NIEUWS uit bwzt w(MM*pt»ats De avonturen van Duimelot Ons Pluimveehoekje Predikbeurten Burgerlijke stand. TANDPASTA Sport i* 't Icoct. Nestosyl zalf JAARVERGADERING MIlHllix STANDS VERENIGING. Ondanks de hevige sneeuwval had een derugcai ieuen van genoemae vereniging men opgemaaxt ue jaar- vergauermg ie beroerten, waar net beaiuur, aan ae zo uauiuoneie agenaa, een meer in tressant punt nad toege voegd. Anereerst opeiung aoor ae voorzitter, ae neer n. ïvr. ae Wiiae, aie er op wees aat laoa voor inaustrie en nanuel een gunsug jaar geweest was en aaaruoor oox voor ae miuaen- stanaers. nen tweetal leden, dat door de dood aan ae vereniging ontvanen was weraen onaer eniteie minuten stnie heraaent. net jaarverslag, zowel van de secretaris ais van ae penningmees ter weru in opgewente vorm ter hen- nis van ae aanwezigen gemaent. net leaentai is momenteel Eta en ae pen ningmeester naa een benooriyx saiao in xas. De neer J. van Nielen werd als be stuur :hiu nernozen. njj net punt „tentoonstelling" scheen de wagen even in net moeras te lo pen. De rapporteur van ae aestyOs benoemde commissie, de heer A. brouwer, deed eniteie meaeaenngen omtrent net onuerzoex naar temoonstelhngsmogeijjitneaen. De re- atcie van ae veigauering merop, was met bepaaia gun»ag zoaat ae uiscus- sie zeer verwanena areigae te wor- aen, reden waarom de voorzitter de vergadering scnorste. Van geneei anaer aard was de me- deaeiing van ae neer notman. namens de hrmaemersverenigmg, en een siga- rennandeiaar, aat zij een bedrag van i iöo.aan de penningmeester ter htmd wilden stellen, als vergoeding voor de schade, welke was toegebracht aan ae kas „reis ouden van dagen", door het niet deelnemen aan de ge houden wxnxelweek 1955. Een dank baar applaus van de aanwezigen was begrijpelijk. Na de pauze gaf de heer H. Jenné een causerie over het uitbreidingsplan en over „Oud Waddinxveen". Het laatste door middel van filmstroken. De voorzitter deelde mede dat de geschorste vergadering zou worden voortgezet op Woensdag 22 februari PARTIJ VAN DE ARBEID. „Het democratisch-socialisme, dat in deze verkiezingsstrijd weer zijn kracht moet gaan bewijzen, is niet al leen uit op een grote verkiezingswinst. Zij staat de verwezenlijking voor van grote zedelijke beginselen: gerechtig heid. vrede en vrijheid. Deze begin selen zijn te vinden in het program van de Partij van de Arbeid". Met de ze woorden beeindigde Ds H. J. de Wijs uit Gouda zijn rede op de bij eenkomst, die de P. v. d. A. ter vie ring van het tienjarig Partij bestaan in „Het Centrum" hield. De voorzitter, de heer A. van Gent had vooraf in zijn openingswoord in sobere bewoordingen het overlijden van de minister van Justitie, mr. Don ker, herdacht. Het muziekkorps „Voorwaarts" speelde daarna „Mor genrood", terwijl de aanwezigen staan de van hun eerbied getuigden. De voorzitter schetste vervolgens in het kort de gang van zaken in de afde ling sinds 1946 en stelde vast, dat ook plaatselijk de P. v. d. A. een verheu gende groei vertoont, en dat het aan tal leden de 200 reeds is gepasseerd. Ds. de Wijs stelde in het begin van zyn betoog de vraag, of de mensen door de sociale ontwikkeling inder daad gelukkiger zijn geworden. Hij moest hierop in eerste instantie „neen" antwoorden. Overal in de wereld heerst nog grote vrees, geschapen door de ontwikkeling van de atoombom, en ook heerst er nog groot gebrek. Maar deze vraag kan men ook met een hartgrondig „Ja" beantwoorden. Er is in de laatste vijftig jaar een so ciale vooruitgang te constateren, die voor velen naast de bestaande angst voor het gebruik van de atoombom, toch veel geluk en grote zekerheid heeft geschonken. De Partij van de Arbeid, die nu haar tienjarig bestaan viert, heeft daarin een zeer grote rol gespeeld. Die grote rol van de P. v. d. A. de monstreerde Ds. De Wijs aan de hand van twee punten. Eerst is daar de sociale verheffing, de groei van de vakverenigingen en van de medezeg genschap aan te wijzen. In de tweede plaats is de P. v. d. A. een doorbraak beweging. Spreker schetste het con- fessionalisme in Nederland:, dat niet alleen voor de politiek noodlottig werd. Ook de onkerkelijkheid is aan dat starre confessionalisme in belang rijke mate te wijten. Verder hebben de confessionele partijen zich op po litiek terrein zeer onvruchtbaar ge toond. De P. v. d. A. is een gezonde partij, die ondanks en waarschijnlijk dank zij de vele stromingen in haar aanwezig, een krachtige politiek inzicht en be leid heeft gevoerd. Zij heeft in dit in belangrijke mate te danken aan de grote figuren, die zich in haar gelede ren bevinden en bevonden. „Maar bij een jubileum moet men niet alleen achterom kijken. Vooruit moeten wij. op naar de verkiezingen. De grote zedelijke belangen, die de P .v. d. A. voorstaat, kunnen wij met gezamenlijlke inspanning waardig die nen". aldus ds. De Wijs. Na deze redevoering bleef men nog geruime tijd bijeen, terwijl „Voor waarts" enkele marsen en liederen speelde. KRANIGE RIJDER. De 13-jarige scholier A. van Egdom heeft vorige week, onder slechte weers- en ijsomstandigheden, de Noord Hollandse dörpentocht uitgere den. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 703 Garage van der Spek. Vert. P. v. Vliet, Kerkweg 54; 796 Handelsondern. De Sloop, Noord einde 78; 740 G. Huizer, Brood- en Banketbak kerij, Dorpstraat 140; 739 D. Verweij. Lijsterbesstraat 27. VERVALLEN AAN SLUITN GEN 780 Fa. Koster en de Rooy; 361 P. A. Dammers. BEDRIJFSJUBILEUM BIJ N.V. WED. BOON ST OPPEL Zn. Bij de Lak- en Vernisiabriek van de N.V. Vveü. Eoonsiopper en Zn. aan üe WiibelminaKaae auuer. heerste j.i. dinsaag een reeststemmmg in verband met net aU-jarig aroeiusjuoneum van ae neer W. noon. Deze thans bl-jaii- ge lanstoker traü veertig jaren geie- aen in aienst van aeze xirma en zijn veraiensten voor het beuryi waren voor ae directie aanieiaing hieraan bijzo nu ere aanaaent te scneniten. na dat de juonaris met zijn gezin in de faDrieKSotannne gearriveerd was werd hy eerst toegesproken aoor ae heer A. Boonstoppel ar. Deze dracht in her innering aat ae heer Boon reeas kort na ae oprichting van net bearyf in dienst kwam. bpr. constateerae aat de jUDiiaris een van ae piomers is ge weest, die er aan heext meegewerkt, dat het bearyt de omvang neeit ge kregen, welke het thans heeit. ny sprak hiervoor zijn grote waardering uit. De directeuren van de N.V., C. Boonstoppel en C. R. Boonstoppel bo den namens de direktie aan ae jubi laris een televisie-toestel aan. iNamens het personeel bracht o.a. de hoold- boeknouaer, de heer J. den Hertog hulde aan de jubilaris en bood ais blijk van waardering namens het per soneel een bij het teievisie-toestei be horende tafel aan. Nadat men nog eni ge tijd gezellig bijeen geweest was, werd het personeel gedurende het ver dere van de dag vrijaf gegeven. BENOEMD. De heer C. C. van der Klauw, adj. comm. ten kantore van de gem. ont vanger, is benoemd tot adj. comm. A te Amstelveen. „HET VERRAAD". Zaterdag 25 februari zal het be roepsgezelschap „de Verenigde spe lers" onder leiding van Ger Linaen- berg in de voorzaal van ae kantine DobDeimann opvoeren „Het Verraad" naar het bekende boek van A. M. de Jong uit de Merijntjes Gyzens cyclus. De naam van het gezelschap zegt reeds voldoende om verzekerd te zijn van een genotvolle avond. JEUGDDIENST „WET EN EVANGELIE". Uitgaande van de Ned. Herv. Vereen. „Wet en Evangelie" zal a.s. Zondag avond een jeugddienst gehouden wor den in het jeugdgebouw aan de Sta tionsstraat Ditmaal zal Ds. H. Huting uit Gouda spreken en wel over het onderwerp: „Zonder Christus geen redding". Deze dienst is hoofdzaak bedoeld voor de jeugd. Het onderwerp is hierop ook geheel afgestemd en wij willen niet nalaten de plaatselijke jeugd te wijzen op het grote nut. een onder werp als dit te komen beluisteren. Men zie de advertentie. CENTRAAL GENOOTSCHAP. De afdeling Waddinxveen van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheidsko lonies hield jd. Woensdagmiddag haar algemene ledenvergadering onder lei ding van de presidente Mevrouw A. H. van der Mostvan Seters. Uit de verslagen bleek, dat door be middeling van de afdeling in 1955 to taal 7 kinderen uitgezonden zijn. Vijf gingen voor bosverpleging naar de koloniehui^en van het Centraal Ge nootschap te de Steeg of Elleeom en twee zijn naar Russenduin in Bergen aan Zee geweest, waar zij 7 weken geheel voor rekening van de Stichting „Bio-Vacarotieoord" vertoefd hebben. Dat was een belangrijke besparing voor de kas. Toch moet ook dit jaar weer een collecte gehouden worden om aan de aanvragen voor uitzending te kunnen voldoen. Temeer, daar een reorganisatie inde verpleging bij het Centraal Genoot schap in de loop der jaren zal plaats vinden. Werd tot dusver hoofdzakelijk op het lichamelijk zwakke kind gelet, zo zal in 't vervolg ook meer zorg aan het psychisch bedreigde kind besteed worden. Daarom zijn naast de genees kundig-inspecteur nu ook een paeda- goog en psycholoog aan de 12 huizen van het Centraal Genootschap verbon den. Dit zal evenwel verhoging van de verpleegprijzen tengevolge hebben, kunnen niet alleen gedekt worden door overheidssubsidies en bijdrage der Ouders en daarom kan de afde ling de financiële steun van de inge zetenen niet missen. In de vacature van Mevrouw Bit- ter-Doelman, die aan de beurt van aftreding was en niet direct herkies baar is gekozen Mevrouw G. M. Ou- dijk-van der Loo. „OUD EN NIEUW WADDINXVEEN". In aansluiting op de algemene le denvergadering heeft de gemeente secretaris. de heer H. Jenné, een praatje gehouden over oud en nieuw Waddinxveen. Ten aanzien van nieuw-Waddinx- veen werden behandeld het uitbrei dingsplan in hoofdzaak en het plan in onderdelen van de Puttepolder. Het plan in hoofdzaak geeft aan op welke plaatsen buiten de bestaande uitbreidingsplannen in onderdelen nog 111. De inbreker moest vertellen waar hij alles gestolen had. maar hy deed net of hij niets gedaan had. „Ik weet niet hoe die spullen bij mij' on der de vloer zijn gekomen" zei hij. ze moeten daar al gezeten hebben voor ik in die schuur ging wonen. „Waar om heb je Duimelot dan opgesloten? vroeg de commissaris. ,Dat zeg ik," antwoordde de inbre ker brutaal. We zullen maar beginnen met je een paar dagen achter de tra lies te zetten net als jij Duimelot ge daan hebt. Sluit hem maar oo agent. De agent pakte de inbreker weer bij zijn arm en bracht hem weg. 112. De inbreker werd in de gevan genis gebracht. Met een boos gezicht stond hij door de tralies naar buiten te kijken. Hij moest maar steeds aan Duimelot denken. „Had ik die aap van een jongen nu maar laten lopen, dan was er niets gebeurd. Waarom ben ik zo dom geweest. Ik had al zo lekker veel gestolen, als ik dat allemaal ver kocht had was ik nu rijk geweest. Het ging zo goed. Wat heb ik weer dom gedaan! Wat heb ik weer dom gedaan! Hoe hij ook zuchtte het gaf niets, hij zat gevangen en het zou wel lang du ren voor hy weer in het schuurtje in het bos zou kunnen gaan wonen. genouwd mag worden. Dit is in en- xeie percéien aan ae Brugweg en in nee ixooruemue. Daarnaast is er ae mogeiyaiieia om Dy Dearyven van ,anu- eu uunoouw oiensiwoiungen ie bouwen. Let aanud te bouwen wonin gen nangt al van de grootte van net De oryx. net plan in de Puttepolder moest een Dyurage in de womngoenoeite leveren tot 1980. Vanaf l9al tot ge noemd jaar zuilen in Wadainxveen louü nieuwe woningen geDouwa moe ten woraen, waarvan er in dit plan 9ZÜ kunnen komen. Aangezien ge bouwd moet woraen op een opper vlakte van 27 ha. is de mogelyiuieid geopend om te bouwen in 3 oi meer woonlagen, door z.g. flatwoningen. De ze bouwwijze heelt het vooraeel, dat meer woningen kunnen komen op een kleine oppervlakte. Overigens vraagt deze bouw ook bijzonaere voorzieningen o.m. met betrekking tot de watervoorziening. Mede hierom wordt thans al een nieuwe grotere buis door het Noordeinde gelegd en is in het plan zelf een grote kelder voor waterreservoir geprojecteerd. De afscheidingen van de achtererven der verschillende bouwblokken zullen in dit plan niet worden gemaakt door^ muren, zoals aan de Sniepweg. waar de open ruimten zullen hier worden aangevuld met garages. Het probleem van auto-stalling doet zich ook in deze gemeente reeds gevoelen, getuige het aantal auto's dat des nachts in de bo- menwijk buiten staat. Geheel nieuw in dit plan is de stichting van de rioolwaterzuiverings installatie, waarop de riolering van een groot deel der gemeente zal wor den aangesloten. Plannen voor de uit breiding van de installatie met het rioolgemaal in de Sniep zijn reeds in voorbereiding. Verder biedt het plan gelegenheid voor de stichting van een aantal ge bouwen voor openbaar nut, als tehuis voor ouden van dagen, verenigings gebouwen, scholen e.d. Tenslotte zijn voor sport en ont spanning nog drie sportterreinen ont worpen, in het noordwestelijk gedeelte van het plan. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt waarbij de spreker interres- sante détails kon belichten. Daarbij wees hij ook nog eens op het belang om kennis te nemen van ontwerp uit breidingsplannen, die op het gemeen tesecretarie ter inzage worden gelegd. Hierna vertoonde de heer Jenné zijn filmstroken over oud-Waddinxveen. waarbij hij de ontwikkelingsgang niet altijd ten gunste van het dorpsschoon - belichtte. Bij menige „oude prent" werd wat langer dan gewoon stilge staan opdat de aanwezigen zelf gele genheid kregen enkele détails nauw keurig te bekijken De heer de Wilde heeft de spreker na afloop warm dank gebracht voor de vertoning van deze unieke collectie plaatjes, die echter nog steeds voor uitbreiding vatbaar is Gaarne onderschrijven wij het ver zoek om aan de hefer Jenné oude an sichtkaarten ter ter leen te verstrek ken om de filmstroken uit te breiden. De kaarten komen beslist ongeschon den terug en het is van groot belang, dat de oude beelden bewaard blijven. EXTRA BRANDSTOFFENBIJSLAG. Ook deze week zal een extra brand- stoffentoeslag worden toegekend aan hen die ondersteuning ontvangen van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. Ook de penningmeester liet een vreug devol geluid horen, daar er een batig saldo was van ruim f 76. Vervolgens besprak de Aalmoeze nier de grote missie-actie voor Tan- gayka. Hij vroeg ook van deze afdeling nog meer actie en medewerking voor dit prachtige doel. Maar ook de grote Rome-bedevaart van de kajottersbeweging had zijn vol le aandacht; Spr. zou zo gaarne zien, dat ook de afd. Waddinxveen een of meerdere vertegenwoordigers kon af vaardigen. De voorzitter zegde zijn volle medewerking toe. Hierna kwam het moeilijkste agendapunt n.l. de be stuursverkiezing. Daar er nogal oppositie was betref fende het bestuursbeleid omtrent naamsverandering in K.A.J. en afvoe ren van leden naar de L.T.J. Een en ander bracht nogal wat dei ning, maar na een korte pauze en dui delijke uiteenzetting van de districts voorzitter en de aalmoezenier, kreeg het bestuur toch weer het vertrouwen, s,l bleef de naam N.K.J.B. gehand haafd. Wel werd het bestuur enigszins uitgebreid, zodat het thans als volgt is samengesteld: W. van Berkesteijn, voorzitter, G. Klaverveld secr.. J. Ver- meij penningmeester alsmede J. Doe- leman, F. van der Klauw en P. Wes- seling. Vervolgens sprak de heer van Dijk uit Gouda een propagandistisch woord. Hij belicht^ nog eens uitdrukkelijk het voordeel van een goede en hech te organisatie. Men moet niet meer aan de kant staan maar daadwerkelijk meewerken tot heil van de organisa tie. Ook wees hij op de voordelen, die de jeugd van heden geniet bij die van vroeger. En juist hierdoor kan en mag men niet meer afzijdig blijven. Het was aan het slot voor de voor zitter een dankbare taak allen harte lijk dank te zeggen voor de opkomst en vruchtbare discussie. N. OPEN STALLEN, OOK IN DE WINTER. In een van mijn stallen, afmeting 4x3 M2. huizen ruim 30 hennen, waarvan ik nu vrijwel elke dag 22-23 eieren raap. De voorzijde bevat geen ramen en is geheel open, uitgezonderd een houtbetimmering van 1 m. hoogte vanaf de bodem, waarboven gaas. Zelfs Officiële mededelingen SNEEUW EN IJS. In verband met de aanhoudende vorst en de overvloedige sneeuwval van de laatste dagen brengen burge meester en wethouders het navolgende onder de aandacht van de ingezetenen. 1. Iedere hoofdbewoner of hoofdge bruiker van een woning of ander ge bouw is volgens de algemene politie verordening verplicht het ijs of de sneeuw op het aan zijn perceel gren zende trottoir te verwijderen en dit trottoir met voldoende zand, as of iets dergelijks te bestrooien; 2. Het blijkt verder noodzakelijk nog maals te herinneren aan de verplich ting tot het hakken van brandbijten. De bijten moeten open gehouden wor den, en worden afgezet met opstaande schotsen of. takken; 3. Ook al is" de Gouwe niet opengebro ken blijft het ijs daan door het voort durend inlaten en wegmalen van wa ter, steeds gevaarlijk. Men neme dan ook voortdurend de uiterste voorzich tigheid in acht. Waddinxveen. 16 februari 1956. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De burgemeester, A. OUD1JK l.o. burg. De secretaris, H JENNé. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. G. Alers, Rotterdam. Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur De Heer D. G. v. Hoeven, Benthuizen Gereformeerde Kerk. Vm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". Nam. 7 uur Jeugddienst Ds J. Huting, Gouda. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 uur en nam. 5 uur Leesdienst Dinsdag 21 februari n.m. 7 uur Ds A. Bijkerk. Sliedrecht. Remonstrants Gereform. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. E. M. L. Hemminga. Aangifte van 9 tot 15 februari 1956. Geboren: Cornells Albertus, z. v. G. Bonefaas en A. N. van den Berg, Zuidkade 223; Jannigje Hendrika, d. v. D. Huurman en A. J. Sekeris, Noordeinde 78; Jacob, z. v. H. J. H. J. Poortermans en J. A. Blonk, Bodegraverstraatw. 48; Martini z. v. A. van Leeuwen en W. C. Engelfriet. Bodegraverstraatweg 78; Ondertrouwd: H. J. de Pauw Gerlings en M. Meijer; Gehuwd: G. Scholten en W. A. Ange- nent; A. Goudkadë en J. de Vries; Bij aanxoop van 2 tuben doet U mee aan de verloting van prachtige NYLONKOUSEN A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 DE SCHOOLSCHAATS- WEDSTRIJDEN. Deze wedstrijden uitgeschreven door ijsclub „Nooit Gedacht" in samenwer king met het sportweekbestuur zijn uitstekend geslaagd. Voor deze wedstrijden waren geen bij harde vorst blijft alles dag en nacht persoonlijke prijzen beschikbaar ge- tegen winterhanden, voeten en kloven. Drogisterij A. van der Heiden Zuidkade 1 Telefoon 335 TOERRIJDERS. Onze plaatsgenoten Hans Kraneveld, Elbert Jenné. Arie Kempkes en Jelle Hemminga hebben deelgenomen aan de 50 km. molentocht in de omgeving van Leiden, aan de plassentocht van 40 km. te Reeuwijk en aan de kaste len- en dorpentocht bij Woerden over een afstand van 105 km! Alle drie rit ten werden met succes volbracht. JAARVERGADERING N.K.J.B. Als de voorzitter, de heer W. van Berkesteijn deze vergadering opent is er vrij goede belangstelling. Onder meer merkten wij op de districtsvoor zitter de heer J. Kersbergen uit Gou da. Uit het jaarverslag van de heer G. Klaverveld bleek de grote activiteit, die de N.K.J.B. steeds aan de dag legt. open. De dieren zijn kerngezond en ze zien er prachtig uit. Vanzelfsprekend komen ze bij dit weer niet buiten. Het hangt er veel van af, hoe de hokken geplaatst zijn. Het kan gebeu ren, dat ze dwars op het terrein ko men te staan, waardoor het geheel een minder fraai gezicht oplevert. Men zorge er steeds voor, dat het hok zo vroeg mogelijk door de zon besche nen kan worden en dat het gaas komt waar de kippen het minste last van de wind hebben. De voormiddagzon is veruit de voordeligste en daarom raad ik aan. het hok met de voorzijde te laten uitzien op 't Zuid-Oosten of Zuiden. Dan vallen de weldadige voormiddag-zonnestralen binnen in het hok op de uitwerpselen der dieren waardoor de ziektekiemen al voor een groot deel onschadelijk worden ge maakt. In de dag- en nachthokken is de natuurlijke bodem de goedkoopste en ook goed. Gewoon droog zand, nu en dan eens een nieuwe voorraad ver vangen, dat is aan te bevelen. Geef Uw dieren minstens driemaal per dag fris, warm drinkwater» ze zullen U er dankbaar voor zijn. Kippenvriend. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: rode wantjes; witte shawl; wieldop van auto; hoes van parapluie; blauwe alpino; wit wantje; bruine wanten; donkerblauwe wanten; scha penwollen wanten; grijze wanten; zw. glacé handschoen', zakje kwartjes; sleuteltje; overhemd; groene shawl; klompschoen; stalen duimstok; Verloren: rood wiel; bruine glacé handschoen; bruine muts; portemon- naie met inh.; dames polshorloge. steld, wat ons inziens door beide be sturen zeer goed gezien was. De strijd ging uitsluitend voor de eer van de school en daar zijn de or ganisatoren dan ook in geslaagd. Van iedere school verschenen 10 rijders aan de start. De Muloschool won de eerste prijs met 21 punten. De strijd om de 2 en 3e plaats was spannend, de openbare school B werd met 33 punten 2e, terwijl de Herv. school (Onderweg) 34 punten behaalde. Ook om de 4 en 5e plaats werd fel ge streden. De Oranjelaan kwam op de 4e plaats met 40 punten de R.K. school werd 5e met 41 punten, 6e Hervormde school brug met 55 punten en 7e de Openbare lager school A met 56 pun ten. De voorzitter, de heer T. Ververs .reikte aan de aanvoerders van de schoolploegen de prijzen uit Voor el ke school was een beker beschikbaar gesteld. De heer Blonk, hoofd van de openbare lagere school B bedankte de beide besturen voor de sportieve middag, welke door hen aan de leer lingen van de scholen gegeven was. Nadat vrijdagmiddag een schaats- competitie voor alle scholen gehouden was waaraan van elke school 10 leer lingen deelnemen, vond zaterdagmid dag een schaatswedstrijd plaats voor de leerlingen van school B. Het aan trekkelijke van deze wedstrijd was, dat hierbij vrijwel alle leerlingen van de school betrokken waren. De wed strijd gehouden op de ringvaart van de Zuidplaspolder. ten noorden van het zwembad. SCHAATSWEDSTRIJDEN. Meisjes van 13-15 jaar: le pr. Joop van der Laan; 2e pr. Harmke Dijken. Jongens van 13-15 jaar: le pr. Klaas

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2