Weekblad voor Waddinxveen 1 Oiiderdomsverzekering Wlwde-c de Vrouw De Witgd van de week PEERLESSKETTIN6KAST H. v. <1. Hor Burgerlijke stand NIEUWS uit (Hnwe, u/aanfviaats No. 581 10 augustus 1956 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30. Waddinxteen telel 438 Verschijnt elke Vrijdag Abonnementsgeld per kvrrtaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 ct. familieadvertenties 7 ct per m.m. Bijdragen verslagen etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden. Beginnen wij ditmaal met een ver heugend cultureel bericht: de tentoon stelling van Rembrandt-schilderijen in de hoofdstad werd door ruim 330.000 mensen bezocht. - Zij is nu, met alle mogdlijke voorzorgen, overgebracht naar het Museum Boymans te Rotter dam. De Rembrandt-tekeningen, tot dusver bij Boymans geexposeerd zijn thans in het Rijksmuseum te zien. Het is te hopen, dat in de Maasstad de be langstelling voor deze unieke tentoon stelling even groot zal zijn. Er is altijd een zekere rivaliteit tus sen Amsterdam en Rotterdam. De hoofdstad heeft een nationaal monu ment en Rotterdam wil niet achter blijven .Daar zal - aan de Maas, in september of oktober het nationaal monument voor de koopvaardij wor den geplaatst - een geweldig stalen gevaarte, bekleed met aluminium-pla ten, een 40 meter hoge boeg van een schip. Waarschijnlijk zal men wel even moeten wennen aan het door de Am sterdamse beeldhouwer prof, Carasso ontworpen geweldige monument. Maar dat moest menigeen ten slotte ook aan het Rotterdamse beeld van Zadkine Om nog even op het talrijke bezoek aan de Rembrandt-tentoonstelling te rug te komen - het record-aantal be zoekers is ongetwijfeld mede te dan ken aan het slechte weer dat wij in het begin van deze zomer hadden. De geweldige regens die de vakantiegan gers in de steden als het ware naar de tentoonstelling joeg hebben in grote delen van Gelderland, Drente en Over ijsel zoveel- overlast veroorzaakt, dat de voorzitter van het Landbouwschap de heer H, D. Louwes over een ramp sprak, die voor de getroffen boeren niet goed .e maken zal zijn. Er zijn meer dingen in ons land, die niet of zeer moeilijk zijn goed te maken. Heb ben wij bijvoorbeeld de moeilijkhe den, die wij telkens weer in de woon oorden der Ambonnezen ondervinden, niet aan onszelf te wijten? Er zijn nu eenmaal Ambonnezen, die zich slechts moeilijk - of in het geheel niet - kun nen aanpassen aan onze westerse ge woonten. Zij menen, dat de' regering maar voor hun onderhoud moet zor gen. Op Walcheren kwam het daar door tot een schietpartij en tot de ar restatie van 35 Ambonnezen, die naar het Huis. van Bewaring te Middelburg werden overgebracht. Bij een schiet partij werden negen Ambonezen ge troffen. Men kan uiteraard niet toe staan, dat dezè kampbewoners zonder betaling in eigen onderhoud gaan voor zien en op roof uitgaan. Triest is dat alles echter wel. Triest is ook, dat een Eindhovense jongeman van 17 jaar een poging deed een 16-jarig meisje, dat hij slechts een paar dagen kende, probeerde te ver giftigen met een paar rumbonen, die hij met rodent had gevuld. Gelukkig vond het kind de rumbonen niet sma kelijk en spuwde zij ze uit. De zonder linge minnaar werd gearresteerd en be kende zijn misdaad. Dan gaat ons hart meer uit naar de jongens en meisjes, die aan het IJsel- meer een man, die zonder vergunning daar op de eenden wilde gaan jagen, verdreven. De door hem gebouwde kooi wekte argwaan bij de daar kam perende jongens en meisjes en toen zij merkten wat de bedoeling was, trokken zij één lijn met het bedreigde wild en maakten zij zoveel lawaai, dat de eendjes <niet onder schot konden worden genomen. Wij voelen ook enige sympatie met de man, die in het plaats je Kortenhoef naar een schat graaft. Zijn aanwijzingen heeft hij in een - weinig gebruikte statenbijbel gevon den. Daarin vond hij een dokument, waarin de plaats van een schat, in de Spaanse tijd begraven - was aangege ven. Geld en juwelen zouden in een weiland, waarop vroeger een kerkje had gestaan, zijn begraven. Dat klop te wel maar.dat kerkje stond er eerst een goede eeuw geleden. Hoe dan in of bij die kerk in de Spaanse tijd een schat kon zijn begraven is een mysterie dat de gravers weinig hoop zou moeten geven.Nee, dan het bij Kortenhoef gelegen stadje Weesp. Daar was feest, omdat de tienduizend ste Weespenaar werd ingeschreven - daar was ook feest, omdat een meisje uit Polen, Heleentje Bilinski, er bij een tante mocht blijven waar zij in het gezin was opgenomen en als een doch ter werd behandeld. Het meiske was eerst officieel uitgewezen doch nadat een onderzoek was ingesteld en geble ken was, dat Heleentje in een zeer on gunstig milieu terecht zou komen werd de toestemming voor een verlengd ver blijf in Nederland gegeven. Dit over zicht zou sommigen niet bevredigen als wij niet de ronde van Nederland memoreerden. Goed: die Ronde van wielrenners begon 6 augustus en zal 13 dezer eindigen.' Maar al rijdt er dan ook een koffieploeg mee wij vinden het veel belangrijker dat te Zuidwol- de Herman Jager uit Beilen Drents melk-kapioen werd. Die wedstrijden zouden ook landelijk moeten zijn. Van geheel ander aard is het be richt, dat een Nederlands gezin, uit 5 personen bestaande omgekomen is door een auto ongeluk. Deze familie uit Groningen afkomstig maakte een vacantiereis door Tirol en kwam daarbij met een rijdende trein in bot sing, met gevolg dat alle inzittenden om het leven kwamen. Te AJphen aan den Rijn kreeg een 30 jarige kippenhandelaar het met de politie te kwaad, toen zijn pas ge bouwd kippenhok waarvoor hij geen vergunning had afgebroken moest worden. Hij raakte handgemeen met de politie, waarbij deze een waar schuwingsschot loste, welk schot de handelaar ongelukkigerwijze in zijn buik trof. SPIEGELTJE, SPIEGELTJE AAN DE WAND Dif" kunf U voorkomen door een te laten monteren. Verkrijgbaar bij UW RIJWIELHANDELAAR een wem de duize/id fa fa Zuidkade 57 W. Versluis Kerkweg 28 Kent u ook dat prettige gevoel van zelfvertrouwen, dat een vrouw bezielt, wanneer zij pas een nieuw kostuumpje aan heeft of juist van de kapper komt Een hele tijd heb je rondgelopen met een hoofd vol pieken, waar niets meer mee te beginnen viel, of met een oude mantel van zoveel jaar geleden en nu opeens zie je jezelf in de spiegel als een nieuw wezen. Ongelooflijk, wat een verandering! Deze aanblik geeft je het gevoel of je herboren bent: verjongd, vermooid. Je zelfrespect, je zelfvertrouwen vliegt omhoog. En dacht u dan, dat deze vol daanheid zich niet in je hele optre den zou weerspiegelen? Je tred wordt veerkrachtiger; je loopt rechter en houdt het hoofdje fierder geheven. Je ogen stralen, om je mond glijdt een warme glimlach. Want je weet, dat je mooi bent en gezien mag worden. Die wetenschap alleen al is voldoende, om je mooi te maken, afgezien nog van het feit, wat de nieuwe kleren en het welverzorgde kapsel voor je gedaan hebben. U kunt zich misschien niet voorstel len, hoeveel vrouwen er aan een min derwaardigheidsgevoel gaan lijden, als zij niet goed verzorgd voor de dag kunneji komen. En dat is dan hetgeen, wat haar de aantrekkelijkheid, die toch heus wel iedere vrouw in een of ander opzicht van zichzelf bezit, ook nog doet verliezen. Zodra zij zich niet meer zeker van zichzelf voelen en zich alleen nog maar bewust zijn van wat haar ont breekt, worden haar bewegingen schutterig of houterig. De ogen krij gen een schuwe blik en vaak kunnen zij geen behoorlijk gesprek voeren, omdat zij beginnen te stotteren. Ze weten geen raad met handen en voe ten, die daardoor veel groter schijnen dan ze in werkelijkheid zijn. Om kort te gaan deze vrouwen maken een ho peloze indruk, omdat ze denken dat alles aan haar mislukt en ze niets be zitten, waarin een ander behagen zou kunnen scheppen. Inplaats van bij de pakken neer te zitten, zou iedere vrouw moeten le ren, zichzelf nauwkeurig in de spie gel te bestuderen. Dan zou zij weten, waarmee zij woekeren en wat zij ver doezelen moet. En dan zou zij niet zoveel fouten op esthetisch gebied ma ken. Als zij mooie tanden heeft, laat ze dan veel en gul lachen. Maar als zij te dikke of niet onberispelijke rechte benen heeft, laat zij dan geen korte rokken dragen, al is het ook honderd maal in de mode. Ook de houding van de doorsnee vrouw, haar manier van lopen en zit ten, zijn dingen, die vaak een correc tie verdienen. Je hoeft je voeten niet op de grond neer te planten of er een dragonder aankomt. Met wat oefening kun je even goed blij en licht en luch tig leren lopen, alsof het leven een feest is. Ja, maar dat kan natuurlijk alleen, als je schoenen draagt, die je prettig zitten en je voeten de natuurlijke stand toelaten. Het is een raadsel, dat zoveel vrouwen door ijdelheid gedre ven, het verkeerde schoeisel kiezen en daardoor haar voeten misvormen en zichzelf tot een carricatuur maken. Hebt u ooit iets lelijkers gezien dan een vrouw, die zich op spitsneuzige schoentjes met hoge, naald dunne hak jes wil voortbewegen en er niet op lo pen kan? Het toppunt van onelegance en pijnlijk om aan te zien, hoe zij tel kens omzwikken en haar hakken scheef lopen. We hoeven ons niet altijd in nieuwe spullen te steken, om ons behaaglijk te voelen, heus niet. De zekerheid van onze houding kunnen wij putten uit het besef, dat wij het juiste dragen op de juiste plaats eii bij de juiste gele genheid en: het met charme weten te dragen. MARCELLE Officiële mededelingen ONTSMETTING VEEAUTO's In verband met het voorkomen van mond- en klauwzeer dienen veeauto's vóór 20 augustus a.s. en vervolgens om de acht dagen ontsmet te worden. Van de plaats gehad hebbende ont smetting wordt een bewijs afgegeven. Voor zover de ontsmetting niet plaats vindt aan openbare slachthui zen moeten de eigenaren van vee auto's opgave doen aan de groepscom mandant der rijkspolitie van de tijd en de plaats waar ontsmetting zal plaats hebben. -Het vervoer van vee zonder geldig ontsmettingsbewijs is verboden. WADDINXVEEN, 7 augustus 1956. De Burgemeester van Waddinxveen, A. WARNAAR Jz. Aangiften van 2 tot 8 augustus 1956 Geboren: Jacob Willem, z. v. G. W. van Klaveren en M. N. Koetsier, Noordeinde 104; Adrianus Pieter, z. v. F. Janssen en S. B. Zuiddam, Eikenlaan 88; Jan, z. v. N. Both en H. Vermeulen, Bodegraverstraatweg 88; Jan, z. v. Th. H. Nieuwets en A. C. Brinkman, Zuidkade 73; Ondertrouwd: W. van de Water en H. Sans; J. van Langeveld en C. M. Sak- ko. Verloren: armbandje; dameshorloge; bruine portemonnaie; bril; beige re genjas; boek; zwembroek met bad handdoek; zonnebril (BODEMPENSIOEN) Zoals in de pers reeds is medegedeeld, zullen alle 65-jarigen met ingang van 1 januari 1957 krachtens de Algemene Ouderdomswet een bodempensioen ontvangen. De uitbetaling hiervan zal op een vaste dag per maand op het postkantoor gèschieden. Bent U, om welke reden dan ook, niet op die be paalde dag op het postkantoor geweest, dan zult U een maand moeten wachten om Uw uitkering in ontvangst te nemen. Dit risico kunt U vermijden door ons te machtigen Uw bodempensioen te innen. Op het aanvraagformulier, dat sedert 7 augustus j.l. bij de postkantoren verkrijgbaar is, dient U dan bij vraag 18 in te vullen Coöp. Boerenleenbank „Waddinxveen" Waddinxveen t.g.v. spaarbankboekje no Losse flodders Sniper is met vakantie. Gaat de burgemeester of de gemeentesecretaris met vakantie, dan is er een loco. Welnu voor Sniper is er ook een loco ,maar het valt niet mee om hem te vervangen. Bijna al zijn wensen toch zijn vervuld. De klokken lopen allebei punctueel. De Burgemeester Trooststraat is deze week inderdaad weer een pracht van een recreatieoord geweest. Op de Zuidkade, ter hoogte van de St. Vic- torstraat is een nieuw zwembad in aanbouw ^(na een regenbui). Op de bestuursvergadering van de Chr Wo ningbouwvereniging zyn de nieuwe woningen verdeeld. Nu maar afwach ten welke beslissing de woningadvies commissie eh B en W nemen. Wat zullen die mensen het weer druk krij gen. De één schildert zijn woningnood nog zwarter af dan de ander. Wij wensen deze kolleges veel sterkte. Met de voetbalvelden gaat het ook goed. Be Fair heeft zijn terrein prach tig opgeknapt. En het personeel van de N.V. Ver heul blijkt nog wat anders te kunnen dan alleen bussen maken. Ook is het aardig van de bestaande vereen, om WSE te helpen. Maar die sloot bij WSE die is nog steeds met dicht, vanwege de regen. Bij verheul ging dat vlotter. Heeft U al naar onze plantsoenen gekeken? Nu ik wel. Maar de jeugd, neen zelfs de gro ten nemen soms niet de geringste moeite om om te lopen. Men gaat dwars door de perken en gazons. Och waarom niet? Ik hoop dat Sniper nu maar gauw terug komt; dan kan hij zijn taak weer opnemen. Loco-Sniper. Postrekening no. 79138 De voor U hieraan verbonden voordelen zijn: 1. Uw tegoed draagt de normale spaarbankrente, zolang U er niet over beschikt. 2. U kunt te allen tijde over het tegoed beschikken, zonder afhankelijk te zijn van één bepaalde dag Gaarne zullen wij U ten kantore van de Bank nadere inlichtingen verstrekken, terwijl wij bereid zijn het betreffende aanvraagformulier voor U in te vullen. COOP, BOERENLEENBANK, WADDINXVEEN Vliegerwedstrijd 1956 De tijd van vliegeren begint onge veer weer aan te breken, en daarom hebben wij dan ook gemeend in dit seizoen wederom de traditionele vlie gerwedstrijd voor de jeugd en fabrie ken uit te schrijven. Zoals in de voorgaande jaren ge bleken is, rekenen wij ook nu weer op een record aantal deelnemers. De tijd van voorbereiding en pro beren der vliegers is ruimschoots, omdat de wedstrijd gehouden zal wor den in de eerste of tweede week van september. Van de fabrieken en bedrijven ver wachten wij ook een toename van deelnemers, vooral nu bekend is dat de winnaar van vorig jaar een vlie ger had van 5.20 m. hoog. (N.V. Meubelfabriek v.h. van Schaik en Berghuis welke houder is van de wisselbeker.) Voor de fabrieken en bedrijven houden wij wel een voorinschrijving echter met voor de individuele deel nemers. Het comité C. de Bas, J. Dorrekenskade M. C. Kloet, J. Dorrekenskade 13 O. 53 O. KLAAS, KOM EENS LANGS. De bewoner van Kerkweg 71 kreeg in de nacht van jl. zaterdag op zon dag een briefje in de bus, waarbij een bankbiljet van 25 gulden ingeslo ten was. Op het briefje stond ver meld: „Volgens afspraak de 25 gul den terug" Klaas. Daar in dit gezin niets hieromtrent bekend is, verzoekt men aan Klaas even langs te komen, teneinde hierin opheldering te geven. Mogelijk is het voor iemand anders bestemd. BRAND IN HOOIBERG. Maandagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een uitslaande brand aan de Kerkweg. Het bleek dat een hooiberg, staande op de terrei nen van. de heer P. van der Starre in brand was geraakt. Toen de brand weer arriveerde was het gevaar van uitbreiding onmiddellijk geweken. De tegen de hooiberg staande schuur liep enige schade op. Een groot aantal kip pen kon tijdig in veiligheid worden gebracht. De schade wordt door ver zekering gedekt. Het politieonderzoek heeft inmiddels uitgewezen, dat het spelen met lucifers door in de omge ving wonende kinderen de oorzaak van deze brand is geweest. Hlet moge nog eens een extra waarschuwing inhouden om geen lu cifers binnen het bereik van kinderen neer te leggen. WERKKRACHTEN GEVRAAGD. Tegenover een aanbod van 3 man nelijke en 3 vrouwelijke werkkrach ten stonden aan het gewestelijk ar beidsbureau op 1 augustus jl. 234 aan vragen genoteerd van mannelijke ar beidskrachten en 20 van vrouwelijke. De behoefte aan personeel in onze plaatselijke industrie is dus nog zeer groot. ONGEVALLEN OP DE RIJKSWEG. Op de Rijksweg no. 12 hebben zich onder onze gemeente het afgelopen weekeinde drie ongevallen voorgedaan waarvan een met vrij ernstige gevol gen. Zaterdagmiddag reed mej. J. G„ afkomstig uit Den Haag over het fietspad over de Henegouwerweg, ko mende uit de richting Gouda. Bij het oversteken van een van de zuidelijke opritten naar de rijksweg botste zij tegen de auto van de heer H. H. alhier aan, die vanaf de Henegouwerweg de rijksweg opreed. De berijdster van de bromfiets kwam daarbij zodanig te vallen, dat zij een hersenschudding, een diepe hoofdwonde en een been fractuur opliep. In zorgwekkende toe stand werd zij per ambulance-auto overgebracht naar het Van Iterson- ziekenhuió te Gouda. Een onbekend gebleven EHBO-er uit Den Haag die juist passeerde verleende de eerste hulp. De bromfiets werd totaal ver nield. Een tweede verkeersongeval deed zich zondagmiddag voor op het gedeel te van de rijksweg waar een inhaal- verbod geldt. Toen de autobestuurder M. van 't H. uit Den Haag plotseling moest remmen reed een hem achter op komende auto bestuur door L. v. R. uit Rotterdam op hem in. Hierbij deden zich geen persoonlijke ongeval len voor, doch beide auto's liepen aan zienlijke schade op. Ten gevolge van gladheid van de weg is donderdagsmorgen omstreeks 10 uur op de rijksweg Utrecht—Den Haag—Rotterdam, ter hoogte van de Bloemendaalseweg onder onze ge meente een personenauto, bestuurd door mevrouw H. M. J. van H.G. uit Utrecht geslipt en van de weg berm afgereden, waarna het voertuig over de kop ploeg. Mevrouw v. H. kwam ongedeerd uit de geheel ver nielde! (wagen, die door een kraan wagen moest worden weggesleept.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 1