ooo Bel B"' Bran'1 Dp avmturen van Duimelot Predikbeurten Burgerlijke stand Ons Pluimveehoekje II UIL 8ATOM Sport w* 't Uoct. WEKKERS* (die veelal 20-25 km loopt per dag) geen moeue voeten; een Kamer waar in hout is verweiKt geen no-lió Be sparing van ae Dranastor, goeae hou ten ramen vragen mmaer onaerhoud en spaart planten en goroyiien. aoor het mogeiyx maaen van toont wering. Voor en na ae pauze weraen Z inms gedraaid, terwijl na ae pauze gelegen heid werd opengesteld tot inaienen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De vragen werden in het 2e deel der avond oeantwoord. Door de Waddinxveense houthande laren werd een kopje kottie aangebo den. De belangstelling voor deze lezing was buitengewoon groot. GESLAAGD. Onze plaatsgenote mej. J. A. Bui telaar slaagde te Deiden aan de Rijks universiteit. voor bet doktoraaiexamen bieder lands recht LEDENVERGADERING COOP. BOERENLEENBANK. Maandagavond kwam de Coöp. Boerenleenbank in jaarlijkse leden vergadering bijeen, onder voorzitter- scnap van ae neer K. van der lorren, in mvvijking van andere vergaderin gen was deze ditmaal goed oezocht. Als lid van het bestuur werd herkozen de heer P. Noordam en als lid van het bestuurt de heer P. van der Eijk. Het jaarverslag werd na bespreking goed gekeurd, terwijl een wijziging van het huishoudelijk reglement werd aange nomen. Bij de rondvraag werd de rentevoet en de verwachting hierom trent in de toekomst besproken. Er werd besloten deze vraagstukken maar te bezien op een volgende alge mene vergadering, waarbij dan een deskundige van de Centrale Bank uit genodigd zal worden en de nieuwe film van deze instelling vertoond zal worden. VOOR BEROEP BEDANKT. Cand. J. den Moed heelt voor het op hem uitgeoracnte beroep naar ae jtierv. Gemeente aimer, beaanxt. ZILVEREN JUBILEUM. 14 Maart a.s. zal de heer A. van Noort a mier, herdenken dat zijn trans- portueuryi zo jaar geieuen opgericht w em mer toe zal een receptie gehouden woraen m net vereen, geoouw aan de stationsstraat van 3-d uur. PBijeen „NOOIT GEDACHT". uy de za aoor ae ysciuo Nooit Ge- aacut genouuen ysweostryaen. werd in totaai x ±±*o.aan pryzen uitge- reixt. TOCH WEL VOORUITGANG. Als we eens de dienstregeling van ae stoomoootonaerneming vooruit gang van zo jaar terug oezien, Diyxt wei dat we wat het reizigersvervoer beirelt. er op vooruit gegaan zyn. Toen xonaen we neer per aag heen en weer naar Gouda. Vergefyx daar nu eena iby het spoorooexje en de dienstregeling van ae Citosa, van heden. VERLOTING „VOORWAARTS". De uitslag van de verloting ten ba te van ae Arb. Muziekvereen. „Voor waarts" is: no. Z04 le prijs Dames of Herenrjjwiel; no. bi iZ Ze pr. Eiectr. Scheerapparaat; no. ItitZ 3e pr. Autoped; no.. Ilü4 4e pr. Theeservies; no. 2U48 5e pr. Eiectr. Strijkijzer; no. 2417 6e pr. Schemerlamp. De prijzen kunnen afgehaald wor den bij A. Bonefaas, Henegouwerweg 82, alhier. UITVOERING CONCORDIA. Voor een goed bezette zaal van de N.V. Dobbelmann gaf Concordia za terdagavond een buitengewoon goed geslaagd concert. Na het Wilhelmus openae de voorzitter, de heer de mifcgt met een woord van welkom aan ue genodigden, speciaal tot Bur gemeester Warnaar de heer en me vrouw Jenné en diverse afgevaardig den van zusterverenigingen. Wethou der en mevr. Oudijk gaven later op de avond ook blijk van him belangstel ling. Spr. herdacht voorts het plotseling overleden üd en secretaris, de heer G. van der Starre, die dit voorjaar 50 jaren lid van de vereniging zou zijn geweest. Hij verzuimde nooit een re petitie en was een voorbeeld voor de jongeren, aldus de heer de Knegt. Met een minuut stilte werd de na gedachtenis van de overledene geëerd. Begonnen werd met de mars „Ju- belklange van Eubel, waarna de ou verture „Orphêe aux Enfers" van Jac. van Offenbach in een arr. van M. Samehtini. Vervolgens het verplichte concoursnuimmer, dat vorig jaar in Zoelen zo'n groot succes was, ni. „Suite Heroique" van H. Altink. Dit was wel het hoogte pun(t van deze avond. Hier liet Concordia horen wat zij waard is, en onder de prima lei ding van haar dirigent de heer C. van Gent werd dit een prachtige prestatie, die door het publiek daverend werd beloond. De beide marsen „Imperial Echoes" en „Souza on Parade'' werden ook goed vertolkt. Een „Fantasie duo" van de dirigent zelf werd keurig gebracht met goede saxafoon soli door de he ren de Joode en de Knegt Jr. Tot slot van het muzikale gedeelte werden ge speeld, een Strauss wala potpouri. en een marsfinale, waarmede een eind kwam aan een genotvolle muziek avond. Na de pauze bracht de toneelgroep van Concordia het blijspel „Het huis- houwc van Willem Kremer" van R. H. Bezoen. De fam. Kremer is naar de stad ver huisd, waar vader Kremer een beste baan wachtte. Maar ook verkeerde vrienden. Met een van deze vrienden raakt hij verslaafd aan de drank. Zijn werd wordt verwaarloosd, en de dol ste streken worden uitgehaald, tot groot verdriet van de overige familie leden, behalve zyn dochter Nolly, die wel van iets luchtigs houdt. Maar via een grote diefstal, die achteraf blijkt niet door vader gedaan te zijn, maar juist door hem is achterhaald, wordt toch de goede weg terug gevonden. Met dit stuk heeft de zaal zich best vermaakt. Vooral de hoofdrollen in handen van mevr. de Bruin en de he ren Bezoen en de Bruin., werden goed gespeeld. Het geheel was 'n prachtige avond waarvan de aanwezigen danig genoten hebben. De inhoud van het toneelstuk vonden wij echter niet geschikt voor de zo talrijk opgekomen jeugd. N. JAAR VERG ADERLNG. CHR. LANDARB. BOND. De afdeling Waddinxveen van de Chr. Landarbeidersbond heeft op 1 maart j.l. haar jaarvergadering, die zich ondanks het ongunstige wetr in een flinke belangstelling mocht ver heugen. Nadat de voorzitter op de gebruike lijke wijze had geopend en de jaar verslagen waren uitgebracht, sprak de hoofdbestuurder, de heer Vermaas over werkgever en werknemer. Hij wees er daarbij op. dat een ieder in deze maatschappij is geplaatst, om het werk te doen, dit wordt opgedragen, afhankelijk van Hem, die het al be stuurd. Het toneelgezelschap „Denastenes voerde een tweetal schetsen op, geti teld: „Een storm in een glas water" en „De neef uit Transvaal", die zeer in de smaak vielen. Leden van de afdeling declameerden en voerden ook twee voordrachten op. De avond werd verder gevuld met zang en muziek. Toen de voorzitter de vergadering met gebed had gesloten, konden de opgekomenen op een prettige avond 117. Hij klopte aan de deur van de kamer waar de burgemeester zat, en deze deed zelf open. „Kijk eens aan ben je daar al Duimelot" zei hij. Kom maar binnen. Duimelot legde zijn ba ret op een stoel en gaf de burgemees ter netjes een hand. „Goeden morgen, burgemeester, groette hy. En vertel me nu maar eens haarfijn wat er gis teren allemaal is gebeurd. Duimelot vergat niets. Hy vertelde ook van het vinden" van de kraai en de duif. Toen hij klaar was stond de burgemeester op. Hy klopte Duimelot op zijn schou der en zei „Ik vind dat jij het heel flink hebt gedaan en je hebt wel een beloning verdiend. Kom maar eens met me mee. De burgemeester deed een deur open en. 118. Duimelot wist niet wat hy zag. Daar stond een fonkelnieuwe fiets! Is die voor mij? vroeg hy langzaam. „Maarmaarik heb toch niets bijzonders gedaan. En of jij wat ge daan hebt, antwoordde de burgemees ter. Andere jongens waren misschien heel hard gaan zitten huilen, maar jij bent verstandig geweest. Als jij dat briefje niet aan de poot van die duif had gebonden, hadden we de inbreker misschien nooit gevonden en jou waarschijnlijk ook niet. „Nou zei Dui melot wel een beetje verlegen. Ik vind het erg fijn, en.enne.ik dank u wel. „Spring er maar gauw op en ga hem aan je broertjes laten zien, raadde de burgemeester nog. T.O.O.S. 35 JAREN. De gymnastiekvereniging T.O.O.S. viert haar 35-jarig bestaan, ter gele genheid waarvan op zaterdag 10 maart a.s. een receptie wordt genouden m het verenigingsgebouw aan de Station straat van 4-3.30 uur. Het zal daarhij onze gymnasten ze ker niet aan belangstelling ontbreken. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds. A. van Eyk. Benthuizen- Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. V.m. 9.30 uur Da H. Hutinfi Gouda. Nam. 6.30 uur Da J. van der Haar. Woensdag 14 maart Biddag voor het Gewas. v.m. 9.30 uur De Heer K. Asmus, Zwijndrecht. Nam. 7.30 uur Da J. van der Haar. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. Woensdag 14 maart Bidstond voor het Gewas, nrn. 7.30 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". Nam. 3.30 uur Ds. J. van Vliet, Chr. Afgescheiden Gemeente. Vin. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Donderdag 15 maart n.m. 7 uur Ds. G. v. d. Breevaart, H. I. Ambacht. Remonstrants Gereform. Gemeente. Geen dienst. DE ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr. E. M. L. Hemminga. Aangiften van 1 t.m. 7 Maart 1956. Ondertrouwd: G. Timmerman en W. Versloot; Chr. Boer en W. Vink; M. van Velde en J. M. Th. Bosman; Gehuwd: G. H. Ravensberg en J. Met selaar; J. Kleijweg en L, W. C.. Bur ger; Overleden: Kralt, Willemyntje. oud 75 jaren, e.v. A. J. Olie. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 'bus huishoudjam; br. bivakmuts; 1 houten slee; 1 paar br. glacé herenhandschienen; 1 gele want; 1 bruine want; 1 zwart glacé dames handschoen; 1 bruine glacé hand schoen; Verloren: 1 sleutel; 1 gouden ring; 1 bruine ceintuur; 1 krik van motorrij wiel; 1 bruine glacé handschoen; 1 bruine portemonnaie; 1 bruine porte- monnaie met inh.; 1 paar grijze hand schoenen. BIJ HET SAMENSTELLEN VAN DE FOKTOOM. Daar de verstandige fokker slechts overjarige hennen in de foktoom op neemt. weet en kent hij ook hun leg- cijfers in him eerste legjaar behaald. Hy heeft in het afgelopen jaar gele genheid gehad na te gaan, hoe de hen haar rui heeft doorgemaakt. Een gemakkelijk doorgemaakte verenwis seling, een tijdig weer San de leg gaan wijzen op innerlijke kracht en goede kwaliteit, zulke hennen zyn de ware. Was de rui gebrekkig, langdu rig en bleef de hen lang buiten con ditie, dan is haar plaats niet in de foktoom. Wat nu de haan betreft verkiezen de meeste fokkers een vroegbroed jonge haan, afkomstig van een hen, die een hoog legcijfër maakte in haar eerste jaar en daarbij in kracht niet achteruitliep. De keuze zal dan ook vallen op een haan. die de aanvoer der, de belhamel zou ik haast zeggen, is onder zijn broers, vol beweging, vol karakter en een flink kraaier. Een groot aanital van allerlti kleine tegenspoeden zyn het gevolg als men o pdeze kleinigheden bij de samen stelling van de foktoom niet behoor- Kippenvriend. Gaat het om een Ga naar Leverancier van alle ziekenfondsen Kerkweg 189 V.V. WADDINXVEEN. Na een grote rustperiode, zal wan neer de terreinen dit toelaten, dit weekend weer gevoetbald worden. Waddinxveen gaat naar Maassluis te gen V.D.L., dit zal voor de geelzwar ten wel een te zware opgave zyn. Wij zijn benieuwd hoe zij overwinterd hebben. Waddinxveen Z speelt thuis tegen Spirit 2. Ook hier zal de conditie van de spelers wel de doorslag geven. Het tweede en derde komen deze week niet in het veld. By de junioren gaat A naar Onac en kan beide punten meebrengen. A.s. Donderdag wordt er weer met de veldtraining begonnen; op aller op komst 'wordt gerekend. W.S.E. NIEUWS. Indien terrein en weersomstandig heden zulks toelaten begint voor W. S.E. dit weekend de competitie weer te draaien. W.S.E. I gaat om 2.30 uur bij haar oude rivaal R.V.C. I op be zoek. wat een zeer lustige wedstrijd is. Het 2e ontvangt om 2 uur Boskoop m. Voetbalprogramma komend week end: V.D.L. IWaddinxveen I; 2.30 uur; R.V.C. I—W.S.E. I 2.30 uur; W.S.E.Boskoop III 2 uur; Be Fair IVerheul I, 4 uur; Waddinxveen Z ISpirit II, 4 uur; Verheul II—S.K.G. H. 4 uur; O.N.A. C—Waddinxveen A 4 uur; Gouda BBe Fair A, 4 uur; BE FAIR. Zaterdag a.s. wordt de voetbalcom petitie hervat in de hoop dat in de afwerking van het programma geen stagnatie meer zal inkomen. Be Fair IVerheul I, 4 uur; Gouda B—Be Fair A. 4 uur. W.Z.C. DE GOUWE. Onze voorspelling dat de wedstrijd Gouwe II—S.Z. en P.C. I een zeer spannende strijd zou worden is uitge komen. De mensen uit de Zilverstad gaven goed partij; zij waren gebrand op de eerste plaats. Dit is hun niet gelukt maar ook de Gouwe heeft de eerste plaats niet bereikt. Doordat deze wedstrijd in een draw eindigde staan zij beiden gelijk. Wel waren onze spelers iets sterker, maar de afwerking van de aanvallen liet nogal eens wat te wensen over. Er werd zeer snel gezwommen, kort voor rust gaf Mulder zijn ploeg een 1-0 voorsprong. Dit was tevens de ruststand. Na rust was het ongeveer hetzelfde spelbeeld met de Gouwe iets sterker. Tocü was Het de midvoor van S.Z. en P.C. die de partyen op gexyXe voet bracht 1-1. De Gouwe zeue nu alles op alles om de overwinning te beha len, maar het gmg niet en met de Gouwe in de aanval kwam het einde van deze spannende stryd. VOLLEYBALCLUB „SALVO". Na een langdurige periode van journalistitk stilzwygen willen wij U nu weer op ae hoogte stellen van de laatste byzonderheaen. Donderaag j.i. speelde ons le tHe- rentaem geiyk tegen Donar I uit Bei den. beis landen 4-15; 15-11; 11-15; 16-14 .Met was een pittige wedstryd, waarbij behoorlijk geserveerd en aan gevallen werd. Het ile Herentaem speelde ook gelijk en wel tegen Leids Daghlad I. beis tanden 15-10; 8-15; 13-ia en 15-9. By wat meer doorzetten was een overwinning zeker mogeiyk geweest; als zy hun conditie eenter oenouden maken zy een redelyke kans kampioen te worden. Ook onze Ie Dames- en Herentaems hebben zich de laatste weken enkele plaatsen naar boven gewerkt! Voor is willen wij nu reeds Uw aan dacht vestigen op de a.s. j aarverga- dering op zz maart 's avonds 7.30 uur in net Verenigingsgebouw, welke avond U gelieve vry te nouaen; nade rt Dyzonaerneden volgen per convo catie. Volgende week donderdag speelt Heren 1 tegen PSVA uit Alphen om 9 uur in de zaal aan de Kerkweg; le den en belangstellenden worden ver zoent dan alten aanwezig te zyn. BESTUURSVOORSTEL SPORTWEEK 29 Juni Opening met de wandelmars en Volleybal. 30 Juni Kringzwemkampioenschap- pen, Voetbalwedstrijd Waddinxveen; 2 Juli Plaatselijk voetbal. Handbal; 3 Juli Zwemwedstrijden in de Gouwe, Waterpolo. 4 Juli T.O.O.S. 5 Juli Finale plaatselijk voetbal, schoolvoetbal en Tafeltenis. 6 Juli Nationale wandelmars. Viscon- cours in de Gouwe. Om 6 uur Korfbal. Waterpolo en filmvoorstelling. DAMVERENIGING „EXCELSIOR". Uitslag 13e ronde. F. M. P. Jacobi—C. Blonk 1-1 H. Troost—A. Blonk 0-2 T. TwigtH. Troost 1-1 G. HetrenT. Twigt 0-2 T. den Ouden Jr.A. Blonk 0-2 A. BlomA. N. Littooy 2-0 J. v. d. BergD. la Grand 1-1 T. TwigtA. A. Rietvell 1-1 A. ZwanenburgW. v. d. Heijden 0-2 C. BlinkG. Heeren 1-1 M. BoereD. Zwanenburg 0-2 C. H. Kramp—A. N. Littooy 2-0 F. M. P. Jacobi—H. Troost 2-0 P. van Tol—C. Blonk 1-1 T. TwigtD. Zwanenburg 0-2 BEDRIJFSDAMTOERNOOI. Maandag werd de 3e ronde ge speeld. In groep I won het taem van de Goudse melkhandelaren met 10-0 van de combinatie. De partij tussen Verheul A en de Producent A moest met een 3-1 stand worden afgebroken. Het vijftal van Verheul zal waar schijnlijk winnen. In groep 2 won het A taem van Okkerse met 9-1 van Kempkes en Verheul B met 3-2 van de Producent B. In groen 3 won de de Coöperatie met 8-2 van de Pro ducent C en speelde Het Platteland 5-5 togen Okkerse B. Maandag 12 Maart wordt de 4e ronde gespeeld in de kantine van de Producent. Groep I. Goudse Melkhandel tegen .Verheul A; de combinatie tegen de Producent A. Grotp 2 Kempkes tegen de Produ cent B. Okkerse A. tegen Verheul B Groep 3 Het Platteland tegen de Pro ducent C en De Coöperatie tegen Ok kerse B. OVER DE AANLEG VOOR ZIEKTEN In dit artikel zullen we geen ziekte bespreken, maar ons eens verdiepen in de aanleg of vatbaarheid voor be paalde afwijkingen, ook wel genoemd het gestel. En dit dan in verband met aandoeningen die we vooral bij kin deren aantreffen, en die door deze speciale aanleg vaak gezamenlijk voor komen, n.l. huidafwijkingen, slym- vliesaandoeningen en klierzwellingen. U weet. dat kinderen allerlei din gen van hun ouders kunnen erven, zo- als lichaamsbouw, kleur van haar en ogen en karaXtertrekXen. Soms vinden we in de kinderen ei genschappen van andere lemen der familie. Zy hebben deze dan toch via de ouders geXregen. die ze onopge merkt in zien droegen. Bij deze erie- lyXe zaXen zouden we ook nei gestel kunnen noemen. En zo zien we m De- paaide lammes een gesiei, dat zeer vatbaar maaxt voor eczeem en ande re huidaandoeningen en voor ontste king der slymviiezen. dus verxoud- heid .bronchitis, maar oox keelontste king en zwelling der amanaeien. Dit alles gaat gespaard met een vergro ting der luieren. o.a. in de hals. Een kind dat dit gestel heeft, zal hiervan als regel reeas spoedig na ae geboorte biijx geven. Het zal dikwijls erg gauw rode billetjes Xrygen en ec zeem achter de oren of m andere huidplooien. Een ander soort eczeem kan zien ontwikkelen op net benaar de hooxd ol op ae wangen. By een wat oudere zuigeling zien we de aiom De- kende galDuiten. soms na het eten van een bepaald voedsel (chocola, eieren, sommige groenten) soms ook „zo maar". U hebt wel eens galbulten ge zien; rode buiten," soms met een rose vlek er om heen. die heftig jeuken. Als het kind ouder wordt, kan het de ene verkoudheid na de andere doormaken en steeds opnieuw last hebben van keelontstekingen of bron- chitus. De amandelen zyn dan ver groot. evenals de klieren in de hals. Met nadruk moeten wij er hier op wijzen dat een kind, dat enkele van deze verschijnselen vertoont en byv. maar niet van een bronchitis kan ge nezen. nog helemaal niet deze speci ale aanleg behoeft te hebben. Het xan in de rest van zyn leven nooit meer blyk geven van een verhoogde vat baarheid voor de hier besproken kwaaltjes. De dokter kan ook met al tijd direct uitmaken of een kind nu in een periode „toevallig" maar steeos ziek is of dat er werkelijk van een speciale aanleg sprake is. Van veel be lang is hier dan, of er in de familie meer dergelijke gevallen zijn voorge komen. En verder zal de tijd het moe ten leren. Maar naast deze twijfelgevallen heb ben we ook kinderen, by wie reeds in de eerste levensmaanden kan wor den vastgesteld, dat deze bepaalde aanleg bestaat. Hoe eerder we dit we ten, hoe beter het is. De juiste regeling van voeding en leefwijze is hier van veel belang en kan vaak veel narigheid voorkomen. Het is immers helemaal niet zeker dat een kind, al heeft het deze gevoelig heid, ook alle erbij behorende kwaal tjes moet krijgen! Deze patiëntjes zijn ook veel vaker dan andere kinderen het slachtoffer van een voedingsstoornis. Bij een vol wassene zeggen we: „de ingewanden zijn van streek". U weet uit eigen er varing wel, dat dat erg lastig kan z'yn en dat het de algemene toestand geen goed doet, maar ernstige vormen zien we bij volwassenen zelden. Bij zuige lingen moeten we bij een voedings stoornis van een ernstige ziekte spre ken, omdat stoornissen in de spijsver tering hier veel sneller levensgevaar lijk zijn. En de kinderen met dit ge stel zijn over de hele linie „kasplan tjes". We zullen dus onze uiterste best doen, nóg meer dan bij andere kinderen om een voedingsstoornis te voorkomen. Maar ook bij de kleuter en bij het schoolkind blijft de voeding van zeer groot belang. In het algemeen zal men de kinderen vooral niet te veel mogen geven. Voor de moeders, maar ook voor de vaders en grootouders zal het vaak moeilijk zijn, om het doorgaans magere kindje niet eens iets extra's toe te stoppen. Dit extratje kan in deze gevallen echter welhaast als vergif werken. Wat zoudt U een wat ziekelijk, ma ger kind graag geven? Melk? Boter? Eieren? Als regel is dat wel goed, maar voor deze patiëntjes zijn die voedingsmiddelen zeer ongezond. Dit klinkt vreemd, maar de ervaring (die zich uitstrekt over vele duizenden ge- in alle prijzen en merken voor f 6.90 hebt U een prima wekker met volle garantie de zaak met de buiten klok vallen) heeft geleerd, dat deze kinde ren veel minder vatbaar zijn. als ze weinig van deze producten krijgen. Soms zal zelfs worden aangeraden de melk totaal weg te laten. „Vetmes ten" is hier absoluut uit de boze, maar de voeding moet voldoende eiwitten en vitaminen bevatten. Is de voeding op de juiste wijze ge regeld, krygt het kind voldoende frisse luoht en staat het niet al te veel aan besmetting bloot, dan is het vaak mogelijk om de hinderlijke verschijn selen in bedwang te houden en het kind een normaal leven te bezorgen totdat het over zijn aanleg is heenge- groeid.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2