JAC. SATDN EEN BRIL Sport Ons Pluimveehoekje Weekagenda Vroeg of laat MEISJE 50-JARIG JUBILEUM N.V.V. Zaterdagavond herdacht de afd. Waddinxveen het 50-jarig bestaan van het landelijk N.V.V. Deze avond, die verzorgd werd door een Gouds gezel schap bracht het jubileumspel „Door het donker kwam een wonder". De heer Pille, voorzitter van de bestuur- dersbond, opende deze avond en wees op het doel van deze avond, die er opgericht was, de jongeren meer be zieling bij te brengen voor de vakbe weging en ook om te laten zien, wat onze pioniers bereikt hebben. Nadat de heer Han Sanders het spel had toegelicht kreeg men de eer ste schamele beginselen van de orga nisatie te zien. en wel door de onder linge hulp bij ziekte en overlijden. Nadat ook het begin van verzet der arbeiders getoond werd, begon voor de pauze het vlammetje van de eerste winst door het donker te komen. Na de pauze werd meer het heden der or ganisatie gebracht, met al haar doen en laten. Een en ander werd met de- lcamatie prachtig aan elkaar verbon den. Voor de pauze sprak Ome Jan van Zutphen over. de T.B.C. bestrij ding. Tot slot sprak de voorzitter van het N.V.V., de heer H. Oosterhuis via de plaat een opwekkend woord om op de ingeslagen weg voort te gaan. en te strijden voor een betere wereld. De heer Pille had een prettige taak om het gezelschap hartelijk te danken voor het gebodene, wat vooral aan de jeugd een beter begrip zal gegeven hebben voor het werk van het N.V.V. CONTACTAVOND VAN DE ZWEM CL UB „DE GOUWE". Dinsdagavond hield de zwemclub „de Gouwe" een contactavond voor zijn leden in lunchroom van de Wa ter, waarvoor flinke belangsteling bestond. De toneelvereniging „Elck wat Wils" gaf een opvoering van het spel geti teld „Buskruit" en zij heeft dit op uitnemende wijze gedaan. Alle mede werkenden vertolkten hun rol op uit stekende wijze en de heer H. J. Sik- kema, die de regie voerde, had alle eer van zijn werk. Stukken als deze, zien wij veel te weinig in onze gemeente en het is te hopen, dat wij „Elck wat Wils'' eens meer voor het voetlicht zien. De voorzitter van „de Gouwe" de heer H. Jenné, heeft een hartelijk dankwoord gesproken, waarin hij door de zaal met een ovatinonaal applaus werd ondersteund. RECEPTIE T.O.O.S. Ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan heeft de gymnastiekvereni ging TOOS (Tot Ontwikkeling Onzer Spieren) een drukbezochte receptie gehouden in het Geref. Verenigings gebouw. Afgevaardigden van tril van zusterverenigingen en oudleden kwa men het bestuur complimenteren en lieten veelal him felicitatie vergezeld gaan van bloemen en couverts. Aan wezig waren burgemeester en wethou ders. Zij spraken de grote waardering uit die het gemeentebestuur heeft voor het prachtige werk dat TOOS doet. De vereniging heeft een goede en vooraanstaande plaats veroverd in de plaatselijke gemeenschap. Deze receptie had een bijzonder ka rakter doordat twee leden van het bestuur gedurende 35 jaar hun functie hebben vervuld. n.l. de heren N. Bon tenbal (voorzitter) en T. A. Alblas (penningmeester) Namens het bestuur van Turnkring Gouda e.o. bood de tweede voorzitter, de heer L. Bontenbal gelukwensen aan. Ook van de zijde van de plaatselijke verenigingen bestond veel belangstel ling, o.a. van het Sportweekcomité, de EHBO, de beide muziekverenigingen en voetbalverenigingen. Aardig was de attentie die de jeugdleden aan de heren Bontenbal en Alblas aanboden, n.1. een turn-embleem. De mede-oprichters van TOOS, de heren C. van der Lande, J. F. Hij- koop, P. Bontenbal te Hazerswoude en L. van Vliet kwamen samen op de receptie en boden een niet onbelang rijk bedrag onder couvert aan. L Z A S O de letters dansen heeft U nodig. Ga dan eerst naar de oogarts en met Uw recept naar OPTICIEN Leverancier van alle ziekenfondsen. verblijf waar ook koeien ten varkens vertoeven, dat kan nooit goed gaan in de winter. De ruimte waar de kip pen verblijven moet zodanig afge sloten zijn, dat de stallucht der vier voetige dieren er geen de minste in vloed kan uitoefenen. Het zal er dan 's morgens ook wel broeierig benauwd ruiken dunkt me. De heer H. D. W. te S. Aan een elektrische broedmachine zijn vele voordelen verbonden: le dat men de machine zelfs in een vertrek kan plaatsen, waar levensmiddelen be waard worden; vieze lucht geeft zij immers niet af- 2e dat de tempera tuur gelijkmatiger blijft, wijl men geen gepruts heeft met korsten op katoentjes; 3e de elektrische lamp walmt nimmer. In één woord, alles gaat veel properder in zijn werk. Mevr. W. v. d. K.-S. te V. Reeds enige malen schreef ik over kalkpo- ten bij pluimvee, 't Is U vermoedelijk ontgaan. Kalkpoten krijgen de kip pen later wel, doordat ze een kloek rot moeder hebben gehad, die ook kalkpoten heeft. Wanneer U consta teert dat de gele poten van Uw leg horns er gaan uitzien, alsof er grijze slik aanzit, dan kunt U die poten eens insmeren met pure vruchtboom- carbolincum. KIPPENVRIEND U% 't Utel. W.Z.C. DE GOUWE. De wedstrijd van Gouwe I tegen de oude rivaal B.Z.C. uit Bergambacht is een tamme wedstrijd geweest. On ze spelers wonnen gemakkelijk met 3-1. De standen in de wintercomp. zijn: Adspiranten: S.Z. en P.C. 3 3 0 0 6 9-1 G.Z.C. a 3 2 0 1 6 12-2 Gouwe 3 2 0 1 4 7-5 A.2J.C. 3 111 3 5-5 Boskoop 4 1 1 2 3 7-11 G.Z.C., b 4 0 0 4 0 1-16 Heren I G.Z.C. 3 5 5 0 0 1» 20-8 •Kring zevent. 15 3 11 7 17-7 G.Z.C. IV 5 1 2 2 4 7-12 Gouwe I 5 1 1 3 3 9-13 BZ..C. I 6 0 2 4 2 5-16 Heren III; S.Z. en P.C. I 5 4 1 0. 9 19-6 Gouwe H 4 3 1 0 7 11-1 B.Z. en P.C. I 4 1 1 2 3 8-8 G.Z.C. 6 5 1 1 3 3 10-13 Boskoop 2 6 1 0 5 2 5-25 SCHAKEN. De schaakvereniging W.S.V. is kampioen geworden van de 3e klasse A van het district Rotterdam van de Ned. Schaakbond. Van de 6 te spelen wedstrijden werden er 5 gewonnen, terwijl een wedstrijd verloren ging. VOLLEYBAL „SALVO". Verleden week donderdag speelde Dames I een wedstrijd in Leiden tegen Rouwkoop I, welke werd gewonnen met 3-1. Setstanden 15-13; 16-14; 10-15 en 15-6. Een buitengewoon prettige wedstrijd, waarbij veel te danken was aan goed serveren en verrassend spel. Hierdoor staan zij nu 3e in de Ie klasse afd. Leiden. Heren I speelde thuis gelijk tegen Prof. Wijk II. Setstanden 15-7; 15-5; 11-15 en 12-15. De tweede helft toonde* een lichte terugval van onze ploeg, wij speelden echter met een invaller, die een half jaar op non-actief had Langzamerhand is het verse groen voer, dat onze hoenders zo brood no dig hebben. zee(r schaars gewojrdlen en moeten zij zich behelpen met sui kerbieten], (wortelen, knolrapen enz. wat lang niet te versmaden is. doch in de verste verte niet haalt bij haver of gerst die geschoten is met sprieten van plm. 5 cm lang. Karnemelk is een uitstekende drank voor volwassen hoenders. Men is van mening, dat de meest ernstige kuikenziekten juist bestrijding vinden in karnemelk. Dat voor volwassen hoenders deze drank zeer geschikt is, staat eveneens vast Karnemelk verzuurt ook niet en de dieren ne men er niet te veel van wat met volle melk wel het geval kan zijn. De heer F. C. te K Kippen huisves ten in een met stro gedekt tochtvrij Wilt U goed en goedkoop gekleed gaan Komt U dan eens zien in HET STOFFENHUIS waar U reeds nu een geweldige sortering vindt in de nieuwste voorjaars- en zomerstoffen. Tinroy (Schuttersveld) 4.65 p. mtr. Super Roneva 90 breed 4.25 p. mtr. Amourette 90 breed 5 90 p. mtr. in excluiseve dessins Cotton Imprimè 90 breed 1.90 p. mtr. Crêpe Nylon in de nieuw ste dessins, 90 breed 4.25 p, mtr. enz. enz. enz- Wat U ZELF maakt, is het eerste verdiend Heren II speelde een uiterst boeien de wedstrijd tegen P.W. 4 en won met 3-1. Setstanden 13-15; 15-13; 16-18 en 9-15. Een prachtig resultaat en dat met jongens van 14-15 jaar. Dinsdag ji. hebben zij de kroon op hun werk ge zet door met de volgende cijfers van Oranje-Groen te winnen: 15-9; 16-14 en 15-1, waardoor zij nu kampioen Ille klasse zijn! Donderdag j.l. speelden Heren I en Dames I resp. tegen PSVA en PW n, uitlsagen bij het ter perse gaan nog niet bekend. Volgende week Vrijdag speelt Heren I uit tegen LPSV en de 21e hopen wij onze ledenvergadering te hebben. Komt dan allen en geeft dit door. W.S.E.-NIEUWS. WSE I toog met 2 invallers naar Reeuwijk om het sterke RVC I te bekampen. Gezien de grote thuis-ne- derlaag was de verwachting niet hoog. WSE begon tegen de wind in. Na enig terrein verkennen, waarbij het maar een haar scheelde of WSE had in de eerste min. reeds de leiding genomen, bleek al spoedig dat de bezoekers het middenveld geheel in handen namen. Na 20 min. zette Wesseling tot twee maal goed voor en het was Sluis die de tweede voorzet met een prima kop bal achter doelman Verdegaal plaat ste. Na de rust lag het spelpeil aan zienlijk) lager. Doch in de 2e min. omspeelde midvoor Blonk de RVC achterhoede en schoot kalm in 2-0. Wel probeerde RVC het spel te ver plaatsen maar Nienhuis met zijn man nen wisten meestal wel raad. Wel slaagde de thuisclub er in om te sco ren. maar dit doelpunt kon geen ge nade vinden in de ogen van de scheidsrechter. De tijd verstreek en met RVC in de aanval floot de goed leidende scheidsrechter Bakker het einde. Het was een succes volle mid dag voor WSE temeer daar leider Haastrecht II een nederlaag leed. In het komend weekend ontvangt WSE I NSV uit Noorden, jongens wij rekenen op jullie, het tweede gaat bij NSV II een kleine nederlaag tegemoet. Voetbalprogremma komend weekend. Waddinxveen ILekkerkerk I, 2.30 u. Waddinxveen HBoskoop H 12 uur; WSE I—NSV I, 2.30 uur; Zwervers II —Waddinxveen III, 2.30 uur; NSV II WSE H, 2.30 uur; Woerden Z—Wad dinxveen Z. 4 uur; ZWBe Fair I, 4.30 uur; Verheul ISportlust II, 4 uur; Be Fair nSportlust 3. 4 uur; ZW 3Be Fair ft, 4 uur; Nieuwer- kerk aBe Fair a. 4 uur; Waddinx veen aDonk b, 4 uur. V. A.V. WADDINXVEEN. Waddinxveen ging vergezeld van enige trouwe supporters, die ook al boekt him club dan geen overwinnin gen tot nu toe steeds hun vereniging volgen, naar Maassluis en kreeg ook nu weer met verschillende invallers een kleine nederlaag 3-2. Het was de thuisclub, die na 12 min. de leiding nam door r. binnen Gijzen die van Vuuren met een strak schot kansloos sloeg 1-0. Wel wist Waddinxveen eni ge aanvallen op te zetten, maar tot doelpunten wist men niet te komen. Na 25 min. was het weer Gijzen; die nadat hij de bal met de arm speelde, hetgeen de arbiter ontging, de stand op 2-0 bracht Dit was teveel voor de geelzwarten en het was van Gelooven die uit een goede Waddinxveen-comb. de stand op 2-1 wist te brengen. Wel moest van Vuuren voor de rust nog enige; mallen in actie komen maar dat ging hem goed af. Na de rust wa ren de eerste aanvallen voor de gas ten, maar tot scoren wist men niet te komen. Na een poosje nam de thuisclub het spel in handen en kwam de verdediging der geelzwarten onder zware druk te staan. De achterhoede was weer in goede vorm en ook kee per van Vuuren wist enige malen op zeer goede wijze redding te brengen. Toen na 20 min. spelen bij een Wad dinxveen uitval Monster volgens de arbiter te zwaar werd aangevallen was het Bonefaas, die later de straf schop, al moest hij er tweemaal over doen; benutte 2-2. Maar een minuut later was het al weer 3-2 wederom door r. binnen Gijzen. Hoewel 1. bui ten Verhorik vlak voor het einde nog een zeer goede kans kreeg ging deze door tte snell schieten teloor, zodat het einde kwam met. een verdiende overwinning der thuisclub. Het was een esportieve wedstrijd, waarin de gasten een pluim toekomt voor hun volhouden. De overige wedstrijden werden afgelast- Waddinxveen ontvangt Lekkerkerk en wanneer men nu eens wat meer geluk heeft zit er wel een draw in voor Biesheuvel en zijn mannen. Het tweede ontvangt Boskoop 2; ook hier zit een verdeling van punten in; het derde gaat naar Zwervers 2 en zal daar de punten wel moeten laten. Waddinxveen Z gaat naar Woerden en zal zeer op zijn tellen moeten pas sen, dat de thuisclub hen niet ver rast. De junioren A spelen thuis tegen Donk b en zjj kunnen deze wedstrijd winnen wanneer een ieder zijn uiter ste best doet- BE FAIR. Be Fair won van RVC 4-1. Het is Be Fair gelukt om de koploper in haar afdeling met een 4-1 nederlaag naar huis te sturen De talrijke be zoekers hebben vooral voor de rust een aantrekkelijke wedstrijd gezien. Na enig heen en weer getrap maakte een der tegenstanders hands, maar de toegewezen strafschop werd niet door van Hoeven in een doelpunt omgezet- Maar Be Fair bleef steeds aanvallen en het was Monster die met een hard schot de stand op 1-0 bracht. Maar even later was het A. Poot die de aanhang van Be Fair deed opsprin gen 2-0. Verheul probeerde de bakens te verzetten, maar de achterhoede van Be Fair met spil de Graaf aan het hoofd, gaf niet thuis. En het was Pols die met een mooi doelpunt de stand op 3-0 bracht. Maar voor de rust in ging was het Koole van RCV die de achterstand tot 3-1 verkleinde. Na de rust was een steeds aanvallend Ver heul maar zij zagen geen 1 ais om Zalm te i ..ff-eren. En toen 9 mir uten voor het einde midvoor de Hertog er 4-1 van r iante was Vr.heu. een vol komen fca'&gen ploeg. Vooi Zaterdag zijr. vastgesteld: ZWBe Fair, aanvang 4.30 uur; terrein Nieuwkoop. ZW 3Be Fair 3, aanvang 4 uur; Be Fair 2Sportlust 3, aanvang 4 uur; Nieuwerkerk ABe Fair A, aanvang 4 uur. Het eerste en derde elftal gaan per bus, ook voor de supporters is hier plaats om mee te gaan vertrek 3 uur. De training is voor de senioren weer Dinsdagavond op het terrein, aanvang 7 uur. De junioren blijven nog even binnen voor zaaltraining. le kl. afd. Gouda; RCV 11 6 3 2 15 48-29 Zwervers 11 7 1 3 15 26-22 Waddinxveen 11 6 2 3 14 37-17 Be Fair 11 6 2 3 14 35-19 Spirit 2 10 5 2 3 12 29-21 Boskoop 9 2 3 3 8 19-19 ZW 10 3 2 5 8 17-21 Rijnstreek x 11 4 2 5 8 19-32 Woerden 10 3 1 6 7 21-29 Sportlust 2 10 0 1 9 1 16-53 x twee punten in mindering. DAMVERENIGING „EXCELSIOR". Uitslag 16e ronde. A. BlomW. v. d. Heijden 2-0; G. HeerenT. den Ouden Jr. 1-1; H. TroostA. N. Littooij 0-2; A. A. Riet veldC. Blonk 1-1; J. v. d BergD. Zwanenburg 1-1; A. Blonk—T. Twigt 2-0 ;A. ZwanenburgP. van Tol 2-0 J. de HeerP. van Tol 1-1; T. Twigt A. Zwanenburg 1-1; A. Blom—F. M. P. Jacobi 1-1; G. Heeren—C. H. Kramp 2-0; T. Twigt—J. Coenradie 2-0; H. Troost—G. Heeren 1-1; W. v. d. Heijden—C. Blonk 0-2; C. H. Kramp T. Twigt 0-2; J. CoenradieJ. de Heer 0-2. D. Zwanenlburg-A. N. Littooij 1-1. Uitslag 4e ronde van het bedrijfs- damtoernooi Groep 1 Goudse melk handelVerheul A 4-6. Combinatie De Producent A 1-9. Groep 2. Okker- se A.Verheul B 4-6. KempkesDe rPoducent B 6-4. Groep 3 Het Plat telandDe Producent C 6-4. De CoöperatieOkkerse B 6-4. De 5er onde word)t Maandag 19 Maart gespeeld in de kantine van Okkerse. Verheul ACombinatie; Verheul B Kempkes; De Producent BOkkerse A; De Producent COkkerse B. Vrijdag 16 Maart Feestavond T.O.O.S. in kantine N.V. Dobbelmann. Maandag 19 Maart Verg. C.B.P.B. Le zing over Veilig Verkeer nam. 7.30 uur in Vereen, gebouw, Stations straat. Maandag 19 Maart Vergadering Oran- jevereen. Café van der Sluis. Dinsdag 20 Maart Ledenvergadering Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid in Ver een. gebouw, Stationsstraat. Woensdag 21 Maart Bindingsavand B.B. in kantine N.V. Dobbelmann. Woensdag 21 Maart Jaarvergadering Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel in Jeugdgebouw, Stations straat. Zaterdag 24 Maart Jeugduitvoering T.O.O.S. Zaterdag 24 Maart Contactavond Inst. voor Arb. Ontwikkeling in lunch room van de Water. Maandag 26 Maart Bond van Platte landsvrouwen. Boekbespreking in lunchroom van de Water. Woensdag 4 April, 8 uur Ledenverg. Sportweek. Hotel De Unie. Donderdag 5 April tOpenb. Vergade ring C.H.U. Spreker van Mastrigt, Jeugdgebouw. Stationsstraat. FEUILLETON door Gré de Boer „Maar eerst je eens helemaal was sen," beval de propere huisvrouw „en dan zullen we tevens eens zien of we geen beter stel kleren voor je heb ben." Met een emmer water, zeep en een flinke boender toog de vreemde klant naar de schuur, waar even later de kapper met een afleggertje van hem zelf, wat ondergoed en een paar schoe nen verscheen. „Zo vader," zei hij goedmoedig la chend „nu neem je maar eens een lekker bad en daarna trek je deze kleren aan. We zijn zowat van het zelf de postuur, dus ik vermoed, dat ze je wel zullen passen." Het bad was verfrissend en de kle ren stonden hem wonderwel goed. Het pakje bankbiljetten stopte hij diep weg in de binnenzak waarvan hij eerst on derzocht. of de voering niet stuk was. Hij had er eigenlijk niets geen zin in om met dat vrouwenwerk te begin nen, maar een beetje dankbaarheid moest hij toch wel tonen. Ten slotte was die kapper toch iemand met een goed hart: de man had tenminste uit wendig een ander mens van hem ge maakt. Nu zag hij er weer behoorlijk uit Als een werkman op z'n Zondags, zou je haast zeggen. En nu kon hij tenminste zonder argwaan te wekken vanavond in de stad een bankbiljet van honderd gulden wisselen om klein geld te bekomen. Toen hij opnieuw in de keuken kwam, loosde hij een zucht, want daar lag nog een berg tuinbonen Inwendig moest hij even lachen: vier duizend gulden op zak en bij vreem de mensen tuinbonen doppen, inruil voor knippen en scheren. Hij moest maar vlug afmaken zoveel te eerder kon hij vertrekken. Maar het ging niet zo gauw, of het was etenstijd en eigenlijk schoof hij met graagte bij aan de welverzorgde stevige dis, want hij had door het on gewone van „werken" aardig trek ge kregen. De vriendelijke kapper en zijn vróuw zagen lachend toe, hoe hij zich tegoed deed aan de stampot met spek. Maar tot zijn niet geringe ontstelte nis zei de man tot hem na het eten, dat hij wel kon blijven. Als knecht. Hij kon dan helpen als inzeper en zo doende meteen het kappersvak leren. En dan had hij meteen onderdak, nietwaar? Op de zolder was nog een behoorlijke slaapplaats. En overdag waren er nog wel andere karweitjes te doen, tuinwerk en zo. Als hij dat allemaal wilde doen. kon hij blijven. Er zou voor zijn kleren gezorgd wor den en de fooien, die hij in de winkel kreeg waren natuurlijk voor hem. Meer geld kon de kapper hem niet geven. „Je hebt zelf wel gezien, dat ik maar een gewone zaak heb." De zwerver wist van stomme ver- bazing niet wat hij hierop zo ineens moest antwoorden. Na een poosje zei hij, dat hij het natuurlijk graag aan nam, monpelde zoiets van „heel vrien delijk veel te goeddurf het haast niet aan te nemen. ,,A1 goed," antwoordde de kapper luchtig, dan is de zaak zo in orde. En ga nu het dorp maar eens in, dan kun je zo'n beetje poolshoogte nemen, maar denk er om: voor het donker thuis. Want we gaan hier met de kip pen op stok en staan 's morgens ook weer met de zon op." Een poosje later liep de in een een- vouidg burgermannetje geklede zwer ver, nog steeds niet geheel van zijn verbazing bekomen, to kuieren in de dorpsstraat. Blijven? Daar was weer die vervelende stem in zijn binnenste. De kans van je le ven, om een eerlijk mens te blijven, sprak die stem. Nu zit je weer goed in je kleren, heb je werk en onder dak, en je verdient een paar centen. Als je het gevonden geld naar het politiebureau brengt, krijg je ook nog een beloning. Het begin van een spaarpotje Blijven? Ben je mal, zei nu de andere stem, zeker met al dat geld op zak. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat werken voor een paar gulden in de week met kost en inwoningwees nu: wijzer. Die kapper is een beste vent. maar je gaat je verdere leven toch niet slijten als barbier. Je hebt toch immers andere ambities? Smeer 'm naar de stad. Je hebt nu behoor lijke kleren aan en niemand zal arg waan krijgen, als je met een lapje van honderd gulden op de proppen komt Met een flinke pas hep hij het dorp uit Bij een bushalte bleef hij even staan. Ja. maar dat was eigenlijk on zin. Hoe laat ghig er een bus naar de stad? Hij had er geen flauw idee van. Best mogelijk, dat het nog een half uur of langer kon duren. Nee, hij zou voorlopig maar met de benenwagen gaan. Misschien kreeg hij wel een lift. Aan het einde van het dorp zag hij een garage met het opschrift: „Taxi". Juist), een taxi nam hij. Wat lette hem nu, met zoveel geld op zak, om zich naar de stad te laten rijden in een taxi? Hij dacht er niet lang over na, maar hep de garage in en zei tot de man, die in een overall bezig was met een looplamp de motor van een auto te onderzoeken: „Kunt U mij even naar de stad rijden? Ik heb haast. Ik ben wat verdwaald en heb zodoende de autobus gemist.'" .Dat kan gebeuren, mijnheer." De chauffeur-eigenaar sprong op en trok haastig zijn overall uit. Binnen een minuut reed de sierlijke kleine wagen met een flinke gang in de richting van de stad. De zwerver, die nu geen zwerver meer was, moest inwendig lacher», toen hij zichzelf zo bekeek. Tjonge, wat kon het toch raar lopen in het leven. Enkele uren tevoren nog een landloper, aan een klooster bede lend om wat brood, en nu een mijn heer met veertig bankbiljetten van honderd gulden op zak! Een goed half uur later knarsten de remmen en stopte de wagen voor de ingang van het station. Hulpvaardig opende de chauffeur het portier en de ex*-zwerver stapte uit. Met een non chalant gebaar haalde Bert een biljet van honderd gulden uit zijn zak en zie achteloos: ,,Ik heb. tot mijn spijt, niet kleinder dan honderd gulden; hoeveel krijg je?" „Acht gulden, mijnheer;" antwoord de de chauffeur. „Ik zal eens zien, of ik het wisselen kan." Hij haalde een' portefeuille uit zijn zak en begon en kele bankbiljetten van tien gulden te tellen. „Houdt maar een gulden voor je zelf er af," zei de passagier gul. „Alstublieft, mijnheer.Ziet U eens, mijnheer negen biljetten van tien en één van een gulden. Zo is 't dan, geloof ik in orde? Best, dank je wel. Je wagen is puik. Goeden avond." En na deze woorden stapte hij het station binnen, na de ontvangen bil jetten achteloos in zijn zak gestopt te hebben. Ziezo, daar was hij zonder kleerscheuren af gekomen. Hij had nu tenminste wat klein geld. „Enkele derde Amsterdam," ver zocht hij kort gelijktijdig een briefje van tien op het plankje leggende. Hij kreeg zijn kaartje en opnieuw weer wat klein geld en na de con trole gepasseerd te zijn, ging hij door de koele tunnel naar het perron. Ziezo, tot nu toe was alles van een leien dakje gegaan. Maar hoe laat ging er nu een trein naar Amsterdam? Enfin, dat zou hij wel zien. Het geluk dat hem deze dag gunstig was geweest, bleef hij hem. Juist rol de er een sneltrein uit het Zuiden binnen, met bestemming Amsterdam. Achteraan in de trein onïbdekte hij een lege coupé en daar stapte hij in. Van een jongen, die met een bak langs kwam. kocht hij een pakje sigaretten en toen hij er een opgestoken had, zette de trein zich reeds weer in be- (wordt vervolgd.) Terstond gevraagd voor hele of halve dagen. Mevr VAN DEN BERG, Julianastraat 15

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 5