De avonturen van Duimelot Wrijf Kou en Pijn Antyd Slat* Ons Pluimveehoekje Predikbeurten Weekagenda 756 G. C. Kortlever, Kerkweg 104; 712 A. Noteboom, Oranjelaan 26; 731 H. Koren, Brugweg 60. 730 P. van Leeuwen, Kerkstraat 27. Vervallen nrs. 588 D. G. van Hoeven; 527 A. Jonkheid. GOED BESTEED. Dat het werk van de Vereniging „Het Groene Kruis" wordt gewaardeerd bleek nog deze week, toen de pen ningmeester der vereniging aange naam verrast werd door een gift van f 82.50, zijnde de helft van het batig saldo der opgeheven Kaakjesblikken- Drumband alhier. De andere helft van dit saldo kreeg eveneens een nuttige bestemming, deze werd nl. toegedacht aan „Loes- je". BAZAR W.S.V. Een tweetal zaterdagen zal de plaatselijke Schaakvereniging een ba zar organiseren, teneinde haar finan ciën te versterken. Het bestuur der vereniging doet dan ook hierbij een beroep op de plaatsgenoten deze ba zars te bezoeken en kennis te nemen van hetgeen daar te gebeuren staat. Men geve aandacht aan de in dit nummer voorkomende advertentie. NESPA. Evenals in andere plaatsen zal ook hier ter plaatse de NESPA zich laten gelden. Men zal vragen wat is NES PA? Het antwoord vindt men in de advertentiepagina. Om kort te gaan de NESPA is een instelling waarmede de winkeliers (de namen vindt men eveneens in de advertentie afgedrukt) een accoord gemaakt hebben ten ein de het kopend pulbliek in de gelegen heid door middel van verstrekte ze gels gratis te sparen op de rijkspost spaarbank of een andere spaarinstel- ling. De winkeliers die aan deze actie hun medewerking verlenen, verstrek ken hun klanten bij aankopen in hun zaak. vanaf 50 cent z.g. NESPA geld- spaarzegels, welke bij een gespaard aantal recht geven op een gratis in lage op een in het bezit zijnde of te bekomen spaarbankboekje. Gezien het sociale belang mag het streven van de NESPA lofwaardig genoemd worden. Men behoeft nu niet meer allerlei zegels en bonnen in een oude theepot of wat ook te bewaren, want de NES PA als geldspaaraegel, zal voor het publiek waardevol genoeg zijn om te trachten er zo veel mogelijk in het be zit te krijgen en het sparen van een éénsoortige zegel, kan op zichzelf al een groot voordeel zijn. Deze actie is zeer interessant en wel hierom, dat men daardoor „geruisloos" in het bezit van een spaarbankboekje komt eneen inlage er op. We kunnen volstaan door te zeggen: Spaar en als u iets doet, doe dan iets goed. vlag vanaf de speelgoed- en Houtwa- renfabriek G. Okkerse. want de heer C. Compeer herdacht zijn 25-jarige on afgebroken dienst als timmerman aan dit bedrijf. Zulke dagen zijn een mijlpaal in het leven, zowel voor de jubilaris als voor het bedrijf en daarom werd om 11 uur 105. „Handen om hoog!" riep hij en de inbreker stak allebei zijn handen in de lucht. „Zo mannetje daar heb ik je dan eindelijk! Ik dacht wel dat je hier ergens in de buurt zat. Je had beter Duimelot met rust kunnen la ten, dan had ik je niet zo gauw ge vonden. Daar snapte de inbreker niets van. Hoe wist die politieagent nu, dat Duimelot bij hem was? Hij wierp, een boze blik naar de jongen. Iemand had zeker gehoord dat hij zo luid om hulp geschreeuwd had. Hij had toch goed om zich 'heen gekeken en niemand ge zien toen hij Duimelot meenam. Er was nu niets meer aan te doen het was nu eenmaal gebeurd. 106. Vader Hand liep achter de agent aan naar binnen. „Vader", riep Dui melot en rende naar hem toe. Vader Hand tilde Duimelot op en gaf hem op elke wang een zoen. „Wat ben ik blij dat we je zo gauw gevonden heb ben. zei hij. Je hebt het heel flink ge daan. We zijn allemaal vreselijk on gerust geweest omdat je zo lang weg bleef. We zullen de duif vanavond een extra lekker hapje geven, want zon der hem hadden we je niet zo vlug gevonden. „Duimelot knikte, ik was helemaal niet bang hoor", zei hij. Va der Hand lachte want hij zag wel dat Duimelot gehuild had. maar hij zei er niets van. weg met DAMPO de arbeid stilgelegd en nam de huldi ging in de cantine een aanvang. De heer Okkerse, als eerste spreker, huldigde in treffende woorden de ar beidzaamheid van de jubilaris en bood hem een geschenk onder couvert aan, waarna de heer J. Vergeer de jubila ris toesprak en hem (de visliefhebber) een compleet visgerei aanbood. Mevr. Compeer-Jaspers had ook namens het personeel bloemen in ont vangst te nemen. Onder de gezellige tonen van de fa- brieksband werd men getracteerd en, bleef men tot 'half een bijeen. ZIEKENFONDS „ST. VICTOR". Hedenavond houdt het ziekenfonds „St. Victor" zijn jaarvergadering. Na afloop is er bij wijze van attractie prijskaarten. AANGEHOUDEN. Door de rijkspolitie werd aangehou den de heer P.C.B.. verdacht van het onttrekken van goederen aan een faillissement. De heer B werd inmid dels voorgeleid voor de officier van Justitie te Rotterdam. Verder werd proces-verbaal opgemaakt tegen J.S. te Leiden en G.H. alhier, die verdacht worden van medeplichtigheid. pest begint in onze gemeente een eni germate onrustbarende omvang aan te nemen. Dezer dagen werd weer een geval van varkenspest geconstateerd onder de veestapel van de landbouwer M. Donker in het Noordeinde. Dit is reeds het zevende bedrijf dat door deze ziekte is aangetast. waren o.a. aanwezig de wethouders A. Oudijk en W. Buitelaar die met de gemeentesecretaris, de heer H. Jenné het Gemeentebestuur vertegenwoor digden. Namens de Kon. Ned. Dambond was aanwezig de heer A. Busch, die de jubilerende vereniging een zilve ren plakette overhandigde. De heer C. Molenaar bood namens de districts- bond een wandbord aan. Voorts waren aanwezig vertegen woordigers van damverenigingen uit de omtrek en van vele plaatselijke verenigingen, die him gelukwensen veelal vergezeld deden gaan van fraaie bloemstukken en enveloppen met inhoud. Naar aanleiding van. dit gouden ju bileum heeft Excelsior ook nog een feestavond gepresenteerd, die gehou den zal worden op Vrijdag 27 januari a.s.. in de grote cantinezaal van Dob belmann aan de Noordkade. Het bestuur van gouden »EXCELSIOR« VIJFTIG JAAR OP HET HONDERDRUITIG BORD. De Waddinxveense Damvereniging Excelsior neemt in de plaatselijke sa menleving wel een zeer goede plaats in. Dezer dagen herdacht deze vereni ging het feit dat nu een halve eeuw de respectievelijke leden dezer dam vereniging over het honderdruitig verenigingsbord gebogen hadden geze ten. Vanzelfsprekend is dit gebeuren voor deze vereniging niet onopgemerkt voorbijgegaan. De receptie ter herdenking van dit gouden jubileum werd zaterdag in het Centrum gehouden. t De receptie werd geopend met een herdenkingswoord van de tegenwoor dige voorzitter, de heer A. Blonk. De ze ging na, hoe Excelsior in januari 1906 werd opgericht met een aantal leden van 16. De stoot tot deze op richting werd gegeven door wijlen de heer A. van Eeuwen Sr., die jaren lang lid van de vereniging is geweest en verschillende malen het club- kampioenschap behaalde. Van het eerste bestuur noemen wij verder de heren J. de Jong, die voor zitter wag, H. Paling, secretaris en M. de Rooij penningmeester en L. Voor kamp. In de competitie van de Goudse districtsdambond behaalde het eerste (Foto Sjaak Noteboom tiental der vereniging juist deze win ter het districtskampioenschap en' het tweede tiental het afdelingskampioen schap. hetgeen wel een bewijs is, dat de afgelopen 50 jaren de vereniging op een hoog peil is weten te komen. In deze vijftig jaar behaalden achter eenvolgens verschillende leden van Excelsior" het persoonlijk kampioen schap in de 2e klasse van de Goudse districtsdambond. De voorzitter con stateerde in zijn openingswoord, dat het ledenaantal van de vereniging geen gelijke tred gehouden heeft met de bevolkingsaanwas van Waddinxveen in de afgelopen vijftig jaar. Het le denaantal is thans nog maar beschei den en bedraagt 24. Dankbaar consta teerde spr. dat een goede invloed uit gaat van de dam- en schaaktournooien, zoals die in de laatste jaren door het Waddinxveense sportweekcomité in Waddinxveen werden georganiseerd. Hierdoor worden zowel de dam- als de sohaaksport nog eens nadrukkelijk in de publieke belangstelling geplaatst. Het tegenwoordige bestuur van „Ex celsior" bestaande uit de heren A. Blonk (voorzitter), W. v. d. Heijden (secretaris) C. H. Kramp (penning meester) H. Troost (2e voorzitter) en A. Blom (wedstrijdleider) gaat dan ook vol vertrouwen de tweede vijftig jaar van de gouden damclub tegemoet. Op de zeer druk bezochte receptie Ruwe handen Gebruikt dan per flacon f 1.65 SALON DOELEMAN JUBILEUM-UITVOERING VAN HET MANNEN- EN DAMESKOOR veeris Mannen- en Dameskoor „On vermoeid Vooruit" in de grote canti nezaal van de N.V. Louis Dofobel- mann een jubileumconcert in verband met het 35-jarig bestaan der vereni ging. Na een openingswoord door de voorzitter, de heer Treffers, begon het mannenkoor aan de afwerking van het programma. Allereerst het „Avond koor" van Kreutzer en het „Veni Greatorvan Diepenbroek. Als derde nummer „Psalm 23" van Schubert met pianobegeleiding door de heer A. Klein. Behoudens een kleine misvat ting werd dit nummer evenals de beide eerste tot een zeer goed geheel gebracht. De dames begonnen met „Santus" van Durante, hetgeen niet geheel on berispelijk ging. In de beide volgende nummers kwam het koor in de goede vorm. hetgeen aan het einde ook wel bleek uit het hartelijke applaus. Het beste nummer was ongetwijfeld het „Largo" van Handel, waarin de heer Bosloper op voortreffelijke wijze de bariton solo vertolkte. Het .Jaeger Chor" van Von Weber en „Wein, Weib und Gesang" van Jo- hann Straus werden uitstekend door het mannenkoor uitgevoerd. Tot besluit werd door de gezamen lijke koren op verdienstelijke wijze gezongen het Laudate Dominium" van Mozart, waarbij de piano bege leiding van de heer Klein en de in de lage tonen niet zo sterk gezongen so praan-solo van Mevr. van 't Slot- Kwaak een uitstekend geheel gaven. De dirigent, de heer Gé van Beek, heeft met dit concert veel eer inge legd, mede doordat het programma in vlotte stijl werd uitgevoerd. Na de pauze wist een cabaret ge zelschap het publiek op prettige wijze te amuseren, met een goed en be schaafd programma. Het was een mooie bekroning voor dit jubileum. N. BEGRAFENISVERENIGING „ST. BARBARA" Op woensdag 25 januari hield de bovengenoemde vereniging een leden vergadering. De voorzitter opent de vergadering met de christelijke groet, en heet de aanwezigen, in het bijzonder de Zeer Eerw. Heer Pastoor, van harte wel kom. Spr. laat in zijn openingswoord uitkomen, dat het jaar 1955 een gunstig jaar is geweest voor de ver eniging, met daardoor ook een zeer gunstig jaar voor onze gezinnen; on ze diensten als vereniging toch. geven altijd droefenis, döor het overlijden van familieleden. Uit het verslag van de secretaris bleek dan ook, dat er in het afgelopen jaar 6 volwassenen en één kind zijn begraven. Ook het ver slag van de penningmeester had een mooi geluid, daar een groot batig sal do was bereikt. Het was deze avond 25 jaar geleden dat de heer B. Lich tenberg deel uit maakte van het be stuur, hem werd namens de vereni ging bij deze gelegenheid een missaal aangeboden. Besprekingen werden gehouden over het in 1957 te herdenken 40 jarig be staan der vereniging. Het nemen van een definitief besluit werd uitgesteld tot het najaar 1956. Ook deed de voorzitter een beroep op de leden zich in te spannen om enkele dragers ter beschikking te krijgen, aangezien aan vulling nodig is. Na dank ge bracht te hebben aan allen, die in het afgelopen jaar zich voor de vereni ging verdienstelijk hebben gemaakt, sloot de voorzitter deze vergadering wederom met de christelijke groet. UITVOERING „CONCORDIA". De muziekvereniging „Concordia" is voornemens op zaterdag 10 maart a.s. een uitvoering te geven in de cantine der N.V. Louis Dobbelmann. Na de pauze zal het Haags Matro- zenkoor o.l.v. de heer Theo van Elfe ren medewerking verlenen. Men houd deze avond dus vrij. CHR. ULO-SCHOOL. Tot zevende bestuurslid van de stichting Chq. Ulo-school is gekozen de heer J. Graafland, die deze be- noeming heeft aangenomen. SPREEKUUR. Tijdens de afwezigheid van Burge meester Warnaar zal de wethouder A. Oudijk op Dinsdagmorgen spreekuur houden ten raadhuize om 11 uur. Spoedzaken kunnen ter gemeente secretarie ingediend worden. Is het ernst met de Woningbouw? Bij herhaling lezen wij de laatste maanden over de noodzakelijkheid, om te komen tot de bouw van meer wo ningen, Van hoog tot laag worden maatregelen aangekondigd, die nodig zijn om tot het beoogde doel te gera ken. En wanneer dan telkens weer blijkt, dat het aantal gebouwde wo ningen jaarlijks niet toeneemt dan ho ren wij dat er niet voldoende arbeids krachten zijn, om de gereed liggende plannen te realiseren. Laten wij aannemen, dat zich in den lande, op het terrein van de bouwvak ken, spanningen op de arbeidsmarkt voordoen. Waar die spanningen zich voordoen, zal men er voor moeten waken, dat geen toestemming tot de uitvoering van bouwplannen wordt gegeven, die toch niet onderhanden genomen kunnen worden. Maar laat men dan toch wel die vergunningen geven als uitvoering mogelijk is. Naar onze mening wordt deze zaak en daarom krijgen wij" dè" indruk, dat er plaatselijk niet geschiedt, door het tegenhouden van hogerhand, wat er inderdaad gebeuren kon. De plannen van de Chr. woning bouwvereniging liggen nu 9 maanden in den Haag, terwijl er in Waddinx veen een aannemer aanwezig is, die zonder enig bezwaar al lang aan het werk had kunnen zijn. Een bouwplan van de woningbouwvereniging „Wad dinxveen" ligt al 3 maanden in den Haag en wij maken ons sterk, dat de heren het nog niet eens gezien heb ben. Onze opvatting is, dat er gebouwd moet worden in iedere gemeente, waar een aannemer is, die de tot in fines ses voorbereide bouwplannen kan uit voeren. Aan dit systeem zullen wel bezwaren kleven, maar dan kunnen wij plaatselijk vooruit; en wij niet al leen, tal van andere gemeenten ook. Is het ernst met de woningbouw"? schreven wij in het hoofd van dit ar tikel. Een ingezetene dezer gemeente heeft bijna een jaar lang een bouw plan ingediend en nu heeft hij dan bericht gehad, dat er moeilijkheden zijn gerezen, omdat de woning 4 m2 te groot is Een hoge functionnaris van het Mi nisterie voor wederopbouw en volks huisvesting heeft enkele weken gele den op een congres gezegd: „als wij zo met de woningbouw doorgaan, ko men wij er nooit". Naar hetgeen wij hierboven schre ven, zeggen wij met dezelfde teleur stelling. maar uit de grond van ons hart: „als wij zo doorgaan, komen wij er nooit" X. In elke bezigheid of beroep moeten wij niet alleen studie maken van het artikel, dat wij aanbieden, maar wij moeten ook de nodige kennis bezitten, - willen wij zeker zijn, dat wij er een succes van zullen maken. Was het vroeger niet zo, dat iemand die niet goed kon leren of niets be reikte de raad kreeg; ik zou maar pluimveefobker worden? Men dacht dat hiervoor zo goed als niets nodig was elkeen kan dat doen. En dit is zeker een der grootste oorzaken ge weest, waarom zovelen er een hope loze mislukking van gemaakt hebben. De phiimveeindustrie is niet het werk van iedereen; men behoort er niet al- alleen een studie van gemaakt te heb ben. maar als men het als een han delsvak wil opnemen, moet men ook een zekere kennis van de handel be zitten. Vroeger heeft men meestal pluimvee aangehouden om voor eigen gebruik steeds verse eieren te hebben, 'n ander uit pure liefhebberij voor mooi pluimvee, en 'n derde heeft er misschien wel winst uit verkregen. Vandaag is het geheel anders. De kennis van pluimvee is vermeerderd; op de boerderij wordt niets beter be taald dan pluimvee en pluimveepro ducten. De pluimveeindustrie is een vak geworden, waar meer kennis voor nodig is dan kapitaal, om er een suc ces van te maken. En zo behoort dan ook elkeen die er een bestaan in zoekt behoorlijk toegerust te zijn. Indien gij dus Vandaag wel het kapitaal bezit om u in te richten en gij mist de nodige kennis, dan tien tegen een. dat gij het zult gaan beschouwen als een hopelo ze zaak; in theorie goed, maar zonder enig voordeel. Het is volstrekt mijn bedoeling niet om iemand af te schrikken, integen deel, ik wens u veeleer aan te moe digen als gij de nodige dosis zelfver trouwen bezit, aan uw plannen uit voering te geven. vast besloten, om het geheel anders te doen dan uw buurman voor wie het op mislukking uitliep! Kennis van pluimvee is nodig, in dien gij op succes rekent. Indien dit niet nodig was, zouden er over de gehele wereld geen opleidingsscholen opgericht zijn met tienduizenden stu denten. terwijl er vandaag honderden boeken en tijdschriften verschijnen, om onze kennis te vermeerderen. Kippenvriend PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. V.m. 9.30 uur Ds G. Alers, em. pred. Nam. 6.30 uur Ds G. Boer. Gouda. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds Kramer, VLootpredikant. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds J. Huting, Gouda. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Vrijdag 3 februari nam. 3 uur Ds A. Bijkerk, Sliedrecht. Huwelijksbevestiging. Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 blauwe zwembroek en badhanddoek; 1 pak tabaksbladeren; 1 paar blauwe wanten; 1 vijftang; 1 br- want; 1 blauwe shawl; 1 zwarte por- temonnaie met inh.; 1 blauwe cape; 1 groen wantje; 1 grijs wantje; 1 heren- portemonnaie met inh.; 1 grijze want; J node want: Verloren: 1 paar bruine motorhand schoenen; 1 blauwe want; 1 sleutel; 1 beige glacé handschoen; 1 muntbil jet; 1 loonzakje met inh.; 1 groene ceintuur; 1 bruine want; 1 herenpols horloge. Vrijdag 27 Januari 1956 Grote Feest avond Damclub „Excelsior" in can tine N.V. Dobbelmann. Vrijdag 27 Januari Vergadering Zie kenfonds St. Victor in R.K. Vereni gingsgebouw. Zaterdag 28 Januari en 4 Februari Bazar Schaakvereen. W.S.V. in lunchroom van de Water. Dinsdag 31 Januari Contactavond Openbare School B. Donderdag 2 Februari Filmavond Ned. Heide Maatschappij in lunchroom van de Water. Vrijdag 3 Februari Contactavond .Voetbal vereen. „Waddinxveen" in cantine Dobbelmann. Zaterdag 4 Februari Uitvoering T.O.G. in „Centrum". Maandag 30 Januari Jaarvergadering Geref. Mannenvereniging. Jeugdge- bouw, Stationstraat. Woensdag 1 Februari Toneelavond in R.K. Vereen, gebouw. Dinsdag 7 Februari Jaarvergadering Instituut voor Arbeidersontwikke ling in „De Unie". Donderdag 9 Februari Jaarvergade ring Herv. Meisjesver. „Mosterd zaadje" in Ver. geb. a.d. Ned. Herv. Kerk. Woensdag 15 Februari Spreekbeurt voor Herv. Jeugdraad, door Ds. C. A. v. d. Bosch van Bodegraven in Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan. Zaterdag 18 Februari Uitvoering „Voorwaarts" in cantine N.V. Dob belmann. Woensdag 22 Februari Grote Uitvoe ring T.O.O.S. Donderdag 8 Maart Spreekbeurt met foto projectie voor Herv. Jeugdraad, door Ds P. A. Klusener van Delft in Wijkgebouw, Esdoornlaan. Zaterdag 10 Maart Uitvoering „Con cordia" in cantine N.V.t Dobbel- Zaterdag 17 Maart Jeugduitvoering T.O.O.S.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 4