14 i De avonturen van Duimelot Predikbeurten Medische dienst burgerlijke Mand Enkele recepten. OPENSTELLING ijkkantoor. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen brengen ter kennis van belanghebbenden, aat het ijkkantoor te Rotterdam na 1 Januari 1956 voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal zijn openge steld elke Dinsaag en Vrijdag (leest- ciagen uitgezonderd) van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Waddinxveen. 14 December 1955. Burgemeester en Wethouders voorn., A. WARN AAR Jz. De Secretaris, H. JENNé. bi engst gemiddeld 56.000 kg tegen 3ö.uuo kg in 1954. in hei district iVlidden-Zuid-Holland wernen m toiaai ongeveer DO minioen kg. suiiterDieien aigeieverd en naar de verscnnieiide suixeriaDrieKen ver voerd. Waddinxveen heeft vanzelf in de campagne weer een groot aandeel ge- haa. zi.z*6.öoU Kg bieten werden via de iospiaats per schip naar de labriek te Zevenbergen en Dinteloord ver- voerct. isoveiioien nog 5 miiiioen kg. per auio ox per spoor. KERSxZANGDIENST. Op 2e Rerstuag zal in de Geref. Kent, ai nier een Kerstzangaienst ge- houuen woruen, waaraan meueweriten hei xerxxoor, xinuei koor. mej. van Vniiiigeii, sopraan, xi. van Nieten, or- gei. terwyi jl>s. J. Snoey de meditatie zaï verzorgen. Deze zanguienst vangt aan voorm. 10 uur. BEROEP UITGEBRACHT. Door ae kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente aruier. werd een beroep uit gebracht op Ds J. J. Root te Dent. Os. OFFEKiNGA 75 JAAR. De em. pred. Ds J. Orteringa te Scheveinngen, van 1946 tot laai nulp- uy ue nerv. Vereen, „wet en aimer, vierde henen zyn 93. „Zo, zo. ventje," zei hij. Ben jij zo maar wat in je eentje aan het wandelen? Je moest maar met mij meegaan. Duimelot schrok vreselijk. Wat zag die man er griezelig uit. Ril lend antwoordde hij: „lkikga niet met u mee. ik moet weer naar huis. Jij gaat niet naar huis bromde de man, „Je gaat met mij mee, zoals ik je gezegd heb, en daarmee afgelo pen." Duimelot keek bang om zich heen of er geen wandelaars waren, die hem konden helpen, maar met dit koud weer was er niemand zo ver in het bos. Wegrennen zou ook al niets hel pen, want zo'n grote man kon natuur lijk veel harder lopen dan hij. 94. Voor hjj er op bedacht was had de inbreker zijn hand gepakt en werd hij snel meegetrokken. Met grote stappen liep de boef voort. Duimelot kon hem haast niet bij houden en struikelde een paar keer, maar dan trok de inbreker hem eenvoudig weer overeind en ging weer verder. Help, help! schreeuwde Duimelot in doods angst. Maar het gaf natuurlijk niets of hij al riep, want er was niemand in de buurt die hem kon horen. „Help, help! Ik wil niet met je mee. Laat me los lelijkerd! Nadat ze een heel eind gelopen hadden kwamen ze bij een oud stenen huisje: het was eigen lijk een schuur. Daar ging de man met Duimelot naar binnen. „Al dat ge schreeuw helpt je toch niets, en als je nog één woord zegt krijg je een pak slaag. Begrepen?" HVangene Voe verjaardag. einde bromfietscursus. Vorige week Vryaag werd in de' Openbare ücnooi rs ue sloicursus ge geven van ae bromiretscursus. onuer ieiurng van ae neer niezing. rueraan was tegeiyx veroonaen een scnririe- iyx vei neersexamen, waarbij aan ae gesiaaguen een aiproma Kon uiigereixt woruen. rMa opening van de heer van Zon- neveiu. ais voorzitter van Veiug Ver keer, wera een nersengymnasuek ge- nouuen, met ais onaerwerp verxeers- vraagsiuxxen. Het verxeersexamen ieverue z< geslaagden op. terwyi aan 2 personen geen uipioma kon uitge reikt woruen. Door „Uaitex" werd een tweetal films vertoond, met als hoofdfilm de sterrit van bromnetsers naar het Ud- aeiermeer. De neer in lezing nam de geiegenneid te baat, aan de üand van ae vertoonde beelden, de cursisten te wijzen op ae noaige zellaicipiine en waarschuwde de bromtietsers nimmer de verxeersvoorscnriiten te verwaar lozen. De heer van Zonneveld sprak woor den van dans. aan de cursusleider, de heer Niezing, voor zijn moeite en ge duld, besteed aan de cursus en bood hem namens V.V. een politieagenda aan, terwijl de heer Vink. hem na mens de cursisten een vierkleuren- potlood aanbood. De heer Vink ge waagde van het grote genoegen en het resultaat van het volgen dezer cursus. Tot slot werd door „Caltex" een natuur kleurenfilm vertoond over het sprookjesland Amerika. Vermeld dient, dat de heer van der Sluys. Dorpstraat, alhier, aan de aan wezigen gratis een consumptie pre senteerde. KERSTCONCERT JEUGDKOOR „INTER NOS". Onder leiding van de heer J. Booda hoopt dit koor ook dit jaar wederom een groot Kerstconcert te geven. En wel op Vrijdag 23 December om 8 uur in het Verenigingsgebouw aan de Sta tionstraat. Op het programma staan o.a. Hol landse, Ooud-Duitse, Franse en En gelse kerstliederen. En als nieuw pro gramma o.a. Negro Spiritwals. Gezien de bekendheid van dit koor verwachten wij zeer grote belangstel ling. N.K.J.B.-NIEUWS. De traditonele feestavond van de N.K.J.B. en Maria Congregatie wordt gegeven op Dinsdag 3 Januari a.s. Opgevoerd wordt het dramatische stuk ,,'t Verledep spreekt" van Jos Smits. De verdere avond wordt ge vuld met een groot bal, met mede werking van J. Vergeer en A. de Jong. Kaarten voor deze avond zijn bij de bestuursleden verkrijgbaar. LANDSTEINPENNING. Aan de heer G. Troost, alhier werd Maandagavond in de Beursklok te Gouda namens het Rode Kruis door Dr G. J. Swart, de Landstein pen ning uitgereikt, wegens het vijf maal geven van bloed als donor. LANTAARN GEPLAATST. In het verlengde deel van de Iep laan zijn de eerste booglampen ge plaatst, zodat deze laan eerstdaags voor het verkeer kan geopend worden. SLA UW SLAG-ACTIE. De grote radio-S.W.S.-actie is weer begonnen, ten bate van onderstaande instellingen. De Sint Radboudstichting, het Ka- vindt U ruim gesorteerd bi) HEEMSKERK lucua ueuutui, ae vaii zjjn coxpo, en tholieke blindenwezen, de Kathoüeke acne, de sncnimg naaione xe Ge- meenscnapsoora „Draxemjiiignet Bouwionus vinea doiuuu, ue sticnuug „iviens en bamenieving en ae missie Doeien, aie zexer ïeuers sympaune zunen neooen. De unsiagen van ueze groie raaio-actie zunen woruen oe- Kena gemaaxt m net K.rt.o. program ma van z» januari, 3i januari, i re- bruari. .5 Februari en V Feoruari. leaere avona een woonnuis oi goe deren ter waarae van i zv.uoü,te vens 999 anaere pry zen. Voor één guiaen 5 kansen en de zekerneid van uw steun, net geneer is in nanden van ae in.k.J.d. Een beperkt aantal loten zijn ver krijgbaar by VV. van Berxesteyn, Huig. 'irooststraat 58. S.W.S. is geweldig in trek. Daarom is er nu reeds iotengebrek, Wees echter niet ongerust. Zondagmorgen op net kerkplein. S.W.S. loten weer voor groot en Klein, Maar ontvang van ons een goeae raad Ga nu vast naar de Burg. 'irooststr. 58. Vb» BIJZONDER KERKCONCERT. Ter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan, zal Woensdag a.s. in de Ned. Herv. Kerk, door de Herv. Gem. Zangver. „Vox Jubilante" een uitvoe ring worden gegeven, welke zal staan in het teken van het a.s. Kerstfeest. Een zeer verzorgd programma zal worden geboden, waaraan o.m. zal worden medegewerkt door het Herv. Meisjeskoor o.i.v. Dick Klip, de orga nisten Henny Brinkhorst en Teun Plomp, terwijl verschillende leden van „Vox Jubilante" de solo-partijen vertolken. Het programma vermeld om. Can tate 147 van J. S. Bach, terwijl op ve ler verzoek het grote werk van vorig jaar zal worden herhaald nml. „Heft aan een luiden zang" in een bewer king van Piet Kiel. Naast enkele orgelsoli en samen zang kan als voornaamste werk voor deze avond worden genoemd. „Een Lofzang Davids" van de bekende Rot terdamse toonkunstenaar en dirigent van Vox Jubilante, Mar. Egberts. Dit Oratorium voor Gem. Mannen-, Da mes- en Kinderkoor gesteund door Koor- en Kerkorgel, zal deze avond voor de eerste maal in Nederland worden uitgevoerd. Een korte Ad- vents-medetatie zal worden gehouden door de heer D. G. van Hoeven. Deze avond waarvoor nu reeds gro te belangstelling bestaat is vrij voor ieder toegankelijk. Hef aanvangsuur is vastgesteld op 7.30 uur, terwijl om 7 uur de kerkdeuren worden geopend. UITVOERING CONCORDIA Donderdagavond 1.1. gaf de muziek vereniging „Concordia" -haar eerste uitvoering in dit seizoen, in de cantine van de N.V. Dobbelmann. Na het spelen van het Wilhelmus, opende de voorzitter de heer de Knegt met een woord van welkom deze goed bezochte avond. Een speciaal welkom ging uit naar burgemeester Warnaar en de diverse zusterorganisatie^. In het kort liet hij het afgelopen jaar de revue passeren. Met een dankwoord aan de donateurs, het echtpaar Blan ken en haar eminente dirigent, de heer van Gent uit Schiedam, voor de grote steun, vooral van hun ondervonden, werd een begin gemaakt met het prachtige muziekprogramma. Men bracht allereerst de mars „Onder the doubl eeagle" van J. F. Wagner in een arr. van A. Wmier, weixe een Vione vertoixing in ineiu. maar in ae nu voigenue ouverture „K>agau.eue zy wei wat dirigent vroeg aues v. onuer zyn oeneersie en zuiver aan- voeieilue leiunig weru un werxeiyx een giamiiuiiinier. maar ook in ue „rrongaarse aanseii no. o-o van Jon. Droanis en in „uonauwenen van J. ivanovici uei Uuncorula noren wat geuegen stuuie vermag, na een korte pauze wera weuerom begonnen met .een mars van a. VaiKenourg en wei „nou en Trouw" wetxe in een rustig tempo wera gebracnt. „De öieue ■Haarujes van n. joruins was iets ge heel anuers, waarin een soio voor 2 bugeis. wence aoor ae neren W. vim Kingeienstein en C. Wna op veraien- steiyxe wyze wera weer gegeven. „De Rosinoorn gaiop van Koening is een erg gewna nummer, wat aanx zy een soio van ae neer J. Kieiweg, een pracntig geneel vormue. ais voorlaatste nummer nad ae neer van Gent een speciaie poipouri samenge steld. waaruit wy gaarne noemen o.a. „Anne Diese" het „wanaeuieu" enz. weixe net zeer goed aeuen. Tot slot bracnt net corps een vlotte marsnnaie ais waarrng oesiuit van een goea eri gaat muziexprogramma. In de pauze tussen net muziexpro gramma en net toneeistux. Kwam de arumoand even ten toneie om op vlot te wyze te tonen dat ook Aterin toe komst zit. Als aardig intermezzo merk te wy nog op net viotte optreden van een zeer jeugdig joaeizangeresje, een dochtertje van ae heer ae Jooae. En nu „Stenen voor brood" dit zeer bekende radiohoorspel van G. H. Homburg door F. J. Rostink, werd door ae toneelgroep van Concordia op prachtige wijze opgevoerd. Dit zware en lange spel voerde ons naar het kwekersgezin van de familie Voortman. Deze Voortman ziet zijn eigen kweek aangetast door het ge meentebestuur voor aanleg van een autoweg. Ten koste van alles wil hij hem behouden. Vooral nu zijn buur man Achterberg waarmede hij al lang op slechte voet leeft hem een ver meende hak wil zetten Zijn vrouw lydt erg onder dit alles. Tot overmaat van ramp. krijgt zijn jongste zoon ver kering met Sonja Achterberg. Na veel praten, ruzie en een opwekkend woord van de predikant, krijgt alles toch nog zijn goede verloop waarbij Voortman wel zijn kweek kwijt raakt maar door emigratie toch een goed bestaan kan verkrijgen, alsmede twee dol geluk kige zoons en de oude ruzie met de buren wordt bijgelegd. Dit ongewoon spannende stuk vraagt ontzettend veel van spelers en speelsters maar bijna align waren zeer goed in hun rol. Va der en moeder Voortman, gespeeld door de heer Bezoen en mevr. de Bruin, waren werkelijke tuinders in hart en ziel vol overgave voor hun spel, ook htm beide zoons, C. Verwey en B. de Knegt, voldeden na een beetje wijfelend begin, vrij goed. Bont en zijn dochter waren evenals de pre dikant vrij overtuigend, wat ook ge zegd mag worden van Sonja Achter berg (mej. R. de Bruin) en moeder Achterberg. Vader Achterberg was wel de minste, lang niet rolvast en legde ook geen enkele kracht in zijn spel. Maar het geheel was werkelijk zeer goed te noemen, waaraan decor en grime zeker het hunne toe bijdroe gen, waardoor Concordia op een wel wat erg lange maar prettige avond kon terug zien. N. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Dr G. Huls, Gouda. Nam. 6.30 uur De heer J. A. Kruithof, Monster. Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. Vm. 9.30 uur 7 Nam .6.30 uur Ds G. Alers, Rotterdam Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds C. M. Aryger. Den Haag. Nam. 7 uur Jeugddienst Ds J. Huting Gouaa. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 10 uur en nam. 5 uur Leesdienst. Woensaag 21 Dec. nam. 7 uur Ds J. VV. Slager, ötavenisse. Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. ZONDAGSDIENST' wordt waargeno men aoor Dr J. W. H. Heneman. Aangnten van 8 tot 14 Decemoer 1955. Geuuien: Aunana jonanna, a. v. A. Rupxe en G. van veen, xverxweg to; üopnia. u. v. J. Hionx en a. a. cxooi- weg, juaanastraat zU; Anna, u. v. ij. de Reinaer en W. Mets, riosweg 31; Anna Kazaoeih Hiilegonda, d. v. F. v. d. Krans, en a. vvyuenes, Hmmasiraat Zo; w nneimina, d. v. M. Voskuilen en K. J. van Ktaveren, Acaciastraat 3o; Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 want; 1 g.ace nandschoen (Aiunij; i aames poisnonoge; i blau we xmaerpoiveinonnaie; l scnynwer- per; l bruine etui met vuipen; i roae want; Verioren: 1 bruin colbert jasje; 1 fiets 1 want; l gymn. scnoen; 1 axtecas met inn., i gryze want; i banpoini; l noor- se wam; i paar roae wanten; 1 rode portemonnaie met inn.; 1 aonxerroae want; l oeige ceintuur; 1 gryze jas; 1 paar zwarte wanten. De helft van het beslag uitstreken op ingevette bakplaat en in matig warme oven bakken. De koek in zes gelijke plakken snijden, deze na bekoe ling opstapelen met steeds een laagje beslag ertussen en ook rondom met beslag insmeren. Het geheel in bak blik nogmaals bakken en na afkoeling bestuiven met poedersuiker. NUT EN SPORT TE BOSKOOP. De Pluivee- en Koniinenfokkers- vereniging Nut en Sport Boskoop heeft een goede gedachte gehad, juist vlak voor de tentoonstelling een keur meester uit te nodigen een causerie te houden over conditioneren van dieren voor de tentoonstelling. Nu de heer Broekhuis uit Leiden, heeft zich op vlotte wijze van deze taak gekweten en wist zowel hoen ders als konijnenfokkers te boeien, vooral de ware liefhebber raakt nooit uitgepraat over zijn dieren. Allereerst werden er verschillende hoenderras sen besproken, hoe die gewassen werden en wat nog veel belangrijker is, de manier om deze bevederde die ren weer zo snel mogelijk weer te dro gen, waiit juist die natte veren zyn weer zo gauw vuil. bprexer gal ae raad ae aieren in een grote mana te aoen zodat de cueren ruimte neooen. aaarna een ninxe laag lyne vuren- kruiien, zogenaamde mot, dat ze daar hun stoioad in kunnen nemen daar hout de eigenschap bezit van reinigen. Na enige vragen van hoen- derloxXers beantwoord te hebben en enige raadgevingen aan dezelfde adressen, schakelde spreker over op de konijnen. Hier wordt niet direct gewassen, dat kan voor 90 procent voorkomen worden door doelmatige bestrooing van de bodem, vooral veel stro. ook wordt gewerkt met turlmoim waarover een flinke laag stro en steeds op tijd verversen, vooral hiertoe geen hooi verwenden daar dit de eigen schap bezit te plakken, gevolg bruine voetzolen en niets is ergelij- ker dan witte dieren met vieze voet zolen, daar heeft men altijd schade van met beoordelingen. Na ook hier nuttige wenken gegeven te hebben kwam veel te vroeg het einde van de ze voor velen belangrijke en leerzame causerie. MIDDENSTANDSEXAMEN ALGEMENE HANDELSKENNIS 1956. Het 22e examen voor het Midden standsdiploma Algemene Handelsken nis zal voor het schriftelijke gedeelte betreft, worden afgenomen op Woens dag 23 en Donderdag 24 Mei 1956. Het mondelinge examengedeelte wordt af genomen in de periode van 23 Juli tot en met 3 Augustus 1956. Inschriiving tot deelneming aan dit examen kan tot 21 Januari 1956 plaats hebben. Aan het in 1956 gehouden Midden standsexamen Algemene Handelsken nis namen 18747 candidaten deel. van wie 10501 of circa 56% het diploma behaalden. Voor die huisvrouwen die ware kunstenaressen zijn in het hanteren van de beslaglepel, volgen enkele ou de recepten, die moeite zeker nog waard zijn- Friese Drabbelkoeken 125 gr. bloem 125 gr. boekweitmeel, 200 gr. suiker, 2 eieren, 2 dl. melk, 3 theelepels kaneel, 300 gr. reuzel 200 gr. margarine. Van bloem, meel, eieren en melk een glad beslag maken, kaneel en sui ker er door roeren. Het beslag door een trechter met drie openingen in het inmiddels heet gemaakte frituurvet laten lopen, waarbij men de hand zo danig beweegt, dat zich een soort vlechtwerk vormt. Koekje met brei naald keren en als het lichtbruin is in een kommetje laten bekoelen, waardoor het de vorm van een vogel nestje krijgt. Indische spekkoek 150 gr. boter, 150 gr. suiker, 40 gr. bloem, 5 eieren, kaneel en cardamon- poeder. De boter en suiker goed aanroeren, één voor één de stukgeklopte eieren er door en daarna bloem, kaneel en cardamon er luchtig door spadelen. „Kant en klaar"-paxxetien Voor nuisvrouwen ate weinig tijd heboen zyn ae moaerne „Kant en klaar-paxeiten een ware uitxomst. Geen lange booascnappenlijst, geen axwegen van een tiental ingrediënten, geen onvooraenge restjes, men Koopt eenvouuig een mengsel, samengesteld voigens een beproeid reoept. De grond legger van cut systeem, aixomstig uit een oud Fries gruttersgeslacnt, begon hier eigenlyx al mee in een ver ver leden, toen by het zyn Haagse klan ten gemakkeiyx maakte aoor hen Vrydags „aues voor een krentenbrood" of alles voor een Sukerbolle tnuis te bezorgen. Het respectabele aantal puntzaxjes is echter thans vervangen aoor een stevig pakket met cocos- koexmeel, specuiaasmeel, tulband- meel enz. Er zyn wel twmtig soorten. Bladerdeeg, gekneed en wel Een moeiiyk deeg was altijd het bladerdeeg. U weet wel, eerst een toer „kneden-, roilenvouwen", dan een nacht slapen en de volgende dag wéér' vijf toeren, steeds met een kwartier rust. Wat kwam er met bij kijken! Het is dus begrijpelijk dat „bladerdeeg kant en klaar" veel aftrek vindt. In de decembermaand verlaten tienduizen den pakjes van transparante film, waarin zich het geheel bereide bla derdeeg bevindt, de fabriek. De huis vrouw heeft het maar uit te rollen en kan er met ook al kant en klaar amandelpers - boterletters, kerstkrans of amandelbroodjes van maken of het gebruiken voor appeltaart, appelbol len, saucijzenbroodjes of pasteitjes. Moderne grutterijen zorgen zo dat de huisvrouw kwaliteitsproducten kan maken en zij helpen haar zelfs het werk te verlichten. Ook het buitenland toont belangstel ling. Geen wonder, want de Neder landse grutters kennen hun vak en de Nederlandse huisvrouwen ook. Sport i*t 't U&ct. RIJNSTREEK OVERTUIGEND DOOR BE FAIR GEKLOPT. In een behoorlijk hoog tempo werd de wedstrijd Be Fair-Rijnstreek be gonnen, hetgeen het beste beloofde voor de toeschouwers. Vooral de thuisclub bleek er zin in te hebben en wilde proberen de nederlaag van de vorige maal te revancheren. Ze kreeg daar al gauw de kans toe. Het was Monster die 1-0 scoorde in de tiende minuut. Even later was het weer Monster, die er 2-0 van maakte en nog weer even later was het dezelfde speler die de stand op 3-0 bracht. Voor de rust inging was het de Hertog die met een fraaie kopbal 4-0 scoorde. Na de rust een steeds aanvallende Be Fair, dat op enthousiaste wijze ten aanval trok. De Hertog scoorde 5-0. Door een klein misverstand in de ach terhoede van Be Fair wisten de gas ten de eer nog te redden: 5-1. De Hertog bracht vlak voor het einde de stand op 6-1. Ie klasse. Afd. Gouda: RVC Spirit 2 Zwervers Be Fair Waddinxveen Rijnstreek ZW 8 4 3 1 11 30-2 5 13 5 0 3 4 2 3 3 14 2 3 3 11 27-18 11 22-21 11 30-17 10 29-14 10 16-27 7 25-14 7 18-18 5 15-28 1 12-37 Woerden 9 2 1 Sportlust 2 8 0 1 Programma voor deze week: Be Fair 4—ZW 2, aanvang 3 uur; SK GIBe Fair 2. aanvang 3 uur; pSortlust 2Be Fair I, aanvang 3uur; Vertrek 2 uur terrein. Training a.s. Dinsdagavond op Het terrein. Aanvang 7 uur. V. A. V. WADDINXVEEN Het is de Geelzwarten niet mogen gelukk enom een punt mee te brengen uit Rotterdam, hoewel zij in het veld geenszins de mindere waren bleek de thuisclub over enige goede schutters te beschikken die het voordeel aan hun club bracht Het was voor de rust een snelle wedstrijd waarin beide doe len om beurten in gevaar kwamen, eerst werd de Lat van de Waddinx- veen-veste geprobeerd, terwijl even later keeper Ras met moeite een schot van Biesheuvel tot corner kon ver werken. Beide voorhoeden combineer de vlot en goed en vooral de 1. binnen der gastheren was een zeer goede speler, na 20 min. viel het eerste doelpunt toen 1. buiten Heshof goed voorzette was het r. buiten van de

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2