JAC. SATOI Onze Burgemeester bezocht Australië Wijziging van goedkeuringsbeleid voor woningbouw NIEUWS uit onze daats Weekagenda Predikbeurten Burgemeester A. Warnaar is weer thuis van een congres. Nu is dat een allergewoonste zaak in het leven van de burgemeester. Het is ook een ge wone zaak, dat hij daarvoor over grenzen trekt, zelfs continentale gren zen. Maar dat hij thuis is van een congres in Australië, met een vlieg reis van veertigduizend kilometer achter de rug. is nog niet gebeurd. Vier weken Waddinxveens burge meester op pad geweest als waarne mend algemeen secretaris van de in ternationale raad van christelijke ker ken om met zeven- andere delegatiele den, o.a. drie Amerikanen, een Phili- pino, een dominee uit Singapore en een dominee van een Poolse vluchte lingenkerk in Schotland een interna tionaal congres van de Bible-Union of Australia bij te wonen. Emigranten moeten Engels leren Een belangrijk punt op dat congres was de bespreking van de houding der kerken tegenover het communis me en de kerken achter het ijzeren gordijn. De ideologische oorlog, die het communisme, uitgaande van een theorie van Lenin ook op kerkelijk terrein voert, is uitvoerig op dat con gres besproken. En de heer Warnaar heeft daarbij menige toespraak gehou den, al kwam hij vijf dagen te laat op het congres aan als gevolg van een onvoorzien oponthoud tijdens de heen reis. Wat de heer Warnaar zo bijzonder heeft gewaardeerd is dat hij ondanks drukke congresdagen nog voldoende tijd had een kijkje te nemen in Au stralië. Nederlands tweede emigratie- land, dat uiteraard in die kwalificatie de bijzondere aandacht van burge meester Warnaar had. De heer War naar is immers lid van de Raad van Emigratie en voorzitter van de Chr. Emigratiecentrale, in welke functie hij wel enige malen een kijkje in Canada had genomen, maar' nog nooit in Au stralië. En al is een tijdsbestek van enige weken niet voldoende om een gefundeerde indruk mee naar huis te nemen, toch heeft de heer Warnaar uit het gesprek met en over Hollandse emigranten wel enige conclusies ge trokken. Opgevallen daarbij is de ge heel andere geaardheid van de Au stralische immigrant tegenover de Ca nadese. Immers naar Canada emi greerde vooral de boerenbevolking, al is er de laaste jaren ook ruimte geko men voor de industriële bevolking. Naar Australië trok daarentegen meer een gemengde beroepsbevolking men sen die op allerlei mogelijke manieren aan de slag gingen en uiteraard was het interessant waar te nemen hoe zij het maakten. Veel gesproken De heer Warnaar heeft als algemene indruk mee naar huis genomen, dat het de Hollanders in Australië goed gaat Hij heeft met hen en voor hen gesproken. Hij sprak in Sydney en Melbourne en ook in Tasmanië en ui teraard was daarbij het belangrijke onderwerp Nederland. Maar een zaak is in de gesprekken met emigranten wel heel duidelijk naar voren geko men: dat is vaak de heel gebrekkige kennis van Engels, waarmede de emi grant naar Australië gaat afgezien nog van hen, die zonder kennis van de Engelse taal menen hun weg wel te vinden. Het is nu eenmaal een nood zaak voor de emigrant zo snel moge lijk in het Australische leven op te gaan en daarvoor is enige kennis van de Engelse taal een eerste vereiste. Niet alleen voor de man, maar vooral voor de vrouw. Een man komt door zijn werk gemakkelijker in contact met het gemeenschapsleven dan de aan haar huishouden gebonden vrouw. En wanneer dan nog het middel tot contact de taak ontbreekt, dan voelt de vrouw zich allicht spoedig een zaam. Wil daarom een emigratieplan slagen dan is kennis van de Engelse taal een kostbare zaak. Voor kinde ren ligt dlat heel anders. Zij leren zich heel gemakkelijk aanpassen en leren de taal in hun omgeving eigenlijk spe lenderwijs. Burgemeester Wamaar heeft op zijn reis door het land met een haast on beperkte werkgelegenheid, vele con tacten kunnen leggen. Niet alleen contacten met emigranten, ook uit zjjn eigen gemeente, maar ook met geëmigreerde predikanten. Menigmaal werd hij uitgenodigd om op een kerk vergadering een toespraak te houden, zelfs op Ceylon, waar hij de geduren de de heenreis enige dagen moest verblijven en in contact kwam met de predikant van een oude Hollandse ge meente. eeuwen geleden door Hollan ders gesticht, the Dutch Reformed Church of America. De dominee kwam er voor uit een vergadering. Weinige minuten later sprak de heer Warnaar die vergadering toe. Burgemeester Warnaar is met vele groeten teruggekomen. Groeten van emigranten aan hun familie in Wad- dinxveen. Begrijpelijk* dat onze bur gemeester de laatste dagen menig be zoekje bij onze plaatsgenoten heeft ge bracht. niet aan een bepaald volume gebon den zullen zijn. Door deze maatregel kunnen de ge meentebesturen zelf enigszins rege lend optreden ten aanzien van de klei ne werken van onderhoud, verbouw en herstel. Daardoor ontstaat een ze kere mogelijkheid' om enige bouwac tiviteit vrij te maken ten behoeve van de woningbouw. Overigens blijven de geldende rege lingen met betrekking tot de rijks goedkeuring gehandhaafd. Ten aan zien van de werken, waarvoor de rijks goedkeuring centraal wordt verleend, zal zoveel doenlijk rekening worden gehouden met de regionale en pro vinciale verhoudingen op de bouw markt. De regulering van de afgifte van rijksgoedkeuringen en van de subsi dietoekenning voor de woningbouw zal in handen zijn van de Hoofdin genieurs-Directeuren van de Weder opbouw en de Volkshuisvesting in de provincies, na overleg met de Hoofd inspecteurs-Directeuren van het Rijks arbeidsbureau. In dit overleg zal, zo vaak dit nodig of gewenst voorkomt, het georganiseerd bedrijfsleven wor den betrokken en ook die instanties en personen, die kunnen bijdragen tot een juister inzicht in de mogelijkhe den en bewegingen van de bouwi■- citeit. Ook de colleges van Gedepu teerde Staten zullen aan dit overleg deelnemen. Ter toelichting op de nieuwe rege lingen deelt de minister mede, dat het hem noodzakelijk voorkomt om in de eerste plaats bij de woningbouw, in het vervolg meer gewicht toe te kennen aan de factor bouwcapaciteit, maar in samenhang daarmede ook bij de bouwactiviteit in andere sectoren. De minister is wel van oordeel, dat de subsidies voor woningbouw ook in de toekomst daar moeten worden verleend, waar de grootste behoefte aan woningen bestaat. Hij meent ech ter. dat het tot nu toe gevolgde sy steem zodanig moet worden aange vuld en waarnodig gewijzigd, dat in de toekomst enerzijds de bouwcapaci teit volledig - en zoveel mogelijk voor de woningbouw - zal worden gebruikt en anderzijds stagnerende overbelas ting van het bouwapparaat wordt voorkomen. Om dit te bereiken zijn de wijzigin gen in het beleid aangebracht, die, naar de minister vertrouwt, tot resul taat zullen hebben, dat de woning productie verder kan worden ver hoogd. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft de gemeente besturen in kennis gesteld met een aantal wijzigingen in het goedkeurings en subsidiebeleid, in het bijzonder ten aanzien van de woningbouw. Van nu af aan zal bij dit beleid meer dan tot nu toe rekening wor den gehouden met de actuele situ atie op de regionale en provinciale bouwmarkt. De minister verwacht, dat daar door bereikt kan worden, dat de in het land aanwezige bouwcapaciteit meer dan thans het geval is, kan wor den productief gemaakt, in het bijzon der ten behoeve van de woningbouw. Woningbouw Voor de goedkeuring d.w.z. sub sidiering - van woningbouwplannen geldt van nu af het volgende: De aantallen woningen, waarvoor de gemeenten, ingevolge het voor de periode 1954-1956 opgestelde verde lingsschema, gedurende het lopende jaar nog aanspraak op subsidie kun nen maken, blijven ongewijzigd. Dit betekent, dat alle gemeenten de hun toegewezen contingenten, c.q. het nog niet verbruikte gedeelte daarvan, met subsidie mogen realiseren, mits de plannen voldoen aan de bekende eisen en de prijs acceptabel is. Voor woningbouw voor 'bijzondere doeleinden, zoals de industrie, voor militairen, ter verrekening van migra tie, e.d. zullen geen afzonderlijke sub- sidiecontigenten meer worden be schikbaar gesteld. Wel zullen nog toe wijzingen worden gedaan ter verreke ning van de migratie over 1955 of we gens reeds aangegane verplichtingen. In gevallen, waarin door de bo.uw van grote woningcomplexen in goed gekeurde niet-traditionele bouwsyste men een zodanige arbeidsbesparing kan worden verkregen, dat daardoor meer woningen tot stand kunnen ko men met dezelfde bouwcapaciteit, die nodig zou zijn voor de realisatie van het toegewezen contingent^ zal voor de meer te bouwen aantallen wonin- nader te bepalen plaatsen goed g kunnen worden verleend, ^tzelfde geldt voor een enkel in- it project van grote omvang, voeiV in systeembouw wordt uitge- tie eekar waarbij door rationalisa- ienlijke arbeidsbesparing ze gevallen gallen, waarvoor in de gegeven zullélkeuring kan worden de mate van ar&hankelijk zijn van desbetreffende boS?esparing van het In die gebiedenT\®teem- van de gewestelijke^ de belasting toelaat, dat meer wo,teuwcapaciteit bouw worden genomen in aan~ gebieden toegewezen contiri^ aan die vatten, zal goedkeuring kuhtfen be' den verleend voor de bouw wor' tere aantallen woningen d contingenten zijn begrepen. vanJiVerlenen van ^bsidie van goedkeuring - voor deze wonW ran? betalgemeen voor. rang worden verleend aan de bouw van woningen met halve premie. Ook Iran voorrang worden gegeven aan de woningbouw met volle premie^ ten be hoeve van eigen bezit en eigen be woning. Verder zal de minister bij de finan ciëring van deze buiten de contin genten om te realiseren woningbouw prioriteit kunnen verlenen voor de bouw van woningen, die_ bestemd zjjn voor doeleinden van nationaal belang, zoals ten behoeve van de huisvesting van gerepatrieerden, van militairen van arbeiders voor nieuw te vestigen industrieën in de z.g. ontwikkelings gebieden en van migranten uit de gebieden met structurele werkloos heid. De eventuele goedkeuring van de woningbouwplannen, die als gevolg van ide aanwezige bouwcapaciteit méér kunnen worden gerealiseerd, zal slechts gegeven worden na ingewon nen advies van de colleges van Gede puteerde Staten. De adviezen van ge noemde colleges omtrent de besteding van de extra mogelijkheden), die die gewestelijke bouwcapaciteit biedt, kun nen gebaseerd zijn zowel op overwe gingen van de gewenste spreiding ten aanzien van de economisch en so ciale behoeften of het planologische beleid, als op een beoordeling van de aard, de kwaliteit en de kosten van de ingediende bouwplannen. De bouw met halve premie zal van 1 Maart 1956 af weer mogelijk zijn Voor de woningbouw zonder over heidssubsidie acht de minister invoe ring van de rijksgoedkeuring voorals nog niet nodig. De mogelijkheid van bouw in de z.g. vrije sector" blijft dus bestaan. Voor- het afgeven van financierings beschikkingen voor de woningbouw zal niet meer. gelijk tot nu toe, een regulering worden aangehouden van ongeveer gelijke verdeling van de be trokken wonÉngaantallen over de maanden van het jaar. Het tempo van de afgifte van de beschikkingen zal per provincie, en zo nodig per streek, worden afgestemd op de mogelijkhe den van de regionale bouwcapaciteit en zal overeenkomstig door de minis ter te geven aanwijzingen worden be paald ciioor de hoofdingenieur-direc teur van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting. Rijksgoedkeuring voor bouwwerken van 2000.— - ƒ10.000.— Voor werken met een bouwsom ge legen tussen 2000.en f 10.000. waarvoor een gemeentelijke bouwver gunning nodig is en die betrekking hebben op herstel, onderhoud, ver bouw, nieuwbouw, herbouw en uit breiding van boerderijen, andere agra rische gebouwen voor gezondheidszorg en hygiene, kerken, scholen gebou wen voor eredienst, opvoeding cul tuur en ontspanning en overheidsge bouwen, zal wederom een rijksgoed keuring worden vereist. Deze zal door colleges van Burgemeester en Wet- ders wonten verleend, die daarbij JAARVERGADERING HERV. JEUGDVERENIGINGEN. Drie Ned. Herv. jeugdverenigingen op Geref. Grondslag hielden zaterdag avond een gecombineerde jaarverga dering in het Herv. wijkgebouw aan de Esdoornlaan* Het waren de meis jesverenigingen „Tryfena" en „Draagt elkanders lasten" en de jongelings vereniging Pred. 12:1a. Toen Ds J. v. d. Haar deze jaarvergadering opende, kon hij een vrij talrijk aantal aanwe zigen welkom heten. Onder hen be vond zich wethouder A. Oudijk, en af gevaardigden van verschillende kerke lijke colleges. Ds. van der Haar leidde de verga dering in met een korte meditatie over de opwekking van Lazarus naar aam- leiding van het Johannes-Evangelie. Het hoogtepunt van het eerste deel van' deze bijeenkomst was de uitvoe ring van het deklamatorium „Ruth, de Moabitische". De leden van de meisjesverenigingen, die dit deklama torium uitvoerden maakten het tot een indrukwekkend geheel. Vooral mej. Ming gaf hier blijk van veel gevoel en begaafdheid. In het gecombineerde jaarverslag kregen de aanwezigen een overzicht van het werk der drie jeugd verenigingen. Bijzonder interessant en leerzaam was een drietal causerieën over het onderwerp „christelijke levensstijl". De heer Kooijman belichtte als eer ste spreker voornamelijk de practi- sche zijde hiervan. Mej. K. van 't Slot liet over dit onderwerp vooral het licht van vrouwelijke zijde schijnen. Ten slotte besprak de heer H. Brok de principiële zijde. Een ontspannend element in deze jaarvergadering was de wedstrijd „mastklimmen", onder leiding van de heren B. Alblas en D. Krins. Ouderling J. Hoogendoorn Sr. bracht de gelukwensen aan de vereni ging over van de kerkeraad. Deze goed geslaagde jaarvergadering werd door de heer A. Noorlander voorzitter van de jongelingsvereniging, gesloten MELK DRINKEN OP SCHOOL De melkverstrekking op de Wad- dinxveense scholen nam. in Juni j.l. een aanvang; Tot eind december werd 26596 liter melk gedronken. De ouders hebben in de kosten van de verstrek king 7685 bijgedragen, terwijl van de gemeente een subsidie ontvangen werd van 974 en van het Centraal schoolmelkcomité 974. Van de 1238 leerlingen van de lagere scholen maakt ongeveer 76 gebruik van de school- melkverstrekking. Voorts gebruiken 270 kleuters melk op school. Voor 1956 wordt het gebruik geraamd op ongeveer 61.000 liter. OUDSTE INWOONSTER ONZER GEMEENTE OVERLEDEN. Op bfjna 95-jarige leeftijd is alhier overleden mevr. de wed. Aurelia Schwartz, geboren van Keimpema. de oudste inwoonster van onze gemeente. Mevr. Schwartz werd op 11 maart 1861 te Eernewoude in Friesland ge boren en was sedert 1909 hier woon achtig. De oudste ingezetene is thans mevr. de wed. B. de Leeuw—van Tienho ven, die werd geboren op 13 septem ber 1862. De heer C. van Heezik, die juist zijn 92ste verjaardag vierde, is de oudste mannelijke inwoner. Met het recept van Uw oogarts komt U na tuurlijk naar OPTICIEN Leverancier van het ziekenfonds. JAARVERGADERING WEEGBRUG. In de gehouden jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Vereen, „de Weegbrug", werd mededeling gedaan dat over 1955 aan weeggelden ruim f 9000,werd ontvangen. Dit betekent tegenover 1954 een stijging van f 700,—. Hierdoor kon een dividend vastgesteld worden van 10 Het voorstel om het minimum-ta rief tot 3 ton. van 60 ct te verhogen tot f 1,00, kon geen meerderheid ver krijgen. Medegedeeld werd, dat in 1955 het afdrukapparaat vernieuwd was en de brug tweemaal was geijkt. BENOEMING. Tot maatschappelijk werkster bij de dienst voor sociale zaken alhier, is be noemd mej .F. H. J. van Drimmelen, werkzaam ter gemeente-secretarie te Klundert. SCHOLEN WEER BEGONNEN. Tengevolge van de koude en het daaruit voortvloeiende gebrek aan ko len, moesten de Muloschool en de Oranjelaamschool en de Chr, Avond- vaktekenschool deze week gesloten worden. Vrijdag konden de lessen echter weer worden hervat. LEZING VERKEERS- VRAAGSTUKKEN. Donderdag werd door Veilig Ver keer een cursusavond gehouden, spe ciaal gewijd aan het vraagstuk van de verkeersmoeiijkheden op kruispun ten voor wegen. Een en ander door middel van filmstrips met 24 beelden, toegelicht door de wachtmeester le klas der rijkspolitie, van de verkeers- groep Leiden, de heer Meijer. Ongeveer 50 bezoekers werden door middel van de filmstrip met toelich ting en de daarop volgende discussie in aanraking gebracht met genoemde verkeersmoeilijkheden. Een 10-tal aanwezigen gaf zich op als lid van Veilig Verkeer. HERV. JEUGDRAAD-AVOND. Donderdagavond zal op uitnodiging van de Herv. Jeugdraad alhier, in het Herv .Wijkgebouw (sniep) Ds. P. A. Klüsener van Delft spreken over zijn werk als geestelijk verzorger onder de patiënten van de „Ned. Herv. In richtingen voor Zenuw- en Geestes zieken". Voorts zal ook een onlangs gereed gekomen kleurenfilm een duidelijk beeld geven van de verbluffende re sultaten welke door de toepassing van de actieve arbeidstherapie worden be reikt. De Herv. Gem. Zangver. „Vox Ju- bilante" zal onder leiding van haar dir. Mar. Egberts enkele werken van J. S. Bach en G. F. Handel uitvoeren, daarbij begeleid door Henny Brink horst aan het pijporgel. Deze avond welke vrij voor ieder toegankelijk is. vangt aan om 7.30 uur. EXAMEN NIJVERHEIDSONDERWIJS Bij de te Utrecht gehouden examens voor het Nijverheidsonderwijs is ge slaagd tot lerares N. Vn, Mej. H. E. C. Haspels, alhier. TONEELAVOND N.V.V. De toneelavond, die N.V.V. bestuur dersband zaterdag in de cantine van Dobbelmann heeft georganiseerd met het toneelgezelschap „De verenigde spelers" onder leiding van Gert Lin- denberg met de opvoering van „Het Verraad" naar het boek van A. M. de Jong uit de Merijntje Gijzens cyclus, is in alle opzichten schitterend ge slaagd. Trots de koude was de zaal goed bezet. De voorzitter, de heer Pille, memo reerde in zijn openingswoord dat de vakbeweging, naast de strijd die zij voert voor goede sociale voorzienin gen en arbeidsvoorwaarden ook een taak heeft voor de culturele verhef fing der arbeiders. Deze avond heeft ten volle aan zijn doel beantwoord, het spel was af. stuk voor stuk wer- den de personen, die het boek be schrijft, prachtig weergegeven, in de schamele hut van de Kruik, waarin het geheel zich afspeelde. Onder ademloze stilte werd het stuk gevolgd. In zijn sluitingswoord overhandigde de voorzitter de spelers en speelsters een verrassing, en wekte de bezoekers op de feestavond op 10 maart a.s. te bezoeken, ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van het N.V.V. en deel- te nemen aan de stadionfeesten op 18 augustus a.s. ZIEKENKAS „DE WERKMAN". Maandag hield de ziekenkas „De Werkman" haar jaarvergadering. Door ziekte van de voorzitter had de secre taris de heer W. Brandhorst, de lei ding.' Wellicht door de koude en ver koudheid der leden waren weinig le- Vrijdag 2 Maart Houtvoorlichtings. avond kantine Dobbelmann. Vrijdag 2 Maart Vergadering Volkson derwijs in lunchroom van de Water. Vrijdag 2 Maart Ledenvergaderig C.BT.B. in Jeugdgebouw. Stations straat. Zaterdag 3 Maart Uitvoering „Con cordia" in kantine N.V. Dobbelmann Maandag 5 Maart Ledenvergadering Coöp. Boerenleenbank in Hotel „De Unie". Dinsdag 6 Maart Filmavond Instituut voor Arbeidersontwikkeling in Ho tel „De Unie". Donderdag 8 Maart Spreekoeurt met foto projectie voor Herv. Jeugdraad, door Ds P. A. Klusener van Delft in Wijkgebouw, Esdoornlaan. Zaterdag 10 Maart 50-jarig jubileum N.V.V. in kantine Dobbelmann. Dinsdag 13 Maart Feestavond „De Gouwe". Vrijdag 16 Maart Feestavond T.O.O.S. in kantine N.V. Dobbelmann. Zaterdag 24 Maart Jeugduitvoering T.O.O.S. Zaterdag 24 Maart Contactavond Inst. voor Arb. Ontwikkeling in lunch room van de Water. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds. G. Alers* Rotterdam Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. V.m. 9.30 uur De Weleerw. Heer P. J. Dijkman, Alphen a.d. Rijn. Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds. M. C. Koole, Den Haag. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Remonstrants Gereform. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. G. Oh. Duinker. De ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr. J. W. H. Helleman. den aanwezig. Het verslag van de penningmeester gaf een goed geluid. Er was een batig saldo van f 200, Minder gezond was het verslag van de secretaris. Hij moest een achteruit gang melden van het ledental, daar 4 leden moesten worden afgeschreven wegens sterfgeval, zodat het ledental momenteel 154 bedraagt. De vergadering kreeg een opwek king om alles in het werk te stellen tot werving van nieuwe leden. Na een gezellig praatje was de vergadering ten einde. Deze zeer nuttige vereniging ver strekt een uitkering tot een bedrag van f 60.per week aan kleine zelf standigen en 20 over het loon aan loontrekkenden. bij ziekte. BEROEP UITGEBRACHT. Door de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente, alhier, is een beroep uitgebracht op cand. J. den Hoed te Bameveld. COOP. BOERENLEENBANK. Het bestuur van de Coöp. Boeren leenbank heeft haar 51e jaarverslag uitgegeven. Het jaar 1955 is in economische en financiële opzichte voorspoedig ge weest. Het saldo der spaarrekenin gen vertoonde weer een aanzienlijke stijging. De liquide middelen van de bank zijn ruim voldoende. Bij de centrale bank is wegens gedeponeerde gelden een saldo van 1.899.242,79. Het schoolsparen neemt nog steeds in omvang toe. De rekening van baten en las ten vermeldt wegens ontvangsten 146.022,13 en aan uitg. 141.769,23. De winst is derhalve f 4.252,90, welk bedrag aan de reserve wordt toege voegd. Het nominaal effectenbezit op 31 de cember 1955 was f 525.000, JAARVERGADERING CHR. VROUWENBOND. Woensdagavond 29 februari hield de Chr. Vrouwenbond in het vereen, ge bouw een jaarvergadering, onder lei ding van Mevr. Verheul. Na opening door de presidente, gaf deze een inleiding over een bijbels- onderwerp. Bij afwezigheid van de secretaresse bracht mevr. Klunder het jaarverslag, terwijl de penningmeesteresse een overzicht gaf van de financiën der vereniging. Mevr. A. Noteboom gaf een verslag van de vrouwenfederatie. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de dames Lagrauw en Möhle gekozen tot bestuursleden. Medegedeeld werd dat het saldo van de pakjesverkoop, ten bate van het Magdalenafondls f 44— bedroeg. Tijdens de pauze werd enige con sumptie aangeboden. Hierna volgde de hoogst intressante schets uit het maandblad „De Chris tenvrouw", waarin door middel van een zangstukje van mevr. Lagrauw propaganda gemaakt werd voor dit blad. Verder werden enkele stukjes: „On der moeders parapluie" en de bezettingstijd" gegeven, op de wijze als „mastklimmen Tot slot zongen de dames stoppelBroer en van Eijk enkele duelten. Deze goed geslaagde jaarvergade ring werd door 150 leden bezoon welke allen een genotvolle avonc meemaakten. en „Pech in J en. het eerste f iimmen". I dames Boon-| Enk—Vermeeif

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 6