NU ADVOCAAT! A. J. AAA RIJN De avonturen van Duimelot IS HST TIJD om uw schaatsen door ons vakkundig te laten slijpen. VAN EEUWEN Predikbeurten ANIJSSUIKER Ons Pluimveehoekje Weekagenda VLEESWIRENSHOW VAN EEUWEN Burgerlijke stand. BRAND. In de triplexfabriek van Gebr. van Stejjn. alhier, brak brand uit in de af zuiginstallatie. Door het vele brand bare materiaal was gevaar voor uit breiding van het vuur, reden waarom de brandweer krachtig is opgetreden. Met een half uur was het gevaar ge weken. PARTIJ VAN DE ARBEID. Heden, vrijdagavond 10 februari houdt de Party van de Arbeid ter ge legenheid van net lü-jarig bestaan een juoueum-vergadering in „riet Cen trum Aanvang 8 uur. WADDINXVEENSE IJSCLUB JUBILEERDE. De Waddinxveense ijsclub „Nooit Gedacht organiseerde zaterdagmid dag en -avond een groot ijsteest, waar aan verschillende aardige attracties verbonden werden, in verband met het 20-jarig bestaan van de vereni ging .Deze vierde lustrumviering werd enxele jaren geleden herdacnt en reeds onmiddellyh werden er plannen gemaakt om een groot ijsteest te hou den. Door de plotseling invallende dooi moest dit leest steeds weer uit gesteld worden. Toen dan ook eind vorige week de ijsbaan in een behoor lijke conditie verkeerde kwam het bestuur onmiddellijk in spoedeisende vergadering bijeen en werd besloten, om de dooi voor te zijn en ten spoe digste dit ijsfeest te organiseren. In verband met de viering van het 20- jarig bestaan was de baan versierd, terwijl een oud-Hollands draaiorgel voor muziek zorgde en al spoedig de stemming er in bracht. Zowel des middags als 's avonds werden verschillende wedstrijden ge organiseerd-. Bij het gekostumeerd schaatsen werden de deelnemers in 3 groepen ingedeeld. Bij de uit drie of meer deelnemers bestaande groepen werd de eerste prijs toegekend aan het trio. bestaande uit J. de Jong, Mevr. Zaaide Jong en Mevr. van der Loo- Kool. Deze groep stelde Napoleon met zijn lijfwacht voor. De eerste prijs bij de uit twee personen bestaande groe pen werd toegekend aan Lonneke van Es en Gerlanda Kempkes, die twee boerinnetjes voorstelden. De tweede prijs behaalden Nel van der Loo en Cobi Kool als Volendammers. In de derde groep behaalden L. de Bruin met partner de erepalm. Verder werd nog een stoelendans op de schaats gehouden en een vos senjacht, die beiden zeer in de smaak vielen. Bij de hardrijderij voor leden be haalde A. van Dijk de eerste prijs. Tweede werd J. de Redelijkheid, - derde F. Versluis en vierde C. Toor. Het was zaterdag dan ook een on gekende drukte op de ijsbaan op de Pette. Het ijsfeest trok niet alleen de Waddinxveense bevolking naar de ijs baan. ook velen uit de omgeving kwa men naar Waddinxveen. 109 Duimelot pakte de zak. „Kijk eens," zei hij, ,,dat is een echte inbre- kerszak net zoals je ze wel eens op een plaatje ziet. We hebben een echte inbreker gevangen. Zou hij naar de gevangenis gaan?" „Natuurlijk?" zei Lange Jaap. Hij stapte in het gat in de grond en gaf Duimelot alles aan, die het voorzohtig in de zak stopte. „Die dingen moeten mee, dan kun nen ze zien dat hij echt gestolen heeft en dan kunnen ze hem opsluiten" vertelde Lange Jaap aan Duimelot ,,en dan geven ze alles weer terug aan de mensen waarvan het gestolen is Die zullen wel blij zijn. 110 Toen alles in de zak gedaan was gingen ze in optocht naar het poli tiebureau. Duimelot liep trots voorop, daarachter kwam de agent, die de in breker stevig vasthield. Hij had hem een paar handboeien omgedaan. Vader Hand en Lange Jaap liepen achteraan, zodat ze nog een oogje op de inbre ker konden houden, want je wist nooit of zo'n gevaarlijke man niet zou pro beren om weg te lopen. Lange Jaap droeg de zak met de gestolen dingen. De motorfiets bleef zolang in het bos staan, die zou de agent straks wel op halen. De commissaris zat al oo hen te wachten toen ze het politiebureau binnen kwamen. Levertraan en Levertraancapsules met hoog Vitamine gehalte. Uw drogist A. VAN DER HEIDEN heeft het beslist Zuidkade 1 Telefoon 335 leum van het N.V.V. gevierd zal wor den. eveneens bij N.V. Dobbelmann, met opvoering van „Door het donker, kwam een wonder" door „Door en voor het volk". FILM RODE KRUIS. Vorige week werd in 't Centrum een Rode Kruisfilm vertoond, waarbij Dr. Swart sprak over bloedtransfusie, als mede over hoornvliesoverplaatsing. Spr. gaf te kennen dat er te weinig donors zijn. die hun bloed willen af staan voor hun medemens. De beide films gaven een beeld over de bestrij ding der t.b.c. en de resultaten van sanatorium behandeling. Gelukkig kan men na zulk een kuur weer kern gezond in de gemeenschap terugke ren. Jammer dat het bezoek zo matig was. Een zaak als deze vraagt grotere belangstelling. HOGER BEROEP. Door de Haagse rechtbank werden in hoger beroep een veehouder en een slagersbediende veroordeeld tot een week hechtenis, zulks in verband met Alle soorten NIEUWE SCHAATSEN voorradig Brugweg 37 Telefoon 737 genaturaliseerd. Aan onze plaatsgenoten, de héren H. C. W. Schildt en H. A. W. Schildt, is bij de wet het Nederlandschap ver leend. N.V. VERBAKEL. Onder de naam N.V. Modemagazijn en Woninginrichting is een naamloze vennootschap opgericht. Het kapitaal bedraagt f 300.000—, Als directeur treedt op de heer L. W. Verbakei. OUDERAVOND CHR. NAT. KLEUTERSCHOLEN. Dinsdag 14 februari a.s. zal in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat een ouderavond worden gehou den van de Chr. Kleuterscholen. De beide hoofden zullen een onderwerp inleiden. Mej. M. van Veen zal spreken over „Waarom sturen we onze kinde ren naar de kleuterschool" en mej. R. van Eijk zal „Het tekenen van onze kleuters" inleiden. Verder zal een fo rum samengesteld uit personeel en bestuur de vragen der ouders beant woorden, die ongeltwijfeld door de nieuwe kleuteronderwijswet zijn gere zen, als hoe gaat het met het school geld, wanneer mag een kleuter naar school, enz. RUITERAVONDEN. Gaarne wijzen we op de te houden Ruiteravonden van de L.R. „de Gou- weruiters", welke in de Beursklok te Gouda gehouden zullen worden. Er zijn nog toegangsbewijzen verkrijg baar. Men lette op de in dit blad voorko mende advertentie UITVOERING VERZET. „Concordia" wil er op attent maken dat haar uitvoering niet op 10, maar op 3 maart plaats zal hebben. N.V.V.-BESTUURDERSBOND. Het N.V.V. is voornemens op 14 fe bruari een cursusavond te beleggen in 't Centrum, waar gesproken zal wor den over „het afbetalingssysteem". Op 25 februari zal in de kantine N.V. Dobbelmann een toneelstuk wor den opgevoerd getiteld „Het Verraad", terwijl op 10 maart het gouden jubi- het verkopen van ongekeurd vlees, vo rig jaar. VOLKSONDERWIJS. Vrijdag 24 februari zal Volksonder wijs een propaganda-avond houden in 't Centrum. Het hoofd van school A, de heer P. van Zonneveld zal spreken, terwijl „Elck wat wils" zal opvoeren het to neelstuk „Buskruit". Een tweede avond staat genoteerd voor vrijdag 2 maart in lunchroom van de Water. CONTACTAVOND. V.V. „WADDINXVEEN". Vrijdagavond organiseerde de V.V. Waddinxveen haar jaarlijkse contact avond in de cantine van de N.V. Louis Dobbelmann. Toen de voorzitter, de heer F. Len- sen. de avond opende was de zaal maar matig bezet. De heer Lensen wees nog eens uitdrukkelijk op het nut van dergelijke avonden, want juist hier wordt de onderlinge band verste vigd. En dit is hard nodig, want don kere wolken dreigen, maar kunnen voorkomen worden, mits allen willen medewerken. Maar ook de spelers moeten meer clubgeest tonen, want wil Waddinxveen 3e klasser blijven, dan moet er veel en veel meer ge traind worden. Met de hoop, dat men op aller steun en medewerking mag rekenen besloot de voorzitter dit ope ningswoord. Hierna bracht een eigen toneelgroep het vrolijke toneelspel „Spook voor meneer" van Koos Beswino. Baron Langstraten is totaal aan de grond geraakt, maar wil dit niet in zien. Zijn dochter Mia en ook de huis houdster proberen alles om hem te oveTreden, maar zonder succes. Dan verschijnt het spook ten tonele in de persoon van Kaper Kapitein Langstra ten. die zijn naamgenoot om reken schap vraagt. Deze kaper is het echter te doen om evenals juffrouw West, besiag te leg gen op het landgoed. Na diverse hachelijke avonturen is Baron Langstraten beide te slim af en weet door enkele speculaties zijn landgoed te behouden waarna het stuk een alleszins bevredigend slot krijgt. De rollen zaten er over het al gemeen zeer goed in, en werden ook vrij goed vertolkt. Vooral Boetulaar- tje, mevr. de Knikker-van Veen. als mede Baron Langstraten leverden goed spel, juffrouw West, mevr. van Gelooven-Lensen, had een zeer moei lijke rol door haar Engels accent, maar zjj wist haar rol op prima wijze te vertolken, evenals de Buttler H. v. Gelooven. Ook de overige speelsters en spelers gaven een goede vertolking. Waddinxveen kan dan ook op een buitengewoon goed geslaagde avond terug zien en de thuisblijvers hebben veel gemist. N. CHR. HIST. UNIE. Wij herinneren onze lezers nog even aan de algemene ledenvergadering van de C. H. Unie, welke gehouden wordt op vrijdag 17 februari a.s. in het ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat. 2e LUSTRUM R.K. JEUGDBEWEGING. Onder zeer grote belangstelling vooral van de zijde der ouders, werd het 10-jarig bestaan van de R.K. jeugdbeweging gevierd. Na de officië le opening, sprak de aalmoezenier van de jeugdbeweging hartelijke woorden van dank aan de velen, die in de af gelopen jaren tot steun van deze mooie beweging zijn geweest. Ook vond een huldiging plaats van mej. Truus Ho- genelst, die sinds de oprichting als actief leidster aan de vereniging ver bonden is geweest. Als blijvend aan denken werd de akela een prachtige plaquette aangeboden. Door de seniorengidsen werd een groots vlaggenspel op prachtige wijze uitgevoerd; de juniorengidsen, brach ten „de vrolijke kampkeuken" een en ander werd door mej. Ans Verbakei aan de piano begeleid. Onder leiding van de heer Langen- dam trad ook de drumband op keurige wijze op. Na de pauze werd het pro gramma hoofdzakelijk verzorgd door de verkenners. In een aardig toneelspel lieten zij zien dat een verkenner er niet alleen is voor het verkennen, maar dat zij ook veel doen voor hun medemensen. Het was een zeer goed geslaagde avond, die o.m. werd bijgewoond door de Zeereerw. Heer Pastoor en ver schillende oud-aalmoezeniers van de beweging. N. TONEELUITVOERING T.O.G. Voor een vrij goed bezette zaal van 't Centrum gaf zaterdagavond T.O.G. haar jaarlijkse uitvoering. Gebracht werd hét toneelspel „de Vluchtelinge", een vaak diep aangrijpend levensstuk. Rita Vermeulen wordt door haar voogd, de heer Warring, gedwongen om met zijn zoon te trouwen. Dit is echter geheel tegen haar zin en bij een bezoek dat zij met haar voogd aan Den Haag brengt vlucht zij weg, en komt ten handen van de fam. Heuzing, waar zij liefderijk wordt opgenomen, door de huisgenoten, behalve door Ans de verloofde van de zoon van de fam. Heuzing. Deze vat direct antipathie op tegen Rita, en dit wordt steeds erger, vooral nu haar verloofde Dolf, steeds erg bezorgd is voor de vluchtelinge. Het hoogste punt van haar haat wordt bericht als de voogd komt om met mooie woorden Rita te bewegen we derom mart hem mee te gaan. Ans weet door haar valse woorden Rita over te halen en gaat met Warring mee maar laat een briefje voor de fam. achter, dat Ans echter verscheurt. Als de fam. Heuzing kort hierop bin nenkomt is alles in rep en roer. Dr de Smit, politie-arts neemt de leiding op zich, want Ria is niet op weg naar huis maar is in de val gelokt, en moet uit de weg geruimd worden. Elk spoor is duister, totdat Ans- door de mand valt, en bekend de brief verscheurd te hebben. De verloving wordt verbroken en Ans is voorgoed verdwenen. Als dan het opsporingswerk in volle gang is. verschijnt Warrings weer ten tonele, maar nu is het met deze schurk ge daan. Dr. de Smit houdt het net steeds dichter aan, Rita wordt op gespoord, Warring tracht te ontsnappen maar loopt juist in de armen van de po litie. De dol gelukkige Rita wordt we derom liefderijk in het gezin Heuzing opgenomen en een happy end voor haar en Dolf is het einde van dit mooie stuk. Het stuk werd op smaakvolle wyze gebacht, hoewel wij van T.O.G. meer rolvastheid van enkele hoofdfiguren gewoon waren. De heer en mevrouw Heuzing lever dien vrij aardig spel. evenals de heer Warring die echter wel iets op zijn accent moet letten. Brigadier Wijkstra was bij H. Kuiper in goede handen, wat ook het geval was met dokter de Smit (L. Rehorst). De vluchtelin ge Rita Vermeulen werd op zeer fijne wijze uitgebeeld door mej. W. Vink. Ook de rollen van Dolf (J. van Gils) en Ans (mej. R. Kuiper) waren in goede handen. Voor de mooie moraal van het stuk, was hdt een goede en genotvolle avond. N. SPECIALE VERKOOP Bij aankoop van f 4 - boodschappen, onze bekende fle6 Advocaat slechts één week voor f 2.50 Zuidkade 3 Telefoon 305 IJSWEDSTRIJDEN. Vrijdagmiddag om 3 uur hebben onderlinge schoolwedstryden plaats, om prijzen, op dezelfde wijze als bij de sportweek de zwemwedstrijden gehouden worden. Zaterdagavond 7 uur, (vermoede lijk) nationale hardrijderij om flinke geldprijzen.. CHR. BOEREN- EN BOERINNEN- BOND. Genoemde organisatie zal op woens dag 15 februari een gecombineerde jaarvergadering houden, waar de heer J. Aantjes zalf spreken over: ,,'t Is morgen weer vroeg dag". Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 bruine stofjas; 1 paar gr. wantjes; bruine want; 1 bruine alpi no; 1 bruine muts; 1 grijze heren handschoen; 1 geruit tasje; 1 grijze portemonnaie met inh.; 1 zwarte fietspomp; 2 gele wanten; 1 grijs want je; 1 paar blauwe kinderwan|tjes; 1 witte muts. Verloren: - grijze want; 1 paar rode wanten; 1 paar bruine bontlaarsjes; 3 rokken; 1 portemonnaie met inh.; 1 zwarte ceintuur; 1 bruine want; 1 ro de want; 1 grijze shawl Weggelopen- 1 zwarte hond (bouvier). Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. C. Schuurman, Bleskensgraaf. Nam. 6.30 uur Ds. G. Boer. Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. V.m. 9.30 uur Ds. H. van den Akker, Gouda. Nam. 6.30 uur Ds. J. C. Schuurman. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". Nam. 3.30 uur Ds. J. van Vliet, Maasdam. Chr. Afgescheiden Gemeente. Vm. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Donderdag 16 februari nam. 7 uur Ds. G. J. Zwoferink. Kampen. Remonstrants Gereform. Gemeente. Geen -dienst. MEDISCHE DIENST. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. J. W. H. Helleman. Heerlijke Anijsmelk maakt U van onze Wij verwerken alleen le kwa liteit grondstoffen. 20 cent ner ons. Drogisterij A. van der Heiden Zuidkade 1 Telefoon 335 HET SAMENSTELLEN VAN DE FOKTOOM Zodra de deelname aan de tentoon stellingen voorby is, wordt alle aan- dacht gevraagd, voor de samenstelling van de foktoom. Veel mislukkingen bij de fok wor den veroorzaakt door het gebrek aan zorg bij het uitkiezen van de fok- exemplaren. Doar het slechte, zowel als het goede leggen der hennen door haar zelf en door de haan vererfd wordt, ziet iedereen in. dat het zeer riskant is broedeieren te gebruiken van een toom, die niet op deskundige wijze is samengesteld. Zorgvuldig moe ten de hennen uitgekozen worden, die zich goede legsters getoond hebben van goed wicht-houdende eieren. Maar dat niet alleen. Ze moeten goed gebouwd en vol levenskracht zijn en in het geheel geen ziekte door gemaakt hebben van hun geboorte af. Een lezer vraagt hoe buikwater- Vrijdag 10 Februari Jubileumvergade ring P. v. d. A. in het Centrum. Dinsdag 14 Februari Cursusavond N.V.V. Bestuurdersbond in het „Centrum". Dinsdag 14 Februari Jaarvergadering Middenstandsvereniging in Lunch room van de Water. Woensdag 15 Februari Spreekbeurt voor Herv. Jeugdraad, door Ds. C. A. v. d. Bosch van Bodegraven in Herv. Wjjkgebouw, Esdoornlaan. Woensdag 15 Februari Algemene Le denvergadering afd. Waddinxveen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Ge zondheidskolonies. Vrijdag 17 Februari Vrouwengebeds dag in Geref. Jeugdgebouw. Zaterdag 18 Februari Uitvoering „Voorwaarts" in cantine N.V. Dob belmann. Maandag 20 Februari Jaarvergadering RK.. Middenstand. Woensdag 22 Februari Grote Uitvoe ring T.O.O.S. Donderdag 23 Februari Praatavond A.R. Kiesvereniging. Zaterdag 25 Februari Uitvoering T.O.G. in Lunchroom van de Water. Zaterdag 25 Februari Toneelavond N.V.V.-Bestturenbond in dé kan tine Dobbelmann. Donderdag 27 Februari Ziekenkas De Werkman in de Unie. Woensdag 29 Februari Jaarvergadering van de N.C.V.B. Zaterdag 10 Maart 50-jarig jubileum N.V.V. in kantine Dobbelmann. Zaterdag 3 Maart Uitvoering „Con cordia" in cantine N.V. Dobbelmann Donderdag 8 Maart Spreekbeurt met foto projectie voor Herv. Jeugdraad, door Ds P. A. Klusener van Delft in Wykgebouw, Esdoornlaan. Vrijdag 16 Maart Feestavond T.O.O.S. in kantine N.V. Dobbelmann. Zsjterdag 24 Maart Jeugduitvoering T.O.O.S. a.s. zaterdag 11 febr. kunt U komen proeven van STEGEMAN'S beroemde Gelderse Vlees waren. Keuze uit meer dan 20 soorten. 3x per week vers. Zuidkade 3 telefoon 305 Aangiften van 2 t.m. 8 februari 1956. Geboren: Heleentje, d. v. C. Marchand en N. J. van Dam, Kleikade 7; Willem, z. v. F. Olie en E. Buitelaar, Stationsstraat 28; Johannes, z. v. H. Timmer en E. de Langen, Zwarteweg 6; Ondertrouwd: A. Goudkade en J. de Vries; G. H. Ravénsberg en J. Metse laar; Gehuwd: L. Weerheim en M. Becker; H. P. van Veen en D. M. Bresser; H. C. van Vuuren en E. Hofman; Overleden: Radder, Willem, oud 67 jr. zucht ontstaat en wat er tegen te doen Buikwaterzucht kan ontstaan, door dat de kippen te vet worden, als dus veel zetmeel verstrekt wordt en de dieren weinig beweging kunnen ne men. Bij het ene dier zal de kwaal echter eerder optreden, dan bij het andere. Ook de ontsteking van het buikvlees kan de oorzaak zijn. Soms vallen de eidooiers in plaats van de eileider wel in de buikholte en gaan daar tot ontbinding over. In enkele gevallen treedt daardoor ontsteking ian het buikvlees op met als gevolg buikwaterzucht. Tuberculoze dieren lijden ook vaak aan buikwaterzucht. Wanneer deze kwaal dikwijls in een toom voorkomt, is het daarom aan te raden goed toe te zien, of er geen tuberculoze onder de dieren heer<d;. Zekerheidshalve raadplege men de dierenarts. De buik zet geweldig op en is ge vuld met stinkend water. Ook haalt de patiënt zeer lastig adem en is zeer koortsig. Behandeling is zo goed als zeker zonder gewenste resultaat. Ik raad daarom aan, bij voorkomende geval len het dier maar uit z'n lijden te ver lossen. door het af te maken. Besmettelijk is de kwaal niet toch kunnen er kort na elkaar verschillen de slachtoffers aan vallen, maar dat komt omdat de zelfde oorzaken daar werkten, als: vervetting, tuberculoze buikvliesontsteking, ziekten aan de lever, de nieren, het hart en de eilei- Kippenvriend.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2