Captain Hiletie Nu ook in WADDINXVEEN Moffelen f 27.5# Vacantie-trips SCHILDER UW RING-KRUIDENIER BOSMAN biedt U voortaan elke 2 weken een serie 39 Ct met 5 49 3 nct met 5 257 69 25 50 60ct met 6 33 WADDINXVEEN Coöp. Boerenleenbank L WIELAARD Bromf ietsenv erhuur da?Pinr •aVOn£ las men 111 de Bnrgcr Tax Koolplanten kwaliteitsartikelen tegen lage prijzen met stromen extra zegels. Deze attracties worden U mogelijk gemaakt door onze aansluiting bij de landelijke in- en verkoop organisatie A M G R O. DIT IS EEN BUITENKANSJE I Q 1 pak 250 gram Van Nelle Roodmerk koffie 208" O 250 gram Marie biscuits extra zegels O 200 gram Roomboterwafeltjes 39°* 1 grote Stereo koek O 6 zakjes Vanillesuiker u) extra zegels SAMEN Ct met 30 extra zegels O 2 pakken AmgrO-margar ■T^ct met 8 extra zegels Grote fles Limonade tijdelijk 100" extra zegels O 3 pullen Heineken's Pilsener 1 20* Tx^zegeis 200 gram Rumbonen Ct met 20 extra zegels 1 pak met 1 0 heerlijke Spritsstukken 50" extra zegels 5 grote Victoria (Melk, puur of hazelnoot) Chocolade-repen 7 Qct met 5 i extra zegels O 6 flessen SinaS-vruchtenlimonade 156 VERRUKKELIJK V Castella-combinatie 1 stuk SCHOONHEIDSZEEP 32 ct 1 tube TANDPASTA 75 ct Samen 107 ct Q C NU VOOR ct met 10 extra zegels met 5 extra zegels 10 Fruitsticks in plastic zakje Ct met 5 extra zegels 250 gram IJsbonbonS ct met 5 extra zegels A Blanca Duo schoenwit voor leder en linnen, per potje extra zegels 200 gram Framboosjes A Zachte zeep per pondspot 46" extra zegels Geldig van 15 tot 29 juni AMGRO-SERVICE Maak het hokje zwart voor de artikelen die U nodig hebt, schrijf Uw naam en adres hieronder en wij bezorgen franco huis. ADRES Levensmiddelenbedrijf G. BOSMAN Burgem. Trooststraat 87 Speciaal in FIJNE VLEESWAREN en „FRIONOR" DIEPVRIES VIS WADDINXVEEN Voor voetverzorging naar C. GELUK Levering van Steunzolen naar Gipsmodel Behandeling volgens afspraak Henegouwerweg 21, Tel. 609 met demontage, montage en nieuwe kogels inbegrepen. Kerkweg 112 Telefoon 209 TE KOOP HERENRIJWIEL i.g.s., oompleet 1 paar Gummilaarzen 1 grote Hondenmand Burg. Trooststraat 122 naar BURGEM. TROOSTSTRAAT 64 TE KOOP: Goed onderhouden te bevragen J. A. Luiten, Zuidkade 183 13 De genezing van Bert was nog een kwestie van dagen. En in de tweede week van februari kwam hij voor bet eerst weer eens beneden. Het was voor de tijd van het jaar bijzonder zacht weer en de huisarts bad hem geadviseerd eens een korte wande ling buiten te maken. Truus was dadelijk enthousiast. Dat moet je doen, zei ze. Dan ga ik met je mee. Bert had er geen bezwaar tegen en op deze zonnige februarimiddag gin gen ze gezamenlijk de straat op. Truus verklaarde, dat het mooi uit kwam, omdat ze nog een paar bood schappen moest doen. Dat dit maar een smoesje was, kwam niet in hem op. Hij genoot intens van de wande ling en toen hij weer terug was, zei hfj, dat hij niet langer van de gast vrijheid van zijn compagnon misbruik wilde maken en de volgende dag weer naar zijn kosthuis zou gaan. Oosterhof gaf hierop geen antwoord, maar een poosje later klom hij naar boven en had in de keuken een ge sprek met zijn dochter. En tijdens de avondmaaLtijdl zei Oosterhof opaenis tot zijn compagnon; Truus en ik heb- ben er eens over gesproken, Bert, en we zijn tot de conclusie gekomen, dat we je niet meer kunnen missen. Mij dunkt, je moest je kosthuis maar op zeggen - natuurlijk behoorlijk met 'n maand en hier voorgoed je intrek nemen. Je bent al helemaal een huis genoot van ons geworden en het zou vreemd zijn, als je nu weer weg ging. Er komt misschien ook een beetje egoisme bij, want als jij steeds bij de hand bent, is het ook heel wat ge makkelijker dian dat er eerst een boodschap naar je kosthuis gestuurd moet worden. Als je dus zin hebt, zouden we graag willen, dat je maar voor goed blijft. En Bert, die er al een beetje tegen op had gezien om weer naar zijn naargeestige kamer terug te keren, verklaarde blij, dat hfj graag zou blij ven. Gfeleddelijk aan hervatte hij zijn werkzaamheden, al ging hij nog niet rijden. Maar hij kon toch in ieder ge val de telefoon weer bedienen en de administratie bijhouden, die de laatste J[e™wel wat verwaarloosd was. Ook bleek, dat er een ontstellend groot bedrag nog te vorderen was bij 1 verschillende klanten en dus begon hrj op een morgen met het uitschrij ven van kwitanties. Toen er die mid dag geen ritten in 't zicht waren, stuurde hij een der chauffeurs met de kwitanties de deur uit en deze kwam des avonds met een aanzienlijk be drag aan geld terug, dat de volgende dag naar de bank werd gebracht. Op een morgen, in het begin van Maart bleek een der chauffeurs ziek a te zijn, zodat Bert wel genoodzaakt werd om voor een onverwachte rit achter het stuur te gaan zitten. Het ging uitstekend, en toen hij die dag dfje ritten gemaakt had, verklaarde bi] aan zijn compagnon, dat hij weer helemaal de oude was. Zoveel te beter, jongen, antwoordde Uosterhof opgewekt Want we zouden Je niet meer kunnen missen. vSdinlTT Van Haaften een uit- u gedaan die door de Ra- k toz fabrieken was aangekocht voor de verbetering van de radiotoestellen. Het artikel bevatte geen bijzonderheden, maar men begreep er toch wel uit dat deze vinding van dusdanige betekenis was, dat er een hele omkeer in de fabricage van de radio's zou plaats hebben. En nog diezelfde avond kwam er een telegram van Henk: Voor hon derd procent geslaagd. Rafoz koopt uitvinding. Nadere bijzonderheden per brief. Henk. Oosterhof glom van plezier. Die dekselse jongen heeft toch maar heel wat in zijn kop zitten. Dat hebben we vroeger nooit achter hem gezocht. Weliswaar is het Van Haaften's uit vinding, maar onze Henk heeft er ook menig steentje toe bijgedragen. Had je dat vroeger gedacht, Truus? Och, een dromer was hij altijd een beetje. Maar ik vind het geweldig. Nu zal Henk wel veel gaan verdienen. En dat is ook een belangrijk ding, vond Bert. In het midden van Maart zei Bert tot Truus tijdens het koffiedrinken: Ik ga vanmiddag de nieuwe Ford op halen in Amsterdam. Ga je mee? Mag hei vader? Truus gezicht glom al van vreugde. Ga je gang maar. Thee zetten kan ik zelf ook wel. Anders denken die vrouwen maar, dat ze helemaal on misbaar zijn. Haar gezicht betrok. Hebt U mij dat ooit horen zeggen? Hij schoot in een lach. Welnee, meid, je oude vader plaagt je maar een beetje. Ga jij maar fijn met Bert naar Amsterdam, hoor. Je moogt er best weer eens uit. Als jij nu rijden kon, opperde Bert zo langs zijn neus weg, dan zouden we met een wagen kunnen gaan en zou ik terug de nieuwe en jij de oude kunnen rijden. Nu moeten we er maar met de trein heengaan. Oosterhof keek even zijn dochter en zijn compagnon aan, maar Bert roerde alweer onverstoorbaar in zijn koffie, terwijl Truus een ei pelde. Waar schijnlijk dacht de garagehouder er gens ander aan op dit moment, want hij gaf op de suggestie van Bert geen antwoord. Een der chauffeurs bracht hen in de wagen naar het station en daar nam Bert twee enkele reizen tweede klas naar Amsterdam: Toen hij met haar een coupé betrad, keek ze hem verwonderd aan. Heb je tweede geno men? vroeg ze. Ja, antwoorde hij, ik ben dat zitten in de kussens zo gewend, dat ik niet meer tegen die houten banken kan. Onzin, zei ze. In de derde klas van de electrische treinen zit je niet op houten banken, tenminste niet op de ze lijn, verkwister, die je bent. Ik kan van jou ook geen hoogte krijgen, antwoordde hij met een lang gezicht. Dan ben ik een man, die te zuinig is, een krenter, en nu opeens een verkwister. Is er bij jou ook nog een middenweg! Ze drukte even zacht zijn hand. Ik meen het zo kwaad niet, hoor. En ik vind het eigenlijk wel fijn om tweede te reizen. Dan is het ook niet zo druk. Ik zit toch maar liever achter het stuur van de wagen, zei hij, hoewel hij op zijn gemak ging zitten en een sigaar opstak. Maar toen er een jon gen met tijdschriften langs kwam, sprong hij kwiek overeind, draaide 'n raam open en kocht twee illustraties, terwijl hij van een ander een doos met chocola kocht. Het gekochte wierp hij op haar schoot. Heb je wat te kijken en te snoe pen, zei hij lachend. Je verwent me, zei ze, toch getrof fen door zijn hartelijkheid. Een kleine beloning voor bewezen verpleegstersdiensten, antwoordde hij. En toen kleurde ze en verdiepte ze zich in een der bladen. Toen ze in de Fordfabrieken de nieuwe wagen hadden opgehaald, na dat ze het glanzende vehikel eerst van alle kanten bewonderd hadden, zei Bert, terwijl ze in de richting van de hoofdstad reden; We maken er een gezellige middag van, meisje, en gaan een toertje maken. Naar het Gooi en over de Veluwe. Daar gaan we dan ergens thee drinken en daarna weer naar huis. Fijn, antwoordde ze, zich behaaglijk nestelende in de zachte zitting, als het maar niet te laat wordt, want ik moet het eten nog klaar maken. O, dan eten we vanavond maar een uurtje later. Ik zal er voor zorgen, dat we om vijf uur weer thuis zijn. Dan gaan we niet verder dan het Gooi en bewaren we de Veluwe voor een an dere dag. Ik kan niet harder rijden dan veertig, vijf en veertig, zie je? Ja de wagen moet eerst ingereden worden, he? Juist, en als we kalm aan doen, kunnen nog veel plezier van de wa gen beleven. In de Gooise Boer bestelde Bert thee met wat er bij. De kellner keek even verwonderd toen het wat er bij klonk, maar hij begreep wel, wat dit moest zijn en serveerde een schaaltje met gebakjes. Tast toe, jongedame, nodigde Bert lachend uit, toen hij haar zag kijken naar de heerlijkheden op het schaal- ejt. Dan heb ik tenminste kans, dat je nog wel eens een keer met met uit wil. O, maar dat wil ik ook zonder ge bakjes, hoor. Had dat maar eerder gezegd, dan had ik ze niet bestelt. Ze schoot in een lach, je bent me Het begint al beter te worden, ant- ook een type hoor. woordde hij droog; eerst zuinigerd, toen verkwister, en nu al tfpe. Ik zou zeggen: we gaan de goede richting uit. Ze keek hem even aan en kneep 'n oog half dicht. Maar verder zei ze niets, zocht een gebakje uit, dat ze op haar gemak ging oplepelen, terwijl Bert een sigaret opstak. Een half uur later reden ze naar Utrecht, waar de nieuwe Ford door Oosterhof en de chauffeurs werd be wonderd. Maar de telefoon ging en er kwam een opdracht voor een rit naar Zeist en Bert zei, dat hij dat dan maar eens met de nieuwe wagen ging doen. De uitvinding van Gerard van Haat ten was inderdaad een volledig suc ces. (wordt vervolgd) Daar het cliché Kampioenschap W.S.E. niet tijdig in ons bezit kwam, kan deze pas volgende week geplaatst worden. DE VERKIEZINGEN ACHTER DE RUG. De uitslag van de stemming voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal mag een verrassing genoemd worden. De doorbraak-gedachte is nog niet tot stand gekomen, integendeel, is zelfs toegenomen, getuige de zetel winst van 4 voor de P. v. d. A. Het verlies van de A.R. en de C.H. U. be wijst niet alleen dat er in die kringen, wij veronderstellen vnl. onder de jeugd, ook aan doorbraak wordt ge dacht, maar dat ook materiele belan gen boven geestelijke waarden wor den gesteld. De K.V.P. is met 3 zetels winst weliswaar vooruitgegaan, maar aange nomen moet worden, dat vooral in het zuiden, vele katholieken op de P. v. d. A. hebben gestemd. En dan is een vooruitgang in vergelijking met 1952 van 28,67 naar 31,69% in 1956 niet in verhouding tot de aanwas van het kiezerskorps. De V.V.D. zal zich gelukkig prijzen in deze stemmenverschuiving er zon der kleerscheuren te zijn afgekomen. Dat tenslotte de Communisten 2 ze tels hebben verloren zal slechts wei nigen verdrietig stemmen. De totale verhoudingen in de Ka mer ondergaan nu ook wijzigingen. P. v. d. A. en K.V.P. hebben tezamen 67 zetels, dat is dus de vereiste 2/3 meerderheid om grondwetswijzigin gen tot stand te brengen of uit die wijziging voortvloeiende wetten aan te nemen, waarvoor een 2/3 meerder heid wordt gevraagd. De samenstelling van een nieuwe regering zal ook niet eenvoudig zijn. De zgn. oudé coalitie beschikt over 51 zetels en dat is te gering om een sterk kabinet te vormen. K.V.P. en P. v. d. A. kunnen het samen opknappen, maar er leven toch te veel gedachten voor een kabinet op brede basis. Wie moeten daaraan meedoen? Toen de A.R. in de oppo sitie was volgde een teruggang, toen zij in de regering zaten volgde ver lies, en hoe moet dan de houding zijn? Aangenomen mag worden, dat de C.H. aan de vorming van eeni ka binet wil deelnemen, maar zou de V.V.D. zo zij eerste werd uitgenodigd dit ook doen? Er zijn vele vragen waarop wij het antwoord] schuldig blijven. Het is echter welnodig dat er spoe dig een nieuw kabinet wordt benoemd opdat 's Lands regerings apparaat weer zo spoedig mogelijk kan door draaien. DEMONSTRATIE T.O.O.S. Alhoewel we de wens uitspraken dat Toos zaterdagavond goed weer mocht hebben is 't maar zo zo ge weest. Wellicht was dit de oorzaak dat de publieke belangstelling niet bijster groot was. Vooraf hadden een drie honderd jeugdige gymnasasten een mars door een deel van onze gemeente gemaakt, wat een fleurig gezicht gaf. Op het Ulo plein teruggekeerd gaf Toos een demonstratie van haar kun nen ,iets waarin zij goed geslaagd is. Er waren prestaties welke een spon taan applaus uitlokten. De turnsport maakte met een en ander een goede propaganda. Laat U niet verleiden, maar ga met de vacantie met uit rijden nog 2 plaatsen 3 dagen Luxemburg en 2 plaatsen 3 dagen Duitsland Vraagt inlichtingen Dorpsstr. 61 Te koop P. UITEN BROEKBoskoop. tuin bij de Gasfabriek Ook te bestellen bp J. UITENBROEK, Eikenlaan 94, Waddinxveen Electro Technisch Bureau D. POLDERMAN Henegouwarwag 2 (t-o. Dobbelmann) T«lefoon 398 Wij repareren vakkundig en snel de motor van nw Stofzuiger, defecte Antodynamo's, Motoren e.d. De Woningbouw vereen. Wad dinxveen vraagt voor direct een bekwame zelfstandig kunnende werken. Loon naar bekwaamheid. Sollicitaties bij het secretariaat, Zuidkade 8. Daar moet u bij zijn! Daar enkele van onze bestuursleden werden aangezocht te spelen in wed strijden van de Ere-divisie betaald voetbal, kan helaas de vastgestelde wedstrijd Be Fair Veteranen—Combi natie Be Fair hedenavond niet door gaan. Wij hopen maar dat deze bestuurs leden zich niet direct zullen verbin den aan de prof-clubs, daar ze andera maar te beklagen zijn. Maar stel U gerust, de wedstrijd gaat toch door en wel op maandag 18 juni a.s., 's avonds 7 uur. De samenstelling van de elftallen blijft ongewijzigd. De toegangsprijs is vrij gelaten, een ieder mag geven wat hij wil, daar de opbrengst wordt afgestaari aan het be stuur van de beide plaatselijke mid denstandsverenigingen en is bestemd voor de reis van Ouden van Dagen. Dus oudjes, ook aanwezig maandag, kam ook een uurtje lachen! In de rust voor alle spelers koffie met gebak, gemengd met kopspijkers én een sigaar om te roeren. De winnende partij (natuurlijk de veteranen) wordt per open landouwer door de gemeente gereden. Komt allen lacht allen - betaalt allen. Het is voor een heel goed doel. De entree is vrij. Ieder mag geven wat hij er voor over heeft

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 3