lijst 4 CHRISTELIJK HISTORISCH Predikbeurten Sport u* 't koet. Stemt apt 13 funi a.s. Vroeg of laat Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds C. Vos, Westbroek, (beroepen predikant). Hervormd Wgkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds J. C.Stelwagen, Hillegersberg. Nam. 6.30 uur Ds H. C. Abma, Monster. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds J. Snoey NJL Ver. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds Jac. Treffers, Rotterdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 12* juni nam. 7 uur Ds. E du Marchie van Voorthuyzen, Leersum Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. P. van der Linde. Voor het zwakke kind. Weest mild gezind voor 't zwakke kind "FTlTr jaar weer komen wij met deze zelfde woorden uw aandacht vragen; dit moeten wij doen, want elk jaar weer komen zwakke kinderen onze aandacht en hulp vragen. Hulp die wij alleen geven kunnen, met uw steun. U weet dat het hele jaar door deuren van de koloniehuizen van het Centraal Genootschap wijd open staan, maar alleen uw geldelijke bijdragen stellen de Waddinxveense zwakke kinderen in staat door die deuren naar binnen te gaan. In de week van 14 tot 20 juni hopen wij onze jaarlijkse collecte te houden en ook dit jaar weer roepen wij u dringend toe: „Weest mild gezind voor 't zwakke kind". Ds P. ZANDT SPREEKT. Dinsdag 12 Juni zal Ds P. Zand uit Delft spreken voor de Staatkundig Geref. Partij. Men zie de advertentie. BENOEMING. Door burgemeester en wethouders is benoemd in de vacature van de heer W. van der Laak, als opzichter bij het gas- en waterleidingbedrijf, de heer H. P. van Bergeyk te Lemmer. NIEUWE STRAATVERLICHTING. In het Noordeinde zijn cje eerste lichtmasten geplaatst, voor de electri- sche straatverlichting, zulks ter ver vanging van de bestaande gaslan taarns. SPORTSUCCES. Onder wel haast ideale weersom standigheden is gisteren de jaarlijkse sportdag voor de openbare scholen in Alphen en omgeving gehouden. De organisatie was in handen van de sportcommissie van de Rijnkring van de Vereniging Volksonderwijs. Niet minder dan 530 leerlingen van negen scholen namen aan de wedstrij den (voetbal, korfbal en atletiek) deel. In het voetbaltournooi toonde de ploeg van ce Openbare Lagere School B zich de sterkste en werd kampioen met 11 punten uit 6 wedstrijden. Op deze manier kwam de prachige Rijn en Gouwewisselbeker voor een jaar in 't bezit van school B. W.S.E.-NIEUWS. WSE op de goede weg. In een sportieve wedstrijd heeft WSE ditmaal weer de volle buit ge nomen. Na een nonchalant aanvangs- spel, dat meestentijds op het midden veld zich afspeelde, nam Nieuwerkerk 2 het spel in handen. Voor het doel was de goede richting echter zoek al moest Wesseling eenmaal fraai redden door de bal vallende corner te stom pen. Toen WSE de aanval overnam lukte het beter. Een corner werd door Nieuwerkerk 2 eerst afgeslagen, maar daarna werd het via Nienhuis en Fens 1-0 voor de thuisclub. Na de thee kwam WSE er beter in en na onge veer 10 min. spelen maakte Tange zich vrij en passeerde hij de Nieu- werkerkse doelman, 2-0. De gasten bleven volhouden, maar zij konden de goede richting maar niet vinden mede door het stoere verdetdgen van de WSE-achterhoede. De thuisclub rook de overwinning en combineerde vlot op de Nieuwerkerk-veste af waar Fens op een pas doorliep en onhoudbaar inschoot, 3-0. Acht minuten voor het emde werd de strijd beslist toen Fens f weer tussenuit trok en de score op 4-0 bracht, waarmede de positie van WSE weer stukken werd verbeterd. Zaterdagavond om 7 uur speelt W SE I haar laatste competitiewedstrijd en wel thuis tegen GSV HL Indien WSE deze wedstrijd wint is zij kam pioen van haar afdeling en volgt au tomatisch promotie naar de 1ste klas. Voor het zover is zal er eerst nog gewonnen moeten worden, want GSV is een lastige tegenstander. Jongens, doe je best en toon je 1ste klas waar dig. Dit is tevens de laatste wedstrijd op het terrein in de Puttepolder, want maandag a.s. moet het veld ontruimd worden. BE FAIR. Zal dan Zaterdag het tweede elftal kampioen worden? Zy gaan op bezoek u Boskoop 2 en kunnen winnen, als ieder wordt gevoetbald, aanvang 4 uur. Het derde gaat naar Spirit 4 en kan de punten meebrengen. Het der de en vierde elftal spelen maandag avond om 7.15 uur. Deze wedstrijd is donderdagavond uitgesteld wegens de avondvierdaagse, maandag, woensdag en vrijdagavond en wel om 6, 7 en 6 uur schoolvoetbal. Maar vrijdagavond 15 juni de wedstrijd van het jaar. Het bestuur en elftalcommissie hebben een Be Fair-combinatie uitgedaagd. Het elftal van eerst genoemde is van 1. naar rechts: A. Monster s.r. C. Verburgh Meiderwijk D. v. d. Berg, N. Rupke, M. v. d. Berg B. Alblas, T. Angenent, G. Graafland, C. Boonstoppel H. Vink W.Z.C. DE GOUWE. De eerste wedstrijden zijn gespeeld. Het was koud weer en het water was ook nog erg fris. Als eerste ploeg gin gen de meisjes te water met als te genstanders de meisjes uit Bodegra ven, onze meisjes verloren deze eerste wedstrijd. Ook het tweede zevental van de heren kon het niet tot een overwinning brengen de ruststand was 1-1. Voor de rust waren de Gouwe-spe- lers steeds in ce aanval, daarbij krach_ tig gesteund door de harde wind, Maar de voorhoede spelers faalden volko men. Na de rust hadden de DKR- mensen de wind mee. De achterhoeue hield prachtig stand tot kort voor het einde de midvoor van de gasten de stand op 1-2 bracht; dit was tevens de eindstand. Een gelijkspel was zeker verdiend. Als laatste gingen heren I te water. Ook zij hadden last van de harcie wind. Tot aan de rust een gelijk op gaande strijd zonder dat een van de partijen wist te doelpunten. Na rust een sterk aanvallend Gou wezevental. Het goede spel van H. Brok leverde drie cxielpunten op, zo dat Vitesse uit Den Haag een 3-0 ne derlaag geleden heeft. Vrijdagavond gaat het eerste naar Leiden om daar LZC te ontmoeten, deze wedstrijd kan gewonnen worden. Zaterdagmiddag zal het eerste he renzevental deelnemen aan het grootste waterpolotournooi ter wereld in Utrecht. SCHOOLVOETBAL. Maandag luni: R.K. schoolHerv. brug, terrein Be Fair, aanvang 6 uur, scheidsrechter: J. Schouten; Mulo schoolHerv. dorp, terrein Waddinxveen, aanvang 6L15 uur, scheidsrechter R. Notten; OranjelaanOpenb. A. terrein Wac'- dinxveen, aanvang 7.15 uur, scheids rechter H. v. d. Kroeg; Woensdag 13 Juni: Mulo schoolOranjelaan, terrein Wad dinxveen, aanvang 6.15 uur, scheids rechter H. van Gelooven; Openb. B.Openb. A., terrein Be Fair, aanvang 7.15 uur. scheidsrechter A. de Joode; Herv. BrugHerv. Dorp, terrein Be Fair, aanvang 7 uur; scheidsrechter T. Bunnik. Vrijdag 15 Juli; Openb. A.—Muloschool, terrein Be Fair, aanvang 6 uur, scheidsrechter G. Wesseling; R.K. schoolOranjelaan, terrein Wad dinxveen, aanvang 6.15 uur, scheids rechter J. Schouten; Herv. BrugOpenb. B., terrein Wad dinxveen, aanvang 7.15 uur, scheids rechter M. v. d. Kroeg. Postduivenvereniging „De Zwaluw" Wedvlucht Nyon (Fr.), 298 km, los 10 20, aankomst le duif 3 11 38, aan komst 31e duif 3 37 19; In concours 93 duiven. J. Stubbe 1; L. W. Versluis 2 6 8 12; P. Loencersloot 3 15 17 31; C. de Lang 4; Abr. de Bruin 5 7 10 11 14 18 19 20 22 29; S. Versloot 9 2 Ta- merus 13. H. Russcher 16 24 27; T. Boere 21 23 25; R. Hofman 28; Ari Hogerbrug 30. Postduivenvereniging „De Sperwer". Wedvlucht vanaf Corheil, (Fr.) 411 km, Los 6 20. Aankomst le duif 12 00 19, aankomst 83e duif 14 26 53, in par- corns 249 duiven. H, v. d. Willik 1 32; P. Bonefaas 2 49; D. Degenhardt 3 31 66; Nïc. van der Zijden 4 39 53 70; P. Metselaar 5 7 30 48; W. van de Water 6 13 14 15 19 29 33; H. J. van den Berg 8 18 22 38 46 59 61 65 76 77; L. ce Bruin 9 42 63 82 83; Frans Rip 10 35 56; Jac. de Beer 11 23; A. Verhoef 12 16 44 71; H. van Dijk 20 24 25 34 54 74 75; J. Degenkamp 21 51; W. Berkestein 26; G. Lamoreé 27 28 41 43; P. Vink 36 72; Abr. van der Graaf 37 64 80; W. van der Jagt 40 50 60; A. Lam 45 58; W. van Muiden 44 57 79; N. Rup ke 55; J. Fase 73 81. Het onderzoek van bloed In een vorig artikel hebben we ge zien, dat het bloed zeer veel belang rijke stoffen bevat. Dit maal zult u iets kunnen lezen over het onderzoek van het bloed. Vrijwel iedereen heeft wel eens zelf meegemaakt, dat de dok ter bloed afnam. Bij sommigen uwer zal dat uit de vinger of oorlel geno men zijn, bij anderen uit de elleboog- plooi. Waarschijnlijk hebt u zich wel eens afgevraagd wat er voor verschil was tussen beiden „soorten" bloed. Maar het is hetzelfde bloed; het verschil bestaat uit de hoeveelheid. Wanneer voor een bepaald onder zoek slechts enkele druppeltjes bloed vereist zijn, maken we met een klein pennetje of mesje een enkele milime- ters grote verwonding in. de vinger- fop (sommigen prefereren de oorlel). Dit wondje is zo klein, dat er niet meer dan een enkele druppels bloed uitkomen. Al heel snel ontstaat een korstje, dat het wondje afdekt wij kunnen uit de tijd dat dit kleine wond je bloedt, aanwijzingen krijgen over het stollingsvermogen van het bloed. Met de aldus veirkregen bloeddrup pels is heel wat te doen. Laat ons eens zien wat hieruit allemaal te le ren is. In de eerste plaats kunnen we het gehalte bepalen van de rode kleurstof het haemoglobine. U weet misschien nog uit het vorige artikel, dat dit het belangrijkste bestanddeel van de ro de bloedlichaampjes is. Hiertoe wordt een precies bepaalde, zeer kleine hoe veelheid lboed gemengd met een spe ciale hoeveelheid vloeistof. Deze com binatie wordt vergeleken met een standaard kleufl. Geheel gezande mannen hébben dan een haemoglo bine gehalte van 100°/o, vrouwen van 90%>. In de praktijk- vindt men vaak wat lagere waarden, die we toch als geheel normaal beschouwen. Maar ko men de waarden ver onder de 100%, zo 60 of 70, dan zal er iets gedaan moeten worden. Komen deze cijfers nog lager te liggen, dan zal soms een bloedtranfusie gewenst blijken te zijn. Dat een mens „heel wat hebben kan", moge blijken uit het feit, dat het nog al eens voorkomt dat een patiët een haemoglobine gehalte van 10% of nog minder heeft en toch weer geheel kan herstellen. Maar niet alleen het gehalte aan haemoglobine wordt uit het „vinger- bloed" bepaald, ook het aantal rode bloedlichaampjes wordt geteld. Denkt u nu niet, dat we die vijf miljoen rode bloedlichaampjes die per kubieke milimeter aanwezig zijn, al lemaal tellen! Ook nu wordt het bloed weer op speciale manier onstolbaar ge maakt en dan in een z.g. telkamer ge bracht. Dit zijn twee glaasjes, waar tussen zich een zeer kleine, precies bekende ruimte bevindt, zodat zich hierin een heel dim laagje bloed kan verspreiden. Op één der glaasjes is een vakverdeling aangebracht, zodat we, door het microscoop kijkende, in keurig bekend zijn, een aantal van deze vakjes, de rode bloedlichaampjes kunnen tellen. Daar de afmetingen van deze vak jes ook nauwkeurig bekend zjjn, leert een eenvoudige vermenigvuldiging ons het aantal rode bloedlichaampjes per kubieke milimeter kennen. Uit de op deze wijze verkregen gegevens kunnen we zeer belangrijke conclusies trekken. Wjj vinden hierin n.1. een aanwijzing voor het soort bloedarmoede dat be staat - en er zijn vele soorten bloed armoede! De ene keer zal de toedie ning van een ijzerpreaparaat genezing kunnen brengen, een andere keer blijkt, er een tekort aan een geheel andere stof te bestaan. En dit alles leert ons Ja, hoor, antwoordde ze op kal merende toon, dat is al bekend. Een meisje op de fiets, he? En de weg was glad. Dat had iedereen kunnen overkomen. Maar U hebt het leven van dat meisje gered en daar is al heel wat, nietwaar? Weten ze het., in Utrecht al, zus ter? Ze knikte. Ja, dat is allemaal al in orde. Als U belooft kalm te zijn en niet veel te praten, dan moogt U ze even zien, want ze zrjn hier. Hier? Waar is dat: hier? Wilhelminagasthuis in Amsterdam. Daar hebt U toch wel eens van ge hoord? Bert lachte even flauwtjes. Daar heb ik zelf wel eens patiënten heen gebracht, zei hij. En nooit gedacht, dat U er ook nog eens als patiënt zou ko men, he? Nou, maar wij zullen U weer helemaal opknappen, hoor. Moet U maar eens over een paar weken zien. Ze stond op. En nu zal ik twee men sen, die op de gang staan, even bin nen roepen. Het was een zwijgend tweetal ge weest, dat in Utrecht in de wagen stapte en naar Amsterdam reed. Oos terhof, die de laatste maanden vrij wel niet meer gereden had, deed bij na vijf kwartier over de reis, want de wegen waren nog onbetrouwbaar. Halfweg Maarssen was men de sleep tegen gekomen en Oosterhof had even zijn wagen aan de kant gezet om de verongelukte Ford in ogenschouw te nemen. Toen hij het verwrongen voor stel van de wagen zag, schudde hij dat ene druppeltje bloed. Duizelt het u al? Er is nog meer! Want ook de witte bloedlichaampjes worden ge teld, op dezelfde wijze als de rode. Is hun aantal sterk verhoogd, dan zal dit pleiten voor c5e aanwezigheid van een infectie, ergens in het lichaam, of zelfs voor het bestaan van een uiterst zelden voorkomende bloedziekte (de volksmond spreekt van „bloedkan- ker"). Eén der bloeddruppels wordt op een glaasje „uitgesmeerd" en volgens een bepaalde methode gekleurd. On der het microscoop kunnen we nu de structuren der witte bloedcellen dui delijk zien. De onderlinge verhouding der verschillende soorten geeft ons ook weer belangrijke aanwijzigingen. Zo zouden we nog wel even door kunnen gaan, maar misschien bent U nu wel benieuwd naar het doel van de prik in de arm. Hier wordt door een fijn hol naaldje, in een spuitje, bloed uit een ader aangezogen. Daar we hier niet met de stolling te kam pen hebben, kunnen we op deze wij ze wat meer bloed verkrijgen. De meeste mensen vinden deze prik „griezeliger" dan die in de vinger; een enkeling (meestal een man!) valt flauw. Toch is deze prik doorgaans niet pijnlijker dan die in de vinger. Nu gaan we de bezinkingssnelheid der rode bloedlichaampjes bepalen. Zij zweven in de bloed vloeistof en zak ken, als het bloed stilstaat, langzaam uit. Als we het (weer onstolbaar ge maakte) bloed in een nauwe buis brengen, die van een millimeterver deling is voorzien en verticaal wordt opgesteld, kunnen we dus na een uur kijken hoeveel heldere vloeistof zich aan de top der bloedkolom bevindt - uit dit kolommetje zijn dan dus de rode bloedcellen weggezakt. Bij een gezond mens is dit kolommetje na een uur vaak 1 of 2 mm, zelden hoger dan 10 'mm. Is er echter ergens in het lichaam iets niet in orde, dan dwar relen de cellen sneller omlaag en zal deze kolom tot 100 en zelfs 200 mm. kunnen zijn. Wanneer uit de arm enige buisjes bloed worden verwijderd kijkt de pa tiënt wel eens .zuinig"! Maar uit de ze grotere hoeveelheid kan het ge halte aan kalk, fosfor, eiwitafbraak- producten en nog veel meer bepaald worden. En heus, op Uw vijf liter bloed is dit nog maar heel weinig. De waarde van de zo verkregen gegevens is echter heel groot! Wij zullen deze opsomming staken, want het zal U allang duidelijk zijn dat het kleine ongemak van het prik je zoveel waard is, dat U het voortaan blijmoedig kunt verdragen! mistroostig het hoofd en zei tot de sleper: Daar zal niet veel meer van te maken zijn. Enfin, rijd hem maar naar mijn garage. In Amsterdam gekomen moest men lange tijd wachten, want Bert was nog steeds buiten bewustzijn. Een der twee doktoren, die het slachtoffer on derzocht had, verklaarde echter zeer beslist, dat menselijkerwijs gesproken levensgevaar niet aanwezig was. De jongeman is natuurlijk met een flinke vaart tegen de boom aangeko men en ik veronderstel, dat er ook een paar ribben gekneusd zijn. Dat zal morgen de foto wel uitmaken. Doch dat betekent op zijn leeftijd niet zo veel. Die hersenschudding is een kwestie van rust en die kneuzingen ook. Maak U zich maar geen zorgen. Het zal wel weer in orde komen. En met deze troost zat men lange tijd in de naargeestige wachtkamer van het grote ziekenhuis tot het tijdstip, dat een verpleegster hen kwam roepen om te vertellen, dat de patiënt tot be wustzijn gekomen was. Bert glimlachte, toen Oosterhof met zijn oudste dbchter binnentrad. Hij stak zfjn hand uit en drukte die van zijn compagnon heel voorzichtig, maar op echt hartelijke wijze. U krijgt twee minuten en beslist niet langer, want rust is voorlopig het beste geneesmiddel. Nou jong, zei de oudere man op opgewekte toon. daar ben je nog goed afgekomen hoor. Ik heb net de dok ter gesproken, maar veel betekent het niet. over een maand zit je weer ach ter het stuur. Het spijt me van de Ford, Ooster hof, zei Bert, een beetje zenuwachtig. Mens,' wie denkt daar nou aan? Die is geen stuiver meer waard. Doch we zijn verzekerd, hoor en over een week of twee, drie staat er weer een nieuwe wagen in de garage. We worden er nooit slechter van. De hoofdzaak is, dat jij weer opknapt, wat jij, Truus? Het meisje beheerste zich zo goed als mogelijk was en Bert had haar hand langer in de zijne gehad dan onder de gegeven omstandigheden misschien gebruikelijk was. Doch daar lette het meisje niet op en Oosterhof nog minder. Toen men weer in de Wilhelmina- straat stond, zei Oosterhof op grim mige toon: „En nu gaan we eerst even naar de Olympiaweg, naar Kees. Ik heb een hartig woordje met hem te spreken. Truus legde haar hand op vader's arm'. Zou U dat nu wel doen, vader? vroeg ze. Wel wis en zeker mopperde hij. Ten slotte is het zijn schuld, dat die arme Bert nu in het ziekenhuis ligt. Ik zal hem dat eens behoorlijk aan zijn verstand brengen. Hij scha kelde in en reed in de richting van Zuid. Maar het echtpaar Oosterhof junior bleek niet thuis te zijn. Driemaal hoorde men de electrische schel in huis overgaan, maar alles was donker en bleef donker. Misschien zijn ze al naar bed, ver onderstelde Truus, op haar polshor loge kijkend. Het is al bij half twaalf. Naar bed? Op oudejaarsavond ze ker? Nee, die zullen wel bij Gé's ou ders zijn. Jammer dat ik het adres niet meer precies weet, anders ging ik daar de boel nog even op stelten zetten. Maar vader toch Doch Oosterhof antwoordde niet meer en het was reeds ver over half een, toen men in Utrecht terugkwam. De gezellige oudejaarsavond waarvan men zich zoveel had voorgesteld, was voorbijgegaan, zonder dat men er ei genlijk erg in gehad had. En de chauffeur die nog late dienst had, durfde de baas en zfjn dochter geen gelukkig nieuwjaar toe te wensen, want na wat er gebeurd was.... 12 De ziekenhuisdokter kreeg gelijk. De verwondingen bleken van met- ernstige aard te zijn. Langzaam maar zeker genas Bert en toen net nieuwe jaar veertien dagen oud was, ver klaarde Bert aan de zuster, die hem des morgens zijn ontbijt kwam bren gen, dat het hem langzamerhand in bed begon te vervelen. Dat is een goed teken, antwoordde de verpleegster opgewekt. Wanneer de patiemen het bed uit willen, be tekent het, dat ze spoedig hersteld z(jn. Wel, zegt u het straks maar aan de dokter. Die moet beslissen, of u kunt gaan of niet. Tot Bert's grote verwondering was Truus reeds op Nieuwjaarsdag weer op ziekenbezoek geweest en daarna iedere Woensdag en Zondag. Soms kwam ze met de trein, maar als het niet te druk was, bracht een der chauf feurs haar in een wagen. Tfjdens een van deze bezoeken zei Bert opeens: Ik begrijp niet, dat jij, als dochter van een auto-verhuurder, zelf niet chaufferen kunt. Vader wilde het nooit hebben, ant woordde ze lachend. Vrouwen horen achter een kinderwagen, zei hij altijd, niet achter het stuur van een auto. En dus kregen Jopie en ik nooit een kans om het te leren. Als ik beter ben, zal ik je rijden le ren, zei hij beslist. Dat vindt vader nooit goed. We stellen hem gewoon voor een fait-aceompli, zei hij rustig. We gaan af en toe eens toeren, als het niet druk is en op een kalme weg ga jij achter het stuur zitten. Haar ogen glinsterden van het voor uitzicht. Dat zou me best lijken, ge loof ik. Afgesproken. We zullen een uit stekende chauffeuse van je maken. Je kunt nooit weten, waar het goed voor is. Op een morgen in de derde week, dat Bert in het ziekenhuis lag, zei de dokter tegen hem: Mijnheer Michels, u kunt, wat mij betreft, morgen of zo wel weer naar huis. Maar dan moet u minstens nog veertien dagen volledig rust houden. Niet watfdelen en zoveel mogelijk op een divan liggen. Zou dat gaan? Bert dacht een poosje na en ant woordde toen: Niet gemakkelijk dok ter. Ik ben in de kost en heb een kleine zitslaapkamer. En je kimt van een hospita niet vergen, dat ze je zo verzorgt als een moeder of echtge noot zou doen. Tja, ik heb er geen bezwaar tegen,, dat u hier nog veertien dagen blijft, maar we hebben gebrek aan bedden. Het ziekenhuis is al overvol, dus we lozen onze patiënten, als het enigszins mogelijk is, liefst zo vlug mogelijk. De verpleegster, die bij dit gesprek tegenwoordig was, wist echter wel raad, al zei ze het niet. Het was juist Woensdag en toen Truus, als gewoon lijk weer op bezoek kwam, nam de zuster haar even ter zijde en vertelde haar van het gesprek. Het meisje, dat de laatste jaren gewend was geraakt om zelfstandig te handelen, dacht niet lang na, maar besliste, dat Bert dan die veertien dagen bij hun in huis zou komen. En dat vertelde ze aan Bert, toen ze aan zijn bed zat. De jongeman wil de er eerst niets over horen. Dat geeft allemaal maar drukte en je hebt toch al genoeg te doen. Nee, ik ga wel naar m'n kosthuis en als ik op tijd m'n nat je en droogje krijg, dan zal ik me wel als een zoete jongen rustig houden. Ja ,ja, dat weten we wel, mees muilde Truus. Morgen laat ik je op- Geeft Uw stem aan één van de candidaten van Zij, die door lichamelijke bezwaren niet staat zijn zich op eigen gelegenheid naar het stembureau te begeven en per auto gehaald en gebracht wen sen te worden, kunnen zich hiertoe opgeven aan één van de volgende adressen: A. OUDIJK, Zuidkade 12a, Tel. 425 JAC. VAN STEYN, Acaciastraat 1, Tel. 791 W. C. SLOB, Prunusstraat 43, Tel. 619 A. C. VAN DEN BOSCH, leplaan 27, Tel. 336 FEUILLETON 13 door Gré de Boer

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 3