olds prijsvraag O ia meèrmkt I H die U te win de auto, Ford New Anglia Reynolds .v O P O 2 I4J 141 ft. i H 1 W t U* W W ilet is de moeite waard eens te zien naar onze KERSTKAARSEN rood, wit en groen KERSTKAARTEN KERSTKLOKKEN rood en wit KERSTVERSIERING KERSTGROEPEN KERSTSTALLEN MOS, SNEEUW, CRêPE, enz. NIEUWJAARSKAARTEN BOEKHANDELvanPINaIEREN ALS DE BELASTING NIET OP TIJD BETAALD WORDT Zoals men weet, bestaat er een grondig onderscheid tussen vaststel ling en invordering der verschuldigde betastingen. Meestal geschiedt de vaststelling door de inspecteur der belastingen, der registratie en suc cessie, der omzetbelasting of der in voerrechten en accijnzen. De invorde ring is opgedragen aan de ontvanger der directe belasting en/of der invoer rechten en accijnzen. Hoe zit dat nu met de betaling? De verschuldigde bedragen voor de directe belastingen, dat zijn dus die van de inkomsten, personele en ver mogensbelasting. worden ingevorderd door de ontvanger der directe belas tingen, door middel van een gedagte kend aanslagbiljet. In het algemeen heeft men voor de betaling van de belastingschuld zoveel maanden tijd als er in het betrokken belastingjaar nog over zijn. Krijgt men in Januari zijn (voorlopige) aanslag inkomstenbelasting (I.B.) dan heeft men voor de betaling 11 maanden tijd, elke termijn vervalt dan op de laat ste dag der maanden Februari tot en December. Minimum aantal 5 termijnen, be houdens enkele uitzonderingen, zoals in geval van faillisement, gerechtelijke inbeslagneming van het vermogen, buitenlands wonen of wil tot het ver laten van het landt, dan wel vrees voor verduistering van het vermogen. In deze gevallen zijn de aanslagen ineens vorderbaar. De achterstand. Er is echter nog steeds achterstand in ue aansiagregeiing, zodat betanng m b leiiin/iieii vrijwel regel is gewor- De invordering begint met een aan- mailing i 0,z0;, aaarna komt er een dwangbevel, doorgaans kost u dat 1% van net te betalen bedrag plus f 1,50. is een aanslag gedagtekend 12 No vember en beloopt deze een bedrag van r 3Ü0Ü,dan zijn de vervaldagen J1 .December. 31 Januari, 28 (29) le- bruari, 31 Maart en 30 April. Op elk dezer uata moet dan f öUO,betaald woruen. In de praktijk begint de vervolging pas na 31 Januari, zodat u ais u op 31 Januari f 1200,— betaalt, niet be vreesd hoeft te zijn voor een aanma ning e.d., als tenminste uiterlijk 30 April het resterende bedrag ad f 1800.is betaald. Dat dwangbevel brengt mede het recht tot mogelijkheid tot verkoop van de roerende en onroerende goederen vant de belastingschuldige, zonder dat daarvoor een recnteiijk vonnis of an derszins nodig is. In principe is verhaal van de fiscus alleen mogelijk op het vermogen van de belastingschuldige. Aanslagen ten name van de man zijn dus niet verhaalbaar op het ver mogen van de vrouw waarmede hij buiien gemeenschap van goederen of in beperkte gemeenschap van goede ren, zoals gemeenschap van winst en verlies of van vruchten van inkom sten, is gehuwd. Omgekeerd zijn in die gevallen aan slagen ten name van de vrouw niet verhaalbaar op het vermogen van de man. De aanslagen zijn echter steeds ten volle verhaalbaar op de goederen die behoren tot de (algehele of bepekte) huwelijklsgemeenlschap. Doorgaans wordt echter de man aangeslagen voor de inkomsten van man en vouw teza men. In die gevallen kan de inspecteur het bedrag vaststellen waarvoor de vrouw mede aansprakelijk is, d.w.z. een evenredig bedrag overeenkomende met haar aandeel in de gemeenschap pelijke inkomsten. Ten opzichte van het bedrag waar voor het kind eventueel aansprakelijk is kan de inspecteur eveneens op de zelfde wijze handelen. De belasting gaat vóór. De fiscus is voor belastingbedragen sterk preferent boven andere crediteu ren. Globaal gesproken gaat de fiscus boven alle andere crediteuren, behalve hypotheek. In enkele gevallen kan de fiscus ook verhaal zoeken op goederen, die aan derden toebehoren. Een dergelijk ge val is nl. mogelijk op de roerende goederen, die dienen tot stoffering van een „huis of landhoef" en die zich tij dens de inbeslagneming bevinden op de „bodem van belastingschuldige". De tussen aanhalingstekens geplaatste woorden zijn overgenomen uit de wet. Verhaal is dus mogelijk op alle meu bilair aanwezig in het door de belas tingschuldige bewoonde huis, onver schillig wie de eigenaar van da+ meu bilair is. Ook al zou dit bewiisbaar aan de vouw toebehoren, of aan een derde (b.v. geleende of in huurkoop gekochte meubelen) toebehoren dan kan desalniettemin de fiscus daarop verhaal zoeken. 1—4 ft a V O* M «H, <u q) O 72 W t) HOOFDPRIJS n uitkr J<*eln»ra« zegel LEVERANCIER: DEELNEMER Naam Adrts: Plaats: Naam Adres: Plaats (cat pr. f 4950,—) Teken met een Reynolds Ballpen of Reynolds potlood-met-vloeibaar-grafiet de 7 ontbrekende lijnen van de Ford, die U hier ziet. Kleuren of andere hulpmiddelen zijn niet toegestaan. Schrijf daaronder in hoogstens 25 woorden, waarom Reynolds de voorkeur geniet. Bevestig een deelname-zegel, dat thans bij aankoop van ieder Reynolds product wordt afgeleverd, op Uw oplossing en zend deze gefrankeerd als brief aan Reynolds Mij., postbus 422, Den Haag. U kunt een Ford auto 1 f...-*- f VOIJLEDIG INVULLEN De Ford staat reeds klaar, win deze Fordl Doe meel Behalve de auto stellen wij nog beschikbaar 5 D.M.F.-Bromfietsen Allernieuwste model, cat. prijs f 500 Reynolds geheel chroom-stalen ballpen, f 4.30 een sieraad tn Uw zak een toeverlaat in Uw hand D« beoordeling van de inzen dingen geschiedt door neutrale jury: K. de Graaf, Leermakers en A Mook Op hun uitspraak beroep mogelijk. Over de prijsvraag kan niet worden gecorrespon deerd. De prijsvraag sluit op 27 Dec 195i 17 uur Personeel Reynolds Mij deelname uitge- Reynolds ballpen met geborsteld chroom-stalen dop, houder in moderne kleuren f 3-75 Twee juweeltjes van moderne vormgeving, onverslijtbaar dank zij het nylon-tandwiel-mechanisme. Geen lekken, geen vlekken. En deze beide Reynolds pennen zijn gewaarborgd tegen kwijtraken: zij zijn gratis twee jaar verzekerd tegen diefstal en verlies Er zijn ook Reynolds ballpennen in populaire uitvoering met volledige garantie. Ideaal schrijfgereedschap op kantoor, thuis, op school, kortom overal waar geschreven wordt. f 0.60, 0.75, 1.45, 1.75, 2.90 Nieuw Reynolds-potlood-met-vloeibaar-grafietgeen geslijp, geen gebroken punten, uitstufbaar, schrijft evenlang als 3 75) 10 gewone potloden f 0.60 en 0.75 en hoger In gevallen, waarin de toepassing van dit recht van de fiscus t°t duide lijk aanwijsbare onbillijkheden leidt, kan de directeur van 's rijksbelastin gen machtiging geven tot het buiten beslag laten van bepaalde goederen. Geen recht tot uitstel. Bezwaar of beroep tegen de aanslag schort de verlichting tot betaling niet op. Indergelijke gevallen kan men uit stel van betaling verzoeken; een recht op betailngsuitstel heeft men echter niet. Verzet in rechte tegen het dwang bevel stuit de tenuitvoerlegging daar van evenmin op; echter kan de zaak in kort geding voor de president van de arrondissementsrechtbank gebracht worden. Het is dus mogelijk, dat ie mand gedwongen kan worden grote bedragen te betalen, die hij meent niet verschuldigd te zijn, nog voor dat in hoogste instantie over de juistheid van de aanslag is beslist. Dergelijke impassen plegen door be talingsuitstel, al dan niet met zeker heidsstelling, overbrugd te worden. Mocht geen voor beide partijen bevre digende oplossing gevonden worden, dan blijft niets anders over dan de hulp in te roepen van het departe ment van financiën. Lijfsdwang op de belastingplichtige kan worden toegepast, in geval van onwil tot betaling, echter met machti ging van de minister van financiën. Beslag van verjaring. De invorderingswet kent verder een vereenvoudigde vorm van beslag op de aan de belastingplichtige toekomen de lonen en een beslag onder derden, die gelden van de belastingplichtigen onder zich hebben. Volgens de rechtspraak worden de banken niet onder deze laste begre pen voor zoverre het rekening-cou- rantsaldi betreft. Op een banksaldo zal de fiscus dus op normale wijze be slag moeten leggen. Indien aanslagen in de directe be lastingen binnen 3 jaren na de dag tekening van) het aanslagbiljet, ol binnen 3 jaren na de laatste beteken de vervolgingsplicht (dwangbevel) niet zijn ingevorderd, dan zijn deze verjaard en is betaling dus niet meer nodig. Bij de berekening van deze 3 jaren tellen niet mede de tijd dat uitstel van betaling is verleend, noch de tijd. dat de belastingschuldige buiten Neder land- woonde of gevestigd was. FEESTAVOND W.Z.C. DE GOUWE De feestavond van de zwemclub de Gouwe is buitengewoon goed geslaagd. De voorzitter, de heer H. Jenné, opende deze avond met een woord van hartelijk welkom. In zijn ope ningswoord liet hij het afgelopen jaar de reveu passeren. Hij prees de goede geest welke dit jaar onder de leden geheerst had en bedankte de com missie voor het vele werk dat zij ver richt hadden. De heer Jenné wees ook op het te rugkerend festijn van het zwemmen op de Zaterdagavonden in Gouda, de ze avonden kunnen en willen wij niet missen. Voor deze zwemavonden bestaat zo grote belangstelling dat één bus niet meer voldoende is. tot nu toe hebben wij particulieren bereid gevonden om onze jeugdige zwemmers naar Gouda te brengen, daarvoor onze hartelüke Hank, aldus spr. Hij sprak tevens de wens uit dat dit zo voort mag gaan. De avond werd verder verzorgd door de Maluka Hawains, confe- rances van P. v. d. Berg en zang van Pia Kersbergen en Teun Koster. Jac. Nieuwensteeg bespeelde V* ham mondorgel. Een en ander viel goed in de smaak van al de aanwezieen. De voorzitter van de bazarcom., de heer H. van der Loo, sloot deze avond met alle medewerkenden hartel'+k te bedanken. Men bleef na afloop nog geruime tijd gezellig bijeen. VALSE TIENTJES IN OMLOOP. De Nederlandsche Bank heeft be kendgemaakt, dat van het bankbiljet van 10. gedateerd 4 Maart 1949, vol- se exemplaren in omloop blijken te zijn gebracht. De valse biljetten onder scheiden zich op de volgende punten van de echte biljetten: (1) Het papier is gladder en iets dikker. (2) De blauwe kleur wijkt enigszins af. (3) De beeltenis van Ko ning Willem 1 op de voorzijde is op vallend slecht uitgevoerd. (4) De blau we achtergrond rond de beeltenis is groter dan op de echte biljetten. (5) Het watermerk is op grove wijze na gebootst. (6) De in de echte biljetten aanwezige veiligheidsdraad is m het falsificaat nagebootst. Deze naboot sing is niet, zoals een echte veilig- heidsdraad, voe lbaar, doch alleen zichtbaar als het falsificaat tegen het Licht wordt gehouden. (7) De afbeel ding in het midden van de achterzij de (de Molen van Ruijsdael) is zeer slecht uitgevoerd. Men wordt vsrzzoeh* h« ^'vangst van een vals biljet als bovenomschre ven terstond de plaatselijke politie op de hoogte te stellen, aldus deze be kendmaking.

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 10