n gelukkig Kerstfeest NIEUWS 1 uit Ofize woonplaats-.J VAN SEUWGN Sport w* 't koet. Weekagenda DE MAN UIT CHICAGO KERSTFEESTVIERIN G „WET EN EVANGELIE". Maandagavond heeft onder leiding van Mevr. Verhoef-Rijngoud de Ver. „Wet en Evangelie" haar Kerstavond gehouden. Na het zingen van enige kerstliederen werd een Kerstliturgie voorgelezen getiteld: „Waar Hij ge roepen heeft, daar dient alleen ge- gaan". Allen aanwezigen waren diep onder de indruk van hetgeen door de meis jes van de Meisjesvereniging „In Knop" werd voorgedragen. Na de pauze heeft Annie Gorissen op een voudige wijze en met veel gevoel een Kerstverhaal voorgedragen, waarvan alle aanwezigen onder de indruk kwa men. Hierna volgde samenzang. Het voltallige bestuur van W. en E. was aanwezig, tevens het bestuur van de Jonge Kerk. De heer N. Krabbendam heeft deze mooie avond met gebed gesloten. PROPAGANDA FEESTAVOND ALG. NED. METAALBEW. BOND. Dinsdagavond hield de afd. Wad- dinxveen van de A.N.M.B. een feest avond in het Centrum. Deze avond stond in het teken van een tweetal jubilarissen die vele jaren hun beste krachten hebben gegeven voor deze bond. Voorzitter Alblas opende met een hartelijk welkom aan allen, maar speciaal aan de heer Groeneveld. be- stuurs-ass. uit Den Haag, alsmede aan de beide jubilarissen met hun dames. Ook de heer H. la Grand, die na lan ge tijd door ziekte verhinderd was, werd hartelijk welkom toegeroepen. De heer Groeneveld had de aange name taak om beide jubilarissen te huldigen, hetwelk hij deed door de ontwikkeling van het N.V.V. de re vue te laten passeren. Vooral de ou deren hebben veel meegemaakt, en het verheugde spreker dat beiden zoveel jaren hun beste krachten voor de or ganisatie hebben gegeven. Want aan U en de vele andere werkers in onze organisatie hebben wij het te danken dat wij zo'n grote winst blijven boe ken in ons ledental. Vervolgens spel de hij de heer W. Ravensberg de gou den N.V.V. speld op, alsmede de heer P. Hagendijk het zilveren A.N.M.B. insigne. Maar ook de dames werden niet vergeten, beiden mochten een doos bonbons ontvangen. Ook de voorzitter feliciteerde beide heren met hun 40 en 50 jarig jubileum. Doch ook de heer Oudendijk werd even in het zonnetje gezet voor zijn prachtige prestatie bij de ledenwerfac tie. Aan de heer H. la Grand werd een prachtige fruitmand aangeboden. Vervolgens sprak de heer S. Pille namens de bestuurdersbond hartelij ke woorden tot de jubilarissen, welke hij vergezeld liet gaan van een ro kertje voor de heren en bloemen voor de dames. Met een speciale opwekking tot de jongeren om te strijden voor de bond sloot de heer Pille deze felicita tie. Tenslotte dankte de heer P. Ha gendijk ook namens zijn collega, voor de vele hartelijke woorden en verras singen. Het verdere gedeelte werd op keu rige wijze door „Sherzando" verzorgd. Dit jonge gezelschap komt er steeds beter in. vooral nu zij zich vrijer en gemakkelijker beginnen te bewegen. Met een liedje, schets en muziek, bo den zij de vele aanwezigen een pret tige avond. Maar ook de dames van de leden lieten zich niet onbetuigd en door een één-acter „De taart van tante Charlotte" zorgden zii voor een mooi slot aan deze prettige avond. BRANDEWIJN SEVENSTERN (zacht en toch pittig) per liter. f 6,85 per halve liter f 3,55 CITROENGENEVER SEVENSTERN (ons nieuwe succes) per liter f 5,95 per halve liter f 3,05 Slijterij en wijnhandel Zuidkade Telefoon 305 N.K.J.B.-NIEUWS. Dinsdag 3 Januari zal voor de N.K. J.B. en de Maria Congregatie, onver getelijk worden. Maanden zijn enige leden van beide verenigingen bezig om het dramatisch toneelspel „Het Verleden Spreekt" in te studeren. Een toneelstuk dat een ieder zal moeten gaan zien, zodat het nog lange tfjd in het geheugen zal blijven. Kaarten zijn verkrijgbaar bij W. van Berkesteijn, Burg. Trooststraat 58; G. Klaverveld. Henegouwerweg 57a, Ma- thilde van Gorcum, Lijsterbesstraat 34. Haal nu al vast een kaart, het voor komt teleurstelling. SLA UW SLAG-ACTIE. Zij die in de afgelopen week nog geen S.U.S. lot te pakken heeft kun nen krijgen, kunnen deze week nog te recht bij W. van Berkesteijn, Burgem. Trooststraat 58. Zolang de voorraad strekt. Vijf kansen voor één gulden. De hoofdprijzen zijn vijf woonhui zen (of goederen) elk ter waarde van f 20.000,en een premie-woonhuis ter waarde van f 20.000,(of goede ren). In totaal 5006 prijzen. ze hem met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen en was bewuste loos ineengezakt, een bewusteloos heid die nog steeds voortdurende, na dat hij naar het dichtsbijziende zie kenhuis was overgebracht. Voor zijn leven werd gevreesd. De vrouw van de boswachter en de kinderen waren nu in het ziekenhuis. Zo af en toe mocht de vrouw eens gaan kijken bij haar man, die nog steeds bewusteloos was. Het werd een angstige dag en op de vraag van de vrouw aan de arts of er nog hoop was trok deze een bedenkelijk gezicht. De vrouw dacht onwillekeurig aan de vorige avond waarop zij met haar man plannen gemaakt had: Al die plannen waren nu te niet gedaan, ter wijl het leven van haar man nu aan een zijden draadje hing. Elke dag ging zo tergend langzaam, het scheen wel of er geen einde aan kwam. Ze dacht aan de kinderen, voor hen zou het een grote teleurstel ling zijn geen kerstboom te zien in het oude huisje. Eindelijk werd het avond. In het ziekénhuis kon ze met haar kinderen slapen. Ze ging nog even bij haar man kijken en dan zou ze naar bed gaan. Het was bijna Kerstnacht. Op de zaal gekomen zag ze bij het bed van haar man de dokter en zus ter. De dokter onderzocht de patiënt, die nog steeds bewusteloos was. Het duurde erg lang en eindelijk zei de doker, dat hij verwachtte, dat er ver betering in de toestand was te ver wachten en hij raadde haar aan in de zaal te blijven bij haar man en de zus ter. Nadat de dokter was weggegaan en de zuster de nodige instructies had gegeven, ging zij naast het bed zit ten: Ze dacht aan allerlei dingen; aan de overval, daarna het gegil van de kinderen en het kermen van haar man. Het zou nu helemaal geen kerstfeest in het oude huisje zijn, over alles lag r.u een zwarte sluier. Ze kan haar ogen niet meer open hou den en na een verschrikkelijke nacht en een dag viel zij nu in slaap. Eens klaps schrok ze wakker. Ze moest zich eerst realiseren waar ze was en toen ze dat begreep hoorde ze het zingen van kerstliederen, die werden gezon gen door de zusters. Ze luisterde nog met haar ogen dicht, maar tegelijker tijd hoorde ze nog meer Kerstklokken luidden en jubelden him vreugde uit over de stad: Die bij nacht en ontij waken En hun opdracht wél verstaan Zien het eerst de zon opgaan Die van duister Dag zal maken 1) Waken, ja, ze moest waken. Dat was haar opdracht. Die opdracht had ze verzuimd! Toen ze tot dat besef kwam en daarvan overtuigd was, sloeg haar man de ogen open en zag zijn vrouw. Spreken kon hij nog niet maar het was of zijn ogen zeiden: Ik hoor ook het gejubel der klokken en de zang der zusters, die zongen: God, de Wachter op de toren Heeft de wachter op het veld 't Eerst de blijde Maar' verteld: „Heden is Zijn Zoon geboren." 1) Nu wisten ze samen, dat het dit maal het gelukkigste Kerstfeest zou zijn. dat ze ooit hadden meegemaakt. 1) Elisabeth van Maasdijk. V. A. V. WADDINXVEEN. Ook deze wedstrijd is het de Geel zwarten niet mogen gelukken om de punten in Waddinxveen te houden en het zat ook niet mee al was men in het veld geenszins de mindere van de gasten, bovendien werd een 0-1 gel dig doelpunt door de arbiter die nogal eens vreemde beslissingen nam, afge keurd. Maar toen midvoor Bastemeyer door Biesheuvel werd afgehouden kregen de bezoekers een strafschop en dat betekende 0-1. Direct na de aftrap was Waddinxveen in de aanval, maar de verdediging der gasten gaf niet thuis en kon de aanvallen der Geel zwarten wel aan. maar ook de verde diging der thuisclub was in goede vorm en gaf geen kansen weg, toen de r. buiten van VDL er door was en een goede schietkans had, knalde hij dë bal meters naast. Ook de keper der gasten moest alle moeite doen om een schot van Schild uit de hoek te halen, maar dat wist hij op keurige wijze op te klaren. Na rust was het van beide zijden hard werken voor het winnende doelpunt, Kortlever passeerde keper Groenendaal maar op de doellijn wist Jansen redding te brengen, zo kwam er verschillende kansen. Het zat deze middag weer niet mee en toen kwam 20 min. voor het einde de strafschop en al wist van Vuuren de bal eerst te stoppen, hij kon het leder niet on der controle houden en toen deed de m. voor het beter en schoot langs de liggende van Vuuren 0-1. Waddinx veen kwam nu geweldig opzetten en ook aanvoerder Biesheuvel trok naar voren, maar verder dan twee afge keurde goals wisten de Geelzwarten het niet te brengen en hadden de Waddinxveners een onverdiende ne derlaag te pakken. Waddinxveen gaat dit weekend naar Lekkerkerk, dit is een stevige ploeg en het zal niet meevallen om een punt mee te brengen maar vol houden jongens en dan komt het suc ces ook wel. De overige elftallen ko men niet binnen de lijnen en hebben rust tot het nieuwe jaar. Verder wordt alle jongens, leden en sympathiserende sportvrienden prettige feestdagen toe gewenst. Al de overige Waddinxveen-elftal- len hebben ook rust tot 7 Januari a.s. BE FAIR 4—ZW 2 2-4. Het begin was hoopvol voor het 4e elftal tegen de bezoekers, want het was J. de Hertog die spoedig doelpunte 1-0. En het was dezelfde speler die na een kwartier er 2-0 van maakte. En daar Meiderwijk en de Graaf zich ge ducht weerden, was er voor de gasten geen doorkomen aan. Met een 2-0 voorsprong ging men rusten. Maar na de rust kwam Z.V.V. steeds in de aan val en zij maakte spoedig een tegen doelpunt 2-1, wat een inzinking tot gevolg had bij Be Fair. Daarvan pro fiteerde de bezoekers en wisten de stand tot 2-4 op te voeren. Met welke stand ook het einde kwam van deze sportieve wedstrijd. Voor Zaterdag a.s. is een oefenwed strijd vastgesteld en wel het eerste en tweede elfal, aanvang 2.30 uur. Deze oefenwedstrijd gaat ten alle tijden door. W.Z.C. DE GOUWE. Het tweede zevental van de Gouwe heeft het niet gemakkelijk gehad te gen de oude geroutineerde ploeg van de G.Z.C. De Gouwe vèrscheen met een jonge ploeg, de invaller Poot wel ke het doel van de Gouwe verdedigde, heeft het piceurwerk wat de G.Z.C. ontketende aardig afgeweerd. De G.Z.C. starte direct met een aan tal aanvallen, waartegenover de Gou we geen afweer wist. Het ging rom melig toe in de verdediging. En spoe dig was het dan ook 1-0 voor de G.Z. C.-overwicht gedaan. De rust kwam met een 1-0 achter stand. Na hervatting ging het veel be ter bij onze spelers en de Goudse keeper kreeg veel werk. En het was Mulder die er 1-1 van maakte, dit was tevens de eindstand. Zaterdagavond komt de Bondstrai- ner Peute op bezoek bij de Gouwe. Hij zal een demonstratie geven in het trainen van zwemsters en polo spelers. Leden van de Gouwe doe je voordeel met deze unieke gelegen heid. DAM- EN SCHAAKTOURNOOI. Dit tournooi is in alle opzichten ge slaagd. De heer A. Compeer heeft Maandag avond dit 2e toumooi namens het Sportweekbestuur geopend. Hij wees op de waarde van deze zo rustige sport. Aan dit tournooi namen 32 dammers en 20 schakers deel. Er werden in verschillende klassen gespeeld, de uitslagen zijn: le klasse groep 1. 1. C. Molenaar door loting 4 pt; 2. F. Jacobi 4 pt; 3. M. Tenwolde 3 pt; 4. A. Blonk 1 pt. Groep 2. 1. A. Blom 5 pt; 2. C. Blonk 4 pt; 3. A. Gr. Zeyst 3 pt; 4. W. D. van Es 0 pt. Groep 3. Gl. C. van Tol 4 pt; 2. N. de Jong 3 3. A. Littooij 3 pt; 4. J. Droog 2 pt. Groep 4. 1. W. Otterloo 5 pt; 2. G. Heere 4 pt; 3. A. A. Rietveld 3 pt; 4. J. van den Berg 3 pt; 2e klasse: 1. T. den Ouden 4 pt door loting; 2. A. C. van den Bosch 4 pt; 3. A. Zwa nenburg 4 pt; 4. D. van der Zwaard 0 pt. 3e klasse groep 1. 1. J. A. Doornhein 4 pt; 2. F. van Eijk FEUILLETON 27 Zoetevrijer verhaalde van zijn ge sprek met de burgemeester en het antwoord dat hij daar ontvangen had. „Br gaat namelijk een gerucht, dat mr Clarenbough vanmorgen in alle stilte vertrokken is, weet u!" ver trouwde hij de waardige dame toe. die hem zelve ongetwijfeld had kun nen vertelDen vanwaar dat gerucht zijn oorsprong had. „En wat zei de burgemeester?", vroeg mevrouw Boom met vertoon van hartelijke belangstelling. Zoetevrijer, nog een weinig gepi keerd door de kortaffe behandeling die Dikkenburg hem had doen onder gaan. liet niet na in zijn antwoord duidelijk te doen uitkomen, hoe kort en onvoldoende de burgemeestr hem had ingelicht. „Gelijk heeft hij," meende mevrouw Boom. „U bedoelt?" „Het is de beste manier om niets te zeggen. Natuurlijk heeft hij het feit graag in de krant. Hij heeft waar schijnlijk niet één woord gelogen, mijn beste mijnheer Zoetevrijer. Hij heeft alleen de waarheid verteld. Dat zijn zo de manieren, zoals u als erva ren krantenman ook wel weet" voeg de ze er met een vleiende "limlach aan toe. „Daarom heb ik me ook terstond naar u begeven," zei Zoetevrijer. „Nu, ik zou u heel wat kunnen ver- teileni," antwoordde mevrouw Boom mysterieus, „maar ik vrees, dat het niet in de krant kan. Tenminste nu nog niet," voegde ze er aan toe. Het daarop volgende onderhoud duurde ruim een uur, want Zoete vrijer was een secuur man en vroeg liever alles twee keer, dan dat hij de mogelijkheid riskeerde zich te vergis sen. En mevrouw Boom hield ervan zo min mogelijk concreet te zijn en zocht haar toevlucht in breedvoerige beschrijvingen, die ruimte te over lieten aan de fantasie van de toehoor ders. „Dus toch nog niets publiceren?" vroeg Zoetevrijer tenslotte „Ik zou niet doen," adviseerde me vrouw Boom. „Wacht tot u vanavond de huldiging hebt meegemaakt. Ik kan u verzeke ren, meneer, daar zit kopij in. Voor pagina nieuws, vette koppen! Daar kunt u furore mee maken. En wan- Vrijdag 23 December Uitvoering „In- ter Nos" Jeugdgebouw, Station straat. Dinsdag 3 Januari Feestavond M.C. en N.K.J.B. in R.K. Bondsgebouw. Donderdag 5 en 12 Januari Kaart avonden K.A.B. en W.S.E. in R.K. Bondsgebouw. Vrijdag 13 Januari 1956 Filmavond Terrosson banden in samenwerking met Garage van Nielen in Vereen, gebouw. Stationstraat. Dinsdag 17 Januari Ledenvergadering K.A.B. in R.K. Bondsgebouw. Dinsdag 24 Januari Jaarvergadering K.A.B. in R.K. Bondsgebouw^ Woensdag 25 Januari Ledenvergade ring N.K.J.B. in R.K. Bondsgebouw. Vrijdag 27 Januari 1956 Grote Feest avond Damclub „Excelsior" in can- tine N.V. Dobbelmann. 3 pt; 3. G. van der Zijden 3 pt; 4. W. Oudijk 2 pt. Groep 2. 1. D. van der Zijden 6 pt; 2. C. Ou dijk 4 pt; 3. Ant. Tromp 3 pt- 4. J. Oudijk 0 pt. Groep 3. 1. J. de Heer 6 pt; 2. L. Kramp 3 pt; 3. D. van Willigen 3 pt; 4. G. van den Berg 0 punten. SCHAKEN. 2. door loting J. Tol 2,5; 1. A. Bonefaas 2,5; 3. T. Teensma V»; 4. W. Verstoep 1h; W. van Vuuren 2,5; 2. P. Broer 2; T. Koster 1,5; 4. M. van Bergen 0; T. A. Brouwer 2; 2. A. Doornhein 1,5; 3. A. van der Starre 1,5; 4. J. Kerver 1; 1. J. van Ooort 3; 2. A. Hilgers 2; 3. J. Kleiweg 1; 4. J. van den Berg 0; T. W. Metselaar 3; 2. H. Schildt 1,5 3. J. Valk 1; 4. J. Scheele V2. Na afloop dankte de heer J. Tol namens de Waddinxveense verenigin gen de deelnemers en het sportweek- bestuur. De heer Compeer reikte daarna met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hij sprak de wens uit dat iedere deelnemer volgend jaar een deelne mer mee zou brengen, zodat dit tour nooi steeds groter mag worden. VOLLEYBALCLUB „SALVO". Salvo 2 heren speelden 15 Dec. een thuiswedstrijd tegen een van de kop lopers van de 3e klasse Oranje-Groen 1 uit Leiden. Aangezien Oranje-Groen met 1 punt meer aan de kop stond dan Salvo 2 moesten onze heren win nen om boven aan de ranglijst te ko men. wat zij ook prompt deden. Zij wonnen deze wedstrijd met groot machtsvertoon wat in het geheel niet verwacht werd en wel met 3-0. Ook de dames van Salvo lieten het er ook op deze avond niet bij zitten ook zij speelden een thuiswedstrijd en wel te gen Rouwkoop 1 uit Voorschoten, ook zij wonnen met 3-0. Een heel fortuin lijke avond was dit dus voor Salvo. Het eerste heren-team van Salvo was minder gelukkig zii speelden een uitwedstrijd in Leiden tegen PSVA 1 op 16 Dec. zij verloren met 0-3. Volgende week de competitiestanden. neer u, wat u (tear ziet, combineert met wat u thans gehoord hebt, be schikt u over alle informaties, die u nodig hebt. „Mevrouw," zei Zoetevrijer hoffe lijk, „nujn dank laat zich niet in woor den uitdrukken." „Dat hoeft ook niet, meneer," ant woordde mevrouw Boom met een stem vol sympathiek begrip, „wij be grijpen elkaar ook zonder woorden. En wenst u nog meer inlichtingen, dan komt u maar bij mij. De burgemees ter heeft het toch te druk. Pas bij het hek drong de geestigheid van de laatste woorden tot Zoetevrij er door en hij beleefde er volle tien minuten plezier aan. „Dat wordt het laatste feest van avond," merkte Biezeman de melk boer op in de winkel van Jaap „De Bekkensnijder" waar hij rustig zijn beurt afwaohtte om van zijn overtollig haar- en baardgroei te worden ont daan. „Ja, die Amerikaan gaat weg," be vestigde Wortelmans, de groeniten- boer. „Hij is toch nog niet weg?" meende Kazeman. „Hij moet vanavond wor den gehuldigd!" „Nou," zei Adolf vertrouwelijk, „jullie weten van mij niks, maar ik heb vanmorgen de jonge heer Boom geschoren en daar heb ik het een en ander afgeluisterd. Maar het zit heel niet goed met die Amerikaan. Als het waar is. wat ik heb horen smoezen, en als ik lieg, lieg ik in commissie, is die er vannacht vandoor gegaan met de een of andere amerikaanse juffrouw, die hier ook in de buurt rondzwierf." „Kom," zei Kazeman, die zoveel slechtigheid niet geloven kon, „de mensen vertellen maar wat." „Als je alles geloven wou1 wat A- dolf vertelde." zei baas Jaap, in een poging het gevaarlijke onderwerp te neutraliseren, „dan kwam je aan wer ken niet toe." „Geloven hoef je het niet, meen de Zand de Schipper en achtte daar mee een voldoende bijdrage tot de con versatie te hebben geleverd. Maar Adolf zei geheimzinnig: „ik weet, wat ik weet." En dat maakte méér indruk, dan al de voorgemelde bijzonderheden. oo „En moeten jullie vanavond nou nog zingen?" vroeg Wortelmans aan (Ons Kerstverhaal) Sr iy^3ZO.KOK2SS: Rondom de kachel, in het pude huisje aan de rand van het bos, zaten man en vrouw. De kinderen waren zojuist naar bed gebracht. Buiten bulderde de wind en trok met alle kracht aan de blinden van de ramen. Het was guur weer en niemand zou in het zijn hoofd halen op dit uur van de dag het bos in te gaan. Dat was ook de mening van de man bij de kachel, die het nu zeker wel zou nalaten zijn boswachtersplun je aan te trekken en op pad te gaan. Zijn vrouw was het roerend mgt hem eens en eigenlijk vond ze het heer lijk deze avond haar man thuis te hebben. Een stem in haar hart zei wel, dat het verzaking van plicht be tekende, maar ach, wie zou nu, met dit gure weer, gaan proberen enkele konijnen te vangen. Je stuurde nog geen hond de deur uit. Ze zou een lekker kopje koffie zetten en er een gezellige avond van maken. Ze kon do avonden in het jaar. waarop haar man thuis was. wel op haar tien vin gers tellen. Laat het nu een mooie baan zijn die haar man had, maar er was ook veel bij, wat haar niet aan stond. Was daar in de hoek van de kamer niet het geweer waarmede haar man op zekere nacht zichzelf had moeten verdedigen, door iemand neer te schieten? Ze keek altijd nog met afgrijzen naar dit wapen en ze zou voor geen geld van.de wereld willen dat zoiets zich nog^ns zou herhalen. Brrrneen, dan maar liever de betrekking kwijt de bosheer moet dan maar iemand nemen, die op dit punt alles op de koop toe nam. In de stad waren ook genoeg goede betrek kingen te krijgen. Opeens zag ze in haar verbeelding de stad terug. Wat zou het daar nu gezellig zijn! Prachtig mooie etalages met kerstartikelen, overal volop licht; op de kerstbomen- markt zou het weer een drukte zijn om toch vooral maar te proberen een prachtige volle kerstboom te bemach tigen. Hu, hoort die wind eens razen, die doet al zijn best haar te herinne ren aan het feit, dat ze hier aan de rand van het bos woont. Maar ze droomt verder van de mooie stad en ziet het winkelende publiek en de ve le kinderen die. met hun neuzen te gen de ramen, kijken naar "de kerst boomversierselen. Neen, nu het over morgen Kerstfeest is, kan ze opeens sterk terugverlangen naar de stad, waar haar ouders en zusters wonen. Wat zouden die weer een heerlijk Kerstfeest hebben. Een jaar of acht terug waren ze Kerstfeest komen vie ren bij haar. Het waren heerlijke da gen geweest, zich in het midden te weten van haar ouders en zusters. Na die ene keer was het nooit meer ge beurd en ze zou er nu heel wat voor over hebben om het op handen zijnde Kerstfeest bij haar ouders te kunnen doorbrengen. Maar dat behoort tot de onmogelijkheden, nu haar man in geen geval weg kan. En ze neemt het be sluit om te trachten met haar man en de kinderen in haar eigen kleine huis je het met de Kerstdagen zo gezellig mogelijk te maken. Kom, ze gaat maar koffie zetten en een eeuwenoude kerstmelodie neuriënd, gaat ze naar het knusse keukentje. Op deze zelfde avond zitten twee mannen met een onguur uiterlijk stil letjes in een hoekje van een cMé met elkaar te praten. Een van hen is de man ,die enige tijd geleden door de boswachter werd neergeschoten en een lelijke wond opliep. Enkele we ken terug was hij ontslagen uit de gevangenis waar hij zes maanden had doorgebracht. Hij had zich voorgeno„ men zich op de boswachter te wreken en had daarvoor de hulp ingeroepen van een collega-strikken-zetter. Sa men hadden ze plannen gemaakt en deze avond was uitgekozen om de misdaad te gaan uitvoeren. De klok wees nu tien uur aan, de mannen ke ken elkaar eens aan en even later waren ze de weg ingeslagen naar de boswachterswoning. In het boswachtershuisje was het een vredige avond geworden; een avond waarop tot uiting kwam dat man en vrouw dit samenzijn zeer waardeerden. Ze hadden gezellig zit ten praten en samen hadden ze plan nen gemaakt voor de kerstdagen. Hij zou de andere dag een mooie kerst boom gaan uitzoeken, zodat de kinde ren konden genieten van de prachtige kerstversiering, de brandende kaar- sij en met z'n allen zouden ze kerst liederen zingen. Ja. het zouden mooie dagen worden en zich hierop verheu gend, besloten zij naar bed te gaan en weldra was het boswachtershuisje op geslokt in de zeer donkere en gure nacht vol dreiging. P,e X?1,g^nde ™>rgen brachten de ochtendbladen het relaas van een laffe overval op een boswachter De man was vreselijk toegetakelddoor messteken, nadat hij aan twee man nen, die hem uit bed hadden gebeld om de weg te vragen, gezegd had hoe ze moesten lopen. Tenslotte hadden Een verhaal vol verwikkelingen

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 5