Weekblad voor Waddinxveen Maedec de Vrouw Jlace- din Exam®" de Syue&el van de week VAKANTIEBONNEN x karpetten A Bouclé fiaarvelour 200 x 300 79. Wilton 2oo x 3oo 89.°° VHltlMHIlt HAMEA Pracht handen' P U ROL NIEUWS uit tovze. wo-O-HKlcuds A.R!\d:.A:.S Predikbeurten No 574 vrijdag 22 juni 1956 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, telef. 438 Verschijnt elke Vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m.m. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. Het zfjn vreemde dingen, die wij deze week moeten signaleren. Vreemd en luguber is de roof van het lijk van de vroegere leider van de N.S.B. ir. A. Mussert, die 7 mei 1946 was ge- fussilleerd en was begraven op de algemene begraafplaats te Den Haag. Slecht enkelen was de ligging van dat graf bekend en het ligt voor de hand, dat „geheide fascisten" het lichaam, dat reeds grotendeels moet zijn ver teerd, hebben weggenomen. De politie vermoedt, dat de stoffe lijke resten naar het buitenland zullen worden vervoerd. Met welk doel? Zou men hier of daar een soort bedevaartplaats rondom het gebeen te van Mussert willen stiidhten? Er schijnen ook nu nog mensen te zijn, die er behoefte aan hebben, in de o- verblijfselen van hun vroegere leider de resten van het fascisme te eren. Een heel vreemde geschiedenis. Vreemd zou men ook de optocht kunnen noemen, die met huifkarren van Valkenswaard uit wordt onderno men naar Handel een afstand van 40 kilometer, die door een duizend mannen te voet zal worden gevolgd. Het betreft hier een eeuwen oude be devaart, die echter met muziek erbij zal worden gehouden. Dat feest is op zaterdag 23 dezer. Vbor een andere vreemde optocht moeten wij naar Amsterdam. Daar is men op de! gedachte gekomen, op za terdag 14 juli de Nachtwacht van Rembrandt in levende lijve te laten uitrukken en een rondgang door de stad te laten maken. Naar het model der 31 personen, die op Rembradts Nachtwacht voor komen zullen de deelnemers zijn ge kleed, doch in het geheel zullen ook andere in zeventiende eeuwse kostu- mes gekleden deze optocht, die heel mooi kan worden, luister bij zetten. De burgemeester van Amsterdam zal voor zijn woning aan de Heren gracht de pseudo-kapitein Banning Cocq en zijn mannen toespreken. Vreemd zou men het congres der Jansens kunnen noemen, dat te Hert- me werd gehouden. De belangstelling dergenen, die de naam Jansen dra gen was niet zo groot als werd ver wacht. De deelnemersprijs 10. was dan ook wel wat aan de hoge kant en uiteindelijk zijn mensen, die op een of andere manier Jansen he ten, toch gewone mensen. De film operateurs maakten er nog wat van, door de aanwezigen mee te laten spe len in een filmklucht, die men „Te lefoon voor de familie Jansen" zou kunnen noemen. Pastoor Veeger, die het congres op touw had gezet om de kas van het openluchttheater te Hert- me te stijven, heeft althans dit suc ces gehad, dat het gehucht bekendheid heeft gekregen. De pastoor is van plan op de ingeslagen weg voort te gaan en ook dagen te organiseren voor mensen, die bijvoorbeeld De Vries of Smit heten. Het „inleggeld" zou dan slechts een rijksdaalder be dragen. j De vreemde verhalen, die in de buitenlandse pers naar aanleiding van een zonderling verslag in het Duitse blad „Der Spiegel" over ons vorsten huis werden gepubliceerd, laten we hier maar voor wat ze zijn. L^ver bepalen wij ons nu bij ande re dingen, die minder vreemd wor den geacht. Hoewel het misschien wei voor onbepaalde tijd schorste, ten ein de de bronnen te achterhalen, waar uit de verdachte, de zogenaamde „Zwarte Ruiter" zijn wetenschap over de details rondom die moord van daan had. Niet minder dan 27 mis drijven gaf deze Zwarte Ruiter grif toe. Ten aanzien van de moord en wat zich daaromheen afspeelde verweer de hjj zich fel. Mogen wij. met wat rustiger nieuws eindigen? Na de ooievaars de zwaluwen. Ie mand te Beverwijk stelde een onder zoek in naar het aantal onbewoonde zwaluwnesten. IDat bleken er nogal wat te zfjn. De conclusie is, dat het aantal zwa luwen afneemt, doordat ze in zuide lijke landen - voor de konsumptie- worden gedood. Verder zullen de bromfietsers het wat rustiger aan moeten doen. Van 7 juli af mogen ze niet harder brommen dan 40 kilometer per uur. van het BOUWBEDRIJF inleveren op MAANDAG 25 JUNI a.s. van 7-10 uur bij J. MOLENAAR, Kromme Esse 7 Voor SCHILDERS op MAANDAG 2 JULI van 7-9 Anjerdag: 1956 Omstreeks de 29e juni, de verjaar dag van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bemhard, zal het Anjerfonds wederom een bijdrage van u vragen, opdat het fonds steun kan blijven ver lenen aan het culturele leven in de provincie door middel van subsidies aan verenigingen van elke richting, werkzaam op het gebied van de kunst, de volksontwikkeling en de culturele jeugdzorg. Daarvoor kon het Anjer fonds Zuid-Holland tot dusver reeds meer dan 130.000,beschikbaar stellen, doch dit bedrag was helaas niet toereikend om alle om steun ver zoekende verenigingen de helpende hand te kunnen bieden. Thans is de kas leeg, terwijl nog vele aanvragen op behandeling wach ten. Willen we teleurstellingen in de toekomst voorkomen, dan zal de a.s. collecte die van vorige jaren in op brengst nog moeten overtreffen. Geeft zoveel ge kunt, maakt de Anjerdag in dit gewest tot een succes! HOEVEEL MOET MIJN KIND WEGEN? Moeders (en vaders) willen altijd graag weten of hun kind goed groeit. Zij wachten altijd vol spanning op de uitkomst van de weging, die bij elk kontrolebezoek wordt verricht. De meeste kinderen worden immers regelmatig nagezien op het consulta tiebureau voor zuigelingen, later op zulk een bureau speciaal voor kleu ters, en wanneer ze een maal naar school gaan door de schoolarts. Soms geschiedt de regelmatige controle ook bij de dokter aan huis. Natuurlijk is het gewenst dat we weten of het lichaamsgewicht van het kind regelmatig toeneemt. Het is pret tig als men hiervan in de loop van één of meer jaren een overzicht kan krijgen. Vandaar dat het aanbeveling ver dient bij elk controle-onderzoek het gewicht te noteren op een kaart, die mee naar huis genomen mag worden. Op die kaart wordt tevens vermeld hoeveel de lichaamslengte bedraagt welke voorschriften de dokter heeft gegeven en vanzelfsprekend ook de datum waarop het onderzoek is ver richt. Lengtej leeftijd, lichaamsbouw Zoals een ieder weet, hangt het gewicht allereerst samen met de leef tijd van het kind. Toch ziet men bij voorbeeld bij het wegen van tweelin gen dikwijls genoeg, dat het ene kind duidelijk meer weegt dan het andere, dat practisch even oud is. Naast de leeftijd moeten er dus nog andere factoren in het spel zijn, die het lichaamsgewicht mede bepalen. Eén daarvan is de lichaamslengte. Over het algemeen gaan toeneming in lengte en toeneming in gewicht hand in hand, al komt het zo nu en dan wel eens voor. dat een kind een plotselinge .uitschieter" in de lengte maakt en dat het gewicht in diezelfde tijd niet of niet in gelijkemate toe neemt. Eenvoudige, doch nuttige maatregel Gaat het lichaamsgewicht achteruit, nis bevrpom^h terwijl de lengtegroei een normaal dS Wn i2? hebben verwekt, verloop heeft, dan is bijzondere op- i de Apeldoornse boekhande- merkzaamheid geboden! taar, die zyn tante uit Culemborg ver moordde een levenslange gevangenis- straf werd gevraagd, zal menigeen et gedlrag en de handelswijze van deze betrekkelijk nog jonge man vreemd en onverklaarbaar hebben ge vonden. Misschien was het ook vreemd, dat in een andere gerucht makende moordzaak, die op de post- direkteur te Ravenstein, de geboden! Losse flodders Het moet hier echt gebeurd zijn, hoewelik had hem al eerder ge hoord. Niettemin, hij is te goed om er niet iedereen van te laten genitten. .Ergens in een fabriek in Waddinx-' xiavenstein veen zaten een paar mannen met el- bank te Den Bosch dè behandSw f ,praten over vissen- u kent dat behandeling wel, het ene sterke verhaal na het an dere. Vooral 'én der vissers, zo'n KEFT U LANG PLEZIER 200x300, steengoeie, zo een die met elastieke meter werkt, had wonderlijke verha len. Zijn opschepping begon vervelend te worden en een der mannen vroeg toen aan de oudste aanwezige, of hij nooit iets bijzonders had beleefd. Het antwoord luidde: „Ja, dat heb ik zeker! Ik zit eens een keer Kinnen de sluis te hengelen en daar krijg ik me een snoek aan de haok, bar zo'n ding! Maar, terwijl ik hem er probeer tut te halen, buig ik me nogal ver voorover en ineens valt er een zil veren rijksdaalder uit m'n vestje. De snoek hapt er naar schiet gelijk van de haak af en weg. Jammer! Het speet me nog meer van de snoek dan van de rijksdaalder. Maar afijn, een paar dagen later zit ik buiten de sluis. Ik f ,er n°S maar net, en weer zo'n bakbeest van een snoek. Ik kreeg hem T °°b- s Avonds zit ik hem schokte»maken en wat denk je. dat "DieK1^ksdaalder!" zei de man. met de rubber meetlat. Nee, was het antwoord, precies twee gulden en drie dubbeltjes, want er was twintig cent sluisgeld afgegaan! Sniper. Bedenkelijker is dit verschijnsel als het door een ernstige ziekte wordt veroorzaakt b.v. door tuberculoze van de lymfeklieren. Verder onderzoek is nodig wanneer men zoiets vermoedt Het kindje moet dan worden doorgelicht en er worden' krasjes op de arm gemaakt (tuberculinereactie) De controlerende dokter zorgt er wel voor, dat hier werk van wordt ge maakt en en als men er vroeg bij is kan zoiets nog heel goed in orde ko men. Geregeld wegen is dus wel een heel nuttige maatregel, die ons kan helpen om de ziekten op het spoor te komen. Tenger, mollig, veel te dik Vaste getallen voor het gewicht in verband met leeftijd en lengte zijn erg moeilijk te geven. Het ene kind heeft een veel forsere bouw dan het andere, precies als dat ook bij volwas- Er gebeuren in Den Haag heel wat rare dingen, onder het gewone volk en in betere kringen, maar van lijkroof hadden wij nimmer nog vernomen tot het daartoe deze week Ook nog is gekomen Mussert moest 10 jaar terug boeten voor zijn daden; na gedegen onderzoek volgde fusillade. Zo ging het na bewogen tijd Neerlands „leider" henen, en zijn stoflijk overschot is nu ook verdwenen. Op zichzelf is dit geval haast niet te verklaren, maar de reden tot de roof zal ook opzien baren. Stel, dat het een stunt is van politieke vrienden wie begrijpt dan nog waartoe deze lijkroof diende? Eerbied voor de dood is hier vast niet te bespeuren; daarom ook is deze daad waarlijk te betreuren. En wat ook de drijfveer was, 't is niet goed te praten, dat men het vergane lijf niet met rust kon laten. Scheepers. Het Is de Hamamelis die 't *m doet REIS OUDEN VAN DAGEN. Het comité verzoekt ons ruimte voor onderstaande: Waar gaan de ouden van dagen heen? Om 10 uur vertrekken we in de Kanaalstraat, via Henegouwerweg naar Arnhem. We volgen de rijksweg tot Maarn en komen aan het bekende Bergzicht, waar we een kopje koffie zullen drinken. Vervolgens naar Wou denberg, Ede, tot vlak voor Arnhem, links de Schelmsche weg "op, voorbij Roosendaal naar de Posbank. Door de grote drukte daar ter plaatse zal even gewacht moeten worden, maar de om geving is hier prachtig. De thuiskomst is bepaald op 8.45 uur, iets later als gewoonlijk. We rij den Henegouwerweg, Kerkweg naar het Sniepkwartier. Attentie voor de chauffeurs. Rijdt bij Arnhem en omgeving niet te ver uit elkaar. Als niet recht uit gereden kan worden, zullen we trach ten krijt te strooien langjs de weg, welke gereden moet worden. Gezien de vele bochten, is voorzichtig rijden aan te bevelen. Geniet zelf ook van de reis. Allen een prettige dag gewenst. Het Comité. N.K.J.B.-N1EUWS. Dinsdag 26 juni zal de NKJB een zeer belangrijke ledenvergadering houden, niet alleen omdat er dan of ficiéél een begin wordt gemaakt voor de grote Rome Kruistocht in 1957, waar alle landen vertegenwoordigd zullen zijn (ook een delegatie van de NKJB uit Waddinxveen), maar dat na 10 jaren behoefte bestaat om zelfstan dige statuten en reglementen te be zitten, speciaal afgestemd op de NK JB, waarin verenigd zijn alle jongeren vanaf 17 jaar zowel de arbeidersjeugd, land- en tuinbouwjeugd en de mid- denstandsjeugd, moet zeer belangrijk genoemd worden. Op deze vergadering zullen zij ter goedkeuring aan de leden worden voorgelegd. Verder zal de voorzitter W. Berkesteijn verantwoording af van de financieële toestand van de af- gelopen feestavond, en het vertrouwen vragen om met het bestuur een nieu- we feestavond' te beleggen voor de ge hele parochie. Zoals men ziet zeer belangrijke pun ten, dus geen NKJB-er schittere door afwezigheid. R.K. REISVERENIGING. De R.K. reisvereniging gaat op 3i juni a.s. per autobus naar 's Hertogen bosch, waar de St. Jan bezichtig! wordt verder door Brabant naa: Kaatsheuvel, met bezoek aan de Ef- teling, vandaar door de Oisterwijksi vermen, met pracht aan natuurschoon Het geheel is prima verzorgd senen is waar te nemen. Een tenger kind kan even gezond zijn als een mollig. En wat zeer dikke kinderen betreft die zijn er dikwijls niet zo goed aan toe als menigeen wel denkt. Zulke erge dikkers lijden nog al eens aan bronchitis, zfjn herhaaldelijk ver kouden en krijgen gemakkelijk huid uitslag, terwfjl zij ook moeite hebben met lopen, omdat hun voeten het te grote lichaamsgewicht niet naar be horen kunnen dragen. Voor dergelijke kinderen kan de dokter het gewenst achten, dat zij, niet verder in gewicht toenemen of dat zij zelfs wat afvallen. Een dieet VERKIEZINGSUITSLAGEN, dat arm aan vet en aan meelkost is, -n» ^te: i i wordt dan voorgeschreven. De officiele verkiezingsuitslag, zoals die thans bekend is geworden, ver- toont slechts 55 stemmen verschil met Ulli/Innnn-viMM 1 de voorlopige uitslag zoals die door il UlOyCrlGZItlCj I het ANP bekend werd gemaakt. Dit HuldzulverheldHufdoeiondhèld I geringe verschil wijst er op, dat bij de 1004 gemeenten de voorlopige tel- ling op de stembureaux toch wel zeer accuraat is geschied en deze cijfers Err»tiMi«r iook vrijwel foutloos zijn verwerkt. P M#r De officiële uitslag luidt: K.VP1.815.310 CjE|482.918 's middags Brabantse koffietafel en V.V.D502.530 s' avondfe in Breda een warme maal- 272.064 tijd, verder in de loop van de dag nog S.GjP129.517 vrije consumptie's, de gehele dag mu- GP-V37.206 ziek in de bus. De prijs is f 14.— per N-U28.960 persoon, alles inbegrepen. Er zijn op N.O.U19.303 heden nog twee plaatsen open in de Totaal aantal geldige stemmen bus, aanmelden Henegouwerweg 87 of 5.727.742. Burgem. Trooststraat 58. Bij loting op het Centraal Stembu- VAN twpf vi«cïtpttvc reau te Den Haag werd medegedeeld VAN TWEE VISSERTJES. dat het Geref. Politiek Verbond, de Een tweetal vissers, die zonder gel- Ned. Oppositie Unie en de Nationale dige papieren in Waddinxveen's wa- Unie de vereiste driekwart van de teren visten, werden door de politie kiesdelen niet hebben gehaald' en bekeurd. dat daarmee dus de waarborgsom aa™ Men zij gewaarschuwd. de Staat der Nederlanden is verval- VERKEERSONGEVALLEN. ï"«2l 52 |TÏ? KutSSfc Deze week kwam een Citosabus in de Plasweg in aanrijding met een per sonenauto, waarbij beide auto's scha de opliepen. Bij de hefbrug botste 'n truck met oplegger tegen een perso nenauto, met hetzelfde gevolg. Er wa ren geen persoonlijke ongevallen. Op de Brugweg had zaterdagavond een aanrijding plaats tussen een wielrij der en een bromfietsrijder, waarvan de laatste onder „invloed" verkeerde. Beide rijders liepen verwondingen op en het rijwiel zowel als de bromfiets werden beschadigd. OPBRENGST COLLECTE Het bestuur van de afdeling Wad- dinkveen van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies deelt mede, dat de opbrengst van de collecte be droeg de som van f 331,73. Hartelijk dank aan allen, die hier aan hebben meegewerkt.. GESLAAGD. Onze plaatsgenoten, de heren J. A. H. Brok en C. I. v. d. Velde slaagden voor het eindexamen Gymnasium. GEDIPLOMEERDE SPUITGASTEN. De heren J. Bikker en onze vroege re plaatsgenoot M. N. de Bas slaagden op hei te Gouda afgenomen examen voor pompbediener van de Gem. Brandweer. VERLICHTING NOORDEINDE. De Noordeindse weg heeft een elek trische straatverlichting gekregen. In tegenwoordigheid van burge meester Warnaar, wethouder Oudijk Rustig denken M ij n h a r d t'ï uwtabletten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van Rootselaar, Delft. Nam. 6.30 uur Ds. W. van Herpen, Melissant. Hervormd Wjjkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. W. van Herpen. Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Poppe Naarden. N.IL Ver. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds. J. D. Smids, Schiedam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Donderdag 28 juni nam. 7 uur De heer J. W. Slager, Stavenisse. Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. De ZONDAGSDIENST zal waargenomen door dr. E. M. L. Hem-

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 1