht Tange de stand op 3-1. maar dit baatte weinig. Uit een strafschop en een grandioze misser van de gehele achtehoede was het na een half uur weer 5-1. Nog voor de rust wist Sluis de achterstand te verkleinen, waarna GSV echter de score nog verhoogde 6-2. Na de rust kwam een geladen WSE in het veld. Direct nam zij het initiatief en door 2 fraaie doelpunten van Fens en Tange en een strafschop liep zij de achter stand in tot 6-5, maar GSV zetten toen alles op alles om tot 8-5 uit te lopen. Fens had vlak voor het einde het laatste woord, maar bij de 8-6 bleef het. Het was een slechte wedstrijd op een spekglad veld. WS Espeelt om 2.30 uur thuis tegen het zeer sterke Haastrecht II. Haast recht heeft ongeslagen de leiding in deze afdeling. WSE staat ondanks haar nederlaag slechts 3 punten achter, zo dat nog van alles mogelijk is. Maar dan zal er toch veel meer tempo in de ploeg moeten komen, niet praten en spelen als het le kwartier na de rast bij GSV. Jongens doe je best en stel je aanhang niet teleur. Het voetbalprogramma is: Overmaas IWaddinxveen 1, aanvang 2.30 uur; WS EIHaastrecht II, aanvang 2.30 uur; Boskoop 3-WSE II, aanvang 12 uur; Waddinxveen Z IZW I, aanvang 3 uur; Be Fair IRijnstreek I. aanvang 3 u.; Verheul IIWDS n, aanvang 3 uhr. Zij die nog een kaart willen hebben voor de op Woensdag 14 Dec. te spe len wedstrijd Ned. Bondselftal-Rott Weiss Essen, ten bate van de vluchte lingenhulp, kunnen deze verkrijgen aan het bureau van de N.Z.H.. Lange Tiendeweg 23, Gouda. BE FAIR. Voor deze week is er een klein pro gramma. Maar een elftal van Be Fair komt tussen de lijnen en wel het eer ste elftal dat de strijd zal aanbinden tegen Rijnstreek. Daar hier van ver loren werd, zorgen zij Zaterdag voor een verrassing? Aanvang 3 uur. DAMVERENIGING „excelsior" Uitslag damwedstrijd tegen Schoon hoven. Excelsior ISchoonhoven I. F. M. JacobiD. Veer 2-0 T. Twigt-M. Droog 2-0 C. H. KrampA. Bouter 1-1 P. van Tol—P. de Jong 2-0 D. ZwanenburgW. v. d. Horst 1-1 A. Blonk—C. van Osterom 0-2 H. TroostA. Mesker 0-2 C. Blonk—N. W. Veer 0-2 A. Blom—H. Kroon 2-0 G. HeerenJ. Schildt 1~1 Totaal 11-9 Uitslag 9e ronde onderlinge compet. J. de Heer—J. v. d. Berg 0-2 A. A. RietveldD. la Grand 1-1 A. N. Littooij-T. den Ouden Jr. 2-0 J. v. d. Berg—W. v. d. Heijden 2-0 W.Z.C. DE GOUWE. Het St. Nicolaasfeest van de Gouwe is een groot succes geweest. Er waren 144 kinderen van Wad dinxveen in het Spaardersbad. Alle kinderen hebben van piet een tractatie ontvangen. Terwijl St. Nico- laas en piet toeschouwers waren, heeft het tweede zevental een wedstrijd ge speeld tegen Boskoop I. Dit is een aardige wedstrijd geworden. Boskoop I sneller dan de Gouwe. Maar tech nisch waren de Gouwespelers de Bos kopers ver de baas. Toch was de wedstrijd al ver gevorderd voordat Mulder het eerste doelpunt wist te sco ren 1-0. Dit was ook de ruststand. Na de rast een fel aanvallend Bos koop toch wisten zij niet te scoren. Kort voor het einde was het weer Mulder die wist te scoren 2-0, dit was tevens de eindstand. DAM- EN SCHAAKTOURNOOI. Ondergetekende deelt mede dat hij aan het Dam—Schaaktournooi deel neemt in: in groep 1 in groep 2 in groep 3 Inschrijvingen richten voor Dam mers aan C. Kramp, Henegouwerweg. Schakers aan J Tol, Prins Hendrik straat 1. Het inleggeld a f 1.50 by mschrij- ving te voldoen. Ondertekening: WAAR DE PLUIMVEEHOUDER IN DE WINTER OM MOET DENKEN. Voor de pluimveehouder brengt ie der jaargetijde zijn speciale zorgen met zich mee. De winter betekent ex tra zorg besteden o.a. aan huisvesting en voeding van de dieren. Het gaat er immers om straks van de jonge opfok een zo groot mogelijke winst te beha- len. Bij de huisvesting van de dieren moeten bodemoppervlakte. kubieke meter inhoud, ventilatie en lichtver- deling een harmonisch geheel vormen. Wanneer 3 a 3V2 dier per vierkante meter bodemoppervlakte wordt aan gehouden. moet per dier plm. lal kubieke meter inhoud van het hok beschikbaar zijn. De ventilatie kan worden geregeld door openslaande ra men en door een juiste dakbedekking, b.v. pannen met een laagje riet of dakstro er onder. Uiteraard moet men hierbij voortdurend een open oog hebben voor de weersomstandigheden en daarnaar handelen. Aan de voeding van het dier kan nooit genoeg aandacht worden ge schonken. temeer omdat ca 75% van alle bedrijfskosten op rekening komt van het voer. Het voeder wordt ver strekt in de vorm van ochtendvoer en gemengd graan. Het hangt van de om standigheden af hoeveel voer per dag aan de dieren moet worden gegeven.. Als regel wordt aan de jonge hennen, die pas aan de leg gaan, bij voorkeur wat meer gemengd graan dan ochtend- voer verstrekt. De overjarige dieren moeten echter wat meer ochtendvoer hebben dan gemengd voer. Het is slechts een algemene regel, waarop talrijke uitzonderingen mogelijk zijn. Het drinkwater is even belangrijk als het voer. Een leggende hen heeft veel water nodig. Daarom moeten de dieren voldoende water tot zich kun nen nemen. Vooral bij vriezend weer móet men zorgen voor lauw-koud wa ter. Een andere belangrijke factor is de dag voor de dieren kunstmatig te ver lengen. zodat zij de gelegenheid krij gen voldoende voer op te nemen. Wanneer men de dag op 14 uur stelt is dit lang genoeg. In de regel is het dan niet nodig de dieren naast het droge ochtendvoer ook nog aange mengd ochtendvoer te verstrekken. Voldoende lichtsterkte is noodzakelijk, hetgeen betekent per 100 dieren een lamp van 100 watt. Bij grotere hok ken verdienen twee of meer lichtpun ten aanbeveling. GRATIS een prachtig KWARTETSPEL bij aankoop van 1 tube Nivea f 1.05, of 1 tubeNivera mat- crême f 1.15 Drogisterij A. v. d. HEIDEN Zuidkade 1, telefoon 335 Zaterdag 10 December. St. Nicolaas feest R.K. Vereen, gebouw. Donderdag 15 December Feestavond „De Gouwe" in Lunchroom van de Water. 19. 20, 21 December Dam- en Schaak tournooi in het Verenigingsgebouw Dinsdag 20 December, 7.30 uur Kerst avond Bond van Plattelandsvrou wen in Lunchroom van de Water. Donderdag 22 December Grote Kerst zangavond „Vox Jubilante" in de Ned. Herv. Kerk. Vrijdag 27 Januari 1956 Grote Kerst avond Damclub „Excelsior" in can- tine N.V. Dobbeimann. VOORUITGANG OOK IN RUBBER. Ondanks de opkomst van kunststof fen neemt het gebruik van rubber steeds toe, want door speurwerk weet men de eigenschappen ervan aan te passen aan het te vervaardigen arti kel. De Nederlandse rubberindustrie staat in het buitenland bekend als een kwaliteitsindustrie. Talloze artikelen worden over de gehele wereld ver kocht, ook in landen met een eigen rubberindustrie! Vooral in die landen waar men hoge eisen aan de kwali teit stelt, ondervinden de Nederlandse rubberproducten veel aftrek. Canade se importeurs b.v. verlangen een spe ciaal stempel „Made in Holland", om dat dit de verkoopkracht ten goede komt. Belangrijke artikelen zijn auto- en fietsbanden, waarvan één fabriek er zelfs duizenden per dag maakt. De to tale export van fietsbanden bedroeg vorig jaar 6 miljoen stuks. Het aantal rubber artikelen is enorm groot. Zo maakt men b.v. in een fabriek te Loosduinen behalve banden en wat men voor de industrie op bestelling maakt. 15.000 verschillende artikelen. Daarbij zijn er heel wat voor de huis vrouw, zoals stofzuigerslangen, rollen voor wringers, gasslangen, tuinslan gen (ook in kleuren) en vele andere gebruiksartikelen, waarmede de mo derne huisvrouw zich het werk kan veraangenamen. Het moet prettig wassen zijn in een rode ,gele of groene afwasteil die zo stevig is, dat hij beslist niet doorzakt als hij met water gevuld wordt ver plaatst. Aardig is het bezit van een bijpassend gootsteenlekbakje (Waar van men zelfs de vlekken van thee bladeren gemakkelijk kan verwijde ren) en een afdruipmat die werkelijk afdruipt, omdat hij aan de onderkant is voorzien van aflopende ribbels waardoor hij schuin ligt. Met behulp Lhiinjeiot $L Duimelot had wel eens horen vertellen dat een postduif altijd naar zijn eigen hok terugvloog, waar je hem ook losliet. Op een goede dag be sloot hij het beest mee naar buiten te nemen en eens te proberen of dat echt waar was. Hij stopte de vogel onder zijn bloesje en wandelde het bos in. Onderweg dacht hij na. Hoe zou hij het precies doen? Tja. dat was ei genlijk erg gemakkelijk. Je liet de vo gel maar los en dan ging je thuis wachten tot 'hij terugkwam^ Maar een beetje griezelig was dat toch wel zon eerste keer. Omdat hij zo in gedach ten was lette Duimelot helemaal niet op zijn omgeving, en hij merkte niet dat achter een paar struiken een man naar hem zat te loeren. 92 Het was een heel boze man, die naar Duimelot keek. een echte inbre ker Dat is een flinke jongen, dacht hij en hij streek eens met zijn hand over zijn kin, waar dikke baardstop pels op groeiden. ,.Die zou ik eigen lijk best kunnen gebruiken om me te helpen bij het inbreken. Dan kan hg mooi op de uitkijk staan, terwijl ik dé boel wegroof. Hm, hm." Maar dan moest hij goed oppassen, dat niemand merkte dat hij Duimelot wilde mee nemen. Hij keek eens om ach heen. Neen, er was niemand in de buurt. Ineens nam hij een besluit. Hn nana een paar hele grote passen, en stond plotseling voor Duimelots neus. van een gootsteenaf sluitplaat je kan men de gootsteen ook als wasbak ge bruiken, terwijl men om beschadiging te voorkomen deze desgewenst kan voorzien van een kleurige rubber gootsteenbeschermer. Moeders waar deren de rubber emmers voorzien van een schaalverdeling en een kruispro- fiel in de bodem voor het vastpakken evenzeer, als de kleuters hetzelfde emmertje in het klein. Beide zijn voorzien van een metalen beugel. Een succes zijn de bloempotschotels in frisse kleuren, die de planten een vochtige atmosfeer geven door middel van een profiel aan de binnenzijde van de bodem. De pot rust daarop en het onderliggende water kan vrij ver dampen zonder dat de plant in het water staat. Nederlandse rabbermatten voor vele doeleinden gaan bij duizen den naar vrijwel alle landen ter we reld. Er zijn automatten, badmatten, telefoonmatjes, vloermatten met gro ve en fijne ribbel, toiletmatten en kleutermorsmatten, niet alleen voor aan tafel, ook om op te boetseren, plakken enz. Het uitglijden in douche cellen kan men voorkomen met een douchemat, die zich met kleine zui- gertjes vasthecht, tewijl afdraipgaat- jes zorgen dat het water kan weg vloeien. Nederland maakt het voor ons, óók in rubber Als ik mij tot het schrijven van dit artikeltje heb gezet, wist ik enkele minuten geleden nog niet dat ik zou schrijven over tijd. Als men dagelijks met allerlei mensen omgaat, zijn er zovele zaken waarover te schrijven valt. Er is altijd wel stof. Maar veelal blijft een inspiratie ongebruikt wegens gebrek aan tijd. Jong en oud. werk gever en werknemer, iedereen heeft een hopeloos gebrek aan tijd. Jagen we in een snelrijdende auto van stad naar stad en zien wij de fraaie monu menten die onze voorouders wisten te scheppen, dan vraagt men zich af of die over meer tijd beschikten dan wij. Onze moderne beschaving heeft met haar machtige hulpmiddelen een frac tie nodig van de tijd die onze voorou ders moesten besteden om hun werk te verrichten of een reis te onderne- men. En toch hebben wij allemaal ge brek aan tijd. Een brief blijft ongeschreven, een bezoek wordt afgezegd, een goed plan blijft bij het plan omdat we geen tijd hebben het uit te voeren. Hebben wij zoveel minder van die noeste ijver als de mens van vroeger. Of hebben wij de dagelijkse dingen zo gecompliceerd gemaakt, dat wij onze tijd verdoen aan onbelangrijkheden? Er zal wel geen tijd voor zijn om dit eens te laten uitvorsen door mensen die er verstand van hebben. Maar de tijd gaat verder en iedere beweging Van de oude staartklok die tegenover mij aan de wand hangt, tikt een se conde weg van Uw tijd. van de mijne. Tijd die ens gegeven is om te arbei den en het leven dagelijk voor elkaar te maken. Als je daar eens f ven by stilstaat slaat een schrik om het hart als je bedenkt hoevele seconden en minuten ongebruikt voorbij gaan. Ze keren niet terug en zijn niet in te halen. Ze zijn als zand dooor onze vingers gegleden. Bezinnen wij ons daarop, dan ko men wij wellicht tot grotere actie tot meer productiviteit van onze tijd. Dan zal ons tempo van arbeiden intensie ver worden en kan meer worden ge daan in dezelfde tijd als vroeger. U zult ze in uw omgeving ook wel ken nen, de mensen waarvan men versteld staat dat zij zoveel weten te doen. En dan nog tijd over hebben om nog meer te doen. Daar komt natuurlijk ook een factor als aanleg en karakter bij te pas. Maar als wij ons goed op de tijd bezinnen, zullen wij allen meer

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2