Nieuwj aarswens qespRek met öe tijö. NIEUWS Burgerlijke Stand Predikbeurten brandewijn VAN EEUWEN Weekagenda Sport Ut t koet. vervolg uit onze wó-o-Hptaats. treffen. Besloten, werd om de kerk met meer te verwarmen door miaael van nato-lucht-cuicuiaue^ maar aoor o.a. een voetverwarmmg aan te bren gen. net vooroeei van een dergelijke verwarming is ongetwyieid dat de warmte onmiddellijk productiet wordt gemaakt, hetgeen minuer het geval is by het systeem van hete-lucht-circu- latie. In de ruimte van de kerk gaat by dit. laatste systeem veelal warmte verloren. Onder de knielbanken moes ten hiertoe buizen worden aangelegd, die onder de vloer verbonden weroen door een buizenstelsel naar de ketel. Door de houten vloer, die in de kerk ligt, werd het werk vergemakkelijkt aangezien anders gaten in steen gehakt zouden moeten worden, terwijl nu volstaan werd met het zagen van een gat in de vloer voor de verbinding van de buizen. Dit vergde aanmerke lijk minder tijd. Door middel van kranen kan de verwarming per bank uitgeschakeld worden, terwijl voorts de mogelijkheid bestaat tot afsluiting van bepaalde gedeelten van de kerk. Voorts wor den voor de neervallende koude lucht onder de ramen radiatoren ge plaatst. terwijl ook op het altaar en kele radiatoren voor verwarming zul len zorgen. Voor dit werk, dat uitge voerd werd, door de fa J. van den Broek uit Boskoop moest ongeveer 900 meter buis aangelegd1 worden. Voor de verwarming werd verder naast een ketel een aanjager geplaatst die voor een behoorlijke circulatie door de buizen zal moeten zorg dra gen. De verwarming is met Kerstmis in gebruik genomen. Ongetwijfeld is de nieuwe verwar ming een grote verbetering voor de kerk. KERSTCONCERT JEUGDKOOR „INTER NOS". Onder leiding van zijn dirigent, de heer J. Booaa. gaf het jeugdkoor „In- ter Nos" Vrydagavond een goed ver zorgd Kerstconcert in het Vereen, ge bouw aan do Stationstraat. Het Vv adoinxveense koor was ver sterkt met een deel van het jeugd koor uit Haarlem. Begonnen werd met „Komt allen tezamen" en „Komt, verwondert u hier mensen". In „Hoe lijdt dit Kinde- ke". een oud holl. melodie, gaf Lydia v. d. Wakker een mooie solo. Maar de gezamenlijke koren waren in volle overgave bij „Gloria in Excelsie Deo". Irene van den Bosch bracht met een mooie volle stem „Kindeken Jezus met oogekens klaar". Maar ook „Ere zy God" van G. A. Schulz werd door Ria Broer prachtige zongen, waarbij het koor keurig inviel. In de Duitse en Franse kerstliederen werden goede nummers gebracht, waarbij wij spe ciaal noemen „Von Himmel hoch" een kerstlied uit 1600 en „Carillon", een oude Franse melodie, gezongén door Anjs Thilippo uit Haarlem. Op ver dienstelijke wijze bracht een jeugdig dochtertje van de dirigent „Was soil das bedeuten. et taget ja sehón". Hierna bracht het koor uit Haarlem op werkelijk keurige wijze A Cere mony of Carols van de bekende com ponist Benjamin Britter. Dit zware en op het eerste gehoor enigszins vreem de lied, was werkelijk een kunststuk. De diverse soli werden door Cobi Bos en Mevr. Booda op prachtige wij ze vertolkt. Voor de pauze werd nog een drietal „Negro Spirituals" gebracht, waarvan speciaal genoemd mag worden „Deep River mij home is over Jordan". Na de pauze werd de kerstcantate van Cath. van Rennes door het geza menlijk koor op verdienstelijke wijze uitgevoerd, met een goede solopartij door Irene van den Bosch en Hans Metselaar uit Haarlem. Juultje van Beek bracht nog een aardig intermezzo. De avond werd op waardige wijze besloten met het Danklied op het Kerstfeest. Inter Nos kan met trots op de uit voering terug zien. die voor de diri gent ook een mooi succes was. Het is jammer dat na een periode van re organisatie, niet meer leden zijn te ruggekomen. Het zal daaraan twijfe len we niet, deze eminente dirigent gelukken om in korte tijd weer een groot koor op te bouwen. N. MOEDERCURSUS. Voor de moedercursus te organise ren door „Het Groene Kruis" blijkt een verheugende belangstelling te be staan. Er is voor enkele deelneemsters nog plaats, maar meldt U zich dan zo spoedig moge]ijk aan bij de wijkver pleegsters in het wijkgebouw in dte Stationstraat. De cursus begint in Januari a.s. OPENING JEUGDGEBOUW VAN „WET EN EVANGELIE" Het was Maandagavond 19 Decem ber voor deze vereniging een bijzon dere mijlpaal in haar ruim 15 jarig be staan. Daar enkele jaren geleden het Pand Julianastraat 10 werd aangekocht moest door omstandigheden gewacht worden voor dat dit voor het doel ter beschikking kwam. <bt gebouw nog geenszins ge schikt was voor Jeugdgebouw, werd er onder de leden een bouw-commis- sie benoemd, w<bke het presteerde, om niet alleen de plannen voor de ver bouwing doch tevens de verbouwing zelf vut te voeren Het is werkelijk treffend, wat door deze commissie in hun vrije tijd is gepresteerd. Het was daarom ook, dat bij de opening de voorzitter van „Wet en Evangelie", de heer Krabbendam, in zijn openingswoord een dankwoord richtte aan deze commissie, en aan de vele gevers en geefsters, welke dit hebben mogelijk gemaakt. Voorts sprak hij over de noodzaak, om deze commissie voort te laten be staan, daar er nog grotere plannen in het verschiet liggen. Het is daarom voor deze vereniging dan ook een grote aanwinst, dat thans de diverse groepen, als meisjesclub, jonge kerk e.d. een eigen vergader en catechesatieruimte ter beschikking staat. CEFA-FILM Hier ter plaatse zal de „Cefa" (chr. Filmactie) activiteit gaan ontwikkelen en wel met het vertonen van de be kende prachtfilm „Ik ben met u". De advertentie in dit nummer geeft meerdere inlichtingen. Tot op heden was „Cefa" in Wad- dinxveen vrywel onbekend. Dit zal nu anders worden. Monotoon zoemend raasde de zwaar beladen truck door de nacht. Twee machtige koplampen priemden door de heldere vrieslucht en wierpen sa men een krachtig lichtveld in het al omsluitend duister. Onder het trans parant schijnsel flitste het wegmo- zaiek voorbij in een ononderbroken keten van klinkers en nog eens klin kers. De handen losjes op het grote stuur wiel staarde de chauffeur door de voorruit in niet aflatende opmerk zaamheid. De lippen saamgeknepen met een norse trek om de mond gleed zyn blik over het dashbord. waar de naald van de snelheidsmeter om de zestig kilometer schommelde Zijn ogen rustten even bij het klokje. Half twaalf. Over een half uur zou het ou de jaar ten einde zijn en deed het nieuwe jaar zijn intrede. Weer staar de hij voor zich uit in de nacht. Aangiften van 22 tot 28 December '55. Geboren: Helena Barbera, d. v. J. Appel en N. van Eijk, Prunusstraat 11 Johanna Maria. d. v. W. van der Voorn en G. C. van Veen, Acaciastr. 67 Johanna Maria Adriana, d. v. A. N. Toor en J. M. A. de Ryk, Lijsterbes straat 65; Jelis, z. v. R. van Kooten en D. van Laar, Ieplaan 54; Gehuwd: G. Ph. van Pelt en A. T. de Jong; Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 motorhandschoen; 1 wieldop van auto; 1 ballpoint; 1 dou blé armbandje; 1 paar wanten; lzw. handschoen; 2 onderbroeken -+ slip over; 1 windjack. Verloren: 1 doublé oorbel; 1 konijn; 1 broche; 1 rode muts; 1 beige porte- Als zijn klok twaalf uur zou aanwij zen, snorde hij nog steeds over de verlaten straatweg naar het hoge noorden, maar overal om hen heen in steden en in dorpen zouden de klok ken slaan, stoomfluiten loeien en knallen weeklinken, zouden de men sen elkaar de hand schudden en een gelukkig nieuwjaar wensen, maar hij had er geen deel aan. Ver achter hem lag het kleine stadje, waar zijn vrouw met de kinderen op dat moment zou den denken aan vader, die eenzaam op de weg het nieuwe jaar inreed en in gedachten zouden ze hem en hij hun een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar wensen. Tot nog toe had hy zijn diensten gunstig kunnen regelen, zodat hij met de jaarwisseling thuis was geweest, maar deze keer lukte het niet en zat hij voor het eerst bij deze feestelijke gebeurtenis op de weg. De chauffeur voelde zich onge- monnaie met inh.: 1 hoofddoek; 1 br. portemonnaie met inh.; 1 ceintuur; 1 blauwe wandel wagen; 1 regenbroek; 1 paar bruine herenhandschoenen; 1 handschoen. Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag Nederlands Hervormde Kerk. Oudejaarsavond Nam. 7.30 uur De Eerw. Heer L. Doppenburg. Gouda Nieuwjaarsdag V.m. 9.30 uur Ds. G. Boer, Gouda. Nam. 6.30 uur Ds. Th. G. Vollebregt, Rotterdam. Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. Oudejaarsavond Geen dienst. Nieuwjaarsdag V.m. 9.30 uur De Eerw. Heer P. J. Dijkman Alphen aan den Rijn. Nam. 6.30 uur Eerw. Heer J. A. Kruithof, Monster. Gereformeerde Kerk. Oudejaarsavond Nam. 7.30 uur Ds. J. Snoey. Nieuwjaarsdag V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". Oudejaarsavond Nam. 7 uur Ds. H. M. Cnossen, A'dam. Nieuwjaarsdag V.m. 9.30 uur Ds. G. de Ru. R'dam. Chr. Afgescheiden Gemeente. Oudejaarsavond Nam. 7 uur Leesdienst. Nieuwjaarsdag Leesdienst. Donderdag 5 Januari nam. 7 uur Ds .G. J. Zwoferink, Kampen. Rem. Geref. Gemeente. Oudejaarsavond Nam. 5 uur Ds. G. Ch. Duinker. Nieuwjaarsdag men door Dr. P. van der Linde. Geen dienst. SEVENSTERN (zacht en toch pittig) per liter f 6,85 per halve liter f 3,55 CITROENGENEVER SEVENSTERN (ons nieuwe succes) per liter i 5,95 per halve liter f 3,05 Slijterij en wijnhandel Zuidkade Telefoon 305 lukkig en vond het de vervelendste jaarwisseling, die hy tot nog toe mee gemaakt had. Al mymerende en voor zich uitsta- rende naar het verglijdende wegdek gleden zijn gedachten mee. Het leek wel of hij op een schier eindeloze band voortschoof. Aan het einde van het lichtveld doemden steeds weer nieuwe klinkers op. Het leek of hij tot het einde van de wereld reed en de tijd schreed voort met het verslij ten der kilometers. Ja, de tijd, wat was dat toch eigen lijk voor een raar iets. Je kon haar niet zien, niet pakken, kortom er was niets en toch iets, want met de tijd hing alles samen, van dat je op de wereld kwam tot je er van verdween. Het ging hem boven zijn verstand en zachtjes monpelde hij voor zich heen: „Ja, de tyd, is toch maar iets raars." „Vind je?" klonk een zachte stem naast hem. Geschrokken keek de chauffeur opzij, automatisch remmend, maar hij zag niets. De stoel naast hem was leeg. Minder snel reed hij door. Weer sprak de onzichtbare. „Je be hoeft niet te schrikken, want piijn aanwezigheid is volkomen normaal, enige verschil tussen nu en anders is, dat ik anders altijd zwijg, of je moet het tikken van mijn vertolkers als mijn spreken willen zien." „Wie bent u dan?" informeerde de chauffeur angstig, terwijl hij de snel heid nog meer terugbracht. „Ik zal je uit de droom helpen, mijn jongen," antwoordde de stem, „ik ben de tijd en zal je gezelschap houden op deze belangrijke avond, tenminste als je er geen bezwaar tegen hebt." Zonder op toestemming te wachten ging hij ver der. „Ik hoorde je mij betitelen als iets raars. Je dacht over mij, zoals op deze avond iedereen over mij denkt. De mensen kennen en begrijpen mij niet," liet hij er met een diepe zucht op volgen, „maar ik wil jou trachten opheldering te geven op je gepieker van zojuist. Zon gesprekje maakt dat de rit voor jou minder lang duurt en ik heb eerlijk gezegd Officiële Mededelingen INSCHRIJVING WONINGZOEKENDEN. Aanvragen tot plaatsing op de wachtlijst voor woningzoekenden voor het jaar 1956 dienen uiterlijk op 2 Januari 1956 ter gemeentesecretarie te worden bezorgd. Reeds eerder ingediende aanvragen blijven van kracht en behoeven niet te worden herhaald. Dinsdag 3 Januari Feestavond M.C. en N.K.J.B. in-R.K. Bondsgebouw. Donderdag 5 en 12 Januari Kaart avonden K.A.B. en W.S.E. in R.K Bondsgebouw. Vrijdag .6 Januari Jaarvergadering C.B.T.B., Wijkgebouw, Esdoornlaan. Zaterdag 7 Januari Filmavond „Cefa" Jeugdgebouw, Stationstraat. Maandag 9 Januari Ledenvergadering Veilig Verkeer. Vrijdag 13 Januari 1956 Filmavond Tyresoles banden in samenwerking met Garage van Nielen in Vereen, gebouw. Stationstraat. Zaterdag 14 Januari Uitvoering „Mor genrood in 't Centrum, Zaterdag 14 Januari Receptie „Onver moeid Vooruit" in cantine Dobbel- mann. Dinsdag 17 Januari Ledenvergadering in K.rs.. BonasgeDOUw. Dinsaag 17 Januari Demonstratie fa. n.. van Kingeienstein, in n.rx. Ver- enigingsgeoo uw. Zatemag 21 Januari Jubileum-uitvoe- rmg „onvermoeid Vooruit' in can- tine iroooeimann. Maandag 23 Januari Jaarvergadering Gerer. iviannenverenrging. jeugdge bouw, bumonsiraat. Dinsdag 24 Januari Jaarvergadering jtv.n..r>. in tt.rv. Bonuageoouw. Woensdag 25 Januari Ledenvergade ring m.r»-J.B. m rt.K. Bonosgeuuuw. Vrijdag 27 Januari 1956 Grote Feest avond DamciUD „nxceisior" in can tine iv.V. Boooeimann. Vryoag 3 Februari Contactavond V oeujai vereen. Vv aauinxveen' in can Line moooeimann. wel eens wat ontspanning nodig, dus is net voor ons Denen nuttig, ik zal er maar eens maiuteiys. oy gaan zit ten. V erwonoeru Keen de ciiauneur naar de lege stoel naast zien. ny snapte er mets van. „ivijk, hernam oe tijd, ,er zit bij de mensen een gedaentemout. Wat ze met zien en er toen is, vinnen ze raar maar dat is met juist, net is neiemaa! met raar. net is vontomen normaal, want ze zyn er geneei mee vertrouwd en iets wat vertrouwd is. Kan met raar zyn. Zo is net ooK met my. jlk ben net oudste wat er is en oe mens kent my at vanat oat ny verscneen. IK by zyn trouwe metgezel geweest in tyuen van vreugde en veroriet. Hy nee4t my genaa/t wanneer ik voor hem een Kwening was en ny heeft my iier gehad. Fn zo zal het biyven tot het einne der dagen." Na een korte onderbreking ging hij voort. „Dat was wie ik ben, maar je zult vragen wat bent U? Ik ben de niet te stuiten vooruitgang, de ontwikke ling. Vergelijk my met de lange weg, waarop wij rijden, steeds aezellue stenen, maar toch anders. De band zonder einde, die begint waar zij op hield, want ik ken geen einde. Iedere tik van de klok op ja dashbord is een deel van mij. Hij verglijdt onherroe pelijk en kan nooit weerkeren, want ik ken geen terug, alleen voortgang, ein deloze voortgang, want ik ben onuit puttelijk. Het zal je waarschijnlijk duizelen mijn jongen, maar wanneer je er eens rustig over denkt, zul je iets meer van mij begrijpen. Ik ben niet zo raar als je denkt, want je kent mij beter dan jezelf weet. Alle dingen, die ik je zo juist vertelde, wist je al, maar je was je er niet van bewust omdat je even als alle andere mensen in het jachtig leven niet even over mij nadenkt. Jullie willen méér van mij maken dan ikben. Eén uur moet twee uur wor den, want dan kan je meer doen, maar door dat alles vergeten jullie de tijd. Wanneer de mensen beseften, dat één minuut, één minuut is en geen seconde meer of minder en dit deel van mij op de juiste waarde wisten te schatten onder alle omstandigheden, dan zouden ze meer bereiken, rusti ger zijn en meer aandacht aan mij schenken, waardoor ik geen onbegrij pelijk iets meer voor ze zou zijn. Een minuut zou dan geen uur lijken en een uur geen minuut. De mensen hebben geen tijd voor de tijd, dat is de fout." V. A.V. WADDINXVEEN Hoewel de Geelzwarten een zeer goede wedstrijd gespeeld hebben en over het algemeen in het veld sterker waren dan de thuisclub, heeft het ook n udoor pech en het missen van enige goede kansen de punten in Lekker- kerk moeten laten. Zij hebben tot het einde him best gedaan en waren sportieve verliezers. Waddinxveen starte op het zeer zware veld en gaf de verdediging der thuisclub handen vol werk. Vooral r. buiten van Muyen was de 1. half der thuisclub nog al eens te glad af en zette met Kortlever [vt Weer is wel haest een Jaer in 't grijze Niet vertrocken, i^J strackx cnalt het Vuurwerck en dan beyeren de ül [kloeken. A'S Oock dit jaer is veel Nieuws door de Courant gemeldt, syn vereughde tydinghen en rampen U vertelt. Godts Goedheyt spaerde ons voor Krygscalamiteyten, /p| behiëlt ons hy vree van ganser hart yCi ma er 't is de ander gints, die my ghedurig sart! g|| Toen men tesaemen was in 't stadjen van Geneeven pi begon een oogenblick weer hoop int hart te leeven; men sach een glimlach en men maeckte sich al bly, |g men sei selfe al: de koude oorlogh is voorby! Ill Maer nauwelyckx was deese sonne-strael verscheenen (w of guure oostenwindt joegh Lentevreugt ras heenen, ly sodat ons nu van nieuws gereserveertheyt past. |g Maar één dingh is een troost: wie waeckt wordt niet /r? [verrast! WJ\ yVj Doch in ons eygen Landt, daer dreyghen de gevaeren: g| de Doodt woedt yedre dag en velt er gantse schaeren, pl de Vijandt is 't Verckeer, dat alsmaer sneller wordt, [Vx de Mens crygt steeds mee haest, de ry-tydt moet becort ftg Men rydt en rost en rent met waegens sonder paerden 11 geseegent voelen sich, die 't veeghe lyf bewaerden |VS er comen er steeds meer die ryden, brommen, trappen, iy se hebben allen haest, en so vallen er clappen =1 de weeghen syn te smal en dickwerf slegt bestraet, IK er rust een swaere taeck op die van Waterstaet, Maar als wy int Verckeer als Mensen ons ghedraeghen en niet met slegt ghedrag de weg-ghebruyekers plaeghen gö en dat is seer voornaem de Borrel laten staen =gi dart sal 't in 't Nieuwe Jaer welligt yets beeter gaen pi Dragt U de Crant ghestaeg een Lyst van ongelucken, \(g sy kon gheluckig oock nog vrolyck Nieuws afdrucken, gj en deese somer trock een elck een bly ghesicht jpt wanneer hij sag naer 't immer gunstich weer-berigt. Y/a Maer over eén dingh wordt nimmer ghenoeg geschree- '1= [ven: het Huysvestingsprobleem, dat druckt soo veeier leven! pi Och leezers altesaem hoe zou het ons verrucken als wy te eenger stont de tydingh konden drucken: WM Net Leed is thans ghedaen, het is nu alles pluys W\ Voor elck gesin staet er in Hollandt nu een Huys! \(g So 90-en wy 't Nieuwe Jaer weer in met veele sorghen, gH Maer waerom so ghemoelt over de dagh van Morgen? f= Int afheloopen jaer hebben w'ons best ghedaen Y/1 so dat ghy al het nieuws prompt in de Crant vondt gï [staen. gg 't Sy branden, houwélycken, bruiloften en feesten, pi hetsy dan veylinghen van goederen of beesten \(Z °f Keur der Overheyt van stad, gewest en Landt, WM wat er oock was aen nieuws, Ge vondt het in de Crant! fpi So sal het immer syn, wy sullen blijven schrijven opdat Ghy van het nieuws moocht op de hoogte blijven fgf Vlij van de Crant wensen U, Leezers, altegaer fgi Godts Seegen en veel Heyl in 't nieuw beghonnen Jaer! MELIS.

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 7