i Vacantie-trips Wrijf Kou en Pijn Sport i** 't kwk- 2> Vroeg of laat topproducten lop-Slatnii K. van Tilburg Merk-Naaimachine Burger Tax en de directeur der gemeente bedrij-] ven, heeft Mevr. F. T. van der Tor-, ren-Veendorp in een schakelkast bij haar woning de verlichting officieel ontstoken. Onmiddellijk kon geconstateerd' worden dat deze verlichting een] enorme vooruitgang betekent in ver gelijking tot de oude gaslantaarns, die nog deels tussen de bomen schuil gin-, gen. Nog een klein stootje en dan is het elektrificatie-programma voltooid. O.m. moet de Wilhelminakade nog een beurt hebben, maar dat zal pas kunnen gebeuren, zodra de provincie met de werkzaamheden aan de oever voorziening gereed is. VACANTTE SLAGERS. Van bevoegde zijde vernemen wij dat de slagers wegens vacantie geslo ten zullen zijn. In de week van 14 21 juli twee zaken. Van 2128 juli drie zaken en van 28 juk4 augustus twee zaken. weg met DAMPO in Bunnik, Odijk, Schalkwijk en Hou-fjfê OP TWEETAL, ten. Noem jij dat maar nergens. §p Ds. G. Ch. Duinker komt voor op Ja, maar moest je dan niet voor je- een tweetal bij de Rem. Geref. Gem. zelf ergens zijn? te Leiden. Ik moest jou rijden leren, dat was mjjn boodschap. icerJig ujc icdinpueascnap oenaaide in de klasse A van de afdeling Gouda. (Foto Sjaak Noteboom) 8-0 7-0 0-2 0-6 8-0 0-14 6-0 1-0 4-1 4-0 0-5 8-0 5-1 0-4 SCHOOLVOETBAL. De uitslagen zijn: R.K.—Herv. brug Mulo—Dorp OranjelaanOpenb. A Openb. AMulo R.K.—Or anj elaan Herv. brug—Openb. B Openb. A—Herv. brug Herv. Dorp—-R.K. MuloOranjelaan Openb. B—Openb. A Herv. brug—Herv. dorp Mulo-Herv. brug Openb. B—Herv. dorp Openb. AR.K. Programma komende week: Vrijdag 22 juni: Mulo—R.K., aanvang 7 uur, Be Fair; Herv. brug—Oranjelaan. aanvang b.ia uur, Waddinxveen; Maandag 25 juni: Openb. B—Herv. dorp, aanvang 7 uur, Waddinxveen; Oranjelaan—Herv. dorp, aanvang u.. Be Fair. Woensdag 27 juni: Mulo—Openb. B, aanvang 7 uur, Be Fair; Herv. dorp—Openb. A., aanvang 7 U., Waddinxveen. Vroegere berichten over het pro gramma van dinsdag 27 juni komen hiermede te vervallen. T.O.O.S. HAD SUCCES. Met een groep van 66 meisjes en een groep van 23 jongens nah de gymnastiekvereniging T.O.O.S. deel aan ploegturnwedstrijden in Zoeter- meer. De meisjes behaalden een eerste prijs, de jongens een tweede prijs. SPORTWEEK-WANDELMARS. De openingswandelmars van de sportweek staat in de volle belangstel ling. De aanmeldingen voor deze mars welke door het grootste deel van on ze gemeente gaat, komen in grote ge tale in. Er zijn zelfs straten en buur ten, die ploegen gaan vormen om aan dit sportevenement deel te nemen. Wie nog niet besloten heeft om voor deze mars in te schrijven, moet dit zo spoedig mogelijk doen. Hiervoor raadplege men de raambiljetten. INTERNATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN. Donderdagavond zal de Gouwe een wedstrijd spelen tegen een Duitse ploeg uit Bremen. Deze ploeg maakt op het moment een trip door Nederland. Na de ontmoeting tegen de Gouwe gaan zij naar Bergambacht om dan in Wildervank uit te komen in een groot Internationaal tournooi voor hoofdklassers. Deze ploeg is zeer sterk, zij speelt in Duitsland in de eerste polo-Liga. Het zal voor de Gouwe niet meeval len om het tot een overwinning te brengen. Aan het programma zijn ook enkele baannummers toegevoegd. Wij zullen de wens maar uitspreken dat de zachte winter nu met de 21e juni maar verdwenen is. ZWEMMEN. Uitslagen: BZC IGouwe I heren 1-7 BZCGouwe jongens 1-4 rest van de wedstrijden allen uitge steld. Programma voor de komende week: Zaterdag 23 juni, aanvang 7 uur: Gouwe IBoskoop I dames; Gouwe II Pinguins H heren; Gouwe IDKR I heren. Dinsdag 26 juni, aanvang 7.30 uur: GouweAZC meisjes; Gouwe IAZC I dames; GouweBZC jongens; Woensdag 27 juni; GZC 4Gouwe H heren. Donderdag 28 juni: Internationale wedstrijd tegen Bremen. BZC I-GOUWE I 1-7. Hoewel BZC zich vooral voor de rust met man en macht trachtte te verdedigen, en dat niet altijd even fair. wist de Gouwe steeds aanval lend toch nog 0-1 te maken voor de rust. Na de hervatting werd BZC overspeeld en in een korte tijd werd de stand tot 0-4 opgevoerd. Eerst toen wist BZC meteen ietwat gelukkig doelpunt de eer te redden. Maar daar mee bleek al het kruid verschoten. De Gouwe nam weer het initiatief over en nadat 2 spelers van BZC tegelijk de één wegens overtreding, de ander wegens insubordinatie uit het water waren gezonden, wist de Gouwe via 1-5 tenslotte de eindstand op 1-7 te brengen. Al met al een goede wed strijd van de Gouwe resulterend in een beetje geflatteerde, maar toch alleszins verdiende overwinning. WSE-NIEUWS. In een zeer goed gespeelde wedstrijd is het WSE I zaterdagavond gelukt om een Waddinxveen I comb, met 4-1 te verslaan. Het 2e besloot de competitie met n 5-2 overwinning op Gouderak IH. SPORTWEEKNIEUWS. Zaterdagavond om 7.30 uur spelen op het Waddinxveen-terrein twee combinatie elftallen samengesteld uit spelers van Waddinxveen, Be Fair en WSE een oefenwedstrijd om te komen tot een Waddinxveen elftal dat op 30 juni speelt tegen een KNVB-ploeg. De baten van deze wedstrijd komen geheel ten goede aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding. Gezin vooral dit mooie doel ver wachten wij een grote belangstelling voor dit treffen. Veteranen voetbalden voor bejaarden. Op het Be Fair terrein aan het Ka naal werd maandagavond een voet balwedstrijd gespeeld tussen een com binatie van de Chr. Sportvereniging Be Fair en een veteranenelftal. Bg het ingaan van de rust stonden de Be Fair-spelers met 2-1 voor. In de twee de helft van deze wedstrijd wist Be Fair nog een doelpunt te maken, doch de veteranen lieten zich hierdoor niet uit het veld slaan en wisten een 3-3 eindstand te bereiken. Voor deze wed strijd was vrij veel belangstelling en dikwijls waren er heel aardige spel momenten. Ook de komische noot ontbrak bij deze ontmoeting niet, wat mede veroorzaakt werd door de kle dingstukken van verschillende spe lers, die niet bepaald tot een voetbal uitrusting behoorden. De bedoeling van deze wedstrijd was nog wat gelden bijeen te brengen voor de jaarlijkse reis van ouden van dagen, welke reis georganiseerd wordt door de beide plaatselijke middenstandsverenigin gen. Een bedrag van f 54,14 werd hier voor bijeen gebracht door deze wed strijd. Postduivenvereniging ,,De Sperwer". Wedvlucht vanaf St, Guentin, 265 km. Los 6 15. Aankomst le duif 8 58 29; Aankomst 63e duif 10 21 22. In concours 189 duiven. Snelheid' 1615 m per minuut. Jac. de Beep 1 24 56 58; N. van Vliet 2; C. Lamorée 3 10 14 25; Jac. van der Zijden 4; Dtegenkamp 5 301; A. Verhoef 6 18 19 42; Fr. Rip 7 28 39: L. de Bruin 8 35 59; H. van Dijk 9 12 41 49; Nic. van der Zijden 11 22 23 32 33 37 53; van Muiden 13 31; W. van der Jagt 15 16 47 48; Abr. van der Graaf 17 62 63; P. Bonefaas 20 57; A. Lam 21 50 51; W. van der Wa ter 26 36 44 46 52 60; W. Berkesteijn 27 3 455; van der Willik 29; H. van den Berg 43 54; D. la Grand 40; Rin- gelenstein Jr. 49. Je bent een slimmerik, zei ze, hem een por gevend. Definitie nummer vier, constateerde hij opgewekt. Eerst zuinig, toen ver kwister, daarna een type en nu een slimmerik. We vorderen inderdaad in de goede richting. Ik ben werkelijk zeer nieuwsgierig naar de vijfde de finite. Doch hierop gaf ze geen antwoord, maar wendde belangstelling voor en keek naar de etalage van een winkel, die ze passeerden. In de komende weken vorderden Truus' rijlessen goed en op een och tend in het laatst van April verklaar de Bert, dat ze behoorlijk kon rijden. Als je rij-examen doet, zul je zeker slagen. Ik zou je wel in het drukst van de stad het stuur durven toever trouwen. Zou ik geen examen kunnen doen? vroeg ze. Natuurlijk waarom niet? Ja, maar ik bedoel: zonder dat va der het te weten komt? Wel ja, dat maak ik wel in orde. Ik zal wel een aanvrage voor je indienen Drie weken later kwam de oproep, dat ze eind mei examen moest doen. Bert, die 's morgens de post aannam stak de oproep in zijn zak en toen hij later in de morgen met haar samen boven was, overhandigde hij haar de kaart. Geweldig, zeg! riep ze opgetogen uit, toen ze de oproeping gelezen had. Maar jij moet meegaan, hoor, an ders maak ik me misschien zenuw achtig. Ik ga wel mee, maar examenrijden moet je alleen. Je hebt nu voldoende practische ervaring en als je een beet je vriendelijk kijkt naar je examina tor, slaag je vast. Óp dinsdag reed hij met Truus naar het aangegeven punt, waar de exami nator reeds stond te wachten. Bert gaf nog een paar aanwijzingen, drukte toen even haar hand en wenste haar sterkte. Toen stapte hij uit en zijn plaats werd ingenomen door de exami nator, een klein, dor mannetje. Nadat ze weggereden waren, stak Bert een sigaret op en liep wat heen en weer. Dat examen zou zo lang niet duren, die vent zou dit werk wel da gelijks doen en dan bemerkte hij gauw genoeg, of ze er wat van af wist of met. Inderdaad was ze binnen het half uur terug, maar uitsluitsel gaf het mannetje niet. U zult wel bericht krij gen, was zijn bescheid. Een week later kwam het rijbewijs, OEFENING B.B. Zaterdag zal een oefening gehouden worden van de B.B. in samenwerking met de Roode Kruis colonne te Gou da. Een noodhospitaal zal ingericht worden in de kantine van de N.V. /erheul, alhier, waarheen 36 gewon den worden vervoerd. De E.H.B.O. van de blokploeg zal deze gewonden vervoeren. Aan deze oefening wordt deelgeno men door afd. van de B.B. uit ver schillende omliggende plaatsen. Praktische plastic Zak-apotheek voor Uw vakantie slechts f 3.75 DROGISTERIJ A.vak der HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 MINDERWAARDIG GESCHRIFT. Door de redactie van een weekblad wordt het vaak als een bezwaar ge voeld' dat deze haar lezers berichten moet voorzetten, die voor zij in het weekblad onder de ogen der lezers komen reeds veel van hun actua liteit hebben verloren. Maar dit heeft ook wel eens zijn voordelen, omdat de redactie aan nemende dat een bepaald voorval reeds bij haar lezers bekend is met een kort commentaar kan volstaan. Dit geval doet zich nu voor ten aanzien van de minderwaardige publi caties in buitenlandse bladen van onze Koninklijke Familie betreffend. De Draagster van de.Kroon en Haar gezin staan uit hoofde van Haar hoge functie steeds in het middelpunt der belangstelling van ons gehele volk, wat tengevolge heeft dat Zij steeds 'n dankbaar object is van iedereen, die iets met publiciteit te maken heeft. De Koningin en Haar gezin boeten daardoor reeds veel in van het intie me gezinsleven, dat ons allen toch zo lief is. De nederlandse pers is zich geluk kig bewust van het recht dat de Kon- Familie evenals iedereen, recht heeft op een eigen familieleven, waarmede de buitenwereld zich niet mag be moeien. Journalisten van buitenlandse bladen kennen helaas die grenzen niet FEUILLETON en zagen in een door H. M. door moe derlij ke zorg ingegeven handeling een prachtig uitgangspunt voor een ove- overgezonden met de post. Bert, die rigens grotendeels uit de duim gezo- de brieven van de besteller aannam, gen sensatie artikel, waarin niet al- ging er mee naar het kantoortje, waar leen de onderlinge verhouding in het 15 door Gré de Boer Toen hij en zijn vriend Oosterhof na ruim zes maanden geëxperimen teerd te hebben, een onderhoud met de directie verzocht, dat toegestaan werd, bracht Gerard verslag uit van zijn werk en besloot met de medede ling, dat men het stadium van practi sche verwezenlijking had bereikt. De heren waren, zo niet nieuwsgierig, dan toch zeker belangstellend naar het re sultaat en des avonds werd een bezoek gebracht aan het laboratorium, waar de jongelui de vinding demonstreer den op een der nieuwste radiotoestel len Gerard gaf gelijktijdig een toelich ting en Henk een specificatie van de kosten en het reultaat was, dat de directie de volgende morgen langdurig vergaderde en overeenkwam de vin ding op de toestellen van de Rafoz te monteren. Van Haaften werd des middags opnieuw bij de directie ont boden en hem werd medegedeeld dat man tevreden was en in principe be reid was de vinding aan te kopen. De onderhandelingen over de financiële vergoeding waren eveneens bevredi gend en een contract werd opgemaakt. Toen Van Haaften en Oosterhof het getekend hadden, waren ze daarmee gepromoveerd tot welgestelde mensen, die een ruim maandelijks inkomen zouden hebben. De zaterdag daarop kwam Henk in zijn splinternieuwe auto naar Utrecht en 's avonds werd het succes der bei de vrienden gevierd. Oosterhof glom van genoegen, vooral toen de zater- dagavondkrant een groot artikel bracht met foto's van de uitvindingen de uitvinders. In zekere zin ben ik ook nog aan deelhouder in de vinding, zei Ooster hof, met een knipoogje naar zijn zoon. tig het artikel in de krant had door gekeken, sloeg zodoende de passage over, die hem ongetwijfeld een schok zou hebben gegeven, want in het ar tikel was ook de historie van de ver loren portefeuille met de vierduizend gulden genoemd. Zodoende bleef hij nog onwetend van het feit, dat de zoon van zijn compagnon een van de twee mensen was,, die indertijd zo veel narigheid had ondervonden van zijn oneerlijkheid. Een paar weken daarna - het was een mooie voorjaarsdag - zei Bert aan het ontbijt. Ik moet vanmorgen even weg, een boodschap doen voor me zelf. Ga je mee, Truus? Ze keek even bedenkelijk. Duurt het lang. Zo lang, als je zelf wilt. Kunnen we voor twaalven weer thuis zijn? Best, antwoordde hij. Dus je gaat mee? Ja. Even de boel afwassen en een andere jurk aantrekken. Over een half uurtje ben ik beneden. Om half negen reden ze samen weg Bert had de oudste wagen genomen en reed nu in een kalm gangetje in de richting van Bunnik. Dat was een rustige weg en op een open stuk rem de hij af en zette de wagen stil. Ver wonderd keek het meisje, dat naast hem zat, eerst naar buiten en vroeg: Moet je hier zijn? Nee, maar ga nu eens achter het stuur zitten, dan zal ik je rijden le ren. Dat hadden we toch afgesproken O ja, dat is waar ook. Gunst, dat was ik helemaal vergeten. Ze schoof achter het stuur, nadat Bert uitge stapt was en om de wagen heen naar Truus1 zitplaats liep. Hfj nam naast haar plaats en gaf enkele aanwijzin gen. Langzaam trok de wagen op en toen hij enkele malen gezegd had, hoe ze moest overschakelen, bemerk te hij al spoedig, dat ze een schrande re leerlinge was, want ze reed dapper door het dorp Bunnik heen en buiten de kom durfde ze zelfs met een gan getje van veertig verder te gaan. Gedurende een klein uurtje zat ze zo achter het stuur en Bert, die de omgeving op een prikje kende, liet haar voornamelijk de stille wegen be rijden. Hij leerde haar achteruit rij den, vlug reageren op bepaalde din gen en tenslotte verklaarde hij, dat ze binnen een maand behoorlijk zou kunnen rijden. In Houten dronken ze koffie en om 'half een reed Bert weer naar huis, na afgesproken te hebben, dat ze voortaan iedere week een uur tje zou mogen leren. Vlak bij huis gekomen trok Truus •hem eensklaps aan zijn jas en zei ver 'schrikt: Goeie, Bert, je boodschap! Die heb je helemaal vergeten! Welnee, meisje, die heb ik toch ge- iaan? En je bent nergens geweest? Zo? We waren vanmorgen anders ook Oosterhof zat. Hij overhandigde het hele stapeltje aan zijn compagnon en ging toen weer kwasi-ijverig ver der met het bijwerken der boeken. Wat heb ik nu aan mijn wagen han gen? riep Oosterhof opeens verbaasd: uit, toen hij het rijbewijs van zijn oud ste dochter in de hand hield. Hoe kan dat nu? Wat is er aan de hand? vroeg Bert met een droog gezicht, hoewel hij in wendig zat te grinniken. Wat er aan de hand is' Ik begrijp er geen snars van. Kijk nu eens: een rijbewijs voor Truus! Daar moet je tegenwoordig toch eerst examen voor doen? Ja, antwoordde Bert op dezelfde toon, dat geloof ik ook. Hoe komt die drommelse meid daar nu aan? Datdat Met een ruk stond hij op en liep het kantoortje uit. Bert, die zich nauwe lijks kon bedwingen, volgde hem toen de oude baas de trap opliep, roepende: Truus, Truus! Waar zit je? (wordt vervolgd) gezin in een vals daglicht wordt ge steld, maar waarin bovendien gevolg trekkingen op politiek terrein wor den gemaakt, die kant noch wal ra ken. In de nederlandse commentaren zijn de bedoelde publicaties eenstemmig als minderwaardig (nog de zachtste kwa lificatie, maar er zijn ook forsere ge bezigd) betitelen en daaraan werd dan de verklaring vastgeknoopt, dat de liefde voor de Koninklijke Familie door deze berichten slechts verstrekt is geworden. (Weekblad voor Pijnacker) Voor elk figuur en voor Iedere beurs een KOSTUUM uit de Dames- en Herenkleermakerfl G. LEEFLANG, IJssellaan 84 Gouda. Tel. 401S Ruime sortering stof fen en stalen voorradig Kunststoppage-inrichting STOMEN EN VERVEN Fa J. P. MUL, GOUDA Vanaf heden kunnen goederen bezorgd of ge haald worden door A. ZWANENBURG, Eikenlaan 84 PEKELVLEES150 gram 29 ct ONTBIJTSPEK150 gram 59 ct 150 gram 89 ct GEKOOKT SPEK150 gram 39 ct BOTERHAMWORST250 gram 85 ct RUNDVLEESvanaf 500 gram 189 ct SAUCIJZENMO gram 180 ct Doorregen VARKENSLAP 500 gram 1 samen BOTERHAMWORST 150 gram j slechts 179 ct Prima ROOKSPEK 500 gram 109 ct WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gram 173 ct 's Zaterdag warme Croquetten Ga voor het lekkerste wat er te kragen is naar Dorpsstraat 49 Telefoon 402 Aangeboden Splinternieuwe (ringspoel), compleet electr. met levenslange garantie, in koffer f 265. Brieven onder nr 574-3 bur. van dit blad Laat U niet verleiden, maarga met de vacantie met nog uit riiden- 2 plaatsen 3 dagen Luxemburg en 2plaatsen3dagenDuitsland Vraagt inlichtingen DORPSSTRAAT 61

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2