C.H.U: Lindt chocolade L. H. MARKUS De avonturen van een Kabouterkoning Speciale PeHendmaHino Ons Pluimveehoekje Burgerlijke stand V fc VERGADERING GEMEENTERAAD. De agenda voor de a.s. dinsdag avond te houden raadsvergadering luidt: Mededelingen, ingekomen stukken, benoeming van 3 raadsleden in de commissie van georganiseerd overleg, voorstellen tot verkoop van grond aan N.V. Kempkes en fa Radder, verzoek van mej. Witkop om ontslag als vak onderwijzeres in de nuttige hand werken, vaststelling huur bureau rijkspolitie, voorstel tot het verlenen van medewerking aan de uitbreiding van de N.H. school aan de Jan Dor- rekenskade en tot aanschaffing van leermiddelen van de R.K. school, voorstel tot het verlenen van schade vergoeding voor het leggen van een waterleidingbuis, voorstel tot het ver lenen van schadevergoeding aan de Racing Club Verheul, voorstel tot verkoop van grond aan de heer J. J- Gerts, begrotingswijzigingen, onthef fing van schoolgeld, verhoging van de post voor het onderhoud der tertiaire wegen, rondvraag. RAADSVOORSTELLEN In de vergadering van 29 februari j.l. werd o.m. besloten tot verkoop van grond in de Schielandstraat aan de N.V. Kempkes en de heer Hoogen- doorn. Nadien zijn er tussen genoemde kopers onderhandelingen gevoerd met het resultaat, dat de firma Hoogen- doorn de gekochte strook van 6 m. breedte weer heeft overgedaan aan de N.V. Kempkes. Laatstgenoemde vraagt nu het gedeelte op de strook aansluitende straat ook te mogen aan kopen, een oppervlakte van 6 x 12 m. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en stellen voor het bedoel de strookje te verkopen a f 8,per m2 en op gelijke voorwaarden, waar- op het andere gedeelte ook is ver kocht. In de vorige vergadering werd een voorstel tot verkoop van grond aan de fa. Radder aangehouden voor een na der onderzoek. Nadien hebben B. en W. met de heer Radder een bespreking gehad, waarbij hij zijn plannen heeft ont vouwd. Zijn bedoeling is om vanaf de Zuidelijke Dwarsweg een verhard voorterrein te maken van 15 m. Na deze 15 m. wordt een houtloods en zagerij gebouwd met het front naar de Zuidelijke Dwarsweg. De opslag van hout geschiedt achter de loods en zagerij en is dus vanaf de Zuidelijke Dwarsweg niet te zien. B. en W. hebben uit de bespreking de overtuiging gekregen, dat ter plaatse een bedrijf zal worden ge sticht, dat netjes gehouden zal wor den, weshalve zij tegen de verkoop thans geen bedenkingen meer heb ben. Zij stellen mitsdien voor aan de fa. Radder te verkopen 300 m2 voor de prijs van f 4,per m2. Voor het leggen van een waterlei dingbuis van de Noordeindseweg naar het nieuwe uitbreidingsplan in de Puttepolder moet een perceel weiland van de heer L. Olie diagonaalsgewij ze worden doorsneden. Met de heer Olie zijn onderhande lingen gevoerd om in het land de no dige graafwerken uit te voeren en de buis te leggen, te hebben en te on derhouden. Hij vraagt hiervoor een eenmalige vergoeding van f 1.750, B. en W. stellen de raad voor dit aanbod te accepteren. Door de toeneming van het aantal leerlingen aan de Ned. Herv. school aan de Jan Dorrekenskade-Oost is het bestaande gebouw te klein gewor den. Op grond van de Lager-onderwijs- wet 1920 verzoekt 'het schoolbestuur medewerking te verlenen tot uitbrei ding van de school met één leslokaal, het verhogen en betegelen van de speelplaats van dat gedeelte, wat tot dusver als speelweide was aangege ven, zomede het plaatsen van een hekwerk van1 harmonicagaas langs de sloot en het vergroten van de rijwiel bergplaats voor ongeveer 25 rijwielen. Aangezien de gevraagde voorzie ningen inderdaad nodig zijn, stellen B. en W. voor de gevraagde mede werking op grond van de Lager-on- derwijswet 1920 te verlenen. Na de laatst gehouden raadsverga dering hebben B. en W. een onder houd gehad met enkele bestuursleden van de Racingclub Verheul (R.C.V.). Het vermoeden in de raadsvergade ring uitgesproken, dat de afmeting van het terrein niet voldoende zou zijn, is in deze bijeenkomst bevestigd. B. en W. verklaren echter uitdrukke lijk, dat R.C.V. nooit eerder heeft la ten weten, dat het terrein te klein was, zodat dit ook nimmer een punt van bespreking heeft kunnen uitma ken. In haar schrijven van 6 februari '56 deelde R.C.V. mede: bij deze begro ting is er van uitgegaan, dat de K.N. V.B. akkoord gaat met de afmeting van het voetbalveld, zoals die na een schikking met Be Fair zal kunnen worden bereikt, nl. 63 x 97 m. Pas bij deze bespreking vernamen B. en W., dat dit niet het geval is. Daar er zeer veel haast bij het geval is, hebben B. en W. zonder de beslis sing van de raad af te wachten, op dracht gegeven de sloot te dempen, zodat een terrein kan worden verkre gen, dat aan alle eisen voldoet. Dit vordert een uitgaaf van f 2.200, De op 6 februari j.l. ingediende be groting luidde: terrein, egaliseren, fraisen, opnieuw inzaaien, rollen en maaien: f 850, nieuwe afrastering met draad en palen f 400,— kleedgelegenheid verplaatsen f 250. schilderwerk aan kleedlokaal en afrastering f 100,— DEZE KABOUTERS Z.UN VEEL OElD WAARD? WE NEMEN XE MEE NAAR OP HETZELFDE MOMENT R'JDT ER EEN RIDDER DOOR HET DOS ■JACK li X'HV NAAM EN IS> EEN llü. GOEDE KENNIS VAN PROFESSOR LEONARD! IK ZAL M'JN OUDE VRIEND LEONAROI MAAR EENS OPZOEKEN aansluiting elektrisch licht en waterleiding f 175, kosten aan doelpalen door verplaatsing f 50, onvoorziene kosten f 150, Totaal f 1.975,— B. en W. zijn er destijds van uit gegaan en nemen dit standpunt nog in, dat de f 850,voor egaliseren enz. ook zouden paoeten worden uitgege ven als R.C.V. op haar oude terrein was blijven spelen en dat ook de f 175,voor licht en water geen ver plaatsingskosten zijn. Dan blijven er f 950,werkelijke kosten over en B. en W. meenden, dat deze voldoende werden gecompenseerd, door het be wuste terrein voor tenminste drie ja ren voor de prijs van f 100,— per jaar te verhuren. De punten werden in een nader on derhoud van 8 mei j.l. besproken. R. C.V. stelt, dat de kosten om het ou de terrein in orde te brengen slechts f 400,zouden hebben bedragen, zo dat f 450,— als verplaatsingskosten moeten worden beschouwd. Ook wil R.C.V. de f 175,— van aansluiting water en licht bij de verhuiskosten rekenen. R.C.V. komt dan tot een to taal bedrag van f 1.575,brengt hierop in mindering f 900,voor de goedkope huur gedurende drie jaren en komt alzo tot een restant van f 675,—. Verder deelt R.C.V. mede, dat zij als uiterste maximum f 1.300,heeft kunnen lenen maar de vorengenoem de f 675,— niet kan financiëren, zo dat zij dit bedrag gaame als subsidie ontvangt. Ofschoon B. en W. niet akkoord gaan met de bewering van R.C.V., dat voor het in orde maken van het oude terrein f 400,voldoende zou zijn en feitelijk van mening blijven, dat er voor een verder subsidie geen gronden bestaan willen zij zoveel mo gelijk aan de verlangens van de ver eniging tegemoet komen. Het is echter volkomen juist, om de f 175,voor aansluiting van wa ter en licht tot de verhuiskosten te rekenen. B. en W. stellen daarom voor deze in mindering te brengen op het bo vengenoemde bedrag van f 675,en aan R.C.V. voor kosten in verband met gedwongen verplaatsing een een malig subsidie te verlenen van f 500,—. Enkele jaren geleden verhuurden B. en W. aan de heer J. J. Gerts een perceel grond in het 'herbouwplan, in de nabijheid van de r.k. school, ter grootte van 500 m2., waarbij hem toestemming werd verleend daarop een houten woning te bouwen. De heer Gerts heeft deze grond te koop gevraagd, welke B. en W. hem hebben aangeboden voor f 8, per m2. Nu de gegadigde heeft bericht hier mede .akkoord te gaan, stellen B. en W. voor aan de heer Gerts te verko pen een perceel grond ter grootte van 500 m2 uit sectie F no. 1007 voor de prijs van f 8,per m2. In de vergadering van 23 september 1954 ging de raad akkoord met het voorstel tot verhuur van het pand Kerkweg 228 aan het rijk om dit ge bouw te gebruiken als politiebureau. De huurberekening was als volgt zich andermaal tot de rijksgebouwen dienst hebben gewend met 'het ver zoek de cijfers te herzien. Het resul taat hiervan is, dat het rijk thans wenst te vergoeden: huurwaarde van de woning f 816,— 5«/o f 856,80 8°/o van de bouwkosten der cellen ad f 13.250,— f 1.060,— Totaal f 2.546,80 Deze huurbetaling gaat in met de dag der ingebruikneming, zijnde 12 oktober 1955. Met ingang van heden heb ben wij in Waddinxveen de verkoop gekregen van de bekende in Luxe dozen, Tabiets, en Repen. iets bijzonders, komt dit eens zien, een pracht sortering Kerkweg 177, telef. 369 velen maakten van de gelegenheid gebruik de familie na afloop van de begrafenis in het Geref. Verenigings gebouw aan de Stationsstraat te con doleren. W. VAN DER LAAK t- Zaterdag is op het terrein van de gasfabriek, nabij een der gashouders, plotseling overleden de heer W. van der Laan, opzichter bij het gasbedrijf. Vermoedelijk werd hij door een hart verlamming getroffen. Hij had de leeftijd bereikt van 59 jaren was ruim 38 jaar aan het gasbedrijf verbonden, waarvan de laatste jaren als opzich ter. De teraardebestelling heeft woens dagmiddag op de algemene begraaf plaats plaats gehad, waarvoor van de zijde van het gemeentepersoneel grote belangstelling bestond. Namens het gemeentebestuur heeft de heer H. Schutte, directeur der ge meentebedrijven een afscheidswoord gesproken, waarna een broer van de overledene voor de betoonde belang stelling heeft dank gezegd. OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden collecte van de E.H.B.O. heeft opgebracht f 352,23. ZESTIGJARIG HUWELIJK. BEGRAFENIS D. VERIIEUL. Onder een ongekend grote belang stelling is maandagmiddag het stoffe lijk overschot van de heer D. Ver heul teraarde besteld. De belangstel ling was dusdanig dat de politie spe ciale verkeersmaatregelen moest ne men teneinde dè massa auto's van de belangstellenden te kunnen parkeren. Op de begraafplaats werd allereerst het woord gevoerd door burgemeester Wamaar, welke de heer Verheul te kende als iemand die door harde ar- beid Waddinxveen hielp groot maken. Verder sprak hij als vriend enkele troostvolle woorden tot de familie. De heer R. K. van den Berg sprak als president-commissaris der N.V. Ver heul, terwijl de heer J. Terlouw na mens de fabriekskern sprak. Ds J. van Vliet memoreerde in en kele woorden het heengaan van de overledene en bad het Onze Vader. De heer J. Verheul sprak woorden van dank voor de ontvangen belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden. De heer N. de Haan legde namens het gehele fabriekspersoneel een krans op het graf. Op de begraafplaats merkten wij o.a. op vertegenwoordigers van de Rijks Automobielcentrale, de Ned. Spoorwegen, de K.L.M., en van vele andere overheidsbedrijven en particu liere vervoersondernemingen, alsme de van leveranciers van de n.v. Zeer Een belangstellend! lezer van deze rubriek doet mij een vraag, welke ik hiermede beantwoord, anderen kun nen er ook profijt van hebben. I De heer K. J., voor uw 12 leghorns is de ultloopruimte voldoende dodh ik raad u niet aan er het volgend jaar (meer te houden. Die schuur is voor uw doel wel ge schikt dunkt me, als er tenminste ge noeg licht in valt. De hele vloer moet verlicht worden daarom is het ge-1 wenst de ramen tot laag aan de bo dem te laten reiken tot b.v. 30 cm bo ven de grond. Verder moeten de ra men ook zo hoog komen, dat de vloer tot achter toe verlicht wordt. De ste nen vloer kunt u wel laten liggen als u er maar een flinke laag turfstrooi- sel op brengt en hierboven weer een dikke laag stroohaksel, dat doet die vloer helemaal geen schade, integen deel. U zorgt verder voor de nodige ventilatie niet waar? Vochtige lucht in het nachtverblijf is hoogst ongewenst voor onze kippen. Let vooral goed op dat een paar maal per dag fris drinkwater wordt toege diend en vergeet ook het groenvoer niet. Mevrouw v. d. W. uw vraag heb ik reeds eerder beantwoord, maar het is u zeker ontgaan. U vraagt, hoe men gekomen is aan de benaming leghorn. Velen denken, dat deze verband houdt met de grote eierproductie van dit ras. Dit is onjuist. De leghorns zijn van oorsprong I- taliaanse hoenders. Vroeger werden ze weieens Italiaanders genoemd. In Italië ligt een stad Livorno genaamd, die in het Engels „Leghorn" heet. De naam leghorns duidt dus op de af komst en heeft niets uit te staan met de goede eigenschap „leggen". In 1880 kwamen ze in ons land. Over het al gemeen zijn het goede legsters en fa briceren een goed ei, gemiddeld 16 a 17 in een kilo. In het begin hadden ze hoge poten en grote kopversierselen Het nut of Amerikaanse type heeft steeds meer terrein gewonnen, de bouw is slank, korte poten en zwaar bevederde staart. Als eierlegster staan ze mede bovenaan en beginnen reeds op jeudige leeftijd te leggen n.l. als ze 5 of 6 maanden oud zijn.. Ze zijn zeer beweeglijk en daarom past dit soort niet in een kleine ruimte, een flinke oppervlakte is zeer gewenst. En nu nog een raadgeving: Kalkpo- ten komen veel bij overjarige dieren voor. Onder de schubben vreet zich een sohurftmijt in, die daar bloed uit zuigt en een hinderlijke jeuk veroor zaakt. Kippen met kalkpoten kunnen onmogelijk geregeld blijven leggen. Helpt het dier van die kwelling af en neem een flinke emmer water (10 li ter) en giet daarin een kwart liter creoline, flink roeren en houd de aan getaste poten er tien tellen in, zo no dig, herhale men dit na een week nog eens. Ook kan men de poten insmeren met hertshoornolie, een afdoend mid del. Helpt de dieren als ze sukk'len Spoedig van hun kwaaltje af. Dank je, kunnen ze niet zeggen, Voor 't middel, dat U gaf. Kippenvriend. huidige huurwaarde der woning f 510, 6% van de verbouwingskos- ten ad f 15.500,— f 930,— 80/o van de bouwkosten der cellen c.a. f 880,— f 2.320,— De rijksgebouwendienst heeft be zwaar gemaakt tegen het bedrag van f 930,omdat dit was gebaseerd op een verbouwingskosten van f 15.500, terwijl er naar de mening van het rijk zeker f 5.000,achterstallig on derhoud was. Daarom werd de huur voor dit onderdeel verlaagd tot 6°/o van f 10.500,— of f 630,—. B. en W. hebben toen bezwaar ge maakt tegen het lage huurbedrag van f 510,en deze kwestie in overeen stemming met de rijksgebouwendienst voorgelegd aan de huuradviescom missie, die het huurbedrag vaststelde op f 816,De opstelling werd toen f 816,— f 630,— f 880,— f 2.326,—. Deze cijfers waren gebaseerd op de ramingen, die vóór de verbouwing waren gemaakt. De bouwkosten van de cellen waren begroot op f 11.000, maar bij de aanbesteding bleek het laagste cijfer f 13.250,te zijn. In middels had ook nog een huurverho ging plaats van 5%, zodat B. en W. WAT ZEGT ONS DE Luistert naar Uw RADIO op ZATERDAG 2 JUNI n.m. 6.20 uur over Hilversum 2 Dan stemt U straks op lijst 4 Onze plaatsgenoten, het echtpaar H. Metselaar—H. Dammes, herdach ten 27 mei, dat zij 60 jaren in het huwelijk verbonden waren. De brui degom telt 84 en de bruid 81 jaren. De heer Metselaar was voorheen bekend schapenscheerder en in latere jaren landarbeider, terwijl de bruid 25 ja ren de openbare school aan het dorp heeft schoongehouden. Vijf kinderen zijn hun overgeble ven met in totaal 20 klein- en 4 ach terkleinkinderen. Vanaf deze plaats onze gelukwen sen aan dit bruidspaar. ELEKTRIFICATIE SPOORLIJN. Heden (Vrijdag)middag wordt een officiële treinreis gemaakt ter gele- Laat Uw ledige Eau de Colognefles eens bij ons vnllen met heerlijke znivere ean de cologne 20 cent per 10 gram Boldoot 25 cent per 10 gram Losse Lotion (Trés Chic) 35 cent per 10 gram DROG. A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 genheid van de ingebruikneming van de geelektrificeerde spoorlijn Gouda Alphen aan den Rijn. De trein komt om 14.59 uur alhier aan en vertrekt naar Boskoop om 15.09 uur. Naar wij vernemen zal de muziek vereniging „Concordia" aan deze of ficiële opening haar medewerking verlenen. Aangifen van 24 t.m. 30 mei 1956. Geboren: Marry, d. v. A. Harden- dood en P. Ewijk, Jan Dorrekenska de-Oost 73; Jacobus, z. v. J. Molenaar en H. R. Koren, Kromme Esse 7; Joost Cornells, z. v. J. C. Kortlever en J. J. Schwiebbe, Noordeinde 65; Jan, v. v. A. Hofman en R. Markus, Noordeinde 10; Saskia Marijke Tjitske, d. v. J. Mooij en T. G. Hes, Eikenlaan 2; Theodorus Jozephus, z. v. Th. J. Jan maat en M. Th. Verweij, 'Wilhelmina- kade 31; Ondertrouwd: P. Koomen en G. Hof man; Gehuwd: W. Hoogendoorn en A. An ker; Overleden: van der Heiden, Arnol- dus, oud 75 jaren; van der Laak, Wessel, oud 59 jaren; van Pelt, Maria Helena, oud 73 jaren, wed. van L. van der Linden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: bril; blauw windjack; ny lonkous; rode zwembroek blauwe handdoek. Verloren: bruine schoen; rode zwem broek blauwe handdoek; rode por- temonnaie met inh.; broche; markt- jas; wieldop van Volkswagen; ketting; bril; zwarte gymn. schoen; blauwe vulpen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2