Weekblad voor Waddinxveen ooo Jflaedec de Vrouw IB''1 IB'1 SB1"""1 De S^le^d van de week ÜaUïietsfocïnatLe, NIEUWS uit Predikbeurten No. 583 24 augustus 1956 12e jaargang Adres redactie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, telet. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m.m. 1 Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk I 's woensdagsavonds inzenden. Er is een gezelschapsspelletje, dat" voluit heet: Mens erger je niet. Mis schien heeft u het wel in uw vakan tiepension met de kinderen gespeeld toen het zo'n hele lange vakantiedag pijpenstelen bleef regenen en het glad weg onmogelijk was, erop Uit te trek ken. Die aanmaning ons niet ergeren hebben wij deze zomer wel heel hard nodig: de vakantiegangers maar ook degenen die het in ons land van de zomer moeten "hebben. Erger je niet, als na een verregende vakantie die eerste werkdag heel even een waterig zonnetje om de hoek komt kijken - erger je niet, omdat ergenis alleen maar narigheid geeft. Dat on dervond de man, die bij De Rijp zat te vissen wel heel erg. Aan de over kant van zijn viswater waren een paar jongens aan het spelen. Een onschuldig spelletje: elkaar nat gooien. De visser ergerde zich eraan, omdat de knapen erdoor verhinderden, dat hij beet kreeg. Hij had de jongens al een paar maal verzocht op te hoepelen maar toen dat verzoek niet hielp gooide hij met een steen. Een negenjarige jon gen werd aan de slaap geraakt. Tot grote ontsteltenis van de visser over leed de jongen ter plaatse Een tweede geval: de bewoner van een woonschuit te Zwolle ergerde zich aan het lawaai, dat op het schip naast hem in de nacht werd gemaakt. De man stapte naar de politie, maar zijn ergernis werd zo groot, dat toen er twee agenten kwamen om eens pools hoogte te nemen, de aangever reeds met de buurman in een hevig gevecht was gewikkeld. De politie maakte aan die vechtpartij een eind, maar 'het was reeds te laat. De buurman zakte in elkaar en overleed. Het bleek dat de geërgerde rustzoeker hem met een mes verscheidene wonden had toege bracht. Dat zijn twee gevallen in één week waarin ergernis vreselijke gevolgen had. - Och, er zijn in het dagelijkse leven zo heel veel dingen, waarover men zich kan ergeren. Ergert u zich aan de lange duur van de kabinets crisis? Niet doen. Wij zitten pas een zeventig dagen zonder en dé lopende zaken worden wel door het demission- naire kabinet - en door de ambtenaren afgedaan. Ja, de kans zit ey nu in dat wij de derde dinsdag in september geen Prinsjesdag zullen krijgen, omdat er dan nóg geen kabinet is. Dan zou den we geen Troonrede ook krijgen. Als er geen kabinet is, heeft men uiter aard ook geen program. Een van de demissionnaire ministers zou dan de ieuwe zitting van het parlement moe ten openen met een rede waarin hij de wens zou uitspreken, dat met de kabinetscrisis spoedig gedaan zou zijn. Laten wij ons aan dit alles niet erge ren ,maar de moed erin houden. Wie weet hoe spoedig een en ander nog in orde komt en hoe stevig het nieu we kabinet er dan uit zal zien! Och, die ergernis. Er zijn heel veel dingen waar we ons aan kunnen er geren. Misschien ergerde u er zich wel aan, dat president Eisenhouwer Indo nesië geluk wenste met zijn li-jarige onafhankelijkheid en nog meer erger de u zich aan de - natuurlijk anti- Nederlandse redevoering welke de heer Soekarno bij dit feest hield. We zouden haast zeggen, dat het tactvol was om de Nederlanders daarbij maar niet te vragen, gesteld al, dat men bij Indonesië van tact kan spreken. Er gernis te over. Om nog even bij Indo nesië te blijven: tegen Schmidt werd maar liefst 15 jaar gevangenisstraf ge- eist, met aftrek van 2V2 jaar voorar rest. De verdedigster, mevrouw Bou- man, zal 10 september haar pleidooi houden. Als vanzelf komen we nu bij' de Ambonnezen, die in ons land het ver zet tegen de regering niet opgeven, on danks de veroordeling tot een maand gevangenisstraf. De leiders van de op standige beweging, die de omgeving der verschillende kampen zeer veel last hebben bezorgd door de inkopen- zonder-betaling werden naar een af zonderingskamp in de Wieringermeer overgebracht. Men weet dat de Am bonnezen in de kampen net als Neder landers zo veel mogelijk voor zichzelf moeten zorgen. De gezinhen moesten na 13 mei zelf koken. De centrale keu kens verdwenen waarvoor in de plaats eigen keukentjes kwamen. En laat nu zo'n opslagplaats van die keukentjes in het kamp Beenderibben in vlammen zijn opgegaan. Toevallig zal dit wel niet zijn. Misschien heeft u zich er ook wel eens aan geergerd, dat de veroordeel de, vroegere pleegmoeder van het jood se meisje Anneke Beekman, na haar definitieve veroordeling tot drie maan den gevangenisstraf, in België bleef ondergedoken en nergens was te vin den? Dat laatste is nu gelukt. Haar uitlevering is gevraagd. Zo zijn er heel veel gebeurtenissen waarvan men kan zeggen :mens erger je niet! brengen tante Riek en oom Han je weer naar tante Cora terug. Joke wist niet precies wat een speel tuin was, maar het feit, dat zij mee uit mocht was voor haar al voldoen de om dol enthousiast te zijn. Toen tante Riek vertrokken was. nadat zij nog had afgesproken Joke de volgende middag om één uur te halen, moest ik het kind alles van die speeltuin vertellen. Zij had nog nooit in »een echte draaimolen gezeten en het was dan ook geen wonder, dat iedereen die zij zag, moest horen dat zij morgen met tante Riek naar de speeltuin mocht. Een nacht van diep slapen had haar het uitgaan niet doen vergeten en haar eerste vraag was dan ook: Mag ik vanmiddag mijn mooie, nieuwe jurk.aan? Om het kwartier werd er gevraagd. Hoe lang duurt het nog eer tante Riek komt? Tot ik een helder ogenblik kreeg en haar op de klok aan wees hoe de wijzers moesten staan als tante Riek zou komen. Helaas! De klok wees allang over het afgesproken uur en Joke drukte haar neusje plat tegen het raam, maar al wie er kwam, geen tante Riek. Ik begreep er niets van. Zij had toch dui delijk afgesproken. De klok had twee geslagen, toen ik besloot haar op te bellen. Geen gehoor. Tante Riek was weg. Nu zal ze zo wel komen. Ik moest beslist vertrekken en ik liet dus Joke bij de werkster achter met de mede deling dat zij door haar tante zou wor kwam vond ik een snikkende Joke en den gehaald. Toen ik tegen half zes weer thuis een woedende werkster. Nou, u moet nog eens zeggen dat het kind gehaald wordt. Ze heeft de hele middag ge huild en om haar moeder geroepen. Ze wil maar naar huis, en of ik al zei dat het niet ging, het hielp geen steek. Ik nam Joke op schoot en probeerde haar tot bedaren te brengen. Dat lukte me na heel veel moeite en nadat ik haar had beloofd, de volgende dag samen uit te gaan. Toen ik haar tante een paar dagen later sprak, zei ze, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was dat zij Joke glad had vergeten! Dat zij een kind teleurstelling had bezorgd die het zeker nooit zou ver geten scheen haar niet te deren. BELOVEN IS GEMAKKELIJK Tante, u heeft mij nog steeds iets beloofd Watblieft? Ja. u weet wel, toen Bob het duike laartje, dat ik van u had gekregen, had stukgemaakt. Dit geheugen opfrissertje van mijn acht-jarige neef Tom was doeltreffend Bob had het leuke stukje speelgoed vernield en om Tom te troosten, had ik hem een nieuw beloofd. De volgende dag moest ik toch even boodschappen doen en ik probeerde in de winkel waar hij gekocht was een nieuwe duikelaar te kopen. Dit lukte mij niet. Uitverkocht, mevrouw, maar wij heb ben ze weer in bestelling. Nu dan nog maar even wachten dacht ik. In dit geval was echter van uitstel afstel gekomen en ik was m'n belofte al vergeten, toen de kleine baas er mij ronduit aan herinnerde. Om hem tevreden te stellen en om mijn belofte in te lossen kocht ik maar een ander mechanisch stukje speel goed, waar Tom even verrukt mee was' als met z'n duikelaartje. En tante was er blij om, dat zij toch nog haar woord had gehouden. Aan dit voorval moest ik enige da gen geleden denken. Wij hadden een logeetje een schat tige blonde krullekop van vijf jaar. Door ziekte van haar moeder was het gezin tijdelijk bij vrienden en ken nissen onder gebracht. Zo kregen wij de kleine Joke toegewezen. Het was een gezellig kind, dat zich bij ons best thuis voelde. Zij vond het heerlijk om 's morgens mee te mogen wanneer ik boodschappen moest doen, ze vond het leuk als er bezoek kwam en ze was met iedere kleine vriendelijkheid blij. Er was échter één bezwaar. Twee middagen per week moest ik beslist weg en ik kon Joke dan onmogelijk meenemen. Dit vertelde ik aan een zuster van Joke's moeder, die eens naar de klei ne kwam kijken. O, dat is helemaal niet erg, als jij morgenmiddag weg moet, neem ik Jo ke mee. Het treft prachtig, ik heb "mijn kinderen beloofd, dat wij morgen naar de speeltuin zouden gaan en dan kan Joke prachtig met ons mee. Vind je het leuk Joke, morgen met tante Riek en de kinderen te spelen? Dan mag je daarna bij ons eten, en dan CORA OOSTLAND Losse flodders Zo'n sniper toch! Zit nog steeds te luieren in z'n va- cantie-oord, zonder zich te kommeren over ons weekblad, over z'n eigen flodder-rubriek en maakt zich geen zorgen over z'n loco. We kunnen ons daar boos om maken, maar 't geeft toch niemendal. Hij maakt zich niet druk over ons dorp en zal denken 't is toch komkommertijd. Laat ze maar Dat de muziektent aan de Ieplaan moest verdwijnen en nu voor de luttele som van 100 daalders van eigenaar verwisseld is, deert hem niet, even min als het feit dat we op 31 augus tus a.s. geen feest op het dorp zullen hebben. Wat het eerste betreft welk lot zal de muziektent treffen? Een nieuwe standplaats of de brandstapel? We weten het niet, mogelijk weet de nieuwe eigenaar het ook nog niet. 't Zou niet onaardig zijn de tent naast die aan de Stationsstraat te plaatsen, we konden dan vergelijken welke het slechtst er aan toe was en keus ma ken. Maar dat zijn eigenlijk zaken, waar we ons niet mee te bemoeien hebben. We wilden maar voorstellen dat de heer H. de Jong als nieuwe ei genaar, het geval laat opknappen en het dan weer terugschenkt bijv. aan Voorwaarts. Deze zal er wel een plek je voor weten te vinden. Wat het feest op 31 augustus be treft! we weten niet welke redenen het bestuur van de O.V. er toe heb ben geleid deze dag niet te herden ken. Uit ervaring weten we dat dit bestuur wel iets durft te ondernemen. We willen proberen fer achter zien te komen. Maar de tijd is al te kort geworden om iets bijzonders over hoop te halen. Laat ik het vliegeren vooral niet vergeten. Het is nu traditie geworden dat de jeugd gaat vliegeren, reden waarom we alle jongelui willen aan raden: plak een vlieger en doe mee en aan onze dorpsgenoten: tast eens in de beurs, voor een prijsje. Er is de laatste weken nog al ge kibbeld in onze krant over het al of niet parkeren aan de J. Dorrekens- kade. Een aantal bewoners van deze kade hebben een andere zienswijze over dit geval dan ons gemeentebe stuur. Ja dat komt meer voor. Enfin 't is geen Suez-kanaal en er zal wel wat opgevonden worden. Loco-Sniper. Ingezonden stukken REACTIE OP COMMENTAAR VAN DE GEMEENTE-SECRETARIS INZA KE PARKEERVERBOD JAN DORRE KEN SKA I)F, (oost) Wat betreft het off. uittreksel van het raadsverslag kan ik kort zijn, dit is zonder twijfel in orde. Het gaat ech_ ter om het laatste gedeelte van het commentaar, wat ik nog even citeer: „Toen vorige week als gevolg van het parkeren de riolering weer was afgebroken en het gemeente-personeel dagen bezig is geweest, het euvel te herstellen, hebben B en W niet ge aarzeld, thans het parkeerverbod te effectueren" tot zover de gemeente secretaris. Met nadruk wil ik vaststellen, dat de riolering niet is afgebroken, tenge volge van het parkeren. Het gebroken riool bevond zich voor een uitpad van een transportbedrijf, dus daar werd niet geparkeerd, doch wel over gereden. Het thans geldende parkeerverbod komt in de praktijk op het volgende neer: er wordt op werkdagen doorlopend geparkeerd aan de Jan Dorrekenskade; met gevolg, dat alle verkeer in twee richtingen thans over dat weggedeelte rijdt, waar onder zich het slechte gemeente-riool bevindt. Het is voor een leek zelfs te begrij pen, dat rijdend verkeer meer schade aan weg en riolering aanbrengt dan wel het parkerende. Daarom zou ik het volgende aan B. en W. willen adviseren; 1. Het parkeer-verbod voor de Jan Dorrekenskade (oost) opheffen. 2. De zich in de Jan Dorrekenskade vernieuwde gemeente-riolering geheel vernieuwen, evenals de zich onder het riool bevindende liggers. 3. Blijken de kosten voor vernieu wing te hoog, dan kan men een max. as- of wieldruk voor de Jan Dorre kenskade (oost) instellen, natuurlijk met uitzondering voor wagens der be woners. Ik wil besluiten met de hoop uit te spreken, dat B. en W. de suggestie als boven genoemd in welwillende over weging zullen nemen en daardoor alle schijn van willekeur van zich af kan werpen. Een bewoner van de J.Dkade (oost) Vliegerwedstrijd 1956 Evenals vorige jaren zal de vlie gerwedstrijd in september gehouden worden en wel op zaterdag de achtste. Ook nu heeft de heer H. de Jong ons zijn weiland weer spontaan ter beschikking gesteld. Heer de Jong namens de Waddinxveense jeugd recht hartelijk dank. De inschrijving vangt aan 2 uur op het terrein van de Jong, waar tevens de vliegers door de jury worden be oordeeld wat betreft de orginaliteit. Ca. kwart voor drie kunnen dan alle vliegers staan en gaat de jury de vliegers in de lucht beoordelen. Voor de fabrieken hebben we een voor-in schrijving ingesteld, zodat het comité weet hoeveel grote vliegers er komen. Het vorige jaar waren er 3 fabrie ken als deelnemers, we verwachten er nu nog minstens 3 bij. Een dorp zo rijk aan fabrieken moet toch zeker 6 deelnemers voor deze unieke wed strijd kunnen" opbrengen. Vervolgens verzoeken wij de hou ders van de wisselbekers deze de a.s. week te willen terugbezorgen op Jan Dorrekenskade 53 of 63. Nog een woord van dank aan de heren jury leden, die zich bereid verklaarden ook dit jaar weer als zodanig te wil len fungeren. Wij willen besluiten met een beroep te doen op al diegenen, die het vorige jaar een prijs gaven dit ook dit jaar weer te doen. Zij die nog niets ga ven verzoeken wij ook dit jaar eens iets te geven. Ook een financiële bij drage wordt zeer op prijs gesteld. U bezorgt er de Waddinxveense jeugd een prettige middag mee. Het Comité Gestaag confereren Hoog-politieke heren van 't hoogste belang voor ons land ze tasten, proberen En wat ze presteren Bericht ons de omroep en krant De grote figuren die praten soms uren Gezeten in bond of partij Hoelang zal 't nog duren? ons land te besturen is er voorlopig niet bij ze denken en spreken al méér dan tien weken Maar 't hielp tot nog toe niet veel Veilig Verkeer Een fietser mag tegen de rechter kant van de weg-as de bocht naar luiks nemen. Ook hier kan dus weer gesproken worden van voorsorteren. De bocht mag echter ook zo groot mo gelijk gemaakt worden. Voor kinderen is de laatste manier doorgaans het meest veiligst. BANKBILJETTEN a 25.— Door de Coop. Boerenleenbank wordt ons medegedeeld, dat de uit de circulatie genomen bankbiljetten 25.gedateerd 19 maart 1947 als nog kunnen ingewisseld bij deze bank tot en met 19 november 1956. MUZIEKTENT VERKOCHT. De muziektent aan de Ieplaan, wel ke door het bouwen van een aantal woningen aan de Ieplaan, moet ver dwijnen en is verkocht aan de heer H. de Joné voor 151.—. EIS: LEVENSLANG. VONNIS: DE STROP! Zo ging het met mijnheer D. Hij wilde voor een dubbeltje op de eer ste rang zitten. Hij kocht een twee dehands pendule voor een krats, zo maar ergens! Hij eiste er levenslang plezier van. Binnen een week stond hij stil. Zelfs de uurwerkspecialist kon de levensgeesten niet meer op wekken. Het koopje werd een strop. Had mijnheer D. maar bij een vak man gekocht waar elke koop van "nieuw garantie betekent! Zult U verstandiger handelen en de strop ontlopen? Wij zullen U vakkun dig adviseren bij de koop van ieder uurwerk. Horlogerie „Vermeij", Kerk- weg 207. (Adv.) DRIJVENDE BOK GEKANTELD. Dinsdagmiddag is een drijvende bok van de Provinciale Waterstaat, welke gebruikt werd voor grondboringen vermoedelijk tengevolge van de golf slag in de Gouwe, omgekanteld. Deze bok stond met 2 poten op een schuit en een op de walkant vandaar dat de bok terecht kwam op de Zuidkade. Juist passeerde Mevr. T. Landman wonende aan de Zuidkade, per rij wiel. Zij kwam onder de stelling te recht en bekwam behalve enkele ver wondingen, een hersenschudding. Dr. van der Linde achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN 716 P. Vink - Noordkade 38; 542 S. Pille - Henegouwerweg 62. CHR. NIJVERHEIDSONDERWIJS. De heer A. Mulder, alhier, werd ge kozen tot voorzitter van de vereni ging voor chr. nijverheidsonderwijs voor Gouda en omstreken Het secre tariaat is opgedragen aan de heer B. W. Kapteijn te Gouda. CONSULTATIEBUREAU GESLOTEN. Men neme nota van de advertentie in dit nummer, waarin vermeld wordt dat het consultatiebureau gesloten is op 24, 28 en 31 augustus. GEEN FEESTELIJKHEDEN. Het bestuur van de Oranjevereni ging alhier, besloot dit jaar op 31 au gustus géén feestelijkheden te organi seren ter ere van de verjaardag van Prinses Wilhelmina. PARALLELWEG AFGESLOTEN. Het verkeer langs bovengenoemde weg zal gedurende enige tijd worden omgelegd, zulks in verband met re constructie van die weg, behalve voor wielrijders. Er zal gebruik gemaakt moeten worden van de Henegouwer- weg en Kattensingel te Gouda, of de weg door Bloemendaal. MOTORONGELUK. Onze plaatsgenoot, de heer A Ver sluis is zaterdag te Gouda' ten gevolge van een verkeersfout zo danig met zijn motorrijwiel tegen een wagen opgebotst, dat hij met zware verwond "ïgpn naar het ziekenhuis moest vervoerd wórden. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur De Heer J. P. Dijkman Aplhen aan den Rijn. Nam. 6.30 uur De Heer A. J. Kruit hof van Monster. Hervormd Wijkgebouw. Vm. 9.30 Ds J. van der Haar Nam. 6.30 uur De Heer J. D. Dijkman Gereformeerde Kerk. Vm. 10 en nam. 6.30 uur Ds IJ. van der Zee v. Nw. Vennep. N.H. Ver. Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds W. H. Hemmes van Schiedam Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst Dinsdag 28 augustus nam. 7 uur Qs M. A. Mieras, Krimpjen a.d. IJ Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. P. van dei- Linde. De juiste manier Het is een normaal verschijnsel dat om deze tijd van het jaar de carbo nade duur zijn, men neemt aan dat dit hoofdzakelijk komt door de vele vacantiegangers die s' avonds na een genoeglijk uitstapje nog even bij de slager aanwippen en dan iets willen hebben dat gauw klaar is. De prijzen die we nu echter voor de carbonade moeten betalen liggen wel buitenspo rig hoog. We behoeven echter niet bij de pakken neer te gaan zitten als we liefhebbers van een lekker carbonaad- je zijn want we hebben een goed ver vangingsmiddel, dat indien men dat op onderstaande manier klaarmaakt, maar heel weinig onderdoet voor de beste carbonade en dat zijn DOORREGEN VARKENSLAPPEN. Wrijf de lappen die van het zwoer- je ontdaan zijn in met zout en vlees kruiden. Laat de lapjes even liggen om het zout in te laten trekken. Dan dopen we de lapjes in de rauwe melk en halen ze daarna door paneermeel, doen een stukje vet of boter in de koekepan en bakken de lapjes op een laag vuurtje aan weerszijden goed bruin halen de lapp>en uit de pan en verhitten [het vet totdat de blauwe walm er afslaat. Halen de pan van het vuur en voegen in een keer een flinke scheut water erbij. U kimt de lapjes warm houden in een vuurvast schaaltje. U moogt ze echter niet meer in de jus doen want dan worden ze zaicht. Lekkerbek.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 1