LIJST 2 W. DREES PARTIJ VAN cc ARBEID De avonturen van een Kabouterkoning IVOROL: UeTancip4i<»Sa N?l@ De Gemeenteraadsvergadering NIEUWS uit ancze u/aanyilaats 2kime$} rhe,huid? Burgerlijke stand Ons Pluimveehoekje Na beëindiging dezer toespraken, zelfs tijdens deze, bracht Concordia een muzikale hulde. In Boskoop was het evengelijk. Ook hier muziek, veel belangstelling en welkom van burgemeester Verkerk. Spr. releveerde dat Boskoop tachtig jaar heeft gestreden voor een Spoor weg en niet van plan was zich uit het spoorboekje te laten wegdrukken. Te Alphen aan den Rijn had men zich op het station niet druk gemaakt, wel werd het gezelschap per Citosa naar Avifauna gebracht, waar de bur gemeester van Alphen alle verwel komde. Hij verrastte de heer Hollan der met de mededeling, dat deze ge meente hem tot ere-burgep had be noemd en overhandigde hem de oor konde en erepenning hieraan verbon den. In Avifauna bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen, waarbij de Spoorwegen, de gemeenten Goucte en Alphen een thee aanboden. Boven dien presenteerde Gouda aan alle aan wezigen een Gouds cigaretten pijpje, Boskoop een takje rozen, Waddinx- veen een doosje Dobbelmann-produc- ten en Alphen een doos Baronie bonbons. Zo heeft dan ook de Blauwe Engel weer afgedaan, na enkele jaren het reizend publiek te hebben gediend, op een wijze boven alle lof verheven. Dit komfortabele treintje had ieders waardering, maar moet nu wijken voor een elektrische trein. Laten we hopen dat deze verande ring in traktie een belofte inhouden zal voor de toekomst, ten voordele van onze en andere gemeenten. Maar dan KIOPPE DAAR KIOPT VENT PAAR moet de wens van burgemeester War- naar, een betere dienstregeling, in ver vulling gaan anders krijgt de Sniper nog gelijk als hij vorige week de ver zuchting slaakte „N.S., nog sn. In elk geval met de trein is het nu dik in orde en de rest wordt mogelijk in Utrecht nog wel eens uitgedokterd. Altijd schone tanden. Altijd frisse mond R.V.C. krijgt subsidie Ned. Herv. schooi wordt uitgebreid. Dinsdagavond kwam de gemeente raad in openDare zitting by een onder voorzitterscüap van burgemeester A. War naar Jz. Het enige punt van de agenca, waarover uitvoerig gediscus sieerd werd, was de aanvrage van de voetbalvereniging „Verneui." om sctia- dcvorgoeuing m verband met de ge dwongen verplaatsing van haar ter rein. Dit punt was ook reeds in de vorige vergadering aan de orde ge weest, doen toen wera daarover geen beslissing genomen, inans werd het voorstel van burgemeester en wethou ders om 500 schadevergoeding te verlenen, aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat de raadsbesluiten tot het aanleggen van het eerste stratenplan in het nieuwe uitbreidingsplan Puttepolder en tot de bouw van een riooiwaterzuiveringsin- rienting thans door Gedeputeerde Sta ten goedgelteura zijn. De aanbesteding voor het stratenplan heeit inmiddels reeds plaats gehad en de rijhsgoed- keuring voor dit werk wordt dezer dagen verwacht, zodat met het open leggen van dit uitbreidingsplan een aanvang gemaakt kan worden. Met ue voorstellen van B en W tot verkoop van grond aan de fa Kemp- kes en aan de fa Radder kon de raad zich zonder discussie of stemming ver ging niet prettig. Verder vond hij de door de gemeente gevraagde huur van 100 geen tegemoetkoming, omdat eenzelfde bedrag ook van een andere sportvereniging gevraagd wordt. Spr. stelqe de gelijkenis van de barmharti ge Samaritaan aan B en W ten voor beeld. De heer Kooijman daarentegen vond het verlenen van een subsidie een zaak van rechtvaardigheid. Het stand punt van B en W werd verdedigd, zowel door de voorzitter als door wet houder Oucijk. Spr. wezen er op, dat de gemeente 2200. kosten maakte, zonder eerst een raadsvergadering af te wachten. Het dempen van de sloot zou in de toekomst ook wel nodig ge weest zijn, maar dan zou dit, omdat dan gf-ond vrij komt door het graven van een vijver, veel minder gekost hebben. Het verhuren van een sport veld voor 100 is een tegemoetko ming, zowel aan „Verheul" als aan „Be Fair" welke vereniging reeds en kele jaren een sportveld voor dit be drag van de gemeente in huur heeft. De voorzitter vond het dan ook on billijk, dat hier B en W verweten wordt, dat zij tegenover Verheul een niet prettige houding aangenomen "zouden hebben. Verder wees de voor zitter er nog op, dat het oude veld met dezelfde kosten door de voetbal vereniging nooit zo gemaakt had kun nen worden als thans het nieuwe veld wordt. Na re- en dupliek werd het voorstel van B en W met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemóen de heren Kooijman en Noorlander. Met het voorstel van B en W om de raming voor het onderhoud van de tertiaire wegen voor 1956 van 7500. te brengen op 17.500. ging de raad akkoord. Na de openbare vergadering bleef de raad nog enige tijd in besloten zit ting bijeen. geleden in dienst trad bij de N,V. Meubelfabriek vJi. van Schaik Berghuis. De burgemeester, bij de herdenking tegenwoordig, prees zijn trouwe dienst sinds al die jaren en deelde mede dat de jubilaris coor de "Koningin was begiftigd met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer M. Berghuis sprak de jubi laris toe op hartelijke wijze en over handigde hem een gouden polshorloge en een couvert met inhoud. De heer C. Boersma, bedrijfsleider, sprekende namens het kantoorpersoneel schonk hem een portefeuille en portemon- naie. Van de fabriekscollega's sprak de heer W. Boer, die de jubilaris een schilderij aanbood. Mevrouw Baan ontving een bloemenhulde. Na deze huldiging bleven allen nog enige tijd in feestelijke stemming bij een. OPENLUCHT UITVOERING. Zaterdag 9 Juni is T.O.O.S. voorne mens een openlucht-uitvoering te ge ven op het plein achter de Ulo-school, waaraan verbonden van 6.15-7 uur 'n optocht door een deel onzer gemeente. Men leze voor verdere bijzonderheden de advertentie in dit nummer. Als ditmaal het weer maar wil mee werken. By het voorstel van B en W om me- deweking te verlenen aan de Ned. Herv. scnooivereniging tot de uitbrei ding van de Eben-Haezerschool aan de Jan Dorrekenskade opperde de heer Venema de gedachte om meteen twee lokalen aan deze school bij te bouwen als verwacht mag worden, dat de uit breiding van het aantal leerlingen zich in ae toeKomst zal biijven voorzetten, bpr. ging uit van de gedachte aat het by bouwen van twee ioxaien in éen keer voorueliger zal zyn dan het twee keren by bouwen van één lokaal. Wet houder Buitelaar verwachtte in de toe komst inderdaad een verdere groei van het aantel leerlingen. De voorzit ter aebtte een school van zeven loka len met zo gewenst. Het zesde lokaal maakt de scnool compleet. In de toe komst is wellicht een uerde Hervorm de school nodig. Spr. achtte het beter de verdere uitbreking over enkele jaren nog eens te bezien. Dan kan ook beoordeeld worden hoe het v.g.l.o.-on- derwijs zich ontwikkeld heeft. Wet houder Oudyk wees er nog op, dat in het geramde bedrag van 62.000 niet alleen de bouw van een lokaal doch ook o.m. de verplaatsing van de speelplaats begrepen is. De gevraagde medewerking werd zonder hoofdelijke stemming verleend. Hoewel verschillende raadsleden een vergoeding van 1750 voor het leggen hebben en onderhouden van een wa terleidingbuis door het land van c|é heer Olie wel wat hoog vonden, werd het hiervoor gevraagde krediet zonder hoofdelijke stemming beschikbaar ge steld. Hierna kwam het verzoek van de V.v. „Verheul" om schadeloosstelling in verband met de verplaatsing van het voetbalveld van de Puttepolder waar de gemeente het nieuwe uitbrei dingsplan gaat uitvoeren, naar de Sniepweg aan de orde. De vorige raadsvergadering werd de behandeling van dit verzoek aangehouden. B en W zouden dan met het bestuur van de vereniging overleg kunnen plegen. Dit overleg vond inmiddels plaats en het aanvankelijk afwijzende voorstel van B en W was thans gewijzigd in een voorstel om de vereniging 500 scha devergoeding toe te kennen. Eerst bij het contact met het bestuur bleek het door de gemeente aangeboden veld aan de Sniepweg niet aan de door de KNVB gestelde afmetingen te voldoen. B en W hieven dit bezwaar inmiddels op door een sloot te laten dempen, waarvan de kosten 2200. waren. De heer Venema vond de houdling van B en W tegenover de voetbalvereni- STR AATPRED1KIN G. Men verzoekt ons mede te delen, dat zaterdag as. om half acht, nabij de muziektent in het Sniepkwartier een straatprediking zal gehouden wor den, uitgaande van de Geref. Evan gelisatie onder het motto: „Geeft acht". AANRIJDING. Zaterdag had nabij de rijksbrug over de Gouwe een aanrijding plaats tussen een truck met oplegger en een personenauto. De oorzaak was dat de personenauto plotseling stopte en de truck er boven op reed. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, wel was de materiële schade zeer groot. 't HAD ERGER GEKUND. Maandagavond beleefde een nacht waker, belast met de controle op ole verkeerslichten, bij de wegomlegging aan de rijksweg onder onze gemeente, een zeer bijzonder avontuur, welke nog zeer goed afgelopen is. Terwijl hij in een hokje, bezijden van de weg, voor de regen schuilde, geraakte een bestelauto, tengevolge van defecte remmen, van de weg af en reed regel recht op het hokje in, met gevolg dat het hokje volkomen vernield werd. De nachtwaker echter bleef ongedeerd, maar hevig geschrokken op zijn stoel zitten, maar nu in de regen. De autobestuurder liep verwondin gen op, en een mede-inzittende kreeg een shock. CONCERT. In het kader van het Holland-festi val 1956 zal op vrijdag 22 juni a.s. in de St. Janskerk een concert gegeven worden door ie Nederlandse Bachver- eniging en het omroep-kamerorkest. Bij dit concert treedt o.m. Herman Krebbers op als viool-solist. Dit belooft een avond van muzikaal kunstgenot te worden. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wy naar de advertentie in dit nummer. VERNIEUWDE ZAAK. Zaterdagmiddag om 2 uur hoopt de heer H. van Mourik zijn geheel gemo derniseerde zaak aan de Dorpstraat te heroppen. Bij de vele winkels, die in de afgelopen jaren een ander aanzien hebben gekregen, heeft zich er weer een bijgevoegd. Wij wensen de heer van Mourik succes in zijn nieuwe omgeving, waar bij wij ook mogen verwijzen naar de advertentie in dit blad. GESLAAGD. Mej. C. C. Blonk, kleuteronderwij zeres aan c.<e openbare school A slaag de dinsdag jl. te Utrecht voor de hoofdakte kleuteronderwijzeres. BURO'S VAN RET GROENE KRUIS. In verband met vacanties zal het zuigelingenburo van het Groene Kruis niet gehouden worden op 12 en 19 juni a.s. Het kleuterburo zal op 8 en 15 juni a.s. gesloten zijn. SPAARCIJFERS. Bij de spaarbank van de Coöpera tieve Boerenleenbank werd gedurende de maan mei ingelegd 190.153,11 en opgenomen 214.233,36. Het laatste uitgegeven boekje is no. 7771. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand mei ingelegd 24883,65 en terugbetaald f 19425,95. tSabyderm-zeep GESLAAGD. De heer T. van Berkel, adjunct commies ter gemeente-secretarie, al hier, is te den Haag geslaagd voor het examen gemeente-administratie I, afgenomen ddor de Ned. Vereniging voor Gemeentebelangen. GOUDEN JUBILEUM. De heer W. Baan, alhier, mocht jl. zaterdag herdenken dat hij 50 jaar BENOEMD. Tot onderwijzeressen aan de Chr. Uloschool, afd. lager onderwijs zijn benoemd de dames M. R. de Gruijl te Gouda en D. de Ruiter te Rijswijk. Tabletten tegen WAGENZIEKTE SUPRA VITAGIST 1 50 p. 10 st. VITAGIST 1.00 p. 10 st SOPRIMAL oranje 0.65 p. 4 st SUPRA VITAGIST oranje 0.55 p. 3 st DROG. A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 INGELANDEN VERGADERING ZUIDPLASPOLDER. De ingelanden vergadering van de Zuic. piaspolder werd jl. donderdag te Gouda gehouden. De rekening over 1955 werd vastge steld met een batig saldo van 22.065,79. De door het bestuur opgemaakte begroting voor 1956 werd eveneens goedgekeurd, in ontvangst en uitgaaf op een totaalbedrag van f 225.870,33. De pmslag per ha. zal bedragen 32.-. Aan de gemeente Waddinxveen werd een strookje sloot verkocht aan c,'e Onderweg voor 1,Verder werd besloten tot vernieuwing van de stroomleveringsovereenkomst met de gemeente Gouda ten behoeve van de gemalen onder Nieuwerkerk aan den IJssel. By de aan de ingelanden vergade ring voorafgaande stemming werden de aftredende dijkgraaf, de heer A. Kroes en de aftredende heemraad, de heer K. Oudijk met bijna algemene stemmen als zodanig herkozen. WENKEN VOOR DE A.S. VERKIEZING. De lystnummers van cje verkiezin gen van a.s. woensdag luiden als volgt: 1 Kath. Volkspartij; 2 Partij van de Arbeid; 3 Anti-Revolutionaire Partij; 4 Christelijk-Historische Unie; 5 Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie; 6 Communistische Partij Ne- Aangiften van 31 mei tm. 6 juni '56 Geboren: Cornelia, d. v. H. de Jong en C. van Herk, Kanaaldijk 6; Cornelis Adriaan, z. v. D. Tiele en E. J. de Jong, Noordkade 12; Bastiana Maria, u. v. J. P. G. van Dijk en J. van der Ben, Eikenlaan 82; Pieter Jan Johan, z. v. A. Bakker en A. Karens, Zuidkade 46; Arie Jan Cornelis, z. v. P. Versloot en J. D. Paul, Kerkweg 176a; Arie Nicolaas, z. v. A. Littooij en A. Faber, Zuidkade 74; Ondertrouwd: C. C. van der Bijl en G. Vermeulen; H. J. van Marie en E. van Willigen; Gehuwd: C. A. Zijderhand en S. van der Starre; Th. G. A. Streng en M. A. Hofman; Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 band van vrachtauto; 1 rode autoped; 1 rode portemonnaie m. inh.; 1 witte kinderschoen; 1 tasje. Verloren: 1 kist met gereedschap; 1 trouwring; 1 gymnastiekbroekje; 1 bos sleutels; 1 kinderschoentje; 1 ceintuur, 1 rode glacé handschoen; 1 rode auto ped; 1 zwart vulpotlood. derland; 7 Staatkundig Gereformeerde Partij; 8 Gereformeerd Politiek Ver bond; 9 Nationale Unie; 10 Ned. Op positie Unie. De stemburo's zijn dit jaar voor het eerst twee uren langer geopend en wel van acht uur voormiddag tot zeven uur namiddag. Om kiezer te zijn moet men de leeftijd van 23 jaren hebben bereikt. De oproepingskaarten zijn inmiddels verzonden. Wie geen kaart heeft ont vangen doet goed vóór a.s. woensdag ter secretarie inlichtingen te vragen. Ook verdient het aanbeveling zo spoedig mogelijk bericht te zenden, in dien u door ziekte of andere oorzaken verhinderd is aan de stemming deel te nemen. De bedoeling is, dat iedere kiezer het hokje vóór c'e candidaat van zijn keuze rood maakt. Heeft men zich vergist, dan kan men éénmaal aan de voorzitter van het stemburo een nieuw biljet vragen. Strepen, krassen e.d. maken het biljet ongeldig. Het verlenen van hulp aan kiezers is slechts in enkele gevallen toege staan. Daartoe vrage men verlof aan de voorzitter van het buro. Nee mynheer v. d. W., u moet de graszode waarop u de broedse hen wilt zetten om eieren te laten broe den niet met het gras naar boven maar omgekeerd leggen. U neemt een graszode van onge veer 40 x 40 cm., draait die om en in het midden daarvan maakt u een kuil tje als een diep etensbord zodat de eieren niet weg kunnen rollen. Nu kykt u goed of er geen steentjes of harde voorwerpen in zitten, legt in het kuiltje wat kort stro en een beet je hooi en daarop legt u de eieren. Onder een flinke hen, een Red, Wyandotte of Barnevelder kimt u 13 eieren leggen. Dit doet men als re gel. U bent toch niet bijgelovig? Ik noem het geen ongeluksgetal want honderden hennen liet ik reeds een nest met 13 eieren uitbroeden met een zeer gunstig resultaat. Gedurende het broeden voer ik uit sluitend mais, die verwarmt goed. Vooral geen groen of meel geven. Volgt u mijn raad maar eens op, on getwijfeld zult u er succes mee heb ben. Mevrouw de B. Kinderlijk heb ik er mij over verheugd, dat mijn advies raak is geweest en alles goed is ge komen. Nu opgepast want bij verwaar lozing kan het euvel zich herhalen. Goed succes verder met uw dieren. Doe de jonge hennetjes niet bij ou dere dieren, ze worden verjaagd en krijgen niet voldoende voedsel. Het ongedierte begint met zonnige dagen weer danig te spoken. Let er vooral op en gebruik regelmatig de creoline-spuit. Bestrijk de zitstokken regelmatig met een oplossing van creo- line en water. Het tuig heeft er een hekel aan en het komt uw dieren en uzelf ten goede. Jonge kippen leggen haar eieren dikwijls op alle mogelijke plaatsen en niet in de legnesten. Men lette er op. dat de legnesten op een goede plaats staan nl. in het half duister. Ook moeten er voldoende nesten zijn. Soms wordt een hen, die leggen moet, door de anderen verjaagd en dan laat ze soms haar ei vallen zo maar buiten het nest en gaat daarna nog heel on nozel op het nest zitten, zodra het vacant is. Dat kippen eerst hun leg begonnen en dan staken komt meer voor. Meestal zijn ze te jong met leg gen begonnen, beter is het dat ze be ginnen wanneer ze meer zijn uitge groeid. Forceren is verkeerd. Kippenvriend MODERN CHRISTELIJK STAATSMANSCHAP

WvW | 1956 | | pagina 2