De avonturen van een Kabouterkoning NIEUWS uit onze- wwnptaats Predikbeurten Burgerlijke stand Sport in Icact. Vroeg of laat De juiste manier Daar er over het algemeen een veel grotere vraag is naar de magere en zogenaamd fijnere delen van de koe ligt het prijsverschil tussen het ma gere en het vette of doorregen vlees veel verder uit elkaar dan dit een tiental jaren geleden was. Kijken we naar onze buurlanden, zoals België, Luxemburg, Duitsland en Frankrijk, dan zien we dat daar het verschil op 't ogenblik al veel groter is als bij ons. Het ziet er naar uit dat wij in ons land dezelfde kant uit|gaian. En toch is juist het vette en doorregen vlees, mits goed klaargemaakt zeer fijn. Daarom starten wij in deze ru briek met de bereidingswijze van: DOORREGEN RUNDERLAPPEN. De grote kunst bij het klaarmaken van runderlappen is om het vette randje precies eender te laten smaken als het magere en dat kan op de vol gende manier: Wrijf de lappen goed in met zout en vleeskruiden vergeet deze kruiden vooral niet want die geven een heer lijke smaak aan jus en vlees. We la ten het vlees een half uurtje liggen en doen dan een half pond vet of bo ter in de koekepan. Laat dit zo heet worden dat het vet of boter niet meer kruist, en bak dan de lappen aan weerskanten goed bruin en doe ze over in Uw braadpan. Haal de koeke pan van het vuur en schenk in een keer een grote halve liter water bij het kokende vet. Laat de jus nog een paar minuten doorkoken terwijl we met een vork het bruin van de bo dem losmaken. Giet de jus op de lap pen en laat het geheel dan nog 3 uur sudderen, 't liefst op een olie stel. Het resultaat zal U meevallen, op deze manier bereid zijn de lappen altijd mals en botergaar, terwijl de KUNNEN WO U SPRC WAT IS Ef< VAN UW ENvr HEÜT U HIER OOK KORT L El 6 DE N TWEE ONCjWRE jus veel lekkerder en bruiner is dan wanneer het vlees direct in de braad pan gedaan wordt. En, zoals we reeds zeiden is het veel voordeliger dan het magere vlees, zodat U voor hetzelfde geld wat U anders besteed nu een flink stukje meer op de tafel kunt brengen. Mocht U speciale problemen hebben betreffende de bereiding van vlees of vleesspecialiteiten stuur ze gerust naar de redactie van dit blad en wij zullen U graag beantwoorden. Lekkerbek. ZE1LSUCCESSEN. Enkele jeugdige plaatsgenoten heb ben zich op de zeilwedstrijden op de Reeuwijkse plassen, uitgaande van de vereniging „Elfhoeven" uitstekend geweerd. In de vrijheidsklasse werd Arie Kempkes eerste en Johan de Leeuw derde. Martien Kempkes won in de jeugd- klasse een eerste prijs. BESCHONKEN FIETSER VEROORDEELD. De- politierechter te Rotterdam heeft een 58-jarige inwoner uit onze ge meente veroordeeld tot f 25of 5 dagen hechtenis, omdat hij te Gouda onder invloed van sterke drank een rijwiel bereed. VERKEER EIST WEER SLACHTOFFERS. Zo gaat het elke dag. Ongelukken bij de vleet. Heel vaak oorzaak non chalance, roekeloosheid, onoplettend heid, onvoorzichtigheid. Ook het ko pen op verkeer-de wijze eist slacht offers! Onnadenkend-kopen, noncha lant alleen naar de prijs kijken en niet op de kwaliteit letten.Velen werden daar al de dupe van. Vooral als het gaat om artikelen van waarde is oppassen, waar en hoe en wat U koopt beslist noodzakelijk. Koop daar waar U zeker bent van een goede koop en dat is altijd weer het geval bij Horlogerie „Vermeij", Kerkweg 207 (Adv.) OPBRENGST KOLLEKTE. De Rode-Kruis-actie in deze ge meente heeft de mooie som van f 1914.73 opgebracht. BENOEMING. Tof onderwijzer aan een openbare lagere school te Leiden is benoemd de heer M. G. Trommelen, thans als zo danig werkzaam aan de openbare la gere school A alhier. KAR VAN CEVITAM De vitamine Vruchtendrank voor uw baby en kleuter, fl 1.75 per fles. DROG. A. v. d. HEIDEN Jr. Zuidkade 1 Telefoon 335 Nederlands Hervormde Kerk. Vm. 9.30 uur Ds J. van der Haar. Nam. 6.30 uur De Heer A. J. Kruit hof. Monster Hervormd Wijkgebouw. Vm. 9.30 uur Ds C. van den Bosch, Bodegraven. £7am. 6.30 uur Ds J. van der Haar Gereformeerde Kerk. Vm. 10 en nam. 6.30 uur Ds W. de Ruiter, Idskenhuizen N.H. Ver. Wet en Evangelie". Nam. 7 uur Ds W. van Hassel, Ravenzwaajj, Rem. Geref. Gemeente. Vm. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst woensdag 22 aug. nam. 7 uur Ds E. du Marchie van Voorthuyzen, Leersum. Chr. Afgesch. Gemeente. Vm. 10 uur Ds W. F. Rappeld, Alkmaar. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dn P. van der Linde. LOSSE EA U DE COLOGNE is goedkoper dan U denkt Een fles BOLDOOT van f 2.60 b v., vullen wij voor f 1of f 1.25. DROGISTERIJ A. VAN DER HEIDEN Jr. Zuidkade 1 Telefoon 335 Aangiften van 9 tot 15 augustus 1956 Geboren: Neeltje Anna, d. v. G. van Gelderen en P. Deelen, Acaciastr. 76; Lijntje Wühelmina, d. v. A. Voskui len D. Groenevelt, Nesse 21; Antonie, z. v. J. Asscheman en T. Möhle, Esdoornlaan 15; André Aloysius, z. v. A.. A. van Mill en C. O. van Leeuwen, Ieplaan 79; Maria, d. v. L. A. de Jong en' M. Al- blas, Burg. Trooststraat 94; Petrus Adrianus Maria, z. v. H. J. P. Vermeeren en A. van den Berg, Burg Trooststraat 87. Ondertrouwd: M. Alphenaar en L. v. Kempen; J. M. Hvflzinga en C. E. Th. Cats; A. A. van Vliet en E. M. R. Muileman; Gehuwd: J. C. Broek en F. G. Go- rissen; H. Heuvelman en L. Metse laar; J. J. Troost en S. Both. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: rubber laars; broche; bei ge regenjas; boek; dubbele fietstas. Verloren: uitlaat van bromfiets; rood tasje met inh.; grijze portemonnaie m. inh.; beige jasje; blauwe regenjas; horloge; ijzeren driepoot; bril; bruine portemonnaie m. inh.; grijze broek; bruine portemonnaie met inh. V AV WADDINXVEEN Waddinxveen gaat naar Woerden als deelnemer aan het kaastoumooi van VEP. Wij zijn benieuwd naar het resultaat van de geelzwarten Er zijn nog wel enkele spelers met vacantie. De Zaterdagmiddag I speelt thuis te gen Moordrecht '2 om 6 uur, terwijl het tweede van de Zaterdag afd. naar Boskoop gaat om daar een oefenwed strijd te spelen aanvang om 5.30 uur. De bazar wordt gehouden op de za terdagen 1, 8, 15 september, namiddags van 2.30 tot 6 uur en 's avonds van 7-11 uur. Er zijn fraaie prijzen en leu ke attracties, komt allen! BE FAIR De vastgestelde wedstrijden tegen Koudekerk gaan niet door, hiervoor in de plaats wordt er een oefenwed strijd gespeeld tussen het eerste en tweede elftal, terrein kanaaldijk. WZC DE GOUWE Donderdag 9 aug. speelde de Gou we een wedstrijd tegen de Polar Bears uit Ede. Deze wedstrijd geschiedde in het kader van de Edesche garnizoensfees ten. De Gouwe heeft aan het talrijke publiek laten dat zij het kampioen schap waard! is. Zij klopte de Polar Bears met niet minder dan 6-2. Zaterdagmiddag 25 aug. worden in het zwembad ae zwemvaardigheids- proeven afgenomen. Een ieder kan aan deze proeven deelnemen. Het inleggeld bedraagt f 0.25 per diploma. Men kan zich voor het verkrijgen van het diplomo KNZB opgeven bij de badmeester. Programma a.s. week: Zaterdag 18 aug. gaat de Gouwe met vier zeventallen naar het kring- polotournooi in Bergambacht. Alle spelers worden verzocht op tijd aan wezig te zijn aan de brug bij Hotel De Unie. Dinsdag 21 aug. wordt de jaarlijkse tweekamp tegen Pinguins gehouden om de Globe wisselprijs. Na de baan- nummers worden er de volgende wa- terpolowedstrijden gespeeld: Gouwe IPinguins I heren; Gouwe IPinguins I dames; Gouwe HPinguins II heren. Aanvang 7.30 uur. VOLLEYBALCLUB SALVO Nu de vakanties practisch tot het verleden behoren; gaat ook Salvo weer intensief aan het trainen, om zo mogelijk haar teams voor de aan staande Goudse competitie weer te versterken. Daar Salvo in de afd. Gouda gaat spefen. is er voor vele jongelui de kans om het mooie volleybalspel in comp. verband te beoefenen, terwijl de kosten tot een minimum worden beperkt, daar alle wedstrijden in Gou da en Waddinxveen worden gespeeld. Voor de goede gang nog even de trainingstijden Donderdagavond; gym. zaal dorp; Meisjes 6.30 uur Jongens 7.15 uur; Dames 7.45 uur en daarna de heren. Mogen wij IT eens verwachten op een Donderdagavond. SCHAKEN In de stand der deelnemers schaak wedstrijd tegen zeven meesters, be haalden onze plaatsgenoten J. v. d. Berg 47 p; J. G. Valk 46 p en C. P. Venema 49 punten. Postduivenvereniging DE ZWALUW Wedvlucht vanuit Mons over een afstand van 815 km. De duiven wer den zaterdag gelost om 12 uur. De eerste duif kwam aan om 15 15 37, de laatste om 16 20 15 De Uitslag is: T. Boere 1 29 34 P. C. 't Hart 2 22 40 41; C. Smit 3 4 8 31 33; Abr. de Bruin 5 10 13 18 24 25 36; A Poot 6 14 23 30 37; P. Loendersloot 7 21 44 45; W. Tamerus 9 12 13 38 43; H. Russcher 15 19 20; L. W. Versluis 17 26 39; C. de lang 11; Poodewaard 27 28 32 S. Versloot 72. Postduivenvereniging DE Wedvlucht vanuit St. Chislain, 187 km; los 7 uur; aankomst le duif 9 27 41; 79e duif 9 48 22. Uitslag: N. Rupke 1 25 57 58 71; C. Boere 2 21; H. van de Willik 3 8 35 69 70; W. van der Jagt 4 10 68; Nic. van der Zijden 5 19 46 44 60 4; J. Degenkamp 6 28 44 78; P. Metselaar 7 23 47; Jac. dt Bter 9 39 56 66; H. van Dijk 11 42 43 48 74 75; W. van de Water 12 17 20 63; P. Vink 13 31 45; H. J. van den Berg 14 16 33 36 73 79; Rin- gelenstein Sr 15; Abr. van der Graaf 21 30 59 69; L. de Bruin 18 38 55; A. Verhoef 24 29 32 37; A. H. Fase 26 79; Ringelenstein Jr 27 53 62; C. La- moree 34 65 77; Berkestein 40; J. van der Zijden 41 50; A. P. van der Graaf 49 51; Fr. Rip 54 76. Wedvlucht vanuit St Guentin; 265 km Lis 7 uur; aankomst le duif 10 13 07; 80e duif 10 36 00; Uitslag: L. de Bruin 1 60; W. Berkestein 2 7 65; Jac. de Beer 3 42 56 81; J. Degen kamp 4 6; Abr. van der Graaf 5 17 44 59 74; van Muiden 8 18 35; C. La- moree 9 28 34 50 66; W van de Wa ter 10! 21 29 31 39 69; A. Verhoef 11 43 64 67 68; Nic. van der Zijden 1 248; H. van der Willik 13 27 78; W. vas der Jagt 14 16 45; N. Rupke 15 58 72; P. Vink 19 30 33 49 76 77; N. van Vliet 22; H. van den Berg 23 36 37 38 40 51 52 80; Jac. van der Zij den 24; H. van Dijk 25; Ringelenstein Jr 20 65 62 76; P. Metselaar 32 41 47; Ringelenstein Sr 54 79; A. Lam 61 73; A. P. van der Graaf 63. FEUILLETON 24 door Gré de Boer Op dit moment ging de telefoon. Drie handen grepen er tegelijk naar maar Oosterhof nam de hoorn van het toestel. Met garage Oosterhof. Met het politiebureau Tolsteegsingel. Bent u in 'het bezit van een Ford-vijf tig? Jajawel, mijnheer, wat is er mee aan de hand? Mist U die wagen? Nee. dat is te zeggenja, ei genlijk wel, hakkelde Oosterhof. De agent aan de andere kant ver trouwde het blijkbaar niet erg. Met wie spreek ik eigenlijk? vroeg hij. Met Oosterhof zelf. Welk nummer heeft Uw wagen? Oosterhof noemde het. Ja, dan klopt het. Mijnheer Ooster hof, Uw wagen staat al enige tijd on beheerd aan het einde van de Gans straat, bij de spoorweg-overgang. Was hij soms gestolen? Gestolen? Nee, o nee. Integendeel. De man aan de andere kant van de draad haalde de schouders op. Nu, in ieder geval weet u nu, waar u uw wagen kunt vinden. Hij wordt onmiddellijk opgehaald. Dank U voor de inlichtingen. Truus had al die tijd haar vader vragend aangekeken en toen hij ein delijk de telefoon had neergelegd greep ze hem bij de schouders en vroeg, met verkilderde ogen: Waar is Bert? Ik weet het niet, antwoordde Oos terhof zuchtend in een stoel vallend. De wagen is onbeheerd gevonden aan het einde van de GansstraatLieve help, Henk houdt haar! Ze is flauw gevallen! Zonder een woord te zeggen, zakte het meisje in elkaar en werd nog juist op tijd door Henk opgevangen. De emoties waren teveel geweest. 21 De dienstdoende spoorman van het voormalige stationnetje Schalkwijk keek vervonderd op uit zijn domein, toen er in de vroege morgen een man het met gras begroeide perron betrad. Een zwerver was zijn eerste gedachte, maar toen hij zag, dat de man gekleed was in een goed donkerblauw costuum moest 'hij zijn mening herzien. Alleen zag hij er wat verwilderd uit: die verwarde 'haardos. En het leek ook wel of de man een beetje mank liep. Intussen was de persoon in kwes tie de deur genaderd welke hij open de. Kunt U mij ook zeggen hoe laat er een trein naar Utrecht gaat? vroeg de bezoeker op zachte toon. De spoorman lachte. Mijnheer, ant woordde hij hier stoppen al jaren geen treinen meer. Dit station doet geen dienst mejer voor passagiers. Moet U naar Utrecht? De man knikte en hij maakte zo'n zielige indruk, dat de ander zei: Kom even binnen en gaat U zitten. Dan zal ik eens even kijken hoe laat er een bus gaat. Dank U, graag antwoordde de man in het blauw en met een zucht zette hij zich op een stoel bij de deur. De spoorman had intussen een dienstregeling van de tafel genomen en bladerde er in. Laat eens kijken; Schalkwijk-Utrechtzes uur tien gaat de eersteen dan tien minu ten later weer een. Maar de bussen komen hier niet langs. U moet naar de straatweg. O juist. Is die straatweg hier ver vandaan? U moet er vandaan gekomen zijn, veronderstel ik. Als UJiier het station weer verlaat, dan meteen rechtdoor. Binnen een minuut of vijf bent U aan de grote weg. Maar U hebt nog wel een half uurtje de tijd. Het is net half zes. Wat mij betreft, moogt U nog wel blijven zitten. Graag, als ik U niet stoor U zit mij niet in de weg. Hebt U ehmoeilijkheden? De man schrok op uit zijn gepeins. Eh, wat ze!gt U? Moeilijkheden? O nee maar ik heb me Eergist. Ik dacht dat ik van hier uit wel per trein naar Utrehct kon. Ik moet er vroeg wezen ziet U? Nee alle treinen rijden hier door. Maar met de bus bent U er binnen het half uur. Goed half zeven bent U reeds in Utrecht. Een sigaret? VOGEL BRENGT LETSEL. Toen de heer de V., wonende Bloe- mendaal, alhier in Gouda uit de trein stapte, vloog een vogel tegen zijn ge zicht, met gevolg dat een der ogen zwaar beledigd werd en hij in een ziekenhuis opgenomen moest worden. Vermoedelijk zal hij dit oog moeten missen. BOTSING IN DE DORPSTRAAT. Bij een botsing in de Dorpstraat tus sen de auto van de heer B. alhier, en een motorrijwiel uit Moerkapellei, werd de berijder hiervan tegen de grond geworpen en gewond, terwijl het rijwiel beschadigd was. Eh. Ja., of nee, steekt U er een van mij op. Daar hebt U wel recht op voor het geven van de inlichtingen, ziet U? De man haalde een pakje goe de import-sigaretten uit zijn zak en presenteerde er een. Men zat nog een kwartiertje te roken en terwijl er een elektrische trein passeerde en de spoorman de verschillende apparaten, bediende, zat de bezoeker dromerig voor zich uit te staren. En toen de klok zes uur sloeg, stapte de man weer weg na nogmaals bedankt te hebben Wonderlijke snuiter,, mompelde de spoorman, terwijl hij de man, die nu kennelijk mank liep, naoogde over de stoffige grintweg Op het stationsplein in Utrecht stapte even over half zeven dezelfde man rut Hij liep mank het station bin nen, kocht een perronkaartje en ging naar de restauratie, waar hij koffie en brood bestelde Nu bemerkte hij opeens dat hij niet alleen doodmoe, maar ook hongerig was. De rust en de voeding deden weldadig aan. En toen hij na het stevige ontbijt in de nagenoeg lege wachtkamer een sigaret had op gestoken, maakte hij zijn plannen. Straks om half negen eerst naar de Bank om zijn geld over te laten schrij ven op rekening van Oosterhof. Het was zijn geld niet het was allemaal van die van Haaften. Die vierduizend gulden, waarmee hij het zwerversbe staan vaarwel had gezegd en weer een normaal leven was begonnen. En al die maanden had hij zijn geweten het zwijgen opgelegd onderdrukt die stem die hem als het ware dreigend had toegeroepen: Vroeg of laat straft het kwaad zichzelf! Maar hij had het geld immers ge vonden? Ja maar in de portefeuille zal wel de naam en het adres van de ejigenaar gezeten Libben. Indertijd wilde hij zelfs niet kijken naar de overige papieren die in de portefeuil le waren. Zonder meer had hij het geld er uit genomen en de rest had hij verbrand. Uitgaande van de ge dachte: Als ik niet weet van wie het geld is dan zal ik er ook geen wroe ging over hebben. Maar toen reeds appelleerde zijn geweten! Vaak had hij gedacht dat hij ge lukkig was. Een goede positie een schitterend inkomen en hij was geacht bij zijn compagnon en diens kinderen. En de klanten waren ook steeds tevreden over hem. Een onbe zorgd bestaan had hij gehad. Steeds goed in de kleren geen zorgen, altijd voldoende geld op zak en als hij eens uit wilde dan kon hij dat doen. Later verwierf hij de liefde van de oudste dochterEen schitterend verlo vingsfeest. Nu was dit alles kapot. Door een verhaaltje. Dit was het einde van het schijngeluk. Vroeg of laat Het duurde niet eens zo lang. Het geluk had maar een jaar geduurd. Het lot had gewild, dat hij juist in de zelfde kring zou worden opgenomen. En wat nu, Bert Michels? Terugkeren kon hij niet meer. Hij zou zijn ogen niet meer durven op slaan naar Truus, naar haar broer, die indertijd betrokken was bij het onzalige verlies, haar vader zijn com pagnon Het kon ook niet schelen. Hij ging maar weer naar Brabant. Daar wa ren geschikte politiemannen die je onderdak en een ontbijt gaven en al- 1 leen maar keken of je nog iets op je kerfstok had. En als dat niet het ge val was lieten ze je de volgende mor gen weer in vrijheid gaan. En het was zomer; misschien kon hij bij deze of gene wel een paar centen verdienen. Maar Truus zou hij nog een brief schrijven. Zij had daar recht op. Hij had wel gevoeld dat zij iets vermoed de omtrent zijn verleden. Maar ze hield van hem en daarom wilde ze na tuurlijk niets vragen. Later had hij gedacht als we eenmaal getrouwd zijn dan zal ik het wel eens bij stuk jes en Ibrokjes vertellen. Maar nu niet. het geluk is zo broos.Nu zou ze zich misschien bedrogen ge voelen en hem verachten. Dat was zijn verdiende loon. Met bedrog en oneerlijk verkregen geld kom je nooit ver in het leven. Vroeg of laat straft het kwaad zichzelf Verdriet zou ze hebben de stakker. Wat had hij opnieuw weer een ellen de gebracht over goede mensen Eerst drie jaar geleden de schande van de gevangenis.... de stukken in de kranten na de rechtszitting. AJjs zwarthandelaar had men hem ge doodverfd en daarna had men hem 3 maanden in een eenzame cel gezet. Maar drie maanden omdat hij zich in de bezettingstijd althans als een goed Nederlander gedragen had. En daarna zijn periode van zwer ven in het Brabantse land. Tot hij die portefeuille gevonden had met vier duizend gulden. Nu was hij weer even ver. In zijn portemonnaie had hij misschien nog twee tientjes. Dat was zijn bezit. Het geld op. de bank was voor Van Haaf ten. Dat was ongeveer net genoeg voor terugbetaling en rente voor een jaar. Als hij het teruggegeven had was in ieder geval deze last van zijn gewe ten af! (wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2