De avonturen van een Kabouterkoning IVOROL: De Tandpasta van standing NIEUWS uit ftK <ze waonp Speciale Aanbiedingen woongelegenheid i WIK Scheerapparaat 1 Predikbeurten JüvrC'^NDEN OMHOOG t tl 'JK S Ï(HÜ«k!nu liiklEN E NOti EINS ll(M S^nwit HIEB OE (SA*S JS ,'M PRO FE 5501! K«JK uit.' Officiële mededelingen! 1 ALGEMENE WONINGTELLING 1956. Zoals U reeds zult hebben verno men vindt op dit ogenblik in ons lnd een algemene woningtelling plaats. Ook in deze gemeente gaat daartoe een aantal tellers van huis tot huis De bedoeling is om, evenals in 1947, een zo juist en volledig mogelijk beeld te verkrijgen van de manier, waarop de Nederlandse bevolking is gehuisvest. U zult begrijpen, dat de cijfers van 1947 verouderd zijn. Daar om is het nodig nieuwe gegevens te verzamelen, met name ook over het aantal inwonende gezinnen, het aantal gezinnen, dat wel afzonderlijk woont, maar toch ook onvoldoende is gehuis- vest, enz. Deze te verzamelen gege vens zullen méde kunnen bijdragen om bij de bestrijding van de nog steeds nijpende woningnood en de verdere verbetering der volkshuisves ting de meest juiste weg te vinden. Daartoe zal ook Uw woning moeten worden geteld en ook van Uw woning aard, bouwwijze, indeling, aantal ver trekken, huurprijs, ouderdom enz. moeten worden opgenomen. Tevens zal ook voor Uw woning moeten wor den vastgesteld hoeveel personen daarin leven, alsmede de samenstel ling van het gezin. Dit alles niet uit speciale nieuwsgierigheid naar Uw woning en Uw gezin, doch om met de bij U te verzamelen gegevens, tezamen met die over alle andere woningen en alle andere gezinnen tot een cijfer matig totaalbeeld te kunnen komen voor de wijk, waarin U woont, voor de gehele gemeente en voor ons land als geheel. Het is geenszins de bedoe ling om na te gaan of in Uw woning soms iemand clandestien is gehuis vest dan wel of in Uw woning soms nog inwoning mogelijk is en er behoeft geen enkele vrees te bestaan, dat de te verzamelen gegevens zullen dienen voor vordering van woonruimte of an dere maatregelen ten aanzien van Uw woning of de daarin wonende perso nen. U kunt daarom gerust gevolg geven aan het dringend beroep, dat wij hier bij op Uw medewerking doen. Draag bij tot het welslagen van deze telling door de teller, die zich als zo danig kan legitimeren, welwillend te ontvangen en beantwoord de door hem gestelde vragen zo goed mogelijk. Ga hem even voor door Uw woning zodat hijzelf op snelle wijze kan vast stellen of vertrekken, keuken, w.c. enz. met de voor de telling gegeven richtlijnen in overeenstemming zijn. Hij zal ook naar de huur van Uw wo ning vragen; weet U het juiste be drag? Betaalt U zelf het waterver bruik of is het in de huur begrepen? Heeft U een huurkwitantie of zo bij de hand? Indien U in Uw eigen huis ORANJEVERENIGING 20 JAAR. Aan de vooravond van het Ko- ningefeest meende het bestuur van de Oranjevereniging het feit te moeten herdenken dat het 20 jaar geleden was dat de vereniging was opgericht, in de eerste jaren uitsluitend voor het dorp, in latere jaren dienende voor de ge hele gemeente. Voor deze gelegenheid had het bestuur een zeer uniek pro gramma opgezet, een programma met de tractor als hoofdpunt. De tractor is in het hedendaagse plattelandsle ven geen onbekend voorwerp meer, gezien het grote aantal, dat in de landbouw wordt gebruikt. Door het ongekend groot aantal (143) inschrij vingen van heinde en ver was het mogelijk een parade te vormen. Een parade van de meest uiteenlopende merken en modellen, waarvan ver schillende waren uitgerust met ploe gen, eggen, spruitinrichting en strooi er. Het was dan ook niet mogelijk de stoet aan de Noordkade op te stellen, zodat al heel spoedig ook de Oranje laan vol stond met deze „parade paarden". Onder de vrolijke tonen van de begeleidende muziekcorpsen, t.w. „Excelsior" uit Boskoop; „Con cordia" en „Voorwaarts" zette de stoet zich in beweging en koerste via Kerkweg-Sniepkwartier naar het ter rein van de heer M. P. van Tol aan het Noordeinde, waar een behendig heidswedstrijd zou gehouden worden. Vermeld dient dat als oudste tractor rijder de 68-jarige v. D. uit Maassluis meereed. Dat een en ander veel be kijks had is geen wonder. Wanneer ziet men zoveel landbouwmachines bijeen en dan op zulk een wijze? Ver schillende met versieringen en recla me ,een zelfs die narcissen uitstrooide. Bovendien was men in de lucht ook in actie, gezien de vliegtuigen welke boven onze woonplaats vlogen met reclame aan de staart. Aan het terrein gekomen namen tachtig tractoren deel aan de behen digheidswedstrijd, welke anderhalf uur in beslag nam. Twee aan twee kampten zij om de prijzen. Slechts vijf chauffeurs ontkwamen aan straf- punten, wat niet te verwonderen valt, gezien de stuurmanskunst die van de rijders werd gevraagd. De uitslag luidt: le pr. J. Heijboer uit Moerkapelle (f 50.2e pr. P. Visser te Zevenhuizen (f 30.3e pr. J. Kersbergen alhier f 204e pr. J. Hofman te Zevenhuizen (f 10.en 5e pr. P. Drost, (f 5. Ten besluite van deze avond werd de film vertoond „Op de plaats rust". JUBILARISSEN BIJ N.V. VERHEUL. 17 April IJ. stond voor de N.V. Ver heul in het teken van jubilea. In de eerste plaats werd in intieme kring het feit herdacht dat de heer R. K. van den Berg 25 jaar als presdient-com- missaris aan deze vennootschap ver woont en dus ge enhuur betaalt, ga dan van te voren even na wat op het laatste aanslagbiljet voor de persone le belasting als huurwaarde is ver meld. De teller zal U ook enkele bij zonderheden vragen over U en de an dere leden van Uw gezin. Weet U hun leeftijd? Weet U precies het be roep, dat zij uitoefenen? Valt het in komen van het gezinshoofd beneden of boven de algemene loongrens van de sociale verzekering, d.w.z. beneden of boven f 500,per maand of f 115,— per week? Ook laatstbedoelde vraag kunt U rustig beantwoorden. De teller staat onder een wettelijke geheimhoudings plicht en voorts is Uw antwoord weer alleen bestemd om tezamen met dat voor de andere getelde gezinnen een beeld te verkrijgen van de afzonder lijke sociale groepen van de bevolking en de wijze waarop deze zijn gehuis vest. De teller zal zo min mogelijk van Uw tijd in beslag nemen. Helpt U van Uw kant mee door hem op vlotte en snelle wijze de gevraagde inlichtingen naar waarheid te verschaffen. De Algemene Woningtelling 1956 zal dan zeker slagen, minder kosten met zich brengen en ook voor deze ge meente haar meeste nut afwerpen. Wij rekenen op Uw medewerking. Burgemeester en Wethouders. bonden was. Hem werd namens de di rectie een boekenkast aangeboden. Verder vierden de heren B. P. Verwey, J. J. Ravensthin en P. J. vani der Laarse, allen werkzaam aan fabriek B en J. W. Hakker werkzaam aan de elektr. afd. van fabriek A, him zilve ren jubileum. Zjj werden op hartelijke wijze door de directeur toegesproken, terwijl hun als aandenken een pols horloge benevens een envelop met in houd werd aangeboden. Bovendien ontvingen zij een bloemenmand en een taart. Voor al deze jubilarissen werd deze herdenking een onvergetelijke dag. f KOMT UIT DE LUCHT. Morgen Zaterdag zal de fa A. Brou wer alhier, op een zeer bijzondere wijze van zich doen spreken. Ter ge legenheid van het gereed komen van de nieuwe etalage aan het pand aan de Nesse, zal de heer Brouwer door middel van een vliegtuig een groot aantal waardebonnen uitstrooien, wel ke allen een nader aangegeven waar de vertegenwoordigen. Dit zal zowel boven Waddinxveen als Boskoop plaats hebben en wel van 2-3 uur nam. Het is zaak dat men probeert een of meerde re van deze bonnen te bemachtigen en de advertentie in dit nummer deelt U wel mee welke waarde zulk een bon vertegenwoordigt. Met een geringe moeite kan men Bij aankoop van 100 gram Thee naar keuze ontvangt U 100 gram echte Choco- laadjes voor 49 c Bij aankoop van 250 gram Koffie naar keuze ontvangt U 8 Spritsstukken v. 25 c Grote Pinda's, steeds vers 250 gram 49 c Prachtige Schouderham 150 gram 79 c Zandtaartjes van Ribbe nu 250 gram 95 c VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 - TELEFOON 305 deze middag van de prijzenregen pro fiteren, mits men op z'n qui vive is. EMMABLOEM- COLLECTE. De opbrengst van de gehouden Em- mabloemcollecte bedroeg f 309.— VEILIG VERKEER. Op dinsdag 8 mei a.s. zal vanwege Veilig Verkeer een filmavond gegeven worden in het Vereen, gebouw aan de Stationsstraat. Deze avond wordt aan geboden namens de Caltex Mij. Ge zien het succes van vorige bijeenkom sten kan op een intressante avond gerekend worden, een aanbeveling on zerzijds is waarschijnlijk dus overbo dig. ZONNEBRILLEN Wat een genot zult U hebben van Uw zonnebril als U er dezefde sterkte van glazen bij ons in laat zetten als U gewent bent te dragen. Geen voorbangers meer nodig. Moderne zonne brillen in alle prijzen voorradig. Opticiën SATON De zaak met de buitenklok KONINGINNEFEEST 1956. Het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging beijvert zich telken- jare op 30 april een programma te geven van een bijzondere inhoud, een programma van niet-alledaagse din gen. En het slaagt daar steeds in, zelfs zo dat men in omliggende gemeenten op zulk een feestdag zegt: „We gaan naar Waddinxveen, want daar hebben ze altijd iets bijzonders". Nu iets bij zonders was er ditmaal ook weer bij, wel een rolschaatsenshow en een in terland rol-hockeywedstrijd. De traditie getrouw werd het feest ingezet met de aubade van de school kinderen op het plein der Oranjelaan- school. Ruim 1200 schoolkinderen heb- nen deze morgen aan de vorstin hulde gebracht door hun zang onder leiding van de heer R. J. Zuidema, onder be geleiding van de beide plaatselijke mu ziekcorpsen. Burgemeester Warnaar, vergezeld van wethouders, gemeentesecretaris en raadsleden nam de aubade met een korte toespraak in ontvangst. Jammer 'dat het weer zo guur was, zodat me nig kind al bibberend stond te zingen. Na afloop hievan werden diverse kin derspelen gehouden, waarvan we de resp. prijswinnaars laten volgen: Meisjes klas I, blokjes rapen: 1 Ria van Velden; 2 Annie Tanus; 3 Ria de Lange; 4 Lies Modderkolk; Meisjes 2 klas vlaggetjes steken: 1 Dikkie Hoogendoorn; 2 Dolly van Gorkum; 3 Marjan van Beek; 4 Greet- je Vergauw; Meisjes 3e klas, was ophangen 1 Ineke Machielse; 2 Truus van Til burg; 3 Lola van Offeren; 4 Lenie van den Berg; Meisjes 4e klas, was ophangen: 1 Truus Hogervorst; 2 Hildelies Boon stoppel; 3 Ria Verhoef; 4 Marijke de Haan; Jongens le klas, balletje lopen: 1 Kees van der Spoel; 2 Henk Rupke; 3 J. Schoenmaker; 4 Nico Flier; Jongens 2e klas, vlaggetje steken: niet bekend. Jongens 3e klas, spijkers slaan: 1 Wim Slingerland; 2 Ton van Dijk huizen; 3 Riet van Soest; 4 Jan Bak ker; Jongens 4e klas; haklopen: 1 Koen Rijnsburger; 2 Wim Rip; 3 Jan van Erk; 4 Peter Boonstoppel: Jongens 5e klas: flessen vullen: 1 Gerrit Put; 2 Anton Bezoen; 3 Maar ten Tollenaar; 4 Arie Sliedrecht; Jongens 6e klas: kruiwagenrace; 1 Niek de Bruin; 2 Kees Tol; 3 Wim van Dijk; 4 Adriaan Littooij: Jongens 7e klas: hardlopen: 1 Tonny van der Vaart; 2 Klaas de Knikker; 3 Kees Schouten. Meisjes 5e klas; touwspringen: 1 Coco van 't Slot; 2 Ria de Bruin; 3 Elly van de Burg; 4 Leni La Grand; Meisjes 6e klas: zaklopen: 1 Ria Ketting; 2 Marie Piets; 3 Janny Rijnsburger; 4 Ria van Berkestein; Meisjes 7e klas: touwspringen: 1 Emmy de Hertog; 2 Annie Buikema; 3 Janneke Slingerland; 4 Cöbi Note- boom. Aan alle kinderen kon door de fi nanciële toelage van het gemeentebe stuur een snoeppakket uitgereikt wor den. Het middagprogramma werd even eens afgewerkt op het terrein van de heer van Tol, op welk terrein men voor de koude noorder wind een be schutting gemaakt had. Enkele dui zenden hadden zich opgemaakt dit programma te bezien. Allereerst de rolschaatsenwedstrijd voor de school jeugd. Hierbij werd de eerste prijs ge wonnen door J. Heemskerk en de 2e prijs door M. Heemskerk, het optre den van de rijwielaccrobaat Fred Johnson en het wonderpaard Trixi. Vervolgens trad de Haagse rolschaat- senclub „Hollandia" op voor het ge ven van een grootse rolschaatsen show. Ofschoon een uur over tijd, hebben de veertig „rollers" de aanwezigen weten te vermaken met hun behen digheid op de rolschaats. De regen was een belemmering voor de rolhockeywedstrijd, doordat het houten plankier te nat geworden was. Hierdoor kwam het spel niet tot z'n recht. De uitslag was dat het spel eindigde met 5-5. Een der laatste programmapunten bestond 'uithetopïreden van biet Rot terdamse matrozenorkest „De Vrij buiters" en het houden van een mas sa polonaise. Hierbij kwam het tot een conflict met het muziekauteursbureau Buma, waarbij dit bureau door mid del van een tweetal rechercheurs het maken van muziek verbood. Genoemd orkest kon dan ook zonder te zijn op getreden weer huiswaarts gaan. Het zelfde gold ook voor de massa polo naise welke het ook zonder muziek' moest doen. Twee factoren, het weer en het Bu- ma-conflict, hebben ditmaal het wel slagen van het Koninginnefeest belet. Wat het eerste betreft, hiertegenover staat ook het bestuur van de Oranje vereniging machteloos, wat Buma aangaat, schijnt het bestuur al te ge makkelijk over de bepalingen en waarschuwingen van dit bureau te zijn heengelopen in de mening dat het zo'n vaart niet zou lopen. Voor het overige alle lof aan het bestuur voor de organisatie van dit Koninginnefeest. Teleurgestelde jongelui zoeken ook genegen te kopen. Brieven onder nr 567-1 bur. v. d. bl. MEVR. v. d. TORREN-VEENDORP GERIDDERD. Ter gelegenheid van haar afscheid als presidente van de afd. Zuid-Hol land van de bond van plattelands vrouwen is Mevr. F. T. van der Tor ren-Veendorp hartelijk gehuldigd. Ve le organisaties hadden afgevaardigden gezonden, die hun toespraken verge zeld deden gaan van geschenken en bloemen. Het hoogtepunt was wel het moment, dat Mevr. H. J. Mansholt- Postel, als echtgenote van de Minis ter van Landbouw mededeling deed van het feit, dat Mevr. van der Tor ren door H.M. de Koningin was be noemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Mevr. van der Torren heeft daarna een hartelijk dankwoord gesproken. In verband met deze onderscheiding bracht het fanfarecorps „Concordia" maandagmorgen aan Meivr. van ider Torren een serenade. NIEUWE GARAGE BOONSTOPPEL. Waddinxveen maakt momenteel wel een tijd van vernieuwingen door. Reeds werden enkele middenstands zaken verbouwd en gemoderniseerd. En nu zal morgen Zaterdag de ope ning plaats hebben van de geheel nieuw gebouwde garage van de heer A. Boonstoppel Jr aan de overzijde van het huidige pand, aan de Oranje- Is Uw Nylon Lingerie geel geworden Neem U dan eens NYLON WIT 85 cent Wil U liever gekleurde Nylon Lingerie of blouses? jkVerf deze dan met NYLONVERF ^Diverse Pastel tinten 95 cent DROG. A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 laan. De heer Boonstoppel had in grote mate met ruimte gebrek te kam pen, waartegen in het tot heden gebruikte gebouw geen oplossing was te vinden, reden waarom gezocht werd naar een ruimere gelegenheid. Wonderwel is hij er in geslaagd op het terrein aan de overzijde, welk terrein met een brug moest verbon den worden aan de verkeersweg. Hier is een gebouw verrezen, dat naar we zullen vermoeden, alle moeilijk heden heeft opgelost. Een gebouw van grote afmetingen met een vloer oppervlakte van 750 m2, verdeeld in showroom., kantoren, smeerstation en werkplaatsen. Kortom een gebouw dat wat betreft ruimte, licht, accomo- datie en gerief aan de allerstrengste eisen kan voldoen. Bovendien is vóór het garage- bouw ruimschoots gelegenheid tot parkeren en tanken, zodat men niet meer als tot heden aan de openbare weg geholpen behoeft te worden. Als morgen de opening plaats heeft, twijfelen we er niet aan of de heer Boonstoppel zal van alle zijden be langstelling ontvangen en wij spreken de wens uit dat deze ondernemer ook in deze zaak ruimschoots de vruchten zal mogen plukken van deze vernieu wing. 1 Uil ons gekocht 0 [Braun of Remington] is gratis een heel jaar g „£11 Riks" verzekerd. SALON DOELEMAN OUDERAVOND SCHOOL ORANJELAAN. Onder grote belangstellin van de zijde der ouders is de ouderavond aan de Oxanjelaanschool gehouden op woensdagavond ji. Na opening door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer F. M. van Tol werden onder de prima leiding van de heer Visse verschillende zang nummers op orginele manier gébracht. De nummers fluiten door 2 jongens en de jodelzang door een meisje uit de 3e kina oogettcn ctn lemgdrvtrig ap-~ plaus. Na de vertoning van een schoolfilm sprak de heer A. van der Vusse te Rotterdam over; fjls Christelijk on derwijs na de lagere school noodzake lijk"? daarbij wijzend op de geweldi ge achterstand die er is op het ge bied van het christelijk Nijverheidson derwijs en alle verdere soorten van voortgezet onderwijs. Wel zijn er vele toezeggingen voor nieuwe scholen voor Chr. onderwijs voor de jeugd van 12-17 jaar. De heer van der Vusse, die dankbaar was, weer eens in Wad dinxveen te zijn en de oude vriend schapsbanden te kunnerf vernieuwen, bepleitte vooral voor de jeugd in de rijpere, de moeilijke, leeftijd het on derwijs op scholen waar met God en Zijn Woord rekening wordt gehou den. Na een korte bespreking van het onderwerp sprak het hoofd der school, de heer W. J. A. Ming een slotwoord met verschillende raadgevingen aan de ouders t.o.v. him schoolgaande kin deren. Met zang en dankgebed doorl de heer van der Vusse werd deze mooie ouderavond besloten. Vooraf was, door de goede zorgen van het personeel, gelegenheid om de prestaties van de leerlingen te be zichtigen, waarvan door vele ouders een dankbaar gebruik werd gemaakt. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds. A. van Eijk. HEMELVAARTSDAG V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. Th. G. Vollebrecht, Rotterdam. Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar. HEMELVAARTSDAG Geen dienst. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey HEMELVAARTSDAG V.m. 10 uur Ds. J. Snoey. N.H. Ver. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Dr W. S. van Leeuwen, Rotterdam. HEMELVAARTSDAG V.m. 9.30 uur Ds. F. D. Emous, Rotterdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Leesdienst. Woensdag 9 mei, nam. 2.30 uur Huwe lijksbevestiging Ds B. Toes, Kinderdijk HEMELVAARTSDAG Nam. 7 uur Ds. G. van de Breevaart. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. HEMELVAARTSDAG Geen dienst.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2